- Asszociációs játék. :)
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Játékba csomagolt malware 85 GB-ban
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Szólánc.
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- MárkaLánc
- CTEK akkumulátor töltő és másolatai
Új hozzászólás Aktív témák
-
Solar Eclips
tag
Szóval mindjárt feltalálják újra a mac mini-t
cukik.
Pár év és jön rá az extrázott erősebb asztali minigépük a mac mini studio -
Cassi
őstag
A csatolófelületek nagyrészt adottak, csak össze kell rakni a darabokat. Ezt a munkát kellene most befejeznie például az Nvidiának. Van például boot-specifikáció az ARM SystemReady program keretében, ami lényegében UEFI felületet ad a standard bootoláshoz. Ez néhány workaround fix után működik Snap X 1-en is, a 2-es verzióval talán már nem kell ezzel bajlódni. Remélhetően az Nvidia már ezzel kezd az első lépésben. Csak az a fontos, hogy legyen diszkrét grafikus kártya szintű teljesítmény, másodlagos, hogy milyen specifikációkkal valósítják meg.
-
moleculez
veterán
válasz
Geri Bátyó #7 üzenetére
Az értelme ott lenne(!) ha lényegesen olcsóbb lenne mint egy laptop, mivel nincs kijelző, bill, akksi, etc… szóval lényegesen egyszerűbb gyártani. Ez nagyszerű macmini alternatíva lenne, belépő szinten, átlag felhasználásra tökéletes lenne.
Viszont attól feljebb már a bővíthetőség opciója nélkül én nem tudnám komolyan venni. Egy macpro jellegű összvérnek shemmi értelmét nem látom, ami bővíthető csak nem úgy, meg nem azzal. De valójában egy mac studio egy nagy házban.
Azt kizártnak tartom hogy ARM SoC köré PCIE rendszert építenének, aztán drivereket portolni etc. Plusz akkor már sebességben közelebb kellene hozni a SoC integrált komponenseinek a sebességét, meg a PCIE sebességét, ez utóbbi még mindig le van maradva, főleg latencyben, bár a bandwith az ott van, főleg PCIE 5 esetén, DDR5 is tempós, de UMA-hoz képest megint csak elvérzik. Szóval szerintem(!) akkor kellene egy új szabvány hogy a kecske is jóllakjon de a káposzta is megmaradjon.
Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!
-
Busterftw
nagyúr
Na meg aztan design es gyartastechnologia kerdese, ott a Lunar Lake, ami marha jo akkuidoket produkal az Arm-os megoldasokhoz kepest, utobbinak ez volt a fo elonye eddig.
Az Nvidia (Mediatek) megoldasra kivancsi leszek.
Ahogy Cassi es zooly is irja, a legfontosabb a diszkret vga tamogatas es valami egyseges BIOS lenne.
Az Nvidiabol kinezem, hogy hoznak valami hasznalhatot, ha nem is elso genben de utana.
Lehetne valami speci Nvidia CPU-GPU kombo, ahol osszedolgoznak stb.
Meglenne a selling point.[ Szerkesztve ]
-
hapakj
őstag
Hát a Windows meg az x86 nincs összenőve. Ez hogy x86-ot emulálunk ARM architektúra fölött egyáltalán nem egy javasolt irány, hanem csak egy szükségmegoldás.
Egyébként én eddig ahány szoftverprojekten dolgoztam, nem igazán volt probléma lefordítani ARM-ra sem.
Hát sokáig az Apple is az x86 mellett tette le a voksát
Egyébként ez az x86 már nagyon nem úgy működik mint régen az x86. Sokan temetik, meg tényleg nem egy modern koncepció, de én még ma se látom azt a hatalmas hátrányát. Inkább az Intel bénázásai a gyártástechnológiával tett be neki. Szerintem az erősen siettette az Apple átállását ARM-ra. De nekik az is erős ok volt, hogy már volt egy saját inhouse SoC megoldásuk + sokkal jobban tudják kontrollálni az SW környezetet, mint bárki más.
-
BiP
nagyúr
válasz
Geri Bátyó #7 üzenetére
A mostani miniPC-k többsége ilyen SO-DIMM + m.2, de létezik olyan, amiben van 2.5-ös bővítőhely. pl. [link]
És ezeknek a miniPC-knek van létjogosultsága. A laptopok nagy része úgyis dokkolón csücsül, szóval az, hogy nincs rajta monitor, bill. és egér, nem korlátozás.
Cserében nem fojtja meg a laptop kisméretű kialakítása és fogyasztása a teljesítményt, hanem kicsit ki lehet húzni a határokat. (no nem egy rendes desktop teljesítmény, de azért mégiscsak jobb hűtést lehet ráhúzni). És nagyságrendekkel olcsóbban összerakható, mint egy 1,5centis lapos. -
vaakuum
addikt
válasz
Busterftw #11 üzenetére
Erőforrásilag kérdéses számomra, hogy mennyire lesz "úgymond gazdaságos" az x86 architektúrára húzni az új technológiákat. Már az ezredfordulón is rengeteget olvastam arról, hogy az x86 annyira nem korszerű. 640 kilobájtra még jónak tűnt. Valami oka biztosan van, hogy mellette az apple is ki tudott nőni. De ezek csak ilyen ötletelések részemről, konkrétan nem vagyok otthon a témában, azért is volt inkább kérdés a hozzászólásom.
"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}
-
vaakuum
addikt
Ez gondolom a "gam,er" szegmensen is hatalmasat fog csattanni... Kérdés, hogy a komolyabb játékfejlesztések mikor kezdenek eltávolodni a Windowstól.
De akkor felteszem ez lesz az irány, az x86 meg kakukk, csak éppen hosszúra fut ki a végjátéka?
"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}
-
Cassi
őstag
Jövőre, az Nvidia ARM-os belépője után, kénytelen lesz a nagyvállalati szektor magasabb fordulatszámra kapcsolni az átállást az ARM-ra, mert szinte semmilyen más lehetőség nem maradt. A desktopnaknak együtt kell mozognia ezzel, ha életben akar maradni.Az x86 monopólium két rozzant bárkán ragadt, sőt a kékek hajója már peremig merült a vízbe.
Tőzsdei érték most, milliárd USD-ben:
Intel+AMD = 280
Apple+Nvidia+Qualcomm= 7080 (+Samsung+Mediatek+stb.)Ráadásul az AMD is be tud csatlakozni az ARM-ra, mert rövidesen piacra dobható fejlesztései vannak rá.
-
Geri Bátyó
addikt
-
S_x96x_S
addikt
Szerintem a "Radxa AI PC" - is indul majd a windows támogatásért.
Radxa AI PC Development Kit ( 12core ARMv9 , G720, Up to 30 TOPS NPU, M.2 (PCIe Gen4 x4) .... )
- 8GB RAM for $199 [ 128-bit LPDDR5 @ 5500 MT/S (100GB/s bandwidth) ]
- 16GB RAM for $239
- 32GB RAM for $299
- 64GB RAM for $449
https://www.cnx-software.com/2024/12/18/radxa-orion-o6-mini-itx-motherboard-is-powered-by-cix-p1-12-core-armv9-soc-with-a-30-tops-ai-accelerator/Mottó: "A verseny jó!"
-
Busterftw
nagyúr
válasz
Geri Bátyó #4 üzenetére
Lehet jönni nagyobb/erősebb/húzott designokkal, ha már nem fontos az üzemidő.
OEM gépeknél már most is akad olyan PC ami egyedi alaplapos/soldered RAM-al.
Simán el tudom képzelni. -
Geri Bátyó
addikt
Gondolom, ez is egy agyonintegrált izé lesz, aminek desktop formában semmi értelme. Ráadásul a beígért üzemidő előny - ami valójában nincs is - itt már nem számít igazán.
"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)
-
Cassi
őstag
A lényegi különbség a diszkrét GPU-k támogatása lenne, anélkül csak egy asztali notebook.
Az Nvidia biztos jön desktop géppel is, csak az kérdés, hogy rögtön az első lépcsőben vagy kicsit utána. Azt is tudjuk már, hogy az AMD is készül egy Sound Wave kódnevű ARM notebook megoldással, tőlük is jó lenne egy ígéret a desktopra. Továbbá még a Steamnek kellene kijönnie az ARM-támogatással, állítólag dolgoznak rajta, de egyelőre nem tudni, mikorra várható. -
BiP
nagyúr
Asztalon?
Itt NUC és miniPC piacra kell gondolni? Maga a rendszer miben lenne más, mint egy notebook OS? (gondolom semmiben)[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
ph A Microsoft elsőként itt is a Qualcommot részesíti előnyben, de később más cég is jöhet.
- Asus RT-AX82U eladó
- Dell Latitude 5510, 15,6" FHD IPS Touch, I7-10610U CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11, 27% áfás
- Bebetto Luca 2in1 babakocsi - mózeskosár és sport résszel
- ASUS GeForce RTX 5080 16GB ROG Astral OC (ROG-ASTRAL-RTX5080-O16G-GAMING) garanciális bontatlan
- MSI MPG Z390 Gaming Plus + i5 8400 + Cooler Master + 16 Gb HyperX 2.400 Mhz Beszámitok!
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest