Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Wheeler8


Wheeler8
csendes tag

Sziasztok ! :)

A Gryphon Z87- es alaplapon hány ház-propeller csatlakozó van, és azok hány tűsek?

Köszi!

(#702) Asztee


Asztee
aktív tag

Hello ! Átnéztem már a BIOS zeg-zugát és még nem találtam rá a megoldásra. ( Lehet,hogy nem is ott kellene keresni... :F ) Szóval a problémám a következő : ha hibernálom a gépet és utána meg babrálgatom a wifi-s telefonom akkor bekapcsol a gép. :O Egy régebbi alaplapom BIOSában volt ilyen funkció, hogy "Enable Wake up on Lan". Ezt lehetett ki/be kapcsolni. Itt is valami hasonlót kerestem,de nem találtam semmi ehhez hasonlót. Lehet,hogy ez már átkerült a W7 beállításai közé !? :F Na de akkor hol keressem ?

Köszönöm.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#703) Shokkolo válasza Asztee (#702) üzenetére


Shokkolo
addikt

Attól, hogy babrálod a telefonod nem hiszem h. bekapcsol a gép.
Hacsak nem küldesz neki "magic-packet" -ot :N

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#704) bombibmw válasza Shokkolo (#703) üzenetére


bombibmw
veterán

Hacsak nincs a telefonon távirányító app. :D

(#705) Shokkolo válasza bombibmw (#704) üzenetére


Shokkolo
addikt

akkor is.
a wake-on-lan funkció sem úgy működik, hogy bármire reagál a gép.
kell az az úgynevezett "magic packet"

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#706) Asztee válasza bombibmw (#704) üzenetére


Asztee
aktív tag

Van rajta pl. windows remote + mpc remote és Home media is ,de ezeknek szerintem sem kellene csak úgy bekapcsolni a gépet. (Főleg ha nem is kérem rá. :( ) De az is elég bekapcsoláshoz,hogy haza érek és a telefon bejelentkezik a wifi-s routerhez/-nek/-be. Még a végén az is kiderülhet,hogy akkor a routernél van valami rosszul beállítva !? (nagyjából alapbeállításon van)

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#707) Shokkolo válasza Asztee (#706) üzenetére


Shokkolo
addikt

Igen, sajnos előfordulhat.
Bár nekem elég gyanús h. a Rotuer magától "wake.-Up" csomagot küld :Y

Milyen Router egyébként ?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#708) Asztee válasza Shokkolo (#707) üzenetére


Asztee
aktív tag

Belkin N Wireless 300 Mbps 4 Port ADSL Modem Router.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#709) Asztee válasza Shokkolo (#707) üzenetére


Asztee
aktív tag

Ott a pont ! Kipróbáltam ,hogy kikapcsoltam a wifi-t a telefonban és akkor is bekapcsolt a gép. :O
Na de (!) elvileg (egyenlőre) mindegy is. Az lenne itt a kérdés,hogy nem tudom a W7-ben vagy az alaplapon letiltani valahogy a Wake Up-ot ? :F Amúgy meg a modemen és a telefonon kívül van még egy WD MyBook Live is a rendszerben... :D

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#710) scope2007


scope2007
addikt

van új bios!

SABERTOOTH Z77 BIOS 2104

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#711) bombibmw válasza scope2007 (#710) üzenetére


bombibmw
veterán

Danke Uram! :R
Valószínű csak hét végén teszem fel,mert ha valami gebasz lesz vele,nincs kedvem most xarakodni vele. :D
Azért aki majd felteszi,legyen szíves számoljon be az esetleges változásokról,köszike! :R

(#712) scope2007 válasza bombibmw (#711) üzenetére


scope2007
addikt

hétvégén lesz időm feltenni... most csak letöltöttem :)

BIOS

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#713) redgold


redgold
tag

Sziasztok!

ASUS Sabertooth 990FX első szériás lapom csinálja a következőket: random nem ismer fel egy sata eszközt a csatlakoztatott 6-ból! De néha mindet felismeri! Ha éppen a boot eszközt nem látja, akkor ugye nem is indul...

Lehet ez szoftveres (bios) dolog nála, vagy megbetegedett az alaplap? Arra nem gondolnék, hogy a kábelek felváltva jók/rosszak...

Köszi a segítséget, ha tudtok!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#714) Shokkolo válasza redgold (#713) üzenetére


Shokkolo
addikt

Egy BIOS Updatet // Resetet megérne a dolog. Vagy sajnos a vezérlő haldokolhat.
Ha a Bios dolog nem jön be, én próbálkoznék a garanciával (hál' Istennek 5 év a Sabertooth gar, többek között ezért választottam ezt :K )

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#715) redgold válasza Shokkolo (#714) üzenetére


redgold
tag

Köszi!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#716) Shokkolo válasza redgold (#715) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sikerült megoldani?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#717) redgold válasza Shokkolo (#716) üzenetére


redgold
tag

A bios reset már a kérdés feltétele előtt megvolt!
Még megpróbálom újra programozni (flash) a biost, de nem fűzök hozzá nagy reményeket!

Utána a háború az ASUS-al, mert az ilyen bújkáló hibák a legútálatosabbak! A legjobb, ha ég egy nagy lyuk a lap közepébe, azzal nincs gond...

Amúgy semmi változás! Indításonként másik vinyó-t, írót nem ismer fel...

[ Szerkesztve ]

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#718) Rundll32 válasza Asztee (#702) üzenetére


Rundll32
tag

Szia !

Én szintén zenész... TP-link TL-842ND routerrel. Éjszakára én mindig lekapcsolom a routert, és észrevettem ha reggel bekapcsolom a routert van ,hogy a gép bekapcsol "magától". Valamiért néha (tök random módon) küldhet a router magic packot vagy az alaplap valamit annak vél...Én kikapcsoltam a BIOS ban a wake on lan funkciót azóta nem csinálja... Persze ez így "félmegoldás"
Ja egyébként a routeren Vargalex féle fw van. azóta csinálja amúgy.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#719) Shokkolo válasza Rundll32 (#718) üzenetére


Shokkolo
addikt

akkor sanszosan a FW miatt kapcsolja be.
Lehet egy egyszerű BUG (avagy ahogy a programozók mondjáK. ez nem BUG ez egy Feature...)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#720) Z.Leon


Z.Leon
csendes tag

Sziasztok! Nekem a 990Fx van és az lenne a kérdésem, hogyan lehet a BIOS-ban beállítani vagy a windowsban, hogy a RAM-ot ne rendelje a videókarihoz. A videókariban 2x2GB memória van és ez mellé a RAM- bol is odarendel 7.9GB-ot. Ezt szeretném elérni hogy Ne tegye... Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#721) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Sabertooth Z87 + 4770k @ 4.3Ghz, a bus speedet hogyan lehetne lefixálni 100-ra? Mert pl.: CPU-Z alatt nézegetem, és 99.7, 99.9-re szokott ugrálgatni, és állítólag nem túl egészséges az amúgy is tuningolt processzornak, hogy ugráljon a Bus Speed. Mit kapcsoljak át, vagy ki? Azt hiszem az összes C1, stb. energiatakarékossági beállítást kikapcsoltam. Ezeken kívül mit kellene még átállítani?

regisztrált: 2005-07-05

(#722) redgold válasza Z.Leon (#720) üzenetére


redgold
tag

Mivel a prociban nincs társított vga, és az Sb 950-es déli híd sem tartalmaz, így felvetődik bennem a kérdés, mit és hová is rendel...?
Amúgy a vga memóriák ÁLTALÁBAN jóval gyorsabbak a RAM-nál, emiatt sem vág össze!

Milyen jelzéssel, és hol tapasztalod ezt a dolgot?

[ Szerkesztve ]

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#723) dandy91


dandy91
tag

Udv az egyik ismerosom nem reg vasarolt egy fx8350 es egy 990fx asus sabertooth 2.0 lapot de valamiert nem tudja a win7-et feltolni se ssd-re se winyora mit kellene az uefiben allitani ? esetleg valaki talalkozott hasonlo problemaval ?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#724) Shokkolo válasza dandy91 (#723) üzenetére


Shokkolo
addikt

ettől lehetne picit bővebben?
Miért nem tudja...? Hibaüzenet? Nem ismeri fel a winyót?
Ha picit bővebben kifejted, hátha találunk egy megoldást rá :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#725) dandy91 válasza Shokkolo (#724) üzenetére


dandy91
tag

vmi rossz formazast ir nemsokara leirom pontosan de most nyomott egy cmos resetet es mar a biost se hozza be. a win8 felment neki csak nem tetszett es vissza akrta a 7et rakni es ez fogadta a windows nem telepitheto erre a lemezre mert a lemez mbr particios tablat tartalmaz az EFI alapu rendszerekben csak gpt lemezekre telepitheto

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#726) dandy91 válasza dandy91 (#725) üzenetére


dandy91
tag

de jelenleg a bios se jon be cmos reset utan...

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#727) Shokkolo válasza dandy91 (#725) üzenetére


Shokkolo
addikt

ha a win7 telepítő látni fogja, akkor partíció töröl... újra létrehoz és "csókolom" :)

Bár ha a BIOS se jön be... ?! az elég necces.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#728) khorvat válasza dandy91 (#726) üzenetére


khorvat
senior tag

Nemrég jött ki új BIOS próbáljátok a hátsó USB porton keresztül directbe felrakni, ott elvileg megoldható, hogy ezzel induljon a gép! Erről bővebben a manualban olvassatok, mert én még nem használtam nem volt rá szükség, csak olvastam hogy tud vmi ilyet!

(#729) redgold válasza dandy91 (#725) üzenetére


redgold
tag

Meg kell szüntesse a W8 partíciós bejezgyést tároló szektorát! Amíg az fent van, nem fog W7-et telepíteni!

Ha jól olvastam valahol, akkor ezt csak W8 telepítő tudja!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#730) dandy91 válasza redgold (#729) üzenetére


dandy91
tag

Rendben koszonom a segitseget mar mukodik minden.

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#731) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! Abban tudna valaki segíteni,hogy az miért van ,hogy a bootolás folyamán amikor oda ér a gép, hogy Win(7) felhasználót tudnék választani,akkor még vagy 4-5 másodpercig nem tudom megmozdítani a kurzort. Úgy emlékszem,hogy a korábbi gépeimnél nem volt ilyen... USB-s egerem van. A BIOS-ban vannak különböző USB-s beállítási lehetőségek, de azok variálása sem segített. Az lehetséges lehet ,hogy az SSD miatt túl hamar ér a Win ahhoz a fázishoz és az USB-s eszköz még "nem ébred fel" ? :F - vagy ez már hülyeség ?
Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#732) khorvat válasza Asztee (#731) üzenetére


khorvat
senior tag

Lehet benne vmi amit írsz. Náalam pl. a bill hamarabb éled fel mint az egér mind2 bluetoothos usb-s egységről megy! Win8 64bit és Win 8.1 64 bit alatt is így van most is.

(#733) Santosh


Santosh
tag

Sziasztok!
Van egy Asus Sabertooth 990fx 2.0 alaplappal rendelkező gépem, kb. 3 hetes. Az a gondom, hogy minden újraindításnál eljátssza azt, hogy először bejön az alaplap bejelentkező szövege ("Ultimate force"), utána pedig lefagy, azaz fekete képernyő. Ha ezután újraindítom, akkor megfelelően elindul.
Tudtok erre valami megoldást?

(#734) Shokkolo válasza Santosh (#733) üzenetére


Shokkolo
addikt

egy cmos reset? esetleg egy bios update?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#735) Daszkalosz19 válasza Shokkolo (#734) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Az én sabertooth fx 990 nem szereti a corsair link progit! :)
Ahogy bedugom az usb-be nem indul el a gép csak fekete képernyő.
Ennyire egy érzékeny lapot!
két alaplapi usbt felcseréltem és szintén fekete képernyő! Alig bírtam visszahozni.
Win 8.1 van rajta,lehet az baszakszik

(#736) Rundll32


Rundll32
tag

valaki nem tudja esetleg h a thermal radarra jön e update ?

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#737) Shokkolo válasza Daszkalosz19 (#735) üzenetére


Shokkolo
addikt

nekem egy Z77 -esem van (még holnapig...), totál hibátlan.
szerintem a 8.1 -el lesz a gebasz.

Corsair Hydro topicban is jött már panasz a 8.1 -es winfossal.
nem indul el, fagy, nem látja a ledet stb. stb. stb.
99%-ra vezsem h. a hiba a májkrémszoftnál van :K

Egyébb:
Holnap nagy valószinűséggel elmegy a Z77... de nem búcsúzom innen, mert jön a Z87 :C
alakinek van már esetleg?! Tapasztalatok? Tuningbarát? Gyerekbetegség? BIOS nyűgök valami?!
Ha van legalább olyan mint a Z77 jóbarátok leszünk :)

A proci már meg is van... 12,224-el viszi a 4,4-et reméljük a kardfugóban hasonlóan viszi majd a 4,8-at mint az Ivy-m és akkor elég "minőségi" csere lesz :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#738) Daszkalosz19 válasza Shokkolo (#737) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Igen,már.én is gondoltam hogy a 8.1 el van valami. Lehet rárakom a win 7 et azzal tökéletesen működött

(#739) dandy91 válasza Daszkalosz19 (#738) üzenetére


dandy91
tag

Daszki nem lehet hogy a bootolasi sorrendel van valami? am a regi lapomnal volt olyn ha gepben meradt egy pendrive nem volt kepes bootolni sztem csak a biosban van valami mert ha kihuztam kovink bootolt is.

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#740) Daszkalosz19 válasza dandy91 (#739) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Igen,erre már én is gondoltam és tegnap megint így jártam! az alaplapi cha fan ra raktam a ventiket aztán vissza a h80 i re és nem indult el a rendszer! A múltkor is megcseréétemaz alaplapi usb cuccokat és úgy sem indult el,csak akkor,ha kihúztam minden usbs cuccot! Mint.mondtam a logitech keyboard usb stickje zavar be szerintem! És az a furcsa,h 8.1 van fent és nagy nehezen bebootolt és 2 windows 7 es booton lehetett választani Ehhez mit szólsz?:) De.mint.mondtam,ha lehúzok minden usbs csatit,akkor elindul nehezen! A bootolási sorrend az jó,vagyis ha cseréléek valamit az alaplapon,akkor mwgváltozik a sorrend,de.nem tudom miért. csak az SSD és a dvd meghajtó van megadva bootolásként vagyis az SSD van az első helyen dvd a második helyen

[ Szerkesztve ]

(#741) dandy91 válasza Daszkalosz19 (#740) üzenetére


dandy91
tag

erdekes ezert kell vezetekes bill ;]

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#742) scope2007


scope2007
addikt

Hali

Na most tényleg raszantam magam a tuningra

Valaki tudna majd segíteni bios settinggel?
3770(sima) + z77saber
Nem extrém tuning kell 400mhzis elég már, vagy ahogyan kiadja majd

Privi, aki lenne oly kedves segíteni :-)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#743) szijartg


szijartg
senior tag

Adott egy z77. Meg tudja oldani a 2monitoros mokat?
Azaz display porton egy monitor, hdmi kimeneten meg egy tv?

(#744) Shokkolo válasza szijartg (#743) üzenetére


Shokkolo
addikt

99% hogy igen... Probald ki

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#745) Z.Leon válasza redgold (#722) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Szeva!
Elsődleges, hogy a Vezérlőpult/Rendszer/élményindex/részletes teljesítményadatok--- itt adja ki táblázatszerűen, hogy a VGA milyen , mi a neve, teljesítménye, memóriája(2GB), majd a következő sorban hogy a megosztott rendszermemória(7.9GB) ehhez az eszközhöz és az össz vga memória 9982MB.
Én azt szeretném, ha a VGA-hoz ne rendeljen(megosztott rendszermemória) semennyi RAM memóriát se, pontosan abból kiindulva amit Te is írtál hogy a VGA memóriája gyorsabb mint a RAM.

[ Szerkesztve ]

(#746) Shokkolo válasza Z.Leon (#745) üzenetére


Shokkolo
addikt

A shared nem az igpnek megy? A rendes vganak nem kell, de lehet tevedek.
Voszont ha iazam ban, akkor kikapcsolod bosban fullra az igpt, es voila, megoldva

Ssry a helyesirasert, telefonrol nem egyszeru :)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#747) redgold válasza Z.Leon (#745) üzenetére


redgold
tag

Hali!

Véleményem szerint ezt nem tudod kikapcsolni!

A Te rendszered nem tartalmaz IGP-t, így nincs is mellé rendelve memória a rendszeréből...

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#748) Bleky4 válasza Z.Leon (#745) üzenetére


Bleky4
csendes tag

Amiatt ne izgulj. Nem, nem lehet belenyúlni sajnos, ezt a windows osztja szét. Valami olyasmiről van szó, hogy maga a windows használ efektív kb. 1GB ramot +- ide, oda. A többi memóriára meg azt mondja, "ha kell a videokártyának, akkor használhatja". Ne értsd félre, az a memória nincs elkülönítve, csupán használhatja a videokari ha nagyon kellene neki. Persze erre sose kerül sor.
Bár, ha futtatnád a BF4-et 10 ablakban e, akkor talán.... :DDD
Ne törődj vele. Ismét nem sikerült a microsoftnak pontosan kifejznie magát mire is gondol valójában.
Vagy talán az IGPs procik miatt van összekutyulva.
Ja, és minél több rendszermemóriád van, annál többet "adogat" szét a win, mert "sok a felesleg". :)
Neked a 16GB mellett majd 10GB-ot tart feleslegesnek, nálam a 6-ból majdnem 5-öt.

(#749) Shokkolo válasza djxp01 (#721) üzenetére


Shokkolo
addikt

Hogy szeretik egymast a lap meg a proci?
Elment a 3770k es a z77 saber.
A 4770k mar itt van, holnap meg jon a kardfogu hozza.
Pokoli kivancsi vagyok... A proci 1.2v-al tudja a 4.2-t, kupaktalanitott, szoval cel a 4.8 :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#750) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok...én még az elsők közül való P67-es lapot nyúzom,2500k-val..ezidáig bőven elég amit tudnak...
Viszont mostanság,random ledobálja a lap az usb-ket...mikor melyiket...egyszer a mobilnet,egyszer az egér ..bill,g25...épp mikor mit...kb 2-3 naponta valamit....tipp?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.