Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

az a helyzet hogy vettem egy új alaplapot. asus sabertooth fx990. a realtek driverét felteszem de nem tudom átprogramozni a csatlakozókat. 4 kimenetből sztereót akarok csinálni 1 ből miki 1 ből meg fülest.a zöld csatit lehet egyedül programozni

válaszotokat előre is köszönöm

üdv Marec

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#202) khorvat válasza marec1122 (#201) üzenetére


khorvat
senior tag

Ezt egy kicsit pontosítani kellene, azt hiszem FX990 R2.0 a te alaplapod, de milyen op.rendszerrel használod? Honnan szedted le a realtek drivert és pontosan melyik verziót?

Ha otthon leszek meg tudom neked nézni win8 pro x64 oprendszeren ezt az alaplapot egy Realtek Audio Driver V6.0.1.6699 for 32/64bit Windows Vista, 7 & 8.(WHQL) driverrel, hogy tudom állítani, előfordulhat hogy várni kell egy friss driverre és ez jelenleg nem megoldható még!

(#203) khorvat


khorvat
senior tag

Mielőtt megvettem az Asus Sabertooth 990FX R2.0 lapot összevetettem az alap, hívjuk R1.0 verzióval!
Íme a különbségek:

- 2db helyett 4db USB3 a hátsópanelen
- 6db SATA6 + 2db SATA3 helyett 8db SATA6
- az R2.0-n elhagyták az alaplapi firewire csatlakozást ezt személy szerint sajnáltam de majd megoldom külső kártyával
- szoftveres USB3 boost
- directkey belépés a BIOS-ba
- USB BIOS Flashback lehetőség

Ezentúl, ami érdekes volt hogy a www.asus.hu-n nem szerepel az R2.0 verzió ezt csak a www.asus.com-on találtam meg!
asus.com R2.0 driverek

Azonnal a legfrisebb BIOS 1302-t raktam fel eddig minden ok vele igaz pl. nem tervezem 2 vga használatát még!

Kérdésem annyi lenne ki milyen memóriát használ vele? Sajnos Kingston DDR3 1600MHz XMP memóriáim maradtak meg előző konfigból és ezeket jelenleg csak 1333MHz-en használhatom mert az XMP-s 1600MHz csak intel lapokban használható :(
Milyen 1866MHz memóriákat érdemes nézegetni, úgy tájékozódtam ezt még kihasználná az alaplap és a CPU is , bár lehet az életben semmit se vennék észre a mostani 1333MHzhaz képest, de azért csak jobb ha ki van aknázva az a sebesség és tudás amit már megvásárolt az ember!

[ Szerkesztve ]

(#204) marec1122


marec1122
senior tag

szia!

rev 2.0 a lapom. Averzió számát nem tudom hol tudom megnézni azt leírhatnád. OP. rendszrem? win7 ultimate 64bit. A drivert előbb amit gyárilag a cd-n volt használtam később szedtem le másikat de kb ugyan olyan és ugyan az a probléma. A képen látható hogy nem tudom átprogramozni a channelt. ha a zöldre jobb gombbal kattintok azt tudom.

a te kérdésedre pedig én úgy tudom hogy az fx és a fejlettebb x4 processzor tud kezelni 1600MHz memóriákat. de a proci leírásában ez benne van. én ilyen memóriát használok, megy 1600 MHz-n, de azért vettem magas profilosat mert csak ez volt ebben a színben :)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#205) obraim


obraim
csendes tag

sabertooth p67emmel módfelett meg vok elégedve! és tervezem z77-re lecserélni!

(#206) marec1122 válasza obraim (#205) üzenetére


marec1122
senior tag

hát igen ezt feltétlenül ide kellett írni. szerintem gondolkodj el azon meddig akarsz itt lenni mert ha így akarsz hsz gyűjtést rendezni magadnak akkor ki fognak rakni. :C

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#207) obraim válasza marec1122 (#206) üzenetére


obraim
csendes tag

mert a tiédnek most több értelme volt! :C :Y
Nézd a hszek számát diot valóban gyűjtöm télleg!

[ Szerkesztve ]

(#208) kenvelo_any válasza d.beni (#27) üzenetére


kenvelo_any
csendes tag

Szia Beni! Sikerült venned X58-at? Nekem van egy zsír új eladó! Sőt még proci is van hozzá! Ha közben vettél, akkor elárulnád, hogy Te milyen procival használod és milyen memóriákkal? Sajna én nem tudom elindítani az enyémet! Igazából inkább megtartanám, mint eladnám, de egyenlőre nem tudom használni, mivel el sem indul. Bekapcsolásnál világít a ram és a cpu led pirosan.

Estelteg, ha dobsz egy telefonszámot, szívesen felhívnálak! András

(#209) khorvat válasza kenvelo_any (#208) üzenetére


khorvat
senior tag

Vedd ki az alaplapi elemet vagy 1 órára illetve reseteld a CMOS-t ha ez se segít inkompatibilitás vagy hardver hiba lesz!

(#210) kenvelo_any válasza khorvat (#209) üzenetére


kenvelo_any
csendes tag

Ezt is próbáltam (elem egy órára ki) de sajna nem segített! Lehet inkompatibilitási problem lesz! :(

(#211) obraim válasza kenvelo_any (#210) üzenetére


obraim
csendes tag

minek 1 órára kivenni? elég 1 percre is sőőt 30 mp-re is.. csak nyomd meg a power gombot.

(#212) khorvat


khorvat
senior tag

Erről tud vki vmit hogy mit javítottak vele pontosan?

Hotfix:
[APRP Utility V1.0.018 for Windows XP 64bit & Vista 64bit & Win7 64bit & Win8 64bit.]

Mostanában fedeztem fel egy olyan gondot hogy win8 Pro 64bit alatt ha U

(#213) khorvat válasza khorvat (#212) üzenetére


khorvat
senior tag

Mostanában fedeztem fel egy olyan gondot hogy win8 Pro 64bit alatt ha USB3.0-as külsö winchesterre másolok a hátsó integrált alaplapi USB3.0 kimeneten akkor random idüközönként elveszíti a gép a HDD-vel a kapcsolatot ekkor másolás megszakad majd a HDD-t újra felismeri a gép és beolvassa a tartalmát!
Ezt mi okozhatja ASUS alaplap hibája lehet ez másnál van gond USB3 másolásnál vagy simán a win8 egy kalap kaki ilyen téren?

(#214) krx21


krx21
nagyúr

(#215) ScomComputer válasza krx21 (#214) üzenetére


ScomComputer
veterán

:R

(#216) szijartg válasza krx21 (#214) üzenetére


szijartg
senior tag

ha most frissítem, akkor gondolom eltűnik minden beállítás.
nem lehet úgy lefrissíteni hogy megmaradjon minden? nincs kedvem újra beállítani mindent

(#217) krx21 válasza szijartg (#216) üzenetére


krx21
nagyúr

Defaultra beáll minden... A beállításokat lehet hogy ki lehet menteni, nem néztem...
Nem olyan sok az... :U Állítsad be újra...

(#218) szijartg válasza krx21 (#217) üzenetére


szijartg
senior tag

Lehet menteni... majd valamelyik nap kicserélem.
Áhh, van pár profil elmentve. Nem igazán szeretném őket újra beállítgatni

(#219) khorvat válasza khorvat (#213) üzenetére


khorvat
senior tag

Hossza nyomozás után arra az eredményre jutottam, hogy sokan másokhoz hasonlóan az alaplapi ASMedia USB3.0 portok okozzák a gondot, mind az integrált mind a lapról előre vezetett portok hibásan működnek, azaz a komplett ASMeadia vezérlésre mondhatjuk, hogy ROSSZ!

Abban kellene nekem segítség hogy aki ASMedias USB3-al rendelkezik az csináljon már egy másolás tesztet egyfolytában 50-100GB másolása egy USB3-as eszközről a gépre az USB3 port használatával, lesz-e másnak is eszköz lecsatolódás, majd újra felismerés??
Fontos lenne, mert ha másnak jó akkor van értelme garanciás bonyodalmaknak neki menni és hetekre nélkülözni az alaplapot!

Azért ha ez típus hiba se hagyhatjuk annyiba egy 5 év garis 40+ ezres alaplaptól!:(

(#220) szijartg válasza khorvat (#219) üzenetére


szijartg
senior tag

tegnap vettem egy usb3-as pd-t és nekem win7 alatt nem volt ilyen gondom. z77-en van ASMedia szintén.
szerintem nyugodtan gariztasd

(#221) khorvat válasza szijartg (#220) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszi, akkor még csinálok egy win7-es próba rendszert és meglátjuk ha azzal is hibázik egyértelműbb lesz a hardver hiba!

(#222) szijartg válasza khorvat (#221) üzenetére


szijartg
senior tag

és a sima USB-ben pedig jó?
mert nekem pl. mikor a billentyűzetet dugom a simába akkor nem ismeri fel elsőre.
megmozgatom a kábelt és akkor simán látja. bár ezt meg tuti a régebbi bill. vezetéke miatt van.

(#223) szijartg válasza krx21 (#217) üzenetére


szijartg
senior tag

megszívtam. lementettem a régebbi bios-ról a beállításokat, felraktam a legújabb bios-t majd vidáman vissza akartam load-olni a beállításokat. hát kiírta, hogy nem kompatibilis az újabb bios-sal a mentett cucc :W
gratulálok :W

(#224) khorvat válasza szijartg (#222) üzenetére


khorvat
senior tag

USB2.0-ban minden eszköz, az USB3-as HDD is tökéletesen működik, vszínű azért mert az nem ASMedia vezérlős!

(#225) krx21 válasza szijartg (#223) üzenetére


krx21
nagyúr

2 percben belül vissza tudsz állítani mindent! Nekem eszembe sem jutott lementeni...
Én szeretem, ha visszaáll gyárai és utána józan paraszti ésszel beállítom újra... Folyamatos kontroll... ;]

khorvat: Természetesen az elérhető legújabb driverekkel próbáld...

[ Szerkesztve ]

(#226) szijartg válasza krx21 (#225) üzenetére


szijartg
senior tag

igen, megoldottam már így ;)

(#227) khorvat válasza krx21 (#225) üzenetére


khorvat
senior tag

Legfrissebb alaplapi driverek fent vannak és már az ASMedia legfrissebb Firmware is de semmi változás sajnos! Hétvégén jön a win7-el tesztelés arra kiváncsi leszek!

(#228) fermacht1994 válasza khorvat (#227) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Nekem is ilyen lapom van (sabertooth z77) 1 hete i5 3570k-val és azt csinálja sorozatban hogy fogja magát és hirtelen kikapcsol majd ujraindul.... Nem táp, nem vinyó, nem ram, ez bizony alaplap lessz! De ettől függetlenül brutális a vas!! Kinézetre nagyon a toppon van a drága :)

Feri

(#229) krx21 válasza fermacht1994 (#228) üzenetére


krx21
nagyúr

Járj utána! Kíváncsi vagyok mitől van ez???
BIOS frissítés?

(#230) fermacht1994 válasza krx21 (#229) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Már a legújabb van rajta, de eddig csak párszor játszotta el ezt a történetet :) Amúgy elégedett vagyok a lappal és a tudásával na meg az 5 év garival :)

Feri

(#231) davidsz válasza fermacht1994 (#230) üzenetére


davidsz
őstag

Az bizony nem a lap lesz!
A lap, ha feszültségingadozást, túlfeszt észlel azon nyomban lekapcsolja magát. Nekem is ezt játszotta. Kipakoltam a gépből mindent. Összeraktam az asztalon, aztán kezdtem egyesével tesztelgetni...
A végén meg lett a bibi. A ház egyik USB3-as portja volt a ludas, akkor ha Iphone lógott rajta. Ez volt az egyik eset. A másik ilyen, amikor az egyik táp csatlakozó tüskéje nem érintkezett megfelelően. Ezt keresgettem egy darabig.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#232) fermacht1994 válasza davidsz (#231) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Remélem, hogy táp mert holnap cserélik 3napos gariban már lebeszéltem.
Vettem egy ilyet:[link]

És a táp meg van ütve benne, és ez nekem nem tetszik... Amgy én pénteken 33k-ért vettem most emelték de ha külön venném ugyan ezt a házat és tápot akkor 50k lenne :)

Feri

(#233) ScomComputer válasza fermacht1994 (#232) üzenetére


ScomComputer
veterán

A proci van húzva ha igen vedd vissza alapra(mindent),és úgy próbáld!

[ Szerkesztve ]

(#234) fermacht1994 válasza ScomComputer (#233) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Csütörtökön zsir uj lapot kapok :) a táp is elromlott és megküldte a lapot ugyhogy mind2őt cserélik...

Feri

(#235) ScomComputer válasza fermacht1994 (#234) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hú, nem semmi....remélem megoldódik a dolog..
:K

(#236) fermacht1994 válasza ScomComputer (#235) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Meg fog oldódni csütörtökön jön az új :) íminden oké lessz az már biztos :C

Feri

(#237) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Na megvan az új Sabertooth z77-es lapom, hibátlan viszont annyit észrevettem, hogy eddig a lap hátulján a processzortartó fekete volt most meg fém színű és rá van írva, hogy foxconn :)

Feri

(#238) ScomComputer válasza fermacht1994 (#237) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na, örülök hogy megoldódott.....az enyém is ilyen!!
:K

(#239) fermacht1994 válasza ScomComputer (#238) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Reggel kiírta az Asus suite , hogy a 12 voltos ág 24 et ad le :D De nem kapcsolt le érdekes lehet ,hogy csak fail :(

Feri

(#240) krx21 válasza ScomComputer (#238) üzenetére


krx21
nagyúr

Én azóta többször is megfordítottam a felső kis assist ventilátort és mindig igazolódott, hogy a gyári megoldás hűt jobban! :K
Tehát nem kell variálni, mert nem lesz jobb csak rosszabb...

[ Szerkesztve ]

(#241) ScomComputer válasza krx21 (#240) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most melyik a gyári megoldás,nekem most így van benne mint a képen is tehát hátra(kifelé) fúj!!

A piros nyilak a levegő útját mutatják!!
:B

[ Szerkesztve ]

(#242) krx21 válasza ScomComputer (#241) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem ez...
Itt csak a ventilátoron elhelyezett ábra miatt van megfordítva a felső, a kép fotó kedvéért...
Hátul befelé fúj a gyári megoldás, és többszöri tesztel igazoltam is, hogy így 2-5C-al hővőseb, mintha kifelé fújna... A gyári marketing demonstrációja: ITT
Itt pedig szövegesen és képekkel a gyári oldalon a Thermal Solution címnél...

(#243) fermacht1994 válasza krx21 (#242) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Az alaplap könyve szerint is befele kell, hogy fújjon mind a kettő nekem is így van :)

Feri

(#244) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

[link]
Itt is a termal armornál a kép illusztrálja, hogy befelé kell, hogy fújja :)

Feri

(#245) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Ezt lessétek meg nagyon bruál :D
[link]

Feri

(#246) krx21 válasza fermacht1994 (#243) üzenetére


krx21
nagyúr

Szia!
Szerintem Te nem nagyon olvastad el amit írtam... Pont az mondtam én is és a két linket is már beszúrtam... :K

(#247) fermacht1994 válasza krx21 (#246) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Bocsi :F
Nektek is "hangosak azalaplap ventilátorai? Ha standardon van kicsit hangos de ha autora rakom akkor hangtalan :B

Feri

(#248) krx21 válasza fermacht1994 (#247) üzenetére


krx21
nagyúr

Én OFF-ra teszem, ami azt jelenti, hogy amíg nincs értékelhető hő, addig be sem kapcsol...
Egyébként igen, a méretéhez lépest van egy kis hangja...

(#249) fermacht1994 válasza krx21 (#248) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Egyébként látom profi vagy a témában, most szeretnék rárakni valami komoly hűtőt és 2 között vacilálok:
Corsair h80i vízhűtés vagy Noctua léghűtés :) Melyiket válasszam?

Feri

(#250) krx21 válasza fermacht1994 (#249) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is sokat gondolkodtam a kompakt vízhűtésen, de eddig lebeszéltem magam:
Igazából nem hűt jobban mint egy high end léghűtő és nem is halkabb... Viszont cserébe rengeteg probléma van velük... A corsair hydro fórum tele van panaszkodással...(hangos, szörcsög, zörög, firmware és venti cserék...)
De ugyanakkor jól néznek ki és nem lóg az alaplapon 1kg fém...
Nem akarlak lebeszélni róla, mert biztos van köztük jó is, de előtte azért Te is tájékozódjál és úgy dönts...
Egy jó léghűtővel biztos, hogy kevesebb a kockázat... Ott csak a magas memóriáknál kell tájékozódni, hogy elfér e...
Ezektől függetlenül én is nézegetek egy Corsair H110-et, mert teszik, de félek tőle...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.