Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek a megfelelő CPU hűtő kiválasztásában. Azt szeretném kérdezni, hogy használja-e valaki ASUS SaberTooth Z97 Mark 1 alaplaphoz az alábbi CPU hűtők valamelyikét?

be quiet! Pure Rock (155mm)
be quiet! Dark Rock 3 (160mm)
Noctua NH-U12S (158mm)

A kicsivel több mint egy éve vásárolt konfigurációm jelenleg az Intel gyári CPU hűtőjét használja, aminek hatékonysága finoman szólva elég gyatra - ezt szeretném lecserélni. A CPU hűtők topikban a fenti hűtőket ajánlották, viszont más fórumok / tesztek alapján úgy tűnik gondok lehetnek a CPU fan-t hátul rögzítő fém merevítő méretével. Például - hasonlóan az ASUS ROG lapokhoz - az ASUS SaberTooth Z97 Mark 1 alaplap alján is van egy "TUF Fortifier"-nek nevezett fém merevítő, amelyen a CPU hűtő szerelését segítő kivágás mérete úgy tűnik nem elég nagy Kép :F

Ezzel kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata? Kerülő megoldásként azt javasolják, hogy a CPU hűtő hátsó pántjának felszerelése előtt le kell szerelni a "TUF Fortifier"-t, majd a pánt rögzítése után vissza.
Esetleg ezt meg tudná valaki erősíteni?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)
Üdv,
Bélabácsi

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1652) scope2007 válasza Bélabácsi (#1651) üzenetére


scope2007
addikt

hali!

nekem dark rock pro3 volt [a legnagyobb]
az sem fért volna el hátul. .nekem még régebbi saberem van, így hátul nincsen merevítő

sztem kompakt vízzel lehet jobban jársz, egy csendes [pumpa] fajtával
mert vagy megvágod az alaplap hátulját [kizárt] vagy nem szereled fel, vagy az első és a hátsó armor együtt megy csak fel?

H110 + Z77

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1653) Bélabácsi válasza scope2007 (#1652) üzenetére


Bélabácsi
tag

Hali!

Köszi gyors válaszod :) Bevallom őszintén - mivel elsősorban a stabilitás a célom, így nincs overclock és nem vagyok nagy gamer sem ;) - vízhűtésen nem gondolkodtam.

Ha jól tudom, akkor a hátsó armor leszerelhető önmagában is.
A hátsó "TUF Fortifier"-t leszedve fel lehet szerelni a nagyobb CPU fan back plate-eket is, igazából csak azt szeretnéd körbejárni, hogy a CPU hűtő lecseréléséhez szét kell-e szednem az egész gépet... :)

Link

Üdv,
Bélabácsi

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1654) scope2007 válasza Bélabácsi (#1653) üzenetére


scope2007
addikt

Lehet félreértetted, nem rendes vízre gondoltam, hanem kompaktra
Az kb olyan szinten van árban, meg teljesítményben, mint egy drágább léghűtés.
Továbbra is azt ajánlom inkább, persze ha szánsz rá annyit pénzben (ilyen 20k környéke)
Használtan jó árban ki lehet fogni itt aprón

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1655) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
saber 990fx r2 lapon biost frissítenék, usb-s dolognál elég ha a kicsomagolt bios fájlt felmásolom? Csak azért kérdezem mert van valami "átnevező" utility is megemlítve az mi?

Az élet kegyetlen .

(#1656) Lacielvtárs válasza lsc (#1655) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, elég csak felmásolni a bios filét, és elvileg fel is ismeri a bios megfelelő "oldalán" :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1657) lsc válasza Lacielvtárs (#1656) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi.

Az élet kegyetlen .

(#1658) Lacielvtárs válasza lsc (#1657) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jah még annyit hogy van amelyik lap biosa, csak FAT32-re formázott penen ismeri fel a bios filét, NTFS-nél nem minden esetben-...
bár anno nekem M5A97 R2.0 & Saber Mark 1 lapom NTFS-el is kezelte, szó nélkül :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1659) lsc válasza Lacielvtárs (#1658) üzenetére


lsc
nagyúr

OK.

Az élet kegyetlen .

(#1660) Shokkolo válasza lsc (#1659) üzenetére


Shokkolo
addikt

a 990fx ha jól emlékszem sajnos csak a fat32 -es pendrive -ot hajlandó kezelni.
(az elvileg régebbi is mint a z87 -esem volt, és az se volt hajlandó mást felismerni)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1661) lsc válasza Shokkolo (#1660) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem probléma.

Az élet kegyetlen .

(#1662) Shokkolo válasza lsc (#1661) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sejtettem, csak gondoltam megerősítem elvársasszonyúr írását.
Gondoltam, hogy nem fog problémát okozni formázni egy pendriveot :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1663) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#1662) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

héééé, Te nagyon Te :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1664) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#1663) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én, nagyon én vagyok még mindig :)

Épp azon töröm a fejem, hogy térjek vissza saber vonalra :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1665) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#1664) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát te tudod :D
ha nincs jobb helye a pénzednek ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1666) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#1665) üzenetére


Shokkolo
addikt

mindig lenne, de csiklandoz a skylake (nah meg a DDR4), és vissza is húz a szivem a Saberhez.
Eddig azokkal volt a legpozitívabb élményem.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1667) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#1666) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát én nem akarok beleszólni, de szerintem még nem olyan nagy előre lépés a ddr4, nem?
bár én nem dumálhatok, a jelenlegi cerka laptopommal :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1668) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#1667) üzenetére


Shokkolo
addikt

"még"
viszont előbb utóbb úgymond muszáj átállni, akkor pedig azt hiszem jobban járok, ha addig lépem meg, amíg értelmes áron túladhatok a jelenlegi konfigon...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1669) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Csak gondoltam leírom, hátha másnak is hasznos lehet a következő infó:

Épp tervezem hogyan és miként legyenek a házhűtő ventilátorok telepítve a BitFenix házamban lakó ASUS SaberTooth Z97 Mark 1 alaplaphoz. Mivel az alaplap user guide-ban csupán ennyi szerepel a PWM ventilátor csatlakozókról:

"The CPU_FAN connector supports the CPU fan of maximum 1A (12 W) fan power."

ígyhát rákérdeztem, hogy a fenti mondat vonatkozik-e a többi 4-pin-es CHA_FAN1-4 és a 3-pines ASST_FAN1-3 csatlakozókra. A többi csatlakozó esetében mi a maximálisan támogatott áramerősség és teljesítmény.
A következő választ kaptam:

"High ampere fans only supported on CPU FAN or CPU OPT FAN, other fan headers are not supporting such high current fans. The suggested current is less than 500mA on the optional FAN headers, higher ampere ones may damage the connector permanently."

Ez azért fontos, mert így például az általam tervezett Coolink SWiF2 120P 12 cm-es ventikből nem tudok kettőt egy alaplapi PWM portra kötni Y-elosztóval. A doksi szerint egy ilyen ventinek 12V feszültség mellett 0,33A szükséges, amely duplázva (0,66A) már átlépi az 500mA-es határt.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1670) Shokkolo válasza Bélabácsi (#1669) üzenetére


Shokkolo
addikt

Rákötheted, annyi lesuz a hozomány, hogy nem biztos, hogy tud majd max teljesítményt, hanem ha eléri az áramfelvétel am aximumot, ott lesz a "limit"

Bár házventi nem nagyon szokott maxon menni :N

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1671) gratzner


gratzner
tag

Sziasztok!

Nem tudom, találkozott-e már valaki ugyanezzel a párositással, de általánosságban is jöhetnek a válaszok, tanácsok...
Adott egy Asus Sabertooth 990FX lap és egy Thermaltake frio advanced procihűtő, köztük egy FX-8320 szorong. És ez itt a probléma felvetésem lényegi része. Olyan szinten szoros a hűtő felfogatása az előző lapomhoz (Gigabyte GA-970A UD3) képest, hogy félek kinyomja a szuszt az FX-ből :)
Okozhat ez problémát?
Egyébként a működéssel nincs gond, sima szorzóemeléssel alapfeszen 4,4-en 30 perc cpu teszt után max. 42 fok. Nem vagyok tuningbetyár, nem értek a feszültségek állitásához, de sokat olvasgattam és ez elvileg elfogadható hőmérséklet.
Inkább attól félek, hogy kiszakad a Saber hasa a hűtő feszülésétől.
Aki tud, kérem nyugtasson, vagy ijesszen meg! Ha kell nyilván cserélek hűtőt, de csak ha van értelme, mert ezen kivül nincs rá panaszom.
Köszi a válaszokat!

(#1672) Shokkolo válasza gratzner (#1671) üzenetére


Shokkolo
addikt

ha úgy látod, hogy rendben van minden akkor nem hiszem, hogy aggódnod kellene...

Láma kérdés, de ugye a backplatet nem fordítva raktad fel ?!
Helyes ADM felszerelés >>> az intel felfogatás "áll el" a MoBo -tól

Egész konkrétan erre gondolok:
ha megfordítod, akkor máris adott szemre kb 1 mm differencia, ami okozhatja ezt a feszülés dolgot

Illetve ahogy elnézem, a hűtőt magát egy 1-1 rugós csavar tartja felhelyezés után.
Azzal is lehet egy kicsit játszani (bár még nem láttam olyan hűtőt eddigi pályafutásom során, ahol ne kellett volna meghúzni (nyílván ésszel), amennyire csak lehet

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1673) gratzner válasza Shokkolo (#1672) üzenetére


gratzner
tag

Nem láma kérdés, köszönöm ez is egy lehetőség... de "sajna" jól raktam fel.
Igen, alaphelyzeten nagyon jó (nekem tetsző) megoldással úgy van, hogy miután elkapja a csavar a foglalatot (anyát), akkor kezd a rugó összenyomódni és egészen ütközésig lehet tekerni, amikor is a rugó még mindig tudna összébb nyomódni )nem tudom érthető-e). Tehát megszoritani nem tudja az ember úgy, hogy a csavar megszakadjon.
Az engem (lehet, hogy feleslegesen) aggasztó szorulás már a hűtő felhelyezésekor kezdődik, amikor ráül a procira, akkor a két csavar még kb 1 mm-re van az anyarésztől. Le kell nyomni a rugóval együtt a csavart, hogy elkapja az anyát egyáltalán.
Azért lepődtem meg, mert a Giga lapnál ez úgy működött, hogy hűtő feltesz procira és a csavarok már lukon is voltak...

(#1674) Shokkolo válasza gratzner (#1673) üzenetére


Shokkolo
addikt

Akkor nincs tippem, esetlegesen csak az hogy a foglalat kialakítása "magasabb".
Viszont ha gond nélkül engedett annyit, hogy a csavarok meg tudják fogni...
...szerintem nem kell aggódnod. :N

Ráadásul az alaplapok viszonylag erősek. Gondolj bele, meg tudják tartani a a bőven 1kg fölötti hűtőt is.
(Noctua NHD 15 > ventikkel 1,3 kg fölött van).
ha ésszel húztad meg, minden működik, és a hőfokok is rendben vannak, akkor szerintem használhatod minden különösebb gond nélkül.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1675) gratzner válasza Shokkolo (#1674) üzenetére


gratzner
tag

Legrosszabb esetben átszakad a lap :D
Úgyis agyalok a platformváltáson, de nehezen veszem rá magam. Ez eldöntheti legrosszabb esetben :)
Viccet félretéve, megpróbálom majd alkalom adtán egy másik hűtővel is, hogy az mennyire szoros.
Azért köszönöm a válaszokat.

(#1676) logitech25


logitech25
tag

Sziasztok.
Help?
Asus Sabertooth Z87 alaplapom van.
Hiba :
pörög és világot minden venti, de nem ad képet.
Tegnap még jó volt.
Ötletek?

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1677) Shokkolo válasza logitech25 (#1676) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ez így elég karcsú...
Be van kötve a speaker? Kisípolná a hibát...

Van külön VGA, vagy a CPU-ba integráltat használod?

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1678) logitech25 válasza Shokkolo (#1677) üzenetére


logitech25
tag

Szia.

van külön videokártya persze.
Speaker nincs bekötve,mai nap cseréltem le a hűtésem vizesre,precízen és vigyázva összeraktam.
Elindítottam,első körben ezt csinálta,elindult,leállt, ezt csinálta folyton.
Ki szedtem a memóriát utána ez megszűnt.

és azóta ez a bajom,hogy nincs kép.
szted?

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1679) Shokkolo válasza logitech25 (#1678) üzenetére


Shokkolo
addikt

iktasd ki a vga -t, nézd meg alaplapon...

illetve azt a hűtést is nézd át, pl van bármi dugva a CPU FAN -ra?
Ha előtte tökéletes volt, akkor csak a mai szerelés a ludas.

Tuti nem kapott vizet semmi?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1680) logitech25 válasza Shokkolo (#1679) üzenetére


logitech25
tag

CPU Fanra a hűtés van dugva.
Néztem integrált vgaval is, ugyan az a probléma.

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1681) süttyő válasza logitech25 (#1680) üzenetére


süttyő
tag

Szia, en a memoriakat néznem meg, Próbáld meg masikkal.

(#1682) logitech25 válasza süttyő (#1681) üzenetére


logitech25
tag

Nincs másik, és át rakosgattam már.

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1683) Lacielvtárs válasza logitech25 (#1682) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor próbáld a ramokat egyesével belerakni... (már amennyiben több ramod van)
ahogy a kézikönyvébe van, abban a sorrendben.
jártam anno én is úgy hogy egyszerre nem ment a több rammal, majd egyet beleraktam a megfelelő slottba és elindult, ma utána a másodikat a megfelelőben ahogy a kézikönyvében van és utána már ment :K
egy próbát megér

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1684) logitech25 válasza Lacielvtárs (#1683) üzenetére


logitech25
tag

Isten vagy :)
Megy a gép de 1-memoriaval.
Ha be rakom dualba, indul és kikapcsol.
Ezt csinálja folyton.

Mindegyik slot működik.

Mit csináljak?

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1685) Lacielvtárs válasza logitech25 (#1684) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát isten azért nem vagyok :DDD
hát mondjuk az nagyon érdekes ahogy írod...
a ramok tuti azonosak? már mint gyárilag dual? vagy te magad párosítottad? mert lehet ez is egy ok, amiért nem hajlandóak dulaban menni.
valamint a ramod benne van a támogatási listában? mondjuk ez nem annyira mérvadó, inkább gyanakszom a nem azonos ram párra.
valamint abban a sorrendbe raktad bele a ramokat amit a kézi könyv ír?
ha igen akkor most csináld a következőt:
1 ram, indul bebootol és működik.
azt vedd ki, rakd félre
majd másik ram ugyanabba a slottba és indítsd, ha indul akkor okés a ramok, elvileg :K
ha így is indul akkor az az egy ram slott ne változzon, próbálgasd végig mind a maradék ram slottokat
milyen lapod van?
[link]
25. oldalon nézd a ram sorrendet. ez alapján rakod őket sorba?

szerk: jah és azt is lehet hogy alaplap elem ki egy két perc és vissza, majd újra egy ram, indul és folyt a fentiek leírása...
esetleg működő egy db rammal egy bios frissítési javallott ha még nem volt :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1686) logitech25 válasza Lacielvtárs (#1685) üzenetére


logitech25
tag

Persze, helyes sorrendben rakom be őket a memóriák azonosak, ez ment benne kezdetek óta Dualba.
Ha dualba rakom nem mennek.
Első két slot jó most abba van,viszont ha át rakom a mellette lévőbe, akkor le tilt mindig. (elindul, leáll)

Bios frissítest akartam és nem engedi!
Ja és biosba kell belépnem csak így bootol be a gép.
Ki írja hogy Fan error alatta f1 hogy lépjek a biosba

Jelenleg A1/B1
Ha A2/B2 rakom csak ujraindulgat a gép

[ Szerkesztve ]

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1687) Lacielvtárs válasza logitech25 (#1686) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor első lépés az alap elem kivétele és egy két perc majd vissza, ez idő alap a tápból is húzd ki a kábelt, ne legyen áram alatt...
nem engedi a bios frissítést? :U
azt nem volna szabad csinálnia. a fan error a ventire utal, milyen cpu hűtőd van? biztos jól van rádugva?
3 pines a hűtő csatija vagy 4?
nálam fordult már elő ilyen hogy nem érzékelte vagy véletlen mellé dubtam a négy pines csati csak három lábon volt rajta
erről győződj meg hogy tuti jó e rajta?
meg az is lehet hogy nem jó helyre dugtad, mert ha nem cpu fan hanem ház ventire dugtad véletlen akkor akkor nem érzékel cpu hűtőt...
valamint az is lehet hogy a venti érzékelője nem jó, nem megfelelő.
mondjuk a venti vezérlést ki tudod biosban kapcsolni és akkor nem fogja írkálni a F1-et, viszont akkor nem is fogja vezérleni a cpu hűtőt hanem manuálisan kell megadnod neki a venti fordultát.
most melóban vagyok, ha hazaérek rálesek arra a lapra hogy hol vannak a csatik, addig írd meg a cpu hűtőd adatait...

elég közel vannak egymáshoz a cpu és a ház venti csatik... :U
az én Z97-em is ilyen volt, és nálam előfordult hogy nem jó helyre dugtam, győződj meg róla, oké?
meg ha jól értem akkor elindul csak F1-et kér, ugye?

szerk: "Jelenleg A1/B1"
és így látja mind a két ramod?
ha igen akkor maradjon így... szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1688) logitech25 válasza Lacielvtárs (#1687) üzenetére


logitech25
tag

Rendben, végig csinálom az elemes módszert.
Ki írt valamit, mikor frissíteni akarom.!

Hűtés Antec 650 vízhűtes / CPU Fanra dugtam.
Köszönöm az eddigi segítséget, akkor később folytatjuk, remélem sikerül megoldani.

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1689) Lacielvtárs válasza logitech25 (#1688) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát megpróbáljuk.
szóval vízhűtés, értem...
ahogy néztem a lapot azon mintha kettő cpu csati lenne, jól látom?
mert ha igen, akkor próbáld meg mindkettőt... meg a biosban is érdemes megnézni nem e véletlen tiltva lenne az cpu csati, már ha kettő van :D
de a bios hibára az elem tuti segítség lesz, annak kell lennie, az elem kivétel egy bios reset :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1690) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#1689) üzenetére


Shokkolo
addikt

a 2. CPU csati az CPU OPT. (ha 2 ventis cpu hűtése lenne...), ha 1 ventis/ csatlakozós a rendszer (elosztós), akkor mindenképp a CPU FAN -ba kell legyen. (ellenkező esetben jön a CPU FAN error).

Próba képpen, a víz csatlakozóját átdughatnád egy másik FAN csatlakozóba, és a CPU FAN-be meg egy tetszőleges házventit.Ha úgy jó, lehet valami kontakt ziccer, esetlegesen hibás a coolered "jele".

Nem olvastam végig a teljes próbálkozást, ha 1 rammal indul.. akkor próbáltad esetleg az alábbiakat:
- amelyikkel indul, végigzongorázni az összes slotot (ha jó, akkor a lap elvileg jó)
- a másik rammal is végigzongorázni (esetleges ram hibát kizárni)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1691) logitech25 válasza Lacielvtárs (#1689) üzenetére


logitech25
tag

Ki vettem az elemet és sajnos továbbra se működik.
Mind két CPU fant néztem.

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1692) Shokkolo válasza logitech25 (#1691) üzenetére


Shokkolo
addikt

Másik ventit ha rádugsz a CPU FAN -ra akkor is ugyan ez?
3ból az egyik pinnek mindenképp kell jelet kapni, külömben úgy érzékeli, hogy nincs hűtés a CPU-n!

Tudom más hűtésed van, de ez legalább szemlélteti, melyik csatlakozón kellene lennie a kábelnek:
(ez a H100i kábele, ami megy a CPU FAN csatlakozóra.)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1693) logitech25 válasza Shokkolo (#1692) üzenetére


logitech25
tag

Szia.

3-pines a csati amit rá dugok.
(CPU Fanra)

Betőltéskor ugyan azt írja, hogy CPU fan error.
Alatta van F1-megyek a biosba és nekem kell manuálisan be bootoltatni a HDD, mert csak így áll fel a rendszer.

Szted mi a gond?

Gyári intel hűtéssem volt, cseréltem vízhűtésre és azóta vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1694) Shokkolo válasza logitech25 (#1693) üzenetére


Shokkolo
addikt

Akkor írom harmadjára:

A cpu hűtését dugd át egy másik csatlakozóra próbaképp (FAN 1, FAN 2... bármelyikre),
és egy sima házventit dugj a CPU FAN csatlakozóra.
Ennek az eredményét várom
Jelenleg a lapod nem érzékeli azt, hogy an CPU hűtésed. Ha mésik ventivel jó, az kb annyit takar, hogy a sajnos hiába működik, mégis sz*r a hűtőd :(((

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1695) logitech25 válasza Shokkolo (#1694) üzenetére


logitech25
tag

Nemsokára neki állok, de a nagyobb gond meg mindig hogy dualba nem megy a memória csak Single módban.

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1696) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#1694) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, így is van, jól mondod, és ha lehet kérnénk bios képeket is ha meg tudja oldani a srác a beállításokról... :K
de az jó ötlet...
mondjuk az én vízhűtésem sincs a lapra kötve, még az érzékelője sem :K
és le lőttem hogy ne figyelje a bios a cpu hűtőt, ha jól emlékszem, bár már fél éve nem ültem a Gyii7 előtt :K

logitech25: tehát úgy sem mennek dualba, ahogy tegnap írtad? A1-B1 vagy 2 slottban?

az a lap használt? az elem mint írtad nem reszetelt? az baj, ott valami gond lesz a lappal, szerintem :(
vagy vedd ki több időre az elemet, mondjuk vagy fél órára :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1697) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#1696) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én kompakt vizeztem az X58 -at, a Z77-et és a Z87-et is, azért próbálnék segíteni.
Jó lenne tudni, hogy tényleg nem-e a cooler okozza az anomáliát. (egyelőre nagyon gyanús).

A "hűtetlen" CPU miatt blokkolhatja a a BIOS a flashelést is.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1698) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#1697) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jogos, ez is igaz, hogy azért nem engedi a bios frissítést, bár ezek már tudják a proci nélküli bios frissítést is, nem? :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1699) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#1698) üzenetére


Shokkolo
addikt

bavallom őszintén, nem tudom... elképzelhető.
De ha tudja is... ha már benne van igenis hisztizhet a hűtés hiánya miatt. Véd a user error ellen :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1700) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#1699) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaa, az nem kérdés hogy azért hisztizik a lap :D
nekem is volt ilyen anno, csak akkor én nem jó helyre dugtam.
valamint a mostani lapomon az első hűtő amit ráraktam anno, még a játékvizem előtt, az is hibás volt valahol és nem mérte a fordulatot...
azt úgy védtem hogy ki a figyelmeztetést kikapcsoltam és full fordulaton ment a cpu hűtő
egy arctic cooler xtreme rev 2 volt ha jól emlékszem...
mindegy cseréltem a jelenlegire, de ez sem dolgozik arról a csatiról :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.