Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) horvath_t


horvath_t
újonc

Sziasztok,
nem tudom, hogy jó topikban járok a kérdésemmel, de a napokban bővítettem a számítógépemet egy új HDD-vel, valamint meg akartam (volna) tartani a CD írómat is, illetve a későbbiekben egy SDD is kerülne a gépbe az operációs rendszernek, de ahhoz, hogy beépítsem meg szükségem lesz meg egy HDD sínre, így ez tolódik, de kérdésemhez talán nem is olyan fontos...
A gép korábban kifogástalanul működött, az alaplapomon, ami egy ASUS Sabertooth P67 Rev 3.1 / BIOS-verzió/-dátum American Megatrends Inc. 1606, 2011.05.02., található két fehér SATA porton volt a HDD és a CD író. A bővítéssel ez annyiban változott, hogy engedélyeztem az egyik barna portot, ide a CD írót kötöttem es a két fehér megmaradt a két HDD-nak. A HDD-kel nincs is probléma a windows simán felismerte az új eszközt és működik, de CD-t sem a bios, sem a windows nem látja (win7 ultimate), annak ellenére, hogy az kinyit/bezár – gondolom az áramellátással ezek szerint nincs probléma.
Nem vagyok egy pc guru és akinek valami ötlete van a hiba kiküszöbölésére, azt nagyon szívesen vennem, és előre is köszönöm a segítségeteket.

(#1602) Z.Leon válasza horvath_t (#1601) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Szia!
SATA kábelt ellenőrizted? :U Esetleg egy másik kábellal próbáltad?

Üdv!
Z.

(#1603) Shokkolo válasza horvath_t (#1601) üzenetére


Shokkolo
addikt

Esetleg tedd át az ODD-t egy fekete portba.
Nem kell annak a 6G :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1604) horvath_t válasza Z.Leon (#1602) üzenetére


horvath_t
újonc

Szia, köszönöm az ötletet, a régi kábeleket hasznaltam, ezek korábban működtek, de akkor majd a hétvégén kipróbálom a javaslatodat, szép estét

(#1605) horvath_t válasza Shokkolo (#1603) üzenetére


horvath_t
újonc

igen ezt fogom tenni, hátha...köszönöm a javaslatot

(#1606) Z.Leon válasza Shokkolo (#1603) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Egyébként, ja..nem kell...én ezen el siklottam :DD :DDD :C :R

(#1607) Bossp válasza Z.Leon (#1606) üzenetére


Bossp
addikt

A Probléma a következő.
Adott egy Sabertooth 990Fx Rev 2.0, 8150 volt benne. Hozzám került.
Fx 8320 ment bele + 2*8 GB Kingston Fury X.
Indítás után a boot Device Led pirosan világít amíg nem bootolok pl pendriveról. Semilyen formában nem sikerült feltelepítenem egy pendriveról sem egyik portból sem a windost. Mindig máshol fagyott ki. Próbálkoztam Satas Optikai meghajtoval, Win 7-et és win xp-t is telepíteni hasonló anomáliákba ütköztem. Egyszer ment fel az ssd-re egy win 7. Akkor meg az ssd-ről való boot nem jött már össze. HDD-re is próbáltam ugyan ezekkel a tapasztalatokkal.
Esetleg valami ötlet? Valaki tapasztalt hasonlót? Biost viszsaállítottam Defaultra. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1608) Z.Leon válasza Bossp (#1607) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Szia!

A BIOS verziója?
Az ismereteim szerint, (bár nem vagyok benne teljesen biztos), hogy támogatja-e a Vishera(8320, 8350) processzorokat.
Nekem Rev.1.0 van, és 8150 FX Bulldozer..

Ha megvan még a 8150, próbáld ki azzal, hogy működik-e, ha nem akkor a hiba máshol van...
Jelenleg ennyit tudok segíteni...

Üdv!
Z.

(#1609) Z.Leon válasza Bossp (#1607) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

https://www.asus.com/hu/Motherboards/SABERTOOTH_990FX_R20/HelpDesk_CPU/

egy kis help...

(#1610) Bossp válasza Z.Leon (#1609) üzenetére


Bossp
addikt

Csutortokon ujra osszerakom. En is a biosra gondoltam meg de gep nelkul nem tudtam pendrivra masolni.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1611) Bossp


Bossp
addikt

Pár kérdés a lappal kapcsolatban. A venti szabáylzók mennyire spécik? tudják szabályozni bármelyik ventit 0-maxig?

A Thermal Radarom amit a Sabertooth FX990 r1.0 szedtem le nem engedi pl a user profilnál 50 % alá vinni a fordulatszámot. Ez direkt van így van én bénázok? Esetleg a többi laphoz kiadott verziók is jók a lapomhoz?!

A célom az lenne hogy amíg nem éri el a procim a 45 -50 C-t és vagy a VGA-m GPU-ja a 65-70 et maradjon szépen 600 rpm-en az összes ház hűtő és a proci hűtő. A GPU-t külön vezérlem. És ha ezt eléri fokozatosan menjen fel 100-ig.

A procim hűtőjét pl egyeltalán nem szabályozza. Pedig úgy olvastam ezek midn szabályozzák a 3 pines csatikat is!

Köszi előre az okosításokkal! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1612) Z.Leon válasza Bossp (#1611) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Szabályozza azt... mindet.

BIOS-ban user profilként is tudod állítgatni, de az asztali AISuiteII.-ben is lehet...bár az AISuite-al nincsenek jó tapasztalataim...nekem..de attól még neked lehet jó..
A proci venti szabályozással figyelj, mert ott minimum 600rpm-et enged,nekem is az szokott a probléma(?) lenni, hogy ha lassabban indul a ventid mint 600rpm, azt ő hibának fogja jelezni, holott a hőmérséklet meg jó...
Nekem Scythe Mugen 3 hűtő van a procin, igaz PWM-es a vintillátor, induláskor 600 felett van, utána meg lemegy kb 500-ig, és ott elkavirnyál magában... :))
Az 50% alá lehet azért nem engedi, ha 3 pin-es a csati, mert akkor lehet hogy alacsonyabb lenne mint 600rpm...

[ Szerkesztve ]

(#1613) Bossp válasza Z.Leon (#1612) üzenetére


Bossp
addikt

Sajnos akár melyik profilt használom, Fixen 1132-öt megy :( . egy 3 pines csatiról etet 3 12 centis ventit a hűtőn.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1614) Z.Leon válasza Bossp (#1613) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

a cpu-val minden rendben? vagy a foglalattal?

(#1615) Bossp válasza Z.Leon (#1614) üzenetére


Bossp
addikt

Persze nagyon szépen muzsikál 4,7 Ghz-re húzva :). Idle -ben lemegy 30 C alá is. De a CPU hűtő marad a stabil 1130 körüli fordulatszámon!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1616) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

SABERTUF lapot nektek! ;] ;] ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1617) Z.Leon válasza Bossp (#1615) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Szia!

A proci hűtőd is 3 pines? Milyen tipusú a proci hűtőd? Milyen méretű? Milyen venti van rajta? Típus, méret, márka...vagy ha van képed róla, azt is megnéznénk...

Írnál, hőmérsékleteket?!

Arra lennék kíváncsi, hogy nyugalmi, azaz lehűlt állapotról startolt gép, milyen hőmérséklet és fordulatszámot produkál... Tudnál képernyő képet , feltenni a venti beállításokról?

Amint írtam, nekem Mugen 3 van rajta, és 600rpm-el indul, de utána leszabályoz kb 500 ig, és ott 17-18-19°C-on tartja...ha netán újra kell indítanom, akkor szokott néha olyan üzenetet dobni hogy: CPU Fan ERROR! RPM539! Press F1 to...

Az is elképzelhető, hogy rossz nyomon járok... :))

(#1618) Bossp válasza Z.Leon (#1617) üzenetére


Bossp
addikt

Igen 3 pines! és mind 3 venti egy 3 pines csatiról megy!
Róla lenne szó: [link]
Csinálhatnék képet de felesleges leírom mégegyszer.
Jelen pillanatban 35 C a proci és Silent módra van állítva a Thermal radar elvileg 45 % on pörög de így is 1140 körül pörög és 70 C-nál is mikor 100 % ot mutat a thermal radar. IBT tesztelés alatt.
a többi házhűtőt rendesen szabályozza Silent módban.
A másik ami nem tetszik hogy User módban még annyira sem tudom levenni az értékeket mint Silencben van, pedig még lejjebb szeretném :D :R

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1619) Z.Leon válasza Bossp (#1618) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

(#1620) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#1616) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1621) scope2007


scope2007
addikt

sabertooth azóta is :D
még mindig nincsen szívem megbontani a rendszert :)

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1622) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#1620) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tetszik, mi? Igazi TUF!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1623) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#1622) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Apám, de a Saber az nem TUF? vagy igen? :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1624) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#1623) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ejnye @KeresztFiam, hát ezt érdemlem én tõled? :( :O

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1625) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#1624) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hatarozottan nem ezt erfemled... De en ennyire vagyok jartas ezen vilagban :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1626) mackosajt


mackosajt
addikt

Pár napja beleptem a Sabertooth hasznalok közé.
990fx r2.0

Olyan kérdésem lenne, hogy a Target és current frekik docp módban elternek rendszeresen.

Illetve csak szorzoval tuningolva a 200-as base 200.7, és így 4917 MHz jön ki, vagy valami hasonló.

Illetve ha offset módban állítok feszt, akkor stabilabb, mint manuálisan.
No meg ha extrém módba állítom az llc-t, mintha jobban droppolna.

Ebben kinek mi a tapasztalata?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1627) Bossp válasza Z.Leon (#1619) üzenetére


Bossp
addikt

Beszereztem 4 ugyan olyan 14 Cm-es Ventit. És rá kellett jönnöm hogy csajnos nem csak a Cpu_Fan hanem a Cpu_opt sem vezérli a ventiket ez a CPU hűtőm és az egyik 14 Cm-es. Hiába van belőve a CPU és a Fan is Silent mode-ra :(

Ezek szerint ez a kettő csak a 4 pines pwm-eseket vezerli :(

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1628) Z.Leon válasza Bossp (#1627) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Szia!

Esetleg próbáld ki a Thermal radar nélkül...nekem az AiSuite vitte el a beállításokat, és valahogy sosem akart jó lenni... aztán ledobtam, és jééé megy anélkül is egész jól...

Z.

(#1629) Bossp válasza Z.Leon (#1628) üzenetére


Bossp
addikt

Simán Biosban lőjem be a Silent módot? ! Erre gondolsz?
Köszi előre is P.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1630) Z.Leon válasza Bossp (#1629) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Igen, csak előtte távolísd el a gépről a thermal radart...
Z.

(#1631) Bossp válasza Z.Leon (#1630) üzenetére


Bossp
addikt

Anyit értem el vele hogy kevésbé lassítja le azt a 4-et a Silent mode :D a Cpu:FAN és a CPU_OPT ugyanúgy fix! :D pedig ugyanúgy Silenten vannak setupban!
neked milyen típusú Sabertoothod van?!
Esetleg valaki hasonlo tapasztalat a rev 1 es 990Fx-el?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1632) drunkyboy válasza Bossp (#1631) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A Thermal Radar 2-vel próbáltad?

(#1633) Bossp válasza drunkyboy (#1632) üzenetére


Bossp
addikt

Igen probaltam a legfrissebb szoftverekhez hozzá jutni ami tamogatja a lapot!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1634) drunkyboy válasza Bossp (#1633) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A képen úgy láttam neked az egyes verzió van, valószínű akkor csak ez támogatja a lapod. Nekem a kettes verzió a Z97 Saber-ral tökéletesen működik, minden ventit szabályoz, a három pineseket is.

(#1635) Bossp válasza drunkyboy (#1634) üzenetére


Bossp
addikt

Nem a 3 pinesekkel van a baj :) Hanem a 4 pinesekkel. :) azok nem szabályozzák a 3 pineseket.
CPU_FAN
CPU_OPT
Én már biztos vagyok benne hogy ez csak a 4 pines pwm-es ventiket irányítja de ezek szerint senki nem hisz nekem :D

Hülyeségeket írok már álmos vagyok xD a lényeg a második bekezdés :D

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1636) Z.Leon válasza Bossp (#1631) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Hali!
Nekem is rev.1.0-ás a Sabertooth 990FX deszka.
Amit belinkeltem képet azon látszanak az értékek, ami magasabb fordulatú burkolati venti, az nem PWM-es, és 3 pin-es...
Azt is leírtam, hogy amit a laphoz adtak szoftvert (AiSuite2, Thermal Radar), nagyon nem volt okés(legalábbis nekem) össze vissza szabályozott, hibaüzeneteket dobott, pedig nem az volt a dolga... amint levakartam a gépről, és a BIOS-ban állítottam be az értékeket azóta semmi gondom a fordulatszámokkal(lassan 3 éve).

Az AMD szeret túlmelegedni, ezért jobban kell a hőmérsékleteire figyelni, hűteni, én csak a magam nevében nyilatkozom, hogy a 60-70°C az már nagyon a legfelső határa az ideális hőmérsékletnek.

Z.

(#1637) Bossp válasza Z.Leon (#1636) üzenetére


Bossp
addikt

Le szedtem a szoftvereket, és próbáltam csak a Biossal! :( Ugyan az az eredmény, az a két foglalat nem szabályozza egyik 3 pines ventimet sem :( Legújabb BIOS van fent. Szoftverek közül is próbáltam többet. De amit a rev 2.0-hoz adnak Thermal radart már kifagy!
Nem a legerősebb a Utilitie support. Csak poénból kipróbáltam pl az USB boostot... A 30 GB-os Hyper X Pendriveom 140 MB/sec-es olvasási sebessége vissza esett 90-re... :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1638) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Ha valakit érdekel egy Asus Sabertooth 990FX Rev1 alaplap, az keressen meg privátban.
Van birtokomban egy dobozával, tartozékokkal együtt.
Hardverapron is hirdetem.

Ha problémás a hozzászólásom, kérem a moderátorokat, hogy töröljék!
Köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1639) Bossp


Bossp
addikt

Noobish kérdés.
Azt tudom hogy 2-es Crossfire-hez és Sli-hoz meg van hogy melyik két PCI-E slotba érdemes tenni a kártyákat de egy V. kari esetén mindegy melyik Slotba rakom? Elvileg mind a 4 ugyan olyan. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#1640) Shokkolo válasza Bossp (#1639) üzenetére


Shokkolo
addikt

Parancsolj

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1641) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy sikerült már valakinek a Wake On Lan funkciót használnia 990FX lapnál?
A Biosban WOL-t nem találtam, de ha jól sejtem, a 'Power On By PME Device' opciót kell engedélyezni. Nálam sajnos kikapcsolva nem ébreszti a gépet. Alvó állapotból működik csak. Mi lehet a probléma?

-= Pancsermeste® =-

(#1642) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#1641) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, akkor megválaszolom magamnak:
Az online WOL magic packet küldő nem működött jól.
Androidos WOL klienssel tudom ébreszteni.

-= Pancsermeste® =-

(#1643) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Sziasztok!

Nagyon jó áron hozzájutottam egy Sabertooth 990FX R2.0-hoz, az volna a kérdésem, hogy mivel melózom is meg játszom is a gépen, mik a tapasztalataitok Win 10 alatt ezzel a lappal, érdemes már váltani, problémamentes minden szempotnból!?

Segítségeteket előre is köszönöm!

RW

(#1644) mackosajt válasza R.Woodoo (#1643) üzenetére


mackosajt
addikt

Nekem win10 alá ugrott be, és semmi bajom.

Egyedül a alaplapi hang jack csatlakozók konfigurálása bosszantott, de kis google, kis registry szerkesztés, és máris minden úgy szól és azon a kimeneten, amin én akarom. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1645) R.Woodoo válasza mackosajt (#1644) üzenetére


R.Woodoo
tag

Mi volt a probléma a hangkimenetekkel, más sorrendben voltak szoftveresen vagy hogy érted?

(#1646) mackosajt válasza R.Woodoo (#1645) üzenetére


mackosajt
addikt

Úgy, hogy hiába "Supports : Jack-detection", ez nem azt jelenti, hogy átprogramozhatóak, mint a többi lapon ugyanezzel a meghajtóval általában, viszont a registry értékek átírásával beállítható, hogy adott jack milyen funkciót lásson el.

Így egyszerre be van dugva a 2.1 és a füles is hátra, és mindegyik ugyanazt a funkciót kapja. ;)

Nekem nem 5.1 vagy 7.1 van, csak 2.1

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1647) R.Woodoo válasza mackosajt (#1646) üzenetére


R.Woodoo
tag

így már értem a problémát.. :)

(#1648) drunkyboy válasza mackosajt (#1646) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Ezt eddig nem is tudtam, így nem kell át kötözni a fejhallgatót és a hangszórókat. De lehet külön vezérelni a hangerőt valahogy? Mert ha a hangfalon hallgatok zenét, akkor a fejes hangerejét levenném, vagy ellenkező esetben fordítva.

(#1649) mackosajt válasza drunkyboy (#1648) üzenetére


mackosajt
addikt

Nekem a fejesen is van poti, szóval nekem nincs bajom vele.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#1650) drunkyboy válasza mackosajt (#1649) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Úgy könnyű.... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.