Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ScomComputer válasza lefkosia (#149) üzenetére


ScomComputer
veterán

:R

(#152) felon


felon
tag

Üdv

Van egy kis problémám a lappal
aida stess test et futattam, random időközönként elkezdett kiírni a hőfokokra nagyon szélsőséges értékeket,kb 1-2 mp ig, utána visszaugrik normál hőmérsékletre ill. ez idő alatt előfordult hogy kis kockák jelentek meg az ablak sarkánál és a tálcán. Játékok alatt nincs semmi baj vele, de stess testen ilyeneket művel, nem tudom mit csináljak vele,esetleg küldtem vissza garanciába?

config:
ASUS Sabertooth 990 FX R2.0
FX 8120
HD 7850
Chieftec 700W


(#153) ScomComputer válasza felon (#152) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az aida miket mutat,mert a képen az Asus progija van fenn ahogy látom...
Konkrétan erre gondoltam!!!

[ Szerkesztve ]

(#154) felon


felon
tag

Kb 5 perc terhelés után. kép

edit: ez meg idle

[ Szerkesztve ]

(#155) felon válasza ScomComputer (#153) üzenetére


felon
tag

grafikonon talán jobban látszik hogy mi a probléma.

(#156) ScomComputer válasza felon (#155) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én szerintem ez program hiba valami megzavarja a szenzor kiolvasását, az eseménynaplóban a rendszerben és az alkalmazásokban nincsennek hibák.....pl: WMI hiba?
:F

(#157) felon válasza ScomComputer (#156) üzenetére


felon
tag

1,2,3
Ezek vannak az eseménynaplóba.

(#158) ScomComputer válasza felon (#157) üzenetére


ScomComputer
veterán

Oh WMI hiba gondoltam, a megoldást tudom rá viszont ha már régen telepített osről van szó ha most megcsináljuk akkor lehet elb@sszuk vele az egészet és még a gadgetek sem fognak menni igazából ezt a megoldást új még szüz os-nél alkalmazzuk, a wmi hiba okozhat efféle hibát mint ami neked van!!
De én tennék fel egy új tiszta os-t és megpróbálnám úgy is...más monitorozó progi fut a háttérben pl MSI afterburn...stb?

(#159) felon válasza ScomComputer (#158) üzenetére


felon
tag

Igazából új Os-ról van szó, a gép is 3 napos összesen :) (mellesleg nembaj ha elb@szódik)
Asus monitorozója fut meg EVGA Precision

(#160) ScomComputer válasza felon (#159) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Asus monitorozója fut meg EVGA Precision" na akkor ezeket kapcsold ki és csak az aidával próbáld....

(#161) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A WMI hiba megoldása:
"Boot into safe mode. First, open services and stop the Windows Management Instrumentation Service. Take ownership of the folder or the contents of the folder "C:\Windows\System32\wbem\Repository." I've done this three times now on different installs and didn't have any issues after doing this, but I suggest you back up the folder to be certain. Delete the contents of the folder. Reboot. When you boot into Vista/W7, you might notice a half dozen or so application errors...it's OK.
Reboot again, and Event ID 10 will be gone, along with the afore mentioned application errors! "

:K
No léptem !
;)

(#162) felon válasza ScomComputer (#161) üzenetére


felon
tag

Köszi segítséget, kipróbálom :)

(#163) felon válasza ScomComputer (#161) üzenetére


felon
tag

Végrehajtottam, nem oldotta meg a problémát csak részlegesen. Még mindig csinálta viszont nem olyan sűrűn.Felraktam windows 8 at,ezzel tökéletesen megy hiba nélkül. Azért köszi a segítséget, legalább nem küldtem vissza garanciába szoftveres gond miatt... :)

(#164) ScomComputer válasza felon (#163) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igazán nincs mit nagyon szívesen segítek!
:K

(#165) redgold


redgold
tag

Sziasztok!

Valaki tegye már meg legyen oly jó, hogy itt, vagy pm-ben kioktat a sikeres bios frissítés folyamatáról, lépésenként, szájbarágósan...

Sabertooth 990fx lapom van!

Köszi előre is!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#166) felon válasza redgold (#165) üzenetére


felon
tag

Nem nehéz :)

bár nekem a rev. 2.0 van, de valószínűleg nálad is ugyan ez van.

leszeded innen a legfrisebb biost, rámásolod egy pendrivera.

újraindítod a gépet majd belépsz a biosba, ott nyomsz egy F7-et vagy alul rákattintasz az "Advanced Mode"-ra. Utána "Tool" fül, majd azon belül az "ASUS EZ FLASH 2 Utility" aztán a meghajtók közül kikeresed a pendriveod, felismered mert látni fogod benn a bios update fájlját. Rákattintasz, bejön egy kis ablak ahol rányomsz az okéra, ekkor beolvassa 10-20 sec alatt, ha ez megtörtént azt hiszem azt kérdezi hogy flashelni akarod e, majd megint rányomsz az ok gombra. Megvárod még felrakja majd a végén amikor végez nyomsz még 1 ok-ot és újraindul a gép már a friss bios-al. Remélem érthető voltam, szerintem ezt elrontani nem lehet :)

(#167) redgold válasza felon (#166) üzenetére


redgold
tag

Köszi! Menni fog...

Jelzem, elég komolyat csalódtam ebben a lapban!

A pcie slotok elrendezése az egészen felháborító! Ha két kártyás rendszert akarok a kézikönyv szerint telepíteni, akkor elveszi a két vga kártya mind a pcie1x mind a pci slotot, és a hangkártyát majd csatlakoztathatom a 220V-os konnektorba! Hihetetlen!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#168) Creatura


Creatura
csendes tag

Nekem olyannyira volt csalódás ez a lap, hogy többet ASUS terméket sem veszek.

"Megbízhatóság" miatt vettem, nyáron spontán kigyulladt 5 hónap használat után és azóta (3 hónapja) sem cserélték ki garanciába, mert csak feltételes garanciát kapott.

Állítólag azt vizsgálják, hogy a felhasználó hibájából adódott -e a dolog.
Egy túlfeszvédő és egy szünetmentes mögé van kötve a gép, Emermax táppal, ami 5 másik alaplappal azóta is hibátlanul működött.

Az eset: E1394_2 csatlakozó (üres volt, nem volt bedugva sohasem) feletti részén a 1524 feliratú chip egyszer csak narancssárga fénnyel szikrázni kezdett és kigyulladt.
Kb. 2 másodpercen belül a rendszer magától leállt.

Ez a Sabertooth számomra csak marketingnek tűnik, mint minőségnek, ha pedig egyedi hiba lenne kezelné a helyzetet és nem veszítené el az ügyfelei bizalmát az ASUS.

[ Szerkesztve ]

(#169) redgold


redgold
tag

Nekem 1 hete van meg, tegnap segítséggel ugyan, de frissítettem a legújabb bios-ra!
Azóta a kétkártyás üzemmód instabillá vált, néha felismeri a második kártyát, néha nem!

Igazándiból nekem kb. 10 évvel ezelőtt volt egy übertopp hírben álló ASUS alaplapom, ami borzasztó pocsék volt nálam, de szerencsémre elromlott, és visszaadták a pénzt!

Az előtt és az után is (míg meg nem szűnt sajnos) ABIT alaplapjaim voltak, amikről csak jót mondahatok!

Nem is értem ezt a garis problémát! 5 év erre a lapra! Ha valami nem tetszik a gyártónak törvényi határidőn belül vizsgálódhat, és döntenie KELL, cserél, javít, pénzt viasszaad... Mit piszmognak?

Alapvetően egy ASROCK 990Fx Extreme4 lapot akartam, és már most nagyon bánom, hogy nem azt vettem!
Oda mindent szépen be lehet tenni a slotokba, és talán olcsóbb is lett volna...

De a marketing győzött!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#170) ScomComputer válasza redgold (#169) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én meg azt nem értem miért kell a legújabb biosra frissiteni HA tökéletesen müködik minden,ja azért mert kijött......tedd vissza régit és kész....
:W

(#171) redgold válasza ScomComputer (#170) üzenetére


redgold
tag

Úgy gondoltam, hogy az ASUS-nál szakemberek dolgoznak, akik képesek arra, hogy jó bios-t írjanak... :)
És az új bios stabilítást eredményez, mint ahogyan az oda is van írva... Hát, nem eredményezett!

Amugy visszateszem a korábbit, és remélem, hogy azzal megint elfogadható lesz!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#172) krx21 válasza ScomComputer (#170) üzenetére


krx21
nagyúr

Én is automatikusan felrakom az újat...

(#173) =HG= válasza krx21 (#172) üzenetére


=HG=
addikt

Na ez tök jó ! Valaki az egyik fórumon dicsérte a sabertooth 990FX lapot, mondom ez kell nekem...Most adom el az asrock-ot, venném ezt. Erre idejövök, és csak rosszat olvasok róla...Na most akkor mi van ??? Ja, és nekem nem teljesen tiszta, mi a különbség a sima, és a rev2 között. Valaki felhomályosítana?

(#174) krx21 válasza =HG= (#173) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem Z77-es van, teljesen meg vagyok elégedve vele...

(#175) redgold válasza =HG= (#173) üzenetére


redgold
tag

Nem akarom indokolatlanul rossz hírét keltenui a lapnak, de:
- ami szemmel látható, hogy a PCI-e slotok kiosztása a többi bővítő slottal egyetemben szerencsétlenül sikerült
- felfrissítettem a biost kb. 1 hete a legújabbra, azóta instabillá vált a rendszer, majd pár indítást követően kinyúlt a 2. számú kártya (nekem Crossfire volt...), most árulom hibásan...

Nem tudom egyértelműen a lapra fogni, hogy kinyírta a 2. vga-t, de mindenesetre gyanús egybeesés!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#176) krx21 válasza redgold (#175) üzenetére


krx21
nagyúr

Az durva lenne.... :N

(#177) felon válasza redgold (#175) üzenetére


felon
tag

rev. 2 lapod van? Asus oldaláról az 1006 os verzió számú bios eltünt pár napja..Már csak a 906-os van fent. (nekem is 1006 van fent, és semmi bajom nincs vele, teszi a dolgát)

=HG=: Szerintem nyugodtan vedd meg,nagyon jó lap, bár nekem is voltak problémáim vele, lásd kicsit feljebb, ugrált a hőmérséklet. viszont ez a probléma csak win7-en jelentkezett win 8 tökéletes minden, és igen a PCI slotok elrendezése többkártyás rendszer esetén nem valami jó...

Vásárlás előtt én is keresgéltem hogy mi a külömbség a rev 1 és 2 között, érdemleges választ nem találtam, de többen mondták hogy nem éri meg az árkülönbözetet. Így megvettem a Rev. 1-et viszont Rev 2-t kaptam készhez mire kiért a futár :)

[ Szerkesztve ]

(#178) redgold válasza felon (#177) üzenetére


redgold
tag

Na... Akkor miért is vették le? :( (bár én a magyar nyelvű oldalon még felfedezni vélem...)

A korábbi verzió az enyém!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#179) =HG= válasza felon (#177) üzenetére


=HG=
addikt

Köszi! Én is nézegettem, de nagy különbséget nem látok, így rev1 felé hajlok. Egyébként a rev2-re azt írták, hogy win8 ready... :K (marketing) Lehet azért mükxik neked jobban 8 alatt ! :D

(#180) krx21 válasza =HG= (#179) üzenetére


krx21
nagyúr

Én a rev2-t venném a helyedben... Az mindig hiba javított, főleg ha nem ecsetelik a különbségeket...

(#181) felon


felon
tag

Új BIOS:

R2.0 - V1201 11/13

(#182) krx21


krx21
nagyúr

(#183) Fisherhun válasza krx21 (#182) üzenetére


Fisherhun
tag

Hali !
Húha ahogy végig olvasgatom az utóbbi hozzászólásokat eléggé megijedtem :D Akkor azt hiszem hogy nem érdemes feltennem a kérdésem :D
Amúgy ez lett volna :
Van egy Asrock 990FX Extreme 4 alaplapom és gondolkodtam hogy cserélem egy Sabertooth 990FX re mert úgy halottam hogy az Asus megbízható és az 5év garancia csak jelent valamit :)
Meg hát szebb alaplapról van szó :P

Akkor jobb ha maradok a jó öreg Asrocknál :P ?
Amúgy semmi gond nem volt vele eddig, csak láttam egy jó árajánlatot az asusra meghát annyira dicsérték hogy gondoltam cserélek egyet és akkor csak pár ezresbe kerül.
De így most hogy láttam a komenteket erősen elgondolkodtam :S

(#184) felon válasza Fisherhun (#183) üzenetére


felon
tag

Ezek egyedi esetek, sokan használnak ilyen lapot, még sincs tele velük a net hogy hibásak lennének. Szerintem nyugodtan megveheted ha ezt szeretnél.. Nekem speciel nagyon bejön :)

(#185) redgold válasza Fisherhun (#183) üzenetére


redgold
tag

Hali!

Most, hogy már pár hete megy a Sabertooth, kezdek hallani egy nagyon halk, finom kis cicergő hangot felőle...

Én pont azt a lapot nézegettem, ami Neked is van! Sokkal jobb a slot kiosztása, ha valaha is akarsz 2 kártyás rendszert, akkor ne cserélj!

Az 5 év garancia annyit jelent, hogy 5 évig megvan az elvi lehetőséged, hogy egy esetleges meghibásodást követően jókat vitatkozzál a gyártóval, aztán majd idővel vagy kicserálik, vagy nem... :-)

Üdv.!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#186) Fisherhun válasza redgold (#185) üzenetére


Fisherhun
tag

Pff az igen hát pont az ilyenektől félek :S
Most én egy Sapphire kártyával jártam meg :/ Igaz még nem született eredmény mert a szervízbe van de lehet nem cserélik :S
Hát elgondolkodom rajta hogy cserélem.
Köszi hogy írtál.

(#187) Fisherhun válasza Fisherhun (#186) üzenetére


Fisherhun
tag

Hát úgy vagyok vele hogy eddig jó volt az Asrock akkor nincs értelme hogy megváljak tőle :P

Igaz az Asus szebb is jobb is meg van egy két jó megoldása de ha pont egy hibásat fogok ki akkor meg üt a guta :D Már így is hülyét kaptam a vga miatt is :S Addig keresgéltem addig kutattam olvastam fórumokat míg csak beleválasztottam egy széria hibába :S

(#188) krx21 válasza Fisherhun (#187) üzenetére


krx21
nagyúr

Nehogy már kitaláljátok , hogy rosszak a sabertooth alaplapok, mert nem igaz!
Nekem egy sabertooth Z77-es van tuningolt CPU, VGA és memória + Hangkártya és atom stabil! Csak pozitív tapasztalatom van vele kapcsolatban!
Természetesen az új Bios-okat és drivereket előnyben kell részesíteni!
Ja, és persze mindenből vannak hibás példányok... Ilyen esetben a helyzetet egy márkára kivetíteni nagyon butaság lenne...

Fisherhun:
Ha jó az alaplapod akkor ne válts, alaplapot váltani komplett rendszernél érdemes és szükséges...

[ Szerkesztve ]

(#189) redgold válasza krx21 (#188) üzenetére


redgold
tag

Nem gondolom, hogy rontottuk volna a konkrét tapasztalatok leírásával az ASUS hírét!
Azt sem gondolom, hogy közvetlenül összehasonlítható lenne, egy Z77 vagy egy 990fx lap!

Az a véleményem, hogy két azonos chipsettel szerelt lapot egymással leváltani nem célszerű!
Hangsúlyozom a nagyobb márkának lényegesen rosszabb a slot kiosztása!

Ennyi!

Béke! Barátság! :-)

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#190) Fisherhun válasza redgold (#189) üzenetére


Fisherhun
tag

Nem váltok csak kaptam egy jó árajánlatot és azért gondolkodtam el rajta kicsit:)
Maradok a jó öreg Asrocknál :P

(#191) Zodicus


Zodicus
senior tag

Nekem P67 es van és teljesen tökéletes, bármelyik BIOS-szal is atom stabil.

(#192) Terminator17


Terminator17
senior tag

ezt kaptam tuning leírásnak szájbarágósan

1: Advanced mode--Ai Tweaker

2: Ai Overclock Tuner: Manual
BCLK: nem kell babrálni,sőt nem is ajánlott mert instabilistást okozhat a legkisebb eltérés is ha a procid érzékeny rá (alapértelmezetten 100)
Turbo Ratio: By all cores (ezzel az összes magra érvényesíted)
By all cores: Szorzó beállítás,ami a BCLK-val szorozva adja az órajelet (értsd 40-es szorzóval 4ghz lesz)
Memory frenvencia: gondolom egyértelmű

Ezzel eljutottunk a a frekvencia beállítások végéhez gyakorlatilag,ha csak light tuningról beszélünk!

3: Feszültség értékek alul.

CPU Voltage: Offset vagy Manual (én Offset használtam. Ha nem tudod mi az akkor ezt neten kell felkutatnod)
Értéket nyilván ez után tudsz neki adni.

(mondjuk nem vágom hogy offset nél mi az a plusz , minusz dolog. azt nem is nagyon babráltam. a baj csak az hogy e szerint csináltam a tuningot és minden faszán maradt lap órajelen. de ha bemék biosba ott van hogy mire lett beállítva csak hát az órajel még mindig alap maradt. Ötlet?)

ilyen vidiekt néztem az ucso számig lemásoltam minden beállítást mégis ALAP ÓRAJELEN MARAD DE MÉRT ??????????

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#193) =HG= válasza Terminator17 (#192) üzenetére


=HG=
addikt

Ezt nézd át ( bár angol)

(#194) Terminator17 válasza =HG= (#193) üzenetére


Terminator17
senior tag

hát nem erősségem az angol de ránézek,valaki gyorstalpalot ? :U

[ Szerkesztve ]

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#195) krx21


krx21
nagyúr

Tudja valaki, hogy az asus sabertooth z77 alaplapban, hol lehet állítani VTT feszültséget?
Más néven VCCIO feszültséget?

(#196) ScomComputer válasza krx21 (#195) üzenetére


ScomComputer
veterán

Sehogy ... ;)

(#197) krx21 válasza ScomComputer (#196) üzenetére


krx21
nagyúr

Valahol azt olvastam, hogy a VCCSA feszültséggel arányosan emeli a VCCIO feszt is...
Lehet ez igaz?
Egyébként én is kipróbáltam a fenti, kis ventilátor megfordítását és nekem mérhetően rosszabb lettek a hőfokaim...Úgy hogy vissza is csináltam...

(#198) Terminator17


Terminator17
senior tag

nah és nekem vki szájbarágósan a tuningot ? csak 1x kéne JÓL elmondani :DDD

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#199) ScomComputer válasza Terminator17 (#198) üzenetére


ScomComputer
veterán

Látom már érdeklődtél a sandy topikban is jó helyen jártál,de én ajánlok egy nagyon rendes embert, neki is olyan lapja van mint neked vedd fel vele a kapcsolatot pü-ben !
;) :K

(#200) Terminator17 válasza ScomComputer (#199) üzenetére


Terminator17
senior tag

:R

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.