Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Shokkolo válasza Bűzös (#1500) üzenetére


Shokkolo
addikt

ha már a BIOS -ig eljutottál azért állítgass már be minden
illetve biztos ami tuti rakd fel a legfrissebb BIOS -t. (ha az van fent próbálj rá egy update -re, nem a saberrel de jártam úgy, hogy 2x kellett mire jó lett).

nem hiszem, hogy a VGA BIOS -al gond lehet, de megér egy próbát.
De mindenekelőtt a BIOS -t lődd be mindent nézz át !!!

Illetve ha már ennyire tezstelés:
Esetleg egy kölcsön VGA valakitől 1 gyors tesztre?

Ezen felül ha már ennyire minden hibázik, van még egy viszonylag extrémebb tippem:
táp... ?!

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1502) Bűzös válasza Shokkolo (#1501) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Nem jutottam el kepig , csak tudom , hogy a biosz ig eljut , de kepet nem ad .
Nem gondolnam , hogy a corsair rm 1000 rel :)

[ Szerkesztve ]

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1503) Shokkolo válasza Bűzös (#1502) üzenetére


Shokkolo
addikt

akkor első ötletek:

- Vga ki - megmozgat vissza (tápcsatit is átnéz)
- vga át másik slotba
- kölcsön VGA valami havertől? csak van valakinek egy PCI VGA -ja

És marad a joker kérdésem:
- táp ?! ?! ?!

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1504) Bűzös válasza Shokkolo (#1503) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Sajnos laptopos , ipades a csalad , kolcson vga messzirol jonne arra meg most nincs lehetoseg :( a masik slotba majd megprobalom , most mukodikugyanaz a konfig, csak egy masik lapba p8p67m ben , illetve ket heten belul lesz 970 g1 azzal is lesz egy proba ... Kezdek elkeseredni :Y

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1505) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
beüzemeltem a fx 990 r2.0 verziót (AM3+), és van egy kis gond vele:
elméletileg új, gariban kicserélt, de amikor először elindítottam, processzorcserére hivatkozva be kellett lépni a biosába. (tehát valszeg nem új, de ez érzik az illatán, az apró hajszálkarcokon, foltokon is. A lehetséges, hogy gariban egy másik használtat adnak helyette????? :Y )

Viszont azóta a legnagyobb baj vele, hogy nem lehet lekapcsolni.

Hibajelenségek:
1. a ház off gombot hosszan nyomva tartva minden gépet lelőtt eddig, itt csak újraindít
2. ha a windowsból lépek ki kikapcsolás opcióval, akkor csak a képernyő lesz fekete, minden forog tovább (az 3. összes venti megy pl.). leállítani csak a táp áramtalanításával tudom.
4. valószínűleg ezzel függ össze, hogy újra bekapcsolásbor baromi lassan bootol. lemértem, 40 mp csak az Asus logo, és 3:30 -kor áll fel a win. pedig szinte új telepítés, Win7pro, 16gb ram, samsung 850ssd, szal mennie kellene... Az előző lappal (egy mem slot nem ment, ezért cserélték) nem volt gond, és az előző géppel sem, amiben csak a lapot/procit, ramot cseréltem.

Kérdések
1. Lehet mégis táphiba? Véletlen egybeesés??
2. Vagy egy bios beállítás? De nem találtam ilyen opciót... :(
3. A leggyanúsabb, hogy ismét hibás az alaplap... ez is??? :W

köszi minden tippet... :)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1506) Bűzös válasza Wolfskin (#1505) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Udv ,
milyen tappal uzemel a konfig ?
A lekapcsolas gond osszefugghet tappal , de a lassu boot szerintem semmikepp , inkabb arra gondolnek , hogy haldoklik a chipset , esetleg valamelyik feszbol sok van , es azert jonnek a morbid hibak , ha lehetoseg van ra , dobj melle valamilyen tapot , a kizaras miatt .
Viszont en szemrebbenes nelkul vinnem vissza gariba , hogy ez sem jo :U
Szabad kerdezni melyik boltbol valo ? :B

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1507) Wolfskin válasza Bűzös (#1506) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia,
fsp bluestrom 500W, nem mai gyerek, van már vagy 10éves, de egy minimális csapágyhangon kívül nincs más baja. egy gigabyte ga-ma69g-s3h lapot hajtott eddig (radeon x4 x640vagy hasonló , 4x2gb, 4hdd, tv, radeon hd7700, 2xdvd, kb enyni ment róla, most meg 16gb, de csak 1 hdd meg egy ssd) szóval szerintem nincs túlterhelve. igazából memóriabővítés miatt cseréltem lapot, de kaptam hozzá egy procit is (x4130 talán). a proci számozásokban nem vagyok biztos... :F
a memóriák újak (gskill cl9 1866)
az előző lap néha fagyogatott, de az gondoltam talán a kölcsön ramok miatt (még nem volt meg az új). vagy lekapcsolt, vagy beállt egy pillanat alatt. de a gari arra ment, hogy a 4. slot teljesen halott volt, semmit nem látott.
a helyzet az, hogy kéz alól vettem, az előző tulaj meg nagykerből, de korrekt módon intézte a garanciát, ahogy megbeszéltük előre. viszont szerintem nem új lapot kaptam a hibás helyett és sanszos, hogy ennek is baja van...

de ilyet, hogy egy pc-t nem lehet lekapcsolni, még nem is láttam... :Y ez szerintem tuti alaplap hiba. a power gomb hosszú megnyomása az mindenhol kikapcs, nem? de a windows se tudja lelőni, minden venti forog tovább :((

a gépben végülis 3 dolog lett cserélve, vagyis 4, mert bekerült egy ssd, de az nem hinném, hogy ilyet csinál, került új ram, de az se valószínű, új a proci meg a lap. azt még kipróbálhatom, hogy a régi procit visszateszem, mert elvileg jó bele, de ez a kikapcs mizériát nem hinném, hogy a proci csinálja...
de ez a baromi hosszú bootolás sem tetszik. minden alkalommal percekig nézem az asus, majd a win logót. összesen kb 4-5 perc, mire feláll a rendszer...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1508) Bűzös válasza Wolfskin (#1507) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Hi ,
Na akkor kezdenem , egy tapcserevel , mert illik cserelni tizevente :D
Ha beteg is , akkorsem a tulterheles okozza a gondot , mert akkor lekapcsolna egyszeruen , ha sokat beker a rendszer . Egy fesz erteket azert ellenorizz :)
Ahhoz kepest nem nagy koltseg , minthogy elviszi a gep felet .
Utana en is a lapra gyanakodnek , viszont (!) nemtudom , hogy a ram milyen fajta , mert az is tud nagyon erdekes dolgokat csinalni , a hivatalos supportba benne van asuseknal ?
A Power , az kozos megegyezes alapjan kilovi az ATX es tapot , szoval annak kene mukodnie , namost a power gomb ugye a deszkara van bekotve , nem a konektorba :DD szoval igen , szerintem bibis kicsit :O

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1509) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

közben volt egy kis updét a gépben, de még mindig nincsen készen :D
azóta lettek fehér harisnyázott kábelek, vgahoz, 24pin + 8pin cpu, de még azokat sem sikerült betenni :DD


CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1510) Wolfskin válasza Bűzös (#1508) üzenetére


Wolfskin
őstag

Na akkor kezdenem , egy tapcserevel , mert illik cserelni tizevente

igen, az amúgy is volt tervben... bár szerintem maga a táp nem okozhatja, hogy nem kapcsol le a gép/alaplap... :F ha csak nem véletlen egybeesés, épp az alaplap beszerelésével egyidőben ment tönkre. bár elvi szinten sem tudok elképzelni olyan hibát, ami ezt okozza... esetleg olyan szálon ad ki feszt, ahol nem kéne? vagy nagyobbat ad ki, amit már nem kapcsol le a lap?
ezt néztem ki: Be Quiet! 500W Straight Power. szted elég, vagy tegyek hozzá 12e-t és legyen a 680W?

Ha beteg is , akkorsem a tulterheles okozza a gondot , mert akkor lekapcsolna egyszeruen , ha sokat beker a rendszer . Egy fesz erteket azert ellenorizz azt mivel szoktál? a multiméterrel vagy szoftveresen?

viszont (!) nem tudom , hogy a ram milyen fajta, mert az is tud nagyon erdekes dolgokat csinalni , a hivatalos supportba benne van asuseknal ?
szerintem igen: G.Skill - F3-1866C9D-16GXM - RipjawsX XM

A Power , az kozos megegyezes alapjan kilovi az ATX es tapot , szoval annak kene mukodnie , namost a power gomb ugye a deszkara van bekotve , nem a konektorba szoval igen, szerintem bibis kicsit

szerintem is.
a lapot a biosban F5-el alapra állítottam és a jumperrel is nulláztam. még kaptam olyan tippeket, hogy vegyem ki az elemet is, az a biztos. a legújabb bios van fenn, de azt is mondták, tegyem fel még egyszer.
egyébként amikor egy lap először van beindítva, akkor tényleg a "megváltozott a processzor típusa.." üzenettel indít?
meg azt is javasolták, hogy vegyem le róla a hdd/ssd-ke és usb-ről futtassak egy linuxot, az kikapcsolja e a hardvereket. mert akkor kizárható hogy valamilyen driver lenne.

a ram és a cpu ilyen jellegű anomáliát nem okozhat... szerintem. :F

a lassú bootolásra mi lehet a magyarázat? bios hiba (30 mp-ig csak az asus/sabbertooth indító logo van fenn,) vagy driver hiba (4 percen keresztül a windows logo van fenn)?

amúgy, ha már beindult működik... még nem produkált fagyást

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1511) Bűzös válasza scope2007 (#1509) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Az ugy szeep :D
Enyem is epul szepul , a harisnyazast meg nem sikerult kitalanom , de maholnap teszek fel kepet , es kikerem a velemenyed , mert szep lett a mu :DD :R

Wolfskin
Osszetett a tema , osszeszedem gondolatim , es jovok :K :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1512) westlake


westlake
félisten

SABERTOOTH Z97 MARK 2
BIOS 2401
Semmi különös.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1513) Bűzös válasza Wolfskin (#1510) üzenetére


Bűzös
csendes tag

A tap okozhatja , hogy nem kapcsol le a gep .
Tapcsere elsokorben ajanlott , az sosem kidobott penz , fedezed magad .
Taposkerdes tapos topikba , Balathruin kolega mindenfelekeppen rabeszel valami jora ;)
SZvSZ minosegi 500W os egy Gpuhoz eleg , ha nem az extrem kazan kategoria .

Multi a pontos , a szoftveres elsore mutathatja , hogy van-e komoly baj . Mivel a tapcsere erett , igy sokat nem foglalkoznek a dologgal .

Ram a supportba benne , szerintem az ok !
A lapra visszaterve , ha mechanikai gondja van nemigazan tudsz rajta rontani , ha eleve halott , akkor kart nem okozol .
A CMOS CLR az megvolt , torolte a beallitasokat . En elkezdenem visszafele flashelni a bios , hatha olyan gondja lehet , foleg intel oldarol ismerem a sabereket , amds bioszhoz meg kozom nem volt .
Lassu bootot okozhat a sata vezerlochip lomhasaga , illetve beallitas gond , Bios->Sata->/achi/ menjen , egyszerre egy meghajtoval ne legyen bonyodalom .
A bios flashelgetes idoigenyes muvelet , turelmet kivan . Ugyes legyel :K

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1514) Wolfskin válasza Bűzös (#1513) üzenetére


Wolfskin
őstag

már flasheltem biost, de nagyon gyakorlottnak nem mondanám magam... és semmiképp sem kellemes időtöltés.
a tápban megkérdem a véleményét, de elsőorban csendes multimédiás gépet akarok összerakni, tehát a zaj az első. a lossless audiofil zenehallgatás miatt. a proci ventillátorát is lecseréltem egy megfelelő paraméterű beequite-re és nagyon meg vagyok elégedve vele.

a HD7700 egy elég alap vga, sosem játszom, azért vettem, mert 2xdvi, hdmi és dp kimenet is van rajta. szeretem a sok monitort (photoshop) és már a tv (42") is rá van kötve, bár egyelőre egyszerre csak kettőt tud meghajtani... :(

Lassu bootot okozhat a sata vezerlochip lomhasaga , - ezt úgy érted, hogy hardveres gond?

akkor a következő: e héten szabin vagyok, vidéken, de jövő héten elhozok egy tápot,megcsinálom a nevezett teszteket és jelentkezem. addig is köszi a segítséget, remélem hamar megoldódik a probléma...

jelentkezem még,
üdW

:R

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1515) Bűzös válasza Wolfskin (#1514) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Ha nincs jatek , akkor boven eleg az 500 W .
Igen okozhatja hardveres gond .
Nagyon szivesen , varunk itt a tobbiekkel ;)

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1516) Lacielvtárs válasza westlake (#1512) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hoppácska Uram, Ön/Te az vagy akire gondolok?
az "ablak" császár egy közkedvelt "virágboltban"? ;]

amúgy én is frissítem a lapomat arra a biosra és rendben van vele minden (kopp-kopp) :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1517) westlake válasza Lacielvtárs (#1516) üzenetére


westlake
félisten

Kizárt. Nem tudom mire gondolsz. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1518) Lacielvtárs válasza westlake (#1517) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor mindegy... bocsi :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1519) Bűzös


Bűzös
csendes tag

Es mukodik :))
bios update a gyari (!) rol .
Es minden ment egybol :DD

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1520) Shokkolo válasza Bűzös (#1519) üzenetére


Shokkolo
addikt

akkor bejött a tipp, hogy még nem is hallott csóringer az ivy -ről :DDD

szép konfig :K
milyen 2 vga az?! :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1521) Bűzös válasza Shokkolo (#1520) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Bejott , igen meg szuz volt teljesen ;]
Koszonom :R
egy HD 6950 1gb 70 es biosszal .
meg egy ENGTX 550 TI PhysX-nek :B
De szeretnek meg egy 9650 eset ;)

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1522) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Jó estét topiklakók! Hamarosan csatlakozom a táborhoz egy szép, fehér Z97 Mark S-el. Bár eddig is egy X58 Saber-em volt, de már megérett a cserére :K . Remélem jól választottam.

(#1523) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

dicső Uraim, egy gyors kérdés...
sok hdd van a gépemben és már az alábbi sata portra dugtam egy sagete hdd-t

viszont ezen a porton nem jelenik a hdd állapota.
a smart a biosban engedélyezve van.
mit kell még beállatnom esetleg?

csak azért kérdem mert amikor ez a hdd a lap "oldalán" lévő sata csatikra volt dugva akkor normálisan meg volt minden adat a sentinelben.
előre is köszönöm a válaszokat :R

drunkyboy: szerintem tökéletes a választásod :K
nekem is az van, csak sajnos nem fehér :O

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1524) Balathruin válasza Lacielvtárs (#1523) üzenetére


Balathruin
veterán

Driver fent van az Asmedia chiphez?

(#1525) Lacielvtárs válasza Balathruin (#1524) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

elvileg fenn kell lennie, mert mindent felraktam ami a dvd lemezen rajta volt... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1526) Balathruin válasza Lacielvtárs (#1525) üzenetére


Balathruin
veterán

DVD-ről soha nem raknám fel a drivereket... Asus oldalán biztosan frissebbek vannak.

(#1527) Lacielvtárs válasza Balathruin (#1526) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no látod lehet ebben igazad van, mindjárt rá is lesek az asus.com-ra
addig is egy két bios kép, hátha segít vagy irányt mutathat, egész véletlen :)

[/L
(L:/dl/upc/2015-05/31/442656_evtaez46zsp5ilsa_150531150012.jpg)(/L)]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1528) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#1527) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ellenőriztem a drivert és fenn van a legfrissebb az asus.com-ról :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1529) #67688960 válasza Lacielvtárs (#1523) üzenetére


#67688960
törölt tag

gondolom mivel nincs raid asm1092 [link] van benne és az nem tudja a smart-ot
az asm1092r raid verzó tudja [link]
legalábbis az asmedia szerint

(#1530) Lacielvtárs válasza #67688960 (#1529) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nocsak, akkor ez lehet az oka? :U
mondjuk annyira nem hiányzik, mert a hdd sebessége rendben van, egyszerűen csak "meglepett"...
de akkor ez nem beállítás szerinted hanem egyszerűen, funkcióhiány ;]
köszönöm neked is a válaszod :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#1531) Wolfskin válasza Bűzös (#1515) üzenetére


Wolfskin
őstag

heló,
na, tegnap hazaértem és beröffentettem...
az asus logón viszonylag hamar túlbukdácsol, de a win még mindig percekig töltődik. megpróbálom majd egy szűz rendszerrel is, lehet ez tényleg driver probléma (csak nem értem, miért, hisz semmi nem változott a rendszerben csak a ramok)

a legnagyobb gáz, hogy ugyanúgy fagyokat, mint a garanciáztatás előtt: a legváratlanabb pillanatokban (értsd nem terheléstől függetlenül) fekete képernyő és leáll. de olyan viccesen áll le, hogy csak akkor tudom újtraindítani, ha kihúzom a konnektor (vagy kikapcsolom a tápot) és megvárom, míg a vga tetején elalszik a led. vagyis kifogy az áram a kondikból... (?). akkor tép és indítás. de addig meg se nyekken. és ezt kb. 10 percenként... régen is ez volt, gariztatás előtt, csak teljesen ad hoc időpontokban. ma reggel is ezzelkezdte, egyszer de egy fél órája kb. megy... (szerencse, hogy nem emiatt cserélték a lapot, hanem azért, mert a 4. ram slot halott volt. az ilyen misztikus hibák tuti, csak otthon jönnek elő...)

mivel az előző lappal is csinálta, gariztatás előtt három gyanú merül fel:
1. vagy nem is cserélték ki a lapot (ami nem igaz, mert ezen a 4 ram slot is megy)
2. vagy ez is pont úgyanúgy rossz, mint az előző (aminek kicsi az esélye, bár lehet típushiba)
3. nem az alaplap okozza....

a ram azóta teljesen új, annak kicsi az esélye, hogy a zsír új ramok pont ugyanúgy rosszak, mint előtte a kölcsönbe kapott használtak

az vga és a táp előtte évekig ment gond nélkül, nem hinném, hogy az alaplap és proci csere így megbolondította őket...

logikai alapon az egyetlen dolog, a cpu, ami cserérelve lett alaplappal, de ugyanaz, mint a garanciális csere előtt. proci tud ilyet? (használt, a lappal kaptam 4230-as x4)

illetve az ssd, de az sem sanszos, hogy egy szír új samsung 850 ezt csinálná...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1532) Bűzös válasza Wolfskin (#1531) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Udv ,
Ha csak tap kihuzasaval megy az ujrainditas , akkor valami komolyabb gond van , mert megy a vedelem .
Igazsag szerint , annyi gond van a gepeddel , hogy majdnem 100% ra mondom , hogy ott lap gond van , es vidd vissza , vagy csereld ki :(
De mindenesetre egy uj tappal meg megprobalnam , utana szaladndek vissza a boltba , hogy valami nem ok :U
Ha az ssd a sentinel szerint ok , akkor nem gondolnam , hogy hiba van benne , es fagyast ugyan meg okozhat , de geplekapcsolast szelsoseges esetben :B

[ Szerkesztve ]

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1533) Wolfskin válasza Bűzös (#1532) üzenetére


Wolfskin
őstag

betettem a régi procit (x640) és egyelőre azzal még nem fagyott le. de a kikapcsolás nem működik.... holnap hozok egy tápot és beteszem, de kétlem h az lenne a ludas és nem a lap...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1534) Shokkolo válasza Bűzös (#1532) üzenetére


Shokkolo
addikt

én inkább tápra tippelek mint alaplapra. :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1535) Bűzös válasza Shokkolo (#1534) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Azert mondtam eloszor , hogy tapcsere ,10 ev utan mar majdhogynem felelotlenseg nem kicserelni :DD

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1536) Shokkolo válasza Bűzös (#1535) üzenetére


Shokkolo
addikt

ha megfelelő védelemmel ellátott táp (ami anno kb csillagászati áron mehetett :) ) akkor nincs gond. nem lenne szabad magával vigye a gépet...
viszont nyílván a kondik kezdenek benne száradni, és már nem feltétlen tennék mellé drága komponenseket.
lényeg a lényeg, szerezni kell legalább egy kölcsön tápot egy tesztre.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1537) Bűzös válasza Shokkolo (#1536) üzenetére


Bűzös
csendes tag

igy van , plusz a fagyasra a nagy proci miatt a kaja elvonas is ok lehet , kevesebb feszultseg , nagyobb hotermeles , komolyabb disszipalas , es mar nincs is teljesitmeny csak megfagyas / lekapcsolas , de mindemellett a lassu boot nemhinnem , hogy a tap lenne , de mindenkeppen meglatjuk a kolcson tap alatt , hogy mi a szitu :DD

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1538) Shokkolo válasza Bűzös (#1537) üzenetére


Shokkolo
addikt

lassú bootot láttam már egy sz@ros sata kábel miatt is.
vannak X akták, nem tudom, hogy ebben a topikban vagy pont egy másikban, de hasonlóan rejtélyes hibát okozott egy vacak sata kábel is :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1539) Bűzös válasza Shokkolo (#1538) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Na az pl ok lehet , vagy haldoklo sata vezerlo , esetleg valami idiota driver is tud lassulast csinalni :D :DD
Nekem notiba volt , lassu bootom , egy toshiba hdd-n , nem is mondom tovabb mi volt a baj :))

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1540) Shokkolo válasza Bűzös (#1539) üzenetére


Shokkolo
addikt

lehet egy tippem?! csak nem a HDD ?! :D

De vissza az eredeti témára, amiket én meglesnék:

1: kölcsöntáppal egy teszt
2: sata kábel csere (kiegészítve azzal, hogy mindent ami sata lehúz, és CSAK a boot disk legyen bedugva.
és kipróbálni több sata portban is, amenynire emlékszem a saberen van több féle vezérlő is... :U )

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1541) Bűzös válasza Shokkolo (#1540) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Ezt jol tudod , itt az osztas , ki milyen szinu ;]

AMD SB950 controller :
6 x SATA 6Gb/s port(s), brown
Support Raid 0, 1, 5, 10
ASMedia® PCIe SATA controller :
2 x SATA 6Gb/s port(s), gray
2 x eSATA 6Gb/s port(s), red

Wolfskin
Az a szurke szerintem igazabol feher , igazam van ? remelem nem a feheren van a bootdisked :DDD

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1542) Shokkolo válasza Bűzös (#1541) üzenetére


Shokkolo
addikt

megvárjuk mit szól a kolléga, kiváncsian várom :)

Apropó, ha valaki szabadulna egy Z97es sabertől és pont egy MSI -re vágyna... van egy hibátlan MPowerem érte ;]

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1543) Bűzös válasza Shokkolo (#1542) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Cserebe nincs , de most fog elmenni egy , 4790k val , asus gtx680 4gb al erdekel? :DD
amugy az Mpower az rendben van , nekem tetszett , csak itthon 3770 volt :U

[ Szerkesztve ]

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1544) Shokkolo válasza Bűzös (#1543) üzenetére


Shokkolo
addikt

van mellette egy kupakolt 4770k, egész jó darab. VGA-nak itt a 780ti ;]
Csak a deszka... jobban szerettem a Sabert. A gyengém...

Végigmeneteltem, X58 > Z77 > Z87 deszkákon, aztán valamiért MSI lett.
Kipróbáltam, bitang jó lap, de sajnos a saberek a gyengéim. Ráadásul ha nem extrém OCról van szó, tökéletesek.

Az X58 ban járattam 1366-os I7-et 4 GHz fölött, ami akkor baromi nagy dolog volt, aztán alapon 2GHz -es Xeont 3,2 -n :) (60% os OC ?! ;] ).

Majd jött az örök szerelem, a Z77 + 3770k. Kifogtam egy golden chip procit, kupaktalanítás nélkül fütyülve ment 4,8-on, úgy, hogy egy kompakt víz is simán lehűtötte.

A Z87 volt kicsit csalódás. Valamiért a VGA-kat nem szerette, és játék alatt mindig crashelt.
Több VGA-val is. Eladtam... a vevőmnek persze hibátlan volt.
akkor lettem mérges és talán ezért lett az MSI.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1545) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, köszi a sok tippet!
az ssd egy 850 pro, a hddsentinel szerint 100/100 és a 0. sata vezérlőre van dugva (a szürke után az első, fölső) az jó?
sajna egy sata kábel a régi narancs, a többi a gyári asus, amit kaptam hozzá. sajnos csak 3 új volt a csomagban...
a tápot nemrég kitakarítottam, de tényleg gondolkodtam a cseréjén... amúgy nincs még 10 szerintem, olyan 2006-2008 körül vehettem. az fsp bluestrom 500w akkor elég drága volt... szerintem azért ez minőségi táp. de lehet már nem a régi.

a proci AMD X4 FX-4130 érdekes jelenség. futtattam stabilitástesztet, semmi baja nem volt, majd egy óráig ment 100%-on és 41 fokos volt. igaz, 125W-os szemben az Athlon II X4 640-el, ami csak 90W. de nincs sok fogyasztó a gépen, azon a 35W-on nem múlhat... ráadásul a fagyásokat nem is terhelés közben produkálta, hanem mindene előjel nélkül. de tegnap este már kb. 10 percenként meghalt. de ezzel még nem halt le, lekopogom!

holnap, ha lesz időm, elhozom tápot és beszerelem. plusz kipróbálok egy usb-ről bootoló linuxot is, hogy a shutdown-t tudja-e.
nekem ez a legkülönösebb hiba, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a táp okozhatja, hogy nem áll le.

akkor összegzem az eddigieket:
• a fagyást valszeg a proci okozta (de összefügghet a gyengélkedő táppal)
• a lassú bootot sata kábel, driver okozhatja, egy cserékkel kitesztelem
• a perpetum mobile egyelőre rejtély...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1546) Wolfskin válasza Wolfskin (#1545) üzenetére


Wolfskin
őstag

ma végre bettetem az új tápt (super flower silent 500w)
-kivettem az alaplapból az elemet pár percre
-le is jumpereltem
-elindítottam csak az ssd-vel és a biosban tett rövid kitérő után gyorsan felállt a rendszer. legalábbis nem hosszú percekig bootolt. többször egymás után.

1. de kikapcsolni továbbra sem lehet, lehúztam a ház jumpereket is és csak a két tüske összezárásával és/vagy a mellettük lévő direct key gombbal indítottam be. hosszan nyomva tartva nem leáll, hanem újraindul (felpörög a cpu venti és indul újra, meg újra, meg újra...
és a windows shutdown sem állatja le, utána is ég az összes led és forog az összes venti folyamatosan. csak a tápot kilőve áll le.

2. kikapcsolva felcsatoltam 2 hdd-t és így már nem indult el, az asus logon sem ment túl és a bisoba sem lépet be. megállt az elején. del-re sem reagál, semmire. a "THE ULTIMATE FORCE" logon nem lép túl...
kész. ennyi. :W

tehát összesen csak 2 baja van: nem áll le és nem bootol

megmakacsolta magát, nem bootol többé. annyira berágott azon a két hdd-n, hogy nem. pedig napokig használtam mostanában. ha kivártam a 4 perc boot időt, akkor stabilan ment. lehet, hogy az új tp nem kompatibilis a wd és a samsung vinyókkal...??? :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1547) Wolfskin válasza Wolfskin (#1546) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem tudom mi volt vele este, kicsit pihent, reggel újra eem ki, jumper reset, és lőn... hajlandó volt bebootolni... sőt mi több, már a hdd-kkel együtt is. lehet, kicsit korai volt mindjárt rádugni kettőt,e gy kis udvarlás és hosszabb előjáték elvárt lett volna...

most tulajdonképpen működik, nem is bootol hosszú percekig, de egyelőre semmi periféria ninvcs még feldugva a 2 hdd-n és az ssd-n kívül

viszont kikapcsolni továbbra sem lehet:
próba: csak táp, vga, minden ház csati is lehúzva, boot usb/linuxról--->shut down --> a ventik forognak tovább. :W ugyanez ha ssd-ről bootol (win7pro) de simán a bios exit után sem áll le. ha egyszer elindult, csak a táp áramtalanítása állítja le. szerintem ez nem normális jelenség.

a ház on/off gombot is lehúztam, és úgy kapcsolta, meg a "direct key" kapcsolóval is, ami uyganaz, de ha bekapcsol utána nem áll le. ha hosszú ideig van benyomva az off, akkor felpörög a venti és újraindul. de le nem áll.

most már lehet lap hiba?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1548) Shokkolo válasza Wolfskin (#1547) üzenetére


Shokkolo
addikt

igen, sajnos tényleg lehet :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1549) Bűzös válasza Wolfskin (#1547) üzenetére


Bűzös
csendes tag

Viszont sajnos mostmar biztos , hogy laphiba , mivel minden ki lett zarva :((
Erdekes , hogy a boot gyorsasagot befolyasoljaa tap ;]

Ha van lehetoseged reklamalj , mert jogos lesz :B

[ Szerkesztve ]

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

(#1550) Bűzös


Bűzös
csendes tag

Hi !
Van egy beteg Z77 esem keznel , nemmegy benne csak az utolso 4x PCI-Express csati , de ott stabil mint a beton , mennyit erhet ? :F

"Ami meghalt nem halhat meg újra"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.