Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) fermacht1994 válasza krx21 (#250) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Így vagyok ezzel én is! Én a corsair h80i-t nézegetem elvileg ez már a javított verzió, de ezzel is vannak problémák :( Viszont a tudat, hogy vízhűtés :C Mindent felülmúl :B Még holnapig gondolkodom rajta.

Feri

(#252) krx21 válasza fermacht1994 (#251) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem a vízhűtés tudat pont a problémákat rejti... Pláne, ha tudom, hogy ezekkel sok a baj...
De legalább egyértelműen tudnám, hogy jobb lesz a hűtés, de nem...
A H100i vel legalább annyi probléma volt vagy több mint a h100-al ... ;]
Nehéz ez a eset...Nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#253) fermacht1994 válasza krx21 (#252) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Lehet mradok a jól bevált noctuánál vagy zalmannál :)
1-es variáció:[link]
2-es: [link]

Te melyiket választanád? :) Ez lenne a két esélyes :C

Feri

(#254) krx21 válasza fermacht1994 (#253) üzenetére


krx21
nagyúr

Keresnék tesztet... De szerintem a NOCTUA NH-U 12P-SE2 jobb, de ez csak sejtem...

(#255) fermacht1994 válasza krx21 (#254) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Szerintem én is a noctuát veszem :) Minőségi cucc álítólag és nagyon halkak a ventilátorai.

Feri

(#256) ScomComputer válasza fermacht1994 (#255) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ilyet vegyél, nekem ilyen van a Corsairt kerüld el messzire, az Intel és a Zalman, hűtései minőségiek, bár ugyanaz a cég gyártja de mégis más, anno utánna jártam a dolgoknak,nekem Intel van, nagyon fasz@!!!!
;) :K

UI: a Noctuat felejtsd el!!!!!
:(

[ Szerkesztve ]

(#257) fermacht1994 válasza ScomComputer (#256) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Noctua miért rossz? :( Amúgy holnap veszek egy Corsair H55-öt ez álítólag nagyon jól sikerült, ez már a javított verziója a H50-esnek :C

Feri

(#258) davidsz válasza fermacht1994 (#257) üzenetére


davidsz
őstag

A hűtő téma kicsit off itt.

Vegyél egy D-14 Noctuát. Az egyik legjobb hűtő.
Nekem a lappal simán tökéletes.

Kép

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#259) ScomComputer válasza fermacht1994 (#257) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ne hallgass rá... az a hűtő van vagy 1.5KG, és húzza a lapot, nekem anno ki kellett kötni,mert berezonált az egész....de tudod, kinek a pap,kinek a papné, de nekem mindig a lánya kell!!!
:DD

(#260) davidsz válasza ScomComputer (#259) üzenetére


davidsz
őstag

Jó szar házba tehetted, ha berezonált.

Nekem semmi gondom vele. D14-ről ha teszteket megnézed azért igencsak top 3-ba van.
A "vízhűtés" H50 és társai meg a vicc kategóriája "vízhűtő" kategóriában.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#261) krx21 válasza ScomComputer (#256) üzenetére


krx21
nagyúr

A te intel hűtőd ugyan az mind a többi: Asetek... Mind a összes Corsair is az... Rengeteg hibás: Corsair Hydro fórum
Annak én örülök, ha neked bejött, de erre fel kell hívni a figyelmet, mert a meghibásodás és a panaszok dömping mennyiségűek...
Egy nagyobb forgalmazó szervizesét is megkérdeztem, mert nekem is tesztetek:
Ennyit mondott: "Ha teheted kerüld el..."

[ Szerkesztve ]

(#262) ScomComputer válasza krx21 (#261) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezt kinek írtad wazze olvass vissza ...ne itt hanem a Corszar viz totyikban, én már nem írom le mégegyszer,még egy ilyen jó fórumtársért sem mint te....
:R :R

(#263) krx21 válasza ScomComputer (#262) üzenetére


krx21
nagyúr

"anno utánna jártam a dolgoknak,nekem Intel van, nagyon fasz@!!!!"
Ha utána jártál akkor ok, én csak annyira, hogy ugyan az a legtöbbje csak más matricával...

(#264) ScomComputer válasza krx21 (#263) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tudom,köszönöm!
:R

(#265) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok !

Jómagam is Sabertooth Z77 es alaplap tulajdonos lettem (+intel 3570K :) Örülök ennek a fórumnak sok hasznos dolgot olvastam benne :) Lenne egy nagyon érdekes kérdésem, bízom benne hogy valaki tudja a választ.
(2 x 4 GB) CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1600 KIT memóriát használok jelenleg benne.
ez egy CL8 as memória 8-8-8-24-es időzítéssel.
Ezt szeretném majd bővíteni
(2 x 8GB) CORSAIR Vengeance DDR-3 16GB/1600 KIT -el ami egy CL10 es memória pár. 10-11-10-30 időzítéssel.
A kérdésem az lenne, hogyan fog ebben az esetben a címzés alakulni ? A CL8 as ramok is CL10esként fognak működni ? Vagy minden pár a saját értékének megfelelően megy ? A frekvencia mindkét esetben 1600MHz és természetes fésűsen lennének a párok (A1-B1, A2-B2)

Köszi a válaszokat előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#266) krx21 válasza Rundll32 (#265) üzenetére


krx21
nagyúr

A CL8 as ramok is CL10esként fognak működni...
Modulonként nem lehet a beállításokat állítani...

(#267) Rundll32 válasza krx21 (#266) üzenetére


Rundll32
tag

Köszi a gyors választ ! Akkor inkább érdemes volna a 16GB helyett újabb 8Gb-os CL8-as kitet venni, olyat amilyen most is benne van ? Így összesen 16GB lenne benne, a gépet játékra, grafikai szerkesztésre és netezésre használom.

Köszi előre is !

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#268) Rundll32


Rundll32
tag

Még egy kérdés... a Z77 alaplapon levő debug port kivezetés mire szolgál, valaki használta már ?

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#269) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Üdv urak,
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Nem tudjátok hogy a Saber X58 mennyire emészti meg a Xeon procikat?
A honlapon csak az I7 széria van megemlítve, de itt - ott olvasni olyat, hogy megy a Xeonokkal is.
Konrkétan egy Xeon L5638 beszerzésén töröm a fejem, de jó lenne tudni előtte, hogy menni fog-e?!

Köszönöm a segítséget előre is :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#270) Rundll32 válasza Shokkolo (#269) üzenetére


Rundll32
tag

Sajnos erre én nem tudok válaszolni z77et használok

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#271) Rundll32


Rundll32
tag

Srácok valakinek sikerült már bekapcsolni a wake on lan opciót ? egyszerűen nem találom a BIOS-ba, z77 es lapom van...

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#272) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Adott egy z77-es lap, nem talalok olyan funkciot hogy "wake up" ebben az uefi biosban...billentyuzettel akarnam inditani, nincs benne vagy csak en vagyok vak?:)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#273) Rundll32 válasza XtremLor (#272) üzenetére


Rundll32
tag

Ebben a menüben nézz szét a wake on lan itt van a z77-es ben, nekem az kellett :)

http://kepfeltoltes.hu/130405/130405220903_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#274) XtremLor válasza Rundll32 (#273) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom :R
Ezt a reszt megtalaltam en is, a regi lapokon volt olyan hogy "Power on by mouse vagy keyboard"
Ilyet kerestem volna, de szerintem nem lesz :N

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#275) Rundll32 válasza XtremLor (#274) üzenetére


Rundll32
tag

Igen tényleg volt, esetleg ha tudsz valami okosságot ezzel kapcsolatban tedd közkincsé majd itt :R Engem is kezd érdekelni, de nem igazán találtam erre utaló dolgot máshol se !

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#276) markionni


markionni
tag

Üdv, mennyivel jobb egy ilyen deszka mint egy pro r2? (AMD ről van szó) csak azért mert árba van különbség, de pl nem tudom rosszabbul járnék e. A válaszokat előre is köszönöm.

AMD - The future is fusion

(#277) Rundll32 válasza markionni (#276) üzenetére


Rundll32
tag

Hát nézd :) Én körbejártam ezt a témát. Szerintem a best buy ebben a kategoriában a Z77 es sabertooth Intel 3570 K -val

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#278) markionni válasza Rundll32 (#277) üzenetére


markionni
tag

3570k? pedig már eldöntöttem hogy FX 8350 mert mindenki azt írta hogy azzal jobban járok mint i5el :D

AMD - The future is fusion

(#279) Rundll32 válasza markionni (#278) üzenetére


Rundll32
tag

Ahhh igen ez egy örök harc, AMD vs. Intel. Én most az Intelt ítéltem meg erősebbnek :D de nyílván más mást mond. Én is AMD-s voltam, de szerintem az ő erőforrásaikat elviszi az ATI amiben jók is. a 3570K azért jó mert gyárilag szorzókorlát mentes és HD 4000-es az i-GPU benne, szemben a többi Intelben I5 ben levő HD2500-ösökkel. Én összehoztam a lucid luix irtu MVP-vel és így a gép üresjáratban nem is használja a nagy videokártyát csak az i-GPU-t.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#280) markionni válasza Rundll32 (#279) üzenetére


markionni
tag

Hát am az a baj, hogy én a deszka+procira max 90et tudok szánni, ezért gondoltam a sabertoothra+ AMD-re mert egy i5 el már efölött vagyok, bár ugye sokan írták hogy legyen egy 30k körüli ASRock. Viszont nekem az asrock név.... hát :D jó persze írták hogy már nem az mint régen de na. esetleg i5 mellé valami olcsóbb asus deszka? vagy akármi? :D

AMD - The future is fusion

(#281) XtremLor válasza markionni (#280) üzenetére


XtremLor
őstag

90e keret eleg egy i5+lap parosra meg ha "k"-s cput veszel is, egy olcsobb z77-es lap belefer a keretbe.
nalam is 3570k megy egy z77 lapban hozza egy asus 7870 nem bantam meg eleg jo vetel volt.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#282) markionni válasza XtremLor (#281) üzenetére


markionni
tag

Akkor jobban járnék egy i5-el mint egy FX8350? Csak azért kérdezem mert tényleg nagyon sok helyen néztem de nehéz eldönteni melyiket, mert egyik teszt ilyen a másik meg olyan...

AMD - The future is fusion

(#283) Shokkolo válasza markionni (#282) üzenetére


Shokkolo
addikt

Én AMD-s voltam... de most, egy saber + I7... nem adnám oda AMD -ért... (pedig ez még a "régi" X58 platform)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#284) markionni válasza Shokkolo (#283) üzenetére


markionni
tag

Ennyire rossz lenne az AMD? :O

AMD - The future is fusion

(#285) Rundll32 válasza markionni (#284) üzenetére


Rundll32
tag

Ugyan ebben a cipőben voltam én is. Nem akartam többet költeni, úgyhogy megértem az álláspontod. Én még vártam 1-2 hónapot és inkább még raktam félre pénzt. És nyugodtan mondhatom jó döntés volt. Nem rossz az AMD csak most per pillanat jobb az Intel. Ugyan az van nálam is mint a kollegánál. Sabertooth Z77, I5 3570k és egy Sapphire HD 7870 2gb (Flex edition). Idáig egyetlen game se kezdte ki. A Lucid luix Virtu is megy szépen. Stabil mint állat :D Az Asrock lehet, hogy nem az mint régen, de én régen sokat anyáztam a gari és minőség miatt. Miközben ASUS lapot jóval kevesebbet kellet visszaküldjek talán egyet. Nekem a név megéri azt a plusz pár ezer ft-ot, na és az 5 év gar meg a katonai alkatrészek (TUF Engine).
De jó választás lehet egy P8Z77-V -pro is én majdnem azt vettem. Vagy ha olcsobb kellene akkor egy Gigabyte is megjárja Z77es chipsettel.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#286) Rundll32 válasza markionni (#284) üzenetére


Rundll32
tag

Az AMD a videokártyában a jó most (ATI). Bár ezért a kijelentésemért megköveznek az NVIDIA fanok :D De a GTX 680 szintjét is tudja hozni a HD7870 és ugye jó 30-40 ezzerel olcsóbban.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#287) ScomComputer válasza Rundll32 (#286) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ment PÜ!!
:F

(#288) Rundll32 válasza ScomComputer (#287) üzenetére


Rundll32
tag

Aha már válaszoltam is :D

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#289) ScomComputer válasza Rundll32 (#288) üzenetére


ScomComputer
veterán

:R

(#290) Shokkolo válasza markionni (#284) üzenetére


Shokkolo
addikt

Egyáltalán nem rosz az AMD, csak jelenleg az Intel jobb...
Igaz amit itt leírtak, az AMD most az ATI-ra (és így a GPU) piacra sokkal jobban "figyel" mint a Processzorversenyre...
Szerintem egy picit gyűjts és Saber + Intel... legalábbis itt nagyon egybehangzó a vélemény ezügyben.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#291) markionni válasza Shokkolo (#290) üzenetére


markionni
tag

Na most akkor összegezve, szóval játékra/munkára(modellezés) akkor jobban járok egy i5-el? az a baj viszont szerintem így nem fér bele a 90es keretbe egy sabertooth. Csak azért kérdezem, mert akkor lehet h tényleg spórolok egy i5-re. Amúgy az mennyire fontos hogy támogatja e a PCI-e 3.0 át?

AMD - The future is fusion

(#292) Shokkolo válasza markionni (#291) üzenetére


Shokkolo
addikt

ezt úgy ttudnám jól megfogalmazni, hogy ha támogatja akkor tovább lesz "naprakész" a lapod a későbbi fejlesztésekre.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#293) Rundll32 válasza markionni (#291) üzenetére


Rundll32
tag

A PCI-e 3.0 nekem fő szempont volt, mivel úgytudom ott kommunikál az iGPU a VGA-val, (már amelyik támogatja a GPU-k közötti munkamegosztást) a lucid luix virtu mvp miatt. Nekem pl üresjáratban, ha csak pl netezek akkor nem is megy a nagy VGA csak az iGPU így a video teljesítménye kb 3 watt. Játékokban pedig besegít az iGPU a számításba, bár azért ez szoftveres dolog, úgy hogy van példa a telsítmény rontásra is, de összességében inkább pozitív. Van erre külön topic is ha érdekel :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#294) markionni válasza Rundll32 (#293) üzenetére


markionni
tag

Úgy érzem itt már túl sok mindenre kell figyelni, nem olyan egyszerű a gépvásárlás mint régen :D De pl AMD nem is támogatja még a 3.0 át ha jól tudom. Csak azért érdekel mert máshol azt írták hogy a 3.0 nemfontos mert úgy se használnám ki. Amúgy valameikőtök (esetleg privátba is) tudna összedobni nekem egy confot?
Lehet hogy könnyebb lenne a dolgom :D ami adott az 600w coolermaster táp, és GIGABYTE 650Ti

AMD - The future is fusion

(#295) Rundll32 válasza markionni (#294) üzenetére


Rundll32
tag

hát igen engem is meglepett amikor neki kezdtem, őszíntén én 3 hónap alatt szántam el magam, addig bujtam a teszteket stb. És inkább ezt javaslom Neked is olvass, ne hamarkodd el. Rakd mérlegre mi fontos és mi nem, pl fontos e a tuning potenciál ? a késöbbiekben akarod e húzni a géped? stb...

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#296) markionni válasza Rundll32 (#295) üzenetére


markionni
tag

hmm ez privi akart lenni sry

[ Szerkesztve ]

AMD - The future is fusion

(#297) Shokkolo válasza markionni (#296) üzenetére


Shokkolo
addikt

ha megfelelően hűtőd, és jól eltalálod a feszt (amiben a megfelelő proci topikban elég sokat tudnak segíteni...) akkor nem hiszem h. olyan forrófejű lenne.

Viszonyításképp:
Egy I7 930-at (ami ugyebár a forrófejű 1366) 2,8 helyett 4,1-en járattam, és stressz teszten is megmaradt 60-62 fok környékén... Szerintem az nagyon nem számít melegnek :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#298) Rundll32 válasza Shokkolo (#297) üzenetére


Rundll32
tag

az nagyon nem :) Én most várok egy gyári Intel vízhűtést :P

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#299) Shokkolo válasza Rundll32 (#298) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nekem akad "éppen" egy Corsair H100 :)

Csak nem Cinkoxidtól vetted meg? :)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#300) markionni válasza Shokkolo (#299) üzenetére


markionni
tag

Tényleg, 20-25 körül vízhűtés? vagy inkább egy Noctua D14 vagy DarkRock pro2?

AMD - The future is fusion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.