Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Anubis_9 válasza szasanyi (#48) üzenetére


Anubis_9
őstag

Na jó, néha felmegy 60-61 fokra is. :B Csak néha szoktam rá burogatni folyékony nitrogént... (I'll be back!) :DD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#52) Templomegere


Templomegere
senior tag

srácok , milyen raid lehetőségek vannak p5b-ben ? sata

(#53) skoos válasza Templomegere (#52) üzenetére


skoos
őstag

p5b-e ben:

RAID0
RAID1
RAID5
RAID10

(#54) denes242 válasza Templomegere (#52) üzenetére


denes242
aktív tag

hat linux alatt software raid-del barmi amit szeretnel. :)

szerk: sajna p5b-ben driver nincs az intel sata csatlakozok kozti raidhez, csak a jmicron kulso+belso csatlakozojahoz van (tehat az egyik diszk kulso lenne, esata-n). viszont szerintem windows alatt is van software raid valami dynamic disk vagy mi, amivel mennie kene.

[Szerkesztve]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#55) chisslord válasza Anubis_9 (#47) üzenetére


chisslord
csendes tag

Sajna kell neki ennyi, hogy rendesen vigye. Még 1.425 ön sem stabil teljesen, kb 20perc után bebakizik az orthos. Így viszont viszi órákig 9es prioron, és gyakorlatilag fázik a proci közben, szóval nem pánikolok/pánikoltam lehet kéne? :F

csak nem árt meg neki az 1.4 környéki valós fesz hosszú távon...

ASUS P5B-Delux | C2D E6400@2.8Ghz | CM Hyper TX | 2*1GB GeiL Ultra DDR2 800Mhz (4-4-4-15) | ASUS 8800GTS 640MB@620/1460/945

(#56) tlac válasza denes242 (#54) üzenetére


tlac
nagyúr

meg az alaplapi is megy linux alatt
ich8r-et használok

(#57) Templomegere


Templomegere
senior tag

akkor úgy kérdezem hogy csak ez mükszik?


by 1x External SATA & 1x Internal SATA


(#58) denes242 válasza tlac (#56) üzenetére


denes242
aktív tag

hat az ugyanaz. az alaplapon nincs igazi raid vezerlo, csak szoftver raid van. a bios-os parasztvakitas az ossz raid tamogatas (en azt nem hasznalom).
amugy orommel hallom, hogy megy a dmraid (en siman mdadm-mal allitottam be, nem a biosban).

szerk: szoval az ich8R-ben a plusy tamogatas a bios-os parasztvakitas meg adnak hozza driver-t windows ala. linux alol csak a bios-os parasztvakitas a kulonbseg.

[Szerkesztve]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#59) tlac válasza denes242 (#58) üzenetére


tlac
nagyúr

tudom, hogy ugyanaz, de így egyszerűbb win-t és linux-ot is felrakni

(#60) denes242 válasza tlac (#59) üzenetére


denes242
aktív tag

igaz, azt tenyleg csak ugy lehet.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#61) Anubis_9 válasza chisslord (#55) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ha ezen megy csak, akkor sok mindent nem tudsz csinálni. Annyira azért nem vészes. Szerintem nem lesz gond. Végül is valósan csak kb. 0,05 V-tal több az alapfesznél... ;)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#62) chisslord válasza Anubis_9 (#47) üzenetére


chisslord
csendes tag

Kipróbáltam gyorsan az alacsonyabb feszkót, mert az új biosal egyböl 1.4en indítottam, a korábbi tapasztalatok alapján.

1.35nél be sem töltött a vista, 1.36nál már betöltött, de az orthos gyakorlatilag azonnal hibázott, ahogy elindítottam...

lehet kicsit antituning a procim? vagy csak horrorrajongó. szereti a feszültséget...

mondjuk 7*400on 1.2625el betonstabil. Nem értem:( ennyit számítana feszben az a 400mhz +?

[Szerkesztve]

ASUS P5B-Delux | C2D E6400@2.8Ghz | CM Hyper TX | 2*1GB GeiL Ultra DDR2 800Mhz (4-4-4-15) | ASUS 8800GTS 640MB@620/1460/945

(#63) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

3400 MHz-en a HyperTX-szel 58 fok volt mindkét mag miután teljesen felmelegítette őket az Orthos:) Amúgy eladó a proci dobozos kiszerelésben 45-ért, ha valakit érdekel egy betesztelt példány:R

E6420 - 3400 MHz @ 1.416V (valós fesz, Asus P5B)

Valki kérdezte, hogy teljesen stabil volt-e, jelentem igen, több játékot és tesztprogramot is megnéztem rajta az Orthoson kívül.

(#64) Ribi válasza chisslord (#62) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak hogy ne szomorkodj annyira, nekem 1.375V (BIOS)kell 400fsb-hez is, ami 1.31V valos fesz. 1.35V-vel el sem indul a gep.

(#65) skoos válasza Ribi (#64) üzenetére


skoos
őstag

1.3875...a valósat nem tudom, de ennyit kell állítanom.
:(
...

(#66) Anubis_9 válasza chisslord (#62) üzenetére


Anubis_9
őstag

Őszintén megvallva 7-es szorzóval soha nem járattam, max csak kipróbálni, bebootol-e 450-es FSB (de nem :O ).

Én amúgy BIOS-ból 1.35-öt adok neki, ha ez alá megyek, ORTHOS alatt azonnal kiakad. :DDD

Szerintem adj neki, annyit, amennyit eddig is adtál: nem tudsz mit csinálni ellene. Azért 1.4-en még teszteld! ;]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#67) skoos válasza Anubis_9 (#66) üzenetére


skoos
őstag

Miért tenném 7es szorzóra, ha meg 8ason is? Tök felesleges, nem? Nyerek vele BÁRMIT?

(#68) chisslord válasza Anubis_9 (#66) üzenetére


chisslord
csendes tag

Nekem 7*470 a max, amin még bejön a windows, de nagyon instabil és az isten feszültsége sem elég neki... 7*450en megy simán kicsit kevesebb fesz kell neki, 1.425 elég.

8*400at próbáltam 1.4en -> 5 perc alatt orthos hiba, 1.425ön -> 20 perc alatt orthos hiba, 1.4375ön -> simán futott 3 órát hiba nélkül 9es prioron.

Evvan.. csak nem purcan meg. Alig melegszik :U

[Szerkesztve]

ASUS P5B-Delux | C2D E6400@2.8Ghz | CM Hyper TX | 2*1GB GeiL Ultra DDR2 800Mhz (4-4-4-15) | ASUS 8800GTS 640MB@620/1460/945

(#69) ESP


ESP
senior tag

Skacok...akkor rajta...

Lapot keresek :DDD

[link] :R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#70) Anubis_9 válasza skoos (#67) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ha 450-es FSB-n 7-es szorzóval csak kíváncsiság és tesztelés céljából próbáltam (volna). Ha azon bebootolt volna, akkor megállapíthattam volna, hogy a CPU a ludas, de így hogy se 8-ason, se 7-esen nem indult be, kiderült, hogy a Kingmaxaim nem bírják a tempót. :(((

Amúgy igazad van, semmit nem nyernél vele. Eszem ágában sem volt úgy hajtani a gépet! :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#71) nat


nat
senior tag

Miért nincs sub bass vista alatt a média playerben?

(#72) skoos


skoos
őstag

vázééé.
50 perc után kidobott az orthos.
Felvettem 1,4re a vcore-t, ha így sem megy el egy napot, kezdek pánikolni.
1,4 fölé AZÉSEM megyek!


:O

(#73) Anubis_9 válasza skoos (#72) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem 7-8 órán át ment error nélül 1.35 V-on. :B

Szorítok neked! :U

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#74) skoos válasza Anubis_9 (#73) üzenetére


skoos
őstag

ótejóég.
9-es prion?
A memor és acpu stress együtt?
Váááá...nekem 1,4V stabilnak tűnik...nem tudom mennyi a pontos Volt mennyiség ilyenkor, de 1,4et állítottam be...

Hosszútávon tarthatom ennyin? a hőm. rendben van

(#75) Anubis_9 válasza skoos (#74) üzenetére


Anubis_9
őstag

Small FFTs - stress CPU volt beállítva 9-es priorityvel. :DDD Ezt javasolták az okosok! :DDD

1.4 V szerintem teljesen rendben van, ha ez alatt hibázik! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#76) skoos válasza Anubis_9 (#75) üzenetére


skoos
őstag

pontosabban, ha nem hibázik....
:C :C :C

(#77) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok! Nekem egy ASUS P5B-E Plus alaplapom van, és azt kérdezném, hogy ti nem vettétel észre, hogy a hangkártya kicsit zajos? Nekem van hogy konstans sípol, igaz halkan, de nagyon zavaró, meg másfajta alapzaja is van. Kinél mennyire hangos az alapzaj? Pl. ház előlapi fülhallgatója használhatatlan, mivel olyan hangos az alapzaj.
A másik, hogy ha az alaplapi usb 9-10-es portjára rádugok bármilyen eszközt, be sem kapcsol a gép, ventik zúgnak maxon, de se kép, se boot.
Szal ez a két idegesítő hiba jelentkezett, aki ebben tud segíteni, tapasztalta már, az kérem írjon.
Üdv: Teddy

(#78) Peti1978 válasza skoos (#6) üzenetére


Peti1978
csendes tag

Szia,

Én tegnap rendeltem a P5B-E lapomba 2*1024MB Geil Ultrát 800Mhz 4-4-4-12, de még nem érkezett meg. Ha teszteltem irok.

Üdv.;)eti

ASUS P8Z77 Thunderbolt, INTEL CORE i5 2320 3.0Ghz Quad PROCESSZOR, SAPPHIRE HD7850 2GB OC VGA KÁRTYA, 2*4GB CORSAIR VENGEANCE 1600Mhz DDR3 memória

(#79) red6hu


red6hu
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes probléma: a konfigom egy P5B (rev. 1.03, BIOS:1202), E6300, 2x1G Kingston. Kezdetekben simán tudtam 400 fölé húzni a procit. Aztán visszaállítottam alapra és belekerült egy Audigy 1. Ezután már 360 fölé nem tudtam vinni. Hirtelen megfontolásból kiszedtem az Audigyt és most megint megy a tuning. Nem hinném, hogy az Audigy-vel gond lenne, simán működött XP és Vista alatt is.

Valami ötlet esetleg?


Red6

(#80) szasanyi válasza red6hu (#79) üzenetére


szasanyi
félisten

BIOS beállítások jók? PCIExperess fix 100MHZ, PCI fix 33.33Mhz? :F
Nekem SB. Live! 24-bit van benne, de így nincs (nem is volt) vele gond.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#81) nat


nat
senior tag

71 hsz.
Valaki esetleg? :U

(#82) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Konfigom: P5B Deluxe + 6400 C2D + 2x1GB 800MHz Geil Ultra
Mar regebben is probalkoztam tuninggal, de most alltam neki kicsit tuzetesebben.
Es sajnos az elejen elakadtam. A problema a memoria. Ennek a memnek siman mennie kene 4-4-4-12 idozitessel ugyebar. No ezt nekem sajnos nem sikerult elernem. 2.1V-on 4-4-4-12-4-35-10-10-10-10 beallitason elindul meg a win is bejon, de a memtest hibazik az 5-os teszt vegen.
Egyeb beallitasokat is kiprobaltam(probaltam neten keresgelni), a hiba sajnos mindig elojon.
Amik voltak:
2. ...-12-4-42-3-10-5-13
3. ...-12-5-30-10-10-10-11
4. ...-13-6-42-6-13-13-10

Valaki tudna irni egy megfelelo idozitest ehhez a memoriahoz?

Elore is koszi.


ui.: A proci siman megy 3.2-n:) (1.3V Vcore in BIOS)

(#83) szasanyi válasza nat (#81) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet, hogy a jelenlévők között senki sincs aki Vista-t használ?
Lehet, hogy nem véletlenűl? :F

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#84) ROBERTOH válasza Begi (#82) üzenetére


ROBERTOH
őstag

1.: honnan veszed, hogy 3.2-n teljesen stabil a proc. 1,3V bios fesszel? Futtattál vmi stabilitás tesztet? (pl. orthos-t)
2.: indítsd alap bios beállítással a gépet, és úgy csináljál memtestet. Ha hibázik, akkor valszeg a memória hibás, ha nem, akkor a beállításokkal van a baj.

ez a kedvenc aláírásom

(#85) szasanyi válasza ROBERTOH (#84) üzenetére


szasanyi
félisten

Ej, ej de rosszindulatú vagy. Nem elég a memó problémája, még kiderül, hogy
a proci sem meg úgy, mint gondolta? ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#86) ROBERTOH válasza szasanyi (#85) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Nem. :) Csak érdemes kizárni ezt a tényezőt is, mert ha nem stabil a proci, akkor is hibázhat a memtest.

ez a kedvenc aláírásom

(#87) Begi válasza ROBERTOH (#84) üzenetére


Begi
senior tag

1.: Igen.
2. Megtortent, azert irtam ide,mert nem talalom a megfelelo beallitasokat.
Csak pl. az a baj, hogy a GEIL ultrak tobbet mennek, mint amit a by SPD beallit.
Masreszt a memtest-nek nem sok koze van a procihoz. (Nem azt mondom, hogy nem fugg tole, de itt a lenyeg a memoria, nem a proc.)

[Szerkesztve]

(#88) whitehand


whitehand
senior tag

sziasztok ki emléxik mikor kijött a p5b deluxe/wifi ap.. egyszerre jött ki a a sima deluxe-al?
vagy volt valamennyi csuszás köztük ha volt kb mennyi?

(#89) skoos válasza Peti1978 (#78) üzenetére


skoos
őstag

szupi!! Feltétlen osszd meg veünk!

(#90) Anubis_9 válasza Peti1978 (#78) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én is kíváncsi vagyok rá! ;]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#91) skoos


skoos
őstag

12:24 perc után megnéztem a gépemet, az Orthos 9-en, (memory és CPU stress) valamint, vagy 4 ablakban a CPU-Z(1.39v és 1.4v), a Coretemp és a (Ctrl+Alt+Del) CPU kezelője még ment.
Ma pedig rátettem még a ProcessMonitort, és elkezdtam rendezgetni az ablakokat, hogy screenshotot készítsek. Mindent beraktam a megfelelő helyére, mejd a ProcessMonitor ablakának méretén akartam volna állítani,
mikoris restartolt a gépem.
Stabilnak mondható? Most futtatom a Small FFT-t...

:U

(#92) chisslord válasza Begi (#82) üzenetére


chisslord
csendes tag

Szia!

Nekem csontra ezzel a konfiggal a 2GB Geil Ultra 400as FSBvel, 2.1Von 4-4-4-15-4-35-3-11-5-13al simán megy.

Remélem jó lesz neked is :R

ASUS P5B-Delux | C2D E6400@2.8Ghz | CM Hyper TX | 2*1GB GeiL Ultra DDR2 800Mhz (4-4-4-15) | ASUS 8800GTS 640MB@620/1460/945

(#93) skoos


skoos
őstag

Erről mellesleg tud valaki valami?
[link]

Geil Ultra Plus.... :o

(#94) Anubis_9 válasza skoos (#91) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ez futott 12 óra 24 percig? Blend - Stress CPU and RAM Ezt még nem is próbáltam. Mindig a Small FFTs-t használtam eddig.

Szerintem stabil! :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#95) skoos


skoos
őstag

1:40 perc, small fft, még fut.... :D:D:D:D

[Szerkesztve]

(#96) skoos


skoos
őstag

Azt hiszem, jobb, ha tudjátok, hogy

9-es Orthos prioritásban NE CSÉZZETEK!!! :(( :(((

fut még az Orthos, tökéletesen, de szakállam nőtt mire be- és kiléptem a gaméból. :Y
Mentem aknakeresőzni.
:DD

(#97) ROBERTOH válasza skoos (#93) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Igen: baromi drága.

ez a kedvenc aláírásom

(#98) Begi válasza chisslord (#92) üzenetére


Begi
senior tag

Sajna nekem ezzel is ugyanazt csinalja, elhasal az 5-os teszt vegen.
Valakinek nincs tippje?
Ha beallitom, hogy DDR2-800MHz es Auto Mem Voltage, meg By SPD akkor ok, de akkor ugyebar nem a legjobbak az idozitesek.

Valaki beszurna egy Everest meg Orthos linket?

[Szerkesztve]

(#99) Begi válasza Begi (#87) üzenetére


Begi
senior tag

Egyebkent sry, CPU-Z szerint 1.3V ami everestben 1.325V. Elirtam, 1.3V BIOS beallitassal elindul, de a tesztek mar nem futnak.(Csak mikor irtam nem emlekeztem, hogy tegnap hajnalban atallitottam mar:) ) Jogos volt a kerdes.

(#100) ROBERTOH válasza Begi (#99) üzenetére


ROBERTOH
őstag

No problem. ;)
Melyik memtest-et futtattad, a windows-ost, vagy amelyik bebootol?

ez a kedvenc aláírásom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.