Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) FRIZ 22 válasza BerryMoTo (#8950) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

A legújabb bios fent van?

Ami még segíthet:
- Támogatott memóriák listálya: hátha a Corsair XMS2-et nem komázza.
- Leglassabb memória értékek beállítása a stabilitás érdekében.

(#8952) BerryMoTo válasza FRIZ 22 (#8951) üzenetére


BerryMoTo
csendes tag

Legújabb, de úgy látszik, hogy akkor hamarosan eladó lesz a drága..

/MoTo/

(#8953) Halo válasza ecology_83 (#8949) üzenetére


Halo
senior tag

köszi , csak sikerült - de akkor se volt kimondottan szájbarágósan Boot from usb, vagy valami ilyesmi, hanem valami hálózatos újabb boot lehetőség vált elérhetővé.
onnan aztáán már csak sikerült... :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#8954) G5t válasza yusukee (#8924) üzenetére


G5t
csendes tag

Üdv hasonló problémával,küzdök én is,mint akinek válaszolok. Nekem jelenleg egy Sandisk SSD Plus-t nem tud particionálni a Win7 telepítő, jelenleg egy P5B-m van. Probléma lehet-e az hogy a BIOS verzióm csak 1202 ? Illetve jó ötlet ebbe az alaplapba egy RX 460-ast vagy egy GTX 750 Ti-t beleerőszakolni? Igazság szerint a Radeon HD 5450-es felett már igencsak elszállt az idő...

(#8955) ativga


ativga
csendes tag

Sziasztok!

Asus P5b alaplapon 4db SATA vinyó van. 2db 1TB, 1db 2TB és 1db 3TB.

Bootoláskor a proci ventillátora többször felpörög, mire beáll a rendes értékre, a vinyók is mind felpörögnek, de közel 30 mp telik el, míg becsippan, és elindul a gép. Egy vinyóval is kipróbáltam, de akkor is.
A boot vinyó a SATA1-re van dugva. (Samsung F1). Mindegy, hogy SATA as IDE, vagy SATA as AHCI beállítás van a biosban, akkor sem változik.

Ez normális? Úgy emlékszem régebben sokkal hamarabb becsippant, és indult.

Van valakinek hasonló problémája, vagy ötlete, mitől ilyen lassú?

Win7 64bit op. van rajta.

Üdv, és Köszi!

(#8956) bebeago


bebeago
tag

Üdv!
4x2GB RAM-ot tud kezelni az alaplap? Most 4x1GB van benne.

(#8957) SenorGrande válasza bebeago (#8956) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Pontosan melyik típus?
De a hivatalos asus oldalon fent vannak a specifikációk; de érdemes átnézni a Memory QVL-t.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#8958) bebeago válasza SenorGrande (#8957) üzenetére


bebeago
tag

Üdv!
Sima ASUS P5B.

(#8959) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

ASUS P5B alaplapom van quad core 6600 procival,4Gb RAM DDR2,WIN7 64 bit
Legrisebb BIOS van a gépen(2104),egy samsung SSD -re tettem a rendszert.
Sata AHCI-re állítva,így lett formázva az SSD és JMicron vezérlő is bekapcsolva és AHCI módba állítva.
Legfrisebb driverek telepítve,alaplapi elem cserélve mégis mikor leállítom a gépet és huzamosabb idő után visszakapcsolom, "please select boot device hibát ír ki".
Bios -ba lépve nem ismeri fel az AHCI porton az eszközöket,újraindít,BIOS -ba lépek beállítok mindent újra és mentés.Megint jó minden egy huzamosabb leállításik,akkor megint nem indul...és afenti hiba....kondenzátorok nem puposak ,legalábbis nem láttam ilyet.

Már mindent megpróbáltam,mit lehet még tenni,esetleg alaplap hiba.....
Ugye azt mondják,hogy SSD esetében Sata AHCI módban legyen,így is telepítettem a rendszert.

Ötlet....esetleg hasonló P5B alaplap amivel működik normálisan AHCI módban az SSD -re telepített rendszer? :F
Azért érdekelne mert nem kellene erősebb összeállítás,ez nekem bőven elég csak működne is.Nem tudom elhinni,hogy asus p5b alaplap nem kezelné az SSD-t AHCI módban.

Köszönöm,ha segítene valaki,mert már az agyamra megy .... :R

[ Szerkesztve ]

(#8960) SenorGrande válasza adolfo01 (#8959) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Hello.

Biztosan kezeli! Én alaplaphibára, vagy rossz elemre/kontakthibára gyanakodnék. Írtad, hogy cserélted, de én kipróbálnám egy másikkal. Esetleg még a sata-kábel csere megérhet egy próbát.

P5B Deluxe-ban használtam 250Gb-os 850-evot, AHCI-ban, szintén Q6600-zal, 2x2Gb memóriával, Win7x64-gyel minden probléma nélkül. Trim ment, ilyen sebességeket hozott:

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#8961) adolfo01 válasza SenorGrande (#8960) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Köszönöm a válaszod. :R
Igen ,nálam is hasonló sebességek voltak,már amikor működött rendesen.Ugyan nem írtam,de több sata kábellel is próbáltam már,jelenleg egy fémcsatis van.Elemet is próbáltam 2 félét is.
Valószínüleg alaplaphiba lesz ezek után.....csak az az érdekes,hogy ha bekapcsolom stabilan megy...csak kikapcsolás után felejti el a BIOS beállításokat! De nem szarozok vele .... :N

Csere lesz egy P5Q deluxe alaplapra...talán akkor megoldódik a problémám. :K

Köszi mégegyszer .... :R

(#8962) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

P5B-MX/WiFi-AP alaplap (BIOS ver. 0110) + KINGSTON UV400 120GB SSD esetén ismert kompatibilitási hiba?

(#8963) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Kérdéssel fordulnék hozzátok adott egy P5b sima semmi extra alaplap, lehetőség lenne beletenni xeon procit, viszont nem tudom, hogy a legfrissebb bios ami fent van tehát a 2104-es támogatja e mikrokód szinten?.
Ha nem akkor hol tudok leszedni ilyen kiegészített utasításkészlettel rendelkező biost hozzá? egy x5460-vagy x5470 kerülne bele azt tuti nem ismerné fel de egy E szériát jó eséllyel.
Köszi

Feltaláltam magamat :D : akinek később kellene fullos adatbázis [link]

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#8964) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Valaki találkozott olyan hibával, hogy a 4 giga ramból csak 3-mat látott a gép? P5B Deluxe lap 1238-as bios van rajta és biosba csak 3 gb ramot ír de win alatt kiírja, hogy 4 giga van benne de csak 3 gigát használhat fel belőle. Win 10 64 bites.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8965) SenorGrande válasza cyber86 (#8964) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Memory Remap Feature-t engedélyezni kell a biosban.
Ha nem kompatibilis frekvenciájú, és vagy felosztású modulok vannak benne, előfordulhat "kékhalál".

Én anno (2012-ben) nem tudtam működésre bírni 2x2 + 2x1 Giga memóriával, mindig elhalt boot közben a windows, pedig a lap 8 Gigát tud max kezelni. A modulok hibátlanok, mai napig mennek 2 külön gépben.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#8966) cyber86 válasza SenorGrande (#8965) üzenetére


cyber86
őstag

Sikerült köszönöm így már 4 gigát lát :R

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8967) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy P5B Deluxe-al kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

-A kezet alapon égető SB ezeknél normális? Pár másodperc után el kell vennem az ujjam. Cserélni kéne nagyobb passzív bordára?

-Illetve "Memory remap"-nélkül nem látja a teljes 8GB RAM-ot. Gondolom az normális.

(#8968) csubuka válasza csubuka (#8967) üzenetére


csubuka
addikt

Esetleg valaki próbált ZALMAN ZM-NB32K-t a South Bridge-re? A második PCI-e foglalatot erősen limitálja,de szerintem megoldja a hőmérséklet gondokat.

(#8969) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Remélem valaki még olvassa a topikot :) Adott egy P5B Deluxe alaplapos gép amit a kislányom használ. Kicsit turbóztam neki, kapott egy xeon L5410-es procit, 8gb ramot,(4x2gb) és egy gtx 750Ti-t. A problémám az, hogy 8 gb-ból csak 7 gb-ot lát a rendszer ami win 7(win 10-et raktam fel, de nem müködött az usb vamiért). A bios és a cpu z is látja mind a 8 gb-ot, de a sajátgépen belül azt irja, hogy 7 gb használható. Memory remap Enable-re van állitva a biosban és igy sem látja. Esetleg valakinek tipp? :U

(#8970) bebeago


bebeago
tag

Üdv!
Ha valakinek eltávolítható meghajtóként (USB )látja a merevlemezét a windows, ez a megoldás:

Windows 7
Parancssor (rendszergazdaként):

“HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channelx\” /f /v TreatAsInternalPort /t REG_DWORD /d 0x00000001

ENTER

Az X helyére a Bus Number-t kell beírni pl: 0 .( Eszközkezelő-lemezmeghajtók-jobb klick a lemezen-Tulajdonságok-Hely: Bus Number X )

Windows 8-10
Parancssor (rendszergazdaként):

reg.exe add “HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci\Parameters\Device” /f /v TreatAsInternalPort /t REG_MULTI_SZ /d x

Enter

Az X helyére a Bus Number-t kell beírni pl: 0 ( Eszközkezelő-lemezmeghajtók-jobb klick a lemezen-Tulajdonságok-Hely: Bus Number x )

(#8971) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van egy P5B-E alaplap amit régen én használtam, de a családban még mindig üzemel.
Utóbbi időben a bios időnként visszaáll alapértelmezett beállításokra.
Ilyenkor "ahci" mód helyett "ide" módba áll így a windows nem bootol be.
A végét járja már az alaplap vagy tudok még kezdeni vele valamit?

üdv
szabi

(#8972) SenorGrande válasza -szabi- (#8971) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Próbáld ki, hogy cserélsz benne elemet, attól is elfelejtheti a beállítás(oka)t.

Az én deluxe-om is megy még, szüleim használják, 2006 decemberben vettem, életem legjobb vásárlása volt. :)

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#8973) Dr. Romano válasza SenorGrande (#8972) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nálunk is még működik a kb 2009-ben itt az aprón vásárolt P5B. Kapott az mindent, grafit modot, 8GB ramot, OC-t, Xeon 5430-as procit. Mai napig teker igaz már csak nyugdíjas feladatokat lát el (Office, net stb...) irodai gépként.
Nagyon megbízható és fejleszthető alaplap volt. Akkoriban is a legjobb vétel, így visszanézve meg aztán még annál is inkább.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8974) -szabi- válasza SenorGrande (#8972) üzenetére


-szabi-
őstag

Enyém 2006 novemberi vétel azóta egy e6400 procival megy.
Minden más cserélődött már benne az évek alatt míg a családban vándorolt.
Remélem az elemcsere beválik, kipróbálom.

üdv

(#8975) Juppi válasza C.Brigante (#8003) üzenetére


Juppi
csendes tag

Hi!
Én használtam 45nm-est minden gond nélkül, de nem tom , h milyen bios volt rajta. Sztem a négymagosok is mennek benne (Szmolcsi-nak).

(#8976) adolfo01 válasza -szabi- (#8971) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.

Sajnos nálam egy P5B alaplapnál ugyanez volt a helyzet.Mindent megpróbáltam,de nem jött helyre.Azóta vettem egy másik használt P5B deluxe alaplapot,azzal tökéletesem működik!
Sztem a végét járja...
Érdemes venni itt a hardveren egy használtat ,olcsón megkapod és megszűnik a probléma!
Pl. ezt megpróbálhatod.

üdv.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.