Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ROBERTOH válasza Trak (#200) üzenetére


ROBERTOH
őstag

nb:1,45V; fsb:1,4V; sb:1,5V; ich:1,057V; és persze: pci:33.33; pci-e100; spread spectrum:disabled; static read control:disable És 400-as fsb-nél a dram legyen 800-ra állítva.

ez a kedvenc aláírásom

(#202) Anubis_9 válasza Tcm (#199) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ez tetszik. Köszi az ötletet! :C
[link]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#203) Ribi válasza Trak (#200) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem eloszor a procinak adj tobb feszt, hatha antituning szegeny. Aztan ha az nem segit akkor johet a tobbi.

Anubis_9 nekem is van egy 8cm zalmm, de szerintem kicsit hangos, igaz en betegesen erzekeny vagyok a ventikre :)

[Szerkesztve]

(#204) Anubis_9 válasza Ribi (#203) üzenetére


Anubis_9
őstag

Az a baj, hogy én is érzékeny vagyok rájuk... :B Tegyük fel, hogy kettő fog pörögni a házban 20-20 dBa-val. Hááát... Kicsit félek, hogy elrontja a jelenlegi halk összhatást... :O De valamit valamiért! :)

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#205) Ribi válasza Anubis_9 (#204) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat nekem eddig a leghalkabb egy silent blade es egy primecooler.
persze 3 silentbol 2 morog, 2 primecoolerbol az egyik ugyancsak morog(de az sokaig volt 45 fokban szal lehet azert ment szet a csapagya). Meg van egy x markaju venti amit a csifi tapbol szedtem ki, az meg 5V-on is erosebb a silent blade.
Szal olcsobol mind1 mit vesz az ember ugyis valtozo milyen.
3-4k-t meg egyenlore nem adok ventiert, habar ahany ventit vettem eddig lehet ocsobb lett volna venni 3 dragat.

(#206) Georg32


Georg32
csendes tag

Xép napot mkinek.A procimat felhúztam 3200 mhz-re de az Orthos fél perc múlva kidob :O és nem tom, hogy adjak e még feszkót vagy a 667-es A-data ram hasal el :F valami építő ötlet?

(#207) Begi válasza Larry303 (#197) üzenetére


Begi
senior tag

Alaporajelen, mem is, ugy ok. Dehat ugyebar a memnek ennel tobbet kene tudnia...
Most ugy is jo, ha Alaporajel + mem beallitva DDR2-800-ra, minden mas auton.
De mint irtam igy is 5-5-5-... idoziteseket allit be...

(#208) Anubis_9 válasza Georg32 (#206) üzenetére


Anubis_9
őstag

Írd le, hova mit állítottál. :)

Amúgy meg:
[link]

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#209) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#208) üzenetére


Anubis_9
őstag

Georg32! Az előbb rossz linket adtam be! :B

Szóval Ennek a topicnak a legelső hozzászólásában ott van minden. :C
[link]

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#210) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok

Ha van egy gyanum az alaplapomra (P5B-e PLUS), hogy valami nem jó vele (pl. tulfeszt ad, vagy ilyesmi), de azért megy, akkor erre hogyan tudok én rájönni? Pl. hogyan tudnám bemérni, hogy 101%-osan, minden értelemben jó az alaplap? Esetleg tudtok ilyen szervizt ajánlani?

Öszevásárotlam egy teljsen új konfigot kb. 6 hete. Azonnal nem is müködött, bekapcsoltam, felpörgött, majd újraindult és ezt csinálta végig. Hosszu itthoni probálgatás, szerviz, alaplap garansiális szervize után oda jutottunk, hogy minden alkatrész külön jó, de a táp (Chieftec 550W) és az alaplap nem megy együtt (fura). Visszavittem a gépet ahol a tápot vettem, ott egy ugyanolyan tápot, de másik darabot betetünk, azzal se ment. Másik márkákkal viszont ment, hát vettem egy FSP 500-ast (az is szuper, söt).

Ezután kb. 2 hét élvezetes gépezés után, elkezdett haldokolni a PCI-e -s videókártyám. Játékok után, mikor visszatért a Win felületre, akkor ki-be kapcsolgatta a monitort, majd a játékok közben elkeztett szaggatni, fura texturákat kirajzolni. A VGA más gépben is ezt csinálta, igy vittem vissza gariba, most már 28 napja ott pihen :W

Addig kaptam köcslön egy ösrégi PCI -os 32MBos, TNT2-öt. Ezzel tudtam gépezni, de 3 napja elkezdett újraindulgatni a gép. Probáltam szürni a bajt (Táp nem csinált más gépben ilyet, memoria MEMTESTen átment, minden mást kiszedtem belölle). Már amikor nézegettem mi a baj, akkor BIOSon belül is fagyott :(

Probátam egy BIOS resetet, azután 1-2x még beindult, majd már képek se volt. Kiderült, hogy a kölcsön, régi kártya meghalt. Más gépben se megy. Hogy most egyébként megy-e a gépem, azt nem tudom, mert nem tudok más VGAt beletenni (minden ismerösé AGPs).

A kérdés az, hogy most csak a VGA ment töknre, egyébként megy a gép? Ha igen, akkor cask peches vagyok és 3-4 hétern belül két VGA szált el nálam, vagy valami tönkreteszi nálam?
A kezdetektől kezdve gyanakodok az alaplapomra, a garanciális szerviz nem talált semmit (bár nem is akart nagyon). Hogyan, hol tudnék ennek utánna járni? Pl. ha visszajön az új VGAm a gariból, akkor most azt bemerjem tenni? :F

Utálom az ilyet :( Elvagyok keseredve!

(#211) Georg32 válasza Anubis_9 (#209) üzenetére


Georg32
csendes tag

A nagy klasszikust próbálom beállítani csak a memóknak 2.00v- nál nem enged többet :( talán mert 667-es, a procinak, hogy tudjon gazdálkodni :P adtam 1.400v

(#212) skoos válasza eL Geri (#210) üzenetére


skoos
őstag

szerintem:
Clear Cmos, tedd bele videókártyát és semmi mást, majd lépésekben gyötörd meg.
Bios frissítés, minden ami kell. Ha nem megy videókártya csere...ha nem jó, Ram csere, és megint , majd csere-bere, és vica-versa. Vagy a másik.
:D
Ezek az én tippjeim, apró lépésekben gyötörd, úgy tán kiderül mi okoza a problémát...

(#213) Dj Neo


Dj Neo
tag

Lenne pár kérdésem hozzátok, mert végülis én az új gépembe ilyen alaplapot gondoltam...

Először is mikori ez az alaplap kb? Mert valami újat akarok, hogy ha mondjuk 1-2 éven belül a 2magos procit le akarom cserélni, akkor jó legyen az alaplapba...

1, Ez ugye 775-ös akkor? Jó lesz sztetek ebbe az Intel Quad procija? Elvileg az is 775-ös nem?

2, Gépkonfig így nézne ki majd:
- Asus P5B Deluxe (S775-iP965-Dual DDR2 800-PCI Express-8 SATA II) alaplap
- Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz 4MB cache (S775) FSB 1066MHz BOX Dual-Core proci Zalman hűtővel
- DDR2 2048MB 800MHz GEIL Value Dual Channel Kit /2x1024MB/ memóriák
- Gainward GeForce 8800 GTS 320MB GDDR3 TV-Out + Dual DVI PCI-Express videókari
- Valami jó gépház, legalább 500-as táppal sztem...

Ehhez akkor jó lenne a P5B-s alaplap, vagy mást ajánlotok hozzá? Most a végülis nemtom, hogy a videókarinak 8*-os vagy 16*-os a PCI-Ex portja, mert akkor nem használja ki teljes mértékben, ha pl. az alaplap 8*-os és 16*-os a videókártya...

(#214) skoos válasza Dj Neo (#213) üzenetére


skoos
őstag

Igen, a leírás szerint is támogat Quad procikat a lap, szerintem mindegyik a p5b szériában.
az 500W os tápot én sokallom, egy jóféle táp 400-450 körül jobbat teljesít mint egy alacsonyabban kihasznált 500as.
Nekem Geil Ultrával jól megy a szekér, a héten cseréltem 2*1GB-ra. Szerintem mindegyik P5Bben csakúgy vagy x16 os PCI-e... de csak tipp.
Ahogy olvastam, azzal nem is igen szokott gond lenni. Egyedül a Kingmax-ok kérdésesek, de ez nálad nem áll fent.
Részemről, nem vásárolnék most sem másként (legfeljebb nem p5b-e, hanem más p5b-t vennék, ezen ugyanis nem tudjuk az nb és sb feszt állítani.
Sok sikert, várjuk a fejleményeket!

(#215) KKevin


KKevin
tag

Meg tudná valaki mondani, hogy mi a lényeges külömbség a P5B / P5B Plus / P5B-E / P5B-E Plus között? Természetesen az áron kívül.

(#216) skoos válasza KKevin (#215) üzenetére


skoos
őstag

www.asus.com

(#217) Dj Neo válasza skoos (#214) üzenetére


Dj Neo
tag

Végülis így akarom majd, ezt raktam össze ma....

- Gépház: AeroCool AeroEngine II-BBP (fekete) Midi ATX /tápegység nélkül, plexi oldallap/ 13 600 Ft 16 320 Ft

- Tápegység: Chieftec 500W ATX /Aktív PFC, 12cm hűtőventillátor/ (3 év garancia) 16 625 Ft 19 950 Ft

- Alaplap: Asus P5B Deluxe (S775-iP965-Dual DDR2 800-PCI Express-8 SATA II) /3 év garancia/ 34 200 Ft 41 040 Ft

- Proci: Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz 4MB cache (S775) FSB 1066MHz BOX Dual-Core 42 275 Ft 50 730 Ft

- Hűtő: ZALMAN CNPS9500 AT OEM (Socket 775, 9cm-es venti, 1300-2650 rpm, 18-28 dBA, Heat Pipe) 8 125 Ft 9 750 Ft

vagy: ZALMAN CNPS9500 LED (Socket 478/775/754/939/AM2, 9cm-es, 1350-2600 rpm, 18-28 dBA, Heat Pipe) 11 175 Ft 13 410 Ft

- Memóriák: DDR2 2048MB 800MHz GEIL Ultra Dual Channel Kit /2x1024MB, CL 4-4-4-12/ (3 év garancia) 24 450 Ft 29 340 Ft

vagy: DDR2 2048MB 800MHz GEIL Value Dual Channel Kit /2x1024MB/ (3 év garancia) 28 875 Ft 34 650 Ft

- Videókártya: Gainward GeForce 8800 GTS 320MB GDDR3 (320bit) TV-Out + Dual DVI PCI-Express /3 év garancia/ 57 125 Ft 68 550 Ft

- Merevlemez: Seagate Barracuda 7200.10 320GB 7200rpm 16MB Cache (ATA-100) /3 év garancia/ 15 750 Ft 18 900 Ft

- Hangkártya: Creative Sound Blaster Audigy SE OEM (PCI) 4 500 Ft 5 400 Ft

- Monitor: TFT 19'' Samsung 931BF /300cd/m2, 2000:1, 160°/160, 2ms, DVI-D/ 61 975 Ft 74 370 Ft

vagy: TFT 19'' Samsung 931BW /300cd/m2, 2000:1, 160°/160°, 2ms, DVI-D/ 49 850 Ft 59 820 Ft

Drágábbat számolva a végösszeg monitor nélkül: Bruttó 268950 Ft -30% = 188265Ft

Egy ismerősöm egyik pesti számtech cégnél dolgozik és nagykeráron, áfa nélkül tudja nekem beszerezni a dolgokat, így kb 30%-al olcsóbbak a cuccok... :C !

[Szerkesztve]

(#218) skoos válasza Dj Neo (#217) üzenetére


skoos
őstag

...ez most biztosan fájt neked

:D

Nekem tetszik,de majd a guruk megmondják a frankót. Szerintem továbbra sem kell 500W, az én konfigom lejjebb láthatod, a nevemre klikkelve,


nekem Zalmann ZM360W os tápom van.

[Szerkesztve]

(#219) Anubis_9 válasza KKevin (#215) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ahogy Skoos mondja. A Product Comparison belül jelöld a Socket 775-öt, majd a P965-öt és válogasd ki e kellő dolgokat! ;)
[link]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#220) Larry303 válasza Begi (#207) üzenetére


Larry303
addikt

állítsd be kézzel 1:1 ben kisebb szorzóval először, és kézzel 5ös késleltetéseket ill ram feszt..ha itt ok mehet a cl4......majd ha itt is ok akkor szorzó fel és prociteszt

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#221) apro válasza eL Geri (#210) üzenetére


apro
senior tag

hali
a gyanum az
3hét alatt 4.db asus lsppba probálkoztamlelket verni
első ASUS P5BE elsem indult, vissza nagyker egy napig cseszegették ,elindult le hoszták, össze raktam ,nem kezelte Duall ba a ramokat ,éllandoan újra indulgatott, nem ismete meg a2X512 GEEL ramokat, vissza szerviz csere
másik lap ASUS P5B E-Plus nem butolt be nem indúlt . vissza gariba, csere ráfizetés
harmadik lap ASUS P5B-Deluxe, a ventik elindultak nem Bútol, ramokat nem ismeri meg,
bele gagyi ram elindul Video kártya bekrepál INNO 3D Geforce 7600GT , kicserélik,
MOST VÁROM A NEGYEDIK LAPOMAT BIZAKODVA HÁTHA EGYSZER MÁR FOG VALAMELYIK VÉGRE MŰKÖDNI
Ja mindeggyik eredeti gyári csomagoéás bontatlan lapok voltak
szerintem mi kifogtúk? ezeket a szeriákat?
vagy a gyanum szerint ezek az ASUS P5B_ E_PLUS_DELUXE....!!
lapokkal alapból valami BI BI VAN, ezek nem véletlenek!!
a régi P4-esekkel semmi gond nem volt, söt most van nálam kölcson egy ASUS P5 Gx-es egyszerü lap és láss csodát akár hogy ''űtőm''mindig MÜKÖDIK!!!!!
aztmondják az okosok hogy túl bonyolult lapok amozok és ezért van enyi hibájúk
ezt te elhiszed, vagy valaki is el hiszi???
azért irtam neked mert nam egyedi a te esetedsem
hali
UI perig ezt a lapot azárt akartam hogy jol lehetne TUNINGOLNI, ezek útán ha lessz is belőle valamelyik hogy merjek hozzá fogni, mikor még alap-ból sem indulnak el, nem tudom érted -e mit akarok irni?
hali

[Szerkesztve]

(#222) skoos válasza apro (#221) üzenetére


skoos
őstag

ezt szerintem vidd ki-mit-tudra, de az tuti hogy rekordgyanús.
Másik táppal nem próbáltad? logikusabbnak tűnne, mint 3 alapból rossz lap. A deluxe meg a p5b-e plus bonyolultságát meg szerintem nyugodtan felejtsd el. Még most is ölnék egy delux-ért....

:))

(#223) Ribi válasza Dj Neo (#217) üzenetére


Ribi
nagyúr

Memóriák: DDR2 2048MB 800MHz GEIL Ultra Dual Channel Kit /2x1024MB, CL 4-4-4-12/ (3 év garancia) 24 450 Ft 29 340 Ft

vagy: DDR2 2048MB 800MHz GEIL Value Dual Channel Kit /2x1024MB/ (3 év garancia) 28 875 Ft 34 650 Ft

Ez nemtom hogy sikerult, de a value idozitese 5-5-5-15, tehat olcsobbnak kellene lennie mint az ultra.

(#224) Dj Neo válasza Ribi (#223) üzenetére


Dj Neo
tag

Ezen csodálkoztam én is, mivel a másik topicban mondták, h az Ultra sokkal jobb...

(#225) apro válasza skoos (#222) üzenetére


apro
senior tag

hali
már jóval elöbb irtam erről itt részletesen nem akarom ismételni magam,
1, ha a tápommal, vagy valami nálam lett volna bi-bi- gondolod kicserélgették vilna GARI_BA A LAPOKAT? A KÉT SZÉP SZEMEM ÉRT???(mindennel kisérleteztem)
azért a szervizben sem ''nyelnek le mindent''akkarom mondani ha nem alapokkal let volna gond, akor tele lene velűk a padlás.és nem cserélik ki!
hali


[Szerkesztve]

(#226) skoos válasza apro (#225) üzenetére


skoos
őstag

Én legalábbis már adtam vissza tévesen hibás alkatrészeket, amiket bevettek, szinte vita nélkül. Nem kötözködni akartam, bocsi ezért, én is a megoldást keresem. Szeretnék segíteni, de egyelőre igen bermuda háromszög feelingem van.
Remélem mielőbb megtalálod a megoldást!

(#227) skoos válasza Ribi (#223) üzenetére


skoos
őstag

dettó. Ezt én is furáltam!

(#228) skoos válasza Anubis_9 (#219) üzenetére


skoos
őstag

Ha megkérlek Anubis_9 csinálsz nekem képet valamennyi bios ablakod beállításairól? El sem hiszem, hogy ugyanolyan lapunk van és én villámlás erejű feszültséget adok neki. Hanyas lapod kiadási száma (rev.)? Allendale vagy Conroe procid van?

(#229) Carlo007


Carlo007
tag

Üdv kérdés valaki tapasztalt e oylat hogy egyszer csak ide eszközök eltüöntek probáltam uj cábelel semmi eredmény leht behalt az ide réssz??

(#230) bigdigit válasza Carlo007 (#229) üzenetére


bigdigit
addikt

nekem mostanában csak a toschiba dvd-romom tűnik el rendszeresen vagy látszik de nem működik.de ha megbaxkurálom a kanócokat legalább 1 indulás elejéig ismét élvezhetem :))
ezenkivűl még 1db ide vinyóm van a többi már mind sata...

(#231) ROBERTOH válasza Carlo007 (#229) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én még nem, pedig a dvd-m ide. (mondjuk a winyóm is, de az átalakítóval sata-ra van kötve :) )

ez a kedvenc aláírásom

(#232) Anubis_9 válasza skoos (#228) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ez az a két ablak, amit már korábban lefényképeztem.
[link]
[link]

A többi ablakban a gyári alapértékek szerepelnek, kivéve az alapvető dolgokat (eszközök bootolási sorrendje, stb.). Ezeket csak késő este tudom majd lefényképezni neked.
A CPU-Z szerint Conroe-m van a Core Temp szerint pedig Allendale-om. :DDD Az előbbinek jobban hiszek. :D

A lapom REV. számát szintén este fogom tudni megnézni.


[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#233) Tcm válasza ROBERTOH (#231) üzenetére


Tcm
tag

Nekem anno első SATAs alaplapommal (Abit NF7-S) csináltam azt, hogy IDE-s winyót az alaplaphoz adott átalakítóval SATAn küldtem. Folyamatosan apró hibákat produkált. Rar-ok CRC-sek lettek, filmek megsérültek, és bekockásodtak, stb... hónapokig használtam mire rájöttem, hogy mi a gondja... Régebbi kimentett DVD lemezeim tele vannak ilyen sérült filmekkel, RAR-os játékokkal. Azóta én mindenkit lebeszélek erről az IDE->SATA átalakítóról :). :))

(#234) Magnat


Magnat
veterán

Sziasztok,


vettem egy Ánusz P5B-t, meg bele egy 6420-at, meg 2x1Giga 800as Kingmax ramot. Első körben alap órajeleken akartam tesztelgetni, 1-2 napig játszogattam rajta, minden ok volt, aztán a BF2142 dobott egy hibaüzenetet és azóta fagyogat. Elkezdtem nézegetni, h mi lehet, és kiderült, h a PC Probe (meg az Asus másik progija is) 75-80 fokos cpu hőmérsékleteket méreget. Ami viszont hihetetlenné tette az egészet, h 6-8 fokokat ugrált föl-le pár mp-enként. Rebootoltam és megnéztem a briósban, ott is vmi 74 fokot mutatott. Levettem a hűtőt (gyári van rajta =re) előzőleg tettem azon a gyári 3 csík pasztán kívül rá még egy kis HűtőMester pasztából repetát, így látszott, h szépen el van kenődve, tehát látszólag jól érintkezett, mégis ha a procira rátettem az ujjam, 1általán nem tűnt forrónak, kézmelegnél alig volt melegebb. A kérdésem az, h mennyire lehet hinni ennek a hőmérséklet adatnak, illetve h okozhatja-e az a fagyikat, h nem E-ATX a tápom csak sima ATX (abból viszont jobbfajta, 420-as Chieftec) Mondjuk nem értem, h majdnem 2 napig mitől volt jó...
Szal most itt tartok, tettem fel még egy kis pasztát neki és visszatettem a hűtőt, de már nem volt időm tesztelgetni sajnos.

A másik kérdésem majd arra az időre, ha már megoldódott az előző: vki azt írta, h a Kingmax nem bírja annyira a tuningot, így ha csak a cpu-t akarom tuningolni, akkor az fsb maradjon alapon és a szorzót bizgessem vagy hogy működik ez a dolog, mi az összefüggés a mem és a cpu frekik között? Gondolom, mind a kettő az fsb-ből szorozza ki, nem?

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#235) JohnnyX válasza ROBERTOH (#231) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Az miert jo hogy atalakitoval az ide a satara van kotve? Bocsi ha nagyon hulyet kerdeztem :D

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#236) eL Geri válasza apro (#221) üzenetére


eL Geri
őstag

Szia apro!

Igen, nagyon is értem mire gondolsz :(
Tehát nem csak én küzdök :F

Nálam az a baj, hogy nagyon nem segítőkész a garancia szerviz, esze ágában sincs kicserélni (egyszer elindul az ő kisebb gépükben és még utána én kérjek bocsánatot, hogy raboltam az idejüket, sőt kifizetettek dolgokat :W ).

Most nem tudom mit csináljak. Valószínű sose derül ki mi a baj (mert nekem elindulgat, csak vagy összeomlik, vagy kinyir egy VGAt). Lehet mégegyszer visszaviszem gariba, ha jónak vélik akkor meg eladóm nekik féláron (mert van náluk ilyen opció) és veszek másutt egy ilyet (mert én szeretnék benne bizni, hogy következőlej jóbban járok, egyébként tetszene ez a lap).
De ha meg nem is az alaplap volt a ludas akkor buktam 20e Ft :(

:W :W

(#237) Magnat válasza JohnnyX (#235) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, h több ide eszköze van, mint amennyi hely van a deszkán.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#238) steve10


steve10
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt, de nem találtam sehol a választ: Core2Duo procihoz kell valami driver vagy frissítés a Windows-hoz? (Az egyik ismerős azt mondta, hogy az AMD kétmagosához kellett valami driver)

Légyszi, segítsetek!

Köszi

Jeruzsálembe mentem! Jézus

(#239) Anubis_9 válasza Magnat (#234) üzenetére


Anubis_9
őstag

A hőfokot pl. CORE TEMP-pel, TAT-tal, vagy EVEREST-tel nézd. Ezek mutatják a maghőfokokat. Kb. olyan 40 körülinek kell lennie terheletlenül. Nálam már a BIOS is rosszul méri a CPU hőfokát. Gyakran 90-110 fokosnak is látja, holott ez lehetetlen, mert a CPU hőmérséklete nem lehet magasabb a magoknál. Rossz az érzékelő, ennyi. De mondom, a CORE TEMP a mérvadó! :C

Ha 400-as FSB-t állítasz a 266-os alapérték helyett, akkor pontosan 1:1-ben fog menni a memória és a CPU, vagyis a gyári órajelén fog működni a mem. Így lesz 3200 Mhz a 6420-asból. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#240) Anubis_9 válasza steve10 (#238) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nem kell semmi hozzá, legjobb tudomásom szerint. Legyen azért fent egy WIN SP2 és kész. Ha már feltelepített WIN alá akartok új CPU-t tenni, akkor szerintem azért újra fel kellene dobni a WIN-t! :DDD Biztos ami biztos!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#241) Gorneck válasza steve10 (#238) üzenetére


Gorneck
titán

Nem köll.

Gorneck#1239

(#242) ROBERTOH válasza JohnnyX (#235) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Azért jó, mert a dvd a házban legfelül van, míd a winchester legalul, és mivel csak 1db ide van az alaplapon, így nem tudom mindkettőt rádugni (nem ér el a másikig), ezért vagyok kénytelen átalakítót használni. ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#243) Jack@l


Jack@l
veterán

Sziasztok

Valaki össze tudná foglalni mik azok a vezérelvek amelyekre figyleni kell asus p5b deluxe-nál, hogy az e4300-as procim atomstabilan menjen 2,6-3 gigán?
pciexpress szorzo, speedstep, chipset, ram beállítások...
Az oldal elején láttam egy kis összefoglalot, de nemtom mennyi plusz feszt kaptak ott a bridge-ek, meg egyéb beállítások...
ocz 667-es ramom van, sajna 800-on már hibázik 5-5-5-15-el is. :(

Hol vannak azok a határok, amikor a ramot is jól kezeli a lap, a pci szorzo se mászik el nagyon...?

Nincs véletlenul ezekről valami összefoglalós oldal?


A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#244) steve10 válasza Anubis_9 (#240) üzenetére


steve10
csendes tag

Köszi, akkor a Winfos verzió szar, amit feldobtam... :(
Egyébként újratelepítés és SP2: OK.

Jeruzsálembe mentem! Jézus

(#245) ROBERTOH válasza Jack@l (#243) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Az 1. hsz-ben pedig világosan oda van írva a ''hidak'' fesze is! (és minden más is)
Persze a proci feszt és memória feszt neked kell kitapasztalnod! ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#246) donsergiooo válasza Anubis_9 (#240) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Nem kell új win! Rendszerezközök majd ott töröl cpu és az xp megtalálja az újat! meg lehet driverokat is letőlteni a CPUhoz!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#247) Anubis_9 válasza donsergiooo (#246) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én szeretnék tiszta lappal indulni, ezért telepíteném újra. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#248) Magnat válasza Anubis_9 (#239) üzenetére


Magnat
veterán

De ha rossz a szenzor, akkor ezek a progik hogy tudnak jobb értéket mérni, sutyiban egy saját érzékelőt dugnak a cpu alá? :)

Jah, én is így sejtettem, csak az nem világos, h akkor most 266-on nyilván nem 1:1-ben mennek, ha megemelem az fsb-t, akkor ez a ráta magától állítódik úgy, h a mem mindig 800on maradjon? Mit kellene állítani, ha a memóriát is húzni akarnám?

Bónusz kérdés: Cpu-Z-ben miért mutat mindig fele frekit, mint amin valójában mennek a memek?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#249) donsergiooo válasza apro (#221) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Nem teljesen kóser a P5B lapoknál a Delux, az -E és a Plusz! (de nem is rosszak) Persze kétlem h a lapokkal lenne a gond! Szerintem valmi memó, cpu v VGA. (vagy ezüst paszta ment máshová is)
Az ASUS gyártja a legjobb lapkákat nem hinném, h rosszak lennének!
Üdv!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#250) Jorus válasza Magnat (#248) üzenetére


Jorus
nagyúr

A memóriák az FSB dupláján mennek, bár ez igen pongyola megfogalmazás. A BIOS-ban beállítos a használni kíván FSB/RAM arányt 1:1-re, 4:5-re, 2:3-ra, stb.
266-os FSB-n 1:1-ben a memók 533-on mennek, 4:5-ben 667-en, 2:3-ban 800-on.
300-as FSB-n 1:1-ben a memók 600-on mennek, 4:5-ben 750-en, 2:3-ban 900-on.
400-as FSB-n 1:1-ben a memók 800-on mennek, 4:5-ben 1000-en, 2:3-ban 1200-on.
Stb.

CPU-Z a memória valós órajelét jelzi ki, az effektív órajel ennek duplája. Ez persze megint nem helyes megfgoalmazás, de így könnyebben érthető.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.