Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Anubis_9 válasza Magnat (#248) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szerintem ez csak úgy lehet hogy a maghőfokok és a CPU hőmérséklet mérésére két egymástól független szenzort használ a gép.

Ha 266-on mennek akkor is muszáj 1:1-ben lennie a CPU-nak és a memnek. :DDD
A DRAM FREQUENCY-nek mindenképp 800-on kell lennie, hogy 1:1-ben menjen. Ahogy változtatod az FSB-t, automatikusan oszt/szoroz a gép (hogy mi alapján nem tudom :B ) és úgy adja a DRAM FREQUENCY értékeket, amik közül neked a 800-at kell választanod, ha van épp olyan.
---
Közben Jorus pontosabban és jobban fogalmazott. :B

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#252) Magnat


Magnat
veterán

Köszi a kimerítő válaszokat! Akor már csak azt kéne tudni, mitől kezdett fagyogatni a gép. Gondoltam, h talán elkerülhető lesz a tápcsere, de ezexerint nem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#253) Core2duo6600 válasza Carlo007 (#229) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, a CD drive ok, tuntek már nekem le, vista és xp alatt is
ms tech...ban ott van a megoldás rá

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#254) Core2duo6600 válasza Anubis_9 (#239) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ezek a digitális hőmérők még a szoba hömérök esetében sincsenek a helyzet magaslatán, mert ami az asztalomon van, hol 30 fokotmutatott tegnap, de volt hogy 15 ot is
Namármost ugyolyan jellegű lehet benne a megoldás mind a gép alkatrészein, nem mondható megbizhatónak, annak idején talán itt a ph án is volt egy cikk a hőszenzorokról

ROBERTOH

Nálam is hasonló a helyzet, én megoldottam úgy, hogy a DVD alá szereltem be a winyot egy keret segítéségével


[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#255) Core2duo6600 válasza eL Geri (#210) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát érdekes amit írtál
Valamilyen modon , tápteszterrel be kéne mérni a tápot, hogy megfelelő fesztültségeket ad - e le
de az is lehet, hogy a lap a gázos, és nem megfelelő feszt kuld pl a vga nak
ehhez elég lehet akár az is, hogy egy csavar beszorult a lap alá (én máűr búcsuztam így egy laptól már korábban 486)
a táp helyzet is érdekes olyan szempontból, hogy amennyire én tudom a chieftec is fsp belsőt használ
Még a tulmelegedés is okozhat ilyeneket, bár gondoplkom, hogy nyitott gépháznál ez nem áll fent

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#256) ROBERTOH válasza Core2duo6600 (#254) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Én is már gondoltam rá, hogy átrakom, de így hogy lent van, az első házventik pont ráfújják a levegőt.

ez a kedvenc aláírásom

(#257) eL Geri válasza Core2duo6600 (#255) üzenetére


eL Geri
őstag

A hőfokok everestben normálsinak tüntek (mármint amikor még annyira ment a gép, hogy futtassak rajta everestet). De mikor elkezdtem vizsgálgatni, akkor már nyitott volt a ház is, és igy is egyre romlott a helyzet.

Tudom, hogy ilyen hibákat könynen csinálhatna a táp is, csak azért nem érzem mégis azt a ludasnak, mert...
... voltmár benne egy táp amivel el se indult (másik ugyanojan tipisu példánnyal sem), pedig másik gépben frankon üzemelt egy teszterejéig.
... amig volt képem a gépemen, addig újraindulgatot, majd már a biosban mászkálgatva is fagyott, maga a BIOS is :( majd már nem is müködött a VGA.
... az egyik VGAm PCI-e -s, tehát az alaplapról, meg a közvetlen TÁP csatiról is táplálkozott, majd 2 hét múlva elkezdett hibázni. Az azotani kölcsön VGAm sima PCI -os, tehát csak a lapról tápláljkozik (ergó maga a PCI-e -s tápcsati nem lehet ludas a második esetben).

(#258) Core2duo6600 válasza eL Geri (#257) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát akkor már nem tudom, mit mondhatnék, épp az jutott eszembe, hogy a ram esetleg nem érintkezik jól, ez leet annak oka, hogy nem indul a gép, én is így jártam miutan szétszedtem és kipucoltam a bordát utána szart menni, de a vga hibához nem lehet köze a ramnak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#259) Core2duo6600 válasza ROBERTOH (#256) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát igen ez komoly érv, nekem 2 hdd van benne a satas lent a másik meg a dvd alatt az ides
és kozel azonos a hőfok, holott a lenti venti a satasra fujja a levegőt az első takarolemezeket leszedtem ígytalán jobban szellőzik a ides hdd is

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#260) Georg32


Georg32
csendes tag

Valakinek valami építő 5let :F az Orthos 5-6 perc után kivág :O a beállítások szinteee azonosak az első hozzászólásbelivel csak a memónak nem tok többetadni 2.00 (talán mert 667-es)a procnak viszont 1.425 :F 1.400-en is ezt csinálja :O

(#261) Larry303 válasza Georg32 (#260) üzenetére


Larry303
addikt

small fft ? prioritás?
winrar super pi egyéb stabilitás tesztelőprogik?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#262) Georg32 válasza Larry303 (#261) üzenetére


Georg32
csendes tag

Winrar ill. memtesz ment ~5-6 órát de semmi bibi a magok 55 fok a lap kb 50 :B 1-es prioron dob ki kb 5-6/c után az orthos :O terheletlenül 35-36 fokosak a magok

(#263) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Help! :W

uj a konfigom,
/asus p5b 1333 1102-es bios+2gb ipq 800mhz +asus 1950pro + core2duo 6420 + maxtor 120 gb ide , fsp blue II 500w táp/
nem mükszik, azt van pofája kiírni hogy ''insert proper boot device'' közben meg hozzá sem nyúl a se a hdd-hez se a dvd-hez,
ha valakinek van építőjelegü ötlete az kérem írjon,
Bem

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#264) Larry303 válasza Georg32 (#262) üzenetére


Larry303
addikt

small fft nyomd 8as 9es prion
esetleg tat tal is meglesheted

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#265) Trak


Trak
addikt

Kellett nekem lecserélni a tökéletesen működő 6400-es procimat 6600-osra... :(
Most néha csinál olyat a gép, hogy bekapcsol, de nem indul a HDD, nem jön kép a monitorra, és nem történik semmi. Power sokáig benyomásával kikapcs, utána vissza, de semmi. Egyedül az áramtalanítás segít, utána jó.

Most jöhet a tesztelés, először alapon, tuning nélkül, ha úgy is csinálja, akkor gép szétszed, kitisztogatás, kábelek megigazítása, stb. Felraktam az új biost is a csere előtt, esetleg megpróbálom azt is újra rakni, vagy visszarakni a régit, nemtudom.
Winből flasheltem a biost, lehet nem úgy kéne, de winyóról nem lehetett, mert NTFS van rajta, a pendrive-ot nem is látta, kislemez meghajtó pedig nincs a gépben.
Tápra annyira nem gyanakszom, az 500-as Enermax-al csak nem lesz gond.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#266) Larry303 válasza Trak (#265) üzenetére


Larry303
addikt

hát igen a járt utat cserélni.....
bár ha indokolt volt a csere akko együttérzek....
zsír új proci vagy vetted vkitől?
6400ből mit tudtál kihozni uebben a konfigban?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#267) Georg32 válasza Larry303 (#264) üzenetére


Georg32
csendes tag

Együtt megy a winrar ill orthos ( 8-as prior small fft) és mi a TAT?

(#268) Trak válasza Larry303 (#266) üzenetére


Trak
addikt

Már egy ideje annyira nem vagyok tuningos, ezért gondoltam, mivel nagyon olcsó lett a 6600, hogy belerakok egyet. Zsír új.
A fentieket miatt nem is erőltettem nagyon a 6400-es tuningot, 7x400 nekem elég is volt.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#269) GG888


GG888
senior tag

Sziasztok,

Nem hiszem el, hogy senkinek sincsen P5B Deluxa elégetve. Nagy szükségem lenne egy gyári ch coolerre, de minden eddigi próbálkozásom kudarcba fulladt.

Ha valaki fel tudná nekem ajánlani a heatpipeos coolert, akkor én a gar idejére oda tudnám adni az én kissé ''gyűröttemet'' (heatpipe megtört).

Természetesen, ha kész a gar, a csere azonnal megismétlődik...

Valaki segítsen plz, nincs se kedvem, se pénzem új lapot venni...

Előre is kösz mindnekinek

Üdv,

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#270) Dj Neo válasza GG888 (#269) üzenetére


Dj Neo
tag

Egyszerű a dolog, bemész egyik nagyobb számtech bolba/üzletbe, és kérsz egyet, biztos vagyok benne , h tudnak adni, vagy épp kispénzért meg is veszed akár...
Nekem alaplapomról letört a processzor körüli keret, amire a hűtőt kell rászerelni, bementem, azt ingyen kaptam egyet...
Próbálkozz meg vele! ;)

(#271) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Vlki Plz

asus p5b 1333 1102-es bios+2gb ipq 800mhz +asus 1950pro + core2duo 6420 + maxtor 120 gb ide , fsp blue II 500w táp/
nem mükszik, azt van pofája kiírni hogy ''insert proper boot device'' közben meg hozzá sem nyúl a se a hdd-hez se a dvd-hez,
ha valakinek van építőjelegü ötlete az kérem írjon,
Bem :W

(#272) Georg32 válasza BemAnyó (#271) üzenetére


Georg32
csendes tag

Én nem vagyok egy gyakorlott MÉG ;) de próbáld meg egyessével felszurkálni a dogságokat.Vagy a jumperrel próbálj mahinálni az egyik slav a másik meg master.

(#273) GG888 válasza Dj Neo (#270) üzenetére


GG888
senior tag

Köszi szépen a tippet, meg is próbálom holnap

Köszi a segítséget

Üdv,

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#274) Georg32


Georg32
csendes tag

Több mint két órája megy az orthos 8-ason, 3 órája pedig a winrar :B és semmi gebasz :C

(#275) g@bo válasza Georg32 (#274) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát ez szuper, és mire használod még a géped, 8 órában winrar? :DDD :F

(#276) Georg32 válasza g@bo (#275) üzenetére


Georg32
csendes tag

NEM!!!!!!!!!!Csak eddig kicsit szarakodott és gondoltam közlöm az eredményt mivel itt segítettek :D

(#277) chisslord


chisslord
csendes tag

Érdekes dolog történt ma a velem.

(Persze lehet, h full evidenciát írok le, ami nulladik szabály tuningolásnál, csak én aztán még a kezdőnél is zöldfülűbb vagyok, ezért nem tudtam róla...)

Szóval: vettem hővezető pasztát szilikonosat. Hazajön, gép szétszed, hűtő lekap, lepucol, proci kiszed, lepucol, proci vissza, pasztáz, hűtő vissza, gép összerak, bakapcsol.

Ez eddig nem valami érdekes, de. Kiirja a kicsike bootolásnál,h new cpu, gondoltam hű de okos, és nyomtam neki egyböl a kivétel-berakás előtti beállításokat.

Vista betölt, CoreTemp (a 0.94es, a 0.95ös-ben már nem hiszek az én esetemben, extrém magas az a hőm amit kiír), orthos elindít... és azokkal a bios beállításokkal, amivel a szétkapás előtt simán ment, az orthos 3 perc után kiakadt. hmm.. gondoltam ez érdekes, nézzük meg az 1.hsz-es beállításokkal. 6parc után orthos bevágja a türcsit. Állam koppant földön, szemeim fennakadtak, lekemet a kétségbeesés tajtékos hullámai csapdossák.

Miután összeszedtem magam, megpróbáltam gondolkodni. Nyilvánvalóan a szétszedés okozta az instabilitást, vagy legalábbis ennek valamilyen folyamánya. Ha rosszul raktam volna vissza a cput(megsérül vmelyik lábacska a fogallaton, vagy mittomén), nem valószínű, h az orthos elindításáig eljutottam volna. rövid töprengés után gondoltam biztos az a baj, h nem alapbeállításokkal bootoltattam elősször a visszatett procit.

Gép szétszed, proci kiszed, visszatesz, bebootoltat alapbeállításokkal, restart, 1.hsz es beállítások, vista betölt és láss csodát, kő stabil.

Tapasztalt már valaki hasonlót? hogyha nem alapbeállításokkal indítod a kiszedett és visszatett procit elősször, akkor irtózatosan instabil lesz? mondom, lehet h totál egyértelmű, hogy úgy kell, csak én vagyok sík hülye hozzá... mindenesetre, mostmár tapasztalati úton megtanultam a dolgot (vagy legalábbis azt, hogy az én lapomnál így működik)

ui: sorry a kicsit hosszadalmas, enyhén lírikus hangvételű firkálmányért, valahogy így kivánkozott ki belőlem a dolog :C

ASUS P5B-Delux | C2D E6400@2.8Ghz | CM Hyper TX | 2*1GB GeiL Ultra DDR2 800Mhz (4-4-4-15) | ASUS 8800GTS 640MB@620/1460/945

(#278) Core2duo6600 válasza chisslord (#277) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amikor kivettem betettem a cput, akkor nekem is örült, hogy új bla bla bla
De nem bootoltattam meg, hanem bementem a biosba beállitottam a dolgokat amiket gondoltam, és utána bootoltam
alapon megy minden, csak pár dolog fixalva van manuálisan

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#279) Kaslerka


Kaslerka
tag

e6420 tuninghoz kérnék egy kis segitséget. Alapon szeretném egyszer tolni és kellenének az alap feszültségek. Proci 1,325 környéke. A többi?

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#280) Anubis_9 válasza Kaslerka (#279) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ha alapon szeretnéd használni (egy-két indítás erejéig :D ), akkor hagyhatsz mindent auto-n.

Utána a tuningnál: Első hozzászólás! :DDD
[link]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#281) Shkiz0 válasza Kaslerka (#279) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

look me on 1.hsz pls!
:R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#282) Anubis_9 válasza skoos (#228) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ezek azok, amik esetleg érdekelhetnének:
[link]
[link]
[link]
[link]

Az alaplapom 1.01G REV-es. :)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#283) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Ma hajnalban 2 órakor ráeszkabáltam az északi hídamra egy korábbról visszamaradt, halk, de jó kis ventit, mert túl forrónak találtam. Amikor rátettem az ujjam, 2-3 mp után olyan forró volt, félre kellett vennem a kezem. Ti tettetek rá vmit?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#284) skoos válasza Anubis_9 (#283) üzenetére


skoos
őstag

tanks!
:D
Én nem néztem még az északi hidamat, de sokkal több feszt kap nálam mint nálad, így én sem úszom meg a hűtősdit.....
:O


megnéztem ,még mindíg nem hiszem el, hogy ez neked így működik !!!!!!!!!

:Y

gratula érte! Én is megpróbálom.

[Szerkesztve]

(#285) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

MA jönn a gépem! (MA)jd írok tuningot milyen a P5B E4300mal!
Üdv!

ui:..ha érdekel valakit.. :F

[Szerkesztve]

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#286) Anubis_9 válasza donsergiooo (#285) üzenetére


Anubis_9
őstag

Engem érdekelne, egyik jóbarátomnak pontosan ilyen konfigja van, 2x1 GB Kingmax RAM-okkal. Neked nem tudom, milyenek RAM-ok lesznek. Neki egyenlőre nem sikerült stabilan 3000 Mhz körül futtatnia a gépet. :(

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#287) apro válasza donsergiooo (#249) üzenetére


apro
senior tag

hali
nekedis lairom mégegyszer (előzöhozzászólás 225.)
az 1 lapnak a Memori vezérléze ment gajra,a másik nél nemtudta megmondani a szerviz mia baja, a harmadik ugynézki hogyy a videokártya vezérléséval volt gond,
és azt az Asus szervizesek mondták (útolag)
nem bántani akarom az ASUS-t mert eddig a legtöbb deszkám nekem is ez volt,
de azér írtam hogy a legjobbak is hibázhatnak úgy néz ki!!(ja és ezt nem magamra ertem a legjobbakat)
hali

(#288) donsergiooo válasza apro (#287) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Ez tényleg cumi! Remélem legközelebb sikerrel jársz! :)

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#289) steve10


steve10
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem egészen ideillik a kérdés, de Ti olyan okosak vagytok. :U

Az a problémám, hogy az everest-ben az érzékelő menüpontban (ahol a proci, stb. hőmérésklete van) nem mutatja a GPU, videókártya hőmérsékletét. Ez egy HIS Excalibur X1650XT iSilence II. Elképzelhető, hogy a videókártyán nincs hőérzékelő? Vagy mi lehet a gáz?

Köszi a segítséget! :R

Jeruzsálembe mentem! Jézus

(#290) Anubis_9 válasza steve10 (#289) üzenetére


Anubis_9
őstag

A legújabb Everestet használod?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#291) Core2duo6600 válasza steve10 (#289) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nézd meg, hogy a vga driverlében vagy annak tulajdonságaiban látod - e , ill. hogy a webhelyről leszedhető - e olyan progi ami erre való
Nem lehetetlen, hogy nincs rajta, mert az utobbi időkben jött ez divatba


[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#292) steve10 válasza Anubis_9 (#290) üzenetére


steve10
csendes tag

Megvallom őszintén nem tudom, hogy melyik a legújabb everest. Ha tudnál segíteni...

A gyártó oldalán körülnézek...

Köszi Nektek! :R

[Szerkesztve]

Jeruzsálembe mentem! Jézus

(#293) Anubis_9 válasza steve10 (#292) üzenetére


Anubis_9
őstag

Elküldtem privátban! :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#294) Rebirth


Rebirth
tag

Sziasztok!

Van egy 6300-as prockóm és egy P5B Plus alaplap. Az első hozzászólásban lévő leírás alapján hibátlanul megy a gép, köszi érte. Szerettem volna felfebb menni 430-as FSB-re, de ezek a beállítások már kevésnek bizonyultak a windows-t nem tudta betölteni. Adtam a procinak 1,3 voltot így már elindult a gép, de a 3DMARK2003 procitesztjénél újraindul, de csak akkor... Minek kellene még feszkót adni szerintetek?

Köszi :R

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#295) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=449824&start=2452&len=1

Erre nézetek rá, egy kicsit, hogy milyen beálitás csinálja, nekem a +feszt, mert nem álittotam!

(#296) Anubis_9 válasza Rebirth (#294) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ha a CPU-nak a BIOS-ból 1.35-öt adsz, pont az lesz neki a gyári alapfesze. 430-as FSB-hez ennél több kellene. Pl. 1.4 V. Ez az érték WIN alatt amúgy is kevesebb lesz. Így próbáld ki.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#297) [CS]Blade2 válasza Anubis_9 (#296) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

(#295) [CS]Blade2
Ezt is megnéznéd. Nem értem, miért lett 1,4V

(#298) Anubis_9 válasza [CS]Blade2 (#297) üzenetére


Anubis_9
őstag

A CPU feszt mindenképp kellene állítanod, mert ha autón hagyod, akkor lehet túl sokat vagy túl keveset kap. Ennek is 1.35 V az alapfesze. Arra nyugodtan teheted. Ha nem stabil, picit emelheted. Pl. 1.4 V-ra.

A BIOS-ban beállított érték és a CPU-Z által mutatott érték nem fog egyezni, mert droppol. Ha 100%-os terhelést kap a CPU, lejebb esik a feszültsége, amit mutata CPU-Z is.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#299) [CS]Blade2 válasza Anubis_9 (#298) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szóval a P5B-m ugy gondolta, hogy +60% tuninghoz kell az 1,4V, pedig lehet nem is kéne?

(#300) Rebirth válasza Anubis_9 (#296) üzenetére


Rebirth
tag

Köszi!

Letesztelem! :R

„A mindennapi élet tudata az Út.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.