Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) skoos


skoos
őstag

egy NB hűtő, jó SB-re is? Teccik ez a NQ-3880 [link]
gondoltam teszek a SBés NBre is
:F

(#552) Anubis_9 válasza skoos (#551) üzenetére


Anubis_9
őstag

Sajnos nem tudom, de ez nekem is tetszik. Mennyibe kerül egy ilyen?
Nem hangos egy kicsit :F Noise Level: 20dB(A) Active Cooling w/ FAN installed


[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#553) skoos válasza Anubis_9 (#552) üzenetére


skoos
őstag

20DB csöndesnek mondható szerintem TTSnél 3500 darabja, ha jól láttam
[link]

(#554) Anubis_9 válasza skoos (#553) üzenetére


Anubis_9
őstag

Lehet, igazad van. Csak én már allergiás vagyok a ventillátorhangra... :DDD Amúgy nem egy olcsó darab... :B

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#555) fanofmanu


fanofmanu
tag

hello! nekm van egy asus p5b-ém és van benne 2*512 kingmax 800as ram és szeretnék bele venni még egy gigát kérdésem pedig az lenne hogy lenne az értelmesebb ha veszek egy 1 gigásat vagy ha még 2*512őt mert nem tom hogy okozhat vaamit az ha 2*512+1gb. THX

(#556) Haart válasza Anubis_9 (#554) üzenetére


Haart
addikt

Ha nem akkor veszel rá zalmant ami megvan ugy 1.6k ból. [link]

(#557) szasanyi válasza Haart (#556) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha vkit érdekel esetleg: van néhány holmi piszok jó áron, alább látható. :))

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#558) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Hy!

Ez sikerült! Sajna a memóim nem bírják, majd csere után csinálok még!
3kép közül, az előtérben van az újabb!

:)) [link] :))

Ezt bírja nekem az E4300 és a 8800gts640mb együtt egy ASUS P5B-vel!

Üdv!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#559) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Probaltam ujra egy kis tuningot kihozni a gepbol. Maradt a 0804-es bios, 1.325V a procinak, a tobbi az elso post szerint.
Az mitol lehet, hogy BIOS-ban beallitva 400MHz-re nem butol a gep. Max. 380-on. Windowsban setfsb-vel viszont 428-ig fel tudom huzni, es Orthos is megy orakig. Stress CPU, 7-es prioriy-n, 2db es mellette meg netezni is lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#560) air


air
nagyúr

Illetve az lenne a kerdesem, hogy melyik progival erdemes nezni a proci homersekletet??
Az Everest CPU homersekletre 56C-t mond, 1. magra 72C, 2. magra 73C fokot.
A CoreTemp progi 0.95-os verzioja, a 2 mag homersekletet oda meri ahova az Everest, de abban van egy Tjunction homerseklet, ami viszont 85C fok.
Vagy hasznaljam az Asus PCProbe-jat??

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#561) Anubis_9 válasza air (#559) üzenetére


Anubis_9
őstag

Adj a CPU-nak 1.35 V-ot, ha így sem megy, kicsit többet.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#562) Anubis_9 válasza air (#560) üzenetére


Anubis_9
őstag

A Core Temp és egy új Everest tökéletes a magok hőjének a figyelésére. A Tjunction értékkel nem kell törődni, az majdnem mindenkinek fixen 85-ön áll. :DDD

---

Haart Szép darab a Zalman! :C

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#563) Haart válasza Anubis_9 (#562) üzenetére


Haart
addikt

Ja lehet veszek is egyet mert most a melegekkel 45 fokra megy fel az mb hőmérséklet.

(#564) air


air
nagyúr

Koszi!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#565) air válasza Anubis_9 (#561) üzenetére


air
nagyúr

Egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro-m van a procin. Meddig mehetek el biztonsagosan feszultseggel es homerseklettel a procinal??

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#566) Anubis_9 válasza air (#565) üzenetére


Anubis_9
őstag

Minnél több feszt adsz neki, annál jobban forrósodik. :) A CPU-val legvégső esetben 1.45-ig mennék el, de inkább maradnék az 1.35 és az 1.4 V között, ha így stabilan fut a gép. Egy 800 Mhz-es memóriának nyugodtan lehet 2.0, vagy 2.1 V-ot adni. :)

Hát én nem szeretném, ha 100% terhelés alatt a magok kb. 70-nél melegebbek lennének. :))

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#567) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok

Ha egyáltalán nem akarom húzni a gépem, akkor is érdemes manuálisan beállítani pár paramétert egy P5B-E Plus BIOSában? Miket?

eL Geri

(#568) Anubis_9 válasza eL Geri (#567) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ha nem akarnám húzni, hagynék mindent AUTO-n, alapértelmezettként! Amíg nem volt tuning az enyémen (ami nem sokáig tartott :DDD ), tökéletesen működött gyári beállításokkal.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#569) Larry303 válasza Anubis_9 (#568) üzenetére


Larry303
addikt

Az autot én nem mindig szeretem, sztem a legjobb ha kézzel megkeresed a legoptimálisabb értékeket..ezt úgy értem, hogy a legkevesebb feszültség amivel még stabil a gép.....észrevettem pl, hogy az északi híd melegebb auton mintha kézzel beállítom az értéket...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#570) szasanyi válasza Larry303 (#569) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt hívják a BIOS finomhangolásának. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#571) Tcm


Tcm
tag

Nah gyerekek. Érkezni fog jövő hét elején a jelenlegi 2x1GB Geil Ultra Ramom mellé még egy ilyen csomag. Próbaképpen beleteszem alapba, kiváncsi leszek mihez kezd vele XP illetve a tuningot miképpen fogja befolyásolni. Egyébként még szekrényben való tárolásra tervezem őket míg teljesen át nem térek Vistára (szinte ingyenbe voltak, azért rendeltem őket most).

(#572) skoos válasza Tcm (#571) üzenetére


skoos
őstag

csini konfig..meg lesz is, ha menni fog 4G Rammal.
Stabil is? :R

(#573) Bundee69


Bundee69
tag

Sziasztok!

Még új vagyok a tunningban, de sikerült 3.2GHz-re felhúzni a gépet (köszönet érte Anubis_9-nak). Teszteléskor elég magas hőmérsékleteket mértem (TAT, Coretemp 0.95, Everest) ami egy kicsit zavart - igaz baromi meleg volt a szobában - tehát probáltam utannánézni.

Szal, itt egy kis leirás a Core 2 Tcase, Tjunction hőmérséklet fronton:
A Core2-es prociknál mindkét magban van egy-egy Tjunction hőmérséklet érzékelő szenzor. A processzorok specifikációjakor a Tcase nevű pontra adják meg a megengedhető maximális hőmérsékletet. Ez a pont a proci tetején annak geometriai középpontjában mérhető

Pl.: X6800 = ~ 60c, Vcore max = 1.3525V, TDP = 75W

A szenzorok pontossága +/- 1C. A hőmérséklet adatokat a processzoron belül regiszterekben tárolják, amelyek megfelelő programmal kiolvashatóak (TAT, Coretemp 0.95). A régebbi progik amelyek erre nem képesek a BIOS-ból, az alaplapról szedik ezt az infót különféle konverziókon, stb keresztül. Tehát nem konkrétan a mag hőmérsékletét mutatják. A prociknál a specifikált magfeszültség 1.3525V. Ha a proci stabilan fut ezen a feszültségen – és miért ne futna, hiszen ez az alapfesz alap órajelen -, akkor elmondható, hogy minden 0,05V emelés kb. 100MHz stabil pluszt ad a procinak, de ugyanakkor megemeli annak hőmérsékletét is 3-4C-al. 10%-on túli feszültség emelésnél vagy 1,5V-on a normál léghűtés már eléri a hatásfokának a maximumát és már nem minden esetben képes a magot a biztonságos hőmérsékleten tartani, bár erre a helység hőmérséklete és szellőzése is nagy hatással van. Minnél melegebb van a szobában annál inkább érdemes csökkenteni a frekvenciát és magfeszültséget – esetleg valami hatásosabb hűtést használni, vizet, nitrogént J

Fontos megemlíteni a Tcase és a Tjunction közötti különbséget. 100%-os terhelésen a Tjunction mindig magasabb kb. 15C (+/-3)-al. Tehát 100%-on az 50C Tcase és 65C Tjunction hőmérséklet (amit a TAT vagy Coretemp 0.95 mutat) teljesen normális érték. (a 0.94-es Coretemp ezek szerint nem a regiszterekből olvasott és ezért volt egy kis zűrzavar az adatok értelmezésében mikor kijött az új verzió)

Ime egy rövid táblázat a hőmérsékletekre:
Tcase: 60 – Tjunction: 75 - forró
Tcase: 55 – Tjunction: 70 - meleg
Tcase: 50 – Tjunction: 65 - normális

Az Intel által kiadott Thermal Analysis Tool képes az adott fizikai körülmények között a maximális processzor hőmérséklet kihajtására. Sokkal jobban, mint az Orthos vagy a Prime95, amelyek inkább a stabilitás tesztelésére használhatóak.

Ahogy azt egy másik helyen olvastam egyszerűbb megfogalmazásban, akkor kell igen komolyan aggódni, ha a magok (Tjunction) hőmérséklete eléri a Tjunction max-ot ami a Coretemp szerint 100C.

Remélem sikerült ezzel a kis leírással egy pár hasznos infot megosztani veletek. Ha valahol hibáztam, hülyeséget írtam, rosszul tudok valamit, kérlek javítsatok ki.

Üdv
Ati

(#574) nat


nat
senior tag

Melegem van.
A maghő 55-54 cpu 52 alapon.
Nem sok ez?
látom már 573hsz

[Szerkesztve]

(#575) Anubis_9 válasza nat (#574) üzenetére


Anubis_9
őstag

De nagyon is sok...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#576) nat válasza Anubis_9 (#575) üzenetére


nat
senior tag

levegő ac frezer és 2.1rpm

(#577) Larry303 válasza Bundee69 (#573) üzenetére


Larry303
addikt

hasznos és pontos ;)

Tcm nyugodtan tedd be mellé a másik 2 modult is (ramból a sok soha nem elég :DDD) ha a fizikai kiterjesztést kikapcsolva hagyod a biosban akkor a bios 3GB ot fog látni belőle, jobb esetben az xp is látni fogja majd mind a 3gigát....
tuningban sztem semmit nem fog befolyásolni, főleg, ha ugyanolyan chipek ülnek a modulokon.....nálam még pár megát emekedett is tőle a sávszél...
szal eszedbe nem jusson a szekrénybe tárolni őket :DDD


nat: nálam is 52-54 fok alapon....

[Szerkesztve]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#578) Anubis_9 válasza Larry303 (#577) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem alapon 40-41 fok. Hyper TX-szel, zárt házban, házventi nélkül.

Bár neked nem 3200-n jár, most nézem. :DDD

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#579) Larry303 válasza Anubis_9 (#578) üzenetére


Larry303
addikt

1,51 et kap biosból.....100loadnál 69 fok...de ugye a tat még erre is rárak egy lapáttal :DDD
de persze nem a tat tal játszok :DDD játékok közben 65-67 fok környékén mozog, pedig akkor még befűt neki a 8800gts is ami alapon majdnem 80fokos :Y

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#580) nat válasza Anubis_9 (#578) üzenetére


nat
senior tag

Rámilyesztettél.
Na úgy alap, hogy alap alkalmazás.Torrent letöltés és msn.Tehát nem game vagy egyéb alkalmazás.
De 50% túlhajtás 1.866@2.8 e6300.
Alaplap 48-40 fok.

(#581) Zull


Zull
senior tag

nekem az e6600 alapon egy ninjaval, passzivan, maximum 65 fokos (1 ora orthos utan!) szal nemtom ti mit csinaltok :D

[Szerkesztve]

(#582) nat válasza Zull (#581) üzenetére


nat
senior tag

nincs ninjánk :DDD
Alaplap 38-40 fok


[Szerkesztve]

(#583) Zull válasza nat (#582) üzenetére


Zull
senior tag

:P

akkor vegyetek mert marhajo :)
(nat te a cshu-s nat vagy?)

[Szerkesztve]

(#584) Anubis_9 válasza Zull (#581) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szinte hihetetlen... :Y Hallottam, hogy jó, de ennyire... :C
---
Larry303 80 fokos? :Y Már lassan az öngyulladás határát is eléri! :DDD :DDD :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#585) Anubis_9 válasza Bundee69 (#573) üzenetére


Anubis_9
őstag

Az ember ott segít, ahol tud. :B

Jó kis olvasmány, köszi! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#586) nat válasza Zull (#583) üzenetére


nat
senior tag

Nem hiszem, mert nem tom miaz a cshu.
Mi az?

(#587) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok

Egy nem tuningolt E6400as és egy P5B-e Plus esetében normális, hogy Everestel nézett magfeszültség 1,16 és 1,26V között mozog, akkor is, ha szinte semmit nem csinálok (NETezek)? Terhelés közben még nem is néztem.

Igazából nem is az értékkel van a bajom, hanem hogy nem állandó. A BIOS alapon van hagyva.

(#588) denes242 válasza Bundee69 (#573) üzenetére


denes242
aktív tag

a 0.94-es coretemp ugyanonnan olvassa a hot mint a 0.95, csak a 0.95 a Tjunction max-ot hasrautesre 100 fokra rakja ha nem tudom milyen (uj) revizioju a proci (pl. e4300), a 0.94 meg mindig 85-nek veszi. csak lehet, hogy nem minden uj revizioju procinal 100 a Tjunction max, viszont bizonyos uj revizios prociknal meg irrealisan keveset mert a 0.94 85-os Tjunction max-szal.
es persze a magho=Tjunnction max - regiszterbol olvasott ertek.

remelem kovetheto volt.
amugy jo az osszefoglalo forditas.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#589) skoos


skoos
őstag

Asus Silentblade alá mekkora NB hűtő férne el? (p5b-e)
:U

(#590) szasanyi válasza eL Geri (#587) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem igen. AUTO beállítás esetén a mobo állítja a feszütségértékeket,
és csekély ingadozás lehetséges.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#591) Warpig


Warpig
aktív tag

Hi!
Olyan gondom van, hogy a P5B alaplapomhoz vettem egy optikai toslink kábelt, amivel az erősítőhöz kötöm a gépet. Ám nem akar megszólalni az istennek sem, mi lehet a baj? Előtte sima stereo kábellel volt összekötve, semmi gond nem volt. Kell vmit állítani hozzá? Nem nagyon találtam semmit, sem az alaplap leírásában, sem a windowsban (XP). A segítséget előre is thx! W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#592) Anubis_9 válasza Warpig (#591) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem is ilyennel van kötve az erősítőhöz. Nálam működik. Az erősítődön ki van választva, hogy digitális jelet fogadjon arról a bizonyos bemenetről, ahova dugtad a kábelt? Úgy emlékszem a WIN-ben én nem állítottam semmit, kivéve akkor kell kicsit szenvedni vele, amikor 5.1-ben akarod a filmeket hallgatni.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#593) Warpig válasza Anubis_9 (#592) üzenetére


Warpig
aktív tag

Megoldódott, köszi a segítséget. Az volt a gond, hogy a SoundMax-ban nem kapcsoltam ki a digital output tiltását :F Aztán restrat és most :D THX még1x! W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#594) vazzz


vazzz
őstag

Mi a különbség a sata és az e-sata kábel között? Ugyanaz a lábkiosztása mindkettőnek, vagy teljesen más az egész?

(#595) Larry303 válasza Zull (#581) üzenetére


Larry303
addikt

mit értessz alapon???
idle??? vagy órajel alapon??? mert nagyon nem mindegy....... amúgy 3 óra orthos után mint írtam 69fok......

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#596) Tcm válasza skoos (#572) üzenetére


Tcm
tag

Teljesen stabil. Egy db ORTHOS 9-es prioron sokáig megy (nem vártam meg míg hibázik). 2db Orthos 9-es prioron fél óra után dobja le az egyik a láncot, utánna a másikat megincsak nem bírtam kivárni :)

(#597) air


air
nagyúr

Erdekes dolgot tapasztaltam tegnap.
BIOS beallitasok az 1. post szerint, kiveve a CPU Vcore feszt. Azt AUTO-ra tettem, ekkor a lap 1.55V-ot :Y adott a procinak, aminek a maghomersekletei szepen felkusztak 80 fokig.
Majdnem becsinaltam ijedtemben. :D

[Szerkesztve]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#598) Anubis_9 válasza air (#597) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ezért nem szabad AUTO-n hagyni semmit, ha tuningolsz! :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#599) Ribi válasza eL Geri (#587) üzenetére


Ribi
nagyúr

A gyari 1.3 a Vdrop miatt csak valos ~1.26V, majd C1E (energia gazdalkodo fícsör) terheletlenul leveszi a feszt es ezert lesz 1,1xV. Azert ingadozik , mert enyhe terhelesre is visszaallitja alapra. Szentem a freki valtozast meg nem is lattad, attol se remulj meg ha valami 1,6Ghz-snek irja a procit ha nem terheled.

(#600) Sz@bi


Sz@bi
csendes tag

Sziasztok!
P5B deluxe wifi vételén töröm a fejem. Namost én szeretném, ha legalább 3 eSATA csati lenne hátul a gépemen, mert eSATA-s külső vinyókat akarok rákötni.

Azt ugye jól tudom, hogy a lapnak alapból van egy eSATA csatija? A kérdésem, hogy az alaplapon lévő SATA II csatlakozást ki lehet vezetni, hogy legyen még eSATA dugasz-helyem hátul?

És van olyan, hogy elosztó is? (tehát a lapon lévő 1db SATA II-ből csinál nekem pl. 2 eSATA-t). Ennek egyáltalán van értelme? Mármint, hogy több eszköz menjen elosztón keresztül egy SATA II -őn?

Kösz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.