Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Ribi válasza teletabi (#898) üzenetére


Ribi
nagyúr

6850 proci valszeg nem eri meg mert draga lesz es kb megegyezik a 6600-al, csak fel van huzva az fsb-je 266-rol 333-ra. De ezt te is meg tudod tenni. Es ezert fizetni +sokat ? Haat nemtom. 6700 is kicsit sok, en 6600 -nal erosebbet nem vennek, mert azok sem mind mennek 3,6G-t es akkor 400fsb, szep kerek szam es jo lesz a memo kezeles is. De ha ocsoer van akkor mind1. Mondjuk a 10x333 is szep szam :)

(#902) teletabi


teletabi
csendes tag

hát igen köszi a válaszokat fijjug! egyre inkább látom hogy nagyon nem egyszerű jól dönteni!! már ha nem akarok egy valag pénzt feleslegesen elkőlteni! :W esetleg tudnátok linkelni az új bearlake lapokról tesztet? mégegyszer köszi a hozzászólásokat!! :C

(#903) Rusher válasza teletabi (#902) üzenetére


Rusher
őstag

Nézz be ide 1.hsz. ;) [link]

(#904) szasanyi válasza Ribi (#901) üzenetére


szasanyi
félisten

Én inkább ugy mondanám, a többség :( megy FSB400-on (legalább
is léggel).
Egyébként egyetértek veled (nem mintha ez sokat számítana) ;]
Az enyém 3.2Ghz-et megy 1.45V (BIOS) fesszel, és már akkor is elég
meleg. Az meg tuti, hogy 3.6-on el sem indul - semmilyen fesszel :(
FSB333 nagyon kellemes neki, 1.325V (BIOS) mellett megy az energia
gazdálkodási funkció, és nem indul 2x a lap - legalábbis 1004 BIOS-szal.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#905) Ribi válasza szasanyi (#904) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kezdem azt hinni, hogy nemeri meg lecserelni a procimat, mert ez meg vigan elkaristol 3.4G-n :) Igaz nem keves fesszel.

(#906) precise


precise
csendes tag

Sziasztok. Sikerült feltornázni az E6420-at 3GHz-re, (le is teszteltem 10977 pont 3dmark2006-ban ) de lenne egy kérdésem, ha valaki tud válszoljon pls. A memória csak 667 MHz-en megy. Az lenne a kérdésem, hogy tudnám belőni 800-ra? Eléggé kezdő vagyok szóval előre is bocsi a hülye kérdésekért

Illettve mennyi az a hőmérséklet ami még jó a procinak? A proci teszt alatt felment 62-63 fokra.


380x8 a szorzó, a memória freq 950 MHz, memória feszkó 2.15 v, proci fesz 1.5, NB fesz 1.55 v
Ha emelem a memória feszt, ill a freqit akkor már nem indul el a gép. 400-as fsb-nél szintén semmi.
Lehet hogy ennyit tud a kingmax?
Előre is köszi.

Asus P5B -- Core 2 Duo E6420 -- Asus 8800 GTS 640 MB -- 1 GB KINGMAX 800 MHz -- SB Audigy 2 ZS

(#907) teletabi válasza Rusher (#903) üzenetére


teletabi
csendes tag

köszi ezt már néztem. de már szivesen néznék egy jó kis márka összehasonlítót! asus.gigab. abit. msi stb. ilyet viszont még nem találtam sehol! :F

(#908) szasanyi válasza Ribi (#905) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem sem. Én is megbántam kicsit, hogy a tuti jó kis E6400@3.2Ghz
(alapfeszen) működő procit leváltottam...
Az vígasztal, hogy jó áron vettem, meg most CPU3Ghz/RAM1000Mhz úgy
eldöcög. ;) DE tényleg nem ér többet!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#909) Rusher válasza teletabi (#907) üzenetére


Rusher
őstag

sztem olyan még nemnagyon van hogy összehasonlító, viszont külön-külön megtalálsz már egy jópár tesztet különböző márkákról..

szasanyi az arany középút a 6420 ;)

[Szerkesztve]

(#910) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a Vista-t, és a recsegő hang meg a PCI-E 1x bug fogott ki rajtam úgy látszik.
[link]
Ezekre mi a megoldás? Cl3-ra van valami?
Köszi a választ.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#911) Anubis_9 válasza precise (#906) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ezeket kellene beállítanod (első hozzászólásból kiindulva :R ):

Bios
►Advanced
►JumperFree Configuration
AI Tuning Manual
CPU Frequency 400
DRAM Frequency DDR2-800MHz
PCI Express Frequency 100
PCI Clock Synchronization 33.33
Spread Spectrum Disabled
*Memory Voltage 2.1V
*CPU Vcore Voltage 1.375V
FSB Termination Voltage 1.400V
NB Vcore 1.45V
SB Vcore ( Sata;PCIE ) 1.5V
ICH Chipset Voltage 1.057V

►CPU Configuration
Modify Ratio Support Disabled
C1E Support Enabled
MAX CPUID Value Limit Disabled
Vanderpool Technology Disabled
CPU TM Function Disabled
Execute Disable Bit Enabled
Peci Enabled

►Chipset
►North Bridge Configuration
Memory Remap Feature Disabled
Configure DRAM Timing by SPD Disabled
*DRAM CAS # Latency 4
*DRAM RAS # to CAS # Delay 4
*DRAM RAS # Precharge 4
*DRAM RAS # Activate to Precha 12
*DRAM Write recovery Time 5
*DRAM TRFC 35
*DRAM TRRD 10
*Rank Write to Read Delay 10
*Read Write to Precharge Delay 10
*Write to Precharge Delay 10
Static Read Control Disabled
Initiate Graphic Adapter PEG/PCI

►PEG Port Configuration
PEG force x1 Disabled


A 62-63 fok a magok hőfoka? Ha igen, akkor ez így teljesen normális, sőt jó 100%-os terhelés mellett. Az én gépem ugyan ezekkel a beállítokkal megy 3200-n stabilan és nekem is Kingmaxom van.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#912) Raki


Raki
aktív tag

pff emberek ez a PCI-E bug szíven ütött
akkor számomra a p5b deluxe felejtős, marad a kicsit drágább p5n32-e sli plus (nekem amúgy is szimpib volt) azt mennyire tudom húzni pl. egy E 6320-al?
visszaolvasgattam és a pci-e feszt nem ajánlanám emelgetni meg egyáltalán hozzá sem kellene nyúlni mert az viszont betehet a VGA-nak, ezt nálam okosabak mondták
szal ennyi...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#913) Rusher válasza Raki (#912) üzenetére


Rusher
őstag

Sztem nem járnál jobban..... egyébként ez a pci-e bug olyan hogy 100-ból 1, ha pont kifogod akkor....én sosem láttam ilyet... ;)

(#914) Omega81 válasza Rusher (#913) üzenetére


Omega81
senior tag

Én igen. És kérem, hogy #910-re válaszoljatok sürge. :(
Amúgy én ez miatt nem ajánlom a lapot senkinek, batár nagy szívás.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#915) Raki válasza Rusher (#913) üzenetére


Raki
aktív tag

mind1
ennyi pénzért már vannak elvárásaim az nforce mindig is gyorsabb volt... (lehet nem tuningban)
amúgy meg nálad is bármikor előjöhet ha húzod a procidat szvsz
meg van vmi cl3-as bug is...
ötleted nincs mennyivel lenne lassabb eby n-force-os lappal tuningban?

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#916) Raki válasza Omega81 (#914) üzenetére


Raki
aktív tag

nah tessék ennyi
vidd vissza vagy nemtom
visszaolvasva annyit tudtam meg:
állítani kell a feszen a pci-e -nél de az a VGA-nak iszonyat nem jó
vagy visszaveszel a tuningból...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#917) Larry303


Larry303
addikt

a cl3 bug nyilvánvaló -ami szvsz nem véletlen, ha normálisan menne a cl3 a 965ben ki venne 975- öt ????-
a pci-e bug viszont télleg bug, nálam simán megoldódott úgy, hogy nyomtam egy bios defaultsot...boot.....tuning újra belő..és máris x16 a pcie (uazokkal az értékekkel amivel előtte x1 volt :DDD )

Raki:amúgy te milyen pci-e feszültségről beszélsz??? nem kevered véletlenül a frekvenciával???

Omega81: a recsegő hang a topic elején ki van vesézve, asszem a subwoofert kell kikapcsolni, de ezt nem tom pontosan, mert én nem az alaplapit használom....

[Szerkesztve]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#918) Raki válasza Larry303 (#917) üzenetére


Raki
aktív tag

sry igen a frekvenciát emeled, de ehhez nem értek, mert nem kell vele foglalkozni, ha mégis akkor azt a konfigot megette a fene...(könnyen instabillá válhat)





[Szerkesztve]

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#919) Rusher válasza Raki (#918) üzenetére


Rusher
őstag

Én soha nem emeltem semmit hogy menjen, egyetértek Larryvel, meg hát felraksz egy új biost és kész, de mondtak olyanokat is akinek esetleg volt, hogy a pci-e frekit 105-re tették és úgy jó volt,de ilyenek hogy a tuning miatt azt kétlem....a cl3 bug igaz, de a megfelelő cl3 időzítés beállítással simán gyorsabb mint cl4-ben, konkrétan egy havernak volt nforce(konkrétan a lap amit írtál) ő is azt hitte....megvolt neki egy napig(viccen kívül) :D nála rosszabb volt a ramkezelés, tuningban a töredékét nem tudta hozni azzal a lappal de ez is sokmindentől függ(milyen ram,proci..).... de konkrétan nem tudom azt mondani, hogy az nforce rosszabb v. jobb ,keress teszteket és nézz utána, vannak összehasonlító tesztek szerintem

(#920) Raki válasza Rusher (#919) üzenetére


Raki
aktív tag

alapjában véve az n-force-okkal nem voltak sosem ilyen problémák (bugok), ment és kész,mert még egy 20K alatti lapnál meg is érteném de 40K :Y , igaz annyira nem lehetett őket húzni
kíváncsi lennék haverodnak mien procija és ramja volt?

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#921) Rusher válasza Raki (#920) üzenetére


Rusher
őstag

kíváncsi lennék haverodnak mien procija és ramja volt? E6600, 2GB Cellshock ram ;)

(#922) Raki válasza Rusher (#921) üzenetére


Raki
aktív tag

E 6600 nem tuningra való de mind1...
azon már mit akar húzni...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#923) [CS]Blade2 válasza Anubis_9 (#911) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nézd az aláirást! Itt tartok még mindig alaphütővel! Holnap mennek pestre a hütőért! ;]

400x9=3600Mhz a cél, de nem hiném hogy meglessz! :DD

360-tól még 40FSB van 5ősével fogok menni, és orthos-al teszteli a stabilitást, majd a végét 1hetes finomhangolással fojtatom, hogy ne legyen sok a fesz!

(#924) bim válasza Raki (#920) üzenetére


bim
veterán

egyáltalán volt már C2D-d és 965P-d?
mert ugy fikázod itt mintha tapasztalatbol nyomnád..
pci-e 1x bug bármelyik 965-nél előjöhet.elsősorban azoknál amelyikek jártak már 500 felett.
én bármikor produkálom neked ha akarom egy egyszerű feszemeléssel viszont ha nem akarom akkor 510-en sincs.

(#925) Raki válasza bim (#924) üzenetére


Raki
aktív tag

grat noob, az értelmes beszólásodért, nah mek is innen
csak az az egy nem annyira tuningra való, mint a többi C2D, és elmondanám majd most akarok 1-et venni...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#926) Rusher válasza Raki (#922) üzenetére


Rusher
őstag

Hmmm....akkor először inkább próbálj ki egy c2d-t és meglátod, de az nforceos alaplapban nem ment 400 FSB-t sem ami még nem is nagy tuning......és azért lehet azt húzni rendesen....

mod.:#925-re sztem igaza van, nem értem mit noobozol itt...mind1, ja és akkor minél nagyobb c2d annál inkább antituning vagy mi? amikor x6800-al 500+fsb-t is elértek már nem egy esetben.....elöszőr inkább tájékozódj!!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#927) [CS]Blade2 válasza Rusher (#926) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Egyértelmü hogy a kicsik jobban tuningolhatok, de vannak nagyobbak, drágábbak, és vannak szerencsés példányok.
Az biztos hogy az c2d-re rá lehet pakolni +1000Mhz-et simán!

(#928) apro


apro
senior tag

hali
létezik az hogy lap miatt nemlehet 400fsb fölé húzni a cpu-t
a Memoriát már teszteltem a 800-as Geil-ek kápesek meni autó feszen 920mhz-én
itt eben alapban 400/2800mhz/ 800mhz/ idöz 4.4.4.12.
már csak aprocit fogom valahol megnézni, nen e-az a ludas hali
szóval létezik hogy a LAP lenne a bi bi?MÁR VOLT bIOS FRISSITÉS,
HALI


[Szerkesztve]

(#929) [CS]Blade2 válasza apro (#928) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

fesz?

(#930) szasanyi válasza Rusher (#909) üzenetére


szasanyi
félisten

De akkor olyat nem tudtam venni... :O

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#931) szasanyi válasza Raki (#922) üzenetére


szasanyi
félisten

Minimum 600 vagy 800 Mhz-et... ;]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#932) apro válasza [CS]Blade2 (#929) üzenetére


apro
senior tag

HALI
FESZ EMELÉS IS MINDEN FÉLE IDÖZITÉSEK IS,már ementem 1.60vre is de a MŰKÖDÖ képes confik csak ez de igy atom stabil 2-3 orákig lefutnak a tesztek hibátlanúl, de ettöl feljebb nem megy
már csak a lap, vagy a proci lehet gond
hali

(#933) [CS]Blade2 válasza apro (#932) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Akkor valoszinüleg egy cipőben járunk!

Csak nekem van 6x 7x 8x 9x-es szorzó!

(#934) denes242 válasza teletabi (#902) üzenetére


denes242
aktív tag

hat en ahogy lattam a 975X meg mindig gyorsabb mint ez a p35-os bearlake. szoval ha mar cl3-as a ram akkor valamit abit aw9d-max-ot vennek (vagy asus p5w-dh-t, ezek mind 975x-esek) es max egy e6600-at (mert akkor, abban a szerencses esetben ha birja a proci, mehet 400-as fsb es 800-as ram cl3-mal, az mar eleg klafa - es 3.6 GHz fole nem tobb esellyel megy egy e6600 feletti proci mint maga az e6600).

legalabbis szerintem.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#935) apro válasza [CS]Blade2 (#933) üzenetére


apro
senior tag

hali
mivan akkor ha leveszem a szorzot 6-os ra ,és úgy probálom meg a tuningot ,feljebb tudok ugy vele menni a mostani felé? 400fsb 2800/800mhz
hali

(#936) bim válasza Raki (#925) üzenetére


bim
veterán

szerintem is inkább vegyél egy nforc lapot ott semmi esélyed a pci-e 1x bugra.
majd eldöcögsz 400-on miközben szénné izzik az nb. ;)
kicsit olvass utána mielőtt hozzászolsz bármihez is.

(#937) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy az alaplappal az xp, vista és a többi oprendszer nem tud be boot-olni?
Már 3 különböző vinyóval kipróbáltam, de mikor az a csík megy az XP embléma alatt bootoláskor onnan nem megy tovább, és a vinyó meg se moccan (nem dolgozik).
Mi lehet a baj?

( Ja: van olyan mikor egyszer-kétszer bebootol az XP, de ha újraindítom akkor megint nem megy ) 3 hetes a lap :W



P5B

[Szerkesztve]

(#938) apro válasza yusukee (#937) üzenetére


apro
senior tag

hali
a LAP
lehetne a Vinyó is de aztmondod 3db vel ki prob akkor a lap
hali

(#939) [CS]Blade2 válasza yusukee (#937) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem tuti de:
Sata? Vagy ide, probáld másik csatlakozoval, esetleg másik kábelel, ha nem akkor aszem a déli hid felel a ide controlerel, és a satával is, szoval esetleg még azt lehetne hogy menézni menyire meleg a déli chip a lapon.

(#940) yusukee válasza apro (#938) üzenetére


yusukee
aktív tag

Na de bevittem a szervízbe, és ott nem volt semmi baja.
Most már ha rányomok a leállításra ki se kapcsol, csak a VGA(mert kép nincs), de a ventik mennek és a lap is :W :W :W :W

(#941) yusukee válasza [CS]Blade2 (#939) üzenetére


yusukee
aktív tag

[CS]Blade2: Próbáltam 2 SATA és 1 IDE csatlakozóssal, de ugyan az mind a 2 nél.
csatlakozót is cseréltem 3X

Ez már nagyon idegesítő

mod: a híd elég meleg, de annyira azért nem



[Szerkesztve]

(#942) [CS]Blade2 válasza yusukee (#941) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A servizbe látad hogy megy, vagy mondták hogy megy, és kész?

A dél hidon van egy kis borda szürke. Azt nézd meg menyire meleg. Esetleg probakép egy ventit elé hátha.

A biosba ide hdd esetén a jmicron

(#943) apro válasza yusukee (#940) üzenetére


apro
senior tag

hali
nézd meg a RAM-ot mik vannak benne,? cserélgezsd, vagy csak 1.db-al nézd meg ,még azok is okozhatnak ilyen problémát.
hali

(#944) yusukee válasza [CS]Blade2 (#942) üzenetére


yusukee
aktív tag

Láttam, hogy megy. Most is megy pedig már 3x újraindítottam. A borda annyira nem meleg.
És ez mitől lehet:
Most már ha rányomok a leállításra ki se kapcsol, csak a VGA(mert kép nincs), de a ventik mennek és a lap is

(#945) yusukee válasza apro (#943) üzenetére


yusukee
aktív tag

2X 512 samsung + 2X512 kingmax. a konfig 3 hete van összerakva és eddig semmi baja sem volt

(#946) Rusher válasza yusukee (#945) üzenetére


Rusher
őstag

próbáltad már csak 2x512 rammal? a procituning stabil?

(#947) [CS]Blade2 válasza yusukee (#944) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Hol nyomsz rá a leálitásra? Vista start piros gomb?

Vagy XP leálitás?

(#948) isztvúd


isztvúd
csendes tag

Kérdésem a következő a 2 magom hőmérséklete 34 fok körül van idle-be a kupak meg 46 haverom ugyanilyen deszkával neki a magok sokkal magasabbak mint a kupak.
Tudom hogy a mag számit csak idegesit hogy nálam melegebb :D

(#949) apro válasza yusukee (#945) üzenetére


apro
senior tag

hali
azokat cseréld meg ,vagy csak 1db-vel probáld, útána a másikat, már jártam igy egy ASUS K8 Nforse 774-es lappal 3hétig ment kingstonokkal útána nem az egyik ajzatés ram nem műkődőtt, pedig ott a ramokkal lessz gond!
proba szerencse
hali

[Szerkesztve]

(#950) [CS]Blade2 válasza isztvúd (#948) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nekem is a a CPu melegebb mint a magok! kb +5°C-al több mindig! Sztem az a normális hisz azt füti mindkető, mig ha csak 1.mag-ot terhelsz a másik nem veszi fel a hüt, anyira mint a kupak. Bár nekem lehet sszarul mér mert még mindent szegényke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.