Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Tcm válasza Bundee69 (#700) üzenetére


Tcm
tag

Erről kérnék egy fényképet légyszi!!!!! Arra lennék konkréta kiváncsi, hogy a proci felöli oldaláról be tud e hatolni akkor a levegő, tehát nem csak oldalirányban, hanem függölegesen is barázdált e a borda!!! Köszönöm

(#702) Core2duo6600 válasza Anubis_9 (#695) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én úgy tudom, hogy a felső, azaz az északi hid kezeli a vga -t, vagyis bezérli azt a foglalatot, amiben a vga van
És kezeli a memokat

A déli hid a 2 esszámu pcie 16 os aljzatot figyeli, HOgy a sata portokat melyik kezeli, ezt passzolom, klasszikus felálásban úgy rémlik hogy régebben azt is az északi tette, de az túl sok feladat lenne talán neki, lehet, hogy a déli csinálja vagy netán ezektől függetlenül egy IC

Én úgy vettem észre, hogy ha játszom akkor emelkedik az északi hőmérséklete, ha kilépek a game ből akkor esik, valószínű a vga val van összefüggésben

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#703) Bundee69 válasza Tcm (#701) üzenetére


Bundee69
tag

Most epp melozok, igy nem tudok kepet mutatni, de ez egy tok mezei huto tulajdonkeppen. Ha a kepet vesszuk alapul [link] akkor nem ugy van bordazva az eszaki hid, mint a deli - tehat nem fuggolegesen es vizszintesen is - hanem csak viszszintesen. A proci felol tehat nem jut be, de mindenkeppen jobbnan aramlik a levego a bordak kozott. Ez a ''design'' elem egy U alaku, belso felen ragasztoval amit igy taknyolnak a bordara. Ha nagyon kell akkor este azert csinalhatok kepet, de szerintem igy is ertheto.

(#704) Tcm válasza Bundee69 (#703) üzenetére


Tcm
tag

Érthető, de azért elfogadnék egy képet :) köszönöm

(#705) Bundee69 válasza Tcm (#704) üzenetére


Bundee69
tag

Ok, este felrakom

(#706) apro válasza Tcm (#704) üzenetére


apro
senior tag

hali
szeretném kérfezni a bios frissitést honnan vetted le, mert nekem nem igazán akar az ASUS update találni semmit?
vagy nem jol csinálok valait, olvastam hogy ezzel a progival meg lehet friss. a biost
hali

(#707) Anubis_9 válasza apro (#706) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ne az ASUS programmal kerestesd! Az semmit sem talál meg. Töltsd le te manuálisan a HIVATALOS ASUS honlapról! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#708) apro válasza Anubis_9 (#707) üzenetére


apro
senior tag

hali
és onan úgyan úgy lemezre menteni, és lemezről bebútoltatni, és az inditásnál feltelep az uj biost?
hali

(#709) Anubis_9 válasza apro (#708) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ez egy 1 MB-os file lesz, ami be van tömörítve. Tehát az indítólemezre már nem fog ráférni. Egy másik lemezre kell rátenni, de ne feletsd el visszaelleőrizni, hogy olvasható-e a lemez! :DDD

Amúgy a BIOS-ból is lehet frissíteni, de onnan még nem próbáltam.

Ha van tuning a gépeden, frissítés előtt ne felejts el nyomni egy BIOS DEFAULT-ot. Könnyen elszállhat valami ilyenkor. :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#710) Bundee69 válasza Anubis_9 (#709) üzenetére


Bundee69
tag

En BIOS-bol frissitettem. Van hozza egy menupont. Eleg 1szeruen ment. A betoltendo BIOS-t pendrive-ra raktam es onnan toltottem be.

(#711) marcee válasza Tcm (#669) üzenetére


marcee
addikt

A speedstep miatt 9x356=3200MHz-en használom a gépet, a memória pedig 1:1-ben, 712MHz-en megy 4-4-4-12-es időzítéssel 2.0V-on. Nem kísérleteztem vele nagyon se a két modullal, se most a néggyel, beállítottam, leteszteltem és minthogy nem hibázott így hagytam.

[CS]Blade2 #670: Szerencsém volt. Annó majd egy éve Gianni-tól vettem az első két modult 70e pénzért :O (akkor az jutányos volt), most meg az Aquában kapni nemegész 27 ezerért ugyanazt. Everest szerint 2006 27. heti mind a négy modul.

Amióta ezt a remap nevű bios opciót engedélyeztem a 64 bites Vista látja a 4GB-ot faszán, de a 32 bites XP már csak 2GB-ot lát, pedig ennélkül mindkettő 3GB-ot látott.

\m/

(#712) apro válasza Anubis_9 (#709) üzenetére


apro
senior tag

hali
letőltőttem a frissitést, ki is csom a flopira, de butolásnál nem olvashato a lemez ezt irja,
lehetséges hogy a flopi nem jó, vagy a letöltött file,
1,mb ahogy montad,

(#713) Tcm válasza apro (#712) üzenetére


Tcm
tag

Ha simán rámásolod a bios filet attól még a lemez nem lesz bootolható.... Én egyébként Windows alól frissítettem azzal az ASUS progival, így külön letöltött BIOS fájlal, mert azt is be lehet neki adni....

(#714) Core2duo6600 válasza apro (#712) üzenetére


Core2duo6600
veterán

igen lehet, hogy a floppy nem jó
Én sem bírtam így frissiteni, én annak ellenére, hogy általában nem javasolt
Windpws ból frissitettem, nekem a biosos frissitő menű a gyári biossal be sem jött
fagyott meg sipolt mint a hülye.
Ebben ugyan nem vagyok biztos, de talán lehet CD ről is frissiteni, ha bootképesnek írod meg a korongot
onnan gondolom, hogy amikor cd ről bootol, és parancssorba akkor a cd drive a: nevet kapja
ilyen esetben a floppy amúgy nem elérhető, anno még a Win 98 as CD ről való telepítésénél figyeltem meg

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#715) Larry303 válasza Anubis_9 (#695) üzenetére


Larry303
addikt

Itt [link] meg tudod nézni, melyik híd miért felel...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#716) Anubis_9 válasza apro (#712) üzenetére


Anubis_9
őstag

Két lemez kell hozzá:
1.: az egyiket megformázod indítólemezként
2.: a másodikra rámásolod az 1 MB-os file-t és az AFUDOS.EXE-t

Bocs, elfelejtettem, hogy ez is kell hozzá:
Afudos BIOS update tool V2.26
[link]

Miután bebootolsz szépen, beteszed a második lemezt és elindítod az AFUDOS.EXE-t. Itt meg benyitod majd az 1 MB-os file-t.

Remélem, mindent jól írtam... :B

---

Larry303 Köszi, így már minden világos. :R

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#717) Rusher válasza Anubis_9 (#716) üzenetére


Rusher
őstag

Miért nem win alól, vagy pendriveról frissítetek? nem kell ennyit szenvedni vele csak EZ Flash biosban, beolvassa a penen lévő ROM file-t és update...ennyi ;)

(#718) Anubis_9 válasza Rusher (#717) üzenetére


Anubis_9
őstag

Azért mert 1 hete keresem a 4 GB-os Toshiba U3-as Pendrive-om és sehol sem találom... :O Arra gyanakszom, hogy ellopta valaki... :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#719) Larry303 válasza Anubis_9 (#716) üzenetére


Larry303
addikt

jópár módja van a bios flasshelésnek...
amit én fontosnak tartanék ez esetben:
ha lehet szünetmentes mögött legyen a gép...
a frissítés lehető legegyszerűbb módját válasszuk (lehetőleg ne oprendszer alól)
ez esetben vagy magából a biosból
vagy cdről ill floppyról bootolva, és az említett progit használva....
az alaplapodhoz kapott lemezzel simán be tudsz bootolni
egy fates particio, vagy penddrive is megteszi...a lényeg, hogy biztosan a jó bios fájl legyen az adattárolón...
innentől meg megy magától.....
én a bios alól javaslom ;)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#720) Rusher válasza Anubis_9 (#718) üzenetére


Rusher
őstag

:((( én csináltam egy párszor win alól is és semmi problémám nem volt vele:)

Larry303 commandozunk..... ;)

[Szerkesztve]

(#721) Larry303 válasza Rusher (#720) üzenetére


Larry303
addikt

igen a hétvégén csapok össze egyet egy 6420as társaságában...lesz mellé még egy 8800gts is...kíváncsi vagyok mennyivel fog többet menni a 6400-p5b-dlx párosnál....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#722) Rusher válasza Larry303 (#721) üzenetére


Rusher
őstag

Szép konfig :C hajráá! ;)

[Szerkesztve]

(#723) g@bo


g@bo
nagyúr

p5b 1.04g, átlagosan mennyi max fsb-t bír? :R

(#724) losi73


losi73
senior tag

hello mindenkinek remélem tudtok segiteni eddig egy gigabyte dq6 alaplapom volt benne egy 6400 core 2x1 giga geil ram simán ment is a tuning a procit 400fsb 3200 hajtottam oda lett a lapom az uj lap egy asus p5b probáltam az elsö oldalon leirtak szerint tunningolni de semmi orthos 2 perc és ujra indul a gép valami ötlet segitség nagyon elkellene helpppppppp :W

[Szerkesztve]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#725) Anubis_9 válasza losi73 (#724) üzenetére


Anubis_9
őstag

CPU Vcore Voltage 1.2625V helyett 1.35V-ot állíts be! Ha így sem megy emeld feljebb! :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#726) losi73


losi73
senior tag

és az miért van ha az fsb nem 400 akkor egyböl nem 1:1 ben van a DRAM:FSB arány hanem 10:8 :F

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#727) losi73 válasza Anubis_9 (#725) üzenetére


losi73
senior tag

volt már 1.40 is az 1.2625.öt keveseltem én is de kösszi

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#728) Anubis_9 válasza losi73 (#727) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nem is olyan rég volt olyan, akinek nem bírta a Geil RAM-ja a 4-4-4-12-t, de aztán végül is nagy nehezen megoldotta a problémát. Lehet nálad is ezzel van a gond... :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#729) losi73 válasza Anubis_9 (#728) üzenetére


losi73
senior tag

ezt is figyelembe vettem 5-5--5 15 van a 4-4-4 12 nem birta amugy abszulut nem vágom a tuningot csak amiket itt a pron olvastam ugy hogy várom az ötleteket tanácsokat :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#730) losi73


losi73
senior tag

gondolom az alaplap váltás enyire nem huzza vissza a konfigomat legalább is remélem

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#731) Larry303 válasza g@bo (#723) üzenetére


Larry303
addikt

400 felett bőven...
Nemhinném, hogy a lap lesz a szűk fsb terén.....egyeltalán nem ritka amelyik gond nélkül megy 500at....

losi73:neked is csak ezt tudom...a lap tuti megy annyit...ha az előző konfigban a többi cuccod is ment akkor itt sem lesz gond a 400fsb vel...

[Szerkesztve]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#732) losi73 válasza Larry303 (#731) üzenetére


losi73
senior tag

ment az tuti de itt valami nagyon nem kerek a gigabytben még a feszeket is auton hagytam csak az fsb tettem 400-ra és simán ment 3200-ön a ramot hagytam simán 800-on ahogy alapon van.

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#733) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nézük ujra a CPU feszt!

Alapból az E4300 1,325V- nem?

Namost AUTO-n a P5B-m ad neki 2933Mhz-en 1,338V-ot!

Manuálba 1,400V-on ad a cpunak 1,298V-ot

Szóval akkor hogyan is van ez a dropol a lap dolog?

Hogyan kell számolni, akkor 2V-on már hajlandó adni neki 1,4V-et vagy mi :F

(#734) skoos


skoos
őstag

Ha esetleg valakit érdekel, elcserélném P5B-E alaplaopm Deluxra. A lap 4 hónapos, minden papír, doboz és egyéb tartozék megvan, és persze a gari is.
Szintén garis Delux-ot, ráfizetéssel keresek.
:))
apróhirdetés[link]

(#735) Larry303 válasza losi73 (#732) üzenetére


Larry303
addikt

hát lehet, hogy pont a feszekkel van a gond....
első postban leírtakat beállít majd feszekkel elszórakozik.....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#736) Anubis_9 válasza skoos (#734) üzenetére


Anubis_9
őstag

Miért? Nem vagy vele megelégedve? Vagy több tuningot akarsz, magasabb mint 400-as FSB-t?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#737) skoos válasza Anubis_9 (#736) üzenetére


skoos
őstag

Nem, csak szeretném állítani a feszültségeket...meg jobb a hővezetés.
Nagyjából ennyi, ha meg tudom oldani ok, de ha nem, nem esek pánikba, nagyon jó kis lap ez is.
:))

(#738) Anubis_9 válasza skoos (#737) üzenetére


Anubis_9
őstag

Amúgy sejtettem, hogy állítani szeretnéd a 2 híd feszültségét, és így esetleg magasabb FSB-t is el tudnál érni, mint a jelenlegi 400 Mhz! :DDD

Tényleg nagyon jó lap. :C Amikor megvettem, nem is álmodtam róla, hogy 3200 Mhz-en fog vele futni az E6400-es! Különben a fent elmondottak ellenére, ha most vennék gépet, Deluxe-ot vennék. :B
---
Más: kb. 1 hete tettem az NB-re egy kis ventit ami a BIOS-os QFAN ellenére is 4500-at pörgött, így kicsit hangos volt. Tegnap leszedtem róla. Szegény NB meg megint forrósodhat! De ahogy munkatársam mondaná: ''VAGY HÚZ A SZÜRKE, VAGY MEGDÖGLIK!'' :DDD :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#739) Larry303 válasza Anubis_9 (#738) üzenetére


Larry303
addikt

nekem a 450es fsb hez nem kellet a vcore és a ramok feszén kívül mást feljebb tolnom...a többi fesz kézzel a legkisebb értékre van belőve....
skoos: a full hőcsöves hűtésről meg ne gondold, hogy akkor plusszt jelentene...sőőt..vannak esetek amikor egy amúgy nem melegedő alaktrésznek épp az fűt be....
ha jól működik a cuccod ebben a lapban és nem azért cseréled, mert nem bírja a lap az fsbt...szvsz csak akkor ha nem kerül pénzedbe....vagy legalábbis kevésbe :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#740) alien_


alien_
őstag

Üdv!
Mai naptól én is p5b tulaj vagyok! A lap eddig szimpatikus, de van amit nem értek: cpu-z és everest szerint is 6x -os szorzón vagyok, 1200mhz -en (minden alap), de néha felubrik 9x -esre, majd egyből vissza. Ez valami energiatakarékossági beállítás, vagy mi a fene?

Swarm is coming.

(#741) skoos válasza Larry303 (#739) üzenetére


skoos
őstag

''ha nem kerül pénzedbe....vagy legalábbis kevésbe''

Így gondoltam én is.
:))

elválik. Erőltetni nem fogom, jó ez így...

(#742) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

biosba betettem 1,50V-ra a cput
igy 1,4V-ot kap!
Most még mindig gyári hütővel 86-87°C
3150Mhz-en
800mhz-es ramok 900Mhz-en
:C
Nem megyek tovább, mert igy felmegy 90°C-ra is.
MAjd az AC F 7 PRO-val! :DD

(#743) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#742) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

3240Mhz :) -en megy most

(#744) losi73 válasza Larry303 (#735) üzenetére


losi73
senior tag

ugy löttembe ahogy az elsö lapon van csak a memnek nem adtam csak 1.9v mert hát az alapon 800-as akkor gondolom nem kell neki 1.9-nél több fesz

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#745) alien_


alien_
őstag

senki? :F Minden bios default, és 1200mhz en megy csak a proci, a szorzó valamiért 6oson áll, néha felugrik 9 esre..

Swarm is coming.

(#746) [CS]Blade2 válasza alien_ (#745) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ez igy van, és igy jó.
1200Mhz-en megy amikor pihen. 6x200-on
1800Mhz-en mikor terhelés éri, akkor 9x200-on
Ki lehet kapcsolni amugy!
Gondolom E4300-asod van.

Nekem most
1200Mhz@360x6=2160Mhz-en magonként pihen és
1800Mhz@360x9=3240Mhz-en magonként ha terhelem.

(#747) Anubis_9 válasza alien_ (#740) üzenetére


Anubis_9
őstag

Van egy olyan, hogy C1E Support ENABLED. Ha zavar, tedd DISABLED-re. De inkább örülj hogy van ilyen: ha nem kell a sok energia a CPU-tól, hadd pihenjen, nem? :DDD Ha terhelés éri, észrevétlenül úgy is felugrik maximális szorzóra!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#748) alien_


alien_
őstag

Köszi srácok, nagy kő esett le a szívemről :B
Ma raktam össze új configot, még tapasztalgatom, hogy utóbbi két évben milyen technikai újdonságok jöttek =)

Swarm is coming.

(#749) vazzz válasza alien_ (#748) üzenetére


vazzz
őstag

Nyugi, szinte semmi nem történt az utóbbi 2 évben :D

(#750) Anubis_9 válasza Larry303 (#739) üzenetére


Anubis_9
őstag

Csakhogy szegény P5B-E ezek közül egyiknek sem engedni a feszültségét manuálisan állatani, mert hogy ezek nem is szerepelnek az állítási lehetőségek között. :O
NB Vcore
SB Vcore
ICH Chipset Voltage

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.