Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Motion_Blur válasza (#7000) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vigyázz P5B-vel mert iszonyat a vdrop. Akár másfél tized voltot is képes esni a feszültség terhelésre. Ha nem tuningra lesz, akkor meg jó lap, nekem több, mint másfél évig volt ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7002) válasza Motion_Blur (#7001) üzenetére



addikt

No tuning, csendes PC-t akarok, elég ha a live timing megy rajta.:)
Azé köszi.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7003) Navaze


Navaze
tag

Üdv.
Segítséget kérnék p5b tuningal kapcsolatban.Az a problémám hogy egyszerűen nem bírom stabilan be lőni 400fsb-re a lapot, haj.... nem hogy 400-ra 340-350-re sem. :W
Amiket azért sztem mennie kéne.Már több procival is próbáltam ugyan az mindenhol amint át lépem a 333-at rögtön halott. 333-350fsb-n ki fagyogat 400fsb-n konkrétan ujra indul win töltésnél akárhogy adagolom neki a feszt. illetve ha sokat kap, bios sincs.
Azt szeretném kérni hogy ha valaki 400fsb-n hajt p5b-t stabilan irja le nekem hogy milyen feszt adott ide oda mert már nem akarom le cserélni a lapot jó lenne ha menne 400-on.
friss bios van rajta.p5b,q6600,1200oczddr2,gtx260,600w táp a konfig.
Előre is kösz :R

(............(o)...............(o)..............)

(#7004) popey37 válasza Navaze (#7003) üzenetére


popey37
addikt

lejjebb kell venni a szorzót 8-ra, feszt adhatsz neki mert droppol a lap: nekem ment 1,5 volton is: terhelés alatt 1.393v volt az 1.5-re állitott feszko
ramokat vissza osztani 667-re, hogy kizárd a hibázást.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#7005) peti_s válasza (#7000) üzenetére


peti_s
addikt

A távirányitóval pl. Windows Media Playerben a hangerőt, azt hogy teljes képernyő legyen-e vagy csak ablak, pause, és elindítás tehát nagyon hasznos, én is nagyon sokat használom, mert így sokkal egyszerűbben lehet TV-n nézni a számítógépen lévő filmet, de az a baj hogy a Premium pl. nem támogatja az Core2 E8xxx-es szériát. Írtam is ezért az ASUS-nak hogy adjanak ki újabb bios-t, erre azt a választ kaptam hogy válasszak a támogatott processzorok listájából, és örüljek annak hogy a 965-ös chipsethez ők kiadtak olyan biost is ami támogatja a Quad processzorokat. De azt mondták még hogy figyeljem a támogatási listát, mert valószínű jön egy újabb bios.

(#7006) Navaze válasza popey37 (#7004) üzenetére


Navaze
tag

Igen próbáltam 8x szorzóval is és, a ramokat is le vettem de ugyan az.
1.5 re is állítottam de ott nálam bios fagyi volt ha jól emlékszem :(

(............(o)...............(o)..............)

(#7007) válasza peti_s (#7005) üzenetére



addikt

Köszi.
Tényleg hasznos dolog ezek, de a TV kártyám távirányítójával ezeket el tudom intézni. Azt reméltem hátha valami új féle funkciót tud.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7008) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy hol tudom állítani a dram/fsb arányt?
Húztam egy kicsit a procit,eddig minden ok.
E6300,Asus p5b,2x1G Kingmax 800MHz
FSB:320
szorzó:7
Így most 2240 MHz-en járatom
CPUZ azt írja,hogy 2:3 az arány.
Akkor most 800-on mennek a ramok?
Biosban 800-at állítottam.Nem vágom ezt az arány dolgot!!!

(#7009) Benyadapro


Benyadapro
tag

kb mennyi fsb-t tud egy sima p5b?

(#7010) Gamerous válasza Benyadapro (#7009) üzenetére


Gamerous
tag

Prohardver tesztben 6x500-on hajtották.
Aztán volt 7x400 valamennyi.Szerencse kérdése is.

(#7011) Csizi12 válasza Navaze (#7006) üzenetére


Csizi12
csendes tag

Próbálj minden feszültségnek konkrét értéket adni, mert auto-n néha hülyén oszt feszültségeket a lap. A feszemelés főleg a North Bridge és az FSB opcióknál hálás dolog.
Kapcsold ki a Vanderpool technologyt, ha nem használsz virtuális oprendszereket egymás mellett, ezzel nálam a procifesszel lejjebb lehetett menni 0,15 V-ot a stabil működéshez.
Esetleg még a RAM időzítéseket állítsd manualra, az 5-5-5-18 érték szerintem alapból stabil.

Hirtelen ennyi, nálam ezen opciók szoktak keresztbe tenni a tuningnak.

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#7012) Navaze válasza Csizi12 (#7011) üzenetére


Navaze
tag

Kösz :R fix feszt. adtam mindenhova de vendor-os dolgok meg nézem .

(............(o)...............(o)..............)

(#7013) peti_s válasza (#7007) üzenetére


peti_s
addikt

1 új funkciót ad, hogy a gear-t lehet vele állítani, tehát alapban van 4 fokozat az üres(N) ez a teljes erő, folytás nélkül, az 1-es, a 2-es és a legnagyobb folytású, ők úgy nevezik hogy Max Power Saving a 3-as. Filmnézésre bőven elég a 3-as, de egy Midtown Madness 2-t is ha elindítanál teljesen akadna alatta.

(#7014) válasza peti_s (#7013) üzenetére



addikt

Nah, ez már valami.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7015) Nforewer


Nforewer
tag

sziasztok! Az miért vaqn hogy a q6600-am felhúzom 3.6 ghz-re és ramokat meg 1000-re és minden fasza gyos csak a játékok akadnak rajta mint az állat!de ha alapon van minden akkor minden nagyon faj!! ezt nagyon nem értem miért van!valaki tudna nekem segíteni benne miért vagy mit csinálok rosszul! a ramjaim ocz reaper 800 hcp-sek!!!Előre si köszi a segíytséget!

(#7016) peti_s válasza (#7014) üzenetére


peti_s
addikt

Én használom is, mert sokkal kevesebbet fogyaszt tőle a gép, tényleg hatásos. De a processzortámogatottság miatt sztem még mindig jobban megéri egy sima mezei P5B.

(#7017) peti_s válasza Nforewer (#7015) üzenetére


peti_s
addikt

A PCI-Express órajelét fixáltad 100 MHz-re? Más ötletem nincs :(

(#7018) peti_s válasza Benyadapro (#7009) üzenetére


peti_s
addikt

Úgytudom 520-530 a vége. De 650-ig lehet beállítani biosban.

(#7019) válasza peti_s (#7016) üzenetére



addikt

A procitámogatás még mindig nem szempont nekem, viszont ez a váltogatós dolog szimpi.
Nem tudod pontosan mit szabályoz? Csak a proci órajelével játszik?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7020) Nforewer válasza (#7019) üzenetére


Nforewer
tag

igen fixáltam 100-ra! és foggalmam sincs miért!pl cod 4 ugy 9*370-ig jo de ha 9*375-re rakom a beállításokat akkor már 170 fps helyett csak 50-el megy akár milyen beállításal is!mintha lenne benne egy szabályzás vagy nemtudom! de a windows programok meg jól mennek vele! csak a játékok nem sajna! mintha lenne a prociban valami gát!!!

[ Szerkesztve ]

(#7021) peti_s válasza (#7019) üzenetére


peti_s
addikt

Nem szabályozza a processzor órajelét nálam, mert még régi Speedstep nélküli processzorom van a szorzó se lefele, se fölfele nem állítható. De a SuperPI 1M-et 42 mp helyett, 4 perc 44 mp-ig tart. Pedig föl megy a processzor használat 80-90 % -ig.

(#7022) peti_s válasza Nforewer (#7020) üzenetére


peti_s
addikt

OK, értem, csak nem tudom hogy miért kell miért kell neked 3330 MHz-es órajelnél nagyobb, mert egy átlag Q6600-nak kb. itt a vége, bár jópárat lehet húzni 3,6 GHz-ig is. A lassulást tényleg nem értem, sztem föltehetetnéd a kérdést egy a processzorról szóló topicban is.

(#7023) peti_s válasza (#7019) üzenetére


peti_s
addikt

Azért nézd meg a linket.

(#7024) válasza peti_s (#7023) üzenetére



addikt

Fú baszki, azt hittem az E5200 olyan alap procc, hogy tuti nem lesz gond, de most látom, hogy nincs a listán.

Köszi, ezt jól benéztem volna.
Akkor mégiscsak marad a sima.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7025) Nforewer


Nforewer
tag

oké köszike!majd megpróbálok kezdeni vele valamit!de amuyg a régi e6600-omnál is ez volt!szal nem a proci lehet a ludas szerintem!!!

(#7026) Csizi12 válasza Nforewer (#7025) üzenetére


Csizi12
csendes tag

Nekem akkor volt ilyen problémám tuningnál, ha egy kicsit keveselte a proci a neki adott feszültséget. Pl. az E8200-, ami alapon 2,66 GHz, 3,51-re húzva 1,4 V-on stabil volt, de 3D-s játékban előjött a szaggatás. 0,05 V-al megspékelve a jelenség elmúlt. Próbáld ki, hátha.

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#7027) turbocfh


turbocfh
csendes tag

Hellosztok.
Vettem egy Asus P5B-premium alaplapot, egy D805ös procival használom, ami most 2,6G helyett 3,4G megy. Az alap FSB 133x20, most felvettem 170x20-ra. A gondom a következő lenne. A gép igy emelt FSB-val mindig úgy indul hogy kb. 2szer ráindít(elindul 2-3mp-re, leáll és újra) ami nem is akora probléma. Viszont amikor kikapcsolást nyomok neki, akkor leáll, majd 2-3mp után újraindul, megcsinálja a 2szeres ráindítást és elindul. Nem igazán tudom miért.
Utána csak a power gomb újboli lenyomásávall tudom leállítani.
Ha vkinek van valmi ötlete akkor azt megköszönném.
A másik hogy a 170 és 175ös szorzó között lehet akora különbség hogy 170en tök stabil a gép 175ön meg már nem annyira? Persze alapfeszen. Esetleg a 677es kingmax nem bírja?
Megpróbáltam fesz emeléssel is de akor is megmaradt ez a "ráindítgatás" indulás előtt. 1,385Vig jutottam ott 3,6Ghzen ment a gép de az xp boot alatt újraindult.
Előre is köszönöm.

Turbo

(#7028) peti_s válasza (#7024) üzenetére


peti_s
addikt

Naugye! Még is jó volt erölködnöm hogy nézd meg azt a listát. :DD

(#7029) peti_s válasza turbocfh (#7027) üzenetére


peti_s
addikt

Hát a feszültségi értékeket nézd meg egy CPU-Z-vel is, mert én ha 1,3 V-ra állítom biosban, akkor 1,25 V, amit be akartam lőni. Próbáld ki 1,4 V-al az a maximum amennyit károsodás nélkül adhatsz neki.

(#7030) dani145


dani145
csendes tag

Helló
Egy kis problémám van....
Alaplap neve Asus P5B Premium
Rendszermemória 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E7300, 2666 MHz (10 x 267)
Videokártya ATI Radeon HD 2900 PRO (512 MB)
Lemezes meghajtó SAMSUNG HD161HJ (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Tápegységem HKC 565w os
És annyi bajom lenne h ujraindul ha jáccanék .....
Mi lehet a baj?:S
Néhány játékot visz de néhányat nem...
PLS valaki Help

(#7031) give3


give3
tag

Sziasztok,

A "sima" P5B lap tudja kezelni a feles szorzókat?
Beállítom biosban 6,5 -re, és 6,0 -val indul a gép. :W

köszi,üdv.

(#7032) peti_s válasza dani145 (#7030) üzenetére


peti_s
addikt

A processzor támogatottsági lista alapján a te processzorod ebbe az alaplapba nem támogatott. Tehát elvileg el sem indulna Akosf kolléga szerint akinek igaza van ebben. Örülj annak is hogy működik, én sürgetem már az ASUS-t hogy adjanak ki már egy új bios-t hozzá, és hamarosan jönni is fog. Valószínű az majd megoldja a problémád, de írd meg ezt a problémádat az ASUS oldalán is, talán előb nekiállnak az új biosnak. Itt
a támogatott processzorok listája.

(#7033) dani145 válasza peti_s (#7032) üzenetére


dani145
csendes tag

Nah hogyaza:D
Ezt benéztem:S
És kb mikor adják ki az ujj Biost?
És te tudod h kell frissíteni?
Dede hh megy a gépem a Procival?.....
Ez nekem magas:S
Szóval emiatt indul ujra?

(#7034) dani145 válasza peti_s (#7032) üzenetére


dani145
csendes tag

És angolul kellene írni?:S Sajna nem tudok angolul...Valaki segítene megírni?:D;)

(#7035) dani145 válasza peti_s (#7032) üzenetére


dani145
csendes tag

P5B Premium Vista Edition nak a beta bios ja nem jó hozzá?:D;)
Azaz az én p5b premiumom hoz;)

(#7036) Dyno


Dyno
veterán

Hello srácok valaki segítsen adatlapomon minden ott van BIOS verzióm az 1604-es kevéske a 2 giga ram ezért szeretnék venni 2x2gigát, tudom azt olvastam hogy problémás a 4x1giga, ezért akarok 2x2gigát, Geilre gondoltam vagy Corsairra....Menne rendesen vagy inkább hagyjam az egészet? :R

(#7037) peti_s válasza dani145 (#7035) üzenetére


peti_s
addikt

Elvileg a Vista Edition és a sima Premium között semmi különbség nincs, pontosabban csak annyi hogy a sima Premiumhoz nem adnak ScreenDuo-t.

(#7038) peti_s válasza Dyno (#7036) üzenetére


peti_s
addikt

Én is még úgy 2 hete ilyet kérdeztem, és egy külföldi fórumon mondták hogy a Geil megy, a Corsair-el pedig itt Ph-n használja vki.

(#7039) peti_s válasza dani145 (#7034) üzenetére


peti_s
addikt

Magyarul is megírhatod, az ASUS-nak van magyar oldala is.

(#7040) Dyno válasza peti_s (#7038) üzenetére


Dyno
veterán

Na igen csak én Bios-t nem merek frissiteni, tuning az maradna ez köról max csak annyi lenne hogy kicsit tovább mondjuk 3GHz környékére, de egyenlőre ennyin is elég, 800-as ramokat vennék,, szóval arányt úgy osztanám ki hogy kábé 850MHz körül kéne mennie, ennyit gondolom már csak-csak kibírnak, 32bites Pistát használok, aért kell a plusz ram, tudom hogy nem címezné meg mindet, de akkor is előrébb lennék.Ezért is kéne nekem valami tuti infó. :R

(#7041) dani145 válasza Dyno (#7040) üzenetére


dani145
csendes tag

Vágom hát megnézem a vistás biossal mijen:);)
De írok is a ASUS nak:D
De pontosan mit is írjak:?:)

[ Szerkesztve ]

(#7042) peti_s válasza Dyno (#7040) üzenetére


peti_s
addikt

A Geil oldalán is ott van a P5B úgyhogy Geil-t mindenképen vehetsz, a Corsair-el pedig nem szoktak lenni memóriatámgatottsági gondok.

(#7043) peti_s válasza dani145 (#7041) üzenetére


peti_s
addikt

Majd osszd meg velem a tapasztalatokat. :) Azt írd meg hogy azért mert nem adnak ki újabb biost nem megy a géped, vagy nagyobb terhelés hatására leáll, újraindul. A megoldás pedig egy új Bios lenne. :DD

(#7044) dani145 válasza peti_s (#7043) üzenetére


dani145
csendes tag

apasztalat = Ugyanaz a bios van rajta mint a vistáson....:D
Szóval ezsem nyert....
Szerintem eladom a CPU m és veszek másikat:)
Maj dmegírom még ma:)
De hova is irjam?:) Mijen címre_?:)

(#7045) Dyno válasza peti_s (#7042) üzenetére


Dyno
veterán

Na de igen de 2x2 gigával nem szorakozik a lap mint a 4x1 gigával szokott? :R

(#7046) peti_s válasza dani145 (#7044) üzenetére


peti_s
addikt

Gondoltam ide :), de végül akkor feltetted a Vista Editon Biosát? Mert a kettő szám szerint tényleg egyezik, mind a kettő 1102-es, de a Vista Editon 1102-se sokkal több processzort támogat. De az ASUS-tól ezt ma kérdeztem meg, és azt mondta hogy nem ajánlott más alaplap biosával kísérletezni, mert károsíthatja az alaplapot.

(#7047) peti_s válasza Dyno (#7045) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem is majd 2x2 GB lesz, méghozzá GEIL Value 800 MHz CL5 . A Corsair memóriáit drágának tartom, ez az 1 GB nekem meg átmeneti. Mert amikor vettem az alaplapot, drágák voltak a RAM-ok és úgy számoltam hogy így kevesebbet bukok.

(#7048) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

üdv.

ma vettem egy HD4850-es vga-t, beleraktam a jo öreg asus p5b lapomba és azt kellett látnom, hogy nem láttam semmit... egyszerüen nem ad képet akármit akárhogy dugok rá a kimenetre. a kártyára természetesen rávan durva a tápkábel.
alaplapi bios a legujabb (nem béta) verzio: P5B BIOS V2001

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#7049) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#7048) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

jajj azt elfelejtettem mondani hogy a tesom gépébe tökéletesen megy
most ahogy utánanéztem neten több helyen is azt vettem észre, hogy a p5b lapokkal nem barátkozik a 4850.. de miért? mi az oka? és ami a legfontosabb hogy lehet ezt megoldani? :S
más vga megy az én lapommal tökéletesen

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#7050) Dyno válasza peti_s (#7047) üzenetére


Dyno
veterán

na pont ugyan olyat akarok venni, te mikor fogod megvenni?Mert ha neked megy veszek én is :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.