Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79) thomasvold válasza D®. GeNy@ (#78) üzenetére


thomasvold
őstag

Tuningolni a P8Z77-V PREMIUM-al is tökéletesen lehet,amiatt nem muszáj ROG alaplapot venni. 4.5 Ghz-től fentebb úgysem fogod tuningolni,mert afelett már a legtöbb esetben kevés a léghűtés Ivy-nál. Igen,nagy a kavarodás a proci memóriavezérlője körül, az Intel hivatalos ajánlása 1,5V plusz-mínusz 0,07V. Sokan járatják 1,65V-os RAM-okkal és írják,hogy semmi para nincs vele, de valószínűleg ez egy hosszabb folyamat és csak később derülnek ki, hogy hibásodnak-e a procik, vagy sem. Bár szerintem az Intel nem hülyeségből írta az ajánlást. Ha megveszed azt a RAM-ot, én a helyedben a feszültséget belőném, 1,57V-ra és megnézném mennyit megy vele, tuti 2 Ghz fölött és az már nagyon jó. A másik dolog, hogy az Ivy is 1600 Mhz-et támogat, afölött meg nem fogsz tapasztalni gyorsulást,hiába húzod az egekig a memória órajelét.Csak a szintetikus tesztekben fogsz gyorsulást látni.Se a játékok, se a felhasználói programok nem fognak gyorsulni tőle. Én 1600 mhz-es 1,5V-os RAM-okat vettem és 1866-on mennek 1,57V-al,még az is bőven sok. A memória több mint 5 cm magas, nem valószínű,hogy elfér az alatt a hűtő alatt. De ezt nem állítom 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.