Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) E1even válasza S.Feri (#400) üzenetére


E1even
senior tag

Szerintem jól döntöttél. :K ;) :C

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#402) jeni


jeni
félisten

szia
feltettem a Win 8.1 után a Win Pityut,és ezzel van egy kicsi gondom. A kikapcsolásra kattintva a gép nem áll le, a monitorra már nem küldi a jelet,de a ventilátorok nem állnak le idő után. A Windows 8.1 alatt ezeket nem csinálta a gép. Egyedül a Pistánál produkál ilyet.

(#403) jeni válasza jeni (#402) üzenetére


jeni
félisten

más képen a ventilátorok tovább pörögnek.
és a gép kikapcsolását csak a ház power gomb hosszanti 2-3 msp idejű nyomásával tudom megoldani,cserébe viszont lekapcsolódik rendesen és legközelebbi újra indításnál nem lesz Windows hiba üzenet a DOS alatt.

Biosban van ilyen funkció?
Alaplap: Asus Maxima V Gene

(#404) jeni válasza jeni (#403) üzenetére


jeni
félisten

megerősítve
A Windows Vista 64 bit Ultimate En. okozza a problemát.
vissza tettem a Windows 8.1-t és a hiba már nem jön előarrólk nem is szólva,hogy majdnem egy teljes napom ráment a Windows Vistára az SP1 és a SP2 felrakására,valamit a drivereket elsőre nem is találta meg,azt előre külön le kellett szednem

(#405) S.Feri válasza jeni (#404) üzenetére


S.Feri
őstag

Miért pont vista? A 8.1 milyen, használható rendesen?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#406) jeni válasza S.Feri (#405) üzenetére


jeni
félisten

mert van nekem egy eredet bontott Vista Ultimate BOX 64 bit kiadás mindennel együtt és kipróbáltam,meg aztán van egy hozzá bontatlan Win 8 Pro upgrade kiadás melyet a SSD-hez mellékeltek anno.
gondolom így kettő együtt eredeti felhasználó lennék

(#407) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Gondolkodom a Gene és a Z77-V közt, de mATX méret fele hajlok inkább.
Aki gépet takarít, vagy nem nagy fáradtság megmérne pár adatot?
Itt egy kép, ezeknek a méretei kellenének.

1: CPU foglalat közepe és a memória foglalat széle közti táv
2: CPU foglalat közepe és az ATX csati széle közötti távolság
3: CPU foglalat közepe és a PCI-E csatlakozó közti távolság
4: CPU foglalat közepe és a lap felső széle közötti távolság
5: CPU foglalat közepe és az i/o shield közti táv.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#408) szente80 válasza szacsee (#407) üzenetére


szente80
aktív tag

1. 55mm
2. 105mm
3. 75mm
4. 85mm
5. 125mm

[ Szerkesztve ]

(#409) szacsee válasza szente80 (#408) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszönöm! :R

(#410) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek. Sikerült már vkinek ODD-t rakni az AsMedia-s SATA csatlakozókba? Én ha rádugom nem indul a gép :F

(#411) atomeec


atomeec
senior tag

Sziasztok. Mikrofonos kérdés. Nem nagyon találtam angolul se választ, itt kérdezném a tapasztalatokat. A mikrofonom nagyon halk. +20db-t kell neki adnom, hogy Skype-on használható legyen. Másnak is ilyen, vagy a fejhallgatóm ennyit tud (Medusa 5.1 Home)? Annyira nem vészes, mert hát működik, de kár érte...próbáltam több drivert, de nem volt hatása, sőt, win7-win8 alatt ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#412) thomasvold válasza atomeec (#411) üzenetére


thomasvold
őstag

Szerintem nem a fejhallgatód a probléma. Nálam is ugyanez a helyzet, skype alatt halk a mikrofon, alig hall a másik fél.

KaitoTech : Nekem minden gond nélkül megy az Asmedia-s SATA-n ODD és HDD is. Fel van telepítve Windows-ban az Asmedia-s SATA vezérlő? Bár attól függetlenül a gépnek még el kellene indulnia.

[ Szerkesztve ]

(#413) atomeec válasza thomasvold (#412) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszi a választ, akkor nem erőltetem tovább a variálást és próbálkozásokat :R

(#414) KaiotEch válasza thomasvold (#412) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fel van természetesen. Mondjuk elindul, de BIOS logo-nál megfagy és A2-es hibát posztol az alaplapi kijelző. Nem tetszik neki az AHCI mód? Nehogymár.

(#415) thomasvold válasza KaiotEch (#414) üzenetére


thomasvold
őstag

Egyébként a 2 db. Asmedia-s SATA-ból, az egyik nekem meg totál nem működik. Ugyanaz, mint nálad, nem indul el a gép, még a setup-ig sem jut el. A másik működik rendesen.

Atomeec: Szívesen :) Én is épp úgy csinálom, ahogy te. Tolok neki 20 db-t, csak úgy meg már zajos :(

[ Szerkesztve ]

(#416) atomeec válasza thomasvold (#415) üzenetére


atomeec
senior tag

Azért is kérdeztem rá...de hát ne akarjak mindent tökéletesre. Örülök, hogy van egy nagyon jó alaplapom, stabil, kiváló tuninglehetőség...ennyi belefér. Ez az egyetlen bajom vele (gondolom mivel nem használom ki minden funkcióját...egyelőre).

Azt furcsállom, hogy a drájvereket miért nem frissítik (oké ez is most csak a hangra vonatkozik, a többit nem ellenőriztem). Decemberi az utolsó audio drájver, holott a Realtek rendszeresen adja ki az újabbakat. Ez persze megint részletkérdés, leszedhetem a Realtek honlapjáról is...

(#417) KaiotEch válasza thomasvold (#415) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem működik csak boot-olni nem akar rendesen. Ha megnézem az A2 hibakódot, akkor azt írja IDE probléma. Dehát AHCI-ről nem tehetem IDE-re belassulna minden.

(#418) thomasvold válasza KaiotEch (#417) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem is leállt régebben IDE hibával, aztán abbahagyta egy idő után. Akkor még régebbi BIOS volt fenn, azóta azt frissítettem és megoldódott a probléma.

(#419) KaiotEch válasza thomasvold (#418) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem 1802 van most is. Írtam ASUS Supportra.

(#420) thomasvold válasza KaiotEch (#419) üzenetére


thomasvold
őstag

Várjuk a fejleményeket.

(#421) KaiotEch válasza thomasvold (#420) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ennyit haladtunk:

Tehát csak HDD mehet rá. Most rádugtam az 500-as vinyót és úgy sem bootol, cmos clr-t is csináltam hátha nem tetszik neki vmi.

(#422) thomasvold válasza KaiotEch (#421) üzenetére


thomasvold
őstag

Uhhhh... :Y

Ez most komoly??? Jó fos ez az Asmedia én meg azt hittem, hogy nem jó a csatlakozóm.

(#423) KaiotEch válasza thomasvold (#422) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na most nagyon úgy néz ki, hogy nekem sem működnek?! :Y

(#424) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ezt találtam.

(#425) S.Feri válasza KaiotEch (#424) üzenetére


S.Feri
őstag

Akkor ez csere lesz neked is, huh, nem irigyellek.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#426) Savanya


Savanya
addikt

Kérdéseim lennének : Hogyan kapcsolható ki az iGPU és miért csak PCI-E 1.1 -ben akar menni a vga-m ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#427) KaiotEch válasza Savanya (#426) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

iGPU-t itt tudod letiltani. Milyen VGA-d van?

(#428) S.Feri válasza Savanya (#426) üzenetére


S.Feri
őstag

Biosban ezek simán állíthatók, bár a vga érdekes... mi az, hogy csak 1.1-ben?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#429) Savanya


Savanya
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek :R Sikerült közben megoldani . Eléggé régi bios volt fent és frissítés után minden rendben van .

VGA-m ASUS GTX660 TI TOP .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#430) S.Feri válasza Savanya (#429) üzenetére


S.Feri
őstag

Milyen proci megy a lapban? :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#431) Savanya válasza S.Feri (#430) üzenetére


Savanya
addikt

Sima I7 3770 4Ghz-en és Alpenföhn Brocken hűtővel . Eddig nagyon elégedett vagyok vele , mert asrockhoz képest sokkal jobb a ventivezérlés , hidegebb a cpu benne és a 2x8GB DDR3-2400 -as Gskill TridentX ramjaimat is rendesen kezeli - igaz csak 2133-on használom ,de itt 1,56V-on is elmegy 1,65V helyett - .

[ Szerkesztve ]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#432) jeni


jeni
félisten

üdv
a HDMi felbontása az mennyi lenne a Maximus V Gene lapon?
ugyanis 24 monitorra kötve ha 1920-ra teszem akkor szétnyomva a ikonok fele látszik a szálén és a tálcát is megnyújtja alul.
ellenben csak 1680x1050-re tudom beállítani rendesen láthatóvá téve. bár az előbbi jobb lenne mert annál élesebb a kép.

(#433) thomasvold válasza jeni (#432) üzenetére


thomasvold
őstag

Én úgy tudom, hogy a HDMI maximális felbontása 1920X1200. Nekem is 24"-os monitoron van ebben a felbontásban és nincs bajom a megjelenítéssel.

(#434) jeni válasza thomasvold (#433) üzenetére


jeni
félisten

igen beáll arra de szétnyomja a tapétát,így nekem vissza kell vennem a szélekből,tudtommal így csak a monitor OSD menüjén tudok korrigálni ha széleket össze nyomom,csak ez lehet e megoldás?

u.i:csak az OSD helyzetét tudom variálni,maga a kép mindkét oldali eltolást nem

[ Szerkesztve ]

(#435) thomasvold válasza jeni (#434) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem kellene, hogy szétnyomja. Dedikált kártya, vagy IGP ? Win 7 rendszer? Csak valami szoftveres probléma lehet a rendszeren belül.

(#436) jeni válasza thomasvold (#435) üzenetére


jeni
félisten

IGP-ről megy
win 8.1
Samsung 2494HM
a gépbe,n benne van a PCIe 4870 kari de arra nincs rákötve

érdekes:
az Intel Graphic frissítésnél (Intel_Graphic_V917102828_Win8) a HD4000-t ajánlja fel! ez nem a Intel 4770 verzióknál van?

[ Szerkesztve ]

(#437) jeni válasza thomasvold (#435) üzenetére


jeni
félisten

lecserélem este egy korábbi verzióra ,hátha jobb lesz

[ Szerkesztve ]

(#438) thomasvold válasza jeni (#436) üzenetére


thomasvold
őstag

Az Ivy (3XXX) processzorokban van HD4000, a 4770-es proci már Haswell, abban már erősebb IGP van.

Próbáld meg használni a 4870-et és IGP-t kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#439) gelacihun válasza jeni (#436) üzenetére


gelacihun
aktív tag

A 8.1 előtt jó volt ?

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#440) jeni válasza gelacihun (#439) üzenetére


jeni
félisten

Vistara se volt gond a keppel csak annal nem allt le a gep
Win 7-re e volt beallitva utana
Gond csak a win8.1esetén nyùlik meg a kép

[ Szerkesztve ]

(#441) E1even válasza KaiotEch (#410) üzenetére


E1even
senior tag

Én a fekete SATA csatiban használtam, mert az ODD-k SATA 1.0-ás csatlakozója miatt fölösleges erre "elpazarolni" egy SATA 3.0-ás helyet.
Az már más kérdés, hogy nem ment a HDD sem az ASMedia csatlakozóban, akkor valószínű, hogy gari lesz, mint ahogy a külföldi fórumon is írták.

jeni: a HD4000-es IGP az az Ivy-ban található, a 4770-ben (és a K-ban is) HD4600 található (majdnem az oldal alján lévő táblázatban megtalálod), ami egy felújított változata a HD4000-nek.

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#442) jeni válasza E1even (#441) üzenetére


jeni
félisten

Igen az a Haswell tech 1150-s
tény és igaz,csak furcsáltam,hogy szoftveresen a HD4000-t kínálta fel.

[ Szerkesztve ]

(#443) E1even válasza E1even (#441) üzenetére


E1even
senior tag

Igen, végül is alapjaiban Ivy IGP... :K :D

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#444) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Linux-al próbálta már vki? Driverek?

(#445) jeni válasza KaiotEch (#444) üzenetére


jeni
félisten

linuxot 1x feltettem,nem is kellett belepiszkálnom,minden ment magától
csak hát a támogatás egyéb fronton minimális

(#446) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, erdeklodnek, hogy van valami plusz beallitas a lapon, ha win8 at hasznalok es pice 3 vidkari ill proci adott a temahoz? vagy alapbol o bealo mindent? csak mert talalkoztam olyannal ahol lehet allitani milyen oprendszert hasznalok, illetve a pci kartyahasznalatnal is van 3 lehetoseg... 3770k, amd 7970. Nem a tuning erdekel csak a maximum kihasznalas, sajnos a konyvben nem talaltam semmit errol.

(#447) KaiotEch válasza Fail3D! (#446) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ékezetes billentyűzetre már nem maradt pénz? :DD

Egyébként semmit nem kell állítani.

(#448) Fail3D! válasza KaiotEch (#447) üzenetére


Fail3D!
addikt

de csak nem hasznalom:) amugy auto beallitasnal felismeri hoyg pcie expressz 3.0?:) tudom asus de az autobeallitasokra mindig mondjak nem jo:) ssd eseten bekel kapcsolni a azt a 2 intel beallitast? mert alabol disable van. azthiszem a PCM menunel van.

(#449) KaiotEch válasza Fail3D! (#448) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Persze, hogy fel, mivel 3. gen procid van így menni is fog PCI 3.0-ba. Én nálam nincs bekapcsolva az IRST meg a másik sem, ha ezekre gondolsz.

(#450) daveoff válasza Fail3D! (#446) üzenetére


daveoff
veterán

7970-re felrakhatod az UEFI biost, és akkor fog működni rendesen a fast boot!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.