Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Egyébként a hibakód mutató panel üzem közben nem kéne mutassa a CPU hőfokát? Más lapoknál úgy szokott lenni.

(#352) E1even válasza KaiotEch (#351) üzenetére


E1even
senior tag

Sajna ennél nem. :(
A Z77 MPower-nél mutatta, és az új szériánál (Z87) is mutatja.
Beletehetnék egy későbbi BIOS módosításba (ha lesz még egyáltalán :DDD ).

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#353) KaiotEch válasza E1even (#352) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha lesz :) Amúgy jó lenne jobb, mint az A0-t látni, mindig azt hiszem valami hiba van :DDD

(#354) thomasvold válasza KaiotEch (#353) üzenetére


thomasvold
őstag

Bárcsak én látnám már az A0-át. Még mindig az IPON-nál van... :(

(#355) thomasvold válasza thomasvold (#354) üzenetére


thomasvold
őstag

Visszaküldték a lapomat, hogy náluk minden oké volt vele. Már mindent kipróbáltam. Másik minőségi táppal is. Áll a gép nem megy. Lassan már 300 ezer ft-omba van és nézegetem az asztalon.

A BIOS ban hol tudom megnézni a csatlakoztatott merevlemezt és SSD-t hogy boot sorrendet állítsak fel? Idegességemben már azt sem találom.

[ Szerkesztve ]

(#356) thomasvold


thomasvold
őstag

Ezzel áll a gép és semmit nem tudok csinálni :

Warning
The current bios setting do not fully support the boot device. Press F1 enter bios.
Go to Advanced > Boot > CSM Parameters and adjust the CSM (compatability support module) settings to enable a boot device.

(#357) daveoff válasza thomasvold (#356) üzenetére


daveoff
veterán

nyomj egy cmos clear-t, vagy bios reset-et, vagy valamit....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#358) jeni válasza thomasvold (#355) üzenetére


jeni
félisten

érdemes egybe beadni az Iponba,hogy most mi a helyzet fiúk,biztosan segítenek majd,vagy kölcsön kérni egy másik procit,s azzal próbálni,és kivenném a karit,meg csak egy memót tennék bele és felváltva.

(#359) S.Feri válasza thomasvold (#356) üzenetére


S.Feri
őstag

Vagy valakit, aki nem ért hozzá annyira mint Te megkérni, hogy nézzen rá. Merre laksz, Nyíregyen tudok segíteni. :D

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#360) thomasvold válasza S.Feri (#359) üzenetére


thomasvold
őstag

Nyíregyi vagyok :D Azt a hibaüzenetet azért írta ki,mert már a SATA3-mas port sem jó,amibe bele volt dugva az SSD és a DVD meghajtó. Áttettem másikba, ott megy. Most odáig jutottam, hogy feltelepítettem már szépen a Win7-et, de az USB-k még mindig nem működnek.

(#358) jeni: Még videokártya sincs benne, IGP-ről hajtom. Másik táppal is ugyanaz volt a gond. Egyedül még a RAM-okat nem néztem, bár a számítástecnikában minden lehetséges, ezt már megtanultam.

[ Szerkesztve ]

(#361) daveoff válasza thomasvold (#360) üzenetére


daveoff
veterán

Az asmedia usb3 portokhoz, illetve sata3 portokhoz külön kell drivert telepìteni! Ezt ugye vágod?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#362) thomasvold válasza daveoff (#361) üzenetére


thomasvold
őstag

Hogyne vágnám. De ahhoz nem kell Asmedia-s driver, hogy áram is legyen a port-ban, vagy hogy a Setup-ban működjön. Az inteles USB3-mas működik, meg az USB2-esek is. Op. rendszer nem is volt még a gépen. Csak a setup-ig engedett. Már ott sem működik az a két port, de már a SATA3-masokból sem kettő darab. Valami zárlat lehet és az ipon mondta,hogy valszeg táp hiba, mert ők tesztelték és jó volt nekik, csak az a gond, hogy az öcsém FSP Aurum Gold-jával is teszteltem ma és ugyanaz a hiba :(

[ Szerkesztve ]

(#363) jeni válasza thomasvold (#362) üzenetére


jeni
félisten

ha az Ipon kiadja,hogy hibátlan akkor az 99%,hogy hibátlan

sajnos nem mindegy milyen drivert telepítesz vagy egyáltalán nem teszel oda drivert
sajnos ha még nincs op rendszer vagy ha van akkor sem 10000%,hogy a USB kapuk működnek rendesen!

(#364) thomasvold válasza jeni (#363) üzenetére


thomasvold
őstag

Én is ezt mondom, hogy nem működnek rendesen,sőt egyáltalán nem működnek :) Setup- ban pedig nem tudok drivert telepíteni, de oda minek is kellene? :) Nem is az ipon-t hibáztatom. Nálam van a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

(#365) KaiotEch válasza thomasvold (#364) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha közelebb laknál letesztelnénk az én lapomba a cuccaidat.

[ Szerkesztve ]

(#366) thomasvold válasza KaiotEch (#365) üzenetére


thomasvold
őstag

Nyíregyházi vagyok. Köszönöm szépen neked is, tényleg rendesek vagytok. S.Feri nyíregyházi és már felajánlotta, hogy segít. Még próbálkozom, kipróbálom egy 3. FSP táppal is, aztán jön másik processzor és a RAM-ok, de vajmi kevés esélyt látok arra, hogy a proci vagy a RAM okozza az USB hibát, meg az Over Current hibaüzenetet.. De mint tudjuk a számítástechnikában minden lehetséges.

Köszönöm mindkettőtöknek, hogy segítenétek. :R

(#367) KaiotEch válasza thomasvold (#366) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja hát ott minden. Pl van cégnél egy táp, az sem müxik minden géppel, igaz Gagyibájt márka :D Egyébként amíg a régi lapom volt(MSI Z68A-GD65) én is rengeteget szívtam a géppel időnként. Azóta eladtam és a 2. tulaj teljesen meg van vele elégedve. Azóta a Vengeance ramokat is lecseréltem, mert utáltam, hogy neki nem mind1 milyen sorrendben rakom be... :W

(#368) jeni válasza KaiotEch (#367) üzenetére


jeni
félisten

a nagy gépben ez a MSI Z68A-GD65 G3 laposka van és én se panaszkodom rá mint első tulajdonos
az is igaz nem tuningolok rajta semmit pedig 2600K-s proci van benne és Mugen 2 hűtővel és az utált Vengeance ramok vannak benne most 2x8GB ,előtte pedig a 2x4GB volt.

csak azért van meghirdetve,mert váltanék a HASWELL-re,Mert ha elviszik akkor abból a proci bemenne az Asus V Gene lapba és akkor új lap és új procit veszek 1150-s szériából.

[ Szerkesztve ]

(#369) thomasvold válasza KaiotEch (#367) üzenetére


thomasvold
őstag

Ige, sokszor háklisak egymásra az alkatrészek :D

[ Szerkesztve ]

(#370) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Az Asus oldalán az alaplapunk letöltésének SATA részénél, vannak ezek:

Intel Smart Connect Technology Software V3.0.41.1571 for Windows 7/8 32bit & 64bit.

és

Intel Rapid Start Technology Software V2.1.0.1002 for Windows Win7 32bit & Win7 64bit & Win8 32bit & Win8 64bit.

és

Asmedia SATA Controller Driver V1.3.4.0 for Windows XP/7/8 32bit & 64bit.(WHQL)

Gondolom ezek a SATA vezérlők, de a két INTEL-es program nem megy fel, kiírja, hogy nem megfelelő hardver. Az Asmedia-s felment. Most néztem utána, mert az SSD-m elég gyenge véletlenszerű olvasás/írás-ban, 90000 ezer helyett csak 60 ezert pötty.

Ti ezeket fel tudtátok pakolni a lapra?

(#371) S.Feri válasza thomasvold (#370) üzenetére


S.Feri
őstag

Basszus... 1000 éve már, hogy telepitettem, nem is emlékszem, hogy mi is ment fel pontosan, hol lehet ezt megnézni? :D

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#372) thomasvold válasza S.Feri (#371) üzenetére


thomasvold
őstag

Hogy rendszeren belül hol lehet megnézni, azt nem tudom, de nekem fel se megy. Egyébként az Asus oldalán van, kikeresed az alaplapunkat, és a driverek között a SATA opciónál találhatóak.

(#373) atomeec válasza thomasvold (#372) üzenetére


atomeec
senior tag

Nekem a Rapid Start fent van, igaz én SSD-t nem használok :B Win8 Pro (viszont heteket kínlódtam, mert valamitől fagyott drájver telepítés közben, mai napig nem tudom mi lehetett a baj - lehet a bios beállítások, mert utoljára alapon raktam fel és minden sikerült, ami addig nem).

Szerk.: Én a ROG oldaláról szedtem mindent.

[ Szerkesztve ]

(#374) thomasvold válasza atomeec (#373) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszi,akkor megpróbálom innen feltenni a dolgokat :R

De mi ez az "Akamai download manager" ? :) Azt honnan kell letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#375) atomeec válasza thomasvold (#374) üzenetére


atomeec
senior tag

Nem tudom miről beszélsz :B A download fülön ott van a lista a drájverekkel, alkalmazásokkal, egyszer meg kell adni egy ellenőrző kódot a letöltéshez, utána minden jön szépen. Lehet kimaradt nekem valami?

(#376) thomasvold válasza atomeec (#375) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem, én voltam a láma, az első letöltő ikonnál ilyet kér, a másodiknál már nem... :)

Na, ez volt a baja! Most már jók a Random írás, olvasás módok értékei is!!!

[ Szerkesztve ]

(#377) thomasvold válasza atomeec (#375) üzenetére


thomasvold
őstag

Az van, hogy az Intel Rapid Storage drivert a legújabbat, nem teszi fel, csak az eggyel régebbit. De már így is jók az SSD értékek.
Viszont ezt az Intel Smart Connect-et nem teszi fel, semelyiket, ezt a hibaüzenetet írja ki: "Platform check failed: Unsupported hardware"

Nem értem miért írja ki ezt, hogy lehet ez támogatatlan hardver, mikor ehhez az alaplaphoz van :)

(#378) KaiotEch válasza thomasvold (#377) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezzel én is szívtam, nekem így mentek fel sorban:

1. Intel_Chipset_V9301021_XPWin7_8
2. IRST_V11101006_XPWin7
3. Inte_LAN_V17300_XPWin7_8
4. Intel_USB3_V105235_Win7
5. Asmedia_USB3_V11430_XPWin7
6. Realtek_Audio_V51006699_6016699_XPWin7_8
7. SB_XFi_V10401_Win7_8
8. AISuite_II_V20101_MA-V-G_XPWin7_8

(#379) thomasvold válasza KaiotEch (#378) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszi, de úgy látom a Smart-os SATA vezérlő neked sem ment fel. Akkor megjegyzem a sorrendet,legközelebb én is így csinálom.

(#380) KaiotEch válasza thomasvold (#379) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Beírtam 2-esnek én is, de tök fölösleges felrakni. Semmivel nem lesz jobb :N

(#381) thomasvold válasza KaiotEch (#380) üzenetére


thomasvold
őstag

Amit te írtál be 2-esnek, az az Intel Rapid Smart Technology (IRST) és nekem nem volt felesleges felrakni, mert ennek hiánya miatt volt a gyári értékektől lassabb az SSD-m. Én az Intel Smart Connect Technology-ról (ISCT) beszélek, arra írtam, hogy azt te sem tetted fel, de nekem nem is engedte. Ez a két Intel SATA vezérlő van elvileg az alaplaphoz, legalábbis ezeket hozza a SATA szekcióban. Plusz persze az AsMedia-s, de az is felment.

[ Szerkesztve ]

(#382) KaiotEch válasza thomasvold (#381) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Bocsi én így gondoltam:

2. IRST_V11101006_XPWin7
2. ISCT_V30411571_Win7_8

A 2-esből az ISCT ami nem lényeges :)

(#383) thomasvold válasza KaiotEch (#382) üzenetére


thomasvold
őstag

:R

(#384) KaiotEch válasza thomasvold (#383) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Amúgy S.Feri tudott végül segíteni? Most minden oké?

(#385) thomasvold válasza KaiotEch (#384) üzenetére


thomasvold
őstag

Végülis körülbelül rájöttem mi a hiba. Vagy az alaplapi DP port, vagy a DP port kábel, vagy pedig a monitor DP csatlakozója okozza a zárlatot. Most egy HDMI kábellel használom a monitor DVI csatolójában DVI-HDMI átalakítóval, az alaplapi HDMI porton. A hibának nyoma sincs. Legközelebbi az lesz, hogy kipróbálom egy másik DP kábellel, de elég drágák minálunk, 7 ezer ft-ot nem akarok érte adni, olcsóbban van az Iponnál, talán jövő héten rendelek Noctua ventiket, akkor berendelem mellé az olcsóbb DP kábelt is. A rövidzár valószínűleg tönkre tett egy SATA Asmedia-s portomat, de ha csak annyival megúszom, az még belefér.

(#386) zimi1991 válasza thomasvold (#385) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem!
A mai nap átvettem ezt az új alaplapomat...
Az első problémám, hogy a 6 sata protból mindjárt úgy indítottunk, hogy 2 nem üzemel!
Mi lehet a baj?tudnátok segíteni valamilyen tippel, hogy mit csináljak vele?
A másik hiba az első hibát orvosolva jött elő még, hogy letöltöm a bios fájl ki csomagolom biosba be tallózom és ki írja, hogy nem találja -.-
A harmadik, hogy windowson belül folyton eszkösz csatlakoztatásakor jelentkező hang van hol ott semmiféle eszköz nem került csatlakoztatásra...
A negyedik lejátszás közben elhallgat random és mindez mellet azzal van hírdetve ez a lap, hogy milyen jó hangkari van rajta holott egy katasztrófa...
Ez nagyon nem egy maximum kategória mint ahogy a nevét kapta :(

A privátokra illik válaszolni!

(#387) thomasvold válasza zimi1991 (#386) üzenetére


thomasvold
őstag

1. Az a két SATA port valószínüleg az AsMedia-s. Telepítsd fel a hozzá való Asmedia-s drivert és mielőtt még eszedbe jutna az Asmedia-s USB3-mas csatolóba dugni valamilyen eszközt, telepítsd fel azt is, mert addig az sem fog működni. Az Intel-es USB3-mas és az USB2-esek működnek rögtön driver nélkül, de az AsMedia-s nem.

2. A bios file-t én mindig pendrive-ra teszem, eddig még soha nem volt bajom vele, hogy nem látta a lap.

3. Ez csak valami beállítási probléma, szoftveres dolog lehet a rendszeren belül.

4. Miután feltelepítetted a hang drivert, utána telepítsd fel a SB X-Fi vezérlőjét is, az Utility-k közt megtalálod az Asus oldalán. Kell majd regisztrálni, de az csak egy kattintás, kiteszi neked az ikont is.

[ Szerkesztve ]

(#388) zimi1991 válasza thomasvold (#387) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Köszönöm az 1-es 2-es és a 4-es megoldott de a 3. megmaradt :(

A privátokra illik válaszolni!

(#389) zimi1991 válasza zimi1991 (#388) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Még1 kérdés
Ezt is tuti én szúrtam el...
Miért van az, hogy az aidában az olvasás tesztben a p8z68 as lappal 21000 körül olvasgatot most a maximusal meg csak 15000-ret?

A privátokra illik válaszolni!

(#390) thomasvold válasza zimi1991 (#389) üzenetére


thomasvold
őstag

De mit olvasgatott? Memória tesztet?

(#391) zimi1991 válasza thomasvold (#390) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Igen de már megoldottam...
Azért volt a hiba mert nem tudta kiolvassni a memória időzítéseket így autora tettem már rendbe is jött :)

A privátokra illik válaszolni!

(#392) thomasvold válasza zimi1991 (#391) üzenetére


thomasvold
őstag

Akkor öröm és bódottá. Használd egészséggel :)

(#393) jeni


jeni
félisten

Üdv
A wifit,hogy lehet életre kelteni a lapban?

(#394) jeni válasza jeni (#393) üzenetére


jeni
félisten

megtaláltam (Realtek chipes) bejön a wifi külső antenna nélkül is.

(#395) thomasvold válasza jeni (#394) üzenetére


thomasvold
őstag

Ebben a lapban van beépített wi-fi??? Nem hiszem...

(#396) jeni válasza thomasvold (#395) üzenetére


jeni
félisten

adapter fogadó van mellékelve és abba kell behelyezni egy laptopba való wifi adaptert,illetve bele lehet tenni mSata egységet is.

(#397) S.Feri válasza jeni (#393) üzenetére


S.Feri
őstag

Nem sikerült a beüzemelés?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#398) thomasvold válasza jeni (#396) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, ez így van...

(#399) jeni válasza S.Feri (#397) üzenetére


jeni
félisten

igen sikerült csak ne láttam a wifi értesítőt,mivel win8 van a gépen,így csak a hálózatokban vettem észre,hogy mégis van wifi vonal,csak nincs rákeresve az adott névre. mivel semmilyen wifi drivert nem szedtem le,ezért gondoltam,hogy nincs wifi elérhetőség.
kellett szenvednem azzal a két kábele,ugyanis elég szarul oldották meg az Asus mérnökeik. szinte annyira közel van mindkét oldalról,hogy csoda ,hogy szétszedés nélkül vissza tudtam pattintani a kábelt. tehát ha beakarok tenni egy mSata egységet akkor szedhetem szét az egész házat,mivel a lap alján van a rögzítő csavar. inkább egy rendes SSD-t veszek és nem kínlódok a kiszedéssel,még ha ezzel nyernék sata csatit.

egyébként megmértem a net sebességét wifin keresztül és a vezetékeshez képest 120 Mbit helyett csak 25Mbit a lejövő sebesség. tehát hiába N-s a wifi adapter valami Realtek chipes a wifi cumo.
akár egy régebbi G-s wifi adaptert teszek be azzal sem lenne lassabb az adatátvitel.

[ Szerkesztve ]

(#400) S.Feri válasza jeni (#399) üzenetére


S.Feri
őstag

Én végül lemondtam a belső wifiről, maradt a külső USB-s megoldás, egy Tp link kütyüvel, illetve egy új ASUS router van még beszerzés alatt.

Ezek beszerése után le van tudva a fejlesztés jóidőre, legalábbis ami a hálózatot érinti. :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.