Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) jeni


jeni
félisten

Üdv
Létezik,hogy egy SSD mSata III eszköz a PCI-e -combó kártya egységben csak sata II eredményt tud produkálni?
Magyarán hiába sata III 6Gbs a lap,a combó kártyában az msata III eszköz csak közel 260-270MB/s ennyit fog menni vagyis leesik a sata II szintjére?

[ Szerkesztve ]

(#502) thomasvold válasza jeni (#501) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia!

Igen, emiatt nem vásároltam én sem mSata-t. Abban a combo kártyában csak SATA 2-t tud.

(#503) jeni válasza thomasvold (#502) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Akkor marad a rendes alaplapi sata III csatoló elsődleges op.rendszer használatra.
Így nem sok értelme lenne a PCi-e combó használata,KIVÉVE a WIFI-re mert ott jól működik rendesen,korábban a Vaterán vásárolt Atheros AR5B93 Draft N kártyával.
Ez esetben még háttér tárolónak is drága lenne egy mSata III nagyobb tárhelyű SSD-t használni a Pci-e adapterben,ha netalán kapható lenne egy 500GB mSata III SSD,ha 15000 Ft-t utánam dobják akkor megvenném.
Az viszont ott előny,hogy tartósabb MLC tech. szerelik,mint a normál 2,5 méretű SSD-nél ahol már a TLC SSD-k a divatosak.

[ Szerkesztve ]

(#504) thomasvold válasza jeni (#503) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, elég drágák az mSATA-s SSD-k és abban az időben, mikor az alaplapunk megjelent, nem is voltak még mSATA-ban "hármas", csak "kettes" meghajtók. Eléggé divatosak lettek a TLC-k, de azért lehet még MLC-set kapni bőven. Én nem is vennék TLC-set, persze normál használatból eredően úgysem venni észre különbséget a kettő között. Élettartamilag sem annyira vészes, úgyis mire megadná magát a TLC-s addigra lehet már kétszer lecserélted másra. Nekem is MLC-s van, de én inkább az érzés és az 5 év garancia miatt vettem olyat. Nekem ez megnyugtató. De tudom, hogy a TLC-ssel sem lenne semmi bajom.

Jó hogy felhoztad ezt a Wi-fi dolgot, én is gondolkodtam, hogy a combo-ba teszek egy wi-fi modult, hogy a gépen belül legyen. Tudnál róla írni? Mennyire erős a jel és mennyire megbízható? Mennyiért vetted ezt a konkrét típust,amit linkeltél?

(#505) jeni válasza thomasvold (#504) üzenetére


jeni
félisten

a Vaterán vettem meg postával 3000 Ft-ért(buborékos levélben kaptam meg)

és kelleni kell majd egy ahhoz köthető vékony wifi kábel és a hátlapra rácsavarozható két db antenna fogadó csatlakozási végű RP-SMA Male csatlakozó kell. Két db kábelt egybe szerelten vettem meg.
Maga a TP-Link antennám is van de azt nem tettem rá. Igaz nincs messze a routertem-től(egy szobában)de is rendesen maxon érzékeli.

Ha nem találsz egybe szereltet(elfogott,esetleg leálltak vele) akkor egy ilyent véve utólagosan is rászelhető,forrasztható egy RP-SMA Male csatlakozó.
Ha jól emlékszem a Balázs Béla-Páva utca sarkánál (József Krt-ról indulva a baloldalt lesz) van egy ruha bolt és ott vettem meg a kábeleket,az egy egyben átvevő bolt,még egy szlovákiai webshopból rendeltem meg a két kábelt.
Megpróbálom megkeresni a papírját.

(#506) thomasvold válasza jeni (#505) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm szépen, ment privát is :) :R

(#507) S.Feri


S.Feri
őstag

Hiába reseteltem le a biost nem jön a DP-n keresztül be a kép, vga meg minuszolva már...... vajon mi maradt ki az alaplépések közül....
Gondolom valami irtózatos nagy dolog...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#508) daveoff válasza S.Feri (#507) üzenetére


daveoff
veterán

A VGA dp porton nincs kép? Csatlakoztass egy kijelzôt az alaplapra is, és úgy indíts. Utána elvileg felismeri a win, és a köv indításnál lehúzhatod.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#509) S.Feri válasza daveoff (#508) üzenetére


S.Feri
őstag

Csak az alaplap dp-n nincs kep. Vga mar nincs a gepben.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#510) daveoff válasza S.Feri (#509) üzenetére


daveoff
veterán

Ja.....az más, akkor passz.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#511) thomasvold válasza S.Feri (#509) üzenetére


thomasvold
őstag

Gondolom setup-ban be van állítva az IGP. Esetleg a monitoron nincs beállítva, hogy DP-n vegye a jelet? Más ötletem nincs. Érdekes, hogy nekem is a DP porttal volt problémám... Nézd meg, hogy az alaplapi HDMI-n működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#512) S.Feri válasza thomasvold (#511) üzenetére


S.Feri
őstag

És, ha nincs a BIOS setupban beállítva, de lereseteltem ugye....akkor mi lehet a gáz?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#513) thomasvold válasza S.Feri (#512) üzenetére


thomasvold
őstag

Elvileg semmi gáz nem lehetne, mert azt hiszem auto beállításon van reset után, tehát tök mindegy miről indul a monitor, automatikusan felismeri. Lehet tönkrement a DP csatolód?

(#514) S.Feri válasza thomasvold (#513) üzenetére


S.Feri
őstag

Remélem nem, sosem volt még nálam eddig használva...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#515) thomasvold válasza S.Feri (#514) üzenetére


thomasvold
őstag

Én sem használtam azelőtt soha. De mikor megvettem a Dell monitort és rádugtam a DP kábelt sajnos elég furcsa dolgokat produkált és az ember arra gondol a legkevésbé, hogy a DP csatolónak van baja, pláne ha új alkatrész minden. Nekem még a DP kábel is bele van véve a hibalehetőségbe, nem tudtam még letesztelni. Vagy a kábelem, vagy a monitor DP csatlakozója, vagy az alaplapé a ludas.

(#516) S.Feri válasza thomasvold (#515) üzenetére


S.Feri
őstag

Na igen.... irány a media markt. :D

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#517) thomasvold válasza S.Feri (#516) üzenetére


thomasvold
őstag

Már néztem, ott nincs DP kábel. ( Azt hiszem erről már egyszer beszéltünk privátban :) ) Annyira nincs szükségem a DP portra, ott a HDMI és a DVI is, nem fotókat szerkesztek, elég a DVI is :)

Egyébként nem fért volna be a házamba a Matrix Platinum, szívtam volna vele, kb 4 mm miatt A sima 280X-et vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#518) S.Feri válasza thomasvold (#517) üzenetére


S.Feri
őstag

Igaz, csak hdmi-dvi átalakító van....

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#519) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek még mindig szemben állok ilyen QCode hibával: Memory not installed. Vagyis csak időnként. Utána nyomok egy restartot és jó minden. Valami ötlet? Már majdnem alapon vannak a ramok.

(#520) jeni válasza KaiotEch (#519) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Kölcsön memóriával kellene kipróbálni. A két memória modul azonos? Egyesével használva is bejön a hiba?

(#521) KaiotEch válasza jeni (#520) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azonos persze, 2 x 4GB-s kit.

(#522) S.Feri válasza KaiotEch (#519) üzenetére


S.Feri
őstag

Memtesztet gondolom már futtattál, és a memória hibátlan.
Más memóval próbáltad?
Más lapban a te memóriáid?
Pontosan milyen ramok?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#523) KaiotEch válasza S.Feri (#522) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hupsz kicsit elfelejtkeztem erről :D

Memtest86 még nem futott, de vmikor elindítom. Más lapban az én memóriám nem volt, se fordítva.

Punktosan ilyen.

(#524) S.Feri válasza KaiotEch (#523) üzenetére


S.Feri
őstag

Gondolom megoldódott mert nem jeleztél vissza itt. :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#525) KaiotEch válasza S.Feri (#524) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja annyit haladtam(ahogy időm engedte), hogy 3 és fél órát memtesteltem a ramokat, hibátlanok. Más lapban nem volt alkalmam tesztelni, se fordítva. Lehet csak a lapon a dimm-be kéne fújni kis contact-spray-t.

(#526) S.Feri válasza KaiotEch (#525) üzenetére


S.Feri
őstag

Vagy egy kis suritett levegovel kifujni...
Csak utana kontakt spray.

Most hetvegen kaptam szet az enyemet, proci upgrade volt. :D Ugyesen ki is takaritottam.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#527) Vincent45


Vincent45
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne,hogy normális-e az,hogy az alaplapban levő vga terhelésre csak PCIEX 3.0 x8-as módba vált föl natívan,az x16-os mód helyett? Terheletlenül levált 1.1 x8-ra. Az alsó foglalatban nincs semmi és a legújabb bios van fent. Ez valami energiagazdálkodási funkció vagy hiba?

(#528) S.Feri válasza Vincent45 (#527) üzenetére


S.Feri
őstag

Szerintem energiagazdálkodás miatt, de lehet hülyeséget mondok.
Mivel nézted, ezt?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#529) Vincent45 válasza S.Feri (#528) üzenetére


Vincent45
tag

GPU-Z-vel néztem az volt kéznél. Egyébként a BIOS-ban láttam először,hogy natívan x8-ra van állítva. Most cseréltem kártyát AMD-ről nVidiára de nem hiszem,hogy ez lenne a gond.

(#530) S.Feri válasza Vincent45 (#529) üzenetére


S.Feri
őstag

Ha terhelés alatt rendesen megy akkor semmi gond, csak takarékoskodik.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#531) S.Feri válasza Vincent45 (#529) üzenetére


S.Feri
őstag

Hm.. most néztem meg és nekem 16-os az alap...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#532) Vincent45 válasza S.Feri (#531) üzenetére


Vincent45
tag

Na ez az. Nekem max a 8. Mit állítottál be ha szabad kérdezni? :) Nem nagy veszteség az x8 vs.x16 csak szeretnék tisztán látni,hogy nem hibáról van-e szó.

(#533) jeni


jeni
félisten

Üdv
Tudja valaki,hogy az USB részénél a BIOS-ban hol lehet kikapcsolni,hogy leállás után ne adjon ki +5V-t jelet az eszköz felé (világítós bill.)?

(#534) thomasvold válasza jeni (#533) üzenetére


thomasvold
őstag

Azt nem tudom hol van ez a beállítási lehetőség, de én biztos, hogy semmi ilyesmit nem kapcsolgattam el. Azért írom, mert nekem is folyamatosan világítós billentyűzet van, de kikapcsol az is, mikor a gépet leállítom.

(#535) jeni válasza thomasvold (#534) üzenetére


jeni
félisten

a gép lekapcsolása után a menü gomb megnyomására lehet kikapcsolni a ledeket,de továbbra is jelez a bill ,hogy feszültség alatt van.(bill készenléti logó halványan világit)
amúgy az alaplapon a piros csík vonal is világít,gondolom az nem kapcsolható ki azon sem

(#536) thomasvold válasza jeni (#535) üzenetére


thomasvold
őstag

Az alaplapon világító piros csík kikapcsolható.

(#537) jeni válasza thomasvold (#536) üzenetére


jeni
félisten

Akkor ha azt kikapcsolom (melyik részénél) akkor az USB kapun a gép leállítása után nem lesz rajta az +5V?

(#538) thomasvold válasza jeni (#537) üzenetére


thomasvold
őstag

Próbáltad már másik USB portban a billentyűzetet? Az a piros világítás csak egy esztétikai dolog, nincs köze az USB portokhoz.

(#539) thomasvold válasza jeni (#537) üzenetére


thomasvold
őstag

Itt kapcsolhatod ki: Setup/Advanced/SupremeFX III Lighting LED (Enabled-engedélyezve/Disabled-tiltva)

(#540) jeni


jeni
félisten

hello

érdekes a dolog.
még valamit vettem észre,tegnap este lekapcsoltam a tápnál a gépet,reggel vissza kapcsolva érdekes módon így már sehogy sem lehetett elindítani sem az egérről sem a billentyűzetről a gépet!

mi által marad még energia az alaplapon lapon belül,hogy az kiadódik az USB csatira,és emiatt be lehet kapcsolni külső USB eszközről (egér-billentyűzet-hangerő tekerés) a gépet?

reggel kipróbálva több módon:
-hogy 1 perc áramkimaradás után is be lehet kapcsolni a gépet
-a dolog akkor jó ha totál áramtalanítok,várok 5 percet vele és utána kapcsolom a hálózatba, azután ténylegesen nem lehet bekapcsolni a billentyűzetről a gépet.
ez valami tápegység hiba?
a házban egy FSP Raider 550W táp van benne.

(#541) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen kis méregzsákot! ;]

Kérdésem lenne, hogy ez a SupremeFX III dolog, hogy működik?
Milyen driver kell hozzá, felhasználói felülete van? A PH-s tesztben van kép egy kis erősítő képről, hogy "ilyen" a felülete, de én ezt nem tudom előhozni sem feltelepíteni... :(

Ez a Fan Xpert 2 sem megy, nem engedi feltelepíteni...

Megköszönném a segítséget! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#542) thomasvold válasza Daffchy (#541) üzenetére


thomasvold
őstag

A Supreme FX III driver-ét le tudod tölteni az Asus oldaláról, az alaplap meghajtóprogramjainál. Igen, van felhasználói felülete. A "Utilities" menüpont alatt találod.

[ Szerkesztve ]

(#543) KaiotEch válasza Daffchy (#541) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#542) thomasvold hozzászólásához annyit fűznék hozzá, hogy először a sima driver-t telepítsd, majd az után a Supreme FX-et.

(#544) thomasvold válasza KaiotEch (#543) üzenetére


thomasvold
őstag

:K

(#545) Daffchy


Daffchy
őstag

Köszönöm a segítséget!

Én is megtaláltam az Utilities menüpont alatt, felraktam, elindítanám, de nem ilyen audio hardverem azt mondja...

Hang van, mert felraktam a realtek-es drivert, viszont a Supremes drivert nem találom, csak az utilitiesben lévőt.

Magát a Creativos drivert linkelnétek ha megkérlek titeket. :R :R :R

Nem vagyok láma pedig, de ez most nem jön össze... :F

(#546) Daffchy válasza Daffchy (#545) üzenetére


Daffchy
őstag

Az Audio résznél csak 3 külnböző verziószámú Realtek driver van... :(

(#547) KaiotEch válasza Daffchy (#545) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

1. Realtek_Audio_V51006699_6016699_XPWin7_8
2. SB_XFi_V10401_Win7_8

(#548) Daffchy válasza KaiotEch (#547) üzenetére


Daffchy
őstag

Így tettem én is, erre azt írja SB indításánál, hogy nincs ilyen audio hardverem... :F

(#549) Daffchy válasza Daffchy (#548) üzenetére


Daffchy
őstag

"No supported audio device...'

Regisztráltam aha, nincs felkiáltójel audio eszközre.

Nem tudom mit kezdjek vele, nem találtam megoldást gugli barátommal sem... :F

[ Szerkesztve ]

(#550) KaiotEch válasza Daffchy (#548) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Eszközkezelőben nincs felkiáltójeles? FX-et regisztráltad? Beállásában nincs vmi erre utaló opció?

Rémlik, hogy nekem is csinálta ezt, de már nem emlékszem a megoldásra. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.