Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) anytime válasza KaiotEch (#150) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm!
Ami a memóriát illeti, ha nem viszem át az új lapba a őket, akkor milyen memóriát passzintanál bele, ha ezen már nem szeretnék spórolni?
Azt látom, hogy 4 slot van, első körben pedig én 16GB-t tennék bele és a CPU hűtőnek a HR-02 Machot gondoltam volna?
Köszi,
A

(#152) KaiotEch válasza anytime (#151) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

No. Szinte bármilyen ramot belerakhatsz ami DDR3. Nekem ahogy látod 2133-as ripjaw-s-ok vannak abból is 8GB, igaz 1866-on mennek, mert ha feltolom, akkor kellene neki a több fesz. Macho jó, csak számíts rá, hogy ha a VGA-t belepakolod szinte nem lesz hely közöttük(talán egy fél gyufaszálnyi) és melegíteni fogják egymást. Valahol linkeltem is egy ilyen képet, de perpill nem találom. :(

(#153) anytime válasza KaiotEch (#152) üzenetére


anytime
őstag

Akkor ebbol a szempontbol megsem a macho az idealis ...
... kutakodom tovabb es orobalok informalodni meg ez ugyben.

(#154) gelacihun válasza KaiotEch (#150) üzenetére


gelacihun
aktív tag

A Segédprogramok között van az SB X-FI telepítője 1.04.01. Verzió
Telepítés után regisztrálni kell

[ Szerkesztve ]

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#155) S.Feri válasza thomasvold (#147) üzenetére


S.Feri
őstag

Az állításhoz pwm-es ventik kellenek. Pontosan milyenek a ventijeid?
Nekem pl. a noctua ventijeim nem pwm-es ventik sajna.

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#156) thomasvold válasza S.Feri (#155) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem sem PWM-es sajnos egyik sem. De a PWM nem csak azért kell,hogy a rendszer a hőfokokhoz mérten magától szabályozza a fordulatszámot? A Setup-ban nem lehet fixen beállítani RPM-et? Közben megtaláltam az Asus Fan xPert 2 programot, remélem ezzel megoldódik a problémám. Csak jobban szeretem ezt a setup-ból beállítani,mint rendszeren belül. Pl. az öcsémnek egy olcsóbb MSI Z77-es lapja van, ott le lehetett fixen szabályozni az RPM-et és ott sem PWM-esek a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#157) KaiotEch válasza gelacihun (#154) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Basszus és tényleg. Miért nem lehet ezt az Audio-ba rakni nem értem! :W :R

[ Szerkesztve ]

(#158) S.Feri válasza thomasvold (#156) üzenetére


S.Feri
őstag

A feszültség lefelé szabályozásával lehet a fordulatot csökkenteni azt hiszem, bár erre nagyobb összeggel nem mernék fogadni. :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#159) thomasvold válasza S.Feri (#158) üzenetére


thomasvold
őstag

Feszültséget nem lehet állítani a ventiknél,csak hőfokokhoz RPM százalékokat. De megoldottam úgy,hogy feltettem a Fan Xpert2-t és azzal szépen le lehet 600 RPM-re szabályozni,kivéve a Proci hűtőjén a ventit. Azt sehol nem engedi. Érdekes... Egy 14-es Noctua venti,megoldottam úgy,hogy közbeiktattam a hozzá kapott kis gyári ellenállást, így már szépen megy 750 RPM-en. Addig kibírom így vele,míg veszek egy normális Scythe ventivezérlőt.

(#160) S.Feri


S.Feri
őstag

Akit esetleg érdekel annak tudok részletekkel szolgálni az mPcie kártya wifi moduljáról. Most olvasgattam és keresgéltem a témában.
Jelenleg egy usb-s belkin adaptert használok, de már utálom, ezért eldöntöttem, hogy lecserélem. Nehezen, de sikerült megtalálni mi jó a kártyába, és megy is vele rendesen, már csak az árat vadászom.

A mSata ssd-nek van értelme? Ahogy nézem 128-ast is és 256-ost is lehet venni már "emberi" áron...

[ Szerkesztve ]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#161) KaiotEch válasza S.Feri (#160) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nincs sok értelme. Főleg, ha később el akarod adni.

(#162) S.Feri válasza KaiotEch (#161) üzenetére


S.Feri
őstag

A lapot mintegy két-3 évre terveztem megtartani. A korábbi e8400 - gene kombóm is kihúzott jó két évet nálam, viszont más nincs a gépemben csak egy 256gb-os ssd, és valami még kellene a játékoknak.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#163) KaiotEch válasza S.Feri (#162) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt nemegészen értem. Ha már megvan az SSD akkor sata-n rákötöd és mellé a HDD-n akármi más. Vagy úgy gondolod, hogy eladnád az SSD-t és cserélnél mSata-ra?

(#164) S.Feri válasza KaiotEch (#163) üzenetére


S.Feri
őstag

Vagy másodikként az msata lenne. :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#165) KaiotEch válasza S.Feri (#164) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor viszont nincs msata wifi :)

(#166) jeni válasza KaiotEch (#165) üzenetére


jeni
félisten

mSata eszköznek ott van értelme ha spróloni kell a sata eszközökön és még nincs benne normál "2,5'' SSD a gépben.
gondolom a mSata eszköz nem olyan gyors mint a normál kinézetű SSD egység?

az is igaz addig jó az mSatás SSD,mig lapot nem cserél valaki. Tudtommal a Gigabyte lapokban találni olyan csatoló kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#168) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Tervezgetem, hogy veszek ASUS Maximus V Gene alaplapot és egy I5 3570K processzort. Milyen ramot érdemes venni bele? (márka és frekvencia, 8 ill. 16Gb változatban) Milyen processzor hútőt? kb. 10-15000FT. (csendes legyen és esetleg egy későbbi tuningot is bírjon) Egy Fractal Design Define R4 házba lennének belerakva. Ez az alaplap megbízható? Jelenleg több mint 3 éve egy Gigabyte EP 45 DS4 alaplapot használok egy E8400 procival. Gondolkodtam még a Gigabyte G1.Sniper M3 alaplapon is. Gondolom az ASUS Maximus V Gene választás lenne. Előre is köszönöm a segítséget.

(#169) Strix Aluco válasza kisferi (#168) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

(#170) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

No felraktam az X-Fi vezérlőt, mintha a mély kicsit tényleg jobb lenne, pedig alig van hangerő a HI-FI-n. Érdemes még valamit finomhangolni?

(#171) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!

Milyen ennek a lapnak az alaplapi hangkártyája? Érdemes vele foglalkozni? Szépen szól? Azért kérdem, mert én nagy hifi rajongó vagyok, és számomra fontos lenne, hogy milyen hangja van az alaplapinak. A régi gépem alaplapi hangkártyája nem egy nagy durranás, így vettem bele egy Soundblaster Audigy 2 ZS-t, amelynek egész jó hangja van, filmeken elégedett vagyok vele, zenehallgatáshoz viszont nekem kevés. Mondjuk egy ilyen SB Audigy 2 ZS-sel összehasonlítva milyen hangzása van?

Ha beépítenék egy ilyen szörnyeteget akkor ezt csak az első slotba tudom elhelyezni, mivel csak az tudja az x16-ot. Viszont ez a kártya majdnem 3 slot széles, és nem tudom, hogy abba a kis PCIe2.0 foglalatba még beilleszthető lenne-e egy komoly hangkártya, ha netán mégsem lenne jó az alaplapi cucc. Elvileg úgy tudom beépíthető, csak nem tudom mennyiben befolyásolja a videókari hűtését, mivel eltakarja valamilyen szinten a hangkártya a beszívó ventillátorait a videókarinak. Mi a véleményetek beépíthetek oda egy hangkártyát még a videókari mellé?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#172) kisferi válasza Strix Aluco (#169) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm a segítségedet Strix Aluco . Az Alpenföhn Brocken processzorhűtő mellé mind a négy memória slot-ba lehet tenni memóriát?

(#173) Gery0505 válasza kisferi (#172) üzenetére


Gery0505
tag

Vajon ez a szörny hűtő felfér-e erre a lapra?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#174) gelacihun válasza KaiotEch (#170) üzenetére


gelacihun
aktív tag

A THX-et , és ha van sub-od akkor itt pipáld ki a +15 db-t

Gery0505 : Nekem egy Freezer 13 Pro
van és ventivel a videókari felé .
Öt centi van közöttük így is

[ Szerkesztve ]

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#175) Strix Aluco


Strix Aluco
aktív tag

kisferi: Elférnek.

Gery0505: Miért vennél Noctuát? Egy Brocken ugyanazt tudja, mint amit linkeltél ( teszt )

(#176) gelacihun válasza Gery0505 (#173) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Van akinek sikerült :C

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#177) Gery0505 válasza gelacihun (#176) üzenetére


Gery0505
tag

Hát ehhez valószínű cipőkanál kellett, hogy beférjen. :DD De legalább láttuk, hogy befér. Köszi. Az a fehér valami (nekem szívószálnak tűnik) rezgéscsillapítóként funkcionál?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#178) gelacihun válasza Gery0505 (#177) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Szerintem meg távtartó a zárlatok elkerülésére

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#179) Gery0505 válasza gelacihun (#178) üzenetére


Gery0505
tag

Igazad van a képet kinagyítva látszik, hogy a videókarin nincs hátul védőburok, csak a csupasz nyák van. Így egészségesebb betenni egy távtartót, hogy ne érjen össze és ne legyen zárlatos.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#180) jeni


jeni
félisten

üdv
[ RipjawsX ] F3-17000CL11D-8GBXL

Tested Voltage 1.5 -1.6V mennyire lenne gáz az 1,6V?
szerintetek ez a memória KIT ugyan az ami a táblázatban van? gyári oldal ugyanis nekem az jött le,hogy a memória listában ugyanaz van csak 8GB modulként és ott 8 darabot adnak egy csomagban.

szívesebben venném ezt a 1x8GB-t memóriát,de az a hír járja,hogy nincs garantálva ,hogy abból ugyan olyan chipre épülő memóriát kapok később.

a 2x4Gb dual-t kihagyva később ugyan olyat 2x8Gb használva :U

[ Szerkesztve ]

(#181) jeni válasza jeni (#180) üzenetére


jeni
félisten

amúgy a memória gyártó oldalán pont az Asus Maximus V Gene lapba van berakva a memória KIT lefotózva! :K :C

[ Szerkesztve ]

(#182) KaiotEch válasza jeni (#181) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez van nekem is benne igaz, 1866-on futtatom 1.5V-al. Qru kollégát kéne megkérdezni, hogy mennyire lenne gáz a nagyobb fesz.

(#183) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki? #171

"Failure is always an option." Adam Savage

(#184) gelacihun válasza Gery0505 (#183) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Nekem ugyan azt hozza , mint a PCI-os X-fi Gamer ,csak nem kell mókolni a Driverekkel , és megy Win8-on is

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#185) S.Feri válasza Gery0505 (#171) üzenetére


S.Feri
őstag

Minden el fog férni tökéletesen a lapon, mellesleg mindkét slot 16-os nem? A ház szellőzése is gondolom rendben van, nem hiszem, hogy 1-2 foktól többet befolyásolna egy hangkari a videókártya elé.

2 db PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 vagy két x8, vörös) *2
1 db PCIe 2.0 x4 (Fekete)
1 db mini-PCIe 2.0 x1 *3

A hangkártya a 2zs szintjén van kb., ha nem vájtfül az ember akkor azért megteszi, mindenhez elég.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#186) S.Feri válasza KaiotEch (#182) üzenetére


S.Feri
őstag

Korábban is, vagyis folyamatosan megy az aggódás a memók feszültség értékein, szerintem ezzel nem lehet gond, mert miért csinálnánka a gyártók, (melesleg mind ugye) folyamatosan szart?

Mellesleg nekem ilyen van a lapban, egyes tuningoljunk de nagyon nagyon fórumokon 2100mhz-en is képesek használni, és a gene IV lapomban nekem is ment annyit egy teszt elejéig.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#187) S.Feri válasza S.Feri (#186) üzenetére


S.Feri
őstag

Érdemes odafigyelni arra, hogy LGA1155-ös processzorok esetében a memória maximális feszültség 1,57V lehet. E feszültség fölött hosszútávon károsodik a memóriavezérlő, csökken az élettartama. Ez a feszültség határi kitolható, hogy ha QPI/VTT feszültséget megemeljük, mert esetünkben az a lényeges megkötés él, hogy a memóriafeszültsége és a memóriavezérlő feszültsége között ne legyen nagyobb a különbség, mint 0,5V. A VTT/QPI feszültség maximuma 1,2V lehet így LGA1155 esetében akár 1,7V-os memóriafeszültségig is elmehetünk.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#188) KaiotEch válasza S.Feri (#187) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt megismerem. Ez Qru írása :)

(#189) S.Feri válasza KaiotEch (#188) üzenetére


S.Feri
őstag

Így van, a memos topikból másoltam ki, csak az idézőjel lemaradt.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#190) Gery0505 válasza S.Feri (#185) üzenetére


Gery0505
tag

Sziasztok!

gelacihun, S.Feri: Köszi szépen mindkettőtök válaszát, és segítségét.

Megnéztem a lap gépkönyvét, és sajnos csak az első port tudja az x16-ot. Hát nem tudom, hogyha betennék egy ilyen nagy teljesítményű VGA elé egy hangkarit, akkor az jót tenne-e neki. Mondjuk az az érdekes, hogy ha egy több videokaris rendszert épít az ember, akkor ott is szorosan egymás mellett vannak a kártyák, és ott is működnek. A házam valószínű, hogy egy Corsair Obsidian 550D lesz, szerintem annak rendben lesz a szellőzése, de lehet hogy nem, mert egy kicsit drágállom.
Hát az a baj, hogy én Whitefülű vagyok, és szerintem mindenképpen fog kelleni egy jó hangkari. Lehet hogy inkább az ASUS P8Z77-V PRO-t választanám, mert azzal nagyobb mozgásterem van. Szerintetek jó választás lenne ez a lap a Maximus V Gene helyett?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#191) gelacihun válasza Gery0505 (#190) üzenetére


gelacihun
aktív tag

Ha tuning opciók teljes tárházát szeretnéd akkor nem ( ROG ) !
Ráadásul vehetsz egy jó hangkártyát is ;]
Nagyon sok függ attól is hogy mit hajtasz meg a hangkártyáddal .
Nekem egy Onkyo erölködő szuperül áthozza a fülem számára kellemes dallamokat és a filmek közbeni falomlasztó mennydörgéseket is ;]

"Csak egy maradhat" -- De miért a pénztárcámban ?

(#192) S.Feri válasza gelacihun (#191) üzenetére


S.Feri
őstag

Azért ezzel lehetne vitatkozni, hogy teljes tárház... mert mindössze 7 rekord lett ezzel a lappal megdöntve. :) Ráadásul a hang is jóval jobb az átlagnál is. :)

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#193) zack


zack
nagyúr

Srácok!

Asus ROG-os lapokhoz adott Supreme FX PCI-E hangkártya más lapokban is használható?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#194) KaiotEch válasza zack (#193) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Melyik laphoz adnak külön ilyen hangkártyát? Amúgy ha PCI-E-s akkor simán más lapban is megy.

[ Szerkesztve ]

(#195) zack válasza KaiotEch (#194) üzenetére


zack
nagyúr

Maximus Formula X38... :) De mivel platformot váltok, és nem ROG-os lap jön, így a mostaniból megtartanám, mert az új lapban lehet nem lenne PCI slot, és az X-Fi Extreme Gamer Fatal1ty Pro helyett tenném be, amíg nem veszek valami PCI-E példányt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#196) KaiotEch válasza zack (#195) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor simán mivel egy sima hangkártyának számít így. :K

Bár itt úgy írja, hogy SupremeFX II 8-CH Audio nekem ez úgy hangzik, mintha integrált lenne... Nem PCI-E-s.

[ Szerkesztve ]

(#197) zack válasza KaiotEch (#196) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor ez lehet csak valamifajta kivezetése az alaplapi hangkártyának, és a PCI-E-ből kapja a kakaót.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#198) KaiotEch válasza zack (#197) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ezt nagyon egyszerű eldönteni. Van PCI-E-s kártya a lapodban a VGa-n kívül? Ha nincs akkor integrált a chip és ollóval sem kivágható :P

(#199) E1even válasza S.Feri (#160) üzenetére


E1even
senior tag

A wifi kártyával kapcsolatban ment PÜ, a mSATA SSD-nek pedig nincs sok értelme, főleg, ha már van a gépedben SSD.
Sajnos "csak" SATA2-es az adatátvitele. :W

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#200) E1even válasza KaiotEch (#165) üzenetére


E1even
senior tag

Ez nem így van, mert van a kis bővítőkártyán mPCIe és mSATA csati is, és a kettő nem üti egymás.
A neten számtalan teszteben kipróbálták együtt őket, és működött is.

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.