Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) mcs


mcs
veterán

Az Asus M5A lapok mennyire tolerálják a különböző márkájú ramok párosítását dual channelben?
Nálam éppen M5A78L-M LX V2ben üzemel egy 2 gigás, 1600 Mhz-es Geil Enhance Corse ram, amit később lehetséges, hogy bővítenék.

(#2452) ViZion válasza szabjan (#2439) üzenetére


ViZion
félisten

Ezzel a chipsettel már nem foglalkoznak, valszeg nem lesz több driver, csináltak egy összevontat, mert nekik egyszerűbb, ennyi. User addíg fontos, amíg vásárol, Te/mi fizettünk már, szal... tipli. :DDD

Lacielvtars: van a bios beállításoknál olyan, hogy USB egér, bill engedélyezés és USB eszközök teljes vagy részleges felismerése. Ha ezt kikapcsolod (alap beállítás), akkor gyorsabb a boot és OS-re bízza az USB eszközök inicializálását. Ezt állítsd át.

ngabor94: NINCS több fajta. M5A97 EVO R2.0 az egy, az LE az a butított verzió. A "síma" a régebbi, melegedésre hajlamosabb, de jó deszka amúgy. PRO R2.0 több szolgáltatással, magasabb árral. Procitól és tuningtól függ, na meg pénztárcától, hogy melyiket... R2.0 legyen lehetőleg, egy VGA-hoz, minimális tuninghoz M5A97 R2.0, jobb tuning lehetőségekhez ua. csak EVO vagy PRO verzió, két VGA már 99FX chipset inkább. LE rosszabb, nincs VRM hűtés, butított bios, etc... ne spórolj a deszkán, egy pizza árával több a nem LE-lap...

Logitech76: jó cucc ez, részletes beállítások az 1660 hsz környékén. RAMra nekem gugli azt dobta, h laptop kit, ami nem lenne szerencsés. Desktop DDR3-at keress, ami 1600 @1,5 V tudja lehetőleg! Tápra már írtak, de ha jók az emlékeim ez fain táp, bár ennyilért XFX, FSP vagy Seasonic is van... ami biztosabb. Hűtőt nem tudom elfér-e a ram mellett/felett... Nem tudom mibe fáj, FX topikban vannak ajánlottak, azokat javaslom olvasgatni. Silver Arrow drága de tuti, vagy több ajánlás is van az első hsz-ben.

mcs: ddr3-nál nincsenek gondok, mint anno ddr 1/2 időkben. Amire figyelni kell, hogy a régebbi 1600 MHz-s ramok 1,65 V-on üzelemtek, az újabbak 1600 @ 1,5 V-ot tudják, nekik felesleges az 1,65 V, míg a másikak 1,65 V alatt haldoklanak (BSoD-t okozhat)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2453) Lacielvtárs válasza ViZion (#2452) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

te egy isten vagy VIZion, a jobbik fajtából :C :DD
mindenre van használható válaszod!
köszönöm, megpróbálom :R :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2454) mcs válasza ViZion (#2452) üzenetére


mcs
veterán

Ez a Geil már a másfél voltos változat. Alapjába véve az Athlon II X3 450 procin nem sokat lök az 1600 Mhz, ahogy észrevettem, így gondolom 1333asat is nyugodtan berakhatok, mert azok biztosan mennének 1,5 volton is, és akkor a Geil is 1333on menne. Ezen kívül gondolom csak az időzítésekre kell még figyelni, legalábbis gyanúm szerint az 1T command rate bekavarhat.

Mehet úgy is a párosítás, hogy például 2+1 giga?

(#2455) szente válasza Logitech76 (#2445) üzenetére


szente
addikt

Oké, séróból nem vágom, hogy melyik milyen belsős, csak emlékeztem erre az infóra.

Amúgy milyen megfontolásból választottad ezt a CPU hűtőt? Csak érdekel, mert nekem nem jutott volna eszembe. :)

(#2456) Logitech76 válasza ViZion (#2452) üzenetére


Logitech76
csendes tag

Ram: Mindkettőre ezt olvastad? :O Mondjuk a fesz, frekvencia kritériumot mindkettő tudja.

A hűtő elvileg elég magas lesz, legalább is a neten keringő képek, videók tanúsága alapján.

Hát lehet akkor beruházok egy FSP S 500-ra elvileg csak 2000-rel drágább. :)

FX-em van, és nem félek használni!

(#2457) ViZion válasza Lacielvtárs (#2453) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, csak én már végigszoptam tapasztaltam pár dolgot! :D

Isten az Ő:

mcs: lehet kavarni velük, magasabb ram freki IRL sokat nem jelent, de később eladhatóbb. Pl. CPU-Z kiírja az adatait, hasonló időzítésűt keress.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2458) mcs válasza ViZion (#2457) üzenetére


mcs
veterán

Rendben, köszönöm a segítséget! :R

(#2459) Logitech76 válasza szente (#2455) üzenetére


Logitech76
csendes tag

Értem. Nos. A hűtőválasztásról. Igazából Top Flow hűtőt akartam a nem vonyítós fajtából. És hogy legyen olyan is ami valakiknél biztosan kiveri a biztosítékot eléggé tetszik. Utóbbiért le ne csajozzon valaki! :D

FX-em van, és nem félek használni!

(#2460) Lacielvtárs válasza ViZion (#2457) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek, mondjuk nincs is nagyobb mint az élet tapasztalat khmmm, vagyis tapasztalat :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2461) Logitech76 válasza ViZion (#2452) üzenetére


Logitech76
csendes tag

A gyártó oldalán nem találtam erre utalást a Corsair esetében és a nagyker sem írt ilyet. Nem tudom a foglalat nem tér el a laptopok esetében, mert ez 240pin-es DIMM foglalatba illik. :)

[ Szerkesztve ]

FX-em van, és nem félek használni!

(#2462) ViZion válasza Logitech76 (#2461) üzenetére


ViZion
félisten

melyik nagyker?
linket is dobhatsz, pár helyre van hozzáférésem. Vagy másold ki az adatait, típusszám, cikkszám, akármi.

Jó a top-flow, csak a ramok elférjenek. Meg a meleg levegőt tűntesd el a házból... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2463) Logitech76 válasza ViZion (#2462) üzenetére


Logitech76
csendes tag

CORSAIR
Value DDR-3 8GB/1600 KIT (CMV8GX3M2A1600C11)

- 2 x 4GB 1600MHz Dual Ch. KIT
- DDR-3 memória típus
- PC3-12800 (1600MHz)
- 240pin DIMM foglalat
- 1.5Volt működési feszültség
- Tested 11-11-11-30
- SPD 9-9-9-24

Garancia: 3 év

Ez pl a Hardverker-en, de mint írtam a gyártó oldala is azt írja, hogy 240 pin-es Dimm foglalatos és rémlik mintha más lenne a laptopoknál, de lehet tévedek.

Elvileg elfér, bár abból hogy alacsony profilú ramot veszek bele érezhető némi bizonytalanság részemről is. :D A Fractalba tervezek két 140 mm-est előre, egyet hátra, kettőt felülre és ha ez nem lenne elég akkor beteszek egy 120-ast alulra is. :D

FX-em van, és nem félek használni!

(#2464) ViZion válasza Logitech76 (#2463) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, bocs, nem is néztem, már írtad! DIMM az asztali, SO-DIMM a noti ram, szal ez jó!
Annyi ventit? Reptéren laksz? Előre 2×140-es, meg fentre egy venti, leszabályozva 7 V-re, esetleg kapcsolóval 7/12V váltással próbáld ki mit mutatnak a hőfokok, ha kevés, akkor ráérsz pakolni hozzá. Nálam 4× leszabályozott venti van, tervezgetem mit lehetne másként, kevesebbel... logouton van róla pár kép.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2465) Logitech76 válasza ViZion (#2464) üzenetére


Logitech76
csendes tag

Nah akkor megnyugodtam! :) Nem, de reptéren voltam katona, lehet ez miatt van. :D :D :D Kipróbálom akkor úgy, de abból a megfontolásból, hogy ha már ennyire jól szellőztethető ám még is elég halk (állítólag) házat veszek akkor úgy gondoltam kihasználom a lehetőséget és inkább vezérelve forgatom a ventiket. :) De így végig olvasva az előzményeit ennek a beszélgetésnek valóban túlzásnak tűnhet, de tegyük hozzá, hogy ez egy FX processzor...lesz ott hő bőven. :D

FX-em van, és nem félek használni!

(#2466) ViZion válasza Logitech76 (#2465) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a hő, meg fogyasztás el van túlozva! 1,4 V -ig biztosan nem fűt és nem fogyaszt sokat az FX. Nálam 1,5-2 óra BF3 után áll meg az élet, ha 7V-ról elfelejtem feljebb kapcsolni a ventiket :D
Játék alatt nem zavar a fullon járatott 4 db venti, viszont többnyire felesleges lenne.
Próbálgasd, kitapasztalod majd. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2467) Logitech76 válasza ViZion (#2466) üzenetére


Logitech76
csendes tag

Jó hát nem mondom, hogy nincs. :) Korábban a jelenleg használt AMD procimra is azt mondták hőerőmű, aztán gyári hűtővel és nem annyira jól szellőztetett házban sem sokkal hangosabb egy laptopnál. :D A gyári feszültsége amúgy jól tudom 1,3 V körüli? Vagy ezt rosszul tudom? :B Persze mindenképpen kísérletezgetni fogok vele. Azért csak nem fogok 6 ventilátort tekertetni mert van. :) De viszont ha kell akkor meg ott legyen és használni is tudjam. :)

FX-em van, és nem félek használni!

(#2468) ngabor94


ngabor94
tag

Maradtam is volna az EVO R2-nél csak kiváncsi voltam, hogy mi a különbség. Akkor csak annyi amit írtam, az egyiket jobban lehet doppingolni.
Köszi egyébként.

(#2469) Lacielvtárs válasza ViZion (#2466) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

uram, VIZion, vajon melyik az?
én nem tudni english :D
én az elsőre tippelek, de az a biztos amit te mondasz :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2470) ViZion válasza Logitech76 (#2467) üzenetére


ViZion
félisten

Bios beállítások, tuning, feszültség, APM, Turbo, LLC ilyesmik a keresők kedvéért :B
Kiindulásnak ezt, meg előtte/utána volt pár linkelt írás még, ha valaki RAM tuningra is igényt tart.

Lacielvtars: elvileg ez jó beállítás. Win8 van Neked? Akkor win 8 topikban kérdezz rá sztem. Mondjuk próbaként disabledre is rakhatod, hátha. De így látnia kellene az OS-nek, hiszen BIOS is látja, írja is. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2471) Lacielvtárs válasza ViZion (#2470) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

win 7 64bit van
nem hiszem a microf.s-nak :)
igen most látja mert normálisan indult és mindent látott
nem tudom olyankor mi lehet ha a win betöltésekkor nincs semmi usb, akkor lehet a bios sem ismeri fel az eszközöket
hogy az mitől, no akkor lehet már x-akta :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2472) Logitech76 válasza ViZion (#2470) üzenetére


Logitech76
csendes tag

Rendben. :B Köszönöm. :R :)

FX-em van, és nem félek használni!

(#2473) juhfül


juhfül
csendes tag

Üdv!

Lecseréltem az AMD gyári hűtőét egy Ashura-ra (uyge mindkettő 4 pines) és most nem indúl a gép.

A táp jó. Nem kapcsol be a monitor (már próbáltam 2 VGA-val is).

Nem villog a HDD led bekapcsolás után (se SSD-vel. se HDD-vel)

Viszont megy a CPU led a [lapon].

Berkapcsolás után nektek is ? Eddig sosem figyeltem.

pontpontvesszőcske

(#2474) ViZion válasza juhfül (#2473) üzenetére


ViZion
félisten

Amikor levetted a régi kúlert, akkor lehet, h elmozdult a proci vagy ilyesmi? Szedd szét, takarítsd ki.
Mondjuk elsőnek ramokat vedd ki, h sípol-e, mozgasd át, fújd ki a csatikat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2475) juhfül válasza ViZion (#2474) üzenetére


juhfül
csendes tag

Nagyon régen ki lett vágva a speaker a házból (nem gondoltam, hogy még hasznomra válhat).

Már próbáltam mindent; ramok külön-külön minden variácóban, mindkettőt szintúgy.

Minden SATA portot; másik VGA-val, vissza a gyári hűtővel, de a BIOS-ig se jutok el.

A DRam led villog (lehet RAM lesz ?)

A CPU led világít (CPU lesz ?)

A boot lámpa világít (alaplap lesz ?)

Kifogytam minden ötletből.

Nektek mi a led-ek "álláspontja" ?

pontpontvesszőcske

(#2476) ViZion válasza juhfül (#2475) üzenetére


ViZion
félisten

BIOS reset volt már? Bár hűtő cserére nem hiszem, h kellene...
Ledeket nem tudom, elvileg zöldnek kellene lenni ha OK, nem? Tápod rendben van? CPU tápját nem húztad le a hűtő cseréhez?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2477) Lacielvtárs válasza ViZion (#2476) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, ezek jó ötletek
kellene bele egy speaker, mert az elárulna vagy segítene
valamint esetleg nincs beragadva a reset vagy a pover gomb?
én már jártam így anno hogy megszívatott egy be ragadt reset gomb

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2478) juhfül válasza ViZion (#2476) üzenetére


juhfül
csendes tag

Ha leírnád a Bios reset pontos sorrendjét azt megköszönném!

Próbáltam hosszú DEL-lel bekapcsilni, nem indúlt. Alaplapon hotek néha bekapcsolja, de akkor sincs kép.

Mindent visszadugtam a helyére.

Szerintem ebből holnap szervíz lesz, de köszönöm az ötleteket!

pontpontvesszőcske

(#2479) Taifa Díaz válasza juhfül (#2478) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Sajnos az a rossz hírem van, hogy a ledek a boot során akkor maradnak bekapcsolva, ha valami gond van. Az én lapom legalábbis sorban mindet felvillantja indításnál, aztán a sikeres ellenőrzés után kialszanak. De lehet, hogy ezek a funkciók is szabályozhatók a BIOS-ból, még nem néztem utána. Az biztos, hogy alapesetben nem maradnak égve, csak ha jelezni akarják a hibát.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2480) ViZion válasza juhfül (#2478) üzenetére


ViZion
félisten

bios reset az az elem kivét, majd visszarakás. Mivel venti cseréd volt, így még egy tippem van: az új ventit esetleg nem kedveli a deszka :F A gyári ventijét dugd rá, a procihűtőjét meg case fan csatira, így lesz hűtésed is. CPU tápját rádugtad biztosan?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2481) powermause válasza juhfül (#2475) üzenetére

Sajnos vannak ilyen "spontán bios hibák" az m5a97 evo nál is!Valamit matattam benne pár dolgot lehúztam aztán vissza raktam.Na és innen aztán sehova.Még képet se adott a lap.Két nap csere lap keresgélés után olvastam valahol hogy cpu ki-majd vissza .Csak ennyi.Nekem ettől állt vissza a rend!A haver m5a97 evo-ja ettől se jött helyre,neki bios frissítés lett a három órás hibakeresés vége.DE utána minden vissza állt.Neki sem voltak egyértelmű okok, hol ez állt le hol az...De biztos hogy bios probléma volt! :(((

powermause

(#2482) ViZion válasza powermause (#2481) üzenetére


ViZion
félisten

Régi MSI inteles lapoknál "széria" volt, aminél reset-reset-reset nyomogatva lehetettt néha indítani.... kolléga mondta, h bios frissítés (akkor is, ha a legfrissebb van fent). És az volt valóban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2483) colker


colker
tag

Ha 1903 BIOSról akarok most a legújabb 2201-es biosra frissíteni akkor az egyből mehet fel?Vagy ez olyan mint a játék patchek hogy egymás után kellene felrakni?(tehát hogy 1903 után a 2005ös utána a következő...)
Ha frissítem a biost az nem hat ki a rendszerre?Jelenleg nincs lehetőségem oprendszer telepítésre így nem szeretném elveszteni a dolgokat:)

Fat32es formázott pendrive rányomom a zipból kicsomagolt fájlt és biosban elindítaom a bios frissítést ennyi az egész?

[ Szerkesztve ]

(#2484) Lacielvtárs válasza colker (#2483) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, a op rendszerre nincs kihatással az új UEFI bios frissités
VIZion mesternek köszönhetően én is a napokban csináltam pont azt amit te is akarsz
1903 ról frissítettem a 2103-ra
nem tudom hogy lenne újabb, de lehet
a bios beállításaidat, ha nem alapon voltak akkor újra be kell állítani, de ezen kívül más nem változik
a biosban belépsz advanced módba, ott van ilyen hogy EZ bios, ha jól emlékszem az utolsó menüpontban a felső sor ikonjai között
ott kiválasztod a pendrivét, ott lesz köztük a többi meghajtó is
rákatt a filére és rákérdez valamire és ott OK
majd egy folyamat csík jelöli a folyamatot, ha kész, újra indítod és készen is van

szerk: nekem ntfs file rendszerrel is felismerte a bios a pendrivét

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2485) colker válasza Lacielvtárs (#2484) üzenetére


colker
tag

Köszönöm!Megpróbálkozok vele nemsokára.
Jelenleg asus oldalon a 2201 a legújabb amit töltöttem remélem jó lesz.

(#2486) Lacielvtárs válasza colker (#2485) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor van még újabb :R
ne aggódj, nem lehet elrontani, de ha még is akkor is van arra mód ezen biosoknál hogy rendbe lehet rakni
nem lesz, egyszerű ez mint az egyszer egy
egyszer megcsinálod és utána már menni fog, mint a biciklizés :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2487) juhfül válasza ViZion (#2480) üzenetére


juhfül
csendes tag

Ezeket már mind eljátszottam, de még adok neki egy esélyt a hétvégén. Ha meg így marad, akkor hétfőn megy vissza garanciába.

De örülnék ha sikerülne Bios-t frissíteni valahogy.

pontpontvesszőcske

(#2488) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok !
Van 1 asus m5a78l-m/usb3 lap, ami nem akarja vezérelni a ventit..
Pedig van rá opció a biosban.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#2489) ViZion válasza Stonerice (#2488) üzenetére


ViZion
félisten

PWM ventit vezérel csak, bár vki mintha írta volna, h case fan-on mezei 3 vezetékest is vezérelt, de lehet azt software-vel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2490) KFury válasza ViZion (#1660) üzenetére


KFury
csendes tag

Szia!

Minden értéket úgy állítottam be, ahogy ebben a hsz-ben láttam.

Az normális, hogy a CPU-Z szerint a processzor (Core Voltage) idle állapotban (7.0 szorzó) 1.020 V-ot, míg terhelésnél (22.0 szorzó) 1.464 V-ot kap? Nem túl sok ez?

A hőmérsékletek rendben vannak, mert idle-ben 33-34 C, míg terhelve 48 C.

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#2491) ViZion válasza KFury (#2490) üzenetére


ViZion
félisten

Ott is le van írva, hogy ezek iránymutató értékek. Még azonos proci szériánál is mások lehetnek, attól függően, hogy a waffe melyik részén voltak... Neked nem is olyan a procid, mint nekem. 1,5 V alatt biztosan nincs baj, de szvsz annyit megy kevesebbel is, annak a procinak 4,6 sem sok általában.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2492) KFury válasza ViZion (#2491) üzenetére


KFury
csendes tag

Ok :)

Most látom, hogy neked FX6300 van. Valamiért úgy emlékeztem, hogy 8320-asod van. Ok, akkor kicsit még állítgatok rajta :)

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#2493) atomanti19 válasza KFury (#2492) üzenetére


atomanti19
aktív tag

4.4Ghz-hez 1.36V körüli feszt állíts, max 1.38V-ot. Innen lépkedhetsz vissza amíg stabil.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#2494) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A segítséget kérném tőletek! Windows 8.1 van a gépemen és fast startup módban indítom. 10 indításból kb 2-3 gyors indítás nem működik. Ilyenkor az eseménynaplóban kernel-power 41 bejegyzés lesz plusz még egy ilyen hiba bejegyzés:

Source: kernel-boot
event id: 29
Level: Error
User: System
Source: Kernel-Boot
Windows failed fast startup with error status 0xC00000D4.

A gépem egy asus m5a97 R2.0 alaplap, AMD Phenom II 955, 4 GB RAM, Kingston 60GB ssd. UEFI módban van indítva a gép. Ha kiveszem a gyorsindítást, akkor nincs semmi gond. Ha visszarakom, akkor néha-néha csinálja!

Pár hete vettem ezt az alaplapot, előtte egy MSI 880GM-E41 volt. Azzal semmi gond nem volt! Lehet, hogy valami driver probléma lesz? A legújabb Bios van rajt!

Ötlet esetleg valakinek, hogy mit nézzek meg vagy mit kell tenni?

Köszönöm: Impair

(#2495) ViZion válasza Impair1980 (#2494) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg ilyenkor a win8 nem áll le teljesen. Lehet, hogy amikor leállítod és áramtalanítasz is, akkor csinálja?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2496) Impair1980 válasza ViZion (#2495) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

Teljesen kikapcsol a gép, ventik leállnak, led kialszik. Én az asus lapra gyanakszom, de hogy pontosan mi még nem tudom!

(#2497) ViZion válasza Impair1980 (#2496) üzenetére


ViZion
félisten

NEm, nem teljesen kapcsol le. Hibrid kikapcs az alapértelmezett win8-nál. Teszteld. Ne áramtalanítsd, és úgy indítsd a gyors boottal. Ha akkor jó, jó. Ha leállítod, áramtalanítod, majd indítod és nem jó, akkor az volt a hiba.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2498) Impair1980 válasza ViZion (#2497) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a fastboot-nál csinál egy 400-500 MB kötegfájlt és azt olvassa vissza a meghajtóról. Tehát elvileg független attól, hogy áramtalaníttom-e vagy sem. Kipróbáltam és 10 újraindításból 1-2* továbbra is kernel-power 41 és a szokásos hibalista!

(#2499) ViZion válasza Impair1980 (#2498) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, megerőltettem magam és utánaolvastam mi lehet. Mivel adatlapod nincs kitöltve, így csak tipp...
Tuningolva van a gép, csak nem stabil. A hibernált adatokat kitömöríteni nagyon CPU és ram igényes dolog, néha pedig beletörik a bicskája, ilyenkor csinál egy restartot, kész. Mik a cpu és ram beállítások, feszültségek? Mi a ram típusa, SPD és bios időzítése? LinX stabil a gép? Hány kör, mennyi ram? Ezeket ellenőrizd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2500) Impair1980 válasza ViZion (#2499) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nincs tuningolva. Minden az alap beállításon van. Biosban Normal mod kiválasztva. Minden érték Auto-ra állítva. A CPU 3200 Mhz fut (alap beállítás). Nincs húzva egyik érték sem!
Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.