Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) MaxxDamage válasza Lacielvtárs (#2700) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Meg is jött a válasz ! ;)

"A szenzor a chipset belsejében található és általában kisebb hómérsékletet mutat, mint amilyen a borda hőmérséklete. 60-65°C feletti hómérséklet esetén jelentkezheztnek problémák az alatti értékek mind jónak számítanak."

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2702) adamssss


adamssss
veterán

No itt a vége részemről a cpu kínzásának.
A tesztek 1.332v-on futottak. Ameddig nem lesz cpu limites játék addig ez marad.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2703) djdaniel


djdaniel
senior tag

nektek is így lötyög a hűtőborda a lapon ? videó

múltkor leadtam a táppal együtt garanciába mert ciceregtek, tápot javították, lapnak még sem volt semmi baja, én hülye nem néztem meg a boltba a lapot miután vissza kaptam, haza értem be akartam szerelni akkor vettem észre hogy lötyög rajta mint a sz@r. :W

(#2704) vakond5 válasza adamssss (#2702) üzenetére


vakond5
őstag

Teljesen jó beállítás. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2705) MaxxDamage válasza djdaniel (#2703) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt a Videót mutasd meg az Asus Magyarország pl. Ügyfélszolgálatnak (kiváncsi vagyok mit mondanának rá) :DDD
(pl. Facebook-on keresztűl is megteheted , csak a linket beilleszted azt jóccakát , +kis szöveget mellé, hogy normális jelenség-e) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2706) vakond5 válasza djdaniel (#2703) üzenetére


vakond5
őstag

Majdhogynem normális dolog, mivel az északi hidak magja eléggé kicsi, és kiemelkedik a chip területéről, így nyugodtan billeghet, viszont ez kicsit túlzásnak tűnik.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2707) djdaniel válasza MaxxDamage (#2705) üzenetére


djdaniel
senior tag

hülyén fogalmaztam meg a kérdést, most már mind1 ;]

kedvedért megkérdezem :))

vakond5 ; akkor jól sejtettem, mert mielőtt leadtam nem lötyögött ennyire, ha jól tudom ez attól van hogy a bordánál fogva emelték meg a lapot :W
hétfőn munka után be megyek a boltba, kíváncsi vagyok mit fognak mondani.

(#2708) vakond5 válasza djdaniel (#2707) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, megeshet hogy a bordánál való megfogás miatt tudod ennyire mozgatni, mert minden deszkánál kicsit összeragasztja a száradó paszta a bordát a chippel. Mikor először mozdítod meg, olyan, mintha nagyon finoman letörne a borda a chipről, ahogy elválik a paszta. Onnantól fogva lehet könnyebben mozgatni, de szerintem a hűtést nem befolyásolja. ....ha már viszont ez az állás, javaslom hogy pasztázd újra, nem veszthetsz vele semmit.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2709) ViZion válasza atomanti19 (#2686) üzenetére


ViZion
félisten

Könyörgöm, olvassatok már, legalább az FX topikot, mert a kérdés számtalanszor volt már.
Nem, a magok nem 29°-osak és ez a fok nem Celsius-fok. Próbáljuk meg feldolgozni. Mivel ez egy származtatott érték, a magokban nincs szenzor. Ez egy saját skála, ami felsőbb értékeken már közel azonos a Celsius-fokban mérhető értékekkel. Vagyis a 29° az nem 29°C, viszont a 70° az már kb. 70°C.

lafaty80: megnézted a sata beállítást és hogy melyik porton van? HD Sentinel vagy SSD life mit írt az SSD-re? Ezek nem derültek ki, közben itt tippeljünk. Memtest lefutott, az jó.

luimapeiz: de, igen a VRM túlmelegszik és hogy ne füstöljön, csökkenti a feszültséget, ezáltal az átfolyó áramot és a melegedést...

vakond5: jajj... mielőtt újrapasztázna, azért kellene pár dolgot tisztázni: vissza tudja majd rakni a bordát? Van ott paszta? Ahogy én néztem ott gap-pad van. Legalább videót keressetek róla bontás előtt, ha nem akarjátok a friss gap-pad beszerzéséig alulfeszelve járatni :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2710) troll81


troll81
addikt

sziasztok megszünt a cicergésem :K :K tápcsere volt azota eltünt a cicergés végre :K

(#2711) ViZion válasza troll81 (#2710) üzenetére


ViZion
félisten

Yepp, gratula! :R Az FSP SAGA II 500 W cseréje XFX 550PRO tápra nálam is megszűntette, mondjuk éjjel még fülelek, de sztem elmúlt. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2712) lafaty80 válasza ViZion (#2709) üzenetére


lafaty80
őstag

hdsentinel 100 /100-at mutat, lefuttattam vele normál tesztet, most már full felületi tesztet, és egy fullgyalus tesztet is. Mindenhol minden ok :F

A többire most nem tudok válaszolni hirtelen. Megnézhetem hogy milyen beállításokkal és milyen porton van az ssd, de egy másikat rárakva elindul a rendszer, akkor gondolnám hogy nem ott van bibi.

Külön-külön minden jónak tűnik, de együtt.... lehet hogy hétfőn veszek egy másik ssd-t, 60GB környékit, rendszernek elég lesz, aztán ott majd eldől hogy mivel is van a gond ...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2713) MaxxDamage válasza ViZion (#2709) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mire is jött a válasz nekem ? :) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2714) koston


koston
csendes tag

Hello,

Nekem olyan kérdésem lenne hogy van egy asus m5a99x evo r2 lapom és inditásnál pirosan világit 1et a boot device led? hdd baj lehet szerintem meg az egyiket néha betölti néha nem ujrakábelezésnél még látom a meghajtot meg a biosba is a merevlemezt utána 1x csak nem! Mi lehet ezzel kezdeni előre is köszi a válaszokat!

(#2715) ViZion válasza koston (#2714) üzenetére


ViZion
félisten

Ha HDD baj, akkor arra is van topik... ;)
HD sentinel-t kellene futtatni és az kiírja a smart adatokat. Indításkor, ha nem quick boot van, akkor a deszka is ellenőrzi, figyelmeztet, ha haldoklik a vinyó.
eszközkezelőt is meg kellene nézni, illetve az alaplapi driverek, AHCI driver megfelelően van-e telepítve? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2716) djdaniel válasza vakond5 (#2708) üzenetére


djdaniel
senior tag

mielőtt neki esek, előtte rá kérdezek a boltba, nem akarok bukni a garanciát.

#2709) ViZion ; kerestem videót, de nem találtam.

#2705) luimapeiz ; írtam nekik, válasz ; Az alaplapi hűtőborda rögzítése teljesen normálisan, ellenben a rá gyakorolt mozgatásod már nem annyira, ezekkel a mozdulatokkal akár le is sarkazhatod az alaplapi vezérlőhidat. Vigyázz rá! A gyártók kivétel nélkül ilyen rugós rögzítéseket alkalmaznak az alaplapi bordáknál, felső kategóriás modelleknél, ahol elképzelhető ennek cseréhe valamilyen vízhűtőblokkra, alkalmaznak csavaros megoldást. A lényeg a te alaplapodnál a megfelelő hőátadás és a borda érintkezése a lapkával. Ha ez megfelelő módon, megfelelő pasztázás mellett van megoldva, ilyen jellegű rögzítés is elegendő a tökéletes hőcseréhez. Több generáció óta használt megoldással találkoztál most, és nyilván több generáció óta lehet így feszegetni, mozgatni ezeket a bordákat. A hőfokok rendben vannak a BIOS-ban? Ha az alaplapi híd extrém módon melegszik, akkor nyilvánvalóan probléma van a hűtéssel, az alaplap megérett a garanciális javításra. De ha minden rendben, akkor hibátlan a rögzítés, a pasztázás, és használhatod a géped nyugodtan. Üdvözlettel, ASUS Magyarország

(#2717) vakond5 válasza djdaniel (#2716) üzenetére


vakond5
őstag

Látod, ugyanezt mondtam korábban, amit most az Asus-tól kaptál.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2718) djdaniel válasza vakond5 (#2717) üzenetére


djdaniel
senior tag

tudom, és köszönnöm a válaszodat! :R

ha már vissza írtak az asus-tól, megkérdezem hogy nem-e kapok valami kedvezményt, ha következő lapomat tőlük veszem ;] hátha :U

(#2719) vakond5 válasza djdaniel (#2718) üzenetére


vakond5
őstag

Nincs mit.

Nem hiszem :DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2720) lafaty80 válasza lafaty80 (#2712) üzenetére


lafaty80
őstag

És akkor jöjjön az x-aktás rész:
Ma reggel meguntam, csináltam egy ghost-ot az ssd-ről (még tegnap reggel). Gyalultam a tartalmát, majd elindítottam így a gépet. Érdekes módon elindult rádugott ssd-vel. A ghost image-ből visszaállítottam az ssd-t, és elindítottam a gépet. Elindult, és azóta is megy :F

Nem értem mi baja lehetett, remélem 1x-ri hülyeség :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2721) ViZion válasza lafaty80 (#2720) üzenetére


ViZion
félisten

:F Akkor grat!. ...ezt is megoldottuk :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2722) adamssss


adamssss
veterán

Nektek mi a tapasztalt, ha a ramot 1866-on járatom cl9-ben, vagy csak 1600-on szintén cl9-ben? Valami gyorsul tőle érezhetően?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2723) ViZion válasza adamssss (#2722) üzenetére


ViZion
félisten

Érezhetően? Ne viccelődj... :D
Rakd 1333-ra, nyomj egy tesztet, rakd 1600-ra és teszteld... IRL semmi, de semmi nem változik. Max ha renderelsz vagy tömörítesz sokat, akkor jelenthet valamit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2724) adamssss válasza ViZion (#2723) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi, én is erre számítottam. Akkor nem kínzom. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2725) varta48


varta48
csendes tag

Valakinek sikerült megoldani a forrósodó északi híd problémáját? Mit lehet vele kezdeni, valamit a bios ba kell állítani vagy alapból ilyen meleg? Amúgy nincs tuningolva.

(#2726) vakond5 válasza varta48 (#2725) üzenetére


vakond5
őstag

Korábban feltettem már a kérdést, és neten is utánarájtam. Mindenhol azt írják, köztük a gyártók is, hogy amíg nincsenek stabilitásbeli problémák, semmi probléma.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2727) ViZion válasza vakond5 (#2726) üzenetére


ViZion
félisten

+1
M5A97-en rendesen melegedett, de ott sem okozott gondot. Jól szellőző ház legyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2728) varta48 válasza vakond5 (#2726) üzenetére


varta48
csendes tag

Köszi. Kicsit fura ez a jelenség de megnyugodtam, hogy másnak is van ilyen problémája.

(#2729) vakond5 válasza varta48 (#2728) üzenetére


vakond5
őstag

Igazából csak szemszög kérdése hogy probléma-e ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2730) antee_g


antee_g
tag

Sziasztok!

A következő problémába kérnék segítséget.
Decemberbe vásároltam egy M5A99FX PRO R2.0 lapot és egy Corsair Carbide 200R házat.
Az előlapi(vezérlő chip vagy alaplapi csatlakozóra gondolok) USB3-mal van gondom.(A háznak csak usb3 csatlakozása van usb2 nincs).Múlt héten vettem észre ,hogy az egyik aljzaton csak max. 45MB/s tudja olvasni a meghajtót( Transcend JetFlash 780 (100/20) és Adata N005 (60/22) pendrive-okkal teszteltem). A másik aljzaton meglenne a sebesség csak itt random el szokta dobni meghajtókat, lekapcsolja azokat irás és olvasás közben is, majd egy pár másodperc múlva újra láthatóak. Hogy kizárjam a ház előlapi csatlakozóinak esetleges hibáját, vásároltam egy ilyen adaptert. Ezzel nem volt gond a lekapcsolássokkal, viszont mindkét aljzaton szintén 45MB/s olvasott.
Amikkel teszteltem: AIDA64 , ATTO Disk Benchmark, Total Commanderbe másolások, írások.
A hátsó panelen lévő csatikkal semmi gond, ott hozza az adott eszközök max. írás /olvasási sebességét.
Asmedia 1042 vezérlő firmware frissítéssel is próbálkoztam, de a probléma megmaradt.
Esetleg valakinek volt hasonló gondja vagy valami jó ötlete erre a problémára?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv.

(#2731) Lacielvtárs válasza varta48 (#2728) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
én is csatlakozom, nekem is ilyen a lapom és a forró fejű hűtő borda :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2732) pipo112


pipo112
senior tag

Hali ma olvasgattam az összefoglalót az m5a Lapok tunning beállításairól és van 1-2 ami nem világos
pl az nb/ht linket minden estben kell állítani mert én a memóriát nem akarom birizgálni +a bios-t mindig kell frissíteni mert néztem az enyém. Az a 2005 verzió és ezt nem bántanám ha nem muszáj a lapom m5a97 Evo r2.0 ja és a feszt cpu-nak melyik menü pontban bírom állítani a válaszokat előre is köszönöm

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2733) ViZion válasza pipo112 (#2732) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kötelező a bios frissítés, de azért hoz új dolgokat is néha. Tiéd nem régi, akár maradhat is, bár ilyenkor az elején még nem fáj, nem kell mindent újra beállítani.
nb HT linket nem kell állítani, a lap 2000-re rakja, 2400 amúgy a proci default. Ez nem tuning igazán, ramot nem ezzel húzod. A CPU fesz dolgot nem értem, offset módban állítod a vid-hez (kb. fesz alapérték) képest. Ez le van írva az 1660 hsz-ben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2734) pipo112 válasza ViZion (#2733) üzenetére


pipo112
senior tag

Köszönöm akorr CPU offsetet kell állítani meg a cpu/nb-t
még 1 kérdésem lenne ezt mennyire érdemes állítani most alap fesz 1.308 4,4-re akarom húzni 22x200 as beállítással

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2735) ViZion válasza pipo112 (#2734) üzenetére


ViZion
félisten

Te elolvastad az 1660-ast? Igaz, nem a Te M5A78 lapodhoz készült, szal... kicsit kreatívnak kell lenned.
Abban a lapban lehet merész a 4,4 GHz. Procitól és laptól függően azt 1,4 V alatt viszik általában.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2736) pipo112 válasza ViZion (#2735) üzenetére


pipo112
senior tag

A lapom 1 M5A97 evo r2.0 tegnap raktam össze csak még az adatlaponat nem frissítettem

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2737) vakond5 válasza pipo112 (#2736) üzenetére


vakond5
őstag

Azzal a lappal nem lesz gond semmiféle szempontból. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2738) pipo112


pipo112
senior tag

Jóreggelt na tegnap álligattam azok alapján amit Vizion leírt az 1660-as hsz-ben de valamiért nem jött össze mert prime95 2perc után errort dobott vagy a 2es vagy 3-as magra azt lekacsolta meg a hőfok is Elment 65 c-ig nem akar összejönni
utána megnéztem autó tunningot turbov-vel 1.320 vcore-al ment stabilan 4,2-n de akkor is belenyalt a 65c-be(kupak ) mondjuk attól feljebb nem ment
ha kérhetnék valakit tudna segíteni beállítani mert fonalat vesztettem

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2739) vakond5 válasza pipo112 (#2738) üzenetére


vakond5
őstag

Turbot inkább hanyagold, helyette szánd rá az időt, és kézzel állítsd be a tuningot. Hidd el, jobban jársz ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2740) pipo112 válasza vakond5 (#2739) üzenetére


pipo112
senior tag

Azt szeretném csak valamiért nem akarja a jót .
a turbot csak megnéztem egyáltalán milyen értékeket ad meg a biosba
valamit tuti el szartam csak mivel nekem ez új még nem megy
olvastam hsz-et guide-okat próbálkozok csak parázok ne hogy kinyírjam a konfigomat

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2741) vakond5 válasza pipo112 (#2740) üzenetére


vakond5
őstag

Referenciának jó ha megnézed mekkora feszt állít be a turbo, viszont utána jobb ha ahhoz kapcsolódóan kézzel csinálod meg.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2742) pipo112 válasza vakond5 (#2741) üzenetére


pipo112
senior tag

Most újra állítottam a feszeket nem bántottam alapbol CPU 1.356- cpu/nb 1.400 ezt lőtte be neki 20x220 CPU ratio-val

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2743) vakond5 válasza pipo112 (#2742) üzenetére


vakond5
őstag

Szerintem jobban jársz ha FSB-t hagyod, és helyette csak szorzóval húzod.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2744) pipo112 válasza vakond5 (#2743) üzenetére


pipo112
senior tag

akkor 22x200ra lőjem be ?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2745) vakond5 válasza pipo112 (#2744) üzenetére


vakond5
őstag

Igen-igen.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2746) pipo112 válasza vakond5 (#2745) üzenetére


pipo112
senior tag

ok
:R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2747) vakond5 válasza pipo112 (#2746) üzenetére


vakond5
őstag

Írj majd hogy mi a helyzet, és segítünk ha kell még valami ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2748) pipo112 válasza vakond5 (#2747) üzenetére


pipo112
senior tag

ok köszönöm most várom a a winfos frissítését remélem 10p azt meg van

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#2749) vakond5 válasza pipo112 (#2748) üzenetére


vakond5
őstag

:C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#2750) pipo112


pipo112
senior tag

szép napot na oda jutottam hogy sehova :W
beállítottam 22x200 amiket kellett kikapcsoltam apm-et, c6state-et, meg ami még le volt írva az 1660-as hsz-ben
epu auton van , c1e bekapcsolva svm bekapcsolva

cpu feszt beállítottam ofset mode-ban 0.06250 be adta rá 1.344v , cpu/nb 0.025000 de amint indítom a primot a fesz fel megy 1.380ra nem értem miért és el kezd melegedni a proci mint az állat :W
nem tudom mit szarok el de valamit nagyon .S
így még 2p-nél tovább nem is mertem hagyni mert ott már 66C volt a proci
pls help :) :O

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.