Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Superman válasza BioNiCMaN (#949) üzenetére


Superman
nagyúr

Belövöd az FSB-t egy bizonyos szintre, aztán alatta van a DRAM frequency, azt lenyitod és ott kiválasztasz egy magasabb értéket, mint amennyin most megy. Persze olyat, amit még feltehetően bír a ramod, mert 965-ös chipsetben visszaosztani nem lehet ramot, csak előre szorozni. :DDD

(#952) Superman válasza BioNiCMaN (#950) üzenetére


Superman
nagyúr

Ne törődj vele, mint mondtam nem jól jelzi....

(#953) BioNiCMaN válasza Superman (#951) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi szépen :R , délután megnézem mi a helyzet. :DD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#954) Sylar_


Sylar_
tag

sziasztok,

használ valaki ilyen lapon Zalman CNPS9500 procihűtőt? az a problémám, hogy folyamatosan max. fordulatszámon pörög a venti, bármit is állítok be a biosban

hogyan lehet megoldani, hogy automatikusan állítsa be a fordulatszámot a terheléstől függően? a 2,5 éves alaplapom tudta ezt, a commando meg nem? :((

(#955) Superman válasza Sylar_ (#954) üzenetére


Superman
nagyúr

Nekem is Zalman van, csak 7700-as réz és ehhez adtak egy fordulatszám szabályzót, amivel manuálisan szabályozhatod a fordulatszámot. Ha jól tudom a zalmanok 3 tűs foglalatra kapcsolódnak, az alaplapon meg a processzor FAN 4 tűs és pontosan az marad le, ami a lényeg lenne, ha csatlakoztatod rá a hűtőt: a kontrolláló mechanizmus, a CPU FAN PWM. Ezért is nem működik a biosbeli állítgatás. próbáld meg egy másik, 3 tűs FAN konnektorra dugni, például a CHA-FAN1-re, ami ott van fenn a memóriák fölött, azon működik a venti szabályozás és 3 tűs, csak a biosban ignoráld a CPU FAN warningot, mert állandóan post screen-kor jelezni fogja, hogy nincs venti a CPU FAn-en.

(#956) Sylar_ válasza Superman (#955) üzenetére


Sylar_
tag

ez a 3-tűs-4-tűs téma nekem is eszembe jutott, de a régi alaplapomon (P5GDC Deluxe) is 4-tűs a foglalat és ott mégis működött a dolog, szóval nem értem :F

a cha-fan1-re jó ötlet, bár csak félmegoldás szerintem, mert ha a cpu-n nő a terhelés akkor a cpu fant tekeri nagyobbra (gondolom én)
a cha fant vajon befolyásolja közvetlenül a cpu hőemelkedése?
de azért majd kipróbálom ha hazaértem :R

(#957) BioNiCMaN válasza Sylar_ (#956) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Cseréld le a Zalmit egy Nyinnyára, az valszeg elviszi passzívba is a procid (mondjuk nem derül ki az adatlapodról, hogy mid van), a Nyinnya ventijét meg beszereled házhűtőnek. :D

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#958) Larry303


Larry303
addikt

Holnap érkezik egy commando a kezeim alá.....
melyik biost ajánljátok?
és van e vmi speciális lelkivilága esetleg a lapnak??? -amiről nem árt ha tudok :DDD
előre is köszi

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#959) BioNiCMaN válasza Larry303 (#958) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

BIOS-ra válasz: [link] ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#960) Superman válasza BioNiCMaN (#959) üzenetére


Superman
nagyúr

Meg tudom erősíteni, én is visszatettem a 902-est. 480-as FSB melett meg se nyikkant a gép a legújabb biosszal....

(#961) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#959) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

0902 lelőhely: [link] ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#962) Larry303 válasza BioNiCMaN (#961) üzenetére


Larry303
addikt

köszönöm...
akkor semmi egyéb ''speciális'' :DDD tulajdonsága (pci-e 1x bug és tsa) a lapnak amire külön figyelmet kellene szentelnem, ha jól értem....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#963) ritkamadár


ritkamadár
tag

sziasztok!

tegnap én is vettem egy ilyen deszkát, és lenne két gyors kérdésem:
instabil rendszer esetén fagyhat a bios (0902), vagy csak nálam művel ilyenket a lap? :F
a hardware monitor rész nem egyből jön be hanem várni kell rá másodperceket ez normális??

(#964) Superman válasza ritkamadár (#963) üzenetére


Superman
nagyúr

A Harware Monitor részbe belépve mindig vár pár pillanatot, mert a biosnak kell egy kis idő, míg a ventik fordulatszámát detektálja.
A bios lefagyhat, ha olyan értékeket állítasz be, amik a lapnak nem tetszenek. nekem is fagyott egyszer-kétszer, de már kiismertem, most már minden rendben.

(#965) @Jack@


@Jack@
tag

Hali!
Hol lehet a biosban a momória CL értékeit állítani?

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#966) enamessias válasza ritkamadár (#963) üzenetére


enamessias
aktív tag

instabil rendszernél bármilyen biosz fagyhat....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#967) ritkamadár válasza Superman (#964) üzenetére


ritkamadár
tag

oksi köszi az infót azért a bios fagyás elég gáz! ;)

(#968) ritkamadár válasza enamessias (#966) üzenetére


ritkamadár
tag

hát nem tudom ds4-nél soha nem volt ilyenben részem bár tom az nem asus lap... :U

(#969) Superman válasza ritkamadár (#968) üzenetére


Superman
nagyúr

Nálam volt egy DS4 pár hétig, már túladtam rajta. belepakoltam a rendszert, nem is volt rossz, szinte hozta a Commando szintjét (persze olyan biosa nem volt), de az nem tetszett, ha elcsesztem egy bios beállítást, alig lehetett újraindítani a lapot, néha CMOS reset kellett neki.

(#970) WillyX válasza ritkamadár (#968) üzenetére


WillyX
tag

Milyen memória van a gépben? Nálam olyan memóval, amit nem szeretett még alapon is fagyott.

(#971) BioNiCMaN válasza @Jack@ (#965) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha jól emlékszem (most nem a gépemnél avgyok), akkor ahol a proci beállításokat tudod állítani, ott lehet legalul. ;) Remélem jól emlékszem. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#972) Superman válasza BioNiCMaN (#971) üzenetére


Superman
nagyúr

Ja, igen. :D

(#973) @Jack@ válasza WillyX (#970) üzenetére


@Jack@
tag

TakeMS, elvileg 5-5-5-15 tud 400mhz-en, de amikor meghúztam a procit a 2800-ra akkor automatikusan átállt 4-4-4-12re.Tegnap megnéztem a lapban a tesóm kingmax ramjait, hogy mit is víritanak (nem sok semmit..), majd visszatettem a takems-eket és csak 5-6-6-15 volt az késleltetés. Most meg vissza szeretném állítani 4-4-4-12-re...
:))

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#974) @Jack@


@Jack@
tag

Amugy most szeretnék váltani GEIL Ultra ramokra..., hogy ennyire lement az áruk.. Szereti a commando ezeket a ramokat, mert nem szeretnék felsülni velük???
Válaszokat előre is KÖSZÖNÖM! :)

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#975) BioNiCMaN válasza @Jack@ (#974) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hát én Geil-t mostanában nem vennék, nem olyanok, mint régen. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#976) @Jack@ válasza BioNiCMaN (#975) üzenetére


@Jack@
tag

Hogy érted? Nem megbízhatók, szarakodnak?

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#977) ritkamadár


ritkamadár
tag

Hétvégén nem unatkoztam fúrtam faragtam, végre beszereltem a deszkát a házba... :DD
Fetekre gyártottam egy alu hűtőt egész jó müxik, a heatpipe mehet a polcra:
[link]
[link]
[link]

Kérdésem az lenne mi a gond az 1001 bios-al???
Kipróbáltam, de én nem vettem eddig észre semmi bugot, tuningban is hozza amit a régiek...

(#978) @Jack@ válasza ritkamadár (#977) üzenetére


@Jack@
tag

Különösebb gebaszt én sem vettem észre, bár az everest szerint lassabb a memória olvasás-írás...

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#979) ritkamadár válasza @Jack@ (#978) üzenetére


ritkamadár
tag

Oksi köszi, azért gondolom nem annyira drasztikus az a csökkenés... :R

(#980) BioNiCMaN válasza @Jack@ (#976) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

[link] ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#981) enamessias válasza ritkamadár (#977) üzenetére


enamessias
aktív tag

Hát a Asus Silent Square procihűtőm mellé nekem ilyen nem férne! Még igy is necces volt :)
Az opcionális ventit nem tudom felrakni miatta!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#982) GanXstaZ válasza enamessias (#981) üzenetére


GanXstaZ
tag

Azt nem is kell, le van irva hogy ha komolyabb hűtős van akkor bekavarhat, nekem is silent square van.

(#983) GanXstaZ válasza BioNiCMaN (#939) üzenetére


GanXstaZ
tag

Nekem a 620-as chieftech főtt le szóval én sem bizom már semmiben sem, de lényeg hogy alap jó.

Érdekelne mindenkitől hogy most így melegebb időben hogy birja a lap a tuningot? Én kicsit visszavettem mindent mert még nincs klíma a kecóban :D

(#984) @Jack@ válasza GanXstaZ (#983) üzenetére


@Jack@
tag

Nem vagyok 1 nagy tuningos, nekem 2,8on semmi gond, a proci a max 58-60 fok körül mozog 100% terhelés mellett :U

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#985) enamessias válasza GanXstaZ (#982) üzenetére


enamessias
aktív tag

Vágom! A squaren van egy terelő lemez ami a fetekre irányítja a levegőt, és igy kap elég huzatot! Ezért is nem mindegy hogy milyen irányban rakod fel a squaret!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#986) GanXstaZ válasza @Jack@ (#984) üzenetére


GanXstaZ
tag

A proci annyira nem is gáz hiszen relative könnyen tudsz rá komolyabb hűtőt tenni viszont az alaplapi cuccok melegednek rendesen.

(#987) Sylar_ válasza Superman (#955) üzenetére


Sylar_
tag

hát nem vagyok hanyattesve ennek a lapnak a venti-szabályzásától... :(

de a cpu hűtő cha_fan-ra kötése legalább a zajproblémát megoldotta :R

a problémát egyébként az okozza, hogy az asus kihagyta a biosból azt az opciót ahol a ventilátor csatlakozó típusát lehetett megadni
a korábbi p5gdc deluxe lapomon lehetett választani DC (3-tűs) és PWM (4-tűs) csatlakozó közül, így ott nem volt ilyen probléma
és ahogy elnézem nemcsak a commandón nincs rajta, hanem a többi új lapon sem, nem értem ez miért jó nekik :( csak remélem, hogy egy újabb biosban visszarakják
majd írok nekik :)

a hasonló kategóriájú gigabyte alaplapokon rajta van a funkció, de azokon meg házhűtőknek nincs elég csatlakozó, csak 1-2, szemben a commando 6 db-jával, szóval úgy látszik nincs tökéletes alaplap :)

és igaz, hogy a cha_fan-ra kötött venti nem megy max. fordulaton, de minimálon sem, még q-fan silent módban is csak 1900 rpm-ig viszi le az 1360 helyett, és nem nagyon követi a fordulatszám a prociterhelés növekedését még optimal módban sem

rá lehet kötni az opt_fan-ra is, ott be lehet állítani százalékos teljesítményt (70% a legkisebb, ez a cnps9500-nál kb. 2100-2200-at jelent a max. 2600-hoz képest, még ez is zajos), akkor ezen megy fixen, vagy pedig be lehet állítani egy küszöbhőmérsékletet, az alatt pedig minimális ford.számon megy
ezzel csak az a baj, hogy ez a küszöbhőmérséklet nem a proci vagy az alaplap hőmérséklete, hanem az opcionális hőmérő által jelzett érték
mivel ilyen hőmérő alapból nincs az alaplapra csatlakoztatva, a venti minimál fordulaton megy, ami nagyon halk és mivel most nem húzom a procit erre állítottam be
ha lenne ilyen hőmérő szenzorom akkor rárakhatnám pl. a procihűtő bordáira és máris meglenne az automatikus szabályzás


tudja valaki, hogy hol lehet ilyen alaplapra csatlakoztatható hőmérő szenzort kapni?
nem láttam semelyik bolt árlistájában
pl. cooler master gyárt ilyet:
[link]

(#988) BioNiCMaN válasza GanXstaZ (#983) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Tiszta hepi vagyok, hogy jó a lapom! :))

#984 @Jack@! Én 3GHz-n hajtom és a Nindzsa 42-43 fokon tartja úgy, hogy WCG-zek. :C :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#989) @Jack@ válasza BioNiCMaN (#988) üzenetére


@Jack@
tag

Nekem cooler master hyper tx van fennt, zárt aerocool házban.
Sok ez a 56-58 fok?

[Szerkesztve]

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#990) @Jack@ válasza GanXstaZ (#986) üzenetére


@Jack@
tag

Jogosz! A nyárra sztem én is felpakolok 1 kis ventit a NB-re, mert elég meleg.. :))

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#991) ritkamadár


ritkamadár
tag

ezeket a hőfokokat coretemp-el néztétek??? :U
nálam most kb. 25 fokos szobában a két mag leterhelve ilyen hőfokok jönnek ki 6300@2.8-on: [link]

teljesen zárt ház+hangszigetlő szivacs a memóriákra egy 8-as gladiatech venti nyomja
a levegőt 5v-on. :DD

hmm a hátlapi lcd megvilágítást biosban letiltom erre az everest felkapcsolja, de hiába
nyomom le továbbra is világít. :Y nálatok nem csinálja?

(#992) Superman válasza ritkamadár (#991) üzenetére


Superman
nagyúr

Többek között azzal is. Ez a hőmérséklet kicsit sok, bár tekintve, hogy zárt a ház és meleg van, nyár van, normálisnak mondható. 45 celsius az alaplap és 41 a processzor. Nálam 33 celsius az alaplap és 35 a processzor terheletlenül.

(#993) @Jack@ válasza Superman (#992) üzenetére


@Jack@
tag

Ez van nálam most:
[link]

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#994) BioNiCMaN válasza ritkamadár (#991) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Mé'? Ki lehet kapcsolni? :F :DDD Sose zavart, itt villog egy Access Point, meg egy Router, nekem az a kis kékség már fel sem tűnik. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#995) ritkamadár válasza BioNiCMaN (#994) üzenetére


ritkamadár
tag

Persze ki lehet kapcsolni, biosban van ilyen opció: Advanced --> LCD Poster Back Light [Disable] leveszi a kék háttér világítást. Hát azért tök sötét szobában elég gáz főleg film nézés közben... :DDD

(#996) ritkamadár válasza @Jack@ (#993) üzenetére


ritkamadár
tag

húhh 2.8GHz-hoz ilyen magas proci feszt kellett tolnod azért 1.54V elég sok, nálam 1.225V-on lazán megy ilyen frekin, ja és az összes fesz alapon vagyon... :P
a másik nálam a cpu és magok hőmérséklete között 12-13 fok különbség van, nálad ez 5-7 fok ez érdekes... :U

(#997) ritkamadár válasza Superman (#992) üzenetére


ritkamadár
tag

Terhelve gondolom neked is feljebb kúsznak hőfokok, nálam sajna a skystar2+x1800 fűti fel a házat a szerencsélten táp venti meg 8v-on nem tud annyi hőt kinyomatni a házból. ;)

(#998) BioNiCMaN válasza ritkamadár (#996) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Őőő, ha minden feszt alapon hagytál, az nem biztos, hogy 1.225... vagy a proci feszen kívül hagytál mindent alapon? :U
Hőfok: nálam is így van, procinak 38-at ír az everest, a két magnak, meg 42-43-at. és mondom, WCG-zek, szal 100%-on megy folyamatosan a proci. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#999) @Jack@ válasza ritkamadár (#996) üzenetére


@Jack@
tag

Én nem állítottam a proci fesz-t, minden auto-n van, nem nyúltam hozzá..
Lejjebb kéne vennem?? :F

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1000) BioNiCMaN válasza @Jack@ (#999) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha auto-n hagytad, akkor a lap emeli, annyira amennyire ő gondolja...

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.