Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) GanXstaZ válasza Rudolph (#298) üzenetére


GanXstaZ
tag

Ha már ilyen szinten nekifutsz akkor a procin semmiképpen se spórolj. 6600-ast bele :)

(#302) #72042496 válasza Rudolph (#298) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is azt mondom, a 750 W-os táp felesleges... A géped fogyasztása a 200 W-ot sem fogja elérni, a Thermaltake táp meg amúgy is egy vicc! :D
Ha jót akarsz, akkor ezek közül választasz: [link] (Én pl. egy 300 W-os FSP Zen-el tolom...és ez a 8800 GTS + kétkörös vízhűtés után sem fog megváltozni. ;))
A tápos kérdéseknek a [link] topic ad otthont.

Ha nincs rá annyid, akkor inkább vegyél egy olcsóbb deszkát és bele egy C2D-t, jobban jársz...egyszerre megérzed a teljesítménynövekedést, mert ott figyel a bika proci. Ha pedig meglesz az összeg, még mindig ki tudod cserélni az alaplapot...ráadásul addigra több tapasztalat (és BIOS) fog rendelkezésedre állni a Commando kapcsán.

Az pedig, hogy hogy néz ki az alaplap, ne befolyásoljon a választásban! Ha nem használod ki a Commandot, felesleges 55-60K-t kidobni rá, ha 40-ért is válogathatsz a jobbnál jobb lapok között. (Én max. a vízhűtés elkészültekor váltok - ha egyáltalán váltok: a mostani 3,36 GHz is elég mindenre, s úgy érzem, a jelenelegi lappal is bőven van még tartalék a rendszerben...)

A C2D alapú gépek nemcsak szintetikus tesztekben brillíroznak. :)

Vízhűtéssel kapcsolatban pedig ezt ajánlom: [link] (Nehogy megvegyél valami Thermaltake szutykot...!)

''De annak reményében döntöttem így, mert hamegfelekően túlméretezem a tápot akkor a kihasználtsága is lényegesen csökken, ezért remélem hogy nemlesz olyan hangos ( active fan control ) mintha egy kisebb tápot keményebben kihasználnék és talán a 14 centis venti alacsonyabb fordulatszáma is elegendő lesz a hatalmas hűtőbordáknak...''

Francokat! Ha nem terheled le (márpedig egy ekkora teljesítményű tápot nem terhelsz le), csökken a hatásfoka, ergo a elvett teljesítmény nagyobb részét alakítja hővé, így a ventillátor is jobban pörög! A 14 centis pedig ismétcsak LOL, még cserélni sem tudod. Vegyél egy 380 W-os (max. 430-as) SeaSonicot, megeszi reggelire ezt a csoda Tt-t! ;) (Gyakoltatilag minden tekintetben.)

GanXstaZ: Írta, hogy nem dúskál a pénzben...mindennapi használatra felesleges az E6600...mutasson már egy alkalmazást, ahol észreveszi a + 2 MB cache-t...egy húzott E6400 is mindenre elég!


[Szerkesztve]

(#303) Lalaboy válasza Rudolph (#298) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ha vizzel hutened a lapot, akkor tenyleg E6600-as proci kellene bele, a ramokbol is valami nagyon jot kellene belerakni, hogy ne azok legyenek a tuning gatloi! Hiaba az eros proci, vizhutes, ha a Geil ramok 1000 felett C4-be behalnak! :)

(#304) ATM_automata


ATM_automata
őstag

:DD Bocs Lala, nem tudtam, hogy USA-ban vagy. Sorry :R

Hiába....jó öreg Európa...... :DDD

[Szerkesztve]

What else?

(#305) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

GanXstaZ: Írta, hogy nem dúskál a pénzben...mindennapi használatra felesleges az E6600...mutasson már egy alkalmazást, ahol észreveszi a + 2 MB cache-t...egy húzott E6400 is mindenre elég!


Oké bár ellentmondást érzek a 750-es táp és akomplett vízhűtésnél :) 6400-as is jó proci igaz, lehet vízzel többre megy mint én a 6600-al.

(#306) #72042496 válasza Lalaboy (#303) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet félreértettem a motivációit: én úgy vettem ki, hogy az ésszerűség keretein belül szeretne összerakni egy frankó gépet, amit jól meg is lehet tuningolni, mindazonáltal nem kell egy kocsi árát kifizetni érte. :)
Erre a célra egy E6400-as + valamely olcsóbb i965-ös lap tökéletes. (Pl. a DS4-et 34K-ért vettem: abban is szénné lehet égetni a procit, de a RAM-okat is...a 3600+ simán benn van, a végét meg se merem tippelni.)

Persze, ha vagány gépet akar, vagány procival, s azzal mindenféle csúcsokat döntögetni, mert Ő egy enthusiast (véletlenül sem pejoratív értelemben értelemben), akkor egyértelműen a Commando + E6600 a nyerő. Viszont ennek érteleme...nos, az nincs sok. :)

GanXstaZ: Igen, ezt én is furcsálltam...majd talán jön mindjárt Rudolph, s elmondja mi az ábra. :)

[Szerkesztve]

(#307) westlake


westlake
félisten

akinek van mar ilyen lapja, annak nem tunt fel valami furcsa a hozza adott cd-ken? :D
egyebkent tok ganyul van megoldva a dobozon az a kihajthato lap.. az elso szellokes leszakitotta a felet ;)

Play nice!

(#308) h4xor


h4xor
tag

Tudja valaki hol lehet jelenleg kapni ilyen lapot? :)

(#309) westlake válasza h4xor (#308) üzenetére


westlake
félisten

expert nagykereskedes..

Play nice!

(#310) h4xor válasza westlake (#309) üzenetére


h4xor
tag

thx

(#311) GanXstaZ válasza westlake (#307) üzenetére


GanXstaZ
tag

nekem már átvételkor meg volt gyűrve az egyik sarok, más baja nincs.

nforce feltünt ha arra gondolsz :)

(#312) denes242 válasza Lalaboy (#303) üzenetére


denes242
aktív tag

sajna mar akar 900 felett is behalnak

szerk: c4-ben persze

[Szerkesztve]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#313) westlake válasza GanXstaZ (#311) üzenetére


westlake
félisten

nade szerinted nem gaz, hogy az van irva kozvetlenul a commando felirat ala? :U

Play nice!

(#314) GanXstaZ válasza westlake (#313) üzenetére


GanXstaZ
tag

hátelégérdekes na jutottal a lappal valamire már? kiváncsi lennék a te velemenyedre is.

(#315) Gorneck válasza westlake (#313) üzenetére


Gorneck
titán

Hogy állsz a lap tesztjével?

Gorneck#1239

(#316) Hack3er válasza Gorneck (#315) üzenetére


Hack3er
őstag

Sehogy :)
Itt van GanXstaZ akinek már van Commando-ja ő hamarobb tud választ adni.

[Szerkesztve]

(#317) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

Újabb es nemmeglepő megállapítás jön :) a digitális hang recseg rendesen, most leszedtem a 12/25-en kiadott hangkártyadrivert, remelem orvosolták a problémát.

(#318) #72042496 válasza GanXstaZ (#317) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rakj már bele egy normális hangkártyát! :D

(#319) Rudolph


Rudolph
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon köszi, h ''fogadtatok'' a fórumban! :R

Tehát: Oké... :))

Akkor kisebb táp megy bele! ( esetleg ha van nektek bevett akkorszívesen fogadok egy-két típus tippet ;) )
Csak hogy jobban lássátok a dolgot, a vínek semmi köze a gép tápjához teljesen különálló! Csupán a power gomb vezérli, és viszonnt... (kicsitösszetettebb! ) ;)
a proci mondjuk E6400... rendben... ( 40-50K :F )

Jó meglátás: ''én úgy vettem ki, hogy az ésszerűség keretein belül szeretne összerakni egy frankó gépet, amit jól meg is lehet tuningolni, mindazonáltal nem kell egy kocsi árát kifizetni érte''

Pont erre gondoltam! Szeretnék azért egy igen bika gépet, de ésszerű kereteken belűl!

Tehát továbbra is azalaplap marad a kérdés, mi kell nekem, nem baj, ha KICSIT húzósabb az ár, de azért legyen reális, és jó! :))
( most biztos sokan röhögtök! én is tom, h ez ritka, de ilyet akarok! :D:D )

Köszi!

Ja a memóriák amit írtam azok ok-k?

Ne feledjétek, hogy az első gépet még ember rakta össze! :)

(#320) GanXstaZ válasza #72042496 (#318) üzenetére


GanXstaZ
tag

van egy audigy1-em de ha müködik ez akkor nem teszem bele :)

(#321) westlake válasza Hack3er (#316) üzenetére


westlake
félisten

lassan eljutunk odaig, hogy megkovezes jar azert, mert valaki nem teszteli le azonnala megvett lapjat :U nem azoert fogom x idopontban letesztelni a lapot, mert ti kivancsian varjatok az eredmenyeket.. nekem ezert senki nem fizet, sot meg nem keves penzt is bukom az ilyen alaplapprobalgatasokon..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#322) GanXstaZ válasza westlake (#321) üzenetére


GanXstaZ
tag

na pénz bukásról ne beszeljünk inkább :)

(#323) westlake válasza GanXstaZ (#322) üzenetére


westlake
félisten

miert is ne :F

Play nice!

(#324) Hack3er válasza westlake (#321) üzenetére


Hack3er
őstag

Nem jár ezért kövezés mert nem teszteled le.

Alaplapot nem a mikedvünkért kell venned, de ha már kiszemelted magadnak és meg is veszed akkor már nem a mi hibánk hogy pénzkidobás volt. Ha meg veszed akkor meg veszed, ha nem akkor nem. De ha meg vetted akkor meg miből tart letesztelni?, jó tudom hogy kell egy kis idő hozzá, ja meg a többi alkatrész hozzá ami gondolom meg van neked, de nem biztos mert nem tudjuk hogy milyen configod van.

(#325) GanXstaZ válasza westlake (#323) üzenetére


GanXstaZ
tag

mert ilyenkor mindig rájövök hogy jó nagy hülye vagyok :)

(#326) Rudolph


Rudolph
csendes tag

Megint hali!

a (#319)-ben írottakra mi a reakció ( meg asszem #298 )

thx everybody!

Ne feledjétek, hogy az első gépet még ember rakta össze! :)

(#327) GanXstaZ válasza Rudolph (#326) üzenetére


GanXstaZ
tag

read da topik cím és azt :)

(#328) #72042496 válasza Rudolph (#319) üzenetére


#72042496
törölt tag

Táppal kapcsolatban már korábban linkeltem a megfelelő topicot. Nekem a Zen nagyon bevált, ezen kívül az FSP, a Seasonic és az Enermax 350-400 W körüli tápjait ajánlom.
Meg azokat, amik benn vannak a fent linkelt topic első hozzászólásában. :D


A Commando egy extra lap, szerintem felesleges lenne ilyenbe verned a pénzt. Ahhoz, hogy kamatoztathasd a képességeit, az elszántság (valamint megszállottság) és pénz mellé nagy adag szerencse is szükségeltetik (jó CPU-t és RAM-ot kell kifogni).
Ha ezek megvannak, a hibái még ezek után is elrettentőleg hathatnak -ahogy az én esetemben is történt. Azt javaslom, inkább az Abit AB9, méginkább a Gigabyte DS3 / DS4 felé fordítsd a figyelmed. Vagy ott az Asus P5B Deluxe, ami ráadásul ''szép'' is, csak sajnos bugos. Ezen lapok mindegyikében keményen meg lehet küldeni a cuccot, nem kell félni tőlük!

CPU-ból E6400-at vennék a helyedben. (Olyan 45-50K körül mozog az ára.)

A memóriáknak a [link] topicban kérdezz utána.


szerk.: Ja, és westlake-t ha egy mód van rá, ne lincseljétek már meg! :D

[Szerkesztve]

(#329) X@b3e válasza #72042496 (#328) üzenetére


X@b3e
addikt

''Vagy ott az Asus P5B Deluxe, ami ráadásul ''szép'' is, csak sajnos bugos''
Mert ilyen bugok a Giga lapokban ugye nincsenek... ;]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#330) #72042496 válasza X@b3e (#329) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem kellett volna így kiragadni a Gigabyte-ot: az AB9-et sem a ''politikai korrektség'' jegyében írtam oda, hanem azért, mert ahogy elnéztem, azzal is sikerül szép eredményeket elérni! ;)

A kérdésre válaszolva:

PCIe 1x nincs. ;] A vdroop is kisebb, ráadásul olcsóbbak a Gigabyte lapok, a DS4-re pedig PWM blokkot is egyszerűbb maratni.
Bár nekem a PCIe bug már elég volt ahhoz, hogy ne ASUS-ra essen a választásom. A DS4 igaz, hogy nem olyan szép, ráadásul a kisztása is pocsék, valószínű a tuningban is alulmarad...de valamit valamiért. :)
A fentiek mondjuk nemcsak a DS4-re igazak... :B

(#331) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Ez mar szep teljesitmeny:[link] :)
Azon kicsit csodalkozom, hogy szinte mindenki 6600-al hajtja a commando-t! :)

(#332) lazydog válasza Lalaboy (#331) üzenetére


lazydog
addikt

Mit csodálkozol?
A Commando nem támogat mást, sőt tönkremegy az ettől gagyibb, procinak látszó tárgyaktól. ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#333) westlake válasza Lalaboy (#331) üzenetére


westlake
félisten

biztos valami nagy akcio volt naluk :D

Play nice!

(#334) Lalaboy válasza westlake (#333) üzenetére


Lalaboy
őstag

Gondolom akik mar hozzajutottak, javareszt 6600-al rendelkeznek. Mar talaltam 6300-6400&commando eredmenyeket a nemeteknel. :)

[Szerkesztve]

(#335) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

na tegnap láttam 450*9-en xp-t de nem stabil, asszem kell + hűtés mert baszott forrók már a ramok és az alaplapi hűtőbordák is, hiába van + ventim a házban jópár, ezek kevesek.

(#336) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Hogy miert is haragszom a gyari hutesekre? :D
A commando NB hutese:[link]
SB hutese:[link]
vDROOP mod:[link]

[Szerkesztve]

(#337) lazydog válasza Lalaboy (#336) üzenetére


lazydog
addikt

Trehány munka. Ez inkább hőszigetelés.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#338) westlake válasza Lalaboy (#336) üzenetére


westlake
félisten

majdnem az osszes c2dready lap hovezetese ilyen szar.. leszedtem mar jonehany bordat, de a legjobb, feher pasztas megoldast sosem alkalmazzak.. csak tudnam miert nem..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#339) X@b3e válasza westlake (#338) üzenetére


X@b3e
addikt

Kivéve az XBX2-nél... Ezek szerint azt még nem szedted le :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#340) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Holnap megrendelem a lapot es hozza a kiegeszito huteseket! Meg beszereles elott ''elbucsuzom'' a heatpipe hutestol es megkapja a vdroop modot is. Csak a maximizerrel mit fogok csinalni, azt nem tudom meg. Jo lenne beepiteni, mert sokkal jobban kontrollalhato a memoriafeszultseg, de nincs infom, hogy kompatibilis-e, vagy vagni, ill. kikell-e forrasztni a memoriak feszultsegtekercset. :(

(#341) GanXstaZ válasza Lalaboy (#340) üzenetére


GanXstaZ
tag

Szia

Kiegészítő hűtésről írjál majd bővebben pls, engemis érdekelne, bár én gari miatt nem akarom bántani a bordákat, de + cuccok érdekelnek beszerzési hely stb megjelölésével :)

köszi!

(#342) Gorneck válasza GanXstaZ (#341) üzenetére


Gorneck
titán

Nem hiszem, hogy amcsiból rendelnél bármit is... ;)

Gorneck#1239

(#343) westlake válasza X@b3e (#339) üzenetére


westlake
félisten

de leszedtem.. az sem sokkal jobb.. nem hezagos, viszont egy undorito ''poszots'' megoldassal oldottak meg a dolgot.. ragad, nyulik.. nem jo :(

Play nice!

(#344) westlake válasza Lalaboy (#340) üzenetére


westlake
félisten

nem eleg a 3.3 volt bios-bol? ;] annyit nem er a maximizer.. meg nem neztem a lapot, de ahogy olvasgattam, nincs problema a fesszel..

Play nice!

(#345) ATM_automata


ATM_automata
őstag

A csehek már a spájzban vannak!!! [link] :DD

What else?

(#346) westlake válasza ATM_automata (#345) üzenetére


westlake
félisten

ez a kiraly [link] mindig elfog a rohogogorcs, amikor meglatom :D

Play nice!

(#347) ATM_automata válasza westlake (#346) üzenetére


ATM_automata
őstag

Igen, ez nekem is rögtön szemet szúrt. :C

What else?

(#348) Gorneck válasza westlake (#346) üzenetére


Gorneck
titán

:DDD :D

Gorneck#1239

(#349) Hack3er válasza westlake (#346) üzenetére


Hack3er
őstag

Egy kicsit elnyomtatták ezt a dvd-t :D
Lehet hogy lesz Commando ami 680i-re fog épülni és már előre megccsinálták neki a dvd-t :D

(#350) Lalaboy válasza GanXstaZ (#341) üzenetére


Lalaboy
őstag

Itt van eva2000 hutesi megoldasa, igaz a striker laphoz, de a lenyeget szepen lehet latni:[link] :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.