Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) @Jack@ válasza BioNiCMaN (#1000) üzenetére


@Jack@
tag

1000. hozzászolás a topikban :C :R
Akkor hagyom így nem bántom...

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1002) ritkamadár válasza BioNiCMaN (#998) üzenetére


ritkamadár
tag

nem mindent kézzel a legkisebb feszre toltam (kivéve memót), ds4 után semmit nem hagyok auto-n. sajna az asus is erősen túlfeszeli a deszkát auto-n...
inkább megkeresem mi hol stabil, ha nem muszáj nem adok semminek több feszt csak jobban melegíti a lapot... ;)

(#1003) BioNiCMaN válasza @Jack@ (#1001) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hehe! Észre se vettem. :B

#1002 ritkamadár! a Vdrop-ot már ne is emlegessük. :(

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1004) ritkamadár válasza @Jack@ (#999) üzenetére


ritkamadár
tag

szerintem nem ártana teljesen felesleges mindent padlón járatni, kisebb feszen is stabil lesz.
nézd meg az én feszeimet 2.8Ghz-en vagyok én is a proci ugyanaz.

lazán menni kell ilyen feszeken is:
CPU mag: 1.3-1.4V (nálam: 1.22V-on 2.92Ghz stabil)
FSB VTT: 1.3V
Északi híd: 1.35-1.40V
a többi fesz az okésnak tűnik...

(#1005) ritkamadár válasza BioNiCMaN (#1003) üzenetére


ritkamadár
tag

hát igen az a fránya vdrop, ha megtalálom a 50k trimmerem lehet nyomok egy vdrop modot a deszkára... bár kis feszen még annyira nem gáz. :DD

(#1006) Superman válasza ritkamadár (#1004) üzenetére


Superman
nagyúr

De nem mindenkinek megy ilyen feszültségeken sajnos és a nagyobb teljesítmény érdekében kénytelen állítgatni....

1.22Volton??? Nincs az EISt, vagy valamilyen más features a biosban bekapcsolva? 1.375Volt a default feszültsége a 6300-asnak, de te még aláfeszelted? Ezt mégis hogyan? Hogy indul el egyáltalán?

(#1007) jugeen válasza Superman (#1006) üzenetére


jugeen
addikt

szvsz a 1,375V kicsit sok defaultnak [link]

(#1008) Superman válasza jugeen (#1007) üzenetére


Superman
nagyúr

A dobozára az van írva: 1.35 Volt max. A dropot is belekalkulálva tettem rá egy kicsit. 1.22 viszont borzasztóan kevés, nem tudom azon egyáltalán hogy indul el....

(#1009) ritkamadár válasza Superman (#1006) üzenetére


ritkamadár
tag

Ez van procija válogatja melyik milyen feszen szeret menni, az enyém default feszen (1.325V) 3.3Ghz lazán megy ez fölött megáll mint a szög. :(
EISt és társai bevan kapcsolva, de mivel mindkét mag fullra van terhelve (rosetta@home)
folyamatosan szinte mintha be se kapcsoltam volna. Ja és full terhelésre 1.18V-ra esik le a fesz szóval még drop-ol is a lap. ;]

(#1010) ritkamadár válasza Superman (#1008) üzenetére


ritkamadár
tag

Hmm a másik nálam a best D805 procim volt ami 2Ghz 0.9V feszről ment... :DD

(#1011) BioNiCMaN válasza ritkamadár (#1009) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én kikapcsoltam az szorzó b@szkurálást, mert folyamatosan ugrált a WCG miatt. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1012) enamessias válasza Sylar_ (#987) üzenetére


enamessias
aktív tag

Ez a hőmérős móka engem is érdekelne! A másik két R.O.G. laphoz adnak ilyet, nem tudom Commandoból mért spórólták ki!?!?! :F
Ha tud valaki szerezni, akkor szoljon!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1013) @Jack@


@Jack@
tag

Visszavettem a cpu feszt 1.3-ra, stabil minden, a hőmérséklet is esett 10 fokot:)) :C Már csak 40 fok, a 100% terhelés mellett 45 max

[Szerkesztve]

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1014) @Jack@ válasza ritkamadár (#1004) üzenetére


@Jack@
tag

Ha a NB-nek a feszültségét állítgatom az miben nyilvánul meg? Úgyértem mi fog változni ha változik egyáltalán vmi?? :F

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1015) Superman válasza @Jack@ (#1014) üzenetére


Superman
nagyúr

Az északi híd feszültségének megemelése segíthet stabilizálni a processzort, ha magasabb FSb-n megy, persze egy idő után ez is hiábavaló, de magas FSb-n megérhet egy próbát.

(#1016) ritkamadár válasza @Jack@ (#1014) üzenetére


ritkamadár
tag

Na ez már keményebb dió... ;)
Instabil északi híd rendszerint restart-ot, vagy kék halált produkált xp alatt, én memtest86-al [link] szoktam wincsi nélkül floppy-ról bootolni és tesztelni mennyire stabil a lap, ha gáz van az már itt is kiderül (fagyi, mem hiba). Általában ha teszt közben nyomtam egy ESC-t (azaz nyomtam egy restart-ot) akkor a lap simán kikapcsolta magát, ha kevés volt az nb fesz. Szerintem kezd 1.4V-ról teszteld, ha minden ok akkor mehetsz lejjebb, valószínűleg 1.3V is elég lesz. :DDD




[Szerkesztve]

(#1017) @Jack@ válasza ritkamadár (#1016) üzenetére


@Jack@
tag

Köszönöm az infókat!
Visszavettem 1,6ról-amit a lap állított be AUTO-n- 1,4re. Itt stabil, sztem marad így..
Mégegyszer kösssz! :R

[Szerkesztve]

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1018) ritkamadár válasza @Jack@ (#1017) üzenetére


ritkamadár
tag

szívesen nincs mit azért van a topic, hogy segítsünk egymásnak... ;)

(#1019) debut12


debut12
aktív tag

Sziasztok!
Egy 6400at szeretnék kicsit feljebb húzni, de ezekkel a beállításokkal b*szik elindulni a gép.
Tök sötét marad a képernyő, resetelhetem mindig.

CPU Frequency: 400Mhz
DramFrequency: DDR2-800
PCI Clock Sync. : 33.33Mhz
Memory Voltage: 2,1V
Cpu Vcore Voltage: 1,3750
FSB Termination voltage: 1,50

800MHzes Geil Ultra RAM van a gépben.
Tudnátok egy működő beállítást mondani?

Feltelepítettem az Asus AI Suitot, ott egyszerűbbnek néz ki a téma.

Előre is köszönöm!
Jocó

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1020) ritkamadár válasza debut12 (#1019) üzenetére


ritkamadár
tag

Szia!

A nagy kérdés megy-e a proci 3.2Ghz (8*400)... :U
Én a következőket csinálnám: proci szorzót visszacsapnám 6x-ra és megnézném ott megy-e 400 fsb-n, ha igen akkor a lap és memó az okés akkor a procival kell játszani azaz feszt növelni. Ha normális hűtőd van 1.55V-ig elmehetsz! NB VCore-ra nem írtál semmit az se hagyd auto-n (1.3-1.4V elég), FSB feszed nagyon magas (vedd vissza: 1.30-1.35V) akár attól is fagyhat, hogy túlfeszeled az északi hídat.

(#1021) Hack3er


Hack3er
őstag

Jó látni hogy él e topik! :)

Az első topikom ami meghaladta az 1000 hszt. :C

(#1022) GanXstaZ válasza debut12 (#1019) üzenetére


GanXstaZ
tag

Én rápakolnék autóra mindent elsőnek :) 400 cpu, 800 ram, memória fesz auto, alapon ugye vinnie kell a 800at, vpu feszt 1.5Vre kezdésnek, és birni fogja, nekem volt 6400-asom és vitte a 3,2-öt simán. Ha birja akkor lehet lejjebb menni fesszel amig még stabil.

(#1023) Larry303


Larry303
addikt

tudnátok segíteni egy két fesz beállításában?
sok időm nem volt még vele tökölni, most 444FSB n megy a 6420as, de az északi hídat stb szeretném kézzel belőni, mert úgytűnt elég meleg.....és ezek a ddr referencia feszültségek sem tiszták nekem egyenlőre.....tudok vhol olvasni róluk....külföldi fórumokon nem nagyon találtam pontos leírást.....
szal 400-500fsb között, hogy alaklulnak nálatok az alaplap feszültségei....
előre is köszi....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1024) Superman válasza Larry303 (#1023) üzenetére


Superman
nagyúr

Nekem is vannak ilyen problémáim. Szerettem volna erről a témáról olvasni külföldi fórumokon, de nem sokmindent találtam, csak eszelős-extrém japán tuningoldalakat, ahol olyan feszültségek voltak megadva, persze kommentár nélkül, hogy az ember haja szála is égnek állt...:DDD

(#1025) Larry303 válasza Superman (#1024) üzenetére


Larry303
addikt

a saját beállításaid megosztanád velem???
mch és ddr reference stb...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1026) enamessias


enamessias
aktív tag

Alap beállításoknál minden rendben müködik nálam. Viszont ha húzok a procin, akkor minden bekapcsoláskor egy másodpercig bekapcsol (felvillanminden led), majd 2-3 másodpercig kikapcsol minden (még a táp is), majd megint bekapcsol és akkor elindul a gép... :F
Normális esetben ujrainditáskor a tápegység nem kapcsol ki. Ha huzva van a proci, akkor kikapcsol (minden kialszik), majd egy másodpercre felvillan, majd aztán indul rendesen!!!! :F
Gondolom ennek nem igy kellene működnie!?!?! Valakinek, valami 5let???

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1027) Superman válasza enamessias (#1026) üzenetére


Superman
nagyúr

Nekem is ez van.

(#1028) enamessias válasza Superman (#1027) üzenetére


enamessias
aktív tag

igen? Eddig egyik lapom sem produkált ilyet! Ez Commando sajátosság? Vagy más deszkák is csinálnak ilyet?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1029) Superman válasza Larry303 (#1025) üzenetére


Superman
nagyúr

Parancsolj, itt egy link a hozzászólásomhoz, ott részletesen le van írva, de mint mondtam, én is csak kísérletezem.

[link]

A DDR reference összes Auto-n van.

(#1030) @Jack@ válasza enamessias (#1028) üzenetére


@Jack@
tag

Szeva!
A helyzet nálam is uaz, ha változtatok az FSB-n újraindítás után kikapcsol 1-2 mp-re, majd indul rendesen.. :))
Sztem ez általános jelenség lehet, mert a tesóm DS3-as lapja is hasonlókat produkál:)

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1031) Larry303 válasza Superman (#1029) üzenetére


Larry303
addikt

köszi
hétvégén lesz időm vele foglalkozni, majd beszámolok róla....
tegnap csak a procinak és a ramnak adtam manuálisan feszt, így simán bootolt 450es fsb n -6420- viszont nem volt orthos stabil 1,5 vcore mellett...ahogy 70fok fölé ér a proci...jön a hiba....viszont markok játékok futnak így is....

a duplarestart tuning mellet 965 sajátosság márkától függetlenül....



[Szerkesztve]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1032) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak!

Őőőőő, tegnap 1000-re állítottam a ramkáimat, mennek is szépen 2.2V-n 5.5.5.18-as beállításokat lőtt be nekik a lap. Betettem a digis hőmérőm végét a két memória közé, 36°-ig ''kúszott'' (digis, hogy kúszott valna? :DDD ), fel a hőmérséklet, most 833-on és 2.0V-n mennek, így 32.5°. Ja, a szobában 26° van. De a kérdés lényege, hogy mennyire gáz a 36° és 2.2V? Tegyek egy ventit, ami rájuk fújja a levegőt, esetleg vegyek rájuk ilyet: [link] vagy ez már túlzás? :F Esetleg toldjam meg őket kis Zalmi VRAM sünikkel [link]? :B

Ja, úgy látszik dolgoznak a ramok, mert jelenleg 34°-ot mutat a mérő. :U

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1033) Superman válasza Larry303 (#1031) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez egyébként tényleg érdekes és megfigyeltem. Az orthos simán kiüti a processzort, míg a markok, mega játékok vígan futnak. lassan ott tartok, hogy nem édekel az orthos, ha minden, amit futtatni akarok lefut.....Végül is nem orthosozni akarok. :DDD

(#1034) Larry303 válasza Superman (#1033) üzenetére


Larry303
addikt

helyes!!!!
majd ráérünk akkor az orthossal szórakozni ismét, ha fagynak az alkalmazások :DDD
amúgy én úgy vettem észre, hogy 72fok felett történik drasztikus változás a proci lelki világában....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1035) debut12 válasza GanXstaZ (#1022) üzenetére


debut12
aktív tag

Gyerekek, én ezt nem értem.
Kezdek rájönni, hogy s*gg hülye vagyok a tuningoláshoz.
Kipróbáltam mindent.
400FSB RAM 800MHz minden többi auto.
Kipróbáltam NB Vcore 1.4V semmi
VPU 1.5 semmi
Mi a f*szért nem tudok egy rohadt plussz mhzet sem kicsikarni belőle.
Jó a lapom-Commando Jók a RAMok 800as Geil Ultra.
A proci se lehet sz*r elvileg, mert még nem hallottam olyan dual core-ról, hogy abszolut ne lehessen húzni.
Nem kell nekem a 3,2Giga. Beérném kezdetnek 2.8-al is.
PLS segítsetek. Gutaütést kapok, mindjárt kib*szom az ablakon az egész sz*rt, és vissza a jó öreg AMDhez.

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1036) debut12 válasza ritkamadár (#1020) üzenetére


debut12
aktív tag

Ezt is kipróbáltam 400FSB 6X szorzó, minden más auto, de itt is a kib*szott sötét képernyő fogadott.
Bocsi a csúnya írásért, de mindjárt elpattan egy ér az agyamban.
Van valaikenek működő Commando lapos E6400as tuningolt konfigja?
És meg is osztaná velem?
Előre is köszi!
Jocó

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1037) enamessias


enamessias
aktív tag

Köszönöm a felvilágosításokat!
Ma is tanultam valamit! :D
''a duplarestart tuning mellet 965 sajátosság márkától függetlenül....''
Mondjuk engem kicsit frusztrál, de ha ez a normális, akkor jó!
THX all!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1038) ritkamadár válasza Larry303 (#1031) üzenetére


ritkamadár
tag

duplareset nekem úgy tűnik asus sajátosság, gigabyte ds4-nél (ds3) csak a nem megfelelő tuning esetén csinál a lap restartot és akkor is csak azért, hogy default-ra nyomjon vissza mindent. asusnál viszont minden újraindításnál eljátsza arghhhhhhh elég boszantó és a wincsik sem komálják azt tuti. :( ja és mindez fsb függő alacsony (>400) alatt nincs ilyen...

(#1039) ritkamadár válasza debut12 (#1036) üzenetére


ritkamadár
tag

hát kizárásos alapon lap vagy a memória a lúdas... ;)
memókat könnyen letudod tesztelni kisebb fsb-n (mondjuk 333 fsb-n) nézd meg a memóknak mi a vége és mennyi feszt kell adnod. az is lehet, hogy auto-n túl kis időzitéseket állít be a lap a memóknak amit nem szeret. nyomd manualra és nézd meg 5-5-5-15-be...

(#1040) debut12 válasza ritkamadár (#1039) üzenetére


debut12
aktív tag

Szia!
Köszi a helpet.
Tényleg úgy tűnik az időzítésekkel volt a gond. 5 5 5 15 ön 333FSB-vel szépen viszi a 2,66Gigát!
Gondolom ha tovább akarok lépni, nem árt 1.4, 1.5V-ot adni, és beszerezni egy a gyárinál jobb hűtőt!?
Köszi még 1X, már kezdtem elkeseredni.
RAMoknak jó a 2.1V, vagy adjak inkább nekik picit többet?
A GEIL 2.1et javasol.

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1041) debut12 válasza debut12 (#1040) üzenetére


debut12
aktív tag

Gyerekek, én ezt végleg nem értem. TEgnep tökéletesen üzemelt a gép a fenti beállításokkal, ma reggel amikor bekapcsoltam a Winfos töltése közben kék halált szenvedte!
Vissza minden alapra, tökéletesen indul a gép.
Visszaállítottam a fentebb leírt beállításokra, és megint a nagy feketeség fogadott.
Valakinek valami 5lete? :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F
Ha egyik nap megy így, akkor a másik nap miért nem?????
Fuck Computers!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1042) Superman válasza debut12 (#1041) üzenetére


Superman
nagyúr

Mit írt ki a kék képernyőnél?

vezérlőpult --> rendszer --> Advanced (haladó) --> Startup and Recovery (legalső opció) --> Settings fül és szedd kia pipát az automatikus újraindulásból. Ekkor meg tudod nézni, mit ír ki, ha egyáltalán kiír valami érdemlegeset.

(#1043) GanXstaZ válasza debut12 (#1041) üzenetére


GanXstaZ
tag

Adj a procinak 1.5öt a NBt hagy auton (nekem ilyenkor 1.6ra állítja amivel stabil is) meg minden mást is ramok 800-on FSB 400on legyen igy mennie kellene. Ramokat nem kell piszkálni egyáltalán.

A duplarestart pedig nem bug hanem feature :)

Egyebkent pedig ha gyári hűtővel tolod akkor azonnal szerezz be egy normálisabb hűtőt pl mint ami nekem van. Biosod melyik?

Hazaérek beírom nállam mi hogy van hátha segit.

(#1044) Mcray válasza GanXstaZ (#1043) üzenetére


Mcray
senior tag

Sziasztok! Nekem nem commando van csak mezei P5b, de érdekelne mi az a dupla restart mert ha az amire gondolok akkor engem is paráztat. Bekapcsolom a gépet hallom a repülőgép hajtómú hangot aztán csönd, aztán megint winnyog és rendesen elindul. Erre gondoltok?

Ja és nekem mindig így indít a gép. Ez normális?

[Szerkesztve]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1045) Superman válasza Mcray (#1044) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha tuningolva van, akkor igen. 965-ös lapoknál így van. A 945-ösök meg azt csinálják, hogy tuning esetén (legalábbis az Asusok) újraindításkor egyszerűen lekapcsolnak, majd vissza. Ez van.

(#1046) enamessias válasza Mcray (#1044) üzenetére


enamessias
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe itt pár sorral feljebb......[link]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1047) GanXstaZ válasza Mcray (#1044) üzenetére


GanXstaZ
tag

Nekem húzva van de csak akkor játsza ezt el ha valami basztatok biosban ha van egy fix beállítás akkor utánna nekem elsőre indít mindig.

(#1048) Mcray válasza enamessias (#1046) üzenetére


Mcray
senior tag

egyszer próbálkoztam tuningolni, de azóta vissza minden alapra és azóta is így indít minden alkalommal

STALKER:)) rulez

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1049) enamessias válasza Mcray (#1048) üzenetére


enamessias
aktív tag

Nálam tuning nélkül rendesen indul! Tuningal meg néha van tripla reset is :F :W
Itt van aki azt mondta hogy ez 965 ''feature'', de szerintem ez egy idegesítő betegség, amit megszokni nem lehet, de együtt kell élni vele! Mert ugye nem azért vettem ilyen deszkát hogy alapon menjen minden....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1050) Larry303


Larry303
addikt

akkor pontosabban:
amikor először lövöd be a rendszert, és drasztikusabb változtatást eszközölsz cl4 ről cl5 re pl akkor a lap akkor is duplarestartolni fog ha nem áramtalanítod
és ez fontos,mert ha megtalálod a jó setupot és úgyhagyod a rendszert, nem a biosból kezdessz minden bekapcsolásnál :DDD akkor nem fog duplarestartolni
nálam csak akkor duplarestartol bekapcsoláskor ha előtte kikapcsoltam a szüntementest....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.