Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) enamessias válasza Larry303 (#1050) üzenetére


enamessias
aktív tag

Nem szoktam áramtalanitani a gépet és nálam minden bekapcsoláskor először csak felvillan egyszer, majd szünet és csak utána indul. Ha nem változtatok (be se lépek) a biosban! De volt hogy kétszer felvillant és csak harbadjára indult el.....
Viszont ha minden alapon hagyok (auto) akkor indul csak normálisan :F
A különbségnek lehet oka a proci? Mert nekem most csak egy kétmagos 820-as van benne! Core 2 duokkal lehet máshogy viselkedik?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1052) Larry303 válasza enamessias (#1051) üzenetére


Larry303
addikt

hát passzolom,
érdekes a dolog, mert nálam eddig minden 965 ös lap így viselkedett(bár túl sok nem volt szám szerint 4) ...tuningolva áramtalanítás nélkül rögtön indul....bár tényleg csak core2 voltak bent, de nem tartom valószínűnek, hogy ez okozná..a commandon az itt linkelt 0902es biost használom

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1053) enamessias válasza Larry303 (#1052) üzenetére


enamessias
aktív tag

első dolgom volt feltenni 0902-es biost. Kedetektől azt használtam. Lehet majd megpróbálkozok másikkal is...

[Szerkesztve]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1054) Superman


Superman
nagyúr

Aki tud németül, rengeteget olvashat ezena fórumona Commandorol és a beállításokról, tapasztalatokról:

[link]

(#1055) debut12 válasza GanXstaZ (#1043) üzenetére


debut12
aktív tag

Szia!
Köszi a helpet!
BIOST még nem frissítettem, gondolom képzeletben mindjárt megköveztek! :DDD
Melyiket érdemes felrakni?
Azt viszont még mindig nem értem, ha tegnap elindult 333FSB-vel, akkor ma reggel miért halt meg töltés közben, és utána miért nem indult el egyáltalán?

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1056) enamessias válasza debut12 (#1055) üzenetére


enamessias
aktív tag

Bios-ból a 0902-t érdemes felrakni! A legujabb (1001) az nem igazán vált be sok embernek és visszarakták a régit.

[Szerkesztve]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1057) debut12 válasza enamessias (#1056) üzenetére


debut12
aktív tag

Szia!
Nagyon köszönöm!

Közben sikerült kicsit ''megizzasztanom'' a kicsikét, ezekkel a beállításokkal.

Bios
►Advanced
►JumperFree Configuration
AI Tuning Manual
CPU Frequency 400
DRAM Frequency DDR2-800MHz
PCI Express Frequency 100
PCI Clock Synchronization 33.33
Spread Spectrum Disabled
*Memory Voltage 2.15V
*CPU Vcore Voltage 1.2625V
FSB Termination Voltage 1.400V
NB Vcore 1.45V


►CPU Configuration
Modify Ratio Support Enabled
Ratio CMOS setting 7
C1E Support Disabled
MAX CPUID Value Limit Disabled
Vanderpool Technology Disabled
CPU TM Function Disabled
Execute Disable Bit Enabled
Peci Enabled

►Chipset
►North Bridge Configuration
Memory Remap Feature Disabled
Configure DRAM Timing by SPD Disabled
*DRAM CAS # Latency 5
*DRAM RAS # to CAS # Delay 5
*DRAM RAS # Precharge 5
*DRAM RAS # Activate to Precha 15
*DRAM Write recovery Time 4
*DRAM TRFC 35
*DRAM TRRD 10
*Rank Write to Read Delay 10
*Read Write to Precharge Delay 10
*Write to Precharge Delay 11
Static Read Control Disabled
Initiate Graphic Adapter PEG/PCI

►PEG Port Configuration
PEG force x1 Disabled

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1058) enamessias válasza debut12 (#1057) üzenetére


enamessias
aktív tag

Memória késleltetést tedd cl4-be! 800Mhz-en az a ''gyári'' értéke :))

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1059) debut12 válasza enamessias (#1058) üzenetére


debut12
aktív tag

Köszi, de akkor most megint csak égetem magamat, azt hol is kell? :F
Régen amikor még tuningoltam, a buta 1700+os AMD-nél csak a szorzót, és az FSB-t kellet állítanom, és máris ment 2000+on. Ez ahhoz képest ez számomra NASA technológia.

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1060) debut12 válasza debut12 (#1059) üzenetére


debut12
aktív tag

OK! Hülyébb már nem leszek. Megviselt ez a 2 óra alvás, még nem vagyok magamnál. :O
Leesett a dolog. :DDD
Viszont elképzelhető, hogy a Geil 800 Ultrának 4-4-4-12a beállítása?

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1061) debut12 válasza debut12 (#1060) üzenetére


debut12
aktív tag

Vagy akkor ez most hogy is van?

I might be able to snatch these off a friend in trade for my GeIL's (the 4-4-4-12's, his are 3-3-3-8) and a little cash. I read from the DDR2 Ramlist that they are D9GMH or D9GCT, so prime overclocking RAM. GeIL's website states that there are handpicked ICs on there.

Does anyone have any experience with this kit? Or other D9 Micron memory? I would like to know a general direction these overclock, so basically what kinna speeds I should see at what kinna latencies.

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1062) enamessias válasza debut12 (#1060) üzenetére


enamessias
aktív tag

Jó tuninghoz sok türelem kell!!!!
Ne félj, még én se vagyok penge ebben!
Ha megnézed a ramokat akkor a matricáján fel van tüntetve a késleltetési idők: 4-4-4-12!
Ezeket 2.1volton produkálja és 800Mhz-en. Ezeket az értékeket ide kell birni:
DRAM CAS # Latency 5
*DRAM RAS # to CAS # Delay 5
*DRAM RAS # Precharge 5
*DRAM RAS # Activate to Precha 15
A többi ramos beállítási értékeket én se tudom, de hátha valaki felhomályosít minket ;]
Ebben a lapban a ramokat még tovább is lehet húzni, mint a megadott értékek. A lényeg hogy a beállított frekvencia mellet minnél kisebb legyen a késleltetés ideje, ahol a memók még nem hibáznak!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1063) debut12 válasza enamessias (#1062) üzenetére


debut12
aktív tag

Kipróbáltam, megy 4 4 4 12-n.
A DDR 2 tunung topikban az egyik tagnak sikerült közel 900MHz-re húzni. Most éppen pitizek neki, hogy hogyan is érte el.
Szeretek olyan beállításokkal dolgozni, amik jók is.
Valahogy nincs türelmem drága cuccal szenvedni. Mindig bennem van, ha elcseszem, az drága móka.
Múltkor is rossz beállítás miatt nem indult. táp lekapcs, clr CMOS (kb 10-15mp-ig nyomtam), táp vissza, és se kép, se hang.
Mondanom sem kell, egy pillanatra leizzadtam. Vágtam hogy nem lehet (remélhetőleg) túl nagy gond, de mégis meglepődtem....

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1064) enamessias válasza debut12 (#1063) üzenetére


enamessias
aktív tag

Everest-ből lehet lesni:
4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR)
Ez az összes adat a cl4-hez :D

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1065) debut12


debut12
aktív tag

Sziasztok!
2 kérdés merült fel még bennem.

1. miért van az, hogy miután betöltött a winfos, még kb 5-10mp ig nem lehet komolyabb feladatokat elindítani, mint pl telepítés, stb.
Régen még az 1700+os AMD nél a hálózati kapcsolatoknál, a helyi hálózatnak adtam egy IP címet ( 192.168.0.1), akkor megszűnt ez a jellegű hiba.

2. A 32bit transfer mode mi a szöszre jó? Valahol azt olvastam gyorsabb lesz a cucc, ha ki van kapcsolva.
Ez ugyanúgy vonatkozik az optikai meghajtóra is, mint a vinyóra?

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1066) @Jack@ válasza debut12 (#1065) üzenetére


@Jack@
tag

Hali!
Xp-t vagy vistát használsz? Mert ha visztát akkor az lehet, hogy a lemezeket ellenőrzi..ami a visztánál egy deafult beállítás. Én vista manegerrel kapcsoltam ki, mert elég idegesítő, hogy indítás után még 10 percig mororg a vinyó:)) Ha xp-d van akkor :F :F ..

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1067) Larry303


Larry303
addikt

kis közvélemény kutatást tartanék :DDD
Ki milyen fesszel/fsb vel hajtja az északi hídat....és az fsb termination feszültsége is érdekelne....nálam baromi meleg az északi híd 1,375 ön is a déli hidat pedig belőttem legkissebb feszre, hogy legalább az ne tegyen rá még egy lapáttal, de így is nagyon meleg, és 4órás memteszt alatt sikerült is egy hibát dobnia...
előre is köszi

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1068) enamessias válasza Larry303 (#1067) üzenetére


enamessias
aktív tag

Az én gépembe az alaplap a legmelegebb alkatrész! :F (everest szerint)
proci: 38-42°C között
vinyó: ~40°C
GPU: alap 45°C huzamosabb terhelés után megy csak fel 55°C-ra (fos gyári hütő van még csak...)
Alaplap: 52°C :Y terheléstől függetlenül.
Ha felrakom az NB hűtőt (ami csak ferdén lehet odabigyeszteni a hatalmas procihűtőm miatt) akkor lemegy 2 fokot.....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1069) Larry303 válasza enamessias (#1068) üzenetére


Larry303
addikt

fsb és feszültségek, hogy alakulnak?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1070) Superman válasza Larry303 (#1067) üzenetére


Superman
nagyúr

Mit panaszkodsz? :DDD Nekem a Vista memory Diagnostic Tool-ja dobott hibát, bár nem tudom milyet, mert elég fapados eszköz. Nálam a zalman rálóg az északi hídra és 1.3voltot kap jelenleg 484-es FSB mellett. De: ha 486-ra emelem az FSB-t, akkor hirtelen megnő a feszültségéhsége és már 1.5Volt kell neki. Ekkor viszont már sorozatos kék képernyők jönnek. Mindenféle fantomhibával....

FSB termination voltage: 1.45

De csak így stabil a rendszer.

(#1071) Superman válasza enamessias (#1068) üzenetére


Superman
nagyúr

Nálam az alaplap 35-36 fok. terhelésre sem megy 42 fok fölé. Valszeg a zalmannak és a TITAn hűtőnek is köszönhetően, amik teljs kapacitáson mennek így nyáron.

(#1072) Superman


Superman
nagyúr

De ha már itt tartunk, nekem is lenne egy kérdésem: ha az alaplapon 2-3 kondi olyan csáléra áll, illetve félreáll, nem szálegyenesen, az problémát jelent/jelenthet a jövőben? Semmi egyéb gondjuk nincs, csak nem (telejsen) egyenesen állnak az alaplapba forrasztva.

(#1073) enamessias válasza Larry303 (#1069) üzenetére


enamessias
aktív tag

FSB: 250 (nekem most 820-as proci van benn, nem C2D!)
Minden más auto-n. Ha tuningolok, ha nem, attól függetlenül állandó az az 50 fok.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1074) enamessias válasza Superman (#1072) üzenetére


enamessias
aktív tag

Ha most nincs vele gond akkor ezután se lesz.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1075) Superman válasza enamessias (#1074) üzenetére


Superman
nagyúr

Kösz. :)

(#1076) Superman


Superman
nagyúr

Közben csináltam egy memtestet és hát nagy a csalódásom. Az A-data ramok mindig ugyanott hibáznak, ugyanannál a címnél. De a csalódás főként azért van, hogy még 960MHZ-et sem bírnak, semmilyen fesszel és semmilyen (értsd: rossz, nem szoros) időzítéssel. Ezért nem megy feljebb a processzorom 490-nél. A ramok miatt.....

Alapon nincs ilyen probléma, de nem azért vettem őket, hogy alapon használjam.

(#1077) enamessias válasza Superman (#1076) üzenetére


enamessias
aktív tag

Valami hasonló van nálam is! 2 nappal ezelött még vigan mentek 1000Mhz-en (cl5) tegnap óta meg 900-on se akarnak elindulni :F Geil ultrának meddig merjek feszt adni?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1078) Superman válasza enamessias (#1077) üzenetére


Superman
nagyúr

Én az A-DATA-nak 2.3-ig adtam, elindul, sőt, lefutnaka tesztek is, csak a memtest szerint hibázik és akkor úgy is van. Persze ez csak 486MHZ fölött jön ki.

(#1079) Larry303 válasza enamessias (#1077) üzenetére


Larry303
addikt

ugyanezt csinálja nálam is a memteszt..mindig ugyanott találja a hibát....kabaré....nálam ocz spec ops van éppen bent

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1080) BioNiCMaN válasza Superman (#1078) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Milyen A-Data-k? Extreme Edition? :B Én 2.2V-n, csumpi (5.5.5.18) időzítésekkel hajtom őket 1000-en. Sajna még nem volt elég időm letesztelni őket rendesen. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1081) debut12 válasza enamessias (#1077) üzenetére


debut12
aktív tag

Szia!
A Geil szerint 2.1V-on érzi jól magát. Én azért adtam neki 2.15V-ot
4 4 4 12

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1082) debut12


debut12
aktív tag

Amúgy most így tuningolgatunk, meg hip hip hurrá, de tudna valaki olyan játékot mondani, ami egy alap E6000akárhányas procit megizzaszt, ha van elég RAM??? :F :F :F :F
Nemrég én is felhúztam, és minden ugyanúgy fut. Semmi sem gyorsabb. Na jó ha filmet konvertálok 23 prec helyett 18perc. Tök jó! :DDD :DDD :DDD :DDD

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1083) Jorus válasza debut12 (#1082) üzenetére


Jorus
nagyúr

Na de ki az, aki a játékok miatt tuningolja az E6xxx-szel szerelt gépét? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1084) enamessias válasza debut12 (#1081) üzenetére


enamessias
aktív tag

Az ramjaim már kaptak 2.2Voltot is. 2.3 még (talán) nem gond, de láttam olyat aki 2.4-ig tolta!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1085) debut12 válasza Jorus (#1083) üzenetére


debut12
aktív tag

Azért vannak páran, hidd el. :DDD

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#1086) Jorus válasza debut12 (#1085) üzenetére


Jorus
nagyúr

De nyilvánvalóan teljesen feleslegesen teszik. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1087) Larry303 válasza Jorus (#1086) üzenetére


Larry303
addikt

ha highend videokártyájuk van és emellé egy monitor ami bírja a nagyobb felbontásokat, ott már van értelme.....


off

[Szerkesztve]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1088) Jorus válasza Larry303 (#1087) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amint megjön az új VGA-m, kipróbálom, hogy mi a különbség 3.3 és 3.8GHz között játékokban. :) (40 helyett 65 FPS nem számít eredménynek, mivel nem érzékelhető.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1089) Larry303 válasza Jorus (#1088) üzenetére


Larry303
addikt

játéka válogatja..hidd el, hogy érzékelhető....fps és autoszimulátort nem szeretek 60fps alatt játszani....

és ugye már a 3300Mhz sem alapórajel....
nem kötni akarok hidd el, de az alap és a 3300MHz között fogsz észrevenni bőven különbséget....

[Szerkesztve]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1090) Jorus válasza Larry303 (#1089) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elfogadom, mivel sosem próbáltam, és tom, hogy nem vagy kötözködős. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1091) Larry303 válasza Jorus (#1090) üzenetére


Larry303
addikt

meg amúgyis tudnál nyugodtan aludni, ha tudod, hogy a procid képes a 3,6GHzre és te ennek ellenére 2,1GHzen járatod :DDD


Viszont ennek a lapnak, azért megvan a saját lelki világa......3 nap terhelés után egyszercsak úgy fogad, hogy oc failed.....aztán volt, hogy elsőre nem is postolt...egy áramtalanítás után viszont azóta is megy minden gond nélkül uezekkel a beállításokkal...
a deluxom könyebb eset volt....és ami még nem tetszik nekem ebben a lapban, a déli hídat összekötő pipe....így nagyon fűtik egymást sztem...a dlxon érezhetően hidegebb a borda és annyival nem mentem feljebb az fsbvel (450 vs 476)
viszont a német oldalon amit Superman kollega linkelt, pont azt a biost nem ajánlják amit itt többen ajánlottak...a legújabbal mi a helyzet próbálta vki?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1092) wilkyx


wilkyx
tag

Sziasztok, most tervezek venni ien lapocskát és az lenne a kérdésem hoyg az nb hűtőt le lehet eszkábálni róla drasztikus módszerek nélkül uhogy hoyg a többi rész fent maradjon?Illetve melyik bios érdemes használni hozzá? 6600os procival lesz és nézegettem tuning eredményeket ott 0702-t használtak hozzá de nem láttam mikori eredmények voltak, 1001es bios felejtős? láttam a 0902-t használjátok de azt is hoyg mennyi gond van az utsó jópár hszben :B Köszi a helpet ha lesz :U

(#1093) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Szerintetek megéri egy P5WDH-t ilyen lapra cserélni?

(#1094) enamessias válasza wilkyx (#1092) üzenetére


enamessias
aktív tag

Csak fizikai behatások árán lehet a hütő rendszerét darabokra szedni. Természetesen leszedni lelehet, de csak egyben.
A bios-al meg lehet kisérletezgetni, hogy melyik jó...

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1095) wilkyx válasza enamessias (#1094) üzenetére


wilkyx
tag

És itt senki nem használ nem gyári nb-t, illetve ha valaki hasznák hoyg oldotta meg , mert az addig oké hoyg a feteket lehűtöm valahogy de az sb-t hogyan?

(#1096) enamessias válasza wilkyx (#1095) üzenetére


enamessias
aktív tag

Volt aki elfűrészelte, vagy széttörte a pipás hűtést :DDD
Gondolkozok a hűtés cseréjén én is. Én egy nagy zalman tűskét néztem ki a sb-re, Thermalright HR-05-öt az nb-re. Az talán még elfér, de nem vagyok benne biztos. A fetekre kell még valami....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1097) Superman válasza wilkyx (#1092) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát emberek, én feltettem az 1001-es biost és nem tapasztaltam semmi különöset így másodikra, mert már volt fenn, de akkor leszedtem, mert mindenki a 902-es biost ajánlotta. Most 505-ös FSB-n megy stabilan a processzor benne, annyira antituning nem lehet.

Egyébként Larry kollégának igaza van: ennek a lapnak tényleg külön lelki világa van. Egyszer csak nem bootol, amikor már egy hete ugyanazokkal a beállításokkal atomstabil volt és az ember tépi a haját, hogy akkor most mi van.....

(#1098) enamessias válasza Superman (#1097) üzenetére


enamessias
aktív tag

volt akinek visszaeset a tuningja az uj bios hatására! Mindenki nyugodtan próbálja ki hogy jó e neki a 1001-es bios! Persze akinek van ideje molyolni vele.... Tul nagy különbség nincs a két verzyőn között. Meglehet van akinek meg majd jobban megy a tuning, vagy stabilabb lesz tőle a gépe! próbálni... próbálni... próbálni.... A tuninghoz mindig sok szabadidő kellet :)

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1099) wilkyx válasza enamessias (#1096) üzenetére


wilkyx
tag

Kell hozzá hidegvér hoyg az ember felxel essen rögtön az 50k-s lapjának(na jó majdnem 50k-s) bár én is ezen filóztam, lehet végül ezért maradok a quadgtnél...

(#1100) enamessias válasza wilkyx (#1099) üzenetére


enamessias
aktív tag

hohóó! nem a lapot kell darabolni!!! A hűtését! Azt is érdemes előbb leszerelni! :DDD
(csak a félreértések elkerülése végett)

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.