Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hack3er


Hack3er
őstag

Itt egy uj tagja a Republik Of Gamesnak. :R
Itt van pár inyencség az alaplapról
[link]

Tuningolni biztos hogy jól lehet majd vele. :)

Az biztos hogy olcsobb lesz mint a Asus Striker Extreme, de mennyivel :F


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2) SzlobiG válasza Hack3er (#1) üzenetére


SzlobiG
félisten

Asus se tudja mitcsináljon már mennyi 965P-s lapja van már.:D

(#3) Hack3er válasza SzlobiG (#2) üzenetére


Hack3er
őstag

Nem baj az hogy ennyi 965P-s lapot nyom ki, legalább lehet válogatni. :)

(#4) Konflikt


Konflikt
addikt

Épp délelőtt gondolkodtam h nyissam-e a topicot :D
Hát nemtudom... 965ös asus lap már van egypár féle.
No nembaj. Immár 3 R.O.G lapunk van:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5) arpi6k


arpi6k
addikt

Jó a neve.:)

Intel & ATI

(#6) Hack3er válasza arpi6k (#5) üzenetére


Hack3er
őstag

Nekem is tetszik ;) hát még az alaplap :)
Már csak az árára lennék kiváncsi

(#4) Konflikt Tudod, Asus alaplapokból sose elég :D

[Szerkesztve]

(#7) #72042496 válasza Hack3er (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az xtremesystemsen azt írták, hogy a P5W DH Deluxe környékére lövik majd be (cca. 220 Euro) , ez alapján olyan 55-60K-t saccolok itthoni induló árnak. Rohadt drága lesz. :(

Megjelenést illetően december végét, január elejét rebesgetik.

A chipsetnek adható 1,6V nem lesz kevés...? :B

Itt a hivatkozott XS topic: [link]

Konflikt: Nekem csak egy volt, de azt nagyon nem szerettem (A7N8X-E Deluxe), ennek ellenére igencsak érik a második! :D

[Szerkesztve]

(#8) Konflikt válasza Hack3er (#6) üzenetére


Konflikt
addikt

Ez így van ;] :D
Nem is tudom már hány asus lapom volt/van/lesz :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9) Gorneck válasza SzlobiG (#2) üzenetére


Gorneck
titán

De nem ártana vmi normális lapot is adna ki amivel a user-ek is elégedettek... :U :F

Amúgy komolyan nem értem a lapgyártókat mi a francot csinálnak...már alig bírja az ember követni mi van...

Gorneck#1239

(#10) Hack3er válasza #72042496 (#7) üzenetére


Hack3er
őstag

Az durva lenne hogy ha olyan drága lenne a 965P mint a 975X-es alaplapok.
Majd csak nem.

[Szerkesztve]

(#11) Konflikt válasza Gorneck (#9) üzenetére


Konflikt
addikt

nem az a baj, ha ''...már alig bírja az ember követni mi van...'' az csak jó, h jelennek meg az ujdonságok, újabb fejlesztések, körítések, új lapok.
A baj az, h megmaradnak a bugok, ill. újak lesznek, na meg h az árakkal igencsak elszálltak. Hihetetlen... ameddig nemvolt core 2 duo, addig alig volt lap, ami 40K fölött volt.
Most meg szinte csak oylan van.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#12) Gorneck válasza Konflikt (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Hsz első fele pont ezt takarja csak burkoltan... ;)

Gorneck#1239

(#13) Fori23 válasza Konflikt (#11) üzenetére


Fori23
őstag

'A baj az, h megmaradnak a bugok''- annyi újdonság van, hogy teljesen belassult a support :(

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#14) #72042496 válasza Hack3er (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is ebben bízom. Majd jövőre meglátom, miből áll a kínálat, aztán nézek valami ütőset a Core 2-m alá. :)

Remélem a bugokat a Commandoban kijavítják, a P5B Deluxe és E Plus is a hülye PCIe 1x miatt esett ki. :(

(#15) Konflikt válasza #72042496 (#14) üzenetére


Konflikt
addikt

pci exp 1x bugot ki lehet küszöbölni, sztem emiatt ne tégy le a választott lapról:)

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#16) Konflikt válasza Gorneck (#12) üzenetére


Konflikt
addikt

hm.. :B hát akkor kifejtettem :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17) Konflikt válasza Fori23 (#13) üzenetére


Konflikt
addikt

van azért support. asus-féle biosontás szerencsére mindig minden körülmény között megmarad :D De az igaz, h van mit javítani

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18) Hack3er


Hack3er
őstag

Jó lenne ha 2 nVidia kártyát is lehetne benne használni, mert nem igazán csipem az ati vga-kat. :U

(#19) #72042496 válasza Konflikt (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

40-45K-ért ne kelljen ilyeneket kiküszöbölni! :D
Január környékén lesz csak esedékes a váltás, addig még úgyis sok víz lefolyik a Dunán... :)

(#20) Hack3er válasza Konflikt (#15) üzenetére


Hack3er
őstag

Ez a PCI-E 1X miért bugos :F

(#21) Hack3er


Hack3er
őstag

Ez hihetetlen! Az első olyan topikom ami meghaladta a 20 hsz-t. :C

(#22) #72042496 válasza Hack3er (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem a PCIe 1x bugos, hanem ez maga a bug. :) A P5B Deluxe (és ahogy olvasom a P5B-E Plus is) ha jól megtuningolod a rendszert, a videókártyának sok esetben egyszeres sávszélességet oszt, ami elég durva teljesítményvesztésben nyilvánul meg.

A P5B topicban van róla bővebb infó: [link]

Lesz ebben a topicban még 2000 hozzászólás is! :D

[Szerkesztve]

(#23) Hack3er válasza #72042496 (#22) üzenetére


Hack3er
őstag

Ez a bug csak asus alaplaoknál van?
Egyépként is mi az értelme a PCI-E 1X-nek?

(#24) #72042496 válasza Hack3er (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy olvastam, hogy csak a P5B Deluxe és P5B-E Plus szenved tőle (az Asus két legjobb P965-ös tuninglapja). Aztán lehet, hogy a sima P5B-ben ill. P5B-E-ben is előjön, de erről nem találtam semmit.
Igen, Asus sajátosság, a többi gyártó lapjaiban van helyette más bug / hiányosság.

Magának a PCIe 1x foglalatnak annyiban van értelme, hogy rakhatsz bele RAID controllert, TV tunert, meg hasonlókat - bár elég ritkák az ilyen csatolójú eszközök.
A PCIe-nek nagy előnye, a ''felülről kompatibilitás'': pl. a PCIe 4x slotba - amilyen a P5B-E Plus-on is van - nyugodtan tehetsz PCIe 1x csatolójú kártyát.

ON :B

[Szerkesztve]

(#25) Gorneck válasza #72042496 (#24) üzenetére


Gorneck
titán

''többi gyártó lapjaiban van helyette más bug / hiányosság'' Igen?! Mondanál párat?!

Gorneck#1239

(#26) #72042496 válasza Gorneck (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Máshogy kellett volna fogalmaznom. Kifejtve arra gondoltam, hogy:

A Gigabyte és Asus lapjai kivételével más gyártónál szinte szóba sem kerül a jó tuningolhatóság, így a többinél ez máris hiányosságként merül fel.
A DS3/DS4 topcból: [link] és [link]
Bár ezek nagy részét gyanítom már javították...

Ami még eszembe jutott (nem tudom, melyik lap(ok) kapcsán írták): Win alól nem megoldható BIOS frissítés, összesen kettő venilátorcsatlakozó, ill. a P965 chipset számlájára írható memóriakezelési gondok. (AB9-el volt személyes tapasztalatom, memória- és IDE kezelési, valamint BIOS gondokat kellett orvosolni - sikerült végül, de ennyit lappal még nem szívtam.)

Igaz, hogy ezek nem olyan durva hibák, mint az Asus esetében, mindenesetre jelzik, hogy nemcsak Asuséknál van még min csiszolni. :)

[Szerkesztve]

(#27) Hack3er válasza #72042496 (#26) üzenetére


Hack3er
őstag

Ennyire szeretsz offolni? :U

(#28) Gorneck válasza #72042496 (#26) üzenetére


Gorneck
titán

Javítva már egy ideje. Win alól mindig is ment a friss. Csati?! Sztem most már ez az egyetlen baja a DS3-as lapnak, de aki szabályozni akar az úgy is panelt vesz, ahogy tettem én is ezt. Ami felróható a lapnak és ami valós hiba az a ram+bios-ra való érzékenység, de ez csak akkor jön elő, ha olyat akarunk, amit nem tud a hardware-ünk.

Nekem is volt AB9-em...simánt ment vele minden. Most már a tuning is.

Gorneck#1239

(#29) #72042496 válasza Hack3er (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy egyszerű köszönömmel is beértem volna... Ugyanis - nem tudom feltűnt-e, de - azokkal a hozzászólásokkal nagyrészt éppen a te témába nem vágó kérdéseidre válaszoltam...csak én használtam az OFF módot, ha már adott a lehetőség. :(

Gorneck23: Frissíteni kell az ismereteimen. :)

[Szerkesztve]

(#30) Hack3er válasza #72042496 (#29) üzenetére


Hack3er
őstag

Bocs, igazad van.
:R :R Köszönöm :R :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#31) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Ez az alaplap szamomra sokkal igeretesebb, mint a Striker volt megjelenesekor! :) Jovo hetre konkret tesztek is varhatoak, az arat az USA-ban 260$-ra taksaljak. :)

(#32) Gorneck válasza Lalaboy (#31) üzenetére


Gorneck
titán

Nem egy olcsó kat lesz... :(

Gorneck#1239

(#33) #72042496


#72042496
törölt tag

Már elérhetőek a lap specifikációi: [link]

Már korábban is feltűnt, hogy a CPU foglalat körül nincsenek kondenzátorok: vajon a Commandonál is Digitális PWM-et alkalmaznak? :F
Az NB maximális feszültségét 1,6V-ban maximalizálták volna? Ez kevés lenne egy ilyen kaliberű laptól...

szerk.: Ahogy olvasom, a PCI-E x1 foglalat a különálló hangkártyának van fenntartva. Jó lenne, ha adnának hozzá olyan hátlapot is, amelyen nem tátonganak az üres lyukak, ha nincs betéve az alaplaphoz melékelt hangkeltő.

[Szerkesztve]

(#34) Lalaboy válasza #72042496 (#33) üzenetére


Lalaboy
őstag

Az 1.6V NB feszt en is kiszurtam es kevesellem. Szamomra ez felveti azt a gyanut, hogy a memoriateljesitmeny az igert 1300Mhz-en sem fogja megszoritani az olcsobb 975-os lapokat. A dragabbakat meg kevesbe. :( Ha meg moddolni kell.........

(#35) #72042496 válasza Lalaboy (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen. :( Remélem a végleges változatban azért többet is alá lehet majd rakni. A moddolás számomra nem alternatíva: olyat szeretek kapni a pénzemért, amihez már nem kell ilyen szinten hozzányúlni. :B
Az XS-en sem írnak semmi konkrétat arról az 1,6V-ról, inkább csak találgatások mennek.

Amit a #33-ban írtam a hangkártyáról, az most látom, hogy butaság, hiszen ez is hasonlóan nézhet majd ki: [link]
Hiába na, megszoktam az nF4-es DFI Lanparty-t. :B

(#36) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

45.8+fa a commandótok az expertben

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#37) #72042496 válasza BlueAthlon (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kapható is, vagy csak valamiféle ''előrendeléses'' listán van? (Gyanítom inkább utóbbi.) Az 50-55K-s tipp bejönni látszik. :(

A [link]-en keresztül elérhető listában semmi nem utal arra, hogy ne lenne hozzáférhető... :F
Mindenesetre csodálkoznék, ha az idén tudnának szerezni ilyen deszkát! :)

[Szerkesztve]

(#38) Hack3er válasza #72042496 (#37) üzenetére


Hack3er
őstag

Szerintem sok lesz érte az 55K ahhozképest hogy 965P chippel van szerelve, A 975X az jobb nem? Akkor annak drágábnak kellene lennie mint a 965P-nek és nem egyárbalennie.

Lehet hogy sok minden van a csomagjába és ezért kerül ennyibe.

(#39) #72042496 válasza Hack3er (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez lesz az Asus csúcs P965-ös lapja, így könnyen el tudom képzelni, hogy az ''olcsóbb'' 975-ösök fölé árazzák. :(
A 975-ösök elitje ennél még mindig lényegesen drágább, pl. a P5W64 WS Pro 68K itt a Ph!-n.

A P965 chipset az újabb, teljesítményben mégis az i975 a nyerő. A 965-ben viszont magasabb FSB érhető el, ami jól jön, ha az embernek van egy törpös Allendale procija. :D
Ezeket a lapokat - az i975-ösökkel szemben (ICH7) - az új ICH8(R) déli híddal látták el, ami állítólag nagyon jól sikerült. (Bár nekem az ICH7-el sincs problémám. :) )

[Szerkesztve]

(#40) Hack3er válasza #72042496 (#39) üzenetére


Hack3er
őstag

Ott van a P5B Deluxe 40 párezer K. Jó sikerült lap ezis, és mégse 60K kőrül van az ára.
Lehet hogy a családnév is drágít rajta ROG ,eddigi alaplapjai is drágák.

(#41) #72042496 válasza Hack3er (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akárhogy csűrjük-csavarjuk, olyan 10K különbség simán elképzelhető lehet a Commando ''javára''...
Aztán majd kiderül, mit kóstál a deszka. :)

Remélem a ''szokásos'' bugokat végre kiölik belőle, s az NB-nek is lehet majd bőszen tolni a feszt!

(#42) #72042496


#72042496
törölt tag

Közben az ASUS oldalára is felkerült némi infó a lapról: [link]

(#43) Hack3er válasza #72042496 (#42) üzenetére


Hack3er
őstag

Én már valami tesztre lennék kiváncs a lappal kapcsolatba.

(#44) #72042496 válasza Hack3er (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Plusz infó, sok-sok képpel: [link] :R

Az NB-nek adható maximális feszültség 2,025 V! :Y
Megnyugodtam! :D

Viszont a feszültségesés elég durva, reméljük, a végleges lapban javítanak rajta.

(#45) denes242 válasza #72042496 (#44) üzenetére


denes242
aktív tag

szep! :)
mondjuk szerintem a nagy vdroop lehet, hogy osszefugg azzal, hogy negymagos procit hasznaltak, ami tobbet fogyaszt mint a ketmagos - es lehet, hogy ezert (is) nagyobb a vdroop is.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#46) westlake válasza #72042496 (#44) üzenetére


westlake
félisten

ez a vegleges lap.. semmi kulonbseg nincs a mostani es a kepeken lathato lapkozott..egyebkent mar az asus tobb ezer lapot szetkuldott a vilagon..
valoszinuleg ez lesz a best of i965-os tuninglap, de biztosat majd csakteszteles utan lehet mondani ;)

Play nice!

(#47) #72042496 válasza westlake (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt írta Tony:
''I just set 1.8V for vcore on my board here and measured 1.56V real on the board...droop is a little mild for the lack of accuracy here and I will be looking for a fix when I speak to the guys in Taiwan.

they could do away with the options over 1.6vcore for me if 1.6V actually gave 1.6V''


Lehet ezt értettem félre, de mintha azt sugallná, hogy megoldják még a problémát! :) Ebből következtettem arra, hogy még csiszolnak ezen a lapon a megjelenésig. Ha a lapok már véglegesek, esetleg BIOS szinten lehet még javítani a vdroop mértékén? :F

Denes242 felvetéséhez mit szólsz? Kétmagos procinál kevesebb vdroopra lehet számítani? (Mondjuk ha nem, akkor sem érzem, hogy tragédia lenne, max. a magamfajták több feszültséget állítanak be a BIOS-ban. :B)

Amit sehol sem tudtam egyértelműen kideríteni: az ''1333 MHz FSB strap'' (aminek a hiánya miatt sokan ''sírnak'') mire jó? :B Jelenleg van ennek valami előnye, nem csak a jövő processzorai fogják (ki)használni?

(#48) westlake válasza #72042496 (#47) üzenetére


westlake
félisten

akkor valoszinuleg tenyleg valami nagyon kezdetleges peldany lehetett nala..
ilyen droop-ot mar lathattunk masik lapnal is.. meg jo, hogy ilyen hibat kijavitanak ;)
a magok szamanak semmi koze a droop mertekehez..
az 1333-as procik hivatalos supportalasanak hianya semmit nem jelent.. valoszinuleg addigra maugy sem ilyen lapunk lesz ;) attol meg, hogy nincs rajta hatalmas piros felirattal, hogy 1333mhz ready, meg menni fognak bennuk az ilyen cpu-k ;)

Play nice!

(#49) Hack3er válasza #72042496 (#47) üzenetére


Hack3er
őstag

Vajon majd a 1333MHZ FSB-jú procikat belelehete rakni? Mert ha nem akkor nem veszek ilyet :D
Tudom hogy a jelenlegi állás szerint nem támogatja.

Kb mikorra várhatóak az 1333MHZ FSB-jű procik?

(#50) westlake válasza Hack3er (#49) üzenetére


westlake
félisten

az 1333-as procik tamaogatasa kizarolag bios szintu.. ha akarjak, akkor beepitik oket a bios-ba.. ha nem akarjak, akkor nem ;) akarni fogjak, mert biztos, hogy egy konkurens gyarto meg fogja tenni es akkor ok is kenytelenek lesznek

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.