Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) bim válasza Fori23 (#450) üzenetére


bim
veterán

nagyon jó eredmény! borda mennyire volt meleg?

(#452) Fori23 válasza Lalaboy (#446) üzenetére


Fori23
őstag

Sikeres lapnak igérkezik, biztos lesz hozzá hamarosan :)
Nekem is a clockgen kifagyasztja, a setfsb meg mindig 1:1 mutatja az FSB/MEM frekit. Memset-et még nem próbáltam


bim: Melyikre gondolsz? A procin víz van

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#453) MrCool válasza Fori23 (#452) üzenetére


MrCool
tag

Sziasztok ! Most raktam össze ezt a lapot,de bootoláskor azt irja ki nekem ,hogy 2,4 Ghz megy a gép,miközben 400 Fsb adtam neki.a BIOSban a proci szorzo x9,akkor meg miért szarakodik?Esküszöm a DH-val nem volt ennyi macera.Segitsetek legyetek szivesek!
Előre is köszönöm!!!

(#454) Fori23 válasza MrCool (#453) üzenetére


Fori23
őstag

Mert rossz a beállítás, és visszaáll alapra. Miket állítottál be? /CPU/RAM, feszek, időzítések/

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#455) MrCool


MrCool
tag

:W A memóriák(Team Xtreem DDR2 6400 CL3-as és 3-3-3-8-ra állitottam be);a proci E6600-as.
A BISÚOSban adtam neki 1,4 V a RAMnak2,3 és ugyan azt csinálja.
Help please :W :W :W

(#456) MrCool


MrCool
tag

A P5W Dh simán ment 9x400 FSB proci 1,375V a RAMok 2.2V egy kicsit adtam az MCHnak.Itt viszont sok inden beállitás új számomra

(#457) MrCool válasza Fori23 (#454) üzenetére


MrCool
tag

Fori23 leirnád légyszives az Extream Tweaker beállitásokat.Teljesn más ,mint a 975-sé

(#458) Fori23 válasza MrCool (#455) üzenetére


Fori23
őstag

És biztos megy az a proci 3.6GHz-et 1.4V-on?
Adj neki 1.5-öt, és majd kiderül.
Meg a CL3 nem olyan jó a 965-ös lapokban. Tedd inkább 4-4-4-12-re

Mod: 1,375V :F Ritka jó darab

Holnapra megpróbálom, most nem tudok sokáig itt lenni :R

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#459) MrCool válasza Fori23 (#458) üzenetére


MrCool
tag

Előre is köszönöm !!!!

(#460) Achill3uS válasza MrCool (#456) üzenetére


Achill3uS
veterán

egy kézenfekvő kérdés: ha u.annyin akarod használni miért cserélted le? max feszekben tud többet ez a lap..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#461) MrCool válasza Achill3uS (#460) üzenetére


MrCool
tag

ki akarom próbálni,hogy ez mit tud.Csak ennyi...egyébként a DH is meg van

(#462) #72042496 válasza Achill3uS (#460) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet csak annyit akart, hogy először belövi a ''régi'' szintre, s majd onnét lép tovább a későbbiekben. :)

(#463) MrCool válasza #72042496 (#462) üzenetére


MrCool
tag

valahogy úgy! Kösz

(#464) bim válasza Fori23 (#452) üzenetére


bim
veterán

az NB-re gondoltam.a hőcsöves cuccra. ;)

(#465) Gorneck válasza bim (#464) üzenetére


Gorneck
titán

HR-5 van rajta...

Gorneck#1239

(#466) GanXstaZ válasza MrCool (#453) üzenetére


GanXstaZ
tag

CPU beallitasnal ha nem kapcsolsz ki egy opciot, akkor hiába állitasz fsb-t, az órajel nem fog emelkedni.

Nekem is DH volt és ez a lap kevesebb fesszel stabilabban hajtja a procit 9*400-on.

(#467) Fori23 válasza MrCool (#463) üzenetére


Fori23
őstag

Nos a tutit biztos nem tudom megmondani, a feszt stb. neked kell kitesztelni pontosan. A proci valszeg elmegy ugyanazon a feszen, mint előtte, de lehet ebben kicsit több kell, vagy kevesebb.
965-ös lapban érdemes 4:5-re felszorozni a memóriát, mert sokat gyorsul tőle. Tehát 400FSB-hez 1000MHz-et kellene kihozni. De előbb a CPU-t teszteld ki.

Extreme Tweaker:
FSB: 400
DRAM: 800
PCI-E: auto vagy 100/101
PCI: auto vagy 33.3
Spread Spectrum: Dis

CPU V: ezt Te tudod
A többi ''voltage''-t egyelőre hagyhatod auto-n, a lap magától emeli, később kilehet tesztelni
DRAM V: ?

Jó ramod van, szerintem az időzítéseket hagyhatod ''bySPD''-n, elész jókat állít be magától, 1:1-ben CL4...-et ad.

CPU Config-ban mindent disabled-re tehetsz, esetleg a ''CPU TM function''-t hagyhatod ahogy van.

Mikor sikerült stabilra tesztelni, a ramot megnézheted 1000MHz-en. Ekkor a ''Static Read Control''-t tedd disabled-re, és az időzítéseknél prőbáld meg esetleg ezeket:
5-5-5-15-5-35-3-10-5-11,
és hátha:
4-4-4-12-4-30-2-9-4-10

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#468) Oxi válasza Fori23 (#467) üzenetére


Oxi
aktív tag


Hol lehet beállítani a CPU/RAM FSB arányt?

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#469) MrCool


MrCool
tag

Köszi szépen srácok!!!tényleg hol lehet beállitani ezt az arányt_

(#470) MrCool válasza GanXstaZ (#466) üzenetére


MrCool
tag

melyik az az opcio ?Ja és mi az az Asus C.G.I.?

(#471) Jorus válasza Oxi (#468) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem arányt tudsz állítani, hanem külön a RAM órajelét. Ha DDR533-ra rakod akkor 1:1-ben fog menni, ha DDR667-re, akkor 4:5-ben lesz felosztva, ha DDR800-ra, akkor meg 2:3-ban.

szerk: felosztva olyan hülye kifejezés, tehát szorozva. :)

[Szerkesztve]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#472) Jorus válasza MrCool (#470) üzenetére


Jorus
nagyúr

[link]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#473) MrCool válasza Jorus (#472) üzenetére


MrCool
tag

Köszönöm szépen fiuk !!!

(#474) westlake


westlake
félisten

tehat... gratulaljunk ismet az asus-nak, hogy megintcsak sikerult elkurni (mar minimum a harmadik lapnal) a cl3-as idozitest.. :((( keresni fogok egy olyan valakit, akinek van asus-os ismerose, hogy ugyan szgezze mar egy tervezonek a kerdest, miert nem kepesek i965-os lapnal megoldani a dolgot! kicsit jobban utananeztem az idozites dolgoknak, hogy nem a fo idozites (cas# latency) atallitasatol hal le a savszelesseg, hanem a masodlagos (ras# to cas# delay) idozites atallitasa miatt.. egyeb szempontbol is bugosak a 3-as ertekek, mert meg 3 4 3 3 3-nal is maximum akkora savszelesseget lehet elerni, mint 4 4 4 4 4-nel :(
a brutal modulok kihajtasara marad azasszinkron hajtas

[Szerkesztve]

Play nice!

(#475) Fori23


Fori23
őstag

Tesztelgettem kicsit a ramokat 1200MHz-en [link] Biosból 2.25 voltig jutottam, lejjebb nem néztem. Minden feszt /NB, SB,, vFSB.../ a legkisebbre tettem, /tehát nem auto-n/, a memteszt nem dobott hibákat, de a monitor időnként elsötétült pár másodpercre. Végülis az NB-t kellett feszelni, és jó lett

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#476) MrCool válasza Fori23 (#475) üzenetére


MrCool
tag

Sziasztok,sikerült belőnőm a BIOSt ahogyan tanácsoltátok.Most a CPU 400 Mhz aRAM 1000 Mhz.A CPU 1,45 V a RAM 2,25V.Bootolásnál a gép kiirja,hogy a CPU 3,61 Ghz a RAMot meg 4300-nak ismeri fel.Az SPD enabled-en hagytam,mert ha adok neki 4-4-4-12
szarakodik.
Lenne még 1 kérdésem az AI Suite nem indúl el(egyet villan,majd eltünikÖez miért van?

(#477) MrCool válasza Fori23 (#475) üzenetére


MrCool
tag

Fori23 mennyi feszt adtál a CPU és a RAM nak,nekem is elindult ,de a RAMnak2,5 V-ot kellett adnom,de úgy is kifagyot a Windows. Syncronbam magas FSBn kissebb szorzóval nem érdemesebb probálkozni?
Ja és Fori nagyon szépen köszönöm a segitséget!

(#478) westlake válasza Fori23 (#475) üzenetére


westlake
félisten

csinald meg ugyanezt cl 4 4 4 4 4-en es sose tesztelj memoriat windows alol!
kizarolag memtest86+ #5-os teszt, minimum 20 pass..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#479) Lalaboy válasza westlake (#474) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ezt sajnos en is eszrevettem, hiaba C2 rev.-es a 965-os csip! :(

(#480) westlake válasza Lalaboy (#479) üzenetére


westlake
félisten

mar kiderult, hogy ez nem a chipset hibaja, hanem az asus folyamatosan elkur valamit.. gigabyte lapoknal nem bugos a cl3.. vagy igen?

[Szerkesztve]

Play nice!

(#481) Lalaboy válasza westlake (#480) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nalam az (abit QuadGT), nalad az, akkor a Giga miert is lenne kivetel?! :)

(#482) westlake válasza Lalaboy (#481) üzenetére


westlake
félisten

en nem tudtam, hogy az abit is beteg... jo, akkor az i965 szar.. akkor meg b@ssza meg az intel :((( nekik kene valami levelet irni, hogy magyarazzak mar meg, miert csinalnak szar chipsetet.. raadasul valamit nagyon elkurhattak, ha a c2-ben sem tudtak kijavitani..
(en meg azt is el birom kepzelni, hogy nem is tudnak a hibarol (lol :F ) es azert nem is foglalkoznak vele)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#483) Lalaboy válasza westlake (#482) üzenetére


Lalaboy
őstag

Az Intel szerintem tud rola, de a 965 nem abba a piaci szegmensbe van szanva, mint a 975! Ha kijavitanak ezt a fogyatekossagat, ki venne a 975-ot? A masik komoly problema, hogy 965-os laphoz nem sokan hasznalnak olyan ramokat, mint te, vagy en! A ramok tobbsege nem ''kultivalja'' a C3-at magas FSB-n. :)

(#484) Fori23 válasza westlake (#478) üzenetére


Fori23
őstag

Egyik sem tökéletes. Dos-ban nem derülnek ki pl. esetemben grafikai problémák, win meg lefoglal ~200MB-ot. És mikor dos alatt belőttem a gépet, ''tutira'' órák alatt, volt,hogy a win el sem indult. Fordítva szoktam, mikor winben minden stabilnak látszik /memtest, 3D, stb../, utána leellenőrzöm dos alatt is, és ez eddig bejött. Meg nem olyan unalmas.
1200MHz/CL4-ben 2.55V-on az asztalig jutott el. Csinálok egy kis hideget, mielőtt többet adok neki, hogy megnézzem mennyire melegszik.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#485) Fori23 válasza MrCool (#477) üzenetére


Fori23
őstag

Nekem 1.5V felett kell a 3.6GHz-hez, ramnak 2.25V 1200MHz-en, időzítések pedig 5-5-5-15-5-35-3-10-5-11 voltak.
Retail procin a szorzóállítás nem egyenértékű a gyárilag lock-mentes CPU-kkal /ES, X6x00/. Nem gyári szorzón változik a ''North Bridge Core Clock (NBCC)'', valamint a 401FSB-től az 1333-as strap is beleszól a memória-teljesítménybe [link]
:R

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#486) Jorus válasza westlake (#482) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyelőre lemondtam a lapcseréről... :(

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#487) westlake válasza Fori23 (#484) üzenetére


westlake
félisten

ha a memtest nem mutat hibat, akkor kizartnak tartom, hogy a windows ne induljon el..
kb. lehetetlen ;) egyebkent meg ha memoriat akarsz tesztelni, akkor futtass winrar benchmarkot.. az is eleg szepen kihozza, ha hibazik...

Play nice!

(#488) Lalaboy válasza Fori23 (#485) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ugylatom a P5B Dlx-el elert eredmenyeid (SuperPI, stb.) magasra tettek a mercet az uj 965-os lapokkal szemben! Grat a Dlx-el elert eredmenyeidert! :C

(#489) Fori23 válasza Lalaboy (#488) üzenetére


Fori23
őstag

:R
Még ezt se temessük. A procim Engem is hátráltat

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#490) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok!

westlake, Lalaboy ez a cl3-as probláma röviden azt jelenti hogy elveszik/csokkent/drasztikusan esik a sávszél cl3-as időzítésnél?
Én majd nyáron szeretnék váltani Abit QuadGT+e6600-asban gondolkodom, de nem hiszem hogy megengedhetem magamnak majd az olyan minőségi memót ami bírja a cl3-as időzítéseket...

(#491) Hack3er válasza SteeWe (#490) üzenetére


Hack3er
őstag

A Cl3 bug inkább az Asus lapjaiba találhatóak.
Szerintem az Abit lapokba nincsen ilyen probléma.

(#492) #72042496 válasza SteeWe (#490) üzenetére


#72042496
törölt tag

Végülis igen. :) Annyit tesz, hogy CL3-as időzítés esetén csökken a memóriasebesség: azonos frekvencia mellett CL4-ben gyorsabb lesz a RAM.

Hack3er: Olvass már vissza egy picit, Lalaboy gyakorlatilag most írta le, hogy a QuadGT-ben is jelen van ez a hiba!
Amúgy a Gigabyte lapjai állítólag mentesek ettől. :)

(#493) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Mindjart csinalok egy tesztet DDR800 1:1, 3-3-3-4/22, 4-4-4-4/22-vel es akkor majd kiderul! :)

(#494) westlake válasza Hack3er (#491) üzenetére


westlake
félisten

mar kiderult, hogy nem az asus hibaja, hanem az intele.. magyarul az i965-os chipsete..

#490: nez meg a hozzaszolas aljat [link]
#492: ketto masodperc lenne otthon kideriteni, hogy a gigaknal is jelen van-e a problema.. dq6-van az egyik gepemben :B

[Szerkesztve]

Play nice!

(#495) westlake


westlake
félisten

sajnos bios szinten a commandonal is jelen van a fsb400+ bug.. a 800mhz-es memoriasavszelesseget 880mhz-nel (fsb440) eri be es innen ked el emelkedni.. igazabol ez nem nagy problema, hiszen windows-bol emelve az fsb-t a hiba nem jon elo.. a megoldas az fsb400-as boot es a windows-os fsb allitas, vagy pedig a 441mhz-es boot..

Play nice!

(#496) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No megcsinaltam egy gyors tesztecsket, de az eredmeny nem ujdonsag sokunk szamara! :(
DDR800 1:1 3-3-3-4:[link]
DDR800 1:1 4-4-4-4:[link]
Feleslegesnek tartom ugyanezt DDR900-on megcsinalni. :)

(#497) westlake válasza Lalaboy (#496) üzenetére


westlake
félisten

i965 suxx ;) (neeeem. azert jo kis chipset ez)

Play nice!

(#498) #72042496 válasza westlake (#494) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elszúrtam, rosszul emlékeztem: a 400 MHz FSB feletti teljesítménylyukra írták korábban, hogy nem jelentkezik...a CL3 bug gondolom Gigáéknál is jelen van. :B

(#499) Hack3er válasza #72042496 (#498) üzenetére


Hack3er
őstag

Az a tanulság aki tuningolni akar nem vesz 965-ös lapot hanem 975-öst, hm de a 975-nél nem lehet annyira tuningolni mint a 965-nél. Akkor most mit vegyen az ember? :U

(#500) Gorneck válasza Hack3er (#499) üzenetére


Gorneck
titán

Gondold át mégegyszer mit írtál le...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.