Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) @Jack@ válasza Matyi89 (#1300) üzenetére


@Jack@
tag

Mert én vista alatt egyáltalán nem bírom megnyitni a soundmax vezérlő pultot :F

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1302) Matyi89


Matyi89
csendes tag

Érdekes, feltettem a vistat, nekem én sem tudom előhozni.

/ Intel Core2Quad Q6600 / Asus Commando / 2gb Geil ddr2 Ultra / Inno3d 8800GT 512mb / Asus Silent Square pro / Chieftek 850w /

(#1303) @Jack@ válasza Matyi89 (#1302) üzenetére


@Jack@
tag

Ugye :DDD ! Pedig próbálkoztam már a "legujabb" soundmax driverrel is de semmi

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1304) Fori23 válasza @Jack@ (#1303) üzenetére


Fori23
őstag

Vistához próbáld meg ezt (picit lassan jön le)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1305) BioNiCMaN válasza Fori23 (#1304) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Mester, nem hiányzik a Commando? ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1306) Fori23 válasza BioNiCMaN (#1305) üzenetére


Fori23
őstag

Hali!
Inkább egy E8400 kellene :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1307) Matyi89


Matyi89
csendes tag

Épp nézegettem a biost, 1-2 dolgot nem találok benne. amik régebben voltal lapjaim, azokban volt olyan hogy cpu fan fail warning, illetve túlmelegedésnél riasztást lehetett kérni, ennél a lapnál én nem találtam meg, vagy csak lehet más néven van? vagy ez már annyira durva lap hogy autómatikusan lekapcsolja a rendszert? hogy működik ennél ez?

/ Intel Core2Quad Q6600 / Asus Commando / 2gb Geil ddr2 Ultra / Inno3d 8800GT 512mb / Asus Silent Square pro / Chieftek 850w /

(#1308) BioNiCMaN válasza Fori23 (#1306) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem is. :D

mod: OFF :U

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1309) enamessias


enamessias
aktív tag

Használt már valaki sli-t ebben a lapban?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1310) GanXstaZ válasza enamessias (#1309) üzenetére


GanXstaZ
tag

Ez nem CF lap? :F

(#1311) G4ng3r válasza GanXstaZ (#1310) üzenetére


G4ng3r
tag

:K

Tényleg szerintetek ha crossfireben gondolkozok akkor "vehetek" ilyet,vagy ahhoz már jobb lenne egy P35-ös lap?

(#1312) enamessias válasza GanXstaZ (#1310) üzenetére


enamessias
aktív tag

Hivatalosan igen! Nemhivatalosan meg lehet oldani az sli-t is, csak meg kell egy kicsit birizgálni a drivereket. Persze marad a 16x és 4x felosztás. Ezért kérdeztem hogy van e olyan akinek sikerült ezt megtennie és milyen eredményt ért el vele! Mennyit fog vissza a teljesítményből a 4x PCIe?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1313) enamessias válasza G4ng3r (#1311) üzenetére


enamessias
aktív tag

Ha CF-ben gondolkozol akkor olyan deszkát válasz ahol legalább 2*8x PCIExpress sáv van!
Jobb a 2*16, de drágábbak is. Lehet ebben a lapban is CF, de mivel itt az egyik kártya 16, maásik csak 4 sávot kap, nem érdemes. Mivel nekem a deszka már megvan, nem cserélnék emiatt.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1314) enamessias


enamessias
aktív tag

Új kártya miatt felraktam a vista 64bit-et! Nekem azóta gondok vannak a hangal. Mikrofonok (se headset, se kamera mikrofonja) nem müködnek, helyette az msn-ben és skype-ban az audio hangokat küldi a másik félnek. Kvadro hangrendszerre állítva nem szolnak a hátsó hangszórók. 5.1-ben igen de az első hangszórókkal egyszerre szolnak a hátsók is :(((
Másnak is van hasonló gondja vistával???

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1315) GanXstaZ válasza enamessias (#1314) üzenetére


GanXstaZ
tag

Nekem 32bites vista van most, az alaplapi hangkártyából használom a digitális ac3 kimenetet és a hangszóró és mikrofont, minden ok. Nállam 5.1 rámegy erősítőre optikaival pár ezerért lehet venni átalakítót, igy szépen tisztán szól minden.

Fel fogok rakni 4gb ram miatt hamarosan 64 bitest és meglátjuk.

(#1316) enamessias


enamessias
aktív tag

Újratelepítés megoldotta a problémáimat.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1317) Krisztián01


Krisztián01
csendes tag

Hi all,

Készülök venni egy Intel E2160-at, szerintetek mennyire tudnám húzni Commandóban? 3GHz-et alapfeszen eléri? Másik, NB és SB feszültéségt kell növelni? Annak van köze a CPU tuninghoz?

(#1318) bajusz15


bajusz15
senior tag

hello
az egyik helyen olvastam hogy DD3-at is kezeli, a másikon azt hogy nem...
akkor most melyik az igazság??
amúgy jó vétel lehet 32k-ért??

(#1319) enamessias válasza bajusz15 (#1318) üzenetére


enamessias
aktív tag

965-ős chipset van rajta -> nem kezeli a DDR3-at

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1320) bajusz15


bajusz15
senior tag

ez ugy max 1066-os FSB-t támogat.
nah de ha én egy E8200-ast tennék bele ami 1333-as akkor mi lenne?? :F

[ Szerkesztve ]

(#1321) BioNiCMaN válasza bajusz15 (#1320) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szeretné. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1322) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Tesvéreim!

A Commandoval a Thermalright HR-09 U TYPE2 a kompatibilis, ugye? :U

Az SB-re egy ZM-NB47J lesz, az NB-re egy Thermalright HR-05, a FETekre, meg a Thermalright HR-09 U TYPE2.

Köszi előre is a megerősítést. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1323) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#1322) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Jut eszembe... Vajon elfér a HR-09 a Ninjától? :F

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1324) @Jack@


@Jack@
tag

Hali!

Üdv minden Commandosnak! Van vkinek tapasztalata Q9XXX-szériás procikkal? Mert szeretnék beújítani 1re. Szereti a lap?
Nagyon megvagyok elégedve vele :C :C és nem szeretném még 1 jó ideig lecserélni...
De a procim felett eljárt az idő sztem...

THX!!

ASUS P5Q-E; E8500; CoolerMaster HyperTX; 4GB CORSAIR DOMINATOR; BFG 8800GTS 512MB OC

(#1325) bajusz15


bajusz15
senior tag

hello
sok videóban láttam hogy a BIOS-ban a PCI Clock Synchronization-t 33,33MHz-re rakták. azt szeretném megkérdezni hogy ez mit jelent és hogy miért kell ezt erre a beállításra rakni ha tuningolunk??
Még annyit hogy ha tuningolnak akkor a Spread Spectrum-ot átállítják disabled-re. Ez mit jelent és miért kell disabledre kapcsolni??
Lehet egy kicsit értelmetlen volt a szöveg de remélem érthető :DDD
köszi a válaszokat, bajusz

(#1326) lajosx


lajosx
őstag

Üdv! Ebbe a lapba beletudok rakni GO Q6600 as procit?És huzni is lehet benne,Fontos lenne várom a válaszokat.Amit elöre is köszi mindenkinek:))

:R

(#1327) BioNiCMaN válasza lajosx (#1326) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A GO az G0? :F Ha igen, akkor igen. :D Nekem ma jött meg az E8400-em, BIOS frissítés után szépen müxik. :C Majd publikálok eredményt. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1328) Krisztián01


Krisztián01
csendes tag

Hi all,
A northbridge, MCH, és southbridge feszültségeket kell emelni ha húzni akarom a procit? FSB Termination Voltage mit jelent?

(#1329) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak, a jelenség a következő:

CPU Frequency 333
DRAM Frequency DDR2-667MHz
PCI Express Frequency 100
PCI Clock Synchronization 33.33
Spread Spectrum Disabled
Memory Voltage 2.0V
CPU Vcore Voltage 1.250V
FSB Termination Voltage 1.4V
NB Vcore 1.45
SB ( Sata;PCIE ) 1.5V
SB 1.050V

C1E Support Disabled
MAX CPUID Value Limit Disabled
CPU TM Function Disabled
Execute Disable Bit Enabled

Elindítom a gépet (ugye ezek alapján 3GHz-n megy a proci, nincs húzva.
Elindul, Prime nem jelez problámát, "elméletileg" a lap a beállított feszeket adja (nincs Vmoddolva a lap)
Újraindítom, mert feljebb akarom nyomni az FSB-t 445-re...

BIOS bejön, CPU Vcore Voltage meg azt írja ki, hogy AUTO, rányomok, de nem adja be a listát amit normális esetben be kellene adnia, hanem csak az AUTO figyel ott. :F

1703-as BIOS van fenn, de a 1605-ös BIOS-szal is ezt csinálta... :O

Vélemény? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1330) Fori23 válasza BioNiCMaN (#1329) üzenetére


Fori23
őstag

Frissítés után nyomtál load default-> save exitet? Mert kell.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1331) BioNiCMaN válasza Fori23 (#1330) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Igen. :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1332) Jamie2166685


Jamie2166685
csendes tag

Hali!
Erre az alaplapra Q6700-t vásárolnék.Jó választás szerintetek?Tudtommal ez egy fullos lap.

ASUS Commando, Intel Cora2 Quad Q6700 3500MHz - HyperTX2, KINGSTON HyperX 2x2GB(Kit),MSI N9800GX2 1GB, CHIFTEC 850W, PIONEER DVD, ENERMAX CHAKRA, Skythe Kaze Master

(#1333) BioNiCMaN válasza Jamie2166685 (#1332) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

[link] ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1334) oettinger01


oettinger01
őstag

szeretnék kiszedni mindent az E4500asomból, milyen beállitásokkal próbálkozzak? Szerintetek a ram nem lesz kevés :F 11x szorzója van a procinak.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1335) oettinger01


oettinger01
őstag

jól pörög a topik.....

most vettem egy HD4850et. használ valaki 2 VGA-t? mit kell állitani a lapon ha veszek még egyet?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1336) soap


soap
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem köveztek meg de egy problémával fordulnék hozzátok...
Egy Asus Commando alaplap "büszke" tulajdonosa volnék amelybe ugyebár Sound Max HD Audio van integrálva, a következő lenne vele a problémám; van egy 5.1-es rendszerem (Logitech x-530) és Filmeknél játékoknál nincs meg minden hangsáv pl. háttérzaj van de beszéd nincs, és nagyon zavaró főleg filmeknél, úgy hiszem hogy mindenhol a megfelelő beállításokat eszközöltem ezt a hozzászólásom alján egy képpel is fogom illusztrálni, még annyit tennék hozzá hogy ez a jelenség Vista alatt nem volt, ha valaki tudna megoldást a problémámra legyen szíves segítsen, előre is köszönöm!

http://kepfeltoltes.hu/view/080728/audio_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#1337) enamessias válasza soap (#1336) üzenetére


enamessias
aktív tag

A "háttérzaj" alatt mit értesz? A film/játék háttérzaja, vagy a statikus búgás?
Beszéd amugy álltalában a kamera előtt szokott lenni ezért az első hangszórókból (főként center) szoktatk szólni! Amúgy nálam meg pont vista alatt van gondom, minden bekapcsolás után be kell állítani a 4.0-t különben nem szólnak a hátsó hangkeltők.
Filmeknél még bezavarhat az AC3 filter, annak beállításait érdemes még átnézni. Esetleg próbálj ki másik drivert hozzá.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1338) soap válasza enamessias (#1337) üzenetére


soap
csendes tag

Ha filmeknél átállítom kvadrofonba akkor nekem is jó hallani mindent de játékoknál nincs... Háttérzaj alatt pedig azt értem, hogy teszem azt egy autós játékba a motornak nincs hangja de egy ütközésnek van meg a környezet nagy részének is de akkor is nagyon zavaró...

(#1339) enamessias válasza soap (#1338) üzenetére


enamessias
aktív tag

Akkor ha jól értem szól mindegyik csatorna, csak rosszul osztja szét a hangokat.
Vagy megpróbálod a csatlakozókat felcserélni, vagy másik drivert keresni hozzá. Más 5letem nincs.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1340) soap válasza enamessias (#1339) üzenetére


soap
csendes tag

Nemigazán... Éppen az hogy egy vagy két csatorna nem szól, a csatlakozókkal nincs semmi baj vistánál így volt bekötve és teljesen jól működött, mind1 köszi a segítséged minden esetre.

(#1341) soap válasza soap (#1340) üzenetére


soap
csendes tag

A probléma megoldódott... Felcsináltam a kompjúteremre az aszusz honlapjárol szedett legújabb drivert és működik minden hibátlanul.

(#1342) schwartz


schwartz
addikt

Sikerult negativ rekordot felallitanom a Commandoval. Egy kiprobalt E6700, ami siman ment DFI P35ben trukkozes nelkul 500-as FSB-n, meg se kozeliti ebben a lapban ezt az erteket. Barmit is allitsak a BIOS-ban. Kiprobaltam ketfele memoriaval es majdnem az osszes BIOS- verzioval. Most a 1801-es van fenn. Ha valaki tudna dobni egy mentoovet, nagyon megkoszonnem...
Xeon 3110-el is kin elerni a 400-as FSB-t :(((

Udv

If he dies, he dies.

(#1343) tomimo


tomimo
csendes tag

sziasztok!

végre összeéllt a rendszer. Asus commando az alaplap. Hátul van rajta egy kis kijelző, ami ezt irja irja ki: CPU INIT
most kapcsoltam be először a gépet. monitoron semmi kép, kikapcsolni se lehet a gépet, csak ha a tápot kinyomom :O core2duo E6750 cpu van benne.
mi lehet, mivel lehet a baj ?

köszike a segítséget. :)

(#1344) schwartz válasza tomimo (#1343) üzenetére


schwartz
addikt

Valoszinu a regi BIOS. 1404 vagy ujabb kell. (Elotte milyen procival hasznaltad?)

If he dies, he dies.

(#1345) tomimo válasza schwartz (#1344) üzenetére


tomimo
csendes tag

Hello.

nem használtam előtte más procival. akitől vettem kiderült, hogy csaló. az alaplapot elküldte, remélem nem rontott el rajta semmit :F (ő nemtudom használta e a lapot)

(#1346) schwartz válasza tomimo (#1345) üzenetére


schwartz
addikt

Probald ki mas procival is a lapot. BIOS reset utan sem indul?

If he dies, he dies.

(#1347) BioNiCMaN válasza tomimo (#1345) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hol vetted? Itt a PH!-n?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1348) tomimo válasza schwartz (#1346) üzenetére


tomimo
csendes tag

hello.

a bios-t frissiteni se tudom, mert nincs kép. fel se villan a monitor ledje zöldere. végig sárga marad.

(#1349) tomimo válasza BioNiCMaN (#1347) üzenetére


tomimo
csendes tag

hali.

igen, itt vásároltam, még tavaly.

(#1350) tomimo


tomimo
csendes tag

a számítógép kikapcsolt állapotban van, csak a tápegységen levő kapcsoló van ON állásban, akkor is ezt irja ki (CPU INIT). ki vettem a processzort akkor is ez a helyzet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.