Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Hack3er válasza Gorneck (#500) üzenetére


Hack3er
őstag

Lehet hogy egy kicsit hülyeség amit irtam, :B
csináljátok ugy mitha nem is lenne az a #499. hsz-m :)

[Szerkesztve]

(#502) Gorneck válasza Hack3er (#501) üzenetére


Gorneck
titán

Ez most így hosszú lenne...nem írtál hülyeséget csak amire építed ezt az hülyeség...

Gorneck#1239

(#503) westlake válasza Hack3er (#499) üzenetére


westlake
félisten

i975-ot nem lehet nagyon 500fsb fole tolni, igy conroe 2 mega kilove (mondjuk igy).. az i965 egy ujabb fejlesztes es az fsb-t nem ritkan fel lehet tornaszni egeszen 600mhz-ig.. viszont i975-el magasabb memoriasavszelesseget lehet elerni, mint i965-el... az igazsag az, hogy mar nem igazan eri meg megvenni a dragabb i975-os lapokat, mert egy jobb i965-ossel majdnem ugyanazt a teljesitmenyt el lehet erni..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#504) denes242 válasza westlake (#503) üzenetére


denes242
aktív tag

es mig super pi 1M-ben azonos orajelen a 975 a gyorsabb, 32M-ben a 965. szoval egyetertek (bar ez lehet, hogy egyfajta onigazolasnak tunik :B ).

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#505) SteeWe válasza #72042496 (#492) üzenetére


SteeWe
aktív tag

thx!

(#506) westlake válasza denes242 (#504) üzenetére


westlake
félisten

az i965-os chipset sokesetben jobban le tudja kezelni a procikat, mint az i975.. ez teny..
ha a commandoban lehetne 1t/2t kozott valtogatni, akkor talan meg az i975 memoriasavszelesseget is meg lehetne szornitani es akkor teljesen hatranyba kerulne a nagy oreg chipset..

Play nice!

(#507) westlake


westlake
félisten

erdekes, de a lap valamiert jobban csipi a 2:3-at, mint a 4:5-ot.. amin megy 2:3-ban a rendszer, ott 4:5-ben szethal a rendszer..

Play nice!

(#508) MrCool válasza Fori23 (#475) üzenetére


MrCool
tag

1000 Mhz-en primán megy CL5-ben,de abban a pillanatban ahogy 4-4-4-12-őt állitok be -
elsem indúl a nyovajás. 1200 Mhz-en is próbáltam SPDn ,itt már komolyabb feszeket kellett adnom a procinak 1.525 és igy alapon 56 fokos.
Az AI Suite továbbra sem akar elindulni....

(#509) MrCool


MrCool
tag

Nem tudom Nektek mi a tapasztalotok ezzel a deszkával,de én pár nap után azt látom ,hogy sebességben kb ugyan az ,mint a 975-ös(leszámitva persze az alacsonyabb RAM időzitéseket),de a 965-ös stabilabbnak tünik.
Fori23,Thx!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#510) westlake válasza MrCool (#509) üzenetére


westlake
félisten

minden i965 lap vanolyan gyors mint egy i975-os.. viszont memoria savszelessegben sosem fogja tudni ugyanazt biztositani..

Play nice!

(#511) Fori23 válasza MrCool (#508) üzenetére


Fori23
őstag

Ha nem megy 1200-n nem tudsz mit tenni. Gyorsba megfeszeltem kicsit a ramom, és elindult 1200MHz/ CL4-en-[link]- de az első komolyabb dolognál újraindult. Tehát nekem sem ez a járható út.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#512) Svájcinéger válasza Fori23 (#511) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Jó a háttérképed ! Bár 90 fokban elforgathatnád ! :D

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#513) GanXstaZ válasza MrCool (#509) üzenetére


GanXstaZ
tag

Ugyanezt mondom én is, sokkal stabilabb húzva a 965 mint egy 975 kissebb feszekkel.

(#514) westlake válasza GanXstaZ (#513) üzenetére


westlake
félisten

hulyeseget irtal ;) miert ne lenne stabilabb egy masik chipset magasabb feszeken? nem ertem.. egyebkent nem lehet jobban tuningolni i975-os lappal.. a ws lapokat nalam meg semmi sem lokte le a tronrol..

Play nice!

(#515) Fori23


Fori23
őstag

Tesztelgettem megint az 1066 strap-nél /400FSB->setfsb/. XS-en 54x-ig jutottak ezzel a lappal, az NB fesz. maximumra /2.025V/ állításakor. Persze ahoz olyan proci is kell, Nekem maradt a 7-es szorzó. Akármit csinálok 4-4.1GHz között ez kihal.
NB Vcore-t feltettem 1.9V-ra:
7x480: [link]
7x490: [link]
7x500: [link]
7x510: [link]
7x520-nál kifagyott, vélhetőleg az NB V emelésével menne még.
8x480: [link]
8x490: [link]
8x500: [link]
510-nél kifagyott, de itt már a procim lehetett a határ

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#516) Hack3er válasza Fori23 (#515) üzenetére


Hack3er
őstag

Mit akarsz ez is jó eredmény szép kerek 4Ghz :C

(#517) Hack3er válasza Fori23 (#515) üzenetére


Hack3er
őstag

Lehet hogy ha a procinak adnál több feszt lehet feljebb birnál menni nem?

(#518) Achill3uS válasza Hack3er (#517) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha fsb-ben van vége a procinak, akkor adhat akár 2v-ot is, akkor se fog feljebb menni..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#519) Fori23 válasza Achill3uS (#518) üzenetére


Fori23
őstag

Nem FSB-ben van vége, mert 7x540-en biosból elindul, és simán megy a win :)

Hack3er: szoftver szerinti 1.6 voltig mentem vele, nem tudom meddig bírhatja. Még használni szeretném .Ha tudsz jobbat, beszámítással, akkor szólj :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#520) westlake válasza Fori23 (#515) üzenetére


westlake
félisten

le az osszes usb eszkozt, ki az osszes sata-s drive-ot es be egy pci-os vidkarytat.. ezzel a modszerrel ki lehet szurni a legtobb korlatot..

Play nice!

(#521) Hack3er válasza Fori23 (#519) üzenetére


Hack3er
őstag

Igy tuningolva akarod hosszabtávon használni?
Hány fokra hűti le a galaxy?
A chipset hűtésed gondolom támogatod ventivel?
Amugy hányfok?

[Szerkesztve]

(#522) GanXstaZ válasza westlake (#514) üzenetére


GanXstaZ
tag

Igy van mert hülyén irtam tehát a commandoval 1,5 vcore-al stabil 3,6-on míg a p5w dhnal ez 1,65volt bios beállítások szerint.

(#523) Larry303 válasza Fori23 (#485) üzenetére


Larry303
addikt

Kössz a linket, nagyon hasznosak a grafikonok optimális beállítás szempontjából sztem....
Hogyhogy a deluxe topikban ezt a graft még nem láttam??? :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#524) Fori23 válasza westlake (#520) üzenetére


Fori23
őstag

Nem FSB ''probléma''. Mindegy milyen szorzón, a leggagyibb ram beállítások alatt is ugyanott van vége, picivel 4GHz felett. /USB-s cucc nincs/


Hack3er- 1.6 volton? Á, nem. De most láttam, van aki kimérve 1.68-on tolja [link]
Galaxy a VGA-m. NB-re most tettem ilyet [link], mert útban volt a HR05. Lényegében egy kicsi zalmi 7000-es.


Larry303- ha a dátuma szerint megnézed a dlx archívban, megtalálod. Egy rossz pont olvasásból :D

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#525) westlake


westlake
félisten

meg csak egy procival probaltam, de 6*510 felott egyelore nem tud bootolni a lap, mert meghal kozben.. fsb510-en bejon a windows, amit atallitom setfsb-vel 520-ra, azonnal szenne fagy...

Play nice!

(#526) Fori23


Fori23
őstag

0802 bios. Érti Valaki mit mond? [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#527) Gorneck válasza Fori23 (#526) üzenetére


Gorneck
titán

Asus hotlány szerint a fixek ''die Latte'' (száma talán, vmi kibaszott bajor lehet ez a csávó) ebben a biosban a legtöbb...akkor ez vmi béta lenne?

Gorneck#1239

(#528) Fori23 válasza Gorneck (#527) üzenetére


Fori23
őstag

Köszi :R
Nem tudom, a dátum szerint 2007.01.26.-ai. Nemsokára feldobom.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#529) westlake válasza Fori23 (#526) üzenetére


westlake
félisten

ha valami olyat allitottal be a biosban, amit nem birt leviselni, akkor alig lehetett ravenni a lapot, hogy ismet bebootoljon..nem egyszer elofordult, hogy meg a cmos clear sem segitett rajta! remelem ezzel a bios-al mar nem fog ilyeneket csinlani..

mod: dikert link [link]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#530) Fori23 válasza westlake (#529) üzenetére


Fori23
őstag

Már feldobtam, most nem tudom próbálgatni [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#531) westlake válasza Fori23 (#530) üzenetére


westlake
félisten

en is most tettem fel.. mindjart megnezem, hogy valtozott-e valami.. (ilyen rossz a szemed, hogy ekkoraknak kell lenniuk a ph-s feliratoknak?)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#532) westlake


westlake
félisten

azonos beallitasok mellett instabilabb a lap, mint a ws lapok.. ahol azok meg szepen dolgoztak, ott a commando lazan restartolgat..(viszont a tesztek szerint a nem a proci hibazik) :F

Play nice!

(#533) Fori23


Fori23
őstag

Commando Release BIOS 0801 [link]

''Adds Support For 1333FSB and other tweaks so try it at your own risk''
Egy nappal előbbi mint a 0802.
Vajon milyen ''tweak''-ek lehetnek, mert 802-ben sem láttam semmit a 702-höz képest :F

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#534) Hack3er


Hack3er
őstag

Itt a PH!-n laci06 boltosnál 51400ft a Commando!

(#535) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Mi ez a nagy csend?? :) Pedig furja az oldalamat az alaplap megvetele! :)

(#536) Overlocker válasza Lalaboy (#535) üzenetére


Overlocker
veterán

Nemcsak neked :)

(#537) Hack3er válasza Lalaboy (#535) üzenetére


Hack3er
őstag

Ilyen hamar lecserélnén a Quad GT-t?

(#538) Gorneck válasza Hack3er (#537) üzenetére


Gorneck
titán

Fesz szinten kevés néki...szvsz.

Gorneck#1239

(#539) Lalaboy válasza Hack3er (#537) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nem csererol lenne szo, hanem kell egy tartaleklap is! :) Az abit javulhat uj biosszal, de efelol ketsegeim vannak. :)

[Szerkesztve]

(#540) Lalaboy


Lalaboy
őstag

A commando adhato feszultsegeivel jobban osszehangolhatonak tunik a konfig. Az abit az ''allando'' 1066-os strap-el, 1.7V MCH feszevel korlatoz bizonyos celjaim elereseben. Az abit megmarad, de jo lenne egy lap, amelyikkel lehet ''tuningolni''! :)

(#541) Fori23 válasza Lalaboy (#540) üzenetére


Fori23
őstag

Nézegettem teszteket mindkét lapról. Jó procival és rammal qrva jól teljesítenek. Még ''véreznek'' egy kicsit, talán két-három bios, mire egyben lesznek. Most nem tunám melyik jobb. Commando max. az adható feszei miatt jó, a GT viszont végig 1066 strap :)

Szerk: az új DFI-kről is láttam jó dolgokat

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#542) Lalaboy válasza Fori23 (#541) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszonom! :R Epp a DFI lapjarol gyujtom be az infot coolaler-tol kezdodoen.... :)

(#543) Fori23


Fori23
őstag

0803 nem hivatalos BIOS [link]

Annyit értek belőle, hogy ezt win alól ne frissítsük

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#544) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Hali ! Nem tok dönteni a 3 lap közül, ezért felteszem mindhárom totyikban a kérdést. Lécci segítsetek: ABIT QUAD GT, ASUS Commando v. P5N32-SLI (a tuning nem annyira, az SLI meg pláne nem olyan fontos).

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#545) Hack3er válasza Svájcinéger (#544) üzenetére


Hack3er
őstag

Ez már csak attol függ hogy mennyit akarsz alaplapra költeni.

Találkoztam olyannal aki megnánta hogy nem SLi-s alaplapot vett. Ő is ugyan igy volt vele mint te.

(#546) Fori23 válasza Svájcinéger (#544) üzenetére


Fori23
őstag

Nézd át melyik milyen szolgáltatásokat nyújt, mire van/lesz szükséged. És ha még mindig kettő maradt, akkor dobj fel egy érmét, fej vagy írás :)

[Szerkesztve]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#547) Gorneck válasza Fori23 (#543) üzenetére


Gorneck
titán

bitte NUR nach MEINER Anleitung die ich von Asus bekam FLASHEN A lényeg lemaradt...ehhez a bioshoz az asus küldött neki leírás, hogy hogyan is kell felrakni...szal figyelmeztet ebben a mondatban, hogy amit mond/ír azt csinálja az ember...

Gorneck#1239

(#548) Fori23 válasza Gorneck (#547) üzenetére


Fori23
őstag

Köszi! :R

Valóban nem semmi ez az Ember. Megpróbáltam szótárazni, de alig volt találat :D

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#549) Svájcinéger válasza Fori23 (#546) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Call Of Duty 2 multiban. Az alaplapi hangja legyen jó, egyenlőre ennyi. :DDD

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#550) Lalaboy válasza Fori23 (#548) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ugylatom nemsok motivaciot kapok az alaplapvalrasra! Az abit gyors! Van valami, ami miatt vegyek commando-t? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.