Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Superman válasza enamessias (#1100) üzenetére


Superman
nagyúr

Lapdarabolás...:DDD ez jó..:DDD

Más: az általam belinkelt német fórumon csak úgy röpködnek a 6300-as processzorral és a Commandoval elért 520/530/552-es (!!!) FSB-k. Hihetetlen eredmények. És léghűtéssel 24/7-ben stabil alacsony feszültségekkel. nem értem, hogy lehet ez, nálam már 510-en sem bootol be a Win még hatos szorzó mellett sem.

(#1102) Larry303 válasza Superman (#1101) üzenetére


Larry303
addikt

jaja, meglehetősen gyanús...bár áll. a régebbi 6300 tuningbarátabbak voltak... 7 es szorzóval 500 fsb környékén már erősen próbára teszi a prockót léghűtéssel szvsz...
nálam sajna a ramnak is vége van vhol 480 környékén cl4ben így tuti, hogy nem a lap az ami nem bírná a magasabb fsbt...meg ugye szegény 6420 sem rajongott az 1,5+ feszekért...amúgy én úgy vettem észre, hogy a konfigomat sokkal stabilabban tudom használni kevesebb feszültségek mellet -monnnyuk ez nyilvánvaló, de majdnem mindenhol azt olvastam, hogy az északi hídnak és az fsb nek 1,4+ feszt pakolnak...na nálam sokkal instablabb volt ezeken a feszeken, mint 1,3 ill alatta... 476 ortos stabil és egyenlőre 2 hét aktív használat után nem fagyott semmi....viszont a memteszt egy 4 órás tesztelés alatt 1-1 hibát mindig talál :S majd megpróbálom megtámogatni ventivel ramokat, hátha a melegtől hibázgat...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1103) enamessias válasza Superman (#1101) üzenetére


enamessias
aktív tag

A jó tuninghoz nem csak ez a jó deszka kell (mint ez is), hanem szerencse egy jó procit kifogni! Az is lehet hogy módolták a lapot, csak azt már nem irták oda.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1104) Superman válasza enamessias (#1103) üzenetére


Superman
nagyúr

rendben, ez villany, de érdemes megnézni, hogy egyeseknél a Vcore 1.25Volt!!!!!

[link]

Az OK, hogy jó procit kell kifogni, de 1.25-el nálam semmi nem indulna el. :F

(#1105) Larry303 válasza Superman (#1104) üzenetére


Larry303
addikt

alapórajelen hogyne indulna el!
nekem biosból 1,3 al ment 3,2 GHz en...
266 os fsb t tuti megy a tied is 1,2 vel!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1106) Superman válasza Larry303 (#1105) üzenetére


Superman
nagyúr

?ondjuk most nézem én is, hogy alapórajeles volt. Azon csodálkozom, hogy mindenki az NB-nek, az SB-nek, stb. a lehető legkisebb feszt adja és megy nekik a cucc. Nekem elég nagy feszek kellenek mindenhez. De ha egyszerre emelem az északi híd feszültségét és a processzorét, akkor kifagy. Kísérletezni kellene, de sok idő....

(#1107) enamessias válasza Superman (#1104) üzenetére


enamessias
aktív tag

Nahh... Ha alapból a proci 17-22 fokos akkor azt nem léggel hüti, vagy a fridzsiderben vam a gépe! Láttam már procikat nagyobb fesszel is, persze megfelelő hűtéssel. De kérdezd őket, hogy érték el....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1108) Larry303 válasza Superman (#1106) üzenetére


Larry303
addikt

így van
ez a lap több időt vesz igénybe mire belövi az ember rendesen...
van egy lelkivilága :DDD
szerencsére 476hoz nekem is kevés fesz kellett az fsb és nb- re
ha gondolod leírom majd az értékeket..nálam 6420 muzsikál bent....

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1109) Superman válasza Larry303 (#1108) üzenetére


Superman
nagyúr

Jó lenne, ha leírnád és köszi.

Én visszavettem 495-re az FSb-t és így már lefutott két 32M-es Super PI, 500-on mindig belefagyott, hiába állítgattam bármit. Most majd szépen megpróbálok visszavenni az értékekből és levinni a minimumra a feszültségeket. Jót mosolyogtama német fórumban az egyik srácon, aki megrökönyödve írta, hogy lefutott neki a prime, a Super PI, az orthos, de a Prey 10 percenként kidobja. :DDD

Aztán levonta a következtetést, ha stabil a CPU a benchprogik alatt, még nem biztos, hogy a jhátékok alatt is az lesz...:DDD

(#1110) nándika válasza Superman (#1109) üzenetére


nándika
aktív tag

Ha a super PI nem fut le, akkor adj még feszt a RAM nak :)

A bárányok hallgatnak!

(#1111) Superman válasza nándika (#1110) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez OK, de az 1066-os Kingmaxok 1.8Volton üzemelnek alapból. Most 2Voltot kapnak. Egyelőre jó minden, de 50-on nem akarj az igazságot.

(#1112) nándika válasza Superman (#1101) üzenetére


nándika
aktív tag

az általam belinkelt német fórumon csak úgy röpködnek a 6300-as processzorral és a Commandoval elért 520/530/552-es (!!!) FSB-k. Hihetetlen eredmények.
Nem annyira hihetetln ez csak jó ram és proci is kell hozzá.
kérdésem az hogy ment a te procid valaha 500on :)
JA és most az egész gép lefagy Super PI alatt vagy csak maga a progi nem fut?[link] :DDD

A bárányok hallgatnak!

(#1113) wilkyx válasza enamessias (#1100) üzenetére


wilkyx
tag

Akkó celluxozzam össze? :DDD Persze hoyg én is a hőcsövekre gondoltam de azért lehet néznének(aztán meg én amikor kiröhögnek a garral) ha visszavinnéd az alaplapot a bótba, és közben szétkaptad a heatpipeot flexszel... No mind1 uis lebeszéltem magam a commandóról pedig már azt hittem pár napig hogy élettársam lesz egy darabig, quadgt naygon rossz választás helyette?

(#1114) nándika válasza wilkyx (#1113) üzenetére


nándika
aktív tag

Nem tudom igazábol nekem is vol pár darab quad-om nem annyi ra jött be mint a commando meg a DFI infinity
de ha cserélni szertenéd a hütéseket TTS -nél mindent megtalálsz hozzá a PWM re és az NB re is.

A bárányok hallgatnak!

(#1115) BioNiCMaN válasza wilkyx (#1113) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ilyen ki elbaszott rugós biszbaszok tartják a gyári hűtést (remélem érthető volt :D ), egyben le tudod kapni (sb, nb, fet), és vissza is tudod tenni Nem kell vagdosni semmit! :Y

Ha kell egy HR05 valakinek, akkor van egy a polcon, hiányzik az a kis szivacsos b@szása, de azt lehet csáni olyan kis kerek akármikből, amit a hengeres DVD-k csomagolásában találhatók. :D
Szal HR05 3k-ért. Vigyétek el! :C

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1116) Superman válasza nándika (#1112) üzenetére


Superman
nagyúr

Persze, hogy ment. A Super PI eredményeket azzal értem el. Most 495-ön stabil. Amit te belinkeltél, az viszont hato szorzó melett van, bár így is szép eredmény, respect. :) Én viszont hetes szorzóról beszélek, így szeretném a 3.5GHZ-et stabilan elérni.

500-as FSB mellett a két 32M-es Super PI-be az egész gép belefagy. Olyan hét iterációig jut el. A beállítások azok, mint 495-ös FSb mellett, de már próbáltam variálni, egyelőre sikertelenül.

Mik a bios beállításaid?

(#1117) nándika válasza Superman (#1116) üzenetére


nándika
aktív tag

LOL :(
azért van 6 szorzón mert éppen nem terheltem a procit és olyankor vissza veszi a szorzót,energiagzdálkodásnak hívják :DDD
Akkor nem értem, emelj még feszt a ramoknak majd holnap lövök neked priviben BIOS beállítást mert most épp melozom nem mindent tudok fejből

A bárányok hallgatnak!

(#1118) Superman válasza nándika (#1117) üzenetére


Superman
nagyúr

Aha, én azt mindig kilövöm. A ram fesz emelés nem nagyon oldja mega dolgot, de majd kitalálok valamit....

(#1119) enamessias válasza wilkyx (#1113) üzenetére


enamessias
aktív tag

Az egész egyben leszerelhető! Majd ha kell vissza rakható és gariztatható! Csak emiatt ne félj....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1120) BioNiCMaN válasza enamessias (#1119) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az enyémről is le volt kapva (még Fori szedte le és tette vissza, mert ugye Ő vizesember és meg nem. :((( ) és mint köztudott volt már gariztatni, igaz, mint kiderült nem a Kommandóm halt meg, de nem mondták, hogy bazdmeg ez szét volt szedve, pedig sztem úgy a logikus, ha előbb megnézik a külsérelmi nyomokat és csak utána állnak neki tesztelni, hogy mi a helyzet (de lehet, hogy csak nekem ez a logikus sorrend :D ).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1121) nándika válasza Superman (#1118) üzenetére


nándika
aktív tag

Küldtem neked privátot ! segített vagy nem??

A bárányok hallgatnak!

(#1122) nándika válasza Superman (#1118) üzenetére


nándika
aktív tag

:U

[Szerkesztve]

A bárányok hallgatnak!

(#1123) Larry303 válasza nándika (#1121) üzenetére


Larry303
addikt

ha bios értékekről volt szó engem is érdekelne, ha nem vagyok túl indiszkrét...
jómagam is ígértem superman kollegának, az enyémeket...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1124) Superman válasza nándika (#1121) üzenetére


Superman
nagyúr

Sajnos nem. 499-ig stabil, aztán kész. De például ahhoz, hogy 505-ön bejöjjöna Win, már 1.85Voltos PCIE, SATA feszültség kellett. Be kell látnom, hogy ennyit tud ez a processzor és kész.

(#1125) Superman válasza Larry303 (#1123) üzenetére


Superman
nagyúr

jaja..:DDD

(#1126) Larry303 válasza Superman (#1125) üzenetére


Larry303
addikt

nah szóval a 476 os fsb:
cpu és ram fesz ugye mindenkinél ahogy .....nálam 1,4375 a 476x7 mellett a procinak
fsb term: 1,350
nb: 1,300
sb és pcie kézzel a legkisebb érték...
ddr2 ref feszek auton

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1127) Superman válasza Larry303 (#1126) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez egészen jó. Nálam az NB-nek 499-en 1.6Volt kell, mert különben nem lesz stabil...viszont feljebb meg lefagy az alkalmazás.

(#1128) Larry303 válasza Superman (#1127) üzenetére


Larry303
addikt

én is olvastam, több helyen is, hogy a commando északi hídja ''igazán'' 1,5nél indul ....
viszont több deluxot is raktam össze, elvileg meglehetősen hasonlónak kell lennie a két chipsetnek, bár a deluxben más revizios lapkakészlet is lehet (vagy lehet, hogy csak az van) , viszont azoknál 450es fsb környékére elég volt az 1,250 is...azért gondoltam, hogy itt is megpróbálom minél kisebb fesszel a 476os fsbt elérni.....és úgy fest egyenlőr tetszik is neki...kb 2hete megy eddig gond nélkül....kopp kopp :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1129) Superman válasza Larry303 (#1128) üzenetére


Superman
nagyúr

Nálam 499-es FSB-n nagyon stabil, viszont egy MHZ-es emelés és kész. :D Illetve bejön a Win és minden OK is, de nagyon bizonytalan és már mindent kipróbáltam, de valahogy nem akar 500-on stabil lenni.

(#1130) ritkamadár


ritkamadár
tag

valakinek sikerült ezt leillesztenie, mert nekem az istenek se jön össze sp2-es xp alatt: [link] :F

eszköz: ACPI\ATK0110\1010110

biosban is megpróbáltam mindent se semmi... :U
lehet valami gond lenne a lappal?!

(#1131) ritkamadár


ritkamadár
tag

yip sikerült, felraktam ACPI driver-t innen: [link]
ATK0110 ACPI Utility nem tom mi a rák, de levan illesztve... :DD


(#1132) Superman


Superman
nagyúr

Új bios, 1302.

[link]

felrakom és megnézem, mit tud. :DDD

(#1133) BioNiCMaN válasza Superman (#1132) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Kiváncsian várom. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1134) Superman válasza BioNiCMaN (#1133) üzenetére


Superman
nagyúr

Izé, felraktam, nem nagyon vettem észre változást semmiben. Talán a tuning egy hajszálat stabilabb, jobban megy, 510-en most nagyon stabil a gép.

(#1135) Superman


Superman
nagyúr

Ha ennyire kiürült a topik, csak annyit még, hogy a legújabb biosban elvileg benne van az 1333-as FSb támogatás.

(#1136) vlcvlc


vlcvlc
tag

Hehe, tegnap elfüstölt a gépemben egy kommandó :) de azóta (is) tökéletesen megy :F :Y

Előzmény:
Táp kikapcs
Régi Proci kivesz,
új betesz
Bios, beállítások, semmi fesz emelés, pci 33.3 PCIE100, DDR2 800 minden egyéb manuálisan beállitva.
Bekapcsolom, indul :)
Megy 20 percet, egyszercsak pici csattanás és lennt ahol rá kell dugni a power reset stb kábeleket, pici szikra, vékony füst :)

Táp kikapcs, lehúzom kábeleket, sehol semmi korom meg égésnyom, semmi sérülés kábeleken (pl alaplap hátlapján kiálló forrasztott csatilábak nem vágták szét a szigetelést).

Visszadugom kábeleket, bekapcsolom, azóta is hibátlanul megy... mi a f... van ? :D

Ugyanilyen volt már ASUS P5B Deluxe WiFi AP-vel, ott közvetlen bekapcsolásnál jött szürke füst üzenet :) ott annyi lett a vége hogy azóta kussol a pcspeaker, na nem mintha hiányoznamindkét alaplapot hibátlanul használom azóta is...

http://web.t-online.hu/tomika69/machines

(#1137) BioNiCMaN válasza Superman (#1135) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

1333? Ez asszem jó hír. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1138) Superman válasza vlcvlc (#1136) üzenetére


Superman
nagyúr

Túláram, kóboráram, ha semmi sem sült meg, örülj neki. :DDD

(#1139) Gomezz válasza vlcvlc (#1136) üzenetére


Gomezz
senior tag

Ki van kopva a táp csatid és ha nem dugod rá jól kicsit kontakthibás.

(#1140) Hack3er


Hack3er
őstag

Ne hadjátok már ennek a jó alaplapnak a topikját elsujjedni :)

(#1141) BioNiCMaN válasza Hack3er (#1140) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem süllyedünk, nem süllyedünk! :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1142) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#1141) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Talán egy új totyiknév segítene, hogy többen látogassák a totyikot. Elég lenne csak a márkát átírni. :DDD
[kép]

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1143) enamessias válasza BioNiCMaN (#1141) üzenetére


enamessias
aktív tag

Nincs ezzel a topikal semmi gond! Mindenki nyaral, sütteti a hasát! Vagy boldogan használja a gépét minden probléma nélkül! Az hogy mincs itt naponta 50 hsz, az azért van mert senkinek nincs gondja a deszkával! (remélem...) :))

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1144) oettinger01 válasza enamessias (#1143) üzenetére


oettinger01
őstag

nekem az egyik haverom nagyon nincs megelégedve a commandojával sajnos nem tag itt pedig mondtam neki, hogy tegye fel a kérdéseit nektek de azt mondja ezért nem regel. én meg annyira nem eröltetem már, mert ha minden igaz igy mérgében jó áron meg fogom venni tőle a deszkát mert valami piti dolog az ami neki nem jön be rajta de képes ezért eladni :DDD én meg lecsapok rá jó pénzért ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1145) BioNiCMaN válasza oettinger01 (#1144) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem fogod megbánni. ;) Sztem egy állat a lap és sztem néhányan itt még osztják ezen véleményem. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1146) enamessias válasza BioNiCMaN (#1145) üzenetére


enamessias
aktív tag

Csatlakozom!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1147) WillyX


WillyX
tag

A legújabb BIOS jó valamire? Én meg a 9-essel nyomom, mert a 10-est annak idején lehúzták.

(#1148) enamessias válasza WillyX (#1147) üzenetére


enamessias
aktív tag

az uj procikat vették bele (1333 FSB)
Nálam eddig semi gond nem volt vele....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#1149) ritkamadár


ritkamadár
tag

Commandósok van új bios a laphoz (1501), javították a proci hőmérséklet detektálási algorimust: :C [link]

Este kipróbálom, remélem nem szúrtak el benne semmit... :DD

(#1150) BioNiCMaN válasza ritkamadár (#1149) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Első benyomás? ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.