Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) westlake válasza #72042496 (#249) üzenetére


westlake
félisten

akkor hajara, irany ds4-et venni ;) a commando meg a deluxe megmarad azoknak akik imadjak a bugokkal megtuzdelt lapokat.. mondjuk erdekes modon igy is tobb embernek van deluxe lapja, mint ds4-e.. mindegy, en optimistan allok a dologhoz es jol letesztelem a lapot

Play nice!

(#252) westlake válasza Gorneck (#250) üzenetére


westlake
félisten

mert aztan a velemeny olyan dolog, amit az ember egyszer elmondhat, aztan ugy temetik el, hogy sosem valtoztatta meg.. bocs..

mod: egyebkent meg engedtessek mar meg nekem, hogy ugy valtoztassam a velemenyemet, ahogy en akarom.. mutass nekem egy olyan embert, akinek az elso benyomas alapjan alkotott velemenye orok eletere megmaradt... aki ad az en velemenyemre, az ugy is megvarja, hogy vegul mit mondok.. aki meg nem, az meg mar az elso szavamat sem vette komolyan..simple

[Szerkesztve]

Play nice!

(#253) Gorneck válasza westlake (#252) üzenetére


Gorneck
titán

Ahogy érzed...

Gorneck#1239

(#254) #72042496 válasza westlake (#251) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már lebeszéltem az illetővel a DS4-et, este nálam lesz. :)

A Commando tesztjére mindazonáltal kíváncsi leszek! Ha nem jön be a Gigabyte, még mindig kifizetődőbb DS4-ről Commandora váltanom, mint ellenkezőleg...

(#255) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

Holnap este megkapom a commandot aztán majd irok hogy mire jutok vele :)

(#256) Hack3er válasza GanXstaZ (#255) üzenetére


Hack3er
őstag

De jó neked. Nekem is kaphatnál egyet :)

(#257) 7Heads Drago válasza #72042496 (#254) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy biztos
Nekem DS4 van és nem jön be!
És volt már eddig 4-5 lapom.... , de eggyel se volt ennyi bajom!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#258) #72042496 válasza 7Heads Drago (#257) üzenetére


#72042496
törölt tag

Küldtem egy privátot! :)
A ilyet legközelebb tedd majd OFF-ba. ;)

(#260) Hack3er


Hack3er
őstag

Nem kell ezt töröltetni elfér :)

rob210-nek is DS4-e van és nagyon meg van vele elégedve, tuningis jól megy neki széthajtja az egészet :D Ja meg persze olcsobb is, a maradékból még veszel ramot.

[Szerkesztve]

(#261) #72042496 válasza Hack3er (#260) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ilyeneket OFF-ba!
Amúgy rob210 bátyjától vettem a DS4-et... :D

(#262) 7Heads Drago válasza #72042496 (#258) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocs
Szerintem nincs ebben semmi se. Lehet hogy csak az enyém rossz........

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#263) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Azt hiszem, annak aki ilyen lapot akar venni, ''kotelezo olvasmany'' lessz ez a link! [link] :)

(#264) Hack3er válasza Lalaboy (#263) üzenetére


Hack3er
őstag

De jó neki már van Commando-ja :)

Szinte egyszinten van a Asus P5WDG2 WS Pro-val.
A bugokról van benne szó?
Nem igazán tudok angolul :B

[Szerkesztve]

(#265) Lalaboy válasza Hack3er (#264) üzenetére


Lalaboy
őstag

A bugokrol is es a problemakrol is. A lenyeg, hogy igeretes lapnak tarja a tulaj! :)

[Szerkesztve]

(#266) Gorneck válasza Lalaboy (#265) üzenetére


Gorneck
titán

Ha jól láttam, akkor azonos beállítások mellett tesztelt az emberünk...de ezt miért nem tette alapon?

Gorneck#1239

(#267) Lalaboy válasza Gorneck (#266) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ami nekem szemet szurt az az, hogy 4:5-be hasonlitotta ossze a ket lapot. A 4:5 kituno a 965-nek, de nem szereti a 975-os ! :) A nemreg elhunyt Dlx-emben moddolatlanul nemkellett a ramjaimnak soha 2.4V-2.45V-nal tobbet adnom, mert a lap nembirta tovabb. A 975-nel 2.85V-nal adta fel a lap! :( Lekellet volna tesztelnie 1:1-ben is a ket lapot. :)



[Szerkesztve]

(#268) Hack3er válasza Lalaboy (#265) üzenetére


Hack3er
őstag

''Szinte egyszinten van a két lap''
Igazad van, árilag már nem egyszinten vannak.

(#267) Lalaboy Irsz a tulajának hogy tesztelje le 1:1-ben is.

[Szerkesztve]

(#269) Gorneck válasza Lalaboy (#267) üzenetére


Gorneck
titán

Ez alapján sztem mind1, hogy hol és milyen beállításokkal teszteli...[link] A kis tesó köztudott, hogy nem egy lassú jószág...Ezt a csávó tesztje is jól megmutatta, ahogy a PH-s teszt, hogy a lapok teljesítmény különbsége azonos órajelen elhanyagolható...

Gorneck#1239

(#270) westlake válasza Hack3er (#268) üzenetére


westlake
félisten

vegyel mar nekem p5wdg2 ws pro-t 44+fa-ert :U

Play nice!

(#271) westlake válasza Gorneck (#266) üzenetére


westlake
félisten

en sem veletlenul hasonlitom ossze a lapokat full alapon es tuningolva is

Play nice!

(#272) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

NA Urak kezemben a lap, ( hogy utálom expertet mindig baszott sokat kell várni:) )

1 dolog feltünt, bejelöltem itt [link]

A tápomon 2 ilyen csati van eddig p5w dh-ra csak 1et tudtam bekötni, itt is le van dugózva az 1ik. Kérdés hogy rákössem mind2öt? :)

[Szerkesztve]

(#273) Gorneck válasza GanXstaZ (#272) üzenetére


Gorneck
titán

Nem szükséges, de bajod nem lesz tőle... ;)

Gorneck#1239

(#274) GanXstaZ válasza Gorneck (#273) üzenetére


GanXstaZ
tag

gondoltam hogy nem létfontosságú de hátha egy kis +t jelenthet :)

(#275) Lalaboy válasza GanXstaZ (#272) üzenetére


Lalaboy
őstag

A legtobb uj lapnal mar ilyen a csatlakozo! Ha nincs a tapon 8 tus, akkor nyugodtan hasznalhato a 4 tus csatlakozo is. :) Nezegetem az ujabb teszteredmenyeket es a commandon adhato ''csabos'' feszultsegek megteszik a hatasukat! Alakul szepen a teljesitmenye! :)

(#276) GanXstaZ válasza Lalaboy (#275) üzenetére


GanXstaZ
tag

Na akkor még ősszel jó tápot választottam, reméltem hogy egy darabig elég lesz :) bejött. Bár nekem 2*4 tűs van.

[Szerkesztve]

(#277) Hack3er válasza GanXstaZ (#276) üzenetére


Hack3er
őstag

Várjuk a tuning terén a tapasztalataidat.

(#278) Lalaboy válasza Hack3er (#277) üzenetére


Lalaboy
őstag

Azert ne felejtsuk el, hogy az ''extrem'' feszeknek keves a gyari hutes! Lattam kepet a leszedett gyari hutesrol es az NB csip 3/4 resze volt csak erintkezesbe a felette levo bordaval. Mikor leszedtem a gyari hutest a Dlx-rol ugyanezt tapasztaltam! Tehat a gyari hutes meg letszolag sem 100%-os!

(#279) Hack3er válasza Lalaboy (#278) üzenetére


Hack3er
őstag

Pár darab nyolc centis ventivel megtámogatni a heat pipét és kész :D
Ja meg persze másik izmosabb proci hűtö


[Szerkesztve]

(#280) 7Heads Drago válasza Hack3er (#279) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezért van nekem Zalman 7000-em!
A procira volna már olyan hütő ami 10 fokkal is lentebb hütené proc használat mellet. De hogy a heatpipe-t az ilyen cpu hütők hütik a legjobban az nem vitás. És még halk is!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#281) #72042496 válasza 7Heads Drago (#280) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ugyan már...vizet rá, aztán hadd szóljon! :D

(#282) 7Heads Drago válasza #72042496 (#281) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A vizzel elvesztem a ház mobilitását.
És szerelni se lehet olyan egyszerüen!
Egyelőre nem akarok bele............

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#283) Hack3er válasza 7Heads Drago (#282) üzenetére


Hack3er
őstag

Nembiztos hogy elvesztenéd a ház mobilitását.
Vannak olyan jó szettek amit a házba beépítesz és rendesen birod hordozgatni

(#284) Gorneck válasza Hack3er (#283) üzenetére


Gorneck
titán

Csak épp sz@rt se érnek...

Gorneck#1239

(#285) #72042496 válasza Gorneck (#284) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért egy nagy(obb) ház tetejében / tetején simán elfér egy dupla, esetleg tripla radiátor, vagy az oldalán egy nagyfelületű passzív hőleadó....
Odafigyeléssel igazán remek vízhűtéseket lehet építeni úgy, hogy nem kell feláldozni a mobilitást. Szerelni mondjuk tényleg körülményes lehet.

Micsoda lavinát indított el a #281, pedig csak félig gondoltam komolyan. :B

[Szerkesztve]

(#286) X@b3e


X@b3e
addikt

Ez mekkora téveszme, hogy nem lehet normális vízhűtést rakni a gépbe úgy, hogy azt hordozni lehessen...
A gép súlya valóban nagyobb lesz, enni kell picivel több szénhidrátot+fehérjét és akkor nem lesz az sem gond ;)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#287) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

hogy on topik is legyen :) összeraktam a gépet, ami elsőre szembetűnő változás, hogy eddigi 1,6V helyett 1,45-ön is stabil 9*400-on. Bebootol 4 giga felett is :D de ide a ramjaim kevesek 5-5-5-12-esek több helyen is azt olvasom hogy 4-4-4-es időzítésűek bírják 500as fsbig is. Hiába veszem rosszabbra az időzítéseket és tolok neki 2,V-t xp töltés közben kékhalállal elszáll, ez pedig tudomásom szerint ram hiba. De azert ötleteket szivesen várok, valamint ram javaslatot is.

(#288) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Nem tom, hogy írták-e már, de hivatalosan is lehet kapni már nagykerben a lapot. 54 a bruttó nagyker ára.

(És van is raktáron). :DD

[Szerkesztve]

What else?

(#289) GanXstaZ


GanXstaZ
tag

észrevétel 2 :) everest, cpuz sem jelzi jól a cpu feszt, mindegyik 1.075-öt ír ami szép lenne :)

pc probe amit mellékeltek a laphoz viszont ír mindent szépen.

1,45-1,46 most 3,6-on.

(#290) #72042496 válasza GanXstaZ (#287) üzenetére


#72042496
törölt tag

RAM-oknál nem az a lényeg, mit írnak rá: a Micron D9 chipesek általában bírják nagyon (nekem is olyan van :B), ezen belül a GMH-ról tudom, hogy azok különösen jók.

Azt írta westlake, a PC Probe-al elég gáz feszültséget ''mérni''...mekkora beállított BIOS feszültségnél írta ki az 1,45-öt?
(Nálam 8x450@1,45 V-nál másodpercek alatt elszállt az Orthos...persze, könnyen lehet, hogy nem a CPU volt a lúdas: a RAM-oknak csak + 0,275V-ot adtam, s 900 MHz-en mentek 4-4-4-10-es időkkel. Mikor lesz időm, még tesztelem.)

Stabilitást hogyan tesztelted? (Mennyit ment az Orthos?)

(#291) Hack3er válasza #72042496 (#290) üzenetére


Hack3er
őstag

Ez az orthos-t én nem teljesen értem, arra lenne hogy tüningolok és elindítom, az a lényeg hogy ne fagyon le a gép? Ha nem fagy le akkor stabil a randszer?

(#292) #72042496 válasza Hack3er (#291) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha X ideig fut, és nem jelez hibát, akkor az esetek nagy részében OK a dolog. (Azt mondják, olyan fél óra már elég a stabilitáshoz.)
Ha hibát jelez, akkor valami nem kerek. Próbáld ki. :)

(#293) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Megrendelnem a lapot, ha lehetne kapni! :( Az abit-on marad a Spirit NB huto, a commando kap egy Swiftech MCX159-CU hutocsket. :)

(#294) ATM_automata válasza Lalaboy (#293) üzenetére


ATM_automata
őstag

Lehet kapni......

What else?

(#295) GanXstaZ válasza #72042496 (#290) üzenetére


GanXstaZ
tag

3,6-on ortos szépen fut 20 percen túl is 1,5nél pc probe szerint 1,45 a fesz, ami megegyezik a biosban irtakkal. Más program meg totál hülyeségetket ir simán benevezhetnék az alapfeszes kategóriába akár 3,8-al is mivel everest 3.50 és cpuz is 1,075öt ir :D

Amit nem értek, hogy ha auton hagyok mindent akkor nb-nek simán pakol 1.6Vt amitől pcprobe ki is akad valamint fsbnek is tol 1,4et asszem, ami megint csak sok :)

8*420on megy a történet de ortos ott már elszáll, azért gondolok a ramra, 4 giga felett is elindul de kékhalállal/fagyással win töltés kezdeténél elszáll.

Az biztos hogy sokkal stabilabb lap mint a p5w dh.

(#296) #72042496 válasza GanXstaZ (#295) üzenetére


#72042496
törölt tag

A CPU-Z ahogy láttam, Conroe esetén mindig csacskaságot ír a feszültségekre, a legújabb Everest viszont rendben kellene, hogy legyen: nekem 1,4 V beállított feszültségnél 1,313-at jelez ki, ami mondjuk valószínű nem valós, de korántsem irreális! Hányas verzióval nézted? SpeedFan esetleg?
Nekem így stabilan megy 8x420-on, RAM-ok 4-4-4-10-en: fél óra Orthos, mellette Everest és WMP futott + neteztem. :R

ATM_automata: Lalaboy az USA-ban lakik... ;)

(#297) Viewsonic válasza ATM_automata (#294) üzenetére


Viewsonic
aktív tag

igen itthon viszont Lalaboy az Usa -ból ''garázdálkodik'' ;)

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#298) Rudolph


Rudolph
csendes tag

Sziasztok...

Miután átolvastam a PH-n több száz oldalt az elmúlt napokban, tanácstalanná váltam!
Mostanság pakolnék össze egy izmosabb gépet, és a legnagyobb dilemma a deszka terén alakúlt ki! :W
Nagy megelégedéssel választottam ki az abit AW9D-MAX-át...
Szép, esztétikus darab, és relatív jó véleménnyel vannak róla!
DE!!! A Commando az elképesztően szép, és ráadásúl jó is ( főleg az itt olvasottak alapján )
Amit a deszkába akarok vésni:
- GEIL PC2 6400 DDR2-800as ram 2*1024 ( CAS 4-4-4-12 )
- Egy C2D proci... bár a pénzhiány miatt eddig egy IPD 950-esen gondolkoztam :F
- Asus EN7950GT HTDP 512Mb
- És mindezt egy Tt Toughpower 750W-os táppal hajtanám ( W0117 )

Termézetesen a rendszertnem a tavaszi szél, hanem patak hűtené :D , ami szintén sok sok hetes olvasgatás után saját elképzelés szerint készűlt, és elég komoly a hatásfoka!

Tehát véleményem szerint tuningra felkészűlt a dolog! :)

Az elvárásaim azok, hogy ne csak szintetikus tesztekben legyen jó a gép, hanem mindenben! És ha lehet minnél stabilabban tudja azt... :(
miután Ti bizonyúltatok a leginkább érdemesnek erre a kérdésre, gondoltam, kikérem a véleményeteket!

Ui.: Elnézést, ha nagyon off, de én a TI válaszotokat akarom hallani!!! :B

Ne feledjétek, hogy az első gépet még ember rakta össze! :)

(#299) lazydog válasza Rudolph (#298) üzenetére


lazydog
addikt

A 750 W-os táp erős túlzás, a legbikább gépet feltételezve is. Kisebb táp esetén jelentősen enyhülne pénzhiányod.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#300) Rudolph


Rudolph
csendes tag

Igen, ez igaz!

De annak reményében döntöttem így, mert hamegfelekően túlméretezem a tápot akkor a kihasználtsága is lényegesen csökken, ezért remélem hogy nemlesz olyan hangos ( active fan control ) mintha egy kisebb tápot keményebben kihasználnék és talán a 14 centis venti alacsonyabb fordulatszáma is elegendő lesz a hatalmas hűtőbordáknak...

Pusztán ennyi az indok :D

Előre is köszönöm a segítségeteket!!! :R

( este megnézem mi a változás a fórumban )

Üdv.

Ne feledjétek, hogy az első gépet még ember rakta össze! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.