Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

ASSASIN'S CREED ORIGINS

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Jim74 válasza r.levente75 (#2450) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Akkor kénytelen leszek elolvasni pontosan, hogy mi van a tekercseken :DDD
Brutális mennyiségű feladat van a játékban.
Kb. 20 órát toltam bele eddig, de még sehol nem tartok. Siwa és Alexandria van még csak kimaxolva.

[ Szerkesztve ]

(#2452) r.levente75 válasza Jim74 (#2451) üzenetére


r.levente75
addikt

Én a napokban kezdem el majd a görögöt, már alig várom. Mint a kisgyermek a mikulást.

(#2453) Jim74 válasza r.levente75 (#2452) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem ez még minimum 2 és fél hónap, de lehet, hogy több.

Szerintem megjelenik a Legion, mire hozzájutok az Odyssey-hez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2454) tibaimp válasza Jim74 (#2453) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Origin nálam fullra kitolva:

- 96 óra
- 180 küldetés
- minden kérdőjel megnézve, szóval a map is fullos

Szóval lesz benne még pár órád :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2455) Jim74 válasza tibaimp (#2454) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt hiszem egy darabig el leszek vele :D. Ez DLC-kkel együtt?

(#2456) tibaimp válasza Jim74 (#2455) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, Gold csomaggal!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2457) Jim74 válasza tibaimp (#2456) üzenetére


Jim74
nagyúr

Érdemes megvenni a DLC-ket külön?

(#2458) tibaimp válasza Jim74 (#2457) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha jó az ára akkor szerintem igen! Főleg, hogy alap esetben csak 40-es szintig tudod gyúrni a karit, utána bővül ki 55-ig. Illetve sok játékidő van benne, simán megkockáztatom, olyan 20-30 óra! Nekem mákom volt, mert a téli akció keretén belül 30EUR volt a Gold csomag, az úgy megérte. (alapból 80-100 EUR, pontosan nem tudom)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2459) Jim74 válasza tibaimp (#2458) üzenetére


Jim74
nagyúr

PS-en tolom, úgyhogy ott biztos drágább lesz...

Kéát DLC jelent meg? The Hidden Ones és a Curse of the Pharaohs?

[ Szerkesztve ]

(#2460) Werkly válasza Jim74 (#2459) üzenetére


Werkly
őstag

2 DLC van amiket írtál.

(#2461) Jim74 válasza Werkly (#2460) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#2462) r.levente75 válasza Jim74 (#2459) üzenetére


r.levente75
addikt

A DLC-k nekem sincsenek még meg, majd ha kap egy baromi nagy akciót akkor megveszem. Most az ára pont egy odyssey, én amellett döntöttem. De az sem fog kimaradni!

(#2463) tibaimp válasza r.levente75 (#2462) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szintén konzolon? Csak mert most néztem az uplay-en elég jó kis akciók vannak épp! 27 EUR!! a gold

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2464) r.levente75 válasza tibaimp (#2463) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen konzolon játszok (xbox).

(#2465) r.levente75


r.levente75
addikt

Ac Odyssey-ben is lesz többféle íj?
Az origins-ben ha jól emlékszem 4 fajta volt, azt szeretném amelyik célkeresztes és nagy hatótávolságú, 1 ember 1 lövés.

[ Szerkesztve ]

(#2466) vhunor válasza Werkly (#2409) üzenetére


vhunor
őstag

Tegnap megvettem Humble Monthlyban, nálam is katasztrofális stutter tenger ahogy egy város közelébe érek. Ryzen 2600 @ 4 GHz, 16 GB RAM @ 3200 MHz, Vega 56 húzva, NVMe SSD. Már csak a RAM ürítős varázslást nem próbáltam, egyébként kb mindent (CPU priority, borderless, FPS limit, mindenféle vsync opciók). Kurva frusztráló mert egyébként nagyon érdekel.

Látványosan nem tudja etetni a GPU-t, a kihasználtság 6x-8x % között ugrál, a CPU pedig 50-65% között, akkor is ha kikapcsolom az FPS limitert (a driverben is). 2560*1080 felbontás, kb mindegy milyen beállítások mellett, medium ugyanúgy szar mint ultra.

[ Szerkesztve ]

(#2467) gejala válasza vhunor (#2466) üzenetére


gejala
őstag

Ez akkor valami AMD nyavalya lehet. Nálam 8400 + 1060 teljesen simán vitte high-very highon. Kisebb városokban 55+ fps, Alexandria 45+, de 45 fps mellett is sima maradt. CPU nálam gyakorlatilag állandó 100%-on ment, GPU 80-90% városokban.

[ Szerkesztve ]

(#2468) vhunor válasza gejala (#2467) üzenetére


vhunor
őstag

Nem, Intel procikon is ugyanez a nyűg, jópár panasz van rá, csak sajnos nehéz konkrét megoldást találni.

(#2469) gejala válasza vhunor (#2468) üzenetére


gejala
őstag

Akkor driver lehet, mert a játékban javították a stuttert az első hónapokban. Én soha nem is találkoztam vele, csak új területrész betöltésekor döccent meg egy pillanatra. Odyssey is hibátlan nálam, pedig ott alacsonyabb az fps is.

[ Szerkesztve ]

(#2470) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Üdv Urak és Hölgyek!

Nem új nekem sem az Origins sem az Odyssey, bár az Odyssey-ben van 106 órám addig az Origins-ben csak 7 és kissé még zavaros az egész. Mi szerint haladjak? Főküldetés vagy csak úgy menjek amerre látok meg kutassam a kérdőjeleket és a papírusz helyeket bízva abban, hogy lesz felkiáltójel a közelben?

Első helyszín megvan, majd a kis falu is a templommal, viszont körülötte sok a felfedezetlen rész, most Alexandriában vagyok.

Próbáljak a szintemnek megfelelő helyekre menni és ott játszadozzak?

Nem sok időm van őszintén megmondom így Odyssey és Origins között ingázom és próbálom csinálni az élvezetes dolgokat nem a grindelést.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2471) Jim74 válasza s4hu|SyD^ (#2470) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha nincs időd, akkor fő szál, viszont úgy nem fogsz eléggé fejlődni. Kb. ha 3 szinttel erősebb az ellenfeled, akkor kettőt csap rád és kész vagy.
Én a szintemnek megfelelő területeket pucolom ki, amikor megunom, akkor csinálok egy mellék-, vagy főküldetést. Aztán megint kerdőjelek csinálása.
Szerintem ezen a játékon nem lehet végigrohanni.

(#2472) vhunor válasza gejala (#2469) üzenetére


vhunor
őstag

Vettem próbaképpen egy RTX 2060-at és ezzel nem csinálja, szóval meh, PC gaming..

(#2473) s4hu|SyD^ válasza Jim74 (#2471) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nem igazán akarom azt hogy végigrohanok a fő szálon úgyhogy megyek majd én is területről területre inkább.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2474) Jim74


Jim74
nagyúr

PS store-on durván le van akciózva a season pass. Akinek esetleg csak az alapjáték van meg, de gondolkodott a dlc-k megvételén, annak most érdemes lecsapni rá.

(#2475) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok?

Ezeket a ****** harci elefántokat hogyan lehet hatékonyan kicsinálni?
40-es szinten vagyok, de folyton kinyírnak :(

[ Szerkesztve ]

(#2476) r.levente75 válasza Jim74 (#2475) üzenetére


r.levente75
addikt

El kell ugrálni beugrani egy hosszabb fegyverrel és nagyon fontos a sorozatlövős íj

(#2477) Jim74 válasza r.levente75 (#2476) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Melyik a sorozatlövős íj, a warrior? Milyen hosszú fegyvert érdemes választani, lándzsát, vagy valami súlyosabbat, ami viszont lassú?

(#2478) r.levente75 válasza Jim74 (#2477) üzenetére


r.levente75
addikt

Bárd, az íj azt hiszem az.

(#2479) tibaimp válasza Jim74 (#2475) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, én miután kipróbáltam elsőnek, másodikra csak vagy 50-es szinten mentem nekik megint! Akkor már nem volt olyan nehéz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2480) Jim74 válasza r.levente75 (#2478) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Tibaimp Neked is :R

[ Szerkesztve ]

(#2481) Jim74 válasza r.levente75 (#2478) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi még egyszer. Warrior bow és heavy blade 41-es szintre felhúzva megette a hatását ;]
Rögtön a két elefántos missionre mentem rá és elsőre sikerült :DD
Néha egy-két füstbombát is eldobtam véletlenül a nagy nyomkodásban, nem tudom, hogy annak volt-e hatása ezekre a dögökre...

(#2482) r.levente75 válasza Jim74 (#2481) üzenetére


r.levente75
addikt

Örülök, hogy sikerült. :C

(#2483) Jim74 válasza r.levente75 (#2482) üzenetére


Jim74
nagyúr

60 órám van eddig benne és még csak az alapjáték részét tolom. A térképnek kb. 2/3-a van kész.

Szerintem nagyon jól sikerült ez a rész. Bár én elfogult vagyok, mert eddig a széria minden tagját kipörgettem. A történet vezetése is nagyon tetszik, ahogy küldetésről-küldetésre szépen adagolja az infókat és teljesedik ki az összkép.

Kíváncsi leszek, hogy az Odyssey is ekkora élmény lesz-e.

(#2484) r.levente75 válasza Jim74 (#2483) üzenetére


r.levente75
addikt

Hát az osyssey az már más.
Hasonló játékmenet szép grafika jó történet.
Én jártam anno görögbe 3 hétig voltam ott és bejártam az egészet. Ezt az élményt visszahozta a játék látványban...
Sokkal nehezebb szvsz a játék olyan mint az elefántos itt is van csak vaddisznó és rénszarvas, eddig. Hát nem sikerül pedig 21. szinten vagyok úgy, hogy csak három pici térkép van nyitva. Nem tudom mi lesz a teteje a szintemnek. A baj hogy ahogyan növekszik a szintem úgy nőnek vele együtt arányosan a területek szintjei is. Itt nincs olyan hogy 40 szinttel visszamegyek az 1-5 szintű területre és mindenkit leszedek hamar. Állandó küzdelem mindig valakivel medve katona farkas és ami a legrosszabb a területvédő katonák. Ha lopsz egy helybélitől ezek ott vannak pillanat alatt legyőzni őket ha a szinted körül is van kihívás. Lerázni alig lehet mintha nyomkövető lenne rajtuk.
Nincs pajzs amit medszoktam az origisben másak az íjjak is.
Jó hosszú játék lesz nagy térképel és tele tartalommal.

(#2485) s4hu|SyD^ válasza r.levente75 (#2484) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én az Odyssey-val kezdtem és bár sok a hasonlóság szerintem azért nagyon különbözőek és nem csak a helyszín miatt. Origins-ben csak 12 órám van eddig, az Odessey-ban pedig 110. Nyilván nincs még nagy tapasztalatom Origins téren, de maga a játék sokkal komorabbnak tűnik, nyilván hozzáad a sivatag jelenléte is. A harc az Odyssey-ban nekem jobban bejön, gyorsabb, jobban reagál a karakter, jobb és látványos skill-lek (de ez a 2 különböző történet miatt van, no spoiler) stb. Bár az Origins-ben jobban tetszik a mozgás meg az animációk mégis lassúnak tűnik. Pl. én a pajzsot nem is használom, normal-on játszom biztos azért vagy mert megszoktam, hogy Odyssey-ben nincs.

Ha lenne több időm játszani akkor nyilván gyorsabban pörgetném mindkét játékot, de mindkét játék bőven megérte a pénzét szerintem. Hatalmasak, rengeteg teendővel és minőségi küldetésekkel.

Bár tudom, hogy a 2 játék nagyjából 1 időben készült mégis az Odyssey egy kicsit szintlépésnek tűnik, főleg így, hogy még mindig javítanak rajta, hozzáadnak a játékhoz.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2486) r.levente75 válasza s4hu|SyD^ (#2485) üzenetére


r.levente75
addikt

Mindkét játék fantasztikus, nagyon jól sikerült. Én az originsel kezdtem igaz csak az alapjátékot maxoltam ki, a dlc-k nincsenek meg. Valóban komorabb viszont a misztikus helyek jól meg voltak csinálva.
A harc terén és sajnos az odysseyt érzem lassabbnak, mármint nem a főhősünk mozgását, hanem az ellenfélét. Sokszor egy kettes hármas kombináció után áll a katona, ezt az originsben nem tapasztaltam, de az is lehet hogy már régen volt és nem jól emlékszem.

(#2487) NB2


NB2
aktív tag

Most szedtem össze magam és kezdtem el tolni az Odyssey-t, hát szerintem Origins 2.0:)

(#2488) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

PS4 Pro-n milyenek a tapasztalatok? Játszható azért, vagy nagyon leszokott esni az FPS 30 alá? Érdemes egyből megvenni a Gold kiadást a DLC-k miatt?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2489) Gery9112 válasza Phobion (#2488) üzenetére


Gery9112
őstag

Szia!

A Digital Foundry csinált összehasonlító tesztet a konzolok között. (nem tudok belinkelni videót a munkahelyen bocsi).

Én játszottam alap PS-n és PRO-n is a játékot az 1.03-as patchel (megjelenés után pár nappal). Ami nekem feltűnt az a látótáv és a nagyobb városokban mintha az alap ps-n beesett volna az fps 20-25 környékére, míg PRO-n nekem ez nem tűnt fel.

De mondom, nézd meg a tesztet mert ott sokkal pontosabb válaszokat kapsz a kérdésre.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#2490) Jim74 válasza Phobion (#2488) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

PC-n kezdtem el, de most már PS4 PRO-n játszom. Nem nagyon vettem észre PS-en teljesítményproblémát. Egyszer-kétszer volt a kb. 60 óra játékidő alatt, hogy látványosan megakadt, de az szerintem töltés miatt volt.

(#2491) Phobion válasza Jim74 (#2490) üzenetére


Phobion
őstag

(#2489) Gery9112 - köszönöm a válaszokat!

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2492) Jim74


Jim74
nagyúr

Szasztok!

Az alapjátékban minden küldetést, helyszínt és trófeát megcsináltam, mégis 99% van csak teljesítve. Mi kell még a 100%-hoz? Az papirusz tekercsek, az istenek elleni kihívások?

(#2493) hdekakas válasza Jim74 (#2492) üzenetére


hdekakas
senior tag

Papirusz nem kell.
Lehet hogy az Istenek kellenek mindegyikből egyszer egyet.
Arénák is kellene asszem. (Kettő helyszínen is van.) Meg a Hippodrome futamok.
De vannak olyan küldetések, amiket nem jelez a térkép, szerintem inkább ott van a ludas! Nézz utána google-ben, youtuben, már nem annyira rémlik, másfél éve kijátszottam.

(#2494) Jim74 válasza hdekakas (#2493) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Azt hiszem a loose cargo küldetés lesz a ludas. Hyppodrome helyszín csak egy van ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2495) tibaimp válasza Jim74 (#2494) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az egy van csak. Az elefántos arénákat megcsináltad?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2496) Jim74 válasza tibaimp (#2495) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen. Minden lokáció megvolt, a trófeát is megkaptam érte. A god trial-okat nem csináltam meg, meg szerintem nincs meg az összes hippodrome verseny és a cyrene aréna sem.

[ Szerkesztve ]

(#2497) r.levente75 válasza hdekakas (#2493) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezek közül egyik sem kell hozzá, szvsz is valami küldi lesz a ludas.

(#2498) Jim74 válasza r.levente75 (#2497) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy a loose cargo? A neten azt írják, hogy az nem jelenik meg a térképen és nekem sem rémlik, hogy megmentettem volna egy katonát az oroszlánoktól.

(#2499) Jim74 válasza r.levente75 (#2497) üzenetére


Jim74
nagyúr

A loose cargo küldetés hiányzott.

(#2500) r.levente75 válasza Jim74 (#2499) üzenetére


r.levente75
addikt

Grat.
Megvan akkor a 100%?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.