Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Archlord 2

Hozzászólások

(#1) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Ebben az évben nyáron fog újra indulni az Archlord folytatása az Archlord2.
Hivatalosan nyáron.

Hivatalos link: http://archlord2.webzen.com/
Valaki várja már? Illetve ki játszott az Archlorddal?

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#2) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

http://archlord2.webzen.com/

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#3) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

http://archlord2.webzen.com/

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#4) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

http://archlord2.webzen.com/

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#5) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

http://archlord2.webzen.com/

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#6) zsolt1225 válasza tomrRRR (#1) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Már megy a closed beta. Én tolom :)

(#7) tomrRRR válasza zsolt1225 (#6) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Szia!
Igen?
Milyen jó???? Átlehet vinni a volt karikat?

The easy day was yesterday!

(#8) tomrRRR válasza zsolt1225 (#6) üzenetére


tomrRRR
senior tag

23án befog zárni a szerver

The easy day was yesterday!

(#9) Sirandrish válasza tomrRRR (#8) üzenetére


Sirandrish
legenda

Open betaról tudni valamit?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10) tomrRRR válasza Sirandrish (#9) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Hétfőn fogják bezárni a BETÁT jún 23 án, 1 hétig kilehetett próbálni.
A betát még nem próbáltam ki, de az jó hír, hogy nem törölték az accountocat, amik megmaradtak archlord 1 ből azokat átvitték 2-re, belehetett lépni a régi accountba.

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#11) zsolt1225 válasza tomrRRR (#7) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Jó, tetszik. Viszont nem értem, miért lehetne átvinni a karikat? Nem látom értelmét. Ez egy másik játék, húzzon fel mindenki újra egy karit.

(#12) tomrRRR válasza zsolt1225 (#11) üzenetére


tomrRRR
senior tag

nem lehet átvinni a karit, lvl 1 kezd mindenki ez egy új játék archlord 2, igazából nekem nem annyira jött be, amennyit játszottam archolddal annyi Webzen pointot vettünk mindig lvl 100 felvittünk egy archert misher, tomer, broly meg lvl 105 knight, lvl 120 archer, 50 ezerért vettünk WP-t, minden héten volt siege az volt az élet XD

The easy day was yesterday!

(#13) ricshard444


ricshard444
veterán

Hol lehet Mountot venni/kapni?
Nem találom, pedig már a 3. karim lvl20-s :W

Vannak dolgok...

(#14) zsolt1225 válasza ricshard444 (#13) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Ha csinálod a Q sorozatot rendesen akkor megkapod egyik Q alkalmával.

(#15) ricshard444 válasza zsolt1225 (#14) üzenetére


ricshard444
veterán

Szimpla sárga adja vagy netán másik?

Megcsinálom mindet, amerre megyek, ezekszerint kihagyok mindig valamit, egyedül a Dungeon-s questeket nem csinálom meg.

Nem ma kezdtem az mmo-kat, de ilyen még nem fordult elő velem :N

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#16) zsolt1225 válasza ricshard444 (#15) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Nem emlékszem már pontosan, de azt hiszem valami 13-mas szint körül kell kapni. Csak szimplán csináltam sorba a Q-eket.

(#17) ricshard444 válasza zsolt1225 (#16) üzenetére


ricshard444
veterán

Hát akkor nem tudom, megcsinálom az instás küldiket, aztán beszámolok.

Vannak dolgok...

(#18) ricshard444 válasza ricshard444 (#17) üzenetére


ricshard444
veterán

Hát nem, csak követ és papírt adott.

No, akkor majd lepucolom a mapet, aztán meglátjuk...

Egyébként Scroll-t kéne néznem vagy mit? Lehetséges, hogy mindig eladom? Mi dob még az alapon kívül másik Mount-t?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#19) zsolt1225 válasza ricshard444 (#18) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Nem tudom. Csinálok minden sárga-zöld questet. Ahol átdob közös területre ott csak 1x csináltam meg, de nem ott dobja. Nem tudom te, hogy csinálod, de van egy szimpla quest chain. És egyszerűen nem lehet kihagyni.

(#20) ricshard444


ricshard444
veterán

Yep, kivágtam a kukába mindig, túl random a tekercs kinézete a számomra.

Jólvan, hát...így jártam :N

Vannak dolgok...

(#21) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

gyenge lett az új archlord 2 jobb ovlt a régi

The easy day was yesterday!

(#22) zsolt1225 válasza tomrRRR (#21) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Én is ráuntam pár nap alatt. Van 3-4 féle quest az egész játékba. Elég unalmasak.

(#23) tomrRRR válasza zsolt1225 (#22) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Túl futurisztikus nem olyan mint a Régi, amikor minden szombaton vártam a Sieget védtük Brumhartot meg Deribelle várát, lvl 120 archerral adta mindig amikor felbuffoltak :)

The easy day was yesterday!

(#24) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Closed betába belepillantottam 1-2 órára. Elsőre azért nem győzött meg, sőt ha nem Archlord 2 lenne a címe igazából fel sem tűnne, hogy a "nagy" előd folytatásával van dolgunk.

Anno az Archlordot még a codemasterses időkben kezdtem játszani és szerintem akkor volt a legjobb a játék (a balance legalábbis), a webzen felkarolta a játékot, csomó mindent belepakoltak, de egyben durván pay to win lett az egész. Persze a játéknak megvoltak a durva hibái - iszonyat lassú fejlődés, komolyan fájóan sok monszta legyilkolása "vonatoztatása ugye - nagyon sz@r irányítás, lagg, egyre több pk-s. Ettől függetlenül egy mmorpg-ben sem voltam olyan segítőkész, tisztán magyar klánokban, mint ebben a játékban, a szombati siegek - bár túl sok ostromon nem vettem aktívan részt - és a kereskedelem volt a játék erősség, meg a zene. Komolyan órákat tudtam elszöszmötölni az ah-val és más játékosokkal. Mekkora volt az öröm, ha kiesett valami ritkább unique cucc vagy értéksebb kő omg. A mai mmokba az utálom, hogy 2-3 hét alatt max szinten van az ember (még viszonylag kevés játékkal is) és utána a számomra semmit nem jelentő endgame, ami ugyanazon insták és raidek körmeneteiből áll, úgy hogy már tök mind1, hiszen max szinten vagy...Hát archlorban elérni önerőből a lvl 100-at majd a 120-at nekem legalábbis igazi kihívás volt...nem is sikerült :D
Szóval hiányzik egy kicsit, bár a végére nagyon meguntam és a webzen annyi dologgal telepakolta (sztem feleslegesen + el is vitték keleti irányba), hogy nem is tudtam már azonosulni a régi archlordal.

A második részt nem tudom hova tenni, direkt nem akarok játszani az open betával, kár beleölni több órát. Úgyis (gondolom) törlik majd a végén a karikat, meg beleunni sem akarok egy bétába. Majd, ha kint lesz a teljes akkor alkotok véleményt.

(#25) tomrRRR válasza basaharc502 (#24) üzenetére


tomrRRR
senior tag

teljes mértékben igazad van, én mindig vártam a szombatokat, hogy legyen siege védjük meg deribelle várát :))
misher, broly ékkal játszottam archon szerveren, Tomrrr voltam lvl 105 archer, 3 slotos lvl 90 HH marin capom volt, ami 14 scrollt ér, mindig volt min 10 scrollom, játékra durván 12 ezret költöttem, misiék haveromék meg 50 ezret +, ők lvl 120 voltak csak felvásárolta az accountomat 28 ezerért itemeket csak.
HH-ba csak neckeket dobott ki a HH realmokat refineryzni kellett, amikor dobott nekem intelligent blode ringet geci örültem, én a codemasters vége fele játszottam amikor felvásárolta a Webzen a céget, eleinte nagyon jó volt, hetente voltak EVENTEK, 150-200% boostok, forest screamben annyit farmoltam mint kurwa élet geci sokat, meg dungeon 1f be annyi blode meg biglos esett, hogy megsem tudtam számolni, nagyon mentek a PK-k, barlangban is nehéz volt farmolni emlékszem mikor mentünk s pkztunk mindenkit, állandóan kopis voltam XD s a kiskarimmal farmoltam letter of pardont DDD
2 intelligent shuta ring, full HH realmjaim voltak. Volt, hogy scammeltem 3-4 scrollt, bár megérte mert mindig tele voltam aztán, bár engem is basztak át 2 szer guildból...

Milyen szerón játszottál, milyen class, hanyas voltál, s mennyit Webzen points (wp) vásároltál??

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#26) zsolt1225 válasza basaharc502 (#24) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Nem lesz több karakter törlés, már mondták.

(#27) basaharc502 válasza tomrRRR (#25) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Amikor elkezdtem a legtömöttebb szerver a Gaiahon volt és azt hiszem később is maradtam ezen a szerón. Ott játszott a legtöbb magyar is, bár aztán biztos a többi szerveren is jöttek létre komolyabb magyar közösségek. Elsőként egy human knight-to indítottam aztán lvl 60 körül rájöttem, hogy a legjobb karakter az archer...pvp-ben, siegeken sokkal könnyebb volt velük játszani, ráadásul iszonyat mennyiségű mobot lehetett vonatoztatni vele, így a fejlődés is gyorsabb volt. Szóval kezdtem utána egy human archert, amit el is vittem lvl 78-ig. Aztán történt egy sajnálatos esemény: A karakter tele volt minden földi jóval, aztán 1-2 hónapra pihentettem a játékot. Majd amikor újra be akartam lépni, valahogy nem ugrott be a jelszavam, gondoltam sebaj, föl a webzenre és kérek egy ideiglenes jelszót...ez az email,amiben az ideiglenes jelszó lett volna azonban soha nem érkezett meg (persze a jelszó az megváltozott, csak a mail nem jött meg soha)...kb. 2 hónapon keresztül írtam a supportnak (lényegében a rendszerük képtelen volt levelet küldeni a citromail-re...-.-), de akárhogy is soha nem tudtam belépni utána arra az accountra. Utána indítottam még egy archert, azzal játszogattam, de az már nemvolt az igazi, mint ahogy akkora az archlord sem.

Anno eredetiben vettem meg a játékot, szép nagydobozos kiadásban. Akkor már nem volt havidíjas, de potom összegért jutottam hozzá és azt hiszem 6000 cc-t adott a beregizett cd kulcs. Mivel a codemasters idejében a chantra shop nem volt annyira tele, így nagyon sokáig elvoltam a 6000 cc-mel. Vettem magamnak ezt/azt, másoknak is amiket nagyon durva áron vettek akkoriban. Webzennél már nem költöttem annyira, hiszen mindig volt annyi aranyam, hogy más játékostól megvegyem, ami kell. De kb 6-7 ezret költöttem rá az idő alatt a 78-as karimra, amit olyan szépen bebuktam :(

Szerk: Még valami, amiket én nem tudok elfelejteni azok, még szintén a codemastersnél (ahol sokkal lassabb volt a fejlődés webzen sokszor 200 vagy 300%-os xp adott hetekig stb) az xp bónuszos hétvégék (csak 100% xp bónusz volt). Pénteken dél körül kezdődött és tudom mindenki ezeken a 7végéken akarta a karakterével meglépni a kövi szintet. Dungeonok, jobb vonatoztatás helyek dugik voltak emberrel és szombaton általában le is kellett kapcsolni a szervereket, mert akkor volt a lagg. :U

zsolt: Akkor lehet, hogy ránézek :)

[ Szerkesztve ]

(#28) tomrRRR válasza basaharc502 (#27) üzenetére


tomrRRR
senior tag

PVP-ben a legjobb az a human knight, vagy az ORC a critek miatt. Az archer gyenge volt egy ideig, de aztán nagyon felerősítették, mindenki az all elemental attack-ra mentek rá, meg a SCION -ra ami + 5 all ele attack adott, majd aztán az archerek elkezdték pakolni a lvl 6 staminát , meg az ASHTAL köveket s egyből felment a hpjuk 10 ezerre, majdnem annyi hpjuk volt mint a knightnak. A knightokat sokáig nem lehetett megölni mert olyan CD-jük cooldown volt, hogy volt egy BUFFJUK amit állandóan használtak 5k lens plusszal és nem lehetett őket leölni, a magyar közösségeket mi utáltuk, inkább a top 1-2 klánban voltunk mindig, hogy menjünk siege-re védjük deribelle várát. xxMikkxx voltunk nem tudom, hogy ismered-e, DreadLords volt a klán neve ha mond valamit :))

Kurvára élveztem a játékot, én úgy fejlődtem mindig mert napközben nem lehetett, inkább elmentem kondiba elbasztam az időmet, s vártam a hajnali 1 órát és reggel 6 óráig fejlődtem azalatt az idő alatt sikerült benyomnom 1 lvl upot 100-105 vittem végig így...
Fejlődés: 200% TOA, lvl 4 serezan archerrel másfél - 1 óra volt 1 lvl up :) + 3 kiskari partyzott.

4 en toltuk:
Én felvittem: 75 knight, 105 archer, 60 sorci
Haverjaimék: lvl 120 archer, lvl 110 knight, lvl 101 archer, lvl 100 sorcerer
Nagyon éltük a játékot anno.

A webzen idején igazad van sokkal könyebben lehetett farmolni, mert jöttek ki az új CH-k földek mint például a HH stb... Emlékszem amikor megjelent a HH mindenki fejlődőtt amikor lvl 120 ig felvitték. Volt 1-2 ember aki valami kapitális 10 nap alatt felvitte lvl 120 ra, 3 an játszottak az accounttal nem fogod elhinni ott volt az összes klán embere védték nem lehetett megölni FULL BUFF, állandóan játszottak azzal az karival csak geci lassan ment a fejlődés már lvl 110 után s egyre kevés moob volt.

Szó mi szó elbaszták ezt az új archlord 2-őt nekem nem jön be az egész...

The easy day was yesterday!

(#29) tomrRRR válasza zsolt1225 (#26) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Milyen szerón toltad, hanyas voltál s mennyit költöttél játékra?

The easy day was yesterday!

(#30) zsolt1225 válasza tomrRRR (#29) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Nem sokat játszottam, mindig hamar meguntam, és semmit nem költöttem rá. Már a 2-t is meguntam, elég unalmas a questelés...

(#31) basaharc502 válasza tomrRRR (#28) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Én azért nem toltam ennyire komolyan, mint te. Nekem nem nagyon adódott lehetőségem hajnalig tartó játékra. A pvp-t soha sem erőltettem annyira (mégis inkább az archerral ment jobban a pvp:) ), inkább pve játékos voltam. Engem is be tudott szippantani a játék azért rendesen, csapatba fölbuffoltuk egymást és 1-1 dungeonba próbáltunk lvl uppolni. Mondjuk így utólag belegondolva kicsit "beteg" bolt, hogy fél napokat töltöttünk el azzal, hogy le föl rohangáltunk 1 szobába 10-15 mobot vonatoztatva és az xp csak csordogált. A questek sem adtak 10-15%-nál többet sajna. Valahogy mindig 50 körül kezdett unalmassá válni a játék (főleg, ha már nem az első karidat viszed és a környezet is ismerős), ekkor jutottam el Ellore és a Vampire village közötti területre...ott valahogy nem akart a játék menni. Az, hogy sikerült 78-ra feltornázni a karimat csak a webzenes 300%-os időszakoknak + a talismnoknak volt köszönhető. Végülis egy mmo-nak ilyennek kell lennie, végigvihetetlennek, mert az archlord kb az volt. Mert mi lett volna játék vége? Ha te magad vagy az archlord....olyan meg földi halandónál nem nagyon következhetett be, csak a durván fanatikus, megszállottaknál. :DDD

Szerk: Leszedem a 2-őt, megnézem komolyabban. Orc kezdő terület nagyon nem tetszett. Ezért maradok a humannál, és indítok egy knight-ot ha van ilyen kaszt :D

[ Szerkesztve ]

(#32) tomrRRR válasza basaharc502 (#31) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Visszatérve haverom misher lvl 120 archer volt Archlord 1 hónapon keresztül a guild boss vezetője átadta a stafétát, a győztes vár ilyen több milliárdnyi goldot termelt szarásig volt pénz storageban.

The easy day was yesterday!

(#33) basaharc502 válasza tomrRRR (#32) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Azt elhiszem, hogy volt gold rendesen. De valahol ez is (bár ha minden igaz ezt az egész sieges dolgot a lineage-ből vették át) a játék erőssége volt. Itt nem instázni meg raidelni kellett, hanem sokkal nagyobb célért kellett szó szerint küzdeni....és minden siege más volt, ezért volt annyi guild, meg szövetség. Mindenki várat akart magának...basszus ezt a rendszert csak egy kicsit továbbfejlesztve (nem tudom ez a siege rendszer megmarad az archlord 2-ben?) mekkora játékot lehetne csinálni...

(#34) .OM.


.OM.
aktív tag

Archlord-ból annyi maradt meg, hogy csomag-csere módszerrel ki lehetett venni minden skill cd-jét nullára. Úgy emlékszem lvl 57 körül untam meg..

ex .Oldman.

(#35) tomrRRR válasza basaharc502 (#33) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Igen igen, de már egyre kevesebben játszanak a WoW-al is, mint 2-3 évvel ezelőtt, most megcsappant a létszám: GameStar-on olvastam bejegyzést.
Egyre többen játszanak a LoL-al, meg a WoT-al, amik most nagyon mennek, s iszonyatosan nagy a költségbevételük.

The easy day was yesterday!

(#36) tomrRRR válasza .OM. (#34) üzenetére


tomrRRR
senior tag

nem értelek :)
Ez webzen vagy codemasters idején volt?
Valamint nem a Storage-ról beszélsz, hogy lehetett ,,dupe" duplázni itemeket uniqukokat?
Erre gondolok: dupe

The easy day was yesterday!

(#37) .OM. válasza tomrRRR (#36) üzenetére


.OM.
aktív tag

ez még a codemasters idején volt.
A kliensből kimenő csomagokat lehetett nagyon egyszerűen módosítani és a CD-n lévő skilleket spammelni. Nem volt szép dolog, de valahol el kell kezdeni ezt a műfajt is.. ;]

ex .Oldman.

(#38) tomrRRR válasza .OM. (#37) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Webzen idején volt bug szintén de nem volt jellemző :) Bár nekem egyszer sikerült dupláznom egy marvel scrollt :) De nekem a storage bagomba mindig volt min 8 scroll :) Régi szép idők

The easy day was yesterday!

(#39) basaharc502


basaharc502
aktív tag

No, hát kipróbáltam a 2-őt picit komolyabba. Mivel régóta nem játszottam mmorpg-vel, amolyan szódával elmegy kategória, viszont archlord hangulatot csak nyomokban tartalmaz, sőt...Nagyon nem látom még úgy át a játékot, de az már látszik, hogy a szokásos trendnek igyekeztek megfelelni, dungeonok és raidek...és questek, amik a 10 éves játékokban még elmentek, de ma már nagyon unalmasak. A játékmenet nekem sokkal lassabb az első részhez képest, egyesével öldösni a mobokat nekem nagyon lassú, bár lehet magasabb szinten megváltozik a helyzet. Grafika elég érdekes, jó lenne, ha lehetne állítani a színeken. Itt-ott egész jól eltalálták, néhol meg mintha megremegett volna a készítő keze és maxra tolta volna a narancsot... Képességekről még nemsokat tudok mondani, majd magasabb szinten. Tárgyak hullása nem rossz, legalább ebben nem vérzik el, jó, hogy nemcsak a questekből lehet 1-2 jobb tárgyat kiszedni, hanem a mobokból is hullik azért jobb/rosszabb, így talán a kereskedem majd beindul. Gemek, reinfek stb még kicsit ismeretlen, legalábbis a kinézetük, szokni kell...

Szerk: Zene...valami baromi monoton, nintendo filing. Az első rész zenéjét kb a diablo 2-höz lehet hasonlítani, annyira szép, jól megkomponált...itt sajna ilyennel (még) nem találkoztam.

Összességében ha nem archlord 2 lenne, akkor azt mondanám, hogy f2p-nek elmegy, érdemes lesz ránézni 1-2 hónap múlva. Mivel azonban nem ez a helyzet, egyenlőre azt mondom kérem vissza az első részt.

[ Szerkesztve ]

(#40) tomrRRR válasza basaharc502 (#39) üzenetére


tomrRRR
senior tag

kevés player van mi ?

The easy day was yesterday!

(#41) basaharc502 válasza tomrRRR (#40) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Nagyvárosba még nem is voltam...rohangálnak páran, látom szerveződnek a guildek, de nekem nem a playerek számával van bajom :)

(#42) tomrRRR válasza basaharc502 (#41) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Mennyi a max lvl ? 1 szer logginoltam be láttam mert elég komoly embereket, de hogy a faszba húzzák fel olyan gyorsan hihetetlen kockzkák D

The easy day was yesterday!

(#43) zsolt1225 válasza tomrRRR (#42) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Úgy, hogy aránylag egész gyorsan lehet fejlődni. Egy nap alatt ha tolod egy 30-35-ös szintet szerintem lehet csinálni. Amikor még toltam most akkor 41 volt a max. Azóta már talán emeltek.

(#44) tomrRRR válasza zsolt1225 (#43) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Kösz az infot, rossz most belekezdeni nem tudom hogy milyen stone- kő mit csinál s mire ad.

Inkább edzek, kondizok, meg tippmixelek :) ami most nagyon megy...

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#45) basaharc502 válasza tomrRRR (#44) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Pontosan ezért én is csak próbálgatom...sztem nagy változások fognak még itt lenni, kár komolyabb időt beleölni.

(#46) tomrRRR válasza basaharc502 (#45) üzenetére


tomrRRR
senior tag

lehet már venni WP-t ? webzen pointot?

The easy day was yesterday!

(#47) basaharc502 válasza tomrRRR (#46) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Aha, mostmár vannak ilyen-olyan csomagok...beta package, de még nem érdemes ilyenen gondolkodni szem.

(#48) tomrRRR válasza basaharc502 (#47) üzenetére


tomrRRR
senior tag

mondj már árakat kérlek. linkeld be írd le

The easy day was yesterday!

(#49) tomrRRR válasza zsolt1225 (#43) üzenetére


tomrRRR
senior tag

mikor játszottál webzen vagy CM idején?

The easy day was yesterday!

(#50) zsolt1225 válasza tomrRRR (#49) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Fogalmam sincs... valami 3x-es szintig mentem el aztán meguntam, mert nagyon lassú volt a fejlődés számomra, lehet valamit rosszul is csináltam.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Archlord 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.