Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Apa lettem

Hozzászólások

(#701) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Megérkezett ma reggel Emma baba 3200g és 54cm-es hosszúsággal. Rengeteg fekete haja van, és egyszerűen gyönyörű az egész gyerek.Az anyuka is hősies volt(meg persze én is:) )

Majd képek és beszámoló este, az egész éjaszakás vajúdás után mennem kell melózni.:(

Mindenesetre nagyon vártuk már az érkezését és végre betoppant hozzánk!:) :C :R

(#702) Timocicu válasza Bernardo20 (#701) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Gratulálok! :R

Jó egészséget Nektek! Csodás érzés a babuci születése. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#703) éN79 válasza Bernardo20 (#701) üzenetére


éN79
addikt

Emberöltőig tartó boldogságot nektek! :C

(#704) föccer


föccer
nagyúr

Ja, ha valaki véletlenül még nem tudná, 07.18. 15:45 perckor egy gyögyörűséges kislányom született :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#705) éN79 válasza föccer (#704) üzenetére


éN79
addikt

Nem tudtuk, de hála neked kedves és joggal büszke apuka, most már gratulálhatunk is a csöppséghez! :K :R

Már azt hittem, én fogom újra csak a következő kis apró jövevényt bejelenteni (még kb. egy hónap van hátra az érkezéséig), de szerencsére a gyermeked érkezése adott némi lendületet a topiknak. ;)

(#706) föccer válasza éN79 (#705) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Azért volt pár születés a közelmúltban, csak nem mindenki emlékszik erre a topikra. És hajrá, ez a röpke hónap már hamar eltelik ne félj. És remélem papás szülés lesz. Nem szabad kihagyni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#707) éN79


éN79
addikt

Még ilyet, igencsak gyér itt az aktivitás. :N

Sebaj, feldobom egy saját vonatkozású bejelentéssel:
Petra lányom a tegnap napon kicsit korábban a vártnál, de rendben megérkezett eme világunkra. :)

(#708) emre


emre
veterán

Végül is jobb később mint soha alapon, de legalább az első szülinapja előtt regisztrálok a topikba. :DDD
A neve Szilárd, cc 2,50kg, 48cm, szept 24-én hajnalban született, két héttel korábban a tervezettnél.
a kép az idő tájt készült
napjainkban :)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#709) éN79 válasza emre (#708) üzenetére


éN79
addikt

Egy év változása ebben a korban még leírhatatlan, igazán gézengúznak néz ki az ifjú úr, gratulálok hozzá! :C

(#710) csigi válasza éN79 (#707) üzenetére


csigi
addikt

Itt is gratula és sok boldogságot Nektek! :K

nofene

(#711) éN79 válasza csigi (#710) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm az ő nevükben is csigi úr! :K :R

(#712) joe-ker


joe-ker
senior tag

El jött a nagy nap én is apa lettem. :C
3350 gramm és 55cm,a világ legszebb kisfiúja!

(#713) éN79 válasza joe-ker (#712) üzenetére


éN79
addikt

Valóban szép! :C
Gratulálok!

(#714) föccer válasza joe-ker (#712) üzenetére


föccer
nagyúr

Szép nagy baba!

Gratula mind a hármótoknak. Üdv a klubban.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#715) joe-ker


joe-ker
senior tag

Köszi szépen!

(#716) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok én is apa lettem tegnap.

Megszületett lányom Zsófia 17:02 kor 4,02kg 59cm nagyon nagy baba lett. Nehéz szülés volt 12 óra vajúdás, végig vele voltam apás szülés volt. :) (nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#717) éN79 válasza kisninja (#716) üzenetére


éN79
addikt

Gratulálok a nagy babához! :C
Négy kilóval nem is csodálom, hogy nem volt könnyű szülés, de a képek alapján a baba igencsak jól érzi magát. :) Sok boldogságot Nektek! :R

(#718) dokar


dokar
addikt

Szintén zenész tíz napos gyönyörűséggel. :B

extra - SEXRay

(#719) joe-ker


joe-ker
senior tag

Gratula nektek! Jó egészséget!
Mi meg tegnap voltunk 3 hónaposak! :))

[ Szerkesztve ]

(#720) éN79 válasza dokar (#718) üzenetére


éN79
addikt

És a kép???

Gratulálunk Nektek, az immáron két hetes csöppséghez. :R :K

(#721) joe-ker válasza joe-ker (#712) üzenetére


joe-ker
senior tag

6 hónapos lett a kis srác :C
[link]

(#722) Timocicu válasza joe-ker (#721) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Gratulálok! :C

Nagyon édes és nagyon szépen ül. Az én kiscsajszim ma 7hónapos, már felhúzza magát állásba, mint csak belém tud kapaszkodni, vagy talált stabil fogódzót. :K

föccer:

Most nézem, majdnem egyidősek a csajszik. :K
Az én hercegnőm: 2011. 07. 25. 16:15 ;]

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#723) joe-ker válasza Timocicu (#722) üzenetére


joe-ker
senior tag

Köszi!
Még nem húzza fel magát, de kúszás mászás megy, a tv távirányítója a mindene azért kimászna a világból. :))

(#724) Timocicu válasza joe-ker (#723) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Csajosom az oldalra fordulást hagyta ki. Nagyon ritkán sikerül, de az is csak véletlen. Lovacskázás az ezerrel és már négykézláb mocorog előre - hátra, de a mázásra még nem jött rá. :N
Viszont ülve remekül közlekedik, dobálja magát előre a fencijén. :K

Távirányító nálunk is nagy sláger. Látja, hogy mi is " fogdossuk " , ezért Neki is kell. ;)

A nagyobb épp kigyógyult az oviból szerzett - hazahozott bárányhimlőből, tegnap este óta, már a kicsi is elkezdett hólyagosodni. :O :(

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#725) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, tegnap én is beléptem a klubba :)
Dániel Olivér, 3510 gramm, 54cm

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#726) Dany007 válasza kraftxld (#725) üzenetére


Dany007
veterán

Gratuláció! :R Látom nem spóroltátok ki belőle az "anyagot" ;] Az én fiam csak 2950g-mal született! :)
Sok sikert az első hetekben / hónapokban ;) (asszem te vagy a világvégi, ugye? igen, már látom. :) )

Várunk - ahogy mindenki mást is - az Apukák mindennapjai topikban! :DD

(#727) kraftxld válasza Dany007 (#726) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendes súllyal született a kissrác, azóta már magára kapott vagy 250 grammot.
Nincs semmi gond az alvással, mióta hazajöttünk egy megszakítással végigalusszuk az estéket :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#728) Fáraó


Fáraó
őstag

Ma beléptem a klubba: Gergely fiam ma, 2012.09.06-n 11:51-kor megszületett (4350 g, 55 cm). Igazi kis vasgyúró. :) Szép, egészséges, mind a baba, mind a mama. :R

VIGYORRRGAZMUS.....

(#729) éN79 válasza Fáraó (#728) üzenetére


éN79
addikt

Kevesen járnak erre, úgyhogy én köszöntelek Titeket eme nem kevés boldogságot rejtő klubban. :R (nem mellesleg szintén egy Gergely apukájaként is ;) )

Sok-sok Boldogságot és türelmet kívánok!!! :)

(#730) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Pont ma 7 hete, hogy apa lettem :C Gréta kislányom 3200 grammal és 52 cm-rel született meg 2016. július 24-én 23:32-kor. :R :))

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#731) mirci18


mirci18
addikt

Bár kisfiam nem ma született de ma találtam rá a topikra.
2016.08.16-án megszületett Bence Tamás nevű kisfiam 4450 gr-al és 59 cm-el.

Nemrég voltunk egy hónaposak. Minden újdonsült apukának aki itt van gratulálok.
Remélem ti is annyira élvezitek az apaságot mint én.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#732) brownus válasza mirci18 (#731) üzenetére


brownus
veterán

Gratulálok! :) a mi fiunk is nagy gyerek :) 4400 grammal és 61 centivel jött ki közénk :)
26-án éjszaka, holnap hozom haza őket sote2-böl

és Kiss Marcell a neve

és hihetetlenül kurva jó érzés apának lenni :)

(#733) brownus válasza mirci18 (#731) üzenetére


brownus
veterán

(csak 60cm, de mindegy:) félrenyomtam )

természetes szülés volt? Zsunál császáros..

(#734) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Fél lábbal a klubba ugyanis Csütörtökön jött a jó hír, apa leszek! :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#735) mefistofeles válasza Archttila (#734) üzenetére

Akkor még van időd felkészülni a szép napokra!
Természetesen gratula és jó egészséget mamának, babának!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#736) mirci18 válasza Archttila (#734) üzenetére


mirci18
addikt

Gratula.
Egy nagyon új dolog előtt állsz.
Egyenlőre örülj a jó hírnek.
S azt tanácsolom élvezd ki a csendet és a nyugodt zökkenőmentes napokat amiket a 9 hónap során kapol.
Utána úgyis fenekestül felfordul az életed.
de hidd el nem bánod meg én sem tettem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#737) Archttila válasza mirci18 (#736) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#738) brownus válasza Archttila (#734) üzenetére


brownus
veterán

Gratula! :)

Ahogy a tobbiek is mondjak, hasznald ki :D de a legjobb dolog a vilagon. Elofognak torni beloled olyan erzesek es kepeseggek amikre nem is gondolnal....

(#739) mirci18 válasza brownus (#738) üzenetére


mirci18
addikt

Pont a napokban olvastam arról amiről írsz.
Kinek mi a véleménye róla?:
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#740) brownus válasza mirci18 (#739) üzenetére


brownus
veterán

ez így van. én sokkal érzelgősebb lettem, pl. két hétig otthon voltam velük, aztán hétfőn reggel korán, a munkába menet elsírtam magam az utcán, hogy most mi lesz velük otthon... faszom, én és a sírás :D

akkor sokkal türelmesebb vagyok, de ezt még bőven lenne hova fejleszteni!

éjszaka 3kor úgy pattanok ki az ágyból, mint aki intravénásan kapott adrenalint vagy valami drogot mert segíteni kell a pelus cserében vagy hoznom kell valamit a konyhából, stb..

ha mellettünk/közöttünk alszik a gyermek, akkor képes vagyok egész éjszaka a hátamon aludni, ficánkolás nélkül, csak hogy ők elférjenek

a bokám, és a kis lábujjaim már tök érzéketlenek :)

ilyesmik :)

ez fontos, hogy együtt!

[ Szerkesztve ]

(#741) mirci18 válasza brownus (#740) üzenetére


mirci18
addikt

Nekünk már éjszakai felkelés nincs.
Ma is csak azért volt nyűgös a fiam mert véletlenül rossz tápszert váltottunk ki milumil ha 1 optimát.
Volt még egy vény megmaradva a múlt hónapról.
Most milumilt kap de a komfort 1-t.
Ég és föld a különbség.

Én semmiképp nem szeretném a közös alvásra a gyereket rászoktatni.
Van neki ágya. Meg a szülőknek legyen privát szférája is.
Nyilván ez nem mindíg működik.
De ahogy láttam másoknál hogyha sokat aludt a gyerek a szülővel nagyon komoly kötődés alakult ki köztük s a gyerek vagy nagyon nehezen vagy sehogy nem aludt el a szülők nélkül.

Azt egyébként hogy ma mennyi férj segít a gyerekek küröl nem tudom.
Az biztos ma sokkal többen mint a szüleink idejében.
S szerintem egy hosszú boldog házasságnál nem árt a közös nevező s egymás segítése feltétel nélkül.

Mi a könyv címe amit olvasol?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#742) brownus válasza mirci18 (#741) üzenetére


brownus
veterán

tegnaptól már külön ágyban alszik :) tegnap és ma éjszaka is jó aludt, így mi is :) (már előtte is pár alkalommal)
pár hetes csecsemőt sztem még nem lehet rászoktatni, vagy egy napirendre tanítani, bár Zsu azt mondja, hogy e-héttől megpróbálkozik vele.

De ahogy láttam másoknál hogyha sokat aludt a gyerek a szülővel nagyon komoly kötődés alakult ki köztük s a gyerek vagy nagyon nehezen vagy sehogy nem aludt el a szülők nélkül. - igen, ezt nem akarjuk, van két ilyen gyerek a baráti társaságban, 3-4 évesen is küzdenek a gyerekkel :(
pl. ha délután alvás van mindenkinek kussolnia kell otthon, sok felnőtt alkalmazkodik a gyerekhez. ilyet nem játszunk :N szóval napközben, délután ha alszik a gyermek, akkor mi teszünk veszünk, szól halkan a háttérben a rádió, stb... szokjon hozzá, hogy zajlik az élet körülötte

apapara - szél dávid

(#743) mirci18 válasza brownus (#742) üzenetére


mirci18
addikt

Pár hetesen még biztos nem tud hozzászokni ezt én is tapasztaltam.
De később ez nagyon hasznos lesz.
Nálunk ezért is fix nagyjából az etetések ideje s pontos a fürdetés.
Általában a gyerek jól viseli nem nagyon kel fel előbb.
A kajánál veszem az észre hogy gyakran már előbb felkel egy 20-30 perccel de az belefér. Ott vagy várunk egy kicsit vagy megetetjük.

Az alvásnál mi nyugodtan tévézünk a gyerek mellett s dolgozunk is kint is.
Mivel alapelvem az hogy nem a gyereket kell kiszolgálnom s csöndben görnyednem az ajtó környékén nehogy felébredjen.
Egyrészt szokja a zajokat. Másrészt van azért még az embernek rajta kívül is dolga és élete.

A könyvet megnézem mindenképp.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#744) brownus válasza mirci18 (#743) üzenetére


brownus
veterán

pontosan, egyetértek!

(#745) brownus válasza mirci18 (#743) üzenetére


brownus
veterán

jut eszembe, ezt ne feledje senki!

babanaplótok van? abban is írnak a babakötvényről / 42500 forintot az állambácsi ad az elején.

(#746) mirci18 válasza brownus (#745) üzenetére


mirci18
addikt

Amíg nem raksz bele pénzt kb semmi értelme.
Állítólag viszont ha a gyerekednek pénzt akarsz félre rakni akkor van ennél jövedelmezőbb de ugyanúgy stabil megoldás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#747) brownus válasza mirci18 (#746) üzenetére


brownus
veterán

a start számlára gondolsz? akarok valami ilyesmit a gyereknek, az ersténél

(#748) mirci18 válasza brownus (#747) üzenetére


mirci18
addikt

Igen.
HA félre tudsz rakni pénzt állítólag vannak jobb hozamú és rugalmasabb megoldások.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#749) RoyalFlush válasza brownus (#745) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Mi nem vágtunk bele...

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#750) brownus válasza RoyalFlush (#749) üzenetére


brownus
veterán

másba igen? valamit szeretnék a gyereknek, hogy 18 évesen könnyebben induljon el. bármit is akar majd...

érdemes elolvasni:
Szeretetképleteket kell írni a gyerekagyba: Simó György és Vekerdy Tamás a kreativitás demokratizálódásáról, az ólomkatonákról és a Minecraftról

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Apa lettem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.