Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Apa lettem

Hozzászólások

(#551) lakisoft


lakisoft
veterán

Jupiiii ... ma jövünk haza ... 60g-ot gyarapodtunk!!!

(#552) tbs válasza lakisoft (#534) üzenetére


tbs
addikt

:C :R :DD Hajráhajrá!!! Osztán csak ügyesen. ;) Remélem minden toldalék jól van. :B

(#553) lakisoft válasza tbs (#552) üzenetére


lakisoft
veterán

Természetesen ... eszik-alszik-sír-nézelődik ... ennyi a dolga ... minden jól csinál ezek közül! :D

(#554) tbs válasza lakisoft (#553) üzenetére


tbs
addikt

:K Jaja.

(#555) lakisoft válasza tbs (#554) üzenetére


lakisoft
veterán

Itthon a család :C
Megindultunk a gyarapodás felé ... már a kórházban a 3. napon 60g-ot visszaszedett a pici

... most volt egy kis büfiztetés és már alszik is... panaszra nem lehet ok ... jó gyerek ... és nem kiabálom el mert tényleg az :D

[ Szerkesztve ]

(#556) lakisoft


lakisoft
veterán

Éjszakai műszak is kezdődik egyben az apasággal ...

(#557) ladybug válasza lakisoft (#556) üzenetére


ladybug
őstag

Anyának lenni sem könnyebb. A nap 24 órája szükségeltetik hozzá. :)

Tejecske van bőven?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#558) lakisoft válasza ladybug (#557) üzenetére


lakisoft
veterán

Anyának lenni sokkal keményebb ... de amit tudok segítek neki ... van bőven tejci!

(#559) ladybug válasza lakisoft (#558) üzenetére


ladybug
őstag

Biztos hálás érte a nejed, mert a segítség tényleg jól jön. A tejecske pedig csak sokáig maradjon ennyi.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#560) lakisoft válasza ladybug (#559) üzenetére


lakisoft
veterán

Ma este volt némi gond ... a feleségem palóc levest evett amiben ugyen van bab ... és szépen felfújta a pici ... és most tudott elaludni ... pontosabban most szopik és utána meg alszik ... este 19-00 óta szinte folyamatosan sírt szegény. :O

(#561) lakisoft válasza lakisoft (#560) üzenetére


lakisoft
veterán

a gond elhárítva :D

(#562) ladybug válasza lakisoft (#560) üzenetére


ladybug
őstag

Néhány ételre nem árt odafigyelni. Majd akkor enni, mikor már a kicsi szervezete erősebb. Olyan 3-4 hónaposan.

A hasmasszírozást és kis tornát próbáljátok meg, hátha segít.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#563) lakisoft válasza ladybug (#562) üzenetére


lakisoft
veterán

a hasmasszírozás és a hasra fordított póz meghozta az eredményt!

(#564) ladybug válasza lakisoft (#563) üzenetére


ladybug
őstag

Ennek örülök. A természetes gyógymódok sokszor segítenek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#565) lakisoft válasza ladybug (#564) üzenetére


lakisoft
veterán

aham ... na eddig nagyon nyugodt de majd meglátjuk ilyen lesz e éjszaka is ... a tegnapi éjszaka miatt nagyon kimerült!

(#566) lakisoft


lakisoft
veterán

Nagyon aranyos ... csend és nyugalom van a lakásban. :K

(#567) lakisoft válasza lakisoft (#566) üzenetére


lakisoft
veterán

Halleluja ... végigaludta az egész éjszakát ... nem sírt egy kicsit se ... evett rendesen és im - ma elérte élete első hetét.

(#568) tbs válasza lakisoft (#567) üzenetére


tbs
addikt

:Y :) Akkor rendesen lefáradt tegnap... Ekkorka bikficeknél nem jellemző az egész éjszakás szunya. Mondjuk miénk ekkora korában velünk aludt, kiszolgálta magát cicivel, ha kellett neki. :B

(#569) lakisoft válasza tbs (#568) üzenetére


lakisoft
veterán

aham ... a picivel való együtt alvás elég veszélyes mert utána nem akar majd egyedül aludni nem?

(#570) ladybug válasza lakisoft (#569) üzenetére


ladybug
őstag

Veszélyesnek nem mondanám, de nektek kell mérlegelnetek, hogy tudtok-e vele aludni. Én nem tartom jó ötletnek. Nem lesz magánszférátok, mert folyton ott lesz a gyermek köztetek. A gyermek pedig nem fog tudni egyedül aludni, mert megszokja, hogy ott vagytok mellette.
Abból a szempontból praktikus, hogy nem kell felkelni hozzá éjjel az anyukának, mert kézközelben lesz a baba.

Mod: Megmodnom őszintén én sosem tudtam jól kipihenni magamat, ha ott feküdtek mellettem. Mindig azt lestem, hogy be legyen takarva, jól feküdjön, mikor ébred fel stb.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#571) tbs válasza lakisoft (#569) üzenetére


tbs
addikt

Ez nem így van. ~1 éves korában különkéretőzött. Azóta van saját ágya. Ráadásul akárhol elalszik, problémamentesen.

És tök jó móka hallgatni ahogy szuszog, meg érezni amikor hozzád bújik. Finom meleg. :B

#570, Katica: Te paramama... :) Nálunk középen szunnyadt, 1 naaagy takarónk volt. Mióta különkéretőzött soha nem mászik át hozzánk. Magánszféránk meg a másik szobában van. Ritkán "magánszféráz(t)unk" ágyban. :B
Ja, nem küzdöttünk különösen a takargatással, meg ilyesmi. Ha fázott, kúszott, simult. :D

[ Szerkesztve ]

(#572) lakisoft válasza ladybug (#570) üzenetére


lakisoft
veterán

jaja ... azt tudom hogy mi úgy fogjuk csinálni hogy ha gondja baja van ... sirdogál akkor engedjük magunk között elaludni de ha elaludt át tesszük a saját kis ágyikójába, hogy tudja még is az az ö kis helye ...

(#573) ladybug válasza lakisoft (#572) üzenetére


ladybug
őstag

Mi is így csináltuk. Aludt mellettünk, sőt, a kicsi még most is alszik többször is, a nagyobbik, csak nagy ritkán.

tbs: Lehet...

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#574) tbs válasza lakisoft (#572) üzenetére


tbs
addikt

Elalszik egyedül. Akárhol.
Igazság szerint az vezérelt minket, hogy minél tovább legyen a közelünkben. Mint a majmocskák. :) Lehet rossz technika, de nekünk (mindhármónknak) tetszett, és nem igazán látok hátrányt. :B

#573: Mi csak sátorban alszunk már együtt hárman. :(

[ Szerkesztve ]

(#575) lakisoft válasza tbs (#574) üzenetére


lakisoft
veterán

aham ... persze mindenkinek szive joga eldönteni hogy mit csinál a gyermekével.
Hallod mióta megszületett azóta nem szeretek otthonról kimozdulni...

[ Szerkesztve ]

(#576) tbs válasza lakisoft (#575) üzenetére


tbs
addikt

:DD Ez jó poén. Mi kendőztünk, nem babakocsiztunk, sétáltunk sokat a picivel. Priv.

(#577) lakisoft válasza tbs (#576) üzenetére


lakisoft
veterán

aham ... ez van nem vagyunk egyformák :D - mi is fogunk menni a jó levegőre ha engedi az idő

(#578) lakisoft válasza tbs (#576) üzenetére


lakisoft
veterán

Most érzem igazán hogy család vagyunk mi hárman!!!

(#579) tbs válasza lakisoft (#578) üzenetére


tbs
addikt

:K Döbbenetesen jó érzés. Elmondhatatlan. Nagyon finom.

Szilveszterkor volt a 4 kiskölykös pár mellett (kész kisovi volt: 5 kölök, 6 hótól 5 évig) 2 gyermektelen. Mi szülők 10+ éve ismerjük egymást, összejárunk, stb. Fényévnyivé vált a gondolkodás- és viselkedésbéli különbség a gyermektelen és a gyermekesek között... Eléggé vicces volt, és kicsit szomorú is. (A gyermekteleneknek... :B )

(#580) lakisoft válasza tbs (#579) üzenetére


lakisoft
veterán

hát igen ezért érdemes élni !!! :D

(#581) tbs válasza lakisoft (#580) üzenetére


tbs
addikt

Lányos apaként féllábbal már a menyországban vagy! :D Minden értelemben... ;]

(#582) lakisoft válasza tbs (#581) üzenetére


lakisoft
veterán

jaja ... :C :R

(#583) ladybug


ladybug
őstag

Éljenek a lányos apák. :C

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#584) lakisoft válasza ladybug (#583) üzenetére


lakisoft
veterán

:D - rajtuk a világ szeme - :D

(#585) ladybug válasza lakisoft (#584) üzenetére


ladybug
őstag

Nekik meg a lányukon/lányaikon. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#586) burgatshow válasza bandus (#547) üzenetére


burgatshow
veterán

Én majd egyszer 3 kislányt szeretnék de még pár éve (4-6). Legalább párom is benne van a mennyiségben és a nemben is (bár bónuszként egy fiút is szeretne). :D

(#587) ladybug válasza burgatshow (#586) üzenetére


ladybug
őstag

Én is szeretnék egy harmadikat, még egy lányt. Olyan 3-4 év múlva.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#588) lakisoft válasza ladybug (#585) üzenetére


lakisoft
veterán

az biztos ... véreb módjára - védelem :D

(#589) lakisoft


lakisoft
veterán

ma hajnalban is volt egy kis hascsikarás ... de a kisasszony elég jól viselte!

(#590) tildy válasza ladybug (#587) üzenetére


tildy
nagyúr

Nőuralom?
Szegény perterket.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#591) ladybug válasza tildy (#590) üzenetére


ladybug
őstag

Ahh, dehogy. Fél kézzel is elbánik velünk hiába vagyunk többen.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#592) lakisoft válasza ladybug (#591) üzenetére


lakisoft
veterán

a rutinos ... majd órákat veszek tőle :D

(#593) lakisoft


lakisoft
veterán

A gyermek mostanában kialussza magát délután este meg hajnalban nem akar aludni ... a kiságyat nézegeti meg a plafont :D - szegény jó unalmas lehet az élete ... :D

(#594) bandus válasza burgatshow (#586) üzenetére


bandus
veterán

nekem két ismerősöméknél is három lány van :D
a legfrissebb Lili három hetes csak, pont ma néztem meg. annyira aranyos :B

időben én mindenképp csak akkor, ha már meglesz a biztos anyagi háttér. ezt olyan 28-30 éves koromra tervezem. bár ez nagyon furcsa nekem, hogy így eltolódott a gyerekszületés ideje. anyukám pl 20 évesen szült meg engem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#595) tbs válasza lakisoft (#593) üzenetére


tbs
addikt

Aktív levegőzzetek sokat. Ugyan pár hét még mire megjelenik a szociális mosoly, de mutogassatok neki nagy színes cuccokat, halgassatok zenét, és alváshoz teremtsetek ingerszegény környezetet. (Mi tök sötétben, másikszobában-beszélgetős-csendben aludtunk, alszunk.) Nagyon fontos a kiskölköknek a napirend. Napról-napra azonos sorrendben azonos tevékenységek. Nálunk pl. "rituálék" vannak: reggel addig nincs játék fizikai játékkal (testjáték, dumajáték persze megy), amíg nem vagyunk felöltözve, megmosakodva, gatyába rázva, megkajálva. Este felszólításra füribe ugrás, pizsibeöltözés, nincs lemászás az ágyról, víz ivás, alvás. Stb. Szokott szólni, ha vmi kimarad. :DDD

Fontos, hogy a szülő és a kölök is tudjon igazodni, egzakt időpontok legyenek, kiszámíthatóan.

Persze, hülyeségnek tűnik egy pár hetes babánál, de nem az. Mondjuk ez egy huzavona ilyenkor, de Ő még nem tudja, hogy mikor mit, csak éhes... Egy stabilan kiszámítható cselekvéssorú szülőpárhoz jobban tud igazodni.

Nálunk is voltak/vannak éber 1-2 napok, amikor kimarad a délutáni alvás (délutáni csendes pihenő van), de visszaáll hamar. Esti alvásnál nincs kegyelem: 20:00-tól nincs lámpázás és ha nem vagyunk álmosak, akkor is ágybanfekvés. Sokat segít az esti rituálé, mert a végére, akármennyire felspanolt, bekokózott volt délután, lelazul, ásítozik. :)

Hmmm... Nekünk is kéne már egy kistesó..! :B Olyan nagy már a kicsaj, már úgy kell masszíroznom, mint egy felnőttet; nem érem át, ha az ölemben hever.

(#596) burgatshow válasza bandus (#594) üzenetére


burgatshow
veterán

Engem 24, húgomat 29 évesen...

(#597) lakisoft válasza tbs (#595) üzenetére


lakisoft
veterán

... Teljesen okés amit írsz mi is a korrekt és pontos időbeosztás hívei vagyunk ...

A levegőzéssel még várunk kell egy kicsit ... de ha kivisszük akkor sokat leszönk kinn vele !!!

:C :R :C

(#598) nike_ válasza lakisoft (#597) üzenetére


nike_
addikt

Gratulálok a kislányodhoz!:)

(#599) lakisoft válasza nike_ (#598) üzenetére


lakisoft
veterán

köszi! hasonló örömöket neked is!

(#600) ladybug válasza lakisoft (#597) üzenetére


ladybug
őstag

Pedig nyugodtan kiviheted. Előbb-utóbb úgyis vinni kell tanácsadásra, akkor pedig ki kell mennetek. :)

Jól bugyoláld körbe a kocsit. Jól öltöztesd fel a gyermeket. Ennyi. A hideg nem gond. A friss levegő jót tesz.

Lassan már 2 hetes, szinte nagylány. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Apa lettem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.