Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) tusi74 válasza Quqesz (#72150) üzenetére


tusi74
őstag

Ugye? Én hetek óta nézegetem a telefonokat, le vagyok döbbenve az árakon. Azt sem értem, hogy megnézve a jelenlegi telefonokat, az én 2017-es telefonom egyáltalán nem rossz még ma sem. Miért nem lehet rá feltenni a legfrissebb, vagy akár 1-gyel visszábbi Andoridot. Még az Iphone-okat is lehet valameddig frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#72152) Aryon87 válasza Quqesz (#72150) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerintem már inkább megéri az előző évi generációt megvenni, mint az aktuális frisset (minden márkára értve az árakat tekintve). Vagy várni fél évet, és addigra igencsak barátibb lesz az ára.
Nem dobtam hátast a 21-es szériától. 20-as széria feljavítva és megcsonkítva. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72153) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#72152) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én általában részletre veszem (telekom) ott meg nem nagyon lesz s20 max szeptemberig.
Nem fog lemenni 10 ezer/hó alá az ára, akkor meg kell a francnak. :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72154) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#72153) üzenetére


Aryon87
félisten

Sajnos igaz. És elég hamar kikoptatják a készletlistáról.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72155) akooos válasza Aryon87 (#72152) üzenetére


akooos
veterán

Hát nekem jó lenne azért az a csonkitott ultra. Most 17-re jönne ki havonta a csomagommal, ha 2 évre leszerződök.

Tavalyit nem vennék, inkább marad akkor az s10+ amivel semmi baj nincs az ég világon.

És hiába csonkitott, mégsem annyira mint a GMS mentes készülékek :))

Amúgy mi a csonkítás? A töltő hiánya? A műanyag használata az üveg helyett?
Nekem egyedül az sd kártya hiánya fáj,mert van egy 128 gigás kártyám a note óta, amit azért használok :)

(#72156) vodrosjozsi válasza akooos (#72155) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én mondjuk ezekre nem fogok váltani, hiányozna a toll is, meg azért basszus nagyon elszálltak.
Az S9+ 290 ezerbe került, és többet tud mint az S21 a szoftveres dolgok miatt. Mert kamerában max a nagylátószögű hiányzik belőle, de én azt amúgy se használom annyit.
Semmivel se ad többet az S9-nél ami nekem megérné.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72157) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#72156) üzenetére


Aryon87
félisten

Én is így látom.. Egy kicsit újabb, egy kicsit erősebb.. De S9/N9 széria óta majdnem stagnálás van. Még az S10/N10 széria fejlődött érezhetőbben és utána megállt a tudomány.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72158) akooos válasza vodrosjozsi (#72156) üzenetére


akooos
veterán

Az ultrához mondjuk lehet használni a Note tollát, mert megvan benne a Wacom tech. Igaz, a toll nem rakható el a házba, ez gagyi megoldás, főleg a flip tokkal :)

Ne a forintot nézd, bármennyire is Magyarországon élünk, hiszen az S9+ 950 euró volt, az S21+ pedig 1050 euró. Ez 2 és fél év alatt 100 euró drágulás, ami ha belegondolsz semmi. Az már más tészta, hogy 2018 nyarán 320 volt egy euró, most pedig 360 :)
Már csak ez 40.000 forintos különbség az S9+ esetében. Illetve most az előrendelésben adnak hozzá egy egy 50.000 forintos Buds Liveot (Ultra esetében 100k a Buds Pro), ami ha nem kell, eladod és máris jól jössz ki árban.

Amúgy ja, S10+-ról sem sürgető a váltás, várok pár hónapot :) Még az is lehet, hogy megvárom az utolsó Noteot, de majd meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok.
Sajnos vannak most az új telefonnál fontosabb költségek :D

(#72159) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#72157) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ez kb minden telefonra igaz '18 óta.
Akooos:
Egy Note még mindig jobb mint egy S szériás telefon, a tavalyi Note 20 Ultra is veri az S21 ultrát, és legalább benne van a toll is.
Ez a telefon gáz, pláne az árát nézve, a sima 21 pedig egyáltalán nem éri meg.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72160) akooos válasza vodrosjozsi (#72159) üzenetére


akooos
veterán

Miben veri a Note 20?
Eleve belekerült végre az S21-be egy normális lapka, ami miatt nem fog titanicot játszani. A 990-es Exynos tavaly nagyon mellélövés volt, ezt az S20 FE-n is látom, hiába egy jó telefon egyébként. Már csak a 2100-as Exynos miatt is jobb a telefon, nem beszélve az upgradelt kamerarendszerről, a szebb megjelenésről (nem emelkedik ki másfél centit a hátlapból a kamera), 5000-es akkuról és még sorolhatnám. A Note előny mindig is a ceruza volt. Most ezt tudja az S is. 120 Hz maximális felbontáson is megy az új S-el.

Tényleg érdekelne, hogy miben jobb a Note, mint az S21 Ultra.

[ Szerkesztve ]

(#72161) akooos válasza akooos (#72160) üzenetére


akooos
veterán

Valahogy sejtettem ;]

(#72162) vodrosjozsi válasza akooos (#72161) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Fent se voltam te paraszt ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72163) akooos válasza vodrosjozsi (#72162) üzenetére


akooos
veterán

Azóta se?

Sose tudom meg miben jobb a Note 20 Ultra, mint az S21 Ultra (azonos áron).

(#72164) Quqesz válasza vodrosjozsi (#72162) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Éppen most voltál fent és mégsem válaszoltál neki te kis harcias kokas ;] :P

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72165) vodrosjozsi válasza Quqesz (#72164) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Jelenleg lefoglal, hogy átvertek az eladók, ilyen kis szarokat majd leírok ha normálisabb lesz a környezetem. :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72166) akooos válasza vodrosjozsi (#72165) üzenetére


akooos
veterán

Mesélj, mi történt.

(#72167) Quqesz válasza vodrosjozsi (#72165) üzenetére


Quqesz
nagyúr

wtf? ne hagyd! Sok sikert. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72168) vodrosjozsi válasza akooos (#72166) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

125nm-ként adták el a házat, az energetikai papír szerint pedig 95 nm.
Na most egy 30 millás háznál ez kb 1 milla különbség.
Tudom, mostanában nem nagy pénz, de ebből:
Tudunk kifutót csinálni
Ki lehet cserélni az ablakokat
Jó lámpákat lehet venni
Ki lehetne cserélni a semmire se jó bejárati ajtót
A legjobb, hogy lehetne még egy szobát csinálni 25 nm-en. :D
Eszem megáll b+

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72169) nrg_52 válasza vodrosjozsi (#72168) üzenetére


nrg_52
addikt

Szerintem verd ki beloluk a sz@rt is. Azt nem ertem hogy nem vetted eszre, mikor mi bettuk a hazat, elore lattuk az osszes papirt. Ettol fuggetlenul nyaljon sot az ilyen fireg.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#72170) vodrosjozsi válasza nrg_52 (#72169) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Mert hozzáépített 2 részt.
Ezzel lett ő szerinte 125 nm. De a tanúsítványt meg csak akkor csinálják meg amikor eladják a házat. Mondjuk ezt se értem, hogy az építkezés után miért nem csinálták meg de nem érdekel már.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72171) akooos válasza vodrosjozsi (#72168) üzenetére


akooos
veterán

Öő, ez elég para. És az élőszón kívül valahova le volt fektetve az, hogy ő egy 125 m2-es ingatlant árul?

(#72172) vodrosjozsi válasza akooos (#72171) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Persze, az adásvételin ügyvéd által

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72173) akooos válasza vodrosjozsi (#72172) üzenetére


akooos
veterán

Akkor ez szerintem támadható.. Beszéljetek valami ügyvéddel ti is, mert azért 30 m2 az nem elhanyagolható.

(#72174) vodrosjozsi válasza akooos (#72173) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hálisten a mi ügyvédünk előtt lett minden aláírva, ma fogjuk felkeresni, hogy ilyenkor mizu van.
De átlagban az szokott történni, hogy visszakövetelik a hiányzó négyzetméter értékét.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72175) akooos válasza vodrosjozsi (#72174) üzenetére


akooos
veterán

Azt írtad, hogy kb 1 millió a különbség emiatt.
Most ha minden realitást nélkülözünk és csak a m2 árat számoljuk, akkor ha 125 m2 30 milla, akkor 1 m2 240.000, 30 m2 pedig 7.2 millió :)

De nem értek az ingatlan adásvételhez, nyilván nem elvárható, hogy 7 milliót visszaadjon, de az 1 az irreálisan alacsony.

(#72176) vodrosjozsi válasza akooos (#72175) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ja igazad van, nem nagyon vagyok a toppon manapság matekben sem :DDD :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72177) Quqesz válasza vodrosjozsi (#72170) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na akkor olyan ingatlanba futottak, ahogy apósom is eladott adni egyet.
Szóval az nem baj ha bővítik, de akkor kell róla tervrajz, dokumentáció és mindez leadva az önkormányzathoz, hogy hahó ez lesz hozzáépítve. Nála a becslőnél akadt el a dolog(hitel miatt), mert ő csak a dokumentáció alapján tud számolni, ami persze kisebb, de ráadásul az öreg a konyhát vitte ki. Márpedig az alap nm-ben kell lennie konyhának.
Azért nem adják le a doksikat az önkormányzatnak, mert az költség meg macera, és nincs kedvük vele foglalkozni(+ van ahol ezért több ingatlanadót fizetsz).
Jelenleg aminek 2 oszlopa van építménynek számít, tehát hivatalosan kell lejelenteni, amit persze senki nem tesz meg. Ha nem akartok hitelt felvenni, akkor kb mind1 lesz, mert ő az ingatlant adta el az ingóságaival együtt(ez akár egy szerszámos faház is lehet). Ha hiteleztek, akkor viszont szopás, mert csak a hivatalos méretre adnak hitelt(95nm).

Mondjuk az is kérdés mi a hozzáépített rész? Szoba, konyha vagy szerszámos/garázs? A kettőnek nem ugyan az a súlya. Garázst pl amúgy sem számolnak bele, a nav is külön illetékezi.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72178) vodrosjozsi válasza Quqesz (#72177) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Egy félszoba meg egy fűrdőszoba.
A baj ugye az, hogy külön tető van rajta, illetve egy pala van rajta és cső.
Állítólag azért nem lehet perelni mert hát mi megnéztük a házat.
Ettől függetlenül az nincs leírva, hogy lemértük, szóval még mindig van valami esély.
De nem tudom őszintén szólva. 7 milláról van szó, nem nagyon mennék el mellette, még 1 milla lenne talán..
Meg ez már nem az első ahol átbasztak szóval nem hagynám annyiban.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72180) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Lehet lesznek gondok, akinek van lehet érdemes várni.. [link]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72181) akooos válasza Quqesz (#72180) üzenetére


akooos
veterán

1 hete fent van a telefonomon, semmi bug, fagyás. Jobb az akkukezelés is, abszolút nincs rá panaszom.

SAJNOS, mert megnéztem ma a 21 Ultrát és elkapott a birtoklási vágy. :(

(#72182) fess


fess
őstag

Sziasztok
Egy ideig működött a Burger King app-ja úgy,hogy érzékelte,hogy közel vagyok, kifizettem online és csak át kellett venni a kaját. Mostanában ez nem működik, hiába minden engedély meg van adva, bekapcsolva a bluetooth.. Nemrégen volt 1 hard reset (nem emiatt), de azután sem működik. Az app-ot is újraraktam,de nem megy. Van valami ötletetek,hogy mi lehet a gond?

(#72183) Aryon87 válasza akooos (#72181) üzenetére


Aryon87
félisten

Aztan nehogy a csalodas vagya kapjon el utana. Mid van most? Note10+?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72184) akooos válasza Aryon87 (#72183) üzenetére


akooos
veterán

S10+.
Miért kapna el csalódás? :) Én a lesajnált gagyi s10-el is meg vagyok elégedve, akkor ha mindenben feljebblépett, akkor mi lenne a csalódás benne? :D Jobb akksi, jobb kamera, jobb kijelző az adaptív 120hz miatt.

(#72187) Quqesz válasza akooos (#72181) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az jó hír! Nem jó dolog ha egy frissítés elszarja a telefont. :K
Jó hát venni mindég szeret az ember új cuccot... :B

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72188) mentic18 válasza Quqesz (#72180) üzenetére


mentic18
tag

Nekem is több mint egy hete fent van, sokkal jobb lett az akkukezelés, egyedül a kamerán lehetne javítani de ez is érzékelhetően jobb lett mint eddig.
Aryon, melyik csalódásról beszélsz? Arról h a honoron innentől kezdve lehet gsm? ;]

Samsung Galaxy A53 5G

(#72189) mentic18


mentic18
tag

Na mi van, megint halálán van a topik? Nehogy ez is bezáródjon!!

Samsung Galaxy A53 5G

(#72190) Aryon87 válasza mentic18 (#72189) üzenetére


Aryon87
félisten

Azon 2 másodperc alatt lehet segíteni. ;] Utána már azt írnád bár ne kérdezted volna :P

Na jó viccelek.

Sőt van is egy jó témám, néhányatok jártas is benne ha jól sejtem.
Milyen használt kocsit ajánlanátok 800K-1.2M közti árban, 200K Km alatt, alacsony fogyasztással, és minél alacsonyabb szervízköltséggel?
Amiket nézegetek: Suzuki SX4, Toyota Corolla és Auris, Madza3, Ford Focus vagy Fiesta, Kia i20. Ja és csak benzines.
Inkább országúti használat lenne, belvárosban csak ha muszáj vagy ritkán.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72191) Intruder2k5 válasza mentic18 (#72189) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közel három évesen újra megadta magát a Xiaomi Note 5 A Prime akkuja (egyszer már cseréltem benne, kb. egy éve), úgyhogy most úgy döntöttem már nem vacakolok vele, telefon csere volt, jött egy Redmi Note 8 a helyére tegnap.

(#72192) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#72190) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Focus vagy fiesta

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#72193) trebrona válasza Aryon87 (#72190) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az i20 Hyundai, nem Kia.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#72194) Aryon87 válasza trebrona (#72193) üzenetére


Aryon87
félisten

Igaz, összekevertem, pont a Kia C'eed járt a fejemben, miközben írtam a típusokat :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72195) mentic18 válasza Intruder2k5 (#72191) üzenetére


mentic18
tag

És milyen eddig?
Aryon: suzuki swift, dacia logan, az új lada ha van még olcsón használtan, ford focus, fiestát inkább ne. A peogeut 301 vagy régi 307es. A 301esből ne merd az ezres motort venni mert bánni fogod. De ha olcsón akarsz alacsony szervizest akkor trabi vagy régi lada. Mindegyikből van 2 ütemű, először azzal próbálkoznék. Ha az megvolt, minden auto egy élmény lesz hozzáképest. ;]

Samsung Galaxy A53 5G

(#72196) Aryon87 válasza mentic18 (#72195) üzenetére


Aryon87
félisten

Fordban nem gondolkodom, anyámnak egy kb 2005-ös fiesta van (2ajtós), és van vel baj bőven, az eurók repkednek kifele szépen (németbe dolgozik), 1.5 hónapja az akkuja is megadta magát...
Swiftet is néztük, csak az árakat nézve meg az méret adottságokat (persze a többi tulajdonságot is), a Corolla fele húzunk perpillanat.
Peugeot is tetszős, de mindenhol azt halljuk, olvassuk, hogy francia autót ne vegyünk.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72197) Quqesz válasza Aryon87 (#72190) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na, lett jogsid?
Ha keveset akarsz rá költeni, akkor Toyota vagy Suzuki, bár a Toyota 1333cm³-es benzin motorja nem sikerült jól, azt kerüld. A Hyundai i20 sem rossz, Mazda is jó, csak rozsdásodhatnak. Focusból sok a cégautó, azzal be lehet fürödni. Fiesta-t nem ismerem. Honda? Kia Ceed szintén jó. De mielött megveszed nézesd meg egy szerelővel!!!! Dacia sem rossz(Sandero).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72198) Aryon87 válasza Quqesz (#72197) üzenetére


Aryon87
félisten

Páromnak lesz meg végre a jogsi remélhetőleg már tavasszal. Most nézegetjük a lehetőségeket, hogy addigra már valamennyire képbe legyünk a dolgokkal.
1.4-est akarunk legalább, bírnia kell az Erdélyi hegyeket :))
Honda úgy tudom drága fenntartású, pedig a Civic az egyik álomautóm..
Mazda rozsdásodást hallottam, pedig a 3-as is bejön nagyon.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#72199) Quqesz válasza Aryon87 (#72198) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Miért lenne drágább? Persze nem egy szétheftölt vmit kell venni, de az más márkában is szívás.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72200) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Hát [ez] sem lesz olcsó.....
[Ez] meg várható volt, bár a mobilos ágat felszabadíthatnák, a hálózati meg érthető.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.