Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#632) thon73 válasza thon73 (#631) üzenetére


thon73
tag

A mérgelődésen kívül két konkrét kérdésem lenne Fragment-ekkel kapcsolatban:

1. A Fragment által létrehozott Options-Menu a Fragment eltávolítása után is megmarad. Ha új Fragment példányt csatolok be, akkor az előző (eltávolított) példány Options-menu-je is, és az új is látszik. Ezt (a régi menüt) mivel tudom kitörölni a Fragment eltávolításakor? (Az előző Fragment már "eltűnt", vagy legalábbis tag keresésével nem találja meg. De a menu maradt.)
Az invalidateOptionsMenu nem működik, vagy nem tudom, hol kellene kiadni. A menu.clear() (pl. a prepare részben) viszont mindent kitöröl, és egyáltalán nem látszik a menü.

2. Ha elmentettem egy transaction-t a backstack-re, és nem arrafelé megyek vissza (mert pl. elfordítottam a telo-t), akkor hogyan tudom azt onnan eltüntetni? ((A BackStack-on lévő elemek száma minden elfordításkor növekszik, hiába lesz közben "Destroy". Ez nem is lenne baj, csak a visszafordításkor az alap Fragment-ről szeretnék indulni, miközben a "második" Fragment (vagyis a tranzakció) el van mentve a BackStack-re.))

API17-tel fordítottam, de API8 minimumra, tehát support package-t használtam. Elvileg ez nem lehetne baj. Előre is köszönöm, ha valakinek van ezzel tapasztalata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.