Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Ribi válasza Ribi (#15899) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ehh, -0.1V offsettől úgy fagyott szarrá az egész windows hogy öröm volt nézni.

(#15902) Timer válasza fudi2002 (#15898) üzenetére


Timer
veterán

"Az 1,2v amikre hivatkoznak az biztonságos, csak akkor bekukáztad a procid lényegi teljesítmény részét."

Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Hogy van veszteség, az biztos, de 5-8 százaléknál nincs több még singlecore esetén sem a PBO-hoz képest, multicore-ban meg még ennyi sincs. A "lényegi" szó ennek tükrében erősnek tűnik.

(#15903) fudi2002 válasza Timer (#15902) üzenetére


fudi2002
veterán

Kinek mi, én azért vettem, hogy az utolsó kis teljesítménydarabot is kiélvezzem...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15904) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Kicsit irígykedve tekintek rá, de remélhetőleg a vevő nemsokára jön eredményekkel is.
Addig is gondoltam megmutatom, mert nem minden nap látni ilyesmi összeállítást :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15905) hokuszpk válasza Ribi (#15899) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Szóval akkor az 1.35V miért baj, az 1.45 meg nem? "

azert, mert W = V * A
namost ha fixen adsz neki 1.35V -t, akkor 100% terhelesen atmegy mondjuk 80A a procin. ( ki kene szamolni, nekem anno, 1.325V mellett sikerult 200W koruli fogyasztast okozni az annyi mint... 200 / 1.325 = 151A ? )
az automata hiaba ad ra 1.45V -t ha ezt akkor teszi, amikor keves tranyo dolgozik es 10-20 Amper erossegu aramot igenyel a cucc. Ha ez megy feljebb, mondjuk 100% -ra, akkor az automata visszaveszi a feszt, hogy ne fusson ki a 65 / 105W vagy XFR/PBOval a 88 / 141W keretbol. igy hirtelen ezt a screenshotot talaltam, core max = 164W, 126A...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15906) fudi2002 válasza Shkiz0 (#15904) üzenetére


fudi2002
veterán

Gondolom vmi jóféle Bdie megyen hozzá :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15907) Shkiz0 válasza fudi2002 (#15906) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem tudom, de ha nincs már meglévő KIT neki akkor B-die tuti nem mert már nem lehet kapni max ha beragadt valahol készleten.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#15908) fudi2002 válasza Shkiz0 (#15907) üzenetére


fudi2002
veterán

Árukeresőn most néztem, elvileg vannak még. Amúgy meg a jól bevállt Micron Edie a következő a sorban. :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15909) Ribi válasza hokuszpk (#15905) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most megint hogy jön a körte az almához?
Mégis mit csináljak azzal én, hogy te széthúzod a procid és zabál 150A-t?
Már leírtam, hogy all core 1.35V így is úgy is, csak épp induláskor magasabb fesz-el indít PBO-val.
Szóval all core kb nem változik semmi, csak annyi, hogy magasabb frekit állítok be, emiatt gyorsabb lesz. És a 88W-ból nem megy ki se így se úgy.
A proci nem úgy működik, hogy a W érték fix és akkor ha alacsony feszt állítok be neki akkor több áramot ad. Elektronika nem így működik...

(#15910) hokuszpk válasza Ribi (#15909) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A proci nem úgy működik, hogy a W érték fix és akkor ha alacsony feszt állítok be neki akkor több áramot ad. Elektronika nem így működik..."

senki nem mondta, hogy W az fix. Az egy keret. Ami fixre allitott fesznel megszunik. Szoval abbol indultunk, hogy miert baj az 1.35V ha az 1.45V nem ?
ha tobb tranyo dolgozik, mert magasabb a terheles, akkor megno az aramfelvetel, ergo a szorzatban vissza kell venni a feszt, ha nem akarod, hogy kiszaladjon a vlagbol. Ha eleri a W keret maximumat, akkor az automatika visszaveszi.
Fix fesznel meg nem fogja visszavenni semmi, hacsak nem olyan a lap, hogy olyankor is mukodik a cnq.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15911) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

V.ki Gigabyte lapon használ EDC1 setup.-ot ? És működik is . Ha igen , akkor beállításokban tudnátok segíteni.

Köszi előre is

Szinyák

(#15912) snecy20 válasza Ribi (#15909) üzenetére


snecy20
veterán

Arra én is abszolút tapasztalati úton jöttem rá, hogy a PBO szépen játszik az áramerősséggel, emiatt sem jelent különösebb aggályt hogy 1.45 - 1.5V-okat is látni auto-n BIOS-ban. Én mondjuk a manual all-core OC-ban hiszek egyéb okok miatt, de alapvetően tényleg igaz az hogy jól megvan csinálva az auto tuning rendszere a Ryzen-eknek, és csak elsőre tűnt veszélyesen soknak a közel 1.5V.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15913) Ribi válasza hokuszpk (#15910) üzenetére


Ribi
nagyúr

De ha egyszer alacsonyabbra állítom a feszt mint amit mindig is ad neki akkor mi a gond?
Nem felfele, hanem lefele allitom a feszt.

(#15914) fudi2002 válasza Ribi (#15913) üzenetére


fudi2002
veterán

Az, hogy ha az a fesz alacsony akkor biztonságos, akkor kidobsz egy adag teljesítményt az ablakon, ha magasabb akkor meg idővel vélhetően bekukázod a procid. Vili? :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15915) devast válasza Szinyák (#15911) üzenetére


devast
addikt

Nálam nem működött (x570 elite). Egy CCD-t jobban meghajtott, a másik meg elég gyér órajelekkel ment. EDC0 -val megy rendesen mindkét CCD.

(#15916) Alpi. válasza Pro!Petya (#15876) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem készül 3800X-nek tudatosan egyik sem. :)
Ha van annyi jó, hogy elég a nagyobb típusokra és még jóval több, akor kerül a többibe is, nem dbják ki vagy teszik félre, hátha hírtelen sokkal több 3800X fog kelleni. Szerintem.
Az elején nem nagyon dúskáltak ennyire a jó darabokban tuti, ott jellemzően nem tudtak a típusukból adódóan elvártnál, említésre méltóan többet. Az első 3800X-ek is pl. az enyém alatt tudtak, jócskán. Aztán ahogy kijött a 3950x vagy még inkább egy picivel utána, történt valami változás és azóta került vissza a "szilikon lottó :DDD :DDD " is a történetbe. Előtte ez kb. 50-100 mhz-es sáv volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#15917) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Nekem MSI deszkában a 3600 elsem jut a winfosig EDC1 setuppppal.Jön a kékhalál.Marad az all core 4.2+BCLK.

[ Szerkesztve ]

(#15918) fudi2002 válasza sfknasty (#15917) üzenetére


fudi2002
veterán

Mit és hol állítasz? Feszt piszkáltad?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15919) sfknasty válasza fudi2002 (#15918) üzenetére


sfknasty
aktív tag

All core 4.2 1.4V + BCLK 100.5=4.23Ghz.A BCLK húzza az IF órajelet és a memóriát is ha állítod.Tehát így a 3800Mhz CL16 ram 3824MhzCL16 az IF 1912.

[ Szerkesztve ]

(#15920) Szinyák válasza devast (#15915) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszi , igen valahol lehet a overclocker.uk honlapon olvastam giga lapoknál fordítva működik EDC:0.-t kell megadni a többi érték hogy néz ki nálad : ppt stb ?

Szinyák

(#15921) fudi2002 válasza sfknasty (#15919) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem így értem, az edc nem megy. Mit állítottál és hol?
Amúgy pedig: vcore auto, bármi amit állítasz pbo dolgot, azt a settings/amd overclock alatt tedd, 0,0,1/+200mhz scalar 3x ott lőjj be. Cpu featuresnél global statest kapcsold ki, cnq be.
Ennek így mennie kéne.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15922) sfknasty válasza fudi2002 (#15921) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Minden így volt beállítva,egyedül a scalar volt 10x

(#15923) fudi2002 válasza sfknasty (#15922) üzenetére


fudi2002
veterán

Remélem előtte lőttél load defaults-ot.
A 10-et vedd vissza 3-ra. LLc mennyin?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15924) sfknasty válasza fudi2002 (#15923) üzenetére


sfknasty
aktív tag

LLC 2

(#15925) TESCO-Zsömle válasza fudi2002 (#15888) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem alapból mindegy, hogy hány fokos a proci, mivel nem azt hűtöm. Csak ugye ez a szar elvileg nem fixem jár, hanem a terhelés és a hőmérséklet alapján állogatja magát, így meglestem a hőfokokat és elcsodálkoztam az 1700-as 2-5°C dT-je után.

Szóval akkor nincs értelme alulfeszelni, maradjon AUTO-n és csók?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15926) TESCO-Zsömle válasza Timer (#15896) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Értem. Nálam semmi nem pörög fel, mivel nem a CPU vezérli a hűtést. Az csak annyit tud, hogy a megszokottnál nagyobb számokat ír ki.

De ha ez teljesen normális, akkor nem tépem le a hűtést ,hogy újrapasztázzak...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15927) fudi2002 válasza TESCO-Zsömle (#15925) üzenetére


fudi2002
veterán

Pontosan. Ahogy veszel vissza a feszből csak rontasz a teljesítményen. Amúgy ő pedig tudja jól, mi az a helyzet mikor csökkenteni kell a feszt, fogja is.

Ez nemneked: A vrm hőmérséklethez is hozzá lehet rendelni a ventigörbét, s máris nem fog ugrálni fölöslegesen. Mivel a vrm-ről jön az áram, ha dolgozik, nagyobb teljesítmény, nagyobb áramfelvétel, melegedő vrm. És az biztos nem fog ugrálni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15928) TESCO-Zsömle válasza fudi2002 (#15927) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam a radiátor visszatérőjén mért alacsonyabbik vízhő vezérel. Mint írtam, nem a CPU-t hűtöm, hanem a vizet. A víz hűti a CPU-t. ;) Az meg nem tud ugrálni. Még ha oda is ver neki a kombó 400W-ot, akkor is majdnem 2 liter víz van a rendszerben. Hűtés nélkül kell 20mp, hogy 1°C-ot melegedjen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15929) fudi2002 válasza TESCO-Zsömle (#15928) üzenetére


fudi2002
veterán

Ennyi. :)
A 7nm-t kell szoknia a szemnek, de nyugi, intel oldalon is ugyanez lesz, mivel a 14nm zsákutca már. Ők is erre lesznek kényszerülve, ugyanez a hirtelen ugrás ott is meglesz, max nem kötik majd az orrodra kijelzésként :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15930) TESCO-Zsömle válasza fudi2002 (#15929) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudtommal ők még tolják a 10nm-t.

Ha a régi előnyükből indulnék ki, azt kéne feltételeznem, hogy Intel-nél a 10nm lesz/lett volna olyan, mint konkurenciánál a 7nm. Az Intel-féle 7 meg a konkurensek 5-öse. Nem tudom mi maradt az egykori levő 1,5-2 év gyártás-technológiai előnyükből mára.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15931) fudi2002 válasza TESCO-Zsömle (#15930) üzenetére


fudi2002
veterán

Pár év és kiderül. :) Tudtommal a 10nm-t dobták.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15932) TESCO-Zsömle válasza fudi2002 (#15931) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tiger Lake elvileg azon jön idén.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15933) hokuszpk válasza TESCO-Zsömle (#15932) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

laposba. asztalra rocket lake. 14nm

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15934) TESCO-Zsömle válasza hokuszpk (#15933) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindegy, hogy hova jön, 10nm-en csinálják. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15935) Chaser válasza fudi2002 (#15914) üzenetére


Chaser
titán

az vili, ettől független te is megerősítetted az eredeti kérdésre a választ
játék esetén 3700-től felfelé lehet jobb egy pbo v edc1 csoda, az én 3600-omnál nem valószínű, meg a többinél sem
nem tudom mennyire relevánsak a yt tesztek, de ott nem látok 4,2 feletti boostot 3600-nál, amihez már betársít 1,4v-ot is, nálam 1,3v alatt megy a 6 mag 4,2-n
amikor idle a terhelés akkor is annyi a fesz, de mivel nincs load a hőmérséklet is lightos, ha van load akkor meg nem neki kell kitalálni mennyi fesz legyen, mennyi mag kapcsoljon - vagy a bios-nak/os-nek -, kapsz egy konstans feszt és órajelet, amikor szüksége van rá az adott sw-nek használja
nagyobb cpu esetén meg lehet veszít az ember pbo/edc1 csoda nélkül néhány %-ot, de ha értelmes feszen tud all core értelmes frekit elérni akkor sztem az sem gond
ha lesz nagyobb cpu-m majd játszok vele
zen topikban érdekes mérést csinált az egyik tag, nem feltétlen nagyobb órajelen van jobb eredmény játékoknál, alaposabban még nem néztem, de ezt is tesztelheti mindenki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15936) Omli85 válasza TESCO-Zsömle (#15925) üzenetére


Omli85
őstag

Szintén 1700-at váltottam igaz én 3700x-re de teljesen normálisak a 60 fok körüli értékek terhelésen vizezve.
Nekem is szokatlan volt elsőre de miután fel kutattam minden fellelhető infót nyugtáztam, hogy ez a normális ennél a szériánál. Én auto fesszel manuális EDC PPT TDC limitekkel hajtom így PBO-val is van normális allcore boost a hőmérséklet is oké és az egyszálas boost is megmaradt ha kell.
Számomra nem éri meg a fix feszes fix szorzós all core oc amivel egy szálon veszítek és minimálisan nyerek valamit max bench pontokon több szálon.
Víz hőmérséklet alapján vezérel az ember amúgy is többnyire :) igaz ahhoz nekem most special kell valami amivel olvashatok szenzor adatokat mert ez a lap nem tudja.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#15937) Ribi válasza fudi2002 (#15914) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most ugye csak trollkodsz...
Egesz idag azt írtam, hogy lentebb vettem a feszt mint amit alapból ad neki a lap, fentebb vettem a frekit, így kevesebb feszt kap és mégis gyorsabb.
Erre leírod a fentit?
Pff... :W

[ Szerkesztve ]

(#15938) devast


devast
addikt

Az normális, hogy a 3600-am fix 4.4-et megy 1.26v bios (1.24 SVI2 TFN) fesszel? Lejjebb még nem próbáltam...

(#15939) Alpi. válasza hokuszpk (#15933) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, mert egyelőre órajel az pont nincs 10nm-en. Bár ezt sosem mondták sehol, én továbbra is egyértelműen emiatt gondolom, hogy elvetették a 10 nm desktop vonalat. Komolyabb, mélyreható felépítésbeni változtatás nélkül kevés lett volna a 4 ghz oda.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#15940) hokuszpk válasza Alpi. (#15939) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

viszont ha a rocketbe *cove mag lesz, ami ipcben allitolag 20+% novekedes korul hoz, akkor eleg lehetne a 4 - 4.2G, miaturonak portoljak vissza 14nm -re ?
rafoghatnak, hogy eloreleptek perf/w -ban :D

@devast : nemnormalis, tessek visszafogni 4.2 -re, az a normalis :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15941) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Most szereztem be egy 3600X-et, éppen Prime95-el nyúzom (tuning nincs). Egy CM hyperT4-el hűtöm, 83 fokig megy fel max. Visszaolvastam és jól gondolom, hogy ez a magas hőfok nem rendellenes (szóval nem én csesztem el a pasztázást :DDD)?

sweetlou6.wordpress.com

(#15942) Alpi. válasza hokuszpk (#15940) üzenetére


Alpi.
addikt

Perf / wattban a 10nm is jobb csak netto perf. -ben vannak gondok. Balszerencséjükre pont most lett több résztvevős a piac. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#15943) fudi2002 válasza Ribi (#15937) üzenetére


fudi2002
veterán

Mennyit ad alapból és Te mennyit?

Ha az autonál meghatározzuk az alap feszt, az 1.25vra tenném. Ha ennyit adsz vagy ennél kevesebbett, a magasabb boostot kevés szálon bukod. Ennél már nem tudom jobban elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#15944) hokuszpk válasza Sweet Lou 6 (#15941) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert nezd meg, rendesen felfekszik-e a huto, de azzal a hutovel prime alatt szerintem rendbenvan.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15945) Alpi. válasza Sweet Lou 6 (#15941) üzenetére


Alpi.
addikt

Teljesen normális. 80 fok fölött kezd komolyabban eldobni órajelet a további melegedés elkerülése végett. Ergo teljesen üzemszerü a 83 fokod.
[link] a 3800x-em, vízhűtéssel pont ezt hozza. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#15946) Sweet Lou 6 válasza Alpi. (#15945) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

és hokuszpk:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :)

sweetlou6.wordpress.com

(#15947) Lezli25


Lezli25
tag

Sziasztok!

Asus Rog Strix X570-E Gaming alaplap tulajdonost keresek! Egy nagyon fontos kérdésem lenne a lappal kapcsolatban. Mégpedig a következő. Az alaplap Chipsetjének a 4cm-es ventije melyik irányba forog amikor felpörög? Óramutató járásával ellentétesen vagy megegyezően? Nagyon örülnék ha lenne egy vállakozó szellemű egyén aki megnézné nekem. Csak 100%-biztos választ szeretnék. Alaplap javításához kell hogy tudjam. Neten egyszerűen ÉN legalábbis nem találok róla infót vagy egy 3mp-es videót. Nagyon Köszönöm! :)

(#15948) Bib válasza Lezli25 (#15947) üzenetére


Bib
őstag

Ez beugratós kérdés? A képeken látva a lapát állásokat csak óramutatóval megegyezően van értelme a ventinek.

(#15949) Alpi. válasza Bib (#15948) üzenetére


Alpi.
addikt

99% -ban jobbra forog kb. minden, de 100% az más. Egyébként igen, kép alapján jobbra ez is.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#15950) Lezli25 válasza Bib (#15948) üzenetére


Lezli25
tag

Épp ez az. Megnéztem a Gigabyte lapoknál és egyes MSI-knél óramutató járásával ellentétesen forognak ezek az egyenes lapátos kis ventik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.