Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dhampir válasza solfilo (#50) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos már esztendők óta vissza-visszatérő téma a Lenovo Ideapad-ek és újabban a Legion-ök hazai rémes hírű szervizszolgáltatása. Például Lenovo ThinkPad-ek esetében más és több szerviz áll rendelkezésre.

Valóban, újabban is írtak komoly gondokról, például másfél hónapos szervizben tartásról, kijavítatlanul visszaküldésről, a gép burkolatának szervizbeli összekarcolásáról.

Mindez nyilván sok embert eltérít a Lenovo notebookok megvásárlásától.

[ Szerkesztve ]

(#52) solfilo válasza Dhampir (#51) üzenetére


solfilo
veterán

Engem eltérítene, főleg ismerősnek szoktam notit keresni, így nem nagyon vállalnám a kockázatot, hogy nem az én cuccomról van szó, s más szívna vele.

solfilo

(#53) bossbob válasza solfilo (#50) üzenetére


bossbob
csendes tag

Azt megerősíthetem hogy az Acernek valóban jó a hazai szervíze, támogatása (nekem is egy Acerem van). Lehet consumer téren talán nekik a legjobb.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#54) solfilo válasza bossbob (#53) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, ezt jó tudni! :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#55) Dhampir válasza bossbob (#53) üzenetére


Dhampir
félisten

A Dell támogatását is jónak mondják, szerencsére még nem kellett igénybe venni.

[ Szerkesztve ]

(#56) solfilo válasza Dhampir (#55) üzenetére


solfilo
veterán

Dell jó is, csak AMD-t szinte egyáltalán nem hoznak Magyarországra, iponban pl ezek az AMD-s notik vannak tőlük: [link] (nincs találat :D )

Alza.cz-n van 3 Dell Latitude: [link]
Alza.hu-n meg nincs AMD-s Dell gép: (nem kiválasztható a Dell márka, ha csak AMD-s procikat jelölsz be: [link])

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#57) Dhampir válasza solfilo (#56) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, sajnos az itthoni forgalmazást illetően az AMD kapcsán korábban már nemegyszer rákérdeztem a Dell ügyfélszolgálatára, nemcsak a magyarra, hanem a külföldire is.

Valószínűleg nem érné meg (?) nekik a magyar terjesztés, és egyes Dell AMD-s notebookok sem túl sikeresen készültek el, amint az egy-egy tesztből kiderül.

A gyártói "hozzáállást" illetően egyéb területen például Alienware és XPS notebookok Magyarországon is elérhetőek, de magyarra lokalizált billentyűzettel nem kapható, ez alapján úgy tűnik, hogy valamiért az sem éri meg a Dellnek.
Hivatalosan a Dell Inspiron G7 sem kapható itthon (ha jól tudom), csak a G5 jelent meg, habár már az is méregdrága sokak számára, emiatt elképzelhető, hogy az amúgy is kicsinynek tűnő hazai piacon csak keveset tudnának értékesíteni.

(#58) solfilo válasza Dhampir (#57) üzenetére


solfilo
veterán

Van némi kamu szaga a válaszuknak, a magyarhoz hasonló méretű cseh piacon forgalmaznak, nálunk meg nem.
Fura, hogy egy HP-nak viszont megéri, csak hogy maradjunk az amerikaiaknál.

solfilo

(#59) Dhampir válasza solfilo (#58) üzenetére


Dhampir
félisten

Consumer HP-ban nem vagyok otthon, de például "kisvállalkozói", belépő szintű üzleti HP ProBook 455 G5 hazánkban csak AMD A9 APU-val érhető el az általában közismert boltokban.

(#60) solfilo válasza Dhampir (#59) üzenetére


solfilo
veterán

Legalább van, úgy tűnik nekik megéri. AMD A10-es Probook 455 van, meg Ryzenes is akad, csak az már ProBook 645, HP-nek jóval nagyobb az AMD-s jelenléte nálunk, mint Dellnek.

solfilo

(#61) Dhampir válasza solfilo (#60) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos az általad jelzett ominózus bolt Magyarországon hivatalosan nem forgalmazott külföldi, átszitált billentyűzetű gépek árusításáról hírhedt, legalábbis többen jelezték már. Aztán nehogy kiderüljön, hogy emiatt nem lesz meg a 3 év magyarországi gyártói garancia. :B

(#62) Bivaly26 válasza solfilo (#50) üzenetére


Bivaly26
tag

Találtam egy Acer-t is igaz HDD-s de van M.2 slot is benne árukereső szerint [link] és egy 120gb M.2 ssd rendszerbnek hozzá erre gondoltam [link] és igy mind a kettő meglenne sebesség és tárhely is!Tipus :Acer Aspire 3 A315-41-R5H9 NX.GY9EU.003 ez sem lenne rossz!

Acershopnál a felárak elég szépen mozognak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63) Bivaly26 válasza Bivaly26 (#62) üzenetére


Bivaly26
tag

Acershop link nem megy de ha a keresőbe beírjuk ez a típust mindjárt látszanak az árak!
Acer Aspire 3 A315-41-R5H9

(#64) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok,

Ezt a laptopot nézegetem. Link
Egy kérdésem lenne:
A VGA ilyenkor a RAM-ból vesz el magának memóriát? Nem nagyon volt még dolgom ilyen APU-kkal ezért nem tudom. Mert ha abból vesz el akkor a 8GB RAM-ból nem sok marad.

Köszi,
HopeckoR

(#65) Dhampir válasza Bivaly26 (#63) üzenetére


Dhampir
félisten

Azért nem megy a link, mert csupán ennyit tartalmazott:

https://www.acershop.hu/osszehasonlitas/

:)

(#66) solfilo válasza HopeckoR (#64) üzenetére


solfilo
veterán

Szia! Igen, a memóriából vesz le, max 2-t, ha jól rémlik, szóval 6GB marad. De ha nincs GTA V és társai, elég beállítani 1GB-ot szerintem.

solfilo

(#67) Dhampir válasza HopeckoR (#64) üzenetére


Dhampir
félisten

Hm, ez az egyik áruházban a kosárba téve, levont összeggel 169 802 Ft-ba kerül (189 999 Ft helyett).

(#68) Bivaly26 válasza Dhampir (#65) üzenetére


Bivaly26
tag

Megtaláltam a tökéletest! :D Ezt kapja a feleségem végül:[link] .Nem keresgélek tovább!Bízom benne jó választás volt 125k ért!Véleményt irok majd róla kb Karácsony körül. :D

(#69) Dhampir válasza Bivaly26 (#68) üzenetére


Dhampir
félisten

Gratulálok! :C

Remélhetőleg beválik a kis gép. :)

(#70) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Ezen videó alapján 6:09-től ("Performance" szakasz) általában a Ryzen 3, vagy inkább a Ryzen 5 lehet a jobb az Acer Aspire A315-41G notebook konfigurációiban? :F

[ Szerkesztve ]

(#71) Dhampir válasza Dhampir (#70) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy másik videó 6:12-től.

Single Core-ban jobb a Ryzen 3 az 5-nél és például a Fire Strike mérés pontszáma is magasabb, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#72) Bivaly26 válasza Dhampir (#71) üzenetére


Bivaly26
tag

Az a ryzen 3 az asztali processora nem a laptop!Pc Build 4 core-val az desktop verzió szerintem!

(#73) Bivaly26 válasza Bivaly26 (#72) üzenetére


Bivaly26
tag

Lemaradt az is hogy az 2200G számú nem 2200u ról beszél!

(#74) Dhampir válasza Bivaly26 (#72) üzenetére


Dhampir
félisten

Valóban. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! :R

Más:

Ebben a videóban Vega 3 alatt a Forza Horizon 4 sokszor beszaggat az Acer Aspire 3 A315-41G laptopon.

(#75) Dhampir


Dhampir
félisten

Acer Aspire 3 Ryzen laptop modding, IPS kijelzővel (csak rövid időszakaszokban látható) mennyivel szebb a kép. :)

(#76) Bivaly26 válasza Dhampir (#74) üzenetére


Bivaly26
tag

Hát igen szaggat és low grafika van rendesen!De a kommenteknél irja a srác hogy 12gb rammal más a helyzet mivel a Vega 3 is rendszer memóriából táplálkozik.Több a ram igénye!Ezért esett nekem is az Acer-re a választás mert 2 slot mem van nem 1 mint a lenovoba.Igaz dedikált 535 lesz benne!Azzal más lehet a szituáció!

(#77) solfilo


solfilo
veterán

Jó, hát egy Vega 3 azért nem játékra való. Mondjuk így is leveri picit az Intel HD630-akat is. :D

solfilo

(#78) Dhampir válasza Bivaly26 (#76) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, majd az 535-re hárul a teher.

(#79) solfilo válasza Dhampir (#78) üzenetére


solfilo
veterán

Játéknál igen, youtube gyorsításnál meg majd malmozik, mert nem megy neki. :)
Gondolom beállítható majd, hogy milyen feladathoz melyiket használja a rendszer.

solfilo

(#80) solfilo


solfilo
veterán

Csak ma: ACER Aspire A315-41-R6AR 15.6" HD laptop, AMD® Ryzen™ 3-2200U, 4GB, 128GB SSD, AMD® Radeon™ Vega 3 Graphics - 110k

Ryzen 5 2500U (Vega8) elég jó áron, szintén csak ma: Acer NX.GY9EU.004 15.6" HD laptop, AMD® Ryzen™ 5-2500U, 4 GB DDR4, 1 TB HDD, AMD® Radeon™ Vega⁸ Integrated 8 Core - 130k

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#81) Dhampir válasza solfilo (#80) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennyiért nem rossz, ha elég az APU, de az Emag-ról elég rosszakat írnak egyesek.

(#79) solfilo

Ilyen alap dolgot nem tud az 535, mint a YouTube videó-gyorsítás?
Az 540 sem képes rá? :F

[ Szerkesztve ]

(#82) solfilo válasza Dhampir (#81) üzenetére


solfilo
veterán

VP9-re átállása óta a Youtube gyorsításhoz friss architektúra kell, az erő nem számít. AMD-nél ehhez Polaris kell minimum, az meg GCN4 (Vega meg GCN5). Az 535 28nm-es eljárással készül AMD oldala szerint (spec részre katt, features), szóval max GCN3-as. (Polaris 14nm-es volt már)
Radeon 540-nél írja, hogy 4th GCN, szóval Polaris, az tudja a youtube-ot gyorsítani.

Mindegyik webshopról van negatív tapasztalat, ilyen alapon egyiktől sem szabadna venni. Emaggal eddig nekem minden oké volt. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#83) Dhampir válasza solfilo (#82) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen az információkat! :)

(#84) Bivaly26


Bivaly26
tag

Megérkezett a ACER Aspire 3 A315-41G-R61H kis gép!Windows került rá linux nem kell.:)Első benyomások a ryzen prociról , annyi hogy elég gyorsnak tűnik!Internetezésre videózásra képszerkesztésre mindenképpen jó lesz a feleségemnek!Beszélgetés volt itt a Youtube-ról. 535 chipsettel van nem találtam hogy minél mit használjon de a 4k videót tényleg gond nélkül lejátszik.17k a olvasás irási sebessége a ramnak aida64-ben!Elég jó mert az asztali 10 éves core I7 és 1600mhz rammal szerelt őskövületem 19k tud!De az is csere érett lesz 2019-ben! :D Nagyon halk a gép még nem poros! :) De szerintem dual channelbe fogok venni majd 4gb ramot még!Mert 3.4gb a használható a 4gb ból mert a vega 3 alapból levesz a használathoz!Pörgösen tölti az oldalakat!Nem tudom de remélem ebben is van M.2 slot akkor késöbb egy ssd is be fog kerülni akkor még gyorsabb lehet!Jó vétel volt az Acer eddig, majd az idő eldönti később!Az i3-4030u procinál erősebb ami eddig volt!Kislányom miatt még nem használható majd a Jézuska fogja hozni! :D

[ Szerkesztve ]

(#85) solfilo válasza Bivaly26 (#84) üzenetére


solfilo
veterán

Na, örülök, hogy bejött a gép. Az SSD jó ötlet és a +4GB RAM is, próbálj lehetőség szerint ugyan olyat vagy hasonlót venni bele, hogy minél nagyobb eséllyel menjen a dual channel. :K

solfilo

(#86) Dhampir válasza Bivaly26 (#84) üzenetére


Dhampir
félisten

Gratulálok a géphez! :C

(#87) Bivaly26 válasza Dhampir (#86) üzenetére


Bivaly26
tag

Köszönom szépen!Jó kis laptop lesz belőle!Most váltok életemben először AMD re :) ez lesz a teszt, ez fogja meghatározni a tavaszi asztali gépcserét is!1995-óta mindig Intel dohogott de most az ár teljesítménybe lehet AMD váltás jön!

(#88) solfilo


solfilo
veterán

Logoutos írás egy Lenovo IdeaPad 330-ról, Ryzen 5 2500U-val: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#89) Dhampir válasza solfilo (#88) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a hírt, már régóta vártam Victoryus beszámolóját.

(#90) Dhampir válasza solfilo (#82) üzenetére


Dhampir
félisten

Utánanéztem a Techpowerup-on, amint írtad is, a videó dekóder és más egyéb sincsen támogatva az 535-ben, az 540 jobb:

AMD Radeon 535 Mobile:

AMD Radeon RX 540 Mobile:

Ebből az adatbázisból több mobil Radeon is kikereshető.

[ Szerkesztve ]

(#92) solfilo válasza Dhampir (#90) üzenetére


solfilo
veterán

Itt hülyeséget ír a TPU, a Radeon 535-ben is kellene legyen UVD (Unified Video Decoder), csak nem a 6.3-as, hanem korábbi, ami még nem tudja a VP9-et. GCN3-nak pl UVD6 van, GCN4-ben jött az UVD6.3 (innentől van VP9 decode). Az ezer éves Radeon HD 3xxx szériában is volt már UVD, csak nyilván mai szemmel jó buta. [link]
Ravennel az UVD helyét átvette a VCN.

Azt nehezen tudnám elképzelni, hogy külön ezért lefejlesztett volna az AMD egy UVD nélküli szériát csak notikba, merthogy a desktop GCN3-as VGA-k mind UVD6-osak.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#93) Dhampir válasza solfilo (#92) üzenetére


Dhampir
félisten

Véleményed szerint melyik a legmegbízhatóbb oldal, ahol biztosan nem írnak hülyeséget (például az AMD honlapján?)? :F

Más:

Szerinted melyik Ryzenes gép lehet jobb az alábbi kettő közül? :F

Acer Aspire 3 A315-41G

Lenovo IdeaPad 330 15 ARR

Az Acernél nincs forrasztott memória és több USB csatlakozó van, viszont a Lenovo dedikált VGA-ja jobb (535 < RX 540)...

[ Szerkesztve ]

(#94) Tamarel válasza bossbob (#44) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igazság szerint kb minden hónapban kijön egy meghajtóprogram, csak tudni kell merre található:
- windows update catalog
- "vega 8" keresés
- dátum szerint csökkenő sorba rendezés

A november 7-ei 24.20.13022.2004 a legmagasabb verziószámú, teljesen jól működik, youtube, vlc gyorsítás is rendben van.
(HP Envy x360, 2500u)

[ Szerkesztve ]

(#95) solfilo válasza Dhampir (#93) üzenetére


solfilo
veterán

Néztem én is AMD-nél, hogy ilyet írnak, de nagyon fura. Az mindenesetre gyanús, hogy nem írják, melyik GCN, valamiért titkolják. Vagyis hát lehet tudni, miért titkolják, szégyen, hogy sok éves fejlesztést adnak el úgy (4 éves architektúra), mintha a mostani széria része lenne.

Amúgy ha igazat írnak az AMD oldalán, specifikációnál, akkor a Radeon 535 egy UVD nélküli kártya, ami nagyon fura. Erről cikk viszont nem született, legalább is nem találok, pedig hírértéke volna, hogy kivágták belőle a multimédiás motort.
Még szerencse amúgy, hogy okos APU mellé teszik, így van youtube gyorsítás, mert a kártya semmiképp nem tudja, vagy azért mert GCN3, vagy azért mert kivágták belőle az UVD-t.

Notiknál a prioritást kell eldönteni szerintem. Ha a játékra jobb kell, nincs kérdés, Lenovo, ha valaki nyugodtabb, hogy elvileg jobb a szervizháttere az Acernak, az meg vegye azt. A forrasztott memória mondjuk nem tetszik, de legalább lehet még egy modullal bővíteni, ha jól láttam (slotok száma 2, elfoglalt 1)
Nekem az Acer szimpibb összességében, de nálam nem fontos különösebben a játékteljesítmény. Mondjuk épp ezért Acerből is olyat vennék, amiben nincs plusz egy VGA. :)
De én desktopon nyomom, szóval az én véleményem nem mérvadó. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#96) Dhampir válasza solfilo (#95) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi! :)

Egyébként jó lenne tudni, hogy melyik gyártó gépénél működnek az AMD oldaláról letöltött driverek. Például Acer esetében Intel + Nvidia driverekre vonatkozóan írta valaki, hogy csak a notebook gyártójának oldaláról letöltött driverek működtek (?).

(#97) Dhampir


Dhampir
félisten

Nézem az egyik boltot, lassan már ingyen adják a Ryzen 3-as laptopot (HD felbontású kijelzővel); 104.900 Ft.

(#98) bossbob válasza Bivaly26 (#87) üzenetére


bossbob
csendes tag

Én is gratulálok! Jó kis laptop lesz az netezésre, filmezésre meg játszogatásra!
Nos aztali terén 2019-ben nagy valószínűséggel AMD-t fogsz venni mert az Intel procik még akkor is valószínűleg drágák maradnak, mindemellett elvileg kijön majd az AMD 3. generációs Ryzenje, 7 nanométeres csíkszélességgel.
A kiszivárgot infók szerint nagyon kedvező kialakításúak lesznek, de remélhetőleg a mostani ryzenek is olcsóbbak lesznek már.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#99) solfilo


solfilo
veterán

Acer notik akcióban az Acershopnál: [link]

Ez pl 94k:
Acer Aspire 3 A315-41-R1DH
Ryzen 3 2200U
4GB RAM
500GB HDD

Radeon 535-tel 99k

VGA és HDD nélkül, de 256GB SSD-vel 108k

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#100) Dhampir válasza solfilo (#99) üzenetére


Dhampir
félisten

Éppen azt a kis olcsót nézegettem.

Vajon mire lenne elég ez a Ryzen 3, Vega 3? :F
Talán egy Intel HD 4000 grafikus meghajtóval felvenné a versenyt? :F

Egy másik gép:

Most az Acer Nitro 5 - AN515-42-R7TX is olcsóbb; 215.909 Ft.

Csak a halványpiros betűk jelenthetnek gondot, gyengébben látóknak a háttérvilágítást érdemes folyamatosan használni.

15,6" FHD 1920 x 1080 IPS kijelző
AMD Ryzen 5-2500U Quad Core
8GB DDR4 / 1TB HDD
AMD Radeon RX 560X 4GB
Prémium kivitelezés és felszereltség
Különleges, carbon mintázatú készülékház
Fekete szín, 2 év garancia
Vérbeli játékosoknak, kiugró megjelenéssel

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.