Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Plasticbomb válasza Senki9876 (#6646) üzenetére


Plasticbomb
addikt

GYAK nem volt eleg ido arra, hogy lass barmit is. Ez nem stress testing. FURMARK meg mar el lett mondva, hogy felejtos, gyak a VEGAd 1GHzen leblokkolt driverbol, nem hulyek a GPU gyartoknal sem, a FURMARK ismert volt arrol, hogy jopar esetben szenne sutotte a GPUkat/VRMeket, mert a kedves USER nem tudta, mit csinalt. Nekem egy ideig a luxmark volt az egyik kedvenc stressz terhelesem, de VEGAn pl nem ad max terhelest valamiert, s most, hogy az RX480amon is helyre pofoztam vegre a hutest, annal is csalodnom kellett... 90W korul megall a luxmark terhelese a 480amon. Azt hiszem valahol 160-180 kozott all meg vegan. Szal maradtak mas megoldasok, pl loop vegtelenitett benchmark futtatas, pl 3DMARK Timspy Extreme, Superposition 1080p Extreme 4/8k Optimized (kar, hogy SPnel loopolni csak akkor lehet, ha megveszed az advanced verziot.), vagy unigine heavon loop extreme beallitason. S mig ezek futnak, HWINFO64et lesed, a lenyeges ertekeket grafikonra rakod, s figyeled az osszefuggeseket.

Illetve erdemes azadott jatekkal hosszan tesztelni, amivel jatszani akarsz sokat, minimum 30 perc, max beallitasokon. Pl en anno a VEGAmat WoThoz allitottam be (azzal jatszottam rengeteget). Mentem egy kort alap beallitasokon, majd ugyanazon csata replayet ujra lejatszva s ujra lejatszva finomitottam az ertekeken. Mas kerdes, hogy ma mar nem jatszom annyit wotot, de most a 4K tvm sincs velem.

Aki meg azt mondta, hogy szarul neznek ki a hofokai, az nem nezte meg azokat az ertekeket. 1 percig futtatta oket, az egyikben a vega alvo modban volt, a masikban meg nem volt ideje a kartyanak bemelegedni sem.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6652) Senki9876


Senki9876
tag

hiszitek vagy sem, de mióta lecseréltem a tápot 800w ról 1100w ra, jól megy és eddig nem jelentkezett semmilyen probléma.
eddig túl vagyok:
1 óra - furmark stress test 2560x1440
4 egymást követő 3d mark test (time spy/fire strike)

holnap lemérem a gép teljes fogyasztását mert vagy rossz a 800w os táp, vagy nem elég a gépnek a 800w

[ Szerkesztve ]

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#6653) micafighter válasza Senki9876 (#6652) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem emlékszem moduláris-e a 800W tapod. Ha az, akkor esetleg érdemes megpróbálni másik kábelt.

Teljesítményben amúgy az számít egy ágon mennyit tud leadni a tapod, de neked egy agas, ha jól emlékszem 780W, annak elégnek kéne lennie. Ha a 800(780)W lenne kevés, akkor szerintem egyszerűen lekapcsolna/újraindulna a géped.

[ Szerkesztve ]

(#6654) Senki9876


Senki9876
tag

moduláris
először 1 ágra volt kötve, aztán átkötöttem 2 ágra de semmi sem változott

újra nem indult, csak leállt vagy lefagyott

ez a táp [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#6655) micafighter válasza Senki9876 (#6654) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amit én írtam ág nem ezt jelenti (hanem hogy single rail maga a táp kialakítás) de nem ez a lényeg, ha moduláris akkor több kábelt kaptál hozzá, próbáld ki több féle képen, hogy biztos nem-e egy rossz tápkábel szivat.

[ Szerkesztve ]

(#6656) Senki9876 válasza micafighter (#6655) üzenetére


Senki9876
tag

egy probát megér

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#6657) Plasticbomb válasza micafighter (#6655) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ami nekem feltűnt, hogy valahogy túl olcsónak tűnik az a táp, 400w seasonic árban van...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6658) #45185024


#45185024
törölt tag

Itt is legyen megemlítve, bejelentették a 7nm es Vega 20at.

Radeon Instinct™ MI60 Accelerator
Peak Engine Clock
1800 MHz

(#6659) micafighter válasza Plasticbomb (#6657) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az árat nem is néztem. Nekem seasonic Focus plus 850 gold van, ez egy ágon 840W-t tud és 40k volt.

(#6660) X Factor válasza #45185024 (#6658) üzenetére


X Factor
addikt

Kiváncsi leszek, bár a gyári vizes megoldásom is tud 1700+-t bár akkor zabál rendesen.

Szóval önmagában a tiszta teljesÍtmény növekedés nem tudom mekora lesz, bár ha a fogyasztáson és a hő termelésen jelentősen tudnak csökkenteni, már az is remek.

Make things work

(#6661) Kvg válasza #45185024 (#6658) üzenetére


Kvg
senior tag

Tudjuk és sajnáljuk hogy nincs eajta dp/vga kimenet. :(

[ Szerkesztve ]

(#6662) Plasticbomb válasza micafighter (#6659) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mondjuk azt elfelejtettem bele kalkulálni, hogy én jellemzően platinum és titanium minősítésű tapokat veszek, amik valamivel drágábbak mint a bronz meg gold tapok...

Ok: szeretném valamiképp biztosítani, hogy nem veszitek el két gépet is mert szar a táp...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6663) Senki9876 válasza Plasticbomb (#6662) üzenetére


Senki9876
tag

A vásárlás pillanatában nem volt más lehetőség. Nem gondoltam volna hogy nem fogja kihajtani a grafot. Még azt meg fogom próbálni hogy teszek bele egy másik 800w os tápot hogy azzal mit fog csinálni.

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#6664) korcsi válasza Senki9876 (#6663) üzenetére


korcsi
veterán

Ha rendben van a táp elégnek kellene lennie. Én is így gondoltam az 550-es FSP raider-ről, de aztán kiderült, hogy nincs rendben.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6665) micafighter válasza Plasticbomb (#6662) üzenetére


micafighter
nagyúr

Megértem, de a platina alapjaban ugye csak a hatékonyságot jelenti, attól nem lesz a tapban több védelem. Szerintem többet érsz egy feszültség ingadozás védővel meg szünetmentessel, mint egy minőségi tapbol gold helyett a hatékonyabb platinat veszed.

(#6666) Plasticbomb válasza micafighter (#6665) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Igazad is van, de én magamnak így vontam le a következtetést miután napokig olvastam a netet. Jó minőségű tesztelt titanium/platinum táppal rosszul nem járhatok... Eddig részben igazam van. Kivéve a vega, ami nem elégszik meg az ilyen paraméterek alapján vásárolt 520wssal sem...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6667) struszi


struszi
aktív tag

Sziasztok!

Én is 550w Fsp Raiderrel nyúztam a vegát. Alapon elég neki, de a 8700k tuningolva, és a vega megpöckölve az egyenlő az instant kikapcsolással. :))

"Hűségem a becsületem"

(#6668) Picco válasza Plasticbomb (#6666) üzenetére


Picco
addikt

en mar egy ideje inkabb sulyra merem oket...nehezebb majdnem mindig jobb/erosebb/megbizhatobb. nagyakcios hx-et amikor kivettem, erezheto volt hogy van benne anyag.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6669) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Úgy néz ki meglepem magamat karácsonyra egy Vega56-al,de elötte pár noob kérdést feltennék :P
Mennyire elég neki egy Seasonic M12 Evo 520-as táp?
Ti melyik gyártótól vennétek? Nekem nagyon szimpatikus a STRIX, ez a földönkívülieknél most 159 ezer.

(#6670) Picco válasza SECTORnooB (#6669) üzenetére


Picco
addikt

En cserelnem a tapot es £359 red devil verzio OCUK-nel szerintem baratinak mondhato. (Szallit mo-ra)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6671) SECTORnooB válasza Picco (#6670) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Csak magyar oldalról szeretnék vásárolni, milyen tápot vennél alá?

(#6672) zzola válasza SECTORnooB (#6671) üzenetére


zzola
félisten

Minimum System Power requirement (W) 650W

A tápos topicban pedig kapsz választ a kérdésedre!

Pedig nagyon korrekt az említett VGA, én még 350 fontért vettem és 1 munkanap alatt megérkezett házhoz!

[ Szerkesztve ]

(#6673) SECTORnooB válasza zzola (#6672) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kétség nem fér hozzá,de óckodom a külföldi vásárlástól.
Köszönöm a választ :)

(#6674) Shkiz0 válasza SECTORnooB (#6669) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

520 határeset, de egy 650-es már elég.
Nekem egy I5-6600k@4600 + Vega64-et simán kiszolgált.

Másik meg az, hogy ne várd meg a karácsonyt szerintem, mert az árak felfelé fognak menni nem lefelé.
Ha megvan a kereted, vedd meg most ott, ahol szimpi.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6675) SECTORnooB válasza Shkiz0 (#6674) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Melyik az a gyártó amit ajánlanátok, a lehető legjobb áron?

(#6676) Shkiz0 válasza SECTORnooB (#6675) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Legjobb áron az Asus van.
A Sapphire VRM hűtés ügyileg jobb picit, viszont drágább mind az 56 mind a 64, és -1 év a garid is.
Ugyan ez igaz a PC-ra is.
Giga meg úgy ahogy van felejtős.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6677) SECTORnooB válasza Shkiz0 (#6676) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nitro+ néztem milyen a Pulse?

(#6678) Shkiz0 válasza SECTORnooB (#6677) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pulse gyengébb mint a nitro+, de azzal sok tapasztalatom nincs hűtés ügyileg.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6679) SECTORnooB válasza Shkiz0 (#6678) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Akkor ha jól értesülök, az itthoni kínálatból a Nitro+ a best buy.? És mennyire hiteles, hogy az 56 BF-ben majdnem nyújtja a 1080 szintjét?

[ Szerkesztve ]

(#6680) zzola válasza SECTORnooB (#6679) üzenetére


zzola
félisten

Semennyire.

(#6681) AtHoS válasza SECTORnooB (#6679) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt egy egész friss, pár napos összevetés [link]

read-only mode on the forum

(#6682) Shkiz0 válasza SECTORnooB (#6679) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az semennyire.
56 hozza vagy játékcímektől függően megelőzi a 1070-et, a 64 meg 1080 szint.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6683) Kvg válasza SECTORnooB (#6679) üzenetére


Kvg
senior tag

Ide fáradj át.
Aztán ha AMD mellett döntesz majd gyere vissza. Ez nem a rábeszélős topik. Ide azok járnak akik AMD mellett döntöttek.

A 1080 ról csak annyit, hogy neki már leáldozóban van. Driverben már inkább új szériát fogják jobban polírozni. Az AMD egy évig biztosan nem ad ki gyorsabb vga t, így driverekkel jó sokáig nem lesz gondunk.

[ Szerkesztve ]

(#6684) Cyberboy42 válasza Kvg (#6683) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nem kéne így letámadnod, hisz írta hogy vega56 melett döntött, csak érdeklődik hogym erre mi :)

Nekem is vegám van, de azt azért kötve hiszem hogy az 1080-ra nem fognak kiadni optimalizált drivert , szal ez meg az én véleményem xD

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#6685) Plasticbomb válasza Cyberboy42 (#6684) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Haat NVnel nem hiresek a visszamenoleges tamogatasrol. Olyan szinten, hogy ami mukodott, azt is kivettek kesobb.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6686) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok, ez így vega56-tal jónak számít, vagy még meg kell ennem pár brióst hozzá? :B

(ref hűtő)

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#6687) Plasticbomb válasza Cirkaloo (#6686) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Te mit gondolsz?

LINK

Topik bench eredmenyek: LINK

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#6688) Cirkaloo válasza Plasticbomb (#6687) üzenetére


Cirkaloo
tag

Hát, azt hogy megpróbálom akkor v56 biosszal mókolni. Nagyon sok éve nem volt Radeon kártyám... :)

Köszi a linkeket!

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#6689) AtHoS válasza Cirkaloo (#6688) üzenetére


AtHoS
nagyúr

V64 BIOS-nak akkor van értelme, ha Samu HBM2 van a kártyán és bírja 1100 MHz körül, mert a 64-es BIOS magasabb feszültséget ad a memóriának, amit viszont egyéb módon nem lehet módosítani, csak BIOS cserével

read-only mode on the forum

(#6690) Cirkaloo válasza AtHoS (#6689) üzenetére


Cirkaloo
tag

1000-et lazán bírta, akkor ránézek 1100-ra. :)

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#6691) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Valószínüleg visszatérek ismét a VEGA64 vonalra Karácsony környékén :) - előzőt még a bányász láz idején eladtam.
Viszont most már nincsenek refek, ami van az az MSI AIR ha jól látom.
Ha vizezni szeretném, akkor mind1 hogy melyiket választom a gyártók közül?, csak a Árat\Gari időt\Blokk elérhetőséget nézzem? :R - mert emlékszem régen voltak azok a szintkülönbségek a HBM és a GPU között.. stb...
Illetve EVGA G2 750W-os tápnak csak elégnek kell lennie szerintem 2700X mellett (2700x alapon van XFR-el)

[ Szerkesztve ]

(#6692) varmi2 válasza Walter_White (#6691) üzenetére


varmi2
nagyúr

A gyártóként más a nyák, így nem lehet feltenni a ref kártyákra gyártott fullcover blockot. Így nem mindegy, hogy mit veszel. Nézz ki egy blockot, és olyat vegyél ami benne van a kompatibilitási listájában.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#6693) #45185024 válasza Walter_White (#6691) üzenetére


#45185024
törölt tag

Hova lett a Threadripper1-ed az még ma is elég lenne :)))
"Ha vizezni szeretném, akkor mind1 hogy melyiket választom a gyártók közül?"
MSi meg AsRockhoz jó a cover ha megvan a régi és még az Asushoz használhatsz vizes blokkot de drágábbat a sajátját. Minden 64 sík Samsungos már nyugi 56-nak meghagyák a másikat.

[ Szerkesztve ]

(#6694) korcsi válasza #45185024 (#6693) üzenetére


korcsi
veterán

Dikk, Asus 64-es Samsung HBM-el unmolded :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6695) #45185024 válasza korcsi (#6694) üzenetére


#45185024
törölt tag

WOW :Y

(#6696) Walter_White válasza #45185024 (#6693) üzenetére


Walter_White
senior tag

TR-nél jó áron jutottam hozzá, és nagyon kiváncsi voltam a HEDT rendszerekre, de olyan szinten nem volt kihasználva, hőtermelés+fogyasztási mutatók sem voltak ahoz mérten olyanok, ugyhogy inkább úgy döntöttem, hogy bukó nélkül kiszállok - volt rá érdeklődő, és ugy voltam vele, hogy ha nem lépem meg, marha nehéz lesz késöbb kiszállnom bukó nélkül, mivel nem sokan érdeklődnek MO-n az AMD HEDT iránt.
Aztán volt egy kisebb állóvíz, és most bátrabban belevágtam Ryzenbe, féltem a memóriam körüli viharoktól, de kellemes meglepetésben volt részem. - (és eladásnál is könyebb dolgom lesz majd, bár ez nem most lesz, nem nem a közeljövőben)
VEGA64-nél meg csak lestem mikor meghirdettem (vagy elviszik, vagy nem alapon) :D és elvitték Mostani 2080-2080Ti közötti árában....

-------
Aztán most látom mérséklődnek a VGA árak, így benevezek most ujra egy 64-re.
Akkor megnyugodtam, nincsenek GPU-HBM eltérések.
:R

(#6697) Walter_White válasza korcsi (#6694) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia! Neked akkor STRIX-ed van, hadd kérdezzem, van matrica a csavarokon?

(#6698) korcsi válasza Walter_White (#6697) üzenetére


korcsi
veterán

Az egyiken van, de már lyukas. Garancia nélkül vettem, így "nyugodt szívvel" javítottam a VRM hűtését, a pasztázásra viszont érzékeny nagyon, mx4 nekem jobban bevállt, mert hígabb, kenhetőbb.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6699) Walter_White válasza korcsi (#6698) üzenetére


Walter_White
senior tag

melegítéssel leszedhető vajon? hozzáférhető?

(#6700) Raggie válasza Walter_White (#6699) üzenetére


Raggie
őstag

Nekem is Strix-em van, érintetlen matricával de s VRM javításkor én le fogom róla hajszárítózni szerintem. Legalábbis megpróbálom. Hozzáférhető helyen van, csak kicsit a backplate síkja alatt így majd óvatosan kell csinálni a leszedést.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.