Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:49

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ RX Vega 64 / 56 Téma összefoglaló !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) zseko válasza kyle23 (#6844) üzenetére


zseko
veterán

'Goods Ordered (prices in GBP)
£249.99 x 1 - Sapphire Radeon RX VEGA 56 Pulse 8GB HBM2 PCI-Express Graphics Card (11276-02-40G)
£0.00 x 1 - FREE WITH GX-38F-SP: AMD Raise The Game Fully Loaded Promo - Resident Evil 2, The Division 2 & Devil MayCry 5

Sub-Total: 249.99
Shipping: 22.3
VAT: 54.46
Total: 326.75'

Nálam ennyi lett, az olcsóbb szállítást választottam. Én egy másodpercig nem foglalkozom vele hogy 'kihajcsaje'. 1300X procim van, ez mellé kerül, ha meg majd megveszem a 2700-et, akkor meg majd az mellett lesz. A 905e mellé is simán betenném, ha még az a procim lenne, nehogy már ilyen miatt bukjak egy jó lehetőséget a fejlesztésre, mert másnak nem tetszik.

Pont ilyen miatt volt már belőle vitám egyes 'túlképzett' fórumozóval, mert nem érte fel ésszel, hogy nem egyszerre cserélek cpu-t és vga-t, csak 3-4 hónap különbséggel, ezért szerinte felesleges vennem nagy procit, mert 'az túl sok' a jelenlegi vga-hoz. Ezért vegyek szarabbat :W Az, hogy mire kell a nagy proci (videovágás, 3D), az nem számít...
Bocs, csak még mindig dühöngök azon az idiótán :B

Szerintem ne csinálj belőle túl nagy problémát, főleg ha úgyis cserélsz procit is majd.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#6852) arnoldito


arnoldito
senior tag

Üdv! Rendeltem én is gyorsan délelőtt egy Sapphire Nitro+ Vega 64-t. 425£ volt, forintra átváltva cca. 157k, hát kíváncsian várom milyen lesz. 2k felbontásra vettem, freesync monitor mellé, most Asus Rog 1080 van. Kiderül mit tud. :D

[ Szerkesztve ]

(#6853) Simi37


Simi37
őstag

Ha valami csoda folytán még jövőhéten is élni fog az akció és is beszállok egy nitro+ 64essel :)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#6854) #45185024 válasza zseko (#6851) üzenetére


#45185024
törölt tag

Legtöbben MO-on élünk, legtöbben itt egyik évben CPU-t fejlesztenek másik évben GPU-t.
Jó a legtöbben semmit, a fejlesztők leggtöbbje így a helyes, akinek kicsi a tápja az neccesebb de az is fejleszthető. Ne foglalkozz mással... csináld amit jól esik.
Épp most néztem ezt a videót nézzétek meg a videót a két oldalt tegye mindenki a szívére a kezét megérne az a 3 felvillanás még 300 ezret ???

[ Szerkesztve ]

(#6855) schawo


schawo
titán

Beszálltam egy OCUK akciós 56-ra. A kihagyhatatlan ajánlat az kihagyhatatlan ajánlat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6856) zzola válasza schawo (#6855) üzenetére


zzola
félisten

:C

Nálam is 1060-at váltott a Vega56!

[ Szerkesztve ]

(#6857) #45185024 válasza schawo (#6855) üzenetére


#45185024
törölt tag

Örülünk hogy itt vagy segítünk amiben tudunk
Ki gondolta volna hogy az 590 indulása lesz a legnagyobb Vega siker :))))

(#6858) schawo válasza #45185024 (#6857) üzenetére


schawo
titán

:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6859) mope


mope
tag

Rendeltem én is egy Vega 64 Nitro+ szörnyet.. Kicsit izgulok :U
7950-et fog váltani.

Mivel nem követtem a Vega üzemeltetését eddig, kérdezném, hogy kell neki a 3 táp csati?

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6860) Nokedli


Nokedli
tag

Hirtelen de népes lesz ez a topic. :D

(#6861) mope válasza Nokedli (#6860) üzenetére


mope
tag

:DDD

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6862) #45185024


#45185024
törölt tag

Privát hírek csak Vegásoknak:
Ha végigjátszottátok a 3 játékot mondok mégegyet.
2019-ben AMD-s címe lesz a World War Z
Most egyezett meg a Saber interactive AMDvel egy négyszereplős kooperatív játékra.

[ Szerkesztve ]

(#6863) arnoldito válasza Nokedli (#6860) üzenetére


arnoldito
senior tag

Legalább lesz később az aprón eladó Vega... :D:D

(#6864) mope válasza mope (#6859) üzenetére


mope
tag

Visszavonom, latom hogy 2x8pin van

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6865) micafighter válasza mope (#6864) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyébként a 3 csatis is elmegy 2vel. De a Sapphire 64 LE-n kívül nem tudok más 3 tapcsatist, a vizes mondjuk hirtelen nem tudom 2 v 3. De a legtöbb az 2 csatis.

[ Szerkesztve ]

(#6866) #45997568


#45997568
törölt tag

Jó cucc ez :K

[ Szerkesztve ]

(#6867) AtHoS válasza struszi (#6829) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No így 220W magasságában is ugyanoda boost-ol.+50% mellett véletlenül nem nézted meg hova dobódik a max boost órajel?

Amúgy VRM hőfoka is teljesen rendben van, ráadásul a Hotspot is jóval alacsonyabb lett :C

Monitorod freesync-et tud? Azzal lehet még nagyon sok energiát spórólni -> hőfok alacsonyabb -> ventifordulat szintén alacsonyabb :K

FS és Superspos pontok mennyire csökkentek így vissza?

szerk.

Üdv minden új Vega használónak a topikban :R

Aki nem ismerné: finomhangolásra és extrémebb mókolásra (rendszergizda jogokkal futtatva jobbklikk a fejlécen, majd PPTable editor, ahol GPU-Z-vel lementett BIOS-t betallózod, szerkeszthetővé válik a P0...P5 állapot adatai is) ajánlott program: OverdriveNTool

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6868) mope válasza micafighter (#6865) üzenetére


mope
tag

Köszönöm :R Előbb kérdeztem, mint kutattam volna :U

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6869) AtHoS válasza micafighter (#6865) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vizes is "csak" 2 tápcsatis :K

szerk.

Ráadásul tavaly télen szanaszét tuningoltam SEASONIC M12 II Evo 620W mellett és bírta a strapát a táp (persze nem 24/7-ben volt úgy használva :B csak teszt erejéig, de akkor GPU only ~350W is becsúszott a kártyába :Y )

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6870) kyle23


kyle23
tag

Fasz kivan most lett netem 4 óra óta.

Szóval srácok akkor nem lesz gond hogy egy LG W2453TQ-PF 24" FHD monitorra fogom rádugni a vega 56-t? Ha teljesen kiakarom élvezni az erejét akkor ugye majd csakis egy free-synces monitorral lehet majd.
Vagy most beszéltem egy németben dolgozó haverral, ő tavasszal eltudná hozni nekem a saját készülékét, ami egy LG 40UB800V UHD 4K-s tv lenne.
Melyik lenne majd a jobb választás a tv vagy egy új monitor?

(#6871) zzola válasza kyle23 (#6870) üzenetére


zzola
félisten

4k-hoz a Vega édes kevés...
Inkább vegyél freesync-es monitort.

(#6872) AtHoS válasza kyle23 (#6870) üzenetére


AtHoS
nagyúr

FullHD-ra tökéletesen megfelelő a Vega56. Afölötti felbontásoknál már ezért erősen játékfüggő, de 2560x1440 gyak. WQHD felbontásra is megfelelő, viszont én már itt is javasolnám a Freesync képes kijelzőket értelmes tartománnyal. 4k-ra pedig nagyon-nagyon ajánlott a Freesync + kompromisszum a játék beállításokban.

Attól, hogy jó kis kártya ez a VEGA még nem kell hasra esni tőle. 4k-nál erős kompromisszumokat kell kötni szvsz. (gyakorlatban ilyen kijelzővel nincs tapasztalatom)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6873) arnoldito


arnoldito
senior tag

Olyan kérdés lenne srácok, írtam itt a topicban, hogy rendeltem egy Sapphire Vega 64 nitro+. Ezen akkor RGB a világítás vagy nem? Mert ha nem akkor ahogy megjön el is adom...

(#6874) kyle23 válasza zzola (#6871) üzenetére


kyle23
tag

Ha tv-t kötök a gépre, akkor ott nem tudom beállítani, hogy ne 4k-s képet toljon, hanem csak 2k-s felbontáson jöjjön a kép? Vagy ott mindig 4k-ra skálázza fel?

Egyébként a monitorokban nagyon nem vagyok képben ezért lehet hülyén fog hangzani a kérdés szóval előre is bocsi.

Mi a különbség egy Free synces monitor és a jelenleg lg flatronom között? Az hogy a Free syncnél betudom állítani hogy mondjuk 60 vagy 75 fpsnél többet ne adjon át a vga?

(#6875) zzola válasza arnoldito (#6873) üzenetére


zzola
félisten

Ott ülsz a gép előtt, én kb. 25 másodperc alatt megtaláltam a választ...

(#6876) #45997568 válasza zzola (#6871) üzenetére


#45997568
törölt tag

En csak 4K-ban jatszom TV-n, nem keves ez, be lehet loni a beallitasokat hogy meglegyen a 60 FPS es ne veszits sokat a grafikan. :K

(#6877) zzola válasza #45997568 (#6876) üzenetére


zzola
félisten

Persze be lehet, mindent full low-ra... :DDD

(#6878) #45997568 válasza zzola (#6877) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ez csak Guild Wars 2 peldaul, Elite Dangerous 100FPS +, Rainbow Six Siexe az 50FPS+

Be lehet allitani, csak akarni kell :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6879) zseko válasza AtHoS (#6872) üzenetére


zseko
veterán

Mi az értelmes tartomány?

HR24.hu

(#6880) #45185024 válasza kyle23 (#6870) üzenetére


#45185024
törölt tag

Én full HD 55 colon játszom. 56-al, elképesztően jó szimulátoroknál , nézd a hátam RPGknél fallout, Conan, nagy térképeket átlátó stratégiai játékoknál.
CSGÓ és first person társainál meg nem, oda a nagy frekis monitor kell.
Nálam full Hdn 480-hoz képest ott látom a hatalmas előremozdulást hogy egy Elex egy seven days egy rozogásabb nem túl optimalizált motor mikor egy városba érsz pl fallout 4 is az sűrűn beépített helyeken be tudott hidalni ez meg nem.
Nagy előnyét ott látod ha nagy freesync monitort akarsz venni 31 38 colon ott sokkal sokkal olcsóbb árakat találsz mint a másik oldalon. 4K-ra vagy samsung freesync tv vagy monitor és ott eléri a 45 FPSt akkor már nincs gond a többit intézi, vagy 1440 felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#6881) AtHoS válasza zseko (#6879) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egyéni preferencia válogatja, de minél alacsonyabbról induljon, pl. 35...75Hz tartományban tudja a Freesync-et

kyle23

Freesync esetében nem egyetlen frekvenciáról beszélünk ahol nincs képtörés, hanem tartományról. Ez monitoronként változó. A Freesync tartományba eső FPS értékeknél a monitor képfrissítése igazodik az FPS értékhez, így nem lesz képtörés. Tehát a felbontás növekedésével az egyre alacsonyabban induló Freesync tartomány lesz a megfelelőbb választás. Ha túl alacsony a magas felbontáson (pl. 4k) kapott FPS értéke, akkor a játék vizuális megjelenítésénél ezt kompenzálni szükséges, hogy a Freesync tartományba tudjon kerülni a minimum FPS.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6882) kyle23 válasza #45185024 (#6880) üzenetére


kyle23
tag

Nem akarok én 4K-n játszani, mert oda teljesen új vasat is kellene összeraknom. Csak azért kérdeztem rá arra a 100cm-es uhd-s tv-re, mert nagyon olcsón tudnék hozzájutni. Arra gondoltam, hogy az 4k uhd helyett csak 2k-ra vagy FHD felbontásra állítanám a felbontást.
Ha monitort is vennék tavasszal, ott sem gondoltam 30" fölé menni. Nincs annyi pénzem egy monitorra.
Multis játékot is csak WOT-ot tolok. Ha meg nem ér hátrány a jelenlegi kijelzőmhöz képest akkor nekem már bőven jó.

(#6883) zzola válasza #45997568 (#6878) üzenetére


zzola
félisten

BFV alatt meghalna. Ilyen indy játékok elmennek rajta , azt elhiszem...

(#6884) struszi válasza AtHoS (#6867) üzenetére


struszi
aktív tag

Mikor olvastam a kérdésed elindítottam a hwinfót. Direkt lenulláztam. Majdnem 3 óra nyúzás után itt vannak az értékek. Bf1, Battlefront 2, Wot.
Az átlagokon szépen látszik, hogy dolgozott minden. :)
Természetesen fs monitorom van. 40-144 tartományban, 2560x1440, 27". A procit is visszatettem alapra mert a pár százalék többletért nem gyilkolom a rendszert sem. :N

Szerk.

Én szinte csak AAA címekkel játszom WQHD-ban. Nem volt még olyan ami kifogott volna rajta. Szóval kár ezen aggódni srácok.
Jó erős kártyák ezek. :K

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#6885) arnoldito válasza zzola (#6875) üzenetére


arnoldito
senior tag

Örülök, hogy ilyen nagy tudású vagy, de ne zavartasd magad, hogy nem gépről vagyok, nem neked fogok itt magyarázkodni miért nem tudom per pillanat kikeresni... Ennyire gyors voltál, akkor adhattál volna értelmes választ is. Tudod bölcsebb lettél volna, ha inkább csendben maradsz. Szerencse vannak itt a topicban akik értelmes választ adtak, és nem kell erre reagálni, felesleges. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6886) zzola válasza arnoldito (#6885) üzenetére


zzola
félisten

"Haver" itt maximum te vagy a nagytudású. Nem az én szegénységi bizonyítványom, hogy a kezedben lévő technológiát nem tudod használni... :DDD

(#6887) AtHoS válasza struszi (#6884) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmmm....úgy látom a -20%-hoz nem optimális a beállításod. Legalábbis Superposition és FS vonatkozásában biztosan. Ha megnézed a korábban berakott 200W-ra korlátozott teszt eredményeimet [link], akkor jól látható, hogy jelentősen magasabb pontszámokat tud produkálni a Vega64, tehát a 265W környékére belőtt beállítás nem lesz megfelelő 200...215W környékén. Sajnos ilyen ez a játék...Én maradtam a 0%-os powerlimit beállítások mellett, a 200W-os tesztelgetés "csak" azért volt, hogy lássam mit lehet kihozni energiatakarékos beállításokkal ugyanis chill-lel úgysem fog itt mocorogni, de ha mégis kell a kakakó, akkor lesz :B

Monitor OK (nekem is ugyanez a típus van :B )

kyle23

Tényleg azt el is felejtettem írni, hogy tudsz nagyobb natív felbontású kijelzőt alacsonyabb felbontáson is használni, csak azt figyelembe kell venni, hogy a képernyő pixeleit a natív felbontáson nyújtandó legjobb képminőséghez alakították, így ettől eltérve a kép minősége romlani fog. Hogy menniyvel, azt kijelzője válogatja

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6888) arnoldito válasza zzola (#6886) üzenetére


arnoldito
senior tag

Bástya akkor elmagyarázom miért nem tudom megnézni, bár nem rád tartozik, de tudod délelőtt rendeltem és gép előtt nem foglalkoztam ezzel. Majd itt a topicban írta valaki, hogy ezen nincs RGB opció. Mivel van aki olyan helyen dolgozik, ahol örül, ha E net hasít, és nem érek rá 5 percig arra várni míg betőlt egy oldal, így egyszerűbb lett volna innen megtudni, de te ez helyet ide böfögsz valamit... Valószínűleg én vagyok akkor a nagy tudású, mert nem tudtad értelmezni azt amit írtam előbb. Szép estét. :D

(#6889) micafighter válasza arnoldito (#6888) üzenetére


micafighter
nagyúr

Engem is érdekelt a kérdés anno, és arra jutottam, hogy csak kéket tud. A Limited Edition verzional a gyári honlapon az RGB világítás külön fel van tüntetve, ki van emelve, a sima verziónál (amit te is kapni fogsz) ez nincs feltüntetve/említve a gyári oldalon. Ezután elkezdtem keresgélni és úgy emlékszem redditen írták meg egy youtube videóban is hallottam hogy csak kék. De ha lesz olyan kedves valamelyik forumtarsunk aki megkapta már, az meg tudja neked nézni.

Ha tényleg meg akarsz tőle válni, írj egy privátot, engem lehet érdekelne.

Egyébként Limited Edition verziot nem fogsz már kapni, ha mindenképp RGBt akarsz akkor marad az Asus Strix, az ugy tudom RGB, de az nincs ilyen jó áron, és a sapphirenak azért egy fokkal jobb a hűtése is. De thermal pad cserével az Asus vrm hőmérséklete is nagyjabol kordában tartható.

[ Szerkesztve ]

(#6890) zseko válasza arnoldito (#6888) üzenetére


zseko
veterán

Jelen esetben viszont neki kell igazat adnom nekem is. Ha eleve beírod, hogy szar a net/lassú/dolgozom/akármi, már máshogy álltak volna hozzá. Tőlem is kért már olyat haver gép előtt ülve, hogy nem tudja xy dolgot hol kapna, keressek már neki... :U :W szóval ezt nézve megértem a reakciót.

Amit én nem értek, hogy ennyire fontos az a (síííp) rgb? :F
:)

HR24.hu

(#6891) #45997568


#45997568
törölt tag

[link]

Nalam mukodik, most franko piros a felirat :K

(#6892) micafighter válasza #45997568 (#6891) üzenetére


micafighter
nagyúr

.exe? Gyanús vagy te nekem :DDD

(#6893) #45997568 válasza micafighter (#6892) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem az enyem a link :DDD

Bitdefender nem sipolt :N

[ Szerkesztve ]

(#6894) micafighter válasza #45997568 (#6893) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jah hogy a programot küldted :) én képet vártam, azért lepődtem meg a .exe-n :DDD

Azt még megnéznéd, hogy 2 vagy 3 tapcsatlakozo van-e a kártyán? :)

(#6895) #45997568 válasza micafighter (#6894) üzenetére


#45997568
törölt tag

2 :K

[ Szerkesztve ]

(#6896) micafighter válasza #45997568 (#6895) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor úgy néz ki csak RGB a sima is, köszi :R

Akkor lehet a reddit meg a youtube a venti színekre gondolt, ha minden igaz világít egyrészt a backplate a logóval, világít oldalt a Sapphire felirat, meg világítanak alul a ventik. Ha állítod a színt, akkor mindegyik színe allitodik?

Mindenesetre fura, hogy a gyári honlapon LEnel RGB külön fel volt tüntetve, a simanal meg nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6897) #45997568 válasza micafighter (#6896) üzenetére


#45997568
törölt tag

A venti szine az allando kek, ami lefele nez a hazban, a felirat es a hatlap valtoztathato.

[ Szerkesztve ]

(#6898) Pintim.... válasza #45185024 (#6854) üzenetére


Pintim....
tag

Szerintem a ray trackingot egy fps ben kurvara eszre sem veszed,mert nem is arra figyelsz, hanem az ellenseget keresed, es celzod stb.

(#6899) micafighter válasza #45997568 (#6897) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem köszi, az volt a megtévesztő, hogy a gyári honlapon a simanal sehol sincs említve RGB, de akkor csak a venti színe a különbség, LE-nel az is RGB, akkor ezt tisztáztuk :R

[ Szerkesztve ]

(#6900) #45997568 válasza micafighter (#6899) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ha nem is RGB, de RGB :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.