Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) zack válasza Sondi1986 (#37600) üzenetére


zack
nagyúr

:U
Ilyen nincs hogy nekem is azonos BIOS-szal jött, és neked is.
Nekem mind a kettőben 1150/6000 volt, tehát még az sincs hogy vissza flashelték.
Gondolom az összeset vissza flashelték, és ezzel a probléma megoldva. :(
Én a helyedbe nem fogadnám el. Te nem ezért fizettél, hogy egy butított kártyát kapj.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37602) vbbb


vbbb
őstag

Rendben, telepítek. :P

(#37603) Sondi1986 válasza zack (#37601) üzenetére


Sondi1986
addikt

Én nem pesti vagyok hogy lemegyek a sarki iponba és leadom a kártyát. :B
Különben nekem is ez jutott eszbe hogy amit kaptam kártya nem bírja szerintem a gyári órajelét ezért írtak neki egy 1100Mhz-es bioszt.
Nem tudom mitévő legyek mert olyan lapom van hogy nincs VGA kimenete, és ha kiszedem a VGA-t akkor nincs képem, :F és azért nem 1-2nap mire egy ilyet kicserélnek.

(#37604) zack válasza Sondi1986 (#37603) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudom mitévő legyél. :F De így még el se tudod majd adni rendesen.
Megmondod majd hogy azéé 1100Mhz mert garis volt, nem bírta az órajeleket, és az MSI visszaflashelte? :U
Így belenyúlva, full értéktelen eladás szempontból, ezt sem árt figyelembe venni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37605) lowzor válasza Sondi1986 (#37603) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem amúgy nem a GPU órajelét nem bírja, hanem a memóriájét, mert kopaszok a chip-ek.

(#37606) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali!
Egy kérdésem lenne. 7950-es vaporra tennék univerzális blokkot, de nem tudom elbír-e a kártyával. Egy teszt erejéig ramsüni nélkül nem fő meg a kártya? Ventivel kapna levegőt addig... vagy felejtsem el? Vrm-en is vizesblokk lenne addig.

(#37607) HSM válasza szacsee (#37606) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ha óvatos vagy nem sülne meg. Csak vigyázz, a mamória-VRM a kártya monitorcsatlakozói felől külön van. A ramoknak szerintem bőven elég, ha hűtöd őket ventivel addig, míg tesztelsz.

(#37608) vbbb: Ilyet: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#37608) vbbb


vbbb
őstag

Teljesen szűz rendszer, friss driverek. Mit futtassak? A játék megint kifagy ugyan ott, szóval elkezdem újra előről, hátha hibás valami.

(#37609) szacsee válasza HSM (#37607) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szia!
Köszi! :R
A PCB-n bejelöltem kékkel a vízhűtéssel hűtött cuccokat (GPU-VRM)
A pirossal jelöltön maradna a gyári fémlemezke teszt alatt is.
A sárgával jelölt részen van olyan alkatrész amit hűteni kellene?
Ha beválik a VRM és a GPU blokk, akkor felsünizném a piros rész feletti lemezkét, valamint a ramokat is.
Persze kapna egy 120-140-es ventit a sünik felől a VGA amit optimális hűtés/hang-ra állítanék.
Esetleg van még amire figyelnem kellene?
Azért nem akarom egyből felsünizni, mert ha nem válna be a GPU blokk, akkor csak leveszem a VRM-ről és a GPU-ról a blokkot és mehet vissza a gyári hűtés, amíg nem találok FC blokkot, vagy valami erősebb univerzálist.

(#37610) vbbb válasza vbbb (#37608) üzenetére


vbbb
őstag

Újrakezdtem és most nem fagy ki az MLL.. :) Eddig két játékkal teszteltem semmi hibát nem írt, lehet, hogy még sem kell visszaküldenem. kop-kop-kop

(#37611) Sondi1986 válasza lowzor (#37605) üzenetére


Sondi1986
addikt

A memória órajel változatlan maradt.

Akkor ami rajtuk van fém nem éri el a memóriát?

(#37612) HSM válasza szacsee (#37609) üzenetére


HSM
félisten

Nem látok képet. :(

(#37610) vbbb: Reméljük jó lesz. :C

(#37611) Sondi1986: Ott figyel a PCI-E csatlakozónál az a hűtetlen ramcsip. A töbit hűti, de fújhatod, ha az az egy túlmelegszik. :U Ráadásul ott elég könnyen felmelegszik... :(

(#37613) szacsee válasza HSM (#37612) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kezdek fáradt lenni... :B

"A PCB-n bejelöltem kékkel a vízhűtéssel hűtött cuccokat (GPU-VRM)
A pirossal jelöltön maradna a gyári fémlemezke teszt alatt is.
A sárgával jelölt részen van olyan alkatrész amit hűteni kellene?
Ha beválik a VRM és a GPU blokk, akkor felsünizném a piros rész feletti lemezkét, valamint a ramokat is."

Sondi1986

Eléri, mert van alatta gap pad, viszont itt egy kép, ahogy HSM is mondja a PCI-E csatinál levő kimarad a buliból. Ráadásul a képen nézve a hosszabbik gap pad jobb alsó sarkában van felfogatás és jóval felette, így a (képen nézve) a hosszabbik ram gap pad jobb alsó sarka nem biztos, hogy olyan erővel érintkezik mint kellene (hacsak nincs perforálás, peremezés ami merevséget ad a lemeznek)+ az alsó ram fele megint csak kilóghat.

[ Szerkesztve ]

(#37614) szacsee válasza HSM (#37612) üzenetére


szacsee
nagyúr

Most nézem a heatsinket és tényleg kb 0 légmozgás lehet alatta amúgy is.
Amit nem a heatpipe csövek takarnak el, azt a lamella oldalperforálása a hp két oldalán. :Y
A kártya tetején a lemezt a HP-k és a perfor takarja ki, alul is van 2 HP ami belóg.

[ Szerkesztve ]

(#37615) vbbb


vbbb
őstag

Valaki képben van csavarok terén? A régi hűtést felraktam a régi kártyára, de kettő csavar hiányzik. Sok jelentőségi nincs, rajta van rendesen, de kéne azért hozzá ha el akarom adni eBayen.

Annyit tudok, hogy süllyesztett csillagfejű és 8mm hosszú a fejátmérő olyan 4.5mm. Meg sűrű menetes és 2mm a szárvastagság vagy mifene.

(#37616) HSM válasza szacsee (#37613) üzenetére


HSM
félisten

A sárga részen lévő két tranzisztort sosem néztem, de mögöttük a PCB nem tűnt túl melegnek, szerintem nem kell neki hűtés, gyárilag sem kapnak. :N Jó lesz ez így tesztre. :K

(#37614) szacsee: Nem csoda, hogy hajlamosak artifactolni. ;)

(#37617) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Üdvözletem!
Kezdem kitapasztalni a karimat (7950 Gigabyte), ami sok embernél, így nálam is jelentkezett bizonyos dolgoknál, nevezetesen a fickering, az szorosan összefügg a 2d-s beállításokkal. Egyszer már csináltam egy direkt játékhoz való catalyst beállítást, ahol a 2d órajelek és feszek pontosan a 3d-s beállítással megegyezőek, így olyankor teljesen rendben megy, viszont ha visszadobom desktop beállításra (2d 300/150) akkor pl. google mapsnál jelentkezik ismét. Most játszottam egy kicsit az órajelekkel, és ha 700-800 közé bedobom a memória sebességet, akkor eltűnik a hiba, viszont ilyenkor nagyobb feszt kap a kártya, így nő a fogyasztás is, hőtermelés is.
Szóval erre 2 megoldás van szerintem, vagy 0-24 pörög a kari 3d-s beállításokkal, vagy manuálisan át kell dobni egy átírt beállításra catalystban, ha szükség van rá.

(#37618) szacsee válasza HSM (#37616) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na úgy néz ki nem olyan rossz ez. ;]
Éjjel végeztem a légtelenítéssel és akkor még csak GPU-Z rendert futtattam és az is kb ezt az eredményt dobta. Igaz fél percnél nem futtattam tovább, de valamilyen képet kaptam a blokkokról.
Mivel rendszer indítás után nincs nagy terhelés, ezért szobahő = vízhő.
Szobában most 20,7°C van így a kapott indítás utáni 33°C-os GPU és VRM hőfok nem olyan rossz. :))
Esetleg valamit rosszul csináltam és nem figyeltem?
Azt hiszem nekiállok ramokat sünizni.

Kösz a helpet! :R

(#37619) F e Z o válasza szacsee (#37613) üzenetére


F e Z o
veterán

A régi 7950-eken nem alacsonyabban volt a gpu mag, mint az azt körülvevő fémkeret?

H2O über alles!

(#37620) abridabri


abridabri
veterán

Hogy tudnam megfujatni a VGA hatuljat a vrm reszen ?
majdnem igy is raer a cpu venti a vgara ,nem tudok koze rakni mar semmit :S
Probaltam a gephaz oldalaba rakni egy ventit ,de nem sokat ertem vele, igyis 85 fok + a VRM.
(Jol erintkezik az a hosszu vrm borda ami rajta van ,mert forro ha megfogom.)
Valami otlet hogy kene barkacsolni ?

(#37621) Dtomka válasza abridabri (#37620) üzenetére


Dtomka
veterán

A 280x topicban is fontos volt a hűtés. Voltak fórumtársak akik nagyszerűen megoldották :)
PCB hűtés

(#37622) abridabri válasza Dtomka (#37621) üzenetére


abridabri
veterán

ezek kozott nem talaltam semmi hasznalhatot . nalam nem fer el a vga es a cpu kozott +1 venti mint ahogy a tobbieknel van.

(#37623) szacsee válasza abridabri (#37622) üzenetére


szacsee
nagyúr

Procihűtő push-pullba elforgatva?

(#37624) szacsee válasza F e Z o (#37619) üzenetére


szacsee
nagyúr

De igen, viszont 2013 márc- tól egy magasságú.

(#37625) Habugi válasza szacsee (#37618) üzenetére


Habugi
addikt

Azok bizony acélos eredmények! :C

Érdemes lenne kicsit állítgatni a Kombustort és/vagy Furmarkot, mert azt vettem észre ezeknél a VGA forraló teszteknél, hogy ha nem mennek legalább 40-45fps-t, marhára nem melegítik a kártyámat.
Sokan postolnak olyan eredményeket, ahol látszik h felvan csapva FHD-ba, 8x-os AA van rajta, megy 20 körüli FPS-el és örülnek nagyon a hőfokoknak.

Nálam pl. ezek a Furmark beállítások: [link]

(#37622) abridabri:

Ezt is nézted? [link], [link]

Gyakorlatilag egy slotnyi helyet emészt fel plusszban, 60mm-es ventik nem túl magasak.
Az első képed alapján odaférne, szemre legalábbis. :K Gányolni nem kell vele semmit, készen érkezik/könnyen szerelhető.

Egyébiránt brutális az a CPU hűtő borda hegy..! :Y

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37626) HSM válasza szacsee (#37618) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, hogy csak 50W-ot mért fogyasztásnak, nekem a 280X Vapor-X egy Valley alatt is a dupláját kiizadja magából. Ettől függetlenül elég komoly eredmény, akár 50W, akár 100. :C

(#37625) Habugi: Nekem nem adja. Túl zsúfolt ott minden.... :N

(#37627) Habugi válasza HSM (#37626) üzenetére


Habugi
addikt

Az oké hogy zsúfoltság lesz tőle de nézz rá.., micsoda egy böszme "vasdarab" kb. mintha egy üllő lenne a procin! :C
(..és ugye nem is látszik teljes terjedelmében..)

Elég konkrétan mondja a szemedbe, hogy itt kérem OC van... ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37628) Dtomka válasza abridabri (#37622) üzenetére


Dtomka
veterán

Sajnálom... akkor nincs más teendőd, cseréld le a házad vagy a CPU hűtőt vagy a vga-t....

(#37629) HSM válasza Habugi (#37627) üzenetére


HSM
félisten

Hát ezaz... Böszmenagy. És halál felesleges is egy Haswell i5-re, OC-ra is. :U
Amúgy ha már üllő a procira... A komoly vasdarabok nálam ott kezdődnek, hogy TRUE Copper... [link] ;)

De amúgy vannak normál méretben is igen komoly tudású hűtők. A Thermolab BARAM-om is simán meghűtött több, mint 200W-ot a régi i7-esemen, egy tök sima 1600-as halk ventivel, pedig csak 5 hőcsöves volt, nem is 6 meg 7. Járt nálam régebben egy Scythe Mugen 2, igen rövid barátság volt, kibontottam, odatettem a levett oldalú gép mellé, és fejcsóválva tettem is fel apróra, mondom, ezt beszerelem, a proci hűvös lesz, de körülötte kő kövön nem marad... :C

(#37630) GAbre válasza HSM (#37629) üzenetére


GAbre
veterán

Ezt nem értem,második kártya fordul meg nálam.
Ennek is 1,1V kell a gpunak,h menjen 1100Mhzen.
De még a másiknál 1,03V volt az alap fesze.
Ennek 9.03V elvileg.

Most melyik is az asus 7950nek a gyári feszültsége?
De 1100Mhzen hozza a 7970 teljesítményét szerintem.

Avatar

(#37631) HSM válasza GAbre (#37630) üzenetére


HSM
félisten

Nem egészen értem, mit is akartál mondani. :F

Minden csip más, más az alapfesze is a szélsőségeknek. Szval mindkettő az adott kártya alapfesze volt az adott BIOS verzióval.

Hogy mennyire kell jobban mgehajtani a 7950-et változó, néhány játékban 5-6%-al kell csak magasabb órajel, másokban akár 10-el. Tomb Raiderrel teszteltem anno, ugyanahhoz az FPS-hez, amit a 7970 tudott 1000Mhz-es GPU-val, 300W összfogyasztással konnektorból, ahhoz a 7950-et 1100-ra kellett húzni, az viszont úgy már 350W-ot kért. ;)

(#37632) abridabri válasza HSM (#37629) üzenetére


abridabri
veterán

De egy ekkora gephazban meg igyis elveszik. hogy nezne mar ki egy kissebb huto ? :B
Amugy meg minel nagyobb a borda, annal alacsonyabb fordlatszamon mehet a venti ( 12 vs 14cm ventit nem is emlitve ) . Nalam a hang is szempont.
Franc se gondolta elore,hogy ilyen VGAt fogok ki aminek a hatat is huteni kellene...

[ Szerkesztve ]

(#37633) HSM válasza abridabri (#37632) üzenetére


HSM
félisten

Elveszik, viszont a melegedő komponensek jól össze vannak így nyomorítva. Ami viszont a hűtő és a 0 közeli kábelmenedzsment sara.

Az a rossz hírem, minden VGA ilyen, valamennyi hő mindig a PCB felé távozik. Persze, ha elég brutál hűtést kap elölről, akkor belefér, hogy hátulról meg ne kapjon.
Ezért jó a kisebb hűtő, bőven marad hely szellőzni: [link].
A 4,5Ghz-es tuningom pedig röhögve meghűti ez is... [link]
Normál használatban pedig ennek sincs semmi hangja. :N

[ Szerkesztve ]

(#37634) Repsol600 válasza abridabri (#37632) üzenetére


Repsol600
addikt

Ekkora borda passzívan is elvinné a procit. :DDD Nekem eg Ninja 3 van passzívan a 3570k-n.

[ Szerkesztve ]

(#37635) GAbre válasza HSM (#37631) üzenetére


GAbre
veterán

2db 7950em van/volt.
Az 1ik nagyobb feszt kap 0,1el,még a másik kevesebbet(alapban).És melyik a referncia érték?
Bár ezek szerint nincs referencia 1.0V-os pl.

Ehhez akkor már csak asdxv fórumtárs korábbi válaszát tudom linkelni.
Amiben állítja(többen is),hogy alap feszültséggel 1100at is kéne mennie a kártyának...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#37636) lowzor válasza GAbre (#37635) üzenetére


lowzor
veterán

Különböző kártyáknál eltérő lehet az alapfesz, a GPU szivárgásának/ gyári OC nagysága szerint lövik be elvileg.
Nem állítom amúgy. Minden kártya más tuningpotenciállal rendelkezik, a szerencsén múlik, hogy milyet fogsz ki.
1100-at amúgy 1,1V körül mennek a jobb tuningos 7950-ek. De előfordulhat olyan is, ami mondjuk csak 1,25V-on viszi az 1100-at.

(#37637) HSM válasza lowzor (#37636) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan. És még jelentősége sincs, 1,25 vagy 1,1v-on viszi.... A csipen múlik. Max annyi jelentősége van, hogy az 1,1v-oson még többet lehet emelni a max 1,3v-ig. :C

(#37638) abridabri


abridabri
veterán

Kiprobalom a Peterhez adott vrm bordat ,hatha jobb lenne mint a gyari.
De ugye a furat miatt nem tudom csavarozni .vagyis csak az 1ik oldalat .
A thermal glue -val ra tudnam rakni nem ? De hova nyomjam ? A bordan vegig ,vagy a VRM ekre 1-1 pottyot ?
Nem baj ha osszemaszatolodik a VRM -ek kornyeke ?:S
Meg kaptam vmi hosszu feher csikot is a Peterhez, ez mire jo ? egyszeru muanyag kis szar , nem ragad .

Erre kellene ra kokanyolni:
VGA

(#37639) Apollo_21 válasza abridabri (#37638) üzenetére


Apollo_21
addikt

A "műanyag" kis xar..nem merev...az thermal pad...csak vastag a lehúzható védő izéke rajta:D
A másik h hogy is fogadod fel a bordát? Sehogy..énsem tudtam pont a képen látható furat eltérés miatt:)
A fehér tubusos cucc pedig ha 1x felragasztasz vele vmit ultragáz leszedni...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37640) abridabri válasza Apollo_21 (#37639) üzenetére


abridabri
veterán

nem akarom en leszedni . szoval azzal fel tudom ragasztani ? vagy a feher csikkal ?
Miert kellene csavarozni ha lehet ragasztani ? a memoriakra se csavarod ra a bordat csak ragasztod

[ Szerkesztve ]

(#37641) Apollo_21 válasza abridabri (#37640) üzenetére


Apollo_21
addikt

Azért kellene csavarozni mert én félnék pl h leesik..és a tubusossal én még1x biztos nem kenek be semmit se a vga-n, régimen szivatott eleget,mikor leakartam szedni a bordát vagy bármit csinálni, simán letakarítani sem egyszerű dolog.
Ha bízol benne akkor inkább a tububossal biztosabb a ragasztás..nekem 2hétig volt csak a vram-okon a borda..de izom kellett hogy leszedjem:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37642) HSM válasza abridabri (#37640) üzenetére


HSM
félisten

Én továbbra is a házaddal kezdenék valamit... Persze, hogy meleg, ha a PCB hátulja ~0 szellőzést kap. :U
Tegyél be próbának egy ventit, ami a gyári hátsó VRM borda mögötti PCB részre fúj a procihűtő felől, kellő erősségben. Nem kell rögzíteni, elindítod a tesztet, és kézzel ott tartod a ventit arra az 5-10 percre, egyből látni fogod, ez-e a progléma.

[ Szerkesztve ]

(#37643) abridabri válasza HSM (#37642) üzenetére


abridabri
veterán

Sajnos nincs penzem uj hazra ,eleg volt egyszer ezt is megvenni 30 ezerert . Egyebkent meg kap szellozest a PCB hata is ,mert oldalrol telibefujja a gephaz oldalan levo venti .

(#37644) HSM válasza abridabri (#37643) üzenetére


HSM
félisten

Nem biztos, hogy elég. De ha nem akarod kipróbálni, akkor nem. :R

(#37645) Apollo_21 válasza abridabri (#37643) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hali!

Mivel engem is érdekel mivel lehetne lejjebb nyomni a fránya VRM rész hőfokait..erre találtam.

[link]

Furattáv egyezés kérdéses..és a többi méret, nemtudom azzal lenne gond vagy sem.
Nemnagy költség, csak azt kell megoldani nálam legalábbis hogy elférjen a gpu léghűtő:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37646) F e Z o válasza abridabri (#37638) üzenetére


F e Z o
veterán

Thermal pad-dal nem tudod felragasztani a bordát. Én személy szerint simán hővezetős ragasztóval sem ragasztanám fel simán a vrm-ekre, mert utána ha leszedni kell, lehet jön valamelyik vrm-mel együtt. A legegyszerűbb az lenne, hogy kiméred a felfogatási pontokat a kártyán a vrm-eknél, kifúrod a helyét a bordán, (vagy csinálsz bele M3-as menetet), s felfogatod rúgós lefogatóval (vagy M3-as csavarral)

H2O über alles!

(#37647) HSM válasza Apollo_21 (#37645) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy a kártya hátuljára is lehet a PCB-re hűtést tenni, ahogy pl. a 280X Vapor-X-en is a backplate egy GAP-pad-al a VRM hűtésébe is besegít. ;)

(#37648) Apollo_21 válasza HSM (#37647) üzenetére


Apollo_21
addikt

Agyaltam rajta hogy valahogy átrakok oda 2db 14es ventit, hely bőven van, csak a felfogatás hiánya, kérdése van ködbe veszve:) Ha az nemválik be akkor vmi vizes chipset hütőt aplikálok a bordás VRM fémre..lereszelem a kiálló részeket és vhogy odaragasztom.
Esetleg a Peter 79xx edition-om is tovább gondolom mint anno a DCUII-m és összefúzionálom a vízhűtésemmel:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#37649) lowzor válasza abridabri (#37643) üzenetére


lowzor
veterán

Tegyél 1 ventit a PCB-re :C
Problem solved.

(#37650) HSM válasza lowzor (#37649) üzenetére


HSM
félisten

Rátenni nem jó, csak ha kicsit felette van, hogy tudjon hova távozni a meleg. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.