Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) zack válasza Habugi (#37550) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem ebből a Powercolor 7950-ből CF-em volt. :DDD Nem ment mindegyik jól. Megvettem, hogy majd milyen jó lesz, meg milyen jól mennek a tulajoknál itt a topikban, aztán az egyik 1080Mhz felett már összefosta magát. A másik az bírta 1150-ig, így később megszabadultam az antituningostól, maradt 1db, aztán jött a Lightning BE mellényúlás.
MSI 290 Gaming nem volt rossz, de számomra nem volt megfelelő az a hűtés, és antituningos is volt.

Remélem a holnapi 290X Tri-X OC-vel nem nyúlok mellé. :U

Amennyire szerencsés vagyok prociban, alaplapban, memóriában, és amúgy mindenben, a VGA-ból mindig kifogom a rosszabbakat. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37552) HSM válasza Habugi (#37550) üzenetére


HSM
félisten

Jól emlékszel. Nagyon jó cuccok voltak, 7970 TDP limit, 7970 VRM, 7970 hűtő. :C Aztán szépen olcsósították azokat is, ment a levesbe a 7970 hűtő és TDP, kisebb került az újakra. Én a régit 1200Mhz-re tudtam húzni. :C Persze, ott már szegény 80% ASIC_os csip zabált, mint a disznó. De jól hűtve piszokul mentek. Ez a nagy előnye a szivárgósabb, torkosabb csipeknek, ha extra hűtést teszel rá, nagyon tuningosak, persze, arcpirító fogyasztás mellett.

(#37553) GAbre


GAbre
veterán

Üdv megint!
Asus 7950ből úgy néz ki 7970 lesz szintén directcu :)
Valakinek van tapasztalata tuning terén mit tud?

Avatar

(#37554) wolfwood132


wolfwood132
csendes tag

Sziasztok , egy gyári Asus 7970 re rá lehetne erőszakolni (fúrás faragás nélkül :D ) [ezt] a hűtést ?

(#37555) lowzor válasza Habugi (#37550) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, a legendás Powercolor 7950 V2 :)
Szinte mindegyik példány atom volt tuningban, nekem 2db is volt (nem egyszerre). Csak sajnos a hűtése nagyon hangos volt, ezért hamar megváltam tőlük.

(#37556) lowzor válasza zack (#37551) üzenetére


lowzor
veterán

Pont a te egyik példányod volt nálam, az ment 1350-et :C
Attól a sráctól vettem meg, aki tőled vette.

(#37557) radi8tor válasza wolfwood132 (#37554) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínűleg nem, de kérdezd meg Merlintől (webshop tulaj)

⭐ Stella

(#37558) lowzor válasza GAbre (#37553) üzenetére


lowzor
veterán

Változó. Vagy nagyon szar tuningban, vagy nagyon jó, de ez minden gyártónál és kártyánál így van. Én amúgy nagyon elégedett vagyok vele, de a 7950 után gondolom tudod, hogy milyen jó ezeken a hűtés. Feszemelés amúgy ezzel máshogy megy, BIOS-t kell átírni és ráflash-elni a régire.

(#37559) zack válasza lowzor (#37556) üzenetére


zack
nagyúr

Tényleg? De hogy a pöcsbe? Vízzel? Nálam a jobbik az talan ment 1200-öt is, már nem emlékszem. A gyengébb kartya az szerintem biztos nem nálad kötött ki :N

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37560) lowzor válasza zack (#37559) üzenetére


lowzor
veterán

Nálam valszeg az erősebb. Én a gyári hűtésével 1250/1500-on használtam. Az új tulaj tett rá 1 Alpenföhn Peter-t és úgy ment 1350-et :C
De 24/7-ben csak 1300-on használta asszem.

(#37561) zack válasza lowzor (#37560) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet, hogy ha nálam lesz az Asus 290X DCU2, az is kap egy Peter 2-öt 2db nagyteljesítményű 14-es ventivel. ;] Ma délelőtt veszem át, meglátom, mit fog tudni, és ha látok benne fantáziát, ledobom róla a gyári hűtést.
Mondjuk én sosem feszeltem szét egyik kártyámat se. Lehet ezért ment nálam csak 1200-at. Az a +50-100 Mhz
Nem oszt vagy szoroz, max benchmarkokban.
Nekem az az 1200-as teljesítmény mindenhez elég volt full HD-ben, persze minimális kompromisszumokkal. :K
Azt hiszem Crysis3 nem ment fullba, de vitte az Ultra beállítást.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37562) lowzor válasza zack (#37561) üzenetére


lowzor
veterán

Hát arra kell is, mert alapórajelen is 90 fok körül van, meg a GPU-n kívül szinte minden kopasz rajta. Inkább a Tri-X-et javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#37563) zack válasza lowzor (#37562) üzenetére


zack
nagyúr

Jó lesz ez az Asus. A házam mindent lehűt. Azt is amit nem lehet. ;]
Most borítékolom, hogy a GPU nem lesz 80 fok se, vagy max ennek a környéke, a VRM szintén. :)

Itt a házikóm, persze nem gyári, hanem moddolt hűtéssel. [link] Nem véletlenül volt majdnem 50k, és a ventik hozzá még majdnem ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37564) Repsol600 válasza MPowerPH (#37546) üzenetére


Repsol600
addikt

Volt nekem is több darab 7950/70 is de 1200mhz körül volt a max amit bírtak. Volt ami 1150-nél már hibázott... Ezek kb az átlagos darabok, úgyhogy ez már bőven átlag feletti tuning. :DDD

(#37565) zack válasza Repsol600 (#37564) üzenetére


zack
nagyúr

Ettől függetlenül ez inkább érdekesség, mint hogy így használja 24/7. Amit én tapasztaltam, az az, hogy ahova 1200Mhz-en kevés, oda 1300Mhz-en is kevés lesz. Ami meg játszható, az 1200Mhz is az lesz, és kár azért a pár +fps-ért 1300Mhz járatni. Szerintem. :U
Ettől függetlenül benchmarkokban szépen fog domborítani.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37566) do3om


do3om
addikt

[link]
3D mart alatt ezt hozta 1200/1750 -en. Az x6 meg 4Ghz-en ahogy szokott.

A Matrixon vannak a gombok fesz emeléshez. azokat ha maxra tolom 1,3v-ot is ad a vga-nak. Én ugy állítottam hogy nagyjából 1,26-7 legyen, de ha az LLC-t nem bántom lemegy elég rendesen, levettem az LLC-t 30-ra igy már nem ugrált annyira.
Mire jó ez az LLC? Minek bele, ha azt csinálja hogy engedi eltérni a beállítottól méghozzá elég rendesen (1,28-ról simán lement 1,22-re) Ha meg nem lenne benne hanem fix 0-a lenne akkor nem ugrálna.
Vagy nem jól értelmezem?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37567) Repsol600 válasza zack (#37565) üzenetére


Repsol600
addikt

:K

(#37568) GAbre válasza lowzor (#37558) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi!
Akkor 7970nél nem lehet afterrel állítani? :O
7950nél lehetett.
Igen nagyon jó a hűtése,nem is akarok más hűtésűt venni :)

Avatar

(#37569) zack válasza lowzor (#37562) üzenetére


zack
nagyúr

VRM 22,1 fokos szoba hőmérséklet mellett 31 fokos, a GPU pedig 34 fokos alapon. :B
Ebből sehogy sem lesz 90 fokos GPU. :N

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37570) DroiDMester válasza zack (#37569) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

90. Nem, de a 80.at fogja nyaldosni! Sajnos, Nagyon kicsi a bordázata annak a 290x dcu2.nek!

(#37571) lowzor válasza zack (#37563) üzenetére


lowzor
veterán

Ebben nem fogadnék :)
Az Asus nagyon light-is ventiprofilt állított be, hogy halk maradjon a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#37572) Habugi válasza do3om (#37566) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyon jó Physics scoret fut az X6-osod ahhoz képest hogy csak 4Ghz-en hajtod! :C
A GPU scoret viszont egy kicsit keveslem, nekem 1250/1750en 10k-t megy.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37573) vbbb


vbbb
őstag

Régi és új..

6950/unlocked shadders 2GB

vs.

7970 OC Boost Edition 3GB

És semmi hangja nincsen terhelésen, nem nyüszög. Eddig meg vagyok elégedve nagyon. :C

[ Szerkesztve ]

(#37574) R3laX


R3laX
addikt

Hali!

Srácok, hogy tudok 2. bios-ra flashelni?

(#37576) R3laX válasza R3laX (#37574) üzenetére


R3laX
addikt

Atiwinflash-t használok, Tévére volt kirakva, flasheltem a 2. bios-t majd nem adott képet. 1. van.

(#37577) lowzor válasza R3laX (#37576) üzenetére


lowzor
veterán

Átnyomod a BIOS kapcsolót a 2-esre, mikor a flash-elésnél vagy.

(#37578) R3laX válasza lowzor (#37577) üzenetére


R3laX
addikt

Aha, na erre tippeltem, csak nem mertem megcsinálni. Thx! :R

(#37579) Habugi válasza vbbb (#37573) üzenetére


Habugi
addikt

Hoppá, kis csúsztatással ugyan azt a váltást lépted meg amit magam is, tavaly decemberben.
Gondolom lapot nem cseréltél csak CPU+VGA?

Phenom II X4 955BE + 6850 1GB ---> 8320 + 280X

Jófajta újítás nemigaz? :)

Nálam mondjuk jóval lejebbről indult a történet.., 3DMark ügyileg.

Ilyen volt: [link]

Ilyen lett: [link]

Grat hozzá! :C

Szerk.:

Látom te a 2k11-essel nézted, azzal sajnos nem mértem előtte, csak utána. :(

[link]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37580) vbbb válasza Habugi (#37579) üzenetére


vbbb
őstag

Pár játékban artifact hibák jönnek elő elég rendesen maximális beállítások mellett, lentebb nem próbáltam még. (Metro: Last Light, CoH2) kezdjek el aggódni és küldjem vissza vagy rakjak a memóriákra hűtést esetleg tápcsere (500W FSP)?

Nem csináltam semmit a VGA-val, teljesen alap állapotban használom.

Köszi! Látom megrángattad a cpu-t rendesen. :)

(#37581) HSM válasza vbbb (#37580) üzenetére


HSM
félisten

Azokon a Sapphire-okon tudtommal hűtve van mind... Lehet, kifogtál egy hibásat, vagy szétbányászottat, ha használtan vetted.... :( A bányászattal, ha túl magas hőfokon járatják, remekül ki lehet nyírni a ramcsipeket, és még csak hibát sem okoz abban általában.
A tápnak elvileg nincs köze az artifactoláshoz, annak a hőfokokhoz, feszültségekhez, és a memóriacsipek állapotához van köze.
A tápnak csak annyi a dolga, hogy megfelelő feszt adjon le...

[ Szerkesztve ]

(#37582) Habugi válasza vbbb (#37580) üzenetére


Habugi
addikt

Metro LL-nél speciel pont tudom, nálam is volt pár artifactra utaló jel, patch megoldotta.

Nem tudom mennyin megy a tiéden a memória és/vagy meddig húztad, próbáld visszább venni 1250-1300környékére és nézd meg úgy is artifactol-e.

Mindig könnybelábad a szemem ahányszor ebbe a Mátrix hotfixes videóba belebotlok.., erre a prémium játékszerre igazán elfért volna az a pár süni gyárilag is.. :O

A tápod szerintem rendben van (meg igazából nincs is köze a hibajelenséghez), hacsak nem akarod nagyon megnyúzni a 8320ast..(igen, ezeket lehet, a Phenom elég forrófejű volt..)
Megoldás lehet a memória hűtés felrakása, csak ugye a bontással garivesztés is jár ha észreveszik.
Esetleg adhatsz a nyák hátoldalának némi extra levegőt ha nincs backplate rajta.

Ha nem oldja meg semmi/nem szeretnél kiegyezni a visszább vett memória sebességgel, akkor sztem mehet vissza.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37583) vbbb válasza HSM (#37581) üzenetére


vbbb
őstag

A legutolsó driver-t raktam fel, most kipróbálok egy másikat. Van akinél elmúlt ez a hiba ez miatt.
A kari amúgy gyárilag tökéletesen tiszta volt, nem takarított. Ez elvileg egy vásárló által visszaküldött termék amit ellenőrzitek és megadták rá a két év garanciát megint.
Szóval még próbálkozom, de van még 13 napom visszaküldeni és utána veszek egy 770 GTX Phantomot 10 év garanciabővítéssel. ;]

(#37582) Habugi

1425MHz-n megy gyárilag, nem változtattam semmit, ez OC Boost Edition. Visszább veszem és megnézem mit csinál úgy. Egyébként a GPU 55C-re ment fel maximum, elég jól szellőzik a házam.

Ez mi a makkom? Lehet tényleg driver hiba, ezt írta ki amikor először telepítettem a kártya vezérlőt:

Naplót nem nyissa meg természetesen, hiába kattintok rá.

[ Szerkesztve ]

(#37584) Habugi válasza vbbb (#37583) üzenetére


Habugi
addikt

"Ez mi a makkom?"

Hát ha az lenne szerintem örülj hogy nem nyitja meg.. ;]

Nem tudom új Windows telepítés/frissítés megvolt-e az új duó érkeztekor, nem szentírás de sokszor megéri.
Érdemes lenne egy driver pucolást tartanod, valahogy így: [link]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37585) vbbb válasza Habugi (#37584) üzenetére


vbbb
őstag

Driver pucolás most volt meg, ott ahol artifact hiba volt (MLL menübe és CH2 performance test) most nincs semmi, viszont MLL-nél kidobott megint a játékból hibával mint ha nem kapna elég dilajt a kártya. Steam-es változat minden utolsó patch-el, nem hekkelt.

Levettem 1300MHz-re a memóriát és nyomnák a folytatásra az utolsó mentésnél, de rögtön kidob az asztalra megint. Hömm....

[ Szerkesztve ]

(#37586) HSM válasza vbbb (#37585) üzenetére


HSM
félisten

Ez elég driverbaj-szagú....

(#37587) vbbb válasza HSM (#37586) üzenetére


vbbb
őstag

MSI Kombustor hiba nélkül megy stress-en és benchmarkon is, OCCT meg pár másodperc után GPU-t tesztelve az a Nem válaszolt a monitor vagy milyen hibaüzenettel reagál, de grafikai artifact hibákat nem mutat. Lehet új operációs rendszerem lesz? :)

(#37588) HSM válasza vbbb (#37587) üzenetére


HSM
félisten

Pár dolog még jöhetne amúgy... Gpu-z főképernyő, és egy terhelés alatti (pl valley ablakban linkeltem pár ilyet a 280x topikba) hwinfo sensor, ami a vga-hoz tartozik részekkel. Ja, és a pontos SKU-szám. :K

A friss wint megpróbálnám amúgy mindettől függetlenül, egy tiszta telepítés amúgy sem árt néha. :)

[ Szerkesztve ]

(#37589) vbbb


vbbb
őstag

11197-03-40G

Ez most nem terhelés alatti, bocs álmos vagyok..majd holnap.

Az a fura, hogy World of Tanks mellett semmit se csinált (40-70fps) maximális beállítások mellett, pedig az se egy agyonoptimalizált játék és zabálja a kártyát is.

[ Szerkesztve ]

(#37590) vbbb válasza HSM (#37588) üzenetére


vbbb
őstag

(#37591) vbbb válasza HSM (#37588) üzenetére


vbbb
őstag

64bit-es verzió lefut (nem láttam képi hibát), de a végén nem ír ki eredményt. Csak kidob az asztalra és molyol.

[ Szerkesztve ]

(#37592) HSM válasza vbbb (#37589) üzenetére


HSM
félisten

POntosan ilyenem volt nekem is, pontosan ezzel a BIOS-verzióval, eddig jónak tűnik.

(#37590) vbbb: Ez a kép viszont már érdekesebb. :K Nálad 1,016V-ot ír a VRM terhelés alatt, míg nálam, igaz a másik OC BIOS-ával nézve (igazából csak a gyári 1,175V helyett 1,2V a lényeges különbség a mi szempontunkból) az 1,2V csak 1,14V környékére droppolt, míg nálad 1,016V-ra az 1,175V, olyan, mintha valamivel elég masszívan alulfeszelted volna. :K Ha túl kevés feszt kap a GPU (mert véletlen alulfeszelted pl), az pedig ismét lehet az oka artifactolásnak. :K
Szval nálam ilyen volt, minden full gyári állapotban, egyedül a power limit, amit mindig koppra felhúzok.

És a terhelés alatt 1,016V nagyon kevés, nekem 1,05V kellett terhelés alatt, hogy 1000/1450-en stabil legyen.

Ami még látszik, a tápod kicsit izzadósan hajtja a konfigot, 11,4V a minimum 12V fesz szabvány szerint, 11,65V már annyira nem számít szépnek, és itt a proci még nem is kapott terhelést. :(

(#37591) vbbb: Valószínűleg régi a Systeminfo benne, és valamit nem ismer fel és elakad... Ilyet nálam is csinált valamelyik régebbi. Fel kell tenni a külön letölthető systeminfo frissítést és jó lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#37593) vbbb válasza HSM (#37592) üzenetére


vbbb
őstag

Nekem a jelensegek alapjan tapgyanusnak tunik egyebkent. A 2x4es tapcsatiba nalam az egyik agon csak 6os volt,szoval 2hely ures. Szerintem veszek egy normalis tapot olyan 600-650est es megint megprobalom.Addig nem is telepitek rendszert.

(#37594) HSM válasza vbbb (#37593) üzenetére


HSM
félisten

Meg nézd meg, valamelyik tuningprogramban nem-e vetted véletlen lejjebb a VGA feszét. ;) Pl. Afterburner, ha be van kapcsolva a "Load OC setings at startup" opció.
Nekem ez a leggyanúsabb. A bemenő fesznek elviekben nincs köze a kimenő feszhez, mivel aktív VRM van a kártyán, aminek akár 11,4V-ról is működnie kell tudni.

(#37595) vbbb válasza HSM (#37594) üzenetére


vbbb
őstag

Precision-x (EVGA) még fent volt, de nem ment elvileg a háttérben.Töröltem ami csak volt a 'Profil' mappában az Afterburnben, újraindított mindent defaultban.

Most rámentem még jobban és GPU-t izzasztottam, nem jelzett semmi hibát, vígan bírta volna tovább és nem is szemetelt vagy ilyesmi. Szerintem azért ilyen hőfokoknál ki kellett volna jönnie bármilyen hardverhibának nem? Akár tápegység akár GPU, VRAM stb...

(#37596) HSM válasza vbbb (#37595) üzenetére


HSM
félisten

Tudsz rajta indítani egy sima valley-t, HWiNFO-val, és +50%-ra húzott power limittel? Amúgy így első blikkre jónak tűnnek a dolgok. :R

(#37597) vbbb válasza vbbb (#37595) üzenetére


vbbb
őstag



(#37596) HSM

Fekszek aludni, majd utána megcsinálom neked! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37598) HSM válasza vbbb (#37597) üzenetére


HSM
félisten

Nem nekem, magadnak. :P Én csak segíteni próbálok. :R Ezek a "nagy" tesztek nem minden esetre jók.

(#37599) Habugi


Habugi
addikt

Ha megengedsz egy észrevételt.., nagyon/túl sok időt öltél már bele a dologba.
Egy 965BE/6850 kombót cseréltél le 8320/7970re, nem tudom mennyi ideig használtad az előző párost, de amennyiben a 6950essel is "játszottál" olyan szinten, hogy fentvoltak MSI AB és hasonszőrű programok és állítgattad is néha akkor a jelenlegi hibát/hibákat 90% h softveres gebasz okozza.

Nem véletlenül írtuk neked első nekifutásra, hogy egy friss Windows mindenképpen javasolt/ajánlott.
Tudom sok esetben pain in the ass egy jól beállítgatott/megszokott/finomhangolt Wint ledózerolni és felrakni egy teljesen szüzet de a Te esetedben ez most kimondottan szükséges lenne.
Meglehet hogy helyből megszabadít a hibák egy részétől, ha nem mindegyiktől. A tévedés jogát persze fenntartom, de saját példámból okulva tudom h okozhat galibát a régi.

Futtathatsz most bármilyen tesztet sokadszorra, ha az előző configra belőtt/bejáratott/beleszemetelt Win miatti eseleges hibalehetőségek a levegőben lógnak továbbra is, ezeket csak úgy tudod kizárni ha dózerolod a mostanit. Utána már egy szűz Winen lefuttatott akármilyen statik teszt alapján HSM/más hozzáértőbb ember is nagyobb biztonsággal/meggyőződéssel tud majd következtetéseket levonni a kapott eredmények/információk alapján.

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37600) Sondi1986 válasza zack (#37551) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ma megjött a csere MSI R7970 Lightning kártyám, hát mind a kettő biosban a GPU 1100Mhz-en fut. Megtehetik hogy MSI R7970 Lightning BE helyett LE-t adnak? Vagy az LE nem 1070Mhz-es?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.