Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) Asbee válasza mrzed (#38850) üzenetére


Asbee
veterán

Vedd le a reactort.

(#38852) Pancsermeste válasza Petyyyyy (#38849) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmm... ez érdekes...
Idle a kb. 1000 RPM nálam se nem zavaró, csak némi szélzajt jelent, ám így is a leghangosabb a gépemben.
Terhelés alatt viszont már zavaró tud lenni. (nem tudom, ekkor mennyivel pörög, majd otthon megnézem)

Nálatok játék alatt (Pl.: FC4) mennyin pörög, amit halknak véltek?

-= Pancsermeste® =-

(#38853) lowzor válasza Pancsermeste (#38852) üzenetére


lowzor
veterán

1850 RPM körül volt a max agyonfeszelve.
Alapfeszen ennek a közelébe se ment.

Más gyártó példányai kis feszelés után már visítottak, télen is. Ez full kussban volt.

[ Szerkesztve ]

(#38854) mrzed válasza Asbee (#38851) üzenetére


mrzed
senior tag

Nem fog hiányozni???
Vagy csak azért tették oda, hogy szép kéken világítson?:D

(#38855) Asbee válasza mrzed (#38854) üzenetére


Asbee
veterán

Sok haszna nincsen neki, főleg általános használat mellett. Nyugodtan használhatod nélküle.

(#38856) mrzed válasza Asbee (#38855) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm...
Megrendeltem a peter-t... elméletileg több gyártó R9 290x kártyájára is fel lehet szerelni ezt a hűtést... majd olyan lesz az utódja...

(#38857) norbert1998 válasza mrzed (#38850) üzenetére


norbert1998
veterán

Alpenfhoen? ;]

Majd ha összerakta d, beírod a gyártóhoz képest az előrelépés mértékét?

[ Szerkesztve ]

(#38858) ittakary válasza norbert1998 (#38857) üzenetére


ittakary
nagyúr

Illetve én pár képet is szivesen fogadnék. Simán asztalon fotózva, illetve beszerelt állapotban :)

(#38859) mrzed válasza norbert1998 (#38857) üzenetére


mrzed
senior tag

Igen, az, de ne kérd, hogy kimondjam. :P
Rendben, majd megírom.

Az olvasottak alapján nagyon sokat levesz a hőfokból, de ha ennyi is marad az se bánom, a lényeg, hogy végre csendben legyen...
Igazából erre a kártyára nem költöttem volna ennyit, de bízom benne, hogy az utódjára is jó lesz majd.

szerk:
ittakary:
OK-OK, képeket is csinálok... :)

[ Szerkesztve ]

(#38860) KAMELOT válasza Pancsermeste (#38845) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor te valami gagyit vettél vagy alapból xar a házad és meleg van mert én fullon leterhelve a kártyát sem hallom a ventiket! :) Még ha a füledet a kártyához teszed terhelésnél akkor sem hallasz semmit.
Talán az egész dolog függ attól, hogy mennyire kap friss levegőt a kártya!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38861) norbert1998 válasza mrzed (#38859) üzenetére


norbert1998
veterán

Megbeszélve, várjuk.

(#38862) DroiDMester válasza ittakary (#38858) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha Rákeresel a Hozzászólásaimra RENGETEG képet találsz a peter ről!

Csak ízelítőnek

Katt ide és Meg ide is

Több mint 2.Éve volt már :C

De mondom keress rá a fenti linken a H.SZ -eimre és RENGETEG játék tesztet fogsz találni részletes hőfokokkal! :K

[ Szerkesztve ]

(#38863) Pancsermeste válasza lowzor (#38853) üzenetére


Pancsermeste
őstag

No meglestem az enyémet.
FC4 alatt nagyon light-osan dolgoztatva is elérte az 1700-as fordulatot. Nekem 1500rpm-től már hangos.

Eddig a tápegység ventije volt a leghangosabb a gépben, már az is zavart.
Lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny a zajra. Bár a kis DualX-es R9 270X-em sokkal halkabb volt ennél. Tudom, hogy annak jóval kisebb az étvágya, viszont a hűtőbordája is jóval kisebb volt. :F

(#38860) KAMELOT: A ház szellőzése lehetne jobb is, ám először csak házon kívül, asztalon próbáltam ki a kártyát, tehát kapott levegőt. Én viszont alig kaptam, mikor induláskor felpörögtek a turbinák! ;)
De most tényleg, ezt se nem értem, hogy amíg nem tölt be a driver, addig miért pörög kb. 2000 rpm-el a venti? Ilyenkor nem érvényes a hőmérsékletfüggő ventivezérlés profilja?

"Még ha a füledet a kártyához teszed terhelésnél akkor sem hallasz semmit." - naa, ne sz.vassál! :N

-= Pancsermeste® =-

(#38864) KAMELOT válasza Pancsermeste (#38863) üzenetére


KAMELOT
titán

Valamit meg kéne nézned! Nekem semmi bajom a hangal.Totál halk a kártya mint írtam! Max WIN induláskor szokott felpörögni pár másodpercre!
Nem szivatlak....tényleg így van....nekem amit hallasz a gépben susogni azok a 23cm ventik. Továbbá játék közben csak a CPU ventit hallani az súg!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38865) KAMELOT


KAMELOT
titán

Itt egy kép a kedvedért!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38866) Pancsermeste válasza KAMELOT (#38865) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, köszönöm!
Akkor úgy néz ki, hogy nálad is kb. 1600rpm - 63 fok.
Annyi a különbség, hogy neked ez hangtalan és hűvös. Nálam ez hangos és meleg. (volt már melegebb kártyám, a hűtésre tényleg nem panaszkodhatok)
Lehet, hogy csak a megítélésünk különböző. De az is lehet, hogy az enyémnek valóban hangosabb a ventije - bár, nem motorzajt (csapágy búgást) hallok, hanem szélzajt, ahogy surrog a bordák között.
Legutolsó kártyáim mind halkabbak voltak (Sapphire R9 270X dualX; Giga 6850 Windforce) előtte pedig Accelero + 12cm ventivel használtam VGA-kat.
Azért köszönöm az infókat! :R Majd megbarátkozom a hangjával! ;)

-= Pancsermeste® =-

(#38867) lowzor válasza Pancsermeste (#38866) üzenetére


lowzor
veterán

Remélem nem gondolod komolyan, hogy egy 250W TDP-s kártyánál meleg a 63 fok :DDD
Azt sem hiszem el, hogy a Dual-X 270X ennél hűvösebb volt, max alulfeszelve.

Elég néma lehet tényleg a géped, ha neked ez hangos.
Nekem 1500 RPM körül dolgozott alapfeszen, de elég jó a házhűtésem.

[ Szerkesztve ]

(#38868) Pancsermeste válasza lowzor (#38867) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Pedig komolyan gondolom. 63 fok az már meleg! Nyilván nem forró, és volt már melegebb kártyám - ahogy azt írtam is -, de csak nem mondhatom azt, hogy hűvös, amikor szinte égeti a kezem!?? :D

A Dual-X 270X is kb. ilyen meleg volt. Csak halkabban...

A gépemben amúgy TY-147-es ventik dolgoznak (4db) max. 800 rpm körül. Ezek így tényleg alig hallhatók. Csak a táp venti hallatszott ki nagyobb terhelésnél.

-= Pancsermeste® =-

(#38869) lowzor válasza Pancsermeste (#38868) üzenetére


lowzor
veterán

Hát ez jó :C
Kicsit máshogy érzékeli a hőt, mint a kezed.
Egy ilyen nagy fogyasztású kártyánál a 63 fok kifejezetten hűvösnek számít (már jóval kisebb fogyasztásúaknál is).
Én amúgy semmit nem hallottam a hangjából, pláne nem alapfeszen, bár a házhűtésem sem ultrahalk.

(#38870) Pancsermeste válasza lowzor (#38869) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Természetesen értettem, hogy miért mondtátok, hogy 'hűvös', de akkor is olyan furi a hűvös kifejezéssel jellemezni! A sör, az még mindig hűvös, amit a kezemben szorongatok, pedig már melegedett! :D
Nos, Uraim, köszönöm a segítséget, most már megnyugodtam, majd biztosan jövök még érdeklődni... :K

-= Pancsermeste® =-

(#38871) lowzor válasza Pancsermeste (#38870) üzenetére


lowzor
veterán

A hűvösség relatív fogalom. :R

(#38872) KAMELOT válasza Pancsermeste (#38868) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem a DCII, cpu és a táp ventijét abszolút nem hallani. Ami kicsi susogást cisnál az a 3x 23cm venti.
Meleg az egy kártyánál 75 fok felett kezdődik ugyan úgy a CPU-nál is. 70 fokig tűrhetőek a dolgok.
Nyáron ez a kártya max 66-68 fokos úgy hogy a szobában majd 30 fok van! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38873) ittakary


ittakary
nagyúr

Én a Lightingomat át fogom konfigurálni hogy engedje 75-80°Cig ha cserébe jóval halkabb... semmi baja nem lesz még akkor.

Ez nem normális hogy 63°Con próbálja tartani... felesleges :U

(#38874) ittakary válasza Coolmat (#38791) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ezt a BIOS képet mivel tudom kinyerni? Mi ez a program? :B

VBE7 - vBIOS Editor for Radeon HD 7000 series cards

Megvan!

[ Szerkesztve ]

(#38875) KAMELOT válasza ittakary (#38873) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod mit!?!
Itt a CPU hőfok még 70 fok okés! De mi a helyzet a VRM-el? :DDD
Mert az a legfontosabb. Nekem az 80 fok környékén van terhelésnél!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38876) ittakary válasza KAMELOT (#38875) üzenetére


ittakary
nagyúr

ne nevettess meg! VRM nevetve oké még 80nál :) Jó kis 5870re raktam AC Accelero Xtreme-et... kis lófing VRM hűtés volt rajta, nem viccelek, egy 10grammos kis aluminium darabka.

Nézem az első pár percben, valami olyan fura. GPUZ be, azt hittem beszarok: 115-120°C volt :D

Úgy dobtam ki az ablakon azt hűtőt, lába nem érte a földet.

VRM szerintem 70-80nál még bőven oké! 90nél már azért elgondolkoznék rajta hogy csak feljebb kellene tekerni a hűtést :)

Más:

Nektek mi a max érték a PowerLimit csúszkán? +20%?

[ Szerkesztve ]

(#38877) KAMELOT válasza ittakary (#38876) üzenetére


KAMELOT
titán

90 fok környéke még tűrhető a VRM esetében!
PL nálam is +20% a max

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38878) ittakary válasza KAMELOT (#38877) üzenetére


ittakary
nagyúr

Azért kérdeztem, mert most néztem a BIOS editorban ezt a max értéket is át lehet írni :)

Kitolnám szivesen +50 vagy +100%-ig, hogy ne legyen ez akadály.

(#38879) KAMELOT válasza ittakary (#38878) üzenetére


KAMELOT
titán

Felesleges! +20% elég akkor is tudsz adni neki elég tuningot csak akkor már vízblokk is kell! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38880) ittakary válasza KAMELOT (#38879) üzenetére


ittakary
nagyúr

Pontosan! alapfeszen lőttem neki egy 1200as órajelet, majdnem kirepült a VGA a házból, nem bírja visszahűteni a kis TwinFrozr :(

(#38881) KAMELOT válasza ittakary (#38880) üzenetére


KAMELOT
titán

Én alapfeszen 1,182V csak 1075/1475Mhz tudok adni, utána befingik!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38882) ittakary válasza KAMELOT (#38881) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem 1,256V az alap :DDD

(#38883) DroiDMester válasza ittakary (#38880) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hát akkor NAGYON GAGYI az a TF hűtés! :O

Már 1.éve vissza került a gyári Dual-X hűtés a VGA -mra! de simán megbírja hűteni a 1275/1600@1,281v ot is! és még csak nem is túl hangosan!

valószínű menne az 1300.is a gyári hűtésnek, de sajna a kis 430W os TÁP eddig bírja naftával! azért kajál a i7-4770K@4440MHz is elég rendesen mellette! :D

Részletekért ide kukk!

u.i. : Ahogy elnézem ha minden igaz neked sincs sokkal nagyobb táp a gépedbe (VX450) bár a 4690k -nem eszik annyit mint a 4770K de akkor se nagyon erőltetném én azt a tuningot a VGA ra már csak azért sem mert a Lighting karik már alapból is vagy ~100W al többet esznek mint pl egy ugyan olyan Dual-X

[ Szerkesztve ]

(#38884) Asbee válasza DroiDMester (#38883) üzenetére


Asbee
veterán

Sosem értem, hogy pont te állandóan, hogyan gagyizol, bénázol le hűtéseket, kártyákat egy-egy példa alapján. Amikor tudod jól, hogy adott típuson belül is függ, a chiptől, a ház szellőzéstől, pasztázástól, szóbahőtől, custom venti profil esetén attól.
Ami 7970 lightning járt nálam simán bírta a feszelős tuningot. Gyári állapotban 59 fokos volt a kártya. Lecsendesítettem teljesen venti profillal, 1,212V-al 1150-et ment olyan 65-66 fokon. BF4, ami nem egy Dmark teszt ami alig fűt.
Azért megnézném azt a 1,281V-ot a Dual-X-el nem túl hangosan pár óra komoly játékkal.
Lényeg a lényeg nem kéne NAGYON GAGYI-nak nevezni valamit, egy példa alapján, úgy hogy pontos adatokat nem tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#38885) KAMELOT válasza DroiDMester (#38883) üzenetére


KAMELOT
titán

Leginkább a ház szellőzésétől függ a hőfok. Neki nem éppen olyan háza van!
AKinek meg telik ilyen kártyára meg gépre azért jó lenne egy rendes táp is oda.
600W minőségi tápot! CM, ENERMAX, Seasonic

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38886) ittakary válasza KAMELOT (#38885) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mi a f...ülemnek? Elviszi - elviszi.. És azt nem mondhatod, hogy ez egy szar táp :)

(#38887) kovsol válasza ittakary (#38886) üzenetére


kovsol
titán

396W -t bír el az a táp 12V -os ágon. Azért ha a csak a VGA megeszik már akár 300+W -t akkor te igen csak a határán járatod azt a tápot. Meg ugye a tápok hatásfoka se maxon járatva a legjobb. ;)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#38888) norbert1998 válasza ittakary (#38876) üzenetére


norbert1998
veterán

+50% :K
1.25 v-on kellett, mert instabil volt. 1.07-en meg még a 0 is majdnem elég ugyanahhoz az óra jelhez.

(#38889) mrzed


mrzed
senior tag

Itt egy kép a gyári hűtéssel:

Szerintem nincs rendben valami ezzel a kártyával... nem ismerem az előéletét, használtan vettem. Szerintem azért túlzás, hogy 90-91 fokos a gpu, ez is csak úgy, hogy a gpu terheltsége ilyenkor már 63-98% között váltakozik. Vagy a bios-a van teljesen elberhelve, vagy a hűtéssel nem stimmel valami. A csavaron még sértetlen volt a matrica, viszont azért szétszedtem, újra pasztáztam, de nem javult a helyzet...

szerk: a gpu 1100-on menne, csak ilyenkor már visszaszabályoz...

[ Szerkesztve ]

(#38890) ittakary válasza mrzed (#38889) üzenetére


ittakary
nagyúr

Főleg hogy a PowerLimit alapon van hagyva.... persze hogy visszaszabályoz

(#38891) mrzed válasza ittakary (#38890) üzenetére


mrzed
senior tag

Szerintem a hőfok miatt szabályoz vissza, előtte végig 1100-on 98%-os gpu leterheltséggel megy, míg el nem éri a 91 fokot.

szerk: De nem is a teljesítményhajhászás lenne a lényeg, csupán csak annyi, hogy késő este ne verje fel a vga ventilátor az alvó családot... :F

[ Szerkesztve ]

(#38892) ittakary válasza mrzed (#38891) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hidd el, nem a hőfok miatt..

A TDP limit miatt vesz vissza, amit a második csúszka +20%-ra kitolásával tudsz kiiktatni. De ekkor ugye még hangosabb és melegebb lesz :K

Ha halk kártyát keresel, akkor a gyári hűtést / referencia / el kell felejteni... jól hűt, de cserébe iszonyatosan hangos.

(#38893) mycso válasza mrzed (#38891) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pár napja ugyan ilyen kártyával ugyan ezzel a problémával írtam. Ahogy olvastam másnak is ilyen
A GPU feszt vedd vissza 1,2V alá, illetve ahol még stabil.
Utána már nem fogsz ilyen hőfokokkal találkozni.
Viszont a gyári venti az ilyen iszonyat hangos.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#38894) KAMELOT válasza ittakary (#38886) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát nem éppen a minőségi tápokhoz tartozik. Amit kéne nézned az a VOLTAGE REGULATION és ennek a tápnak igencsak elmarad ez a része a MINŐSÉGI-től! :) VIccen kívül írom.
Amúgy meg ha kicsit utánajárnál akkor jó ha a max leterheléstől számítva még van +100W tartalékba. Azért írtam 600W tápot a te gépedhez!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38895) norbert1998 válasza mrzed (#38889) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem vissza szabályoz. Instabil. Vedd vissza a feszt legalább 50 mV-al. Komolyan :K
Vagy a power limiten tornazz.

[ Szerkesztve ]

(#38896) Asbee válasza norbert1998 (#38895) üzenetére


Asbee
veterán

Ilyen nincsen. Ez power limit miatt vesz vissza.

(#38889) mrzed: Ez milyen kártya pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#38897) norbert1998 válasza Asbee (#38896) üzenetére


norbert1998
veterán

De igen. Nekem 50%-os power limit plusz kellett ahhoz, hogy stabil legyen akár alapon akar tuninggal. Visszavett fesszel még majdnem 0 limittel is stabil.

(#38898) Asbee válasza norbert1998 (#38897) üzenetére


Asbee
veterán

Nincs ilyen, hogy ha instabil a tuning akkor visszavesz az órajelből. Akkor eldobja magát. Te ugyanarról beszélsz mint én csak nem jól fogalmazol. A power limit nem stabilitásért fele, hanem egy feltétel. Azért veszi neki vissza az órajelet, mert ezt eléri. Nyilván ha feszből csökkent vagy power limitet kitolja akkor nem fog vissza venni.
De ezt nem azért kell megtenni, mert nem stabil, hanem hogy vagy nagyobb legyen a limit, vagy kevesebbet fogyasszon és ne érje el.

(#38899) HSM válasza Asbee (#38898) üzenetére


HSM
félisten

"Nyilván ha feszből csökkent vagy power limitet kitolja akkor nem fog vissza venni."
Ennél a szériánál csak akkor számít a fesz visszavétel, ha BIOS-ba írják, különben nem veszi figyelembe. Csak a meglepetések elkerülése végett...

(#38900) mrzed


mrzed
senior tag

Ez egy MSI HD7970 Lightning BE kártya, egyelőre még gyári hűtéssel, jelenleg várok a rá szánt peter-re.
Jelenleg az egész hűtés behangolása folyamatban van. Igazából csak azért méregetem, mert kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz hatékonyabb az új hűtése a kártyának.

Próbáltam állítani a Core Voltage csúszkán, de figyelmen kívül hagyja a beállításokat a monitorozás adatait nézve. A Power Limit csúszkára már változik a magfeszültség, de csak a hőfokok és a zaj érdekel igazán. Alap Power Limit esetén 91 foknál tetőzik a hőmérséklet, -20% esetén 75 fok, +20% esetén 95 fok, de ekkor már a ház hátuljában lévő venti 2700-at pörög 250+m3 levegőt mozgatva.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.