Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) keIdor válasza ÁdiBá (#12698) üzenetére


keIdor
titán

Egyik feleslegesebb markegint bullshit, mint a másik. Bár a PhysX-et legalább látod, csak azt a hazudozást és mesterséges gépigényt meg manipulálást utálom mögötte.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12702) TTomax válasza keIdor (#12701) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pontosan... :C

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12703) sinya85 válasza sinya85 (#12692) üzenetére


sinya85
senior tag

atinál van a tesszelláció. az automata vagy külön be kell kapcsolni? pl battlefieldben?

ஜ۩۞۩ஜ

(#12704) Vigneau válasza DroiDMester (#12605) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem akarom elkiabálni, de elmúltak a remegések. 1 hónappal idősebb dll fájljaim voltak, mint az Általad linkeltek - gondoltam leszedem ezeket is. A jelek szerint jól tettem. Ezekkel egyelőre nem tapasztalok hibát - az AB v2.3.0, a Catalyst pedig v12.11b8.

A GPU fesz 1300mV, a VRAM 1700mV - Nálad is így jelentkeznek a maximumok?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#12705) sinya85 válasza sinya85 (#12703) üzenetére


sinya85
senior tag

vagy lehet a havok-ra gondoltam? :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#12706) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Akit érdekel a fizika az miért nem vesz nvt eleve?
Egyébként mennyi játéknál van ez a fizika? mert igen csak bejön! 10/1 játék? vagy még ennyi sem?

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#12707) gbors válasza daneeeeee (#12686) üzenetére


gbors
nagyúr

technikailag működik, de hogy a Te gépeden fog-e, nem tudni - ki kell próbálni.

@12698 ÁdiBá: a physx gusztus dolga, és az is igaz, hogy számos játékban nem alkottak vele maradandót. a BL2-ben viszont elég jól sikerült, ott sajnálnám, ha ki kellene hagyni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12708) SzlobiG válasza SSJmeszes (#12706) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link] Annyira nem jó, hogy ezért NV-t vegyen az ember.

(#12709) hoolla válasza ÁdiBá (#12695) üzenetére


hoolla
aktív tag

Na igen, ez a videó azért üt. Be kell látni. De már a Batman ACnél is sírtam a hiányától. Régen nem érdekelt, mindig atis voltam. De a Bl2 annyi plusszt ad, hogy nagyon sajnálnám kihagyni. A napokban megnézem mit alkot ez az ini fálj átírás, de ha gyengusz, akkor olvasgatok még, hogy mennyire problémás az nv társkártya. Alszom rá még egy párat. Tegyük fel hogy veszek egy gtx 550-t, az elég? Bírja szusszal?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#12710) mimic1979 válasza hoolla (#12709) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Melyik videó?

(#12711) hoolla válasza mimic1979 (#12710) üzenetére


hoolla
aktív tag

A 12695-s hszben.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#12712) SSJmeszes válasza SzlobiG (#12708) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hát ez nem túl sok!:-/

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#12713) daneeeeee válasza gbors (#12707) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az kéne, hogy valaki kipróbálja ezt az willowengine.ini átírást (sajnos nekem még nincs meg a játék ). Internet szerte írják hogy jól megy, de én bennetek jobban megbízom. Ha Ti mondjátok, hogy működik akkor biztos működik.

[ Szerkesztve ]

(#12714) peterm711 válasza daneeeeee (#12713) üzenetére


peterm711
aktív tag

Én nem tudom, de szerintem ez a PhysXLevel= parancsszó ugyanaz mintha a játékban kapcsolgatnád low, medium és high-ra. Miből gondolod, hogy ha ezt áitírom akkor nem a proci fogja számolni a fizikát? Nekem most 1-esen van, játékban is mediumra van állitva.

[ Szerkesztve ]

(#12715) daneeeeee válasza peterm711 (#12714) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Én nem gondolok semmit. Ezt állítják egyesek gondoltam egy próbát megér hátha segít.

(#12716) Pug válasza SSJmeszes (#12706) üzenetére


Pug
veterán

Hanyszor kell meg leirni, hogy ezen latvany elemeknek hiaba Physx a neve, de NINCS koze a jatekok fizikaert felelos motorjahoz. Tenyleg ennyire bonyolult felfogni? :U

(#12717) SSJmeszes válasza Pug (#12716) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Néha már utálok beírni bárhová bármit, mert leszólják az ember fejét..
Te most biztos azt hiszed, hogy én, minden hsz elolvastam.. Ami nem így van.

Akkor amit írtam fizikát kijavítanám elméletben pfizikre..
Elnézést, hogy felkavartam az érzelmeket.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#12718) peterm711 válasza daneeeeee (#12715) üzenetére


peterm711
aktív tag

Mondom én, hogy ez kamu, atin nem megy, nem mehet a physx. Az a parancsszó ugyanazt csinálja, mintha a játékban állitanád a fizikát, nem varázsol physx-et radeonra :N

Remélem tetszik az fps érték :D

[ Szerkesztve ]

(#12719) TTomax válasza daneeeeee (#12715) üzenetére


TTomax
nagyúr

CPU-n megy a vieoban is... 60fps-t persze tudja egy zászó szétlövésekor.... csak amikor odamész egy nagyobb fighthoz ahol van terhelés is rendesen akkor lesz szépen 10fps-ed mert a CPU egy magja kockásra lesz terhelve...
A cim egy baromság,nem az AMD vga-n fut... nem tud.. nem is fog... nem is lehet...
Ezért röhögtünk Maxigémen is még ha nem is szép módon... ez egy only nV feature,ha radeon van a gépedben akkor sem tudod használni társkártyával hivatalosan,mert nem támogatják... társkártyát csak nV mellé tehetsz... mokolt driver van,felemás sikerekkel...
SLI-k meg azért feszenek meg töle,mert elfelejtik lekapcsolni az egyik az slit és dedikálni csak fizikszre az egy vgat,ergo amig az nem végez addig a másik malmozik...
Ezer sebböl vérzik a dolog,kb 5-10 gém van ahol látványos,illetve nem bugos... mindenki döntse el maga ér-e neki annyit... de ha fiziksz kell akkor csak nV a járható ut,ugyanis ök felvásárolták azt a céget aki anno kitalálta,innentöl kezdve annyiért adják amennyiért csak tudják,illetve amennyit adnak érte...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12720) haddent válasza TTomax (#12719) üzenetére


haddent
addikt

Ééééés mi lenne vajon, ha valaki fel tudna hajtani egy veterán, jó öreg, Ageia PhysX kártyát? Gyártottak néhány darabot belőle, amíg az nVidia le nem csapott rá: [link]. Bár ugye 8800GT -től támogatja az nVidia a PhysX -et, ezt még előtt gyártottá jóval, nem lehet valami erőgép :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12721) SzlobiG válasza haddent (#12720) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azok annyira gyengék már a mai physx gémekhez, hogy nem érne kb semmit.

Amúgy Ageia néven futott a cég.

(#12722) ffodi válasza haddent (#12720) üzenetére


ffodi
veterán

8600-as szériától felfelé támogatja, sőt még talán a 8500/8400-asokkal is megy (más kérdés, hogy nem sokat ér). A régi Ageia kártya pl. egy 8800GT teljesítményének tulajdonképp töredékét tudja, szóval annak nem sok értelme van. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#12723) TTomax válasza haddent (#12720) üzenetére


TTomax
nagyúr

A CPU egy magra jobban számol mint az a kártya ezért nem erölködik vele senki...driver nincs hozzá évek óta... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12724) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Nem tudom nálam elég szépen megy annak ellenére is hogy a CPU számolja a fizikát 100-120.FPS és nagyobb jeleneteknél sem nagyon esik 70-80.alá!

És a beállítás MAX -on

(#12725) ricshard444 válasza DroiDMester (#12724) üzenetére


ricshard444
veterán

Fizikai lehetetlenség,hogy Radeonnal ne essen be Physx melltt az fps,nem kell a vetítés...,Lődözz szépen takonyágyuval,de ne a falat,hanem az ellent,garantálom,hogy nem lesz több,mint 15fps

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#12726) daneeeeee válasza peterm711 (#12718) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Köszönöm szépen hogy letesztelted, valamint TTomax-nak a kimerítő választ.

(#12727) TTomax válasza DroiDMester (#12724) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igy születnek az urban legendek...Menj már el egy boss fighthoz...lehetöleg ahol savval lönek... fel is veheted videóra.... régen jártam diavetitésen... :o

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12728) hoolla válasza TTomax (#12719) üzenetére


hoolla
aktív tag

Ez eléggé gusztustalan dolog, hogy kifizetem a teljes árat egy játékért, majd csak a 80%-át használhatom, ha nincs nv kártyám.
Azt mondod, hogy ha berakom a fizix karit, majd driver telepít, akkor szétbugozódik minden? Közben olvasgatom a Bl2 topikot is, hátha van megoldás a problémámra.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#12729) TTomax válasza hoolla (#12728) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ebböl már volt balhé.... itt a PH!-n volt róla cikk... én nagyon vertem ott a "nyálam" pedig akkor még egy gtx580am volt...
Amig benn van a gépedben a radeon,nem fog menni a fiziksz az nV karin hivatalos driverral....buhera driver van ,egy pillanat megkeresem neked ...azt hiszem guru3D-n láttam...

Itt van...én is akartam egy kisebb nV-t venni Border2-höz...aztán olvasgattam a forumokat és volt akinek ment,volt akinek nem... ez amolyan "házi gyártmány"...

Visszatérve amit irtál... ezt is megint több szempontból lehet nézni... az biztos,hogy egy dolog érdekli ezeket a cégeket.... a PÉNZED... ezt tessék megérteni,és akkor minden világos lesz... ez alól nem kivétel az AMD sem,az már megint egy másik kérdés,hogy ezt hogyan vagy mire huzzák ki a zsebedböl...ezen a téren viszont az nV elég "gátlástalan" ha lehet ezt igy nevezni...
Én szeretem az nV kártyákat,a 680-ig mindig szimpatikus volt,de az üzletpolitikát amit folytatnak elitélem,söt felháborit... ezért is vettem 7970-et... (na nem a fiziksz miatt,hanem mert látom ebben több "anyag" van,mégis olcsóbb)... de egyvalamit el kell ismerni,szoftveres oldalon elörébb járnak,amit most már szerencsére az AMD is észrevett,hiszen ök is kezdenek gyurni erre a rengeteg kritika után...
Még CF-re kéne valamit alkotniuk,mert habár az fps-ek megvannak de még mindig az nV sli-je ad kevesebb micro stuttert...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12730) hoolla válasza TTomax (#12729) üzenetére


hoolla
aktív tag

Köszönöm a linket átnyálazom, de most meló.
Az üzletpolitika, meg hogy kell nekik a pénzem, az nem érdekel, amíg én el tudom dönteni, hogy mi az amire kiadok és mennyit, ha azt kapom amit várok. Vagyis ha pl a különbség a két gyártó között csak annyi lenne mint amiket a grafikonokon látunk és semmi fizix meg egyebek, akkor eldönthetem melyik kell. Nem is értem hogy ez hogy müködhet másként.
Vagy nézzük kicsit másképp az nvidia vérszívását és mondja azt, hogy ha kell nektek atisok a fizix, vedd meg a fizix kártyánkat 300 dodóért, ha nem akkor nem, vagy legalább legyen normális support a ati melletti fizixhez vett karihoz.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#12731) TTomax válasza hoolla (#12730) üzenetére


TTomax
nagyúr

De ök ennél többet akarnak..."vedd meg 300 dollárért a fizikszre" meg 600-ért még a másikat mellé... na ez a gusztustalan... nálam ez verte ki a biztositékot... ha fizikszre veszek egy kártyák akkor nehogymár ök megmondják nekem hogy berakhatom-e radeon mellé... kenjék akkor a hajukba... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12732) TTomax


TTomax
nagyúr

Jól sikerült a 12.10-es whql... Na jól van holnap megyek envidiáé... ebböl elég volt...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12733) ETOM válasza TTomax (#12732) üzenetére


ETOM
addikt

Ott majd a BF3 dobál ki legújabbtól. :DDD

(#12734) TTomax válasza ETOM (#12733) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor veszek egy...... nagy levegöt...jaaa AA-t nem lehet maxra rakni 12.10-el szétesik a kép AC3-ban... :DDD

Szerk: De hát ba... ez WHQL... ehh komolyan mondom... megértem azokat akik konzolon játszanak inkább...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12735) torma1981 válasza TTomax (#12734) üzenetére


torma1981
veterán

Nem csak a 12.11-el. 12.8-nál is szétesik a kép. :)

(#12736) gbors válasza TTomax (#12731) üzenetére


gbors
nagyúr

azért ehhez az is hozzátartozik, hogy annak semmi akadálya nem lenne, hogy az AMD is támogassa a physx-et, csak nyilván nem akarják. az pedig, hogy AMD kártya mellé nem tudsz betenni egy nVidiát fizikázni, szintén nem csak az nVidia sara.

nem akarom őket védeni, mert a mafia 2-vel nálam is kicsapták a biztosítékot, de ez a tánc bizony kétszemélyes...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12737) SzlobiG válasza TTomax (#12732) üzenetére


SzlobiG
félisten

:DDD

Etom:Ez nálad egyedi hiba mer másnál tökéletes a bf.

(#12738) Löncsi


Löncsi
őstag

Mennyire megy itt a physx dráma. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12739) Pug válasza gbors (#12736) üzenetére


Pug
veterán

Mondjuk licenszdij, szerzodez, betagozodas az nV moge. Csak par aprosag, vegulis..:DDD

(#12740) ETOM válasza SzlobiG (#12737) üzenetére


ETOM
addikt

A betakra gondoltam ott nem épp egyedi eset. WHQL az ok nekem is.

(#12741) Löncsi válasza TTomax (#12732) üzenetére


Löncsi
őstag

"Im gonna enjoy this" :DDD

Asszem érdemes béta drivert felrakni.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12742) lsc


lsc
nagyúr

HIS HD 7970 IceQ X² GHz Edition

Az élet kegyetlen .

(#12743) TTomax válasza Löncsi (#12741) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ja hát azon röhögtem amikor kész lett a kép bmpben és konvertáltam jpgre akkor vettem észre... elröhögtem magam én is... :DDD

(#12744) Pug
Szerintem lockos lesz mert a Ghz bios van rajta... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12744) Pug válasza lsc (#12742) üzenetére


Pug
veterán

Errol lehet tudni, hogy voltage lockos vagy sem? :U

(#12745) lsc válasza Pug (#12744) üzenetére


lsc
nagyúr

Passz, csak megláttam a cikket és linkeltem.

Az élet kegyetlen .

(#12746) gbors válasza Pug (#12739) üzenetére


gbors
nagyúr

a "betagozódás"-t nem értem - érteném, ha lenne saját GPU-supported cuccuk, de érdemben nincs.
a többi meg egyértelmű - miért vagy ezeken fennakadva?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12747) Pug válasza gbors (#12746) üzenetére


Pug
veterán

En nem vagyok fennakad, csak szerintem ezen korulmenyek miatt ertelmetlen meg a felvetes is.... ;)

(#12748) laca000 válasza lsc (#12742) üzenetére


laca000
őstag

Hát ki vót a dizájnere ennek a csoda randaságnak?

Igaz, a gépben, legalább nem látom..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#12749) Macka


Macka
veterán

MoH Warfigthert játszik valaki CF-ben? 12.10- es WHQL van fent. Az egyik vga-t 99%-on használja, a másik szinte mindig nulla, nagyritkán felugrik ilyen 20 %-ra. Kb 60 fps az átlag.
BF3, ami ugyanez a motor mindkettőt 99%-on tekeri.

(#12750) kockaharcos válasza Macka (#12749) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Szia

Igen, nekem mind2 VGA 99%-on teker, 12.11beta8, 12.11CAP

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.