Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28905) Algotis


Algotis
addikt

Aztat hogyan tudnám megoldani, hogy egy adott ventiprofil legyen alapértelmezett, és ne az állandó 40%?
MSi Afterburnerben szépen be tudom lőni, csak ahhoz állandóan kell, hogy fusson.
Valami más ötlet? BIOS? :U

Androidos Outlookból küldve

(#28906) lowzor válasza Algotis (#28905) üzenetére


lowzor
veterán

másik márka biosát megpróbálhatod

(#28907) Algotis válasza lowzor (#28906) üzenetére


Algotis
addikt

Hát én úgy gondoltam a BIOS-t, hogy ott átállítani valamit, de nem fogok BIOS-t flashelni.

Androidos Outlookból küldve

(#28908) lowzor válasza Algotis (#28907) üzenetére


lowzor
veterán

úgy nem lehet.

(#28920) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Megkérnék mindenkit, hogy maradjon a topik témájánál.

CPU bottleneck hd78x0 típusú kártyákkal ON, viszont ez itt nem egy játék találgatós topikja és hűtés is a kártyák szempontjából érdekes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28921) Killer01


Killer01
őstag

Powerlimitet alapvetően ki kell tolni tuningkor, vagy lehet próbálkozni anélkül is? Vagy nem érdemes?

(#28922) ittakary válasza Killer01 (#28921) üzenetére


ittakary
nagyúr

toldki

De mielőtt olyan nagyban tuningolni szeretnél, ajánlom, hogy az alapvető ismereteket szerezd meg a témában, pl legalább egy cikket olvass el, hogy mi is az a Power Limit :) Csak egy tanács :B

[ Szerkesztve ]

(#28923) Killer01 válasza ittakary (#28922) üzenetére


Killer01
őstag

jóvanna', nekem a fórum a fő infóforrás :) utoljára 7 éve tuningoltam utoljára vidkarit, most is csak kedvet kaptam a kísérletezéshez :)

(#28924) kovsol


kovsol
titán

Kis változás lesz a gépemben.
Giga kártyától megválok és marad a sapphire. Ez a CF nekem egyszerűen túl sok erő már.
A sapphire kártyám hűtését meg ha minden jól megy holnaptól egy ilyen full cover vizes blokk fogja betölteni. A gép meg marad ez amíg szét nem rohad, több pénzt nem ölök bele. Majd egy PS4 -t veszek, RTS és MMO ra meg évekig elég lesz a mostani masina is. (más nem majd ha már kevés lesz bedobok még1 -t CF be akkor újra)

Ha esetleg valaki szeretne még valami CF -es tesztet, hogy nézzek meg az írja le és megpróbálom lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28925) Atla válasza kovsol (#28924) üzenetére


Atla
senior tag

Gigara vevő vagyok.Irj pm-et ha érdekel.

(#28926) Algotis válasza kovsol (#28924) üzenetére


Algotis
addikt

Engem csak az érdekelne, hogy miért pont a gigától válsz meg? :)

Androidos Outlookból küldve

(#28927) #77081088 válasza tailor74 (#28878) üzenetére


#77081088
törölt tag

Most nem azért de nekem gyári hűtéssel és auto venti szabályzással ilyen hőfokokat mérek mint te! Így nem sok értelme volt váltani hűtőt. Másik biost nem próbáltál?

(#28928) kovsol válasza Algotis (#28926) üzenetére


kovsol
titán

-Mert a gigára ha fel akarom rakni a vízhűtést meg kell reszelnem a plexit egy kicsit és nem akarom.
-Giga kártyát könnyebb eladni, mert mindenki fél most a sapphire 7870-től.

May the Force be with you!

(#28929) PandaMonium válasza #77081088 (#28927) üzenetére


PandaMonium
őstag

A helikopter effektet még senkinek se sikerült a fórumról gyógyítani bios váltással tudomásom szerint. Őszintén szólva szerintem a bios-nak semmi köze hozzá, elvégre ha belegondolsz csak új hűtést dugott rá, semmit nem változtatott és mind a hőfokok mind a zaj megjavult. A fizikai hűtés legyártásánál van valami bibi az MSI-nél szerintem mert nagyon sok helis 7870-ről olvastam az utóbbi időben. :(

(#28924) kovsol: Ha meglesz a full cover block majd szeretném ha írnál a fórumba hőfokokat, kíváncsi vagyok hogy hűtenek ezek a cuccok mert én is terveztem vízhűtést összerakni (amíg meg nem tudtam, hogy az XT-hez nem gyártanak full cover blockot :(( ).

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#28930) #77081088 válasza PandaMonium (#28929) üzenetére


#77081088
törölt tag

Igen, csak az a baj hogy az a hűtő elvileg nem piskóta, nagyon jó hűtő teljesítménye van,és ezzel is éppen azt a hőfokokat produkálja a kártyája mint nekem gyári hűtővel.
Nem hiszem hogy fizikai baklövés lenne a heli szindróma. pl 55C°-ig normálisan működik, 56C°-nál meg felmegy 100%-ra a venti... Ez inkább vezérlés bibi. De ugye én nem értek hozzá...

ui: saját szemszögemből írtam véleményt a hűtő cseréről,mármint nekem egyáltalán nem érné meg váltani.

(#28931) proci985 válasza kovsol (#28924) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

végig tudnád nézni azokat a játékokat amik megvannak neked is és néztem őket?

kíváncsi lennék az eredményeidre a 7870ekkel is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28932) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Video konvertálásnál az adott programot (speciel: Tipard Total Video Converter Platinum), hogy lehet rávenni, hogy használja ki a GPU-t és ne a kis i3-asomat nyúzza?
A programban engedélyeztem a GPU Accelerationt. Nem rég megtudtam, hogy ehhez kell az ATI Media Codec Pack-ja, leszedtem hozzá azt is. Semmi változás, csak a procit nyúzza. Majd fórumban olvastam, hogy a CCC-ben a Video alatt engedélyezni kell, de nincs ilyen checkbox. Valaki hasonló cipőben volt már és megoldotta?

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#28933) jejike


jejike
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy egy GIGABYTE GV-R785OC-2GD HD7850 2GB GDDR5 karit ki tud e szolgálni egy Intel i5 3350p 3.1GHz proci? Jó páros lenne e? Előre is köszönöm a segítséget. :R :R

(#28934) BomiBoogie válasza jejike (#28933) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, teljesen jó budget gamer konfig, hogy dobálózzak ilyen divatos szavakkal. :D

(#28935) tailor74 válasza #77081088 (#28930) üzenetére


tailor74
őstag

Csak a hűtést cseréltem le,és a gyári hűtés helyéra (4pin) csatlakoztattam be,és mégis megjavult a hűtés,és a hőfok is...Ezek szerint csak a gyári hűtés volt bibis,nem a vezérlése.....
Elküldhetném gariba,aztán rátennének egy ugyanolyan tf4-et ,csak utángyártottat,és akkor megint semmi nem változna,csak 1 hónapig nem lenne itthon a kártya...
Tudom,hogy ez nem értéknövelő tényező,de megoldja a problémát

Lehet ,hogy jó az a gyári hűtés,de én ezek után biztos nem veszek tf4-es hűtővel msi kártyát... :K

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28936) kovsol válasza tailor74 (#28935) üzenetére


kovsol
titán

azt nem próbáltad ki, hogy a 4 pines csatiját a kártyának valami mással, mondjuk az alaplappal vezérelve is előjön-e a hiba ?

(#28931) proci985 nem ígérek semmit előre. Pár játék megvan közülük, de nem tudom időm hogy lesz rá majd.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28937) tailor74 válasza kovsol (#28936) üzenetére


tailor74
őstag

Ezt nem próbáltam,őszintén szólva eszembe sem jutott :B

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28938) emiki6 válasza tailor74 (#28935) üzenetére


emiki6
veterán

Az újabban gyártott msi 7870 ek jó része szenved ezzel a hibával illetve olyan valószínű, mint a zafírnál a blackscreen. Nem csak a hawk, hanem a tf3 is és a noname msi hütő is.

Nekem még a régebbiek közül van és hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#28939) jejike válasza BomiBoogie (#28934) üzenetére


jejike
tag

OK. Köszönöm a segítséget. :R :R

(#28940) popeye01


popeye01
csendes tag

Sziasztok,

Most vettem egy PCS+ hd 7870 Myst kártyát és a gondom az hogy véletlenszerűen kék halál van Windows 7 X64 és 8 alatt is. Van hogy már a telepítés közben elszáll vagy üresjáratban vagy játék közben. Kiszámíthatatlan.

Asrock P67 Pro 3 legújabb biossal (bár az is már elég régi)
I2500K
4*2gb Ram
Bequiet Straight power 450W (Elégnek kell lennie, vagy ha nem akkor terhelés alatt lenne csak gond-szerintem)

Legújabb béta catalyst driver van fent.
100%-os terhelés melett 70 C körül van a GPU, szóval ez se lehet gond.
Memtestet csináltam ott nem volt hiba. A régi 5770-el eddig minden gond nélkül ment.

Van valami ötletetek mi lehet a gond?

Köszi,
Popeye

(#28941) aleister


aleister
veterán

Srácok nem volt szó valamiféle gtx 660 vs hd 7850 tesztről? Ki tudja, hogy áll a dolog?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28942) ittakary válasza aleister (#28941) üzenetére


ittakary
nagyúr

Miért ne lett volna? Tessék: [link]

Esetleg: itt és itt is szétnézhetsz

(#28943) aleister válasza ittakary (#28942) üzenetére


aleister
veterán

:U
Valamelyik topictárs saját tesztjére gondoltam.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28944) ittakary válasza aleister (#28943) üzenetére


ittakary
nagyúr

... de jó! Én pedig pont gondolatolvasó vagyok, és így egyből ki tudtam találni, hogy mire gondolsz :)

(#28945) gyuszaa válasza aleister (#28943) üzenetére


gyuszaa
őstag

Folyamatban van, asdxv írja a logout cikket.

(#28946) aleister válasza ittakary (#28944) üzenetére


aleister
veterán

Aki követi a topicot tudja mire gondoltam. No meg a szövegkörnyezetből is kitalálható lett volna.

(#28945) gyuszaa:
Köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28947) ittakary válasza aleister (#28946) üzenetére


ittakary
nagyúr

hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#28948) aleister válasza ittakary (#28947) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem is.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28949) Anaren91 válasza ittakary (#28947) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hát amikor olvastam a hsz ét nekem egyből leesett mire gondol. elég sokáig ment itt a vita 660 vs 7850 ről és valaki írta is hogy hétvégén leteszteli őket mert hozzájut egy 660 hoz. Igaz ez már régebben volt.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#28950) aleister válasza Anaren91 (#28949) üzenetére


aleister
veterán

A lent szerkesztett hsz-enben kifejtettem a dolgot, de mivel ő is törölte a "papás" kommentjét, nem tartottam fontosnak az ezen való pörgést.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.