Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13551) p87 válasza Abu85 (#13550) üzenetére


p87
senior tag

De valahogy mégis kaphat, itt is van két kép lentebb, alap fesz.en és a megemelkedett 1,65V on látni a hőfokokon , hogy valóban megkapja.

[ Szerkesztve ]

(#13552) Sárpac válasza Abu85 (#13550) üzenetére


Sárpac
nagyúr

MSI Active Phase Switching technology

Én ezzel a szoftverrel próbálkoztam és nem állítottam be neki 1.65V-ot ebben biztos lehetsz!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13553) Abu85 válasza p87 (#13551) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gond az, hogy itt a szoftverra hagyatkozunk, amikor nyilvánvaló, hogy a hardvernek nincs lehetősége a beállított feszültséget megemelni. A Powerplay aktiválhat az alapfeszültségnél kisebb feszültséget, de az is meg van szabva a BIOS-ban. Ahhoz, hogy a feszültség 1,65V-ra ugorjon hardveres szolgáltatás kell, amit egy beépített feszültség vezérlővel lehet elérni, ami nincs a Cypress-ben. A GF100-ban van ilyen, de ott is inaktív a funkció, mert nem működik jól.

(#13552) Sárpac: Még mindig szoftverről beszélünk. Ami abszolút nem garantálja, hogy megfelelő értékeket ad vissza a kiolvasás után. Gondolj a hőmérséklet diódákra. Valaminek 15 fokos a procija, 35 fokos melegben, a hűtőborda persze forró. Nyilvánvaló, hogy a szoftver tévedhet. A hardveres, műszerrel kivitelezett mérés a pontos. A szoftverre nem szabad hagyatkozni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13554) p87 válasza Abu85 (#13553) üzenetére


p87
senior tag

Neked legyen igazad, de az adterburner tud szoftveresen 1,35V-ot adni, ha ráfogjuk, hogy az 1,65V hibás mérés eredménye, és 1,35V-ra ugrik akkor legalább megvan a magyarázat a magasabb hőfokokra.
AMD-nek, hogy lehetne szólni erről és kikérni a véleményüket?
Fórumukon?

Én hardveresen is alátámasztom a nagyobb hőtermelést mivel a vízhűtésemben hőmérő van.

[ Szerkesztve ]

(#13555) Abu85 válasza p87 (#13554) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel a Catalyst vezérli a feszültséget, és a hozzájuk tartozó órajelfázisokat, így nyilván a BIOS-ból kiolvasott értéket lehetséges a programon belül változtatni, ám ez az érték a beállítottnál nem lehet magasabb, mert nincs honnan beállítani azt. Nem létező paramétert nem tud a vezérlés aktiválni.

A feszültségemeléskor a fogyasztás hatványozottan nő, 1,65 V esetén, 90-100 fokos lenne vízzel a kártyád, már ha üzemképes lenne, hiszen a TSMC gyártósorairól lekerülő chipek tűréshatára 1,4 V. A program által kiolvasott feszültség egész egyszerűen hirtelen halált eredményez. Ennek fizikai és kémiai okai vannak. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13556) Giot


Giot
addikt

No ezekről a dolgokról is jó tudni amiről az előbb ment az eszmefuttatás.

(#13557) HSM válasza Abu85 (#13555) üzenetére


HSM
félisten

Najó, de ha ez valami I2C vezérlési hiba, és véletlen ténylegesen beíródik a hibás feszültség a regiszterbe, akkor a VT1165 ténylegesen ráereszti azt a karira.... Kizártnak tartom, hogy bármi köze legyen ehhez a drivernek, ha azon keresztül menne ez a komunikáció, akkor nem léphetne fel ilyen hiba, csak közvetlen hardverhozzáférés esetén. Itt közvetlen kell, hogy olvasva (véletlen írva) a VT1165 feszültség-regiszterei....
Mondjuk így is meglep, hogy így össze tudjanak keveredni az I2C parancsok... Bár sajnos ténylegesen lehetséges elméleti síkon ezen busz olvasási/címzési módszeréből adódóan...

[ Szerkesztve ]

(#13558) p87 válasza Abu85 (#13555) üzenetére


p87
senior tag

Értem, akkor azt mondod hogy akinek hasonlóan előjött akkor az mind mérési hiba?

Valaminek pedig mégis kellett történnie mert fél óra játék után a 32°C-os vízem, az 1,65Vra váltás után 5 perc alatt 35°C lett.

[ Szerkesztve ]

(#13559) p87 válasza HSM (#13557) üzenetére


p87
senior tag

Így van, szerintem ez áll közelebb a valósághoz.

(#13560) Abu85 válasza HSM (#13557) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Honnan íródik be? Az érték alapvetően nem létezik. A hardver nem tud hasra ütve valamit megváltoztatni, egy nem létező, kitalált értékre.

(#13558) p87: Mivel mindenki szoftverrel olvasta ki, így alapvetően ez a normális, hogy mindenkinél hibás a paraméter. Ha nem lenne hibás, akkor lehetne rajta elgondolkodni.
Az 1,65V-ra való ugrás elsősorban halált okoz a chipnek (már amennyiben az általunk tanult fizika nem téved, és jó esély van rá, hogy nem), másodsorban 90 fokos vízhőmérsékletet. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13561) p87 válasza Abu85 (#13560) üzenetére


p87
senior tag

Igazad van, 1,65V nem lehet.
Külföldi fórumokat böngészve olvastam, hogy akinél ez a 1,65V-ra ugrás előjött annak valójában 1,35V-ra ugrik. Jobban belegondolva tényleg egyből eldurranna ilyen feszültségen.
Azért az se normális, hogy magától felugrik a fesz az afterburner 1,35V-os max-jára.

[ Szerkesztve ]

(#13562) HSM válasza Abu85 (#13560) üzenetére


HSM
félisten

Hjajajj... Nem tudom mennyire vagy képben az I2C busz működésével, én konkrétan már programoztam olyan eszközt....
Azon a buszon csak úgy tudsz egy adott adatot kiolvasni, ha egy üres írási ciklussal megcímzed, majd utána adsz egy olvasási parancsot. Namost gáz akkor lehet, ha az üres írási ciklusba kutyulódik valami kósza adat, mert akkor bizony azt bevési abba a regiszterbe csont nélkül....

A szofveres méréssel kapcsolatban is tévedsz szerintem. Nyilvánvalóan nem egy mért értéket olvas ki a GPU-Z és az Afterburner, hanem a VT1165 feszültség regisztereinek tartalmát. Így nehezen lehetett "pontatlan" a mérés, mert nem mérés, hanem egy érték kiolvasása történt... Más kérdés, hogy a VT1165-re kötött cuccok képesek voltak-e ezt a feszt leadni a csipnek.... (Egyáltalán a VT1165 tud-e ekkora feszt, át kéne nézni az adatlapját...)

Szerk:
Ezekszerint akkor 1,35V a "hard limit"... Kérdés, ez a refi kariknál, vagy melyikeknél?

[ Szerkesztve ]

(#13563) Sárpac válasza Abu85 (#13560) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ehhe azért ez megint nem biztos, hogy igaz.
1.35V nem lehet többet adni? Hmm. én csak magasabbra teszem a pwm órajelét és máris 1.65V a max ami adható.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13564) HSM válasza Sárpac (#13563) üzenetére


HSM
félisten

Ácsi, ne kutytuljuk össze refi meg nem refi karikat.... ;) Nyilván mindegyik gyártó úgy lövi be a cuccnak adható max kakaót, ahogyan jónak látja....

(#13565) tom_tol válasza Sárpac (#13563) üzenetére


tom_tol
addikt

szoftveresen az igaz de ezek a max adható értékek
ha nem tudná a voltera chip ugyan minek lenne ez a vége

ezt inkább HSM-nek akartam volna

[ Szerkesztve ]

(#13566) Sárpac válasza tom_tol (#13565) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Voltare 1.35V maxot tud a felett nem ad több kakaót!:)
Sok gyártó eltérű feszstabot használ uP pl. sok esetben akár 2Voltig is programozható!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13567) HSM válasza Sárpac (#13566) üzenetére


HSM
félisten

A volterra tuti többet tud, mert a 4890-emen is ez a VT1165 volt, és az vígan elfogadta az 1,4V-ot is... (És hatása is volt, 1,35V felett is.) Kérdés, a többi alkatrész nem-e limitálja valahol a feszt, nincs-e benne valami védelem...

(#13568) Sárpac válasza HSM (#13567) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez az infó a gyártó oldaláról van!
"with VT1165 voltage regulator
Voltage control : independent 3D voltage control (*)
Voltage monitoring : target voltage monitoring
Voltage limit : 1350mV
Voltage step : 12.5mV"

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13569) Robi BALBOA válasza Sárpac (#13563) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez a lightning kari nem semmi, kíváncsi lennék mire képes 1,65v-on folyékony nitrogénnel vagy héliummal! ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13570) HSM válasza Sárpac (#13568) üzenetére


HSM
félisten

Maga a Volterra VT1165MF csip, ami az egészet vezérli, tuti többet tud... Emlékezz csak vissza az XFX 4890 Black-re. 1,425V-ot kapott gyárilag, pedig full refi, igaz az erősebbik VRM-es. Hülyék lesznek 1,425V-ra programozni, ha nem is tud annyit... Az 1,35V az MSI Afterburner-jének a limitje....

(#13571) Abu85 válasza HSM (#13562) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A chipnél ennyi a limit. Mondtam, hogy az 1,65 V-os feszültség fizikai sérülést okoz a chipen belül, ennek komoly következményei vannak a működésre. A TSMC 1,4 V-on ajánl maximum a 40 nm-es HP gyártósorokon készült lapkákhoz. Ezt nem viccből ajánlják, hanem a lapka épsége érdekében.

(#13566) Sárpac: Nem a PWM-től függ a limit. A chip nem képes többet működőképesen kezelni. Tönkremennek a szilíciumrétegek. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13572) Silex


Silex
aktív tag

Én ehhez ilyen szinten nem értek, de azt tenném hozzá, hogy nekem a ref. Asus 5850-emen -smartdoctorral- be lehet állítani 1,5V-ot is. (max.)
Azt tapasztaltam, hogy ez effektíve működik, mert a GPU-t még tudtam húzni kicsivel az afterburner által megengedett 1,35V fölött. (1,4 - 1,43V fölött nem nagyon volt változás)
Ennyi. Lehet subaruwrc-t kéne megkérdezni erről, ő tuningban jártas és ő mondta hogy tudok még menni nyugodtan az afterburner 1,35V-ja fölé.

szerk.: persze víz van a kártyán, full cover!

[ Szerkesztve ]

(#13573) HSM válasza Abu85 (#13571) üzenetére


HSM
félisten

Persze, értem én, miről beszélsz. ;) Az elmélkedés azon folyt, kaphatott-e egyáltalán ekkora feszt, vagy sem. Az már más kérdés, hosszabb (vagy rövidebb) távon kinyúlna-e tőle.... Szvsz nem sokan szerenék itt tartósan 1,4V felett járatni, de attól még jó lenne tudni, egy ilyen "üzemzavar" esetén mekkora feszültség érheti a csipet.... (Nekem pl. 1,14V-on vidáman "eldöcög" 930/1200Mhz-en full stabilan... Hova feszeljem még? :DDD )

(#13574) Sárpac válasza Abu85 (#13571) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A 32nm-es core i7 980x-et is hajtják 1.6 sőt 1.9Volton is igaz -120-190C fokon.
Egy biztos a lightning nem limites!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13575) Abu85 válasza Sárpac (#13574) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Konkrétan ezért nem adható 1,4 V-nál nagyobb feszültség a GPU-nak. A CPU sem bírja ezt folyékony nitrogén nélkül. Neki is megvan a BIOS-on belüli limit, ez elég fontos szempont, mert ilyen feszültséggel kicsinálod a kártyát. Ezen a víz sem segít. Talán folyékony nitrogén mellett, -100 fokon elfut egy 3D mark erejéig, de rizikós. Szerencsére a tervezők gondolnak az őrült tuningosokra, és megelőzik a bajt, mielőtt gond lenne. Extrém tuningosok eleve a BIOS felülírásával kezdik, hiszen ki kell venni a feszültséglimiteket. Nem olyan egyszerű azokat a feszültségeket beállítani. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13576) Sárpac válasza Abu85 (#13575) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én értem mire célzol, de ettől függetlenül lehet olyan vezérlés ami adhat neki annyit itt erről van szó. Az, hogy a chip megdöglik 1,4V felett lehet igen lehet nem.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13577) Abu85 válasza Sárpac (#13576) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bármikor adhatsz neki sok feszt, csak kell egy módosított BIOS, ami feloldja a maximális értéket.
Biztosíthatlak, hogy megdöglik 1,4 V felett. Még a vizet is felforralja. :D A feszültségek határa itt ki van mérve, ha a TSMC azt mondja, hogy 1,4 V a max, akkor mérget lehet venni rá, hogy e fölött komoly fizikai problémák adódnak. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13578) subaruwrc válasza Abu85 (#13577) üzenetére


subaruwrc
félisten

látom a vgpu a téma
extrém tuningosok 1.55v körül használnak 1400+mhz órajelhez, coldbug nélküli kártyákon azaz valahol -190-185c hőmérsékleten terhelés alatt. beszéltem egy emberkével aki csinált livestreamet és panaszkodott a chat ablakban hogy nem bírta a kártya a hajlítást.( ref 5870 )
amikor kérdeztem a feszekről , 1.6v-tal kezdett, amit még csak szárazjég alatt adott neki, utána elmondta hogy 1.9v-tól döglött meg. azt is azért kapta meg mert már kezdett egyre roszabbul teljesíteni a kártya, szóval szárazjég alatt is bőven tönkretette az 1.6v

(#13579) Silex válasza subaruwrc (#13578) üzenetére


Silex
aktív tag

Akkor ez most hogy van? Max ami beállítható az én és más 5850-ének az az 1,4V? Akkor ennyin tud az enyém 1100 magfrekit? Valahova 1,425 környékére állítottam be végül és nem voltak pánikszerű hőfokok, tulajdonképpen nem is volt sokkal melegebb a GPU. (smartdoctort használtam)
Persze csak egy Vantage erejéig.

(#13580) subaruwrc válasza Silex (#13579) üzenetére


subaruwrc
félisten

a chip tűréshatára alakul akörül.
mondjuk vízzel 1.4v a max de felette talán nitroval is megdöglik max több idő mintha vízzel kapja ugyanazt.
én csak leírtam egy kis történetet, de a lényegi részt Abu mondja.

(#13581) Robi BALBOA válasza Silex (#13579) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem ne használj smart docit, mert az képes magától akármikor 1,5-1,6v-ot adni a karidnak és ha éppen csak otthon megy a gép és pl töltesz le, konvertálsz stb.... akkor egész nap kapja a borzasztó nagy feszt és kitudja mennyire sérül a cucc, használj afterburner-t az a tuti. :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13582) Giot


Giot
addikt

Érdekes amiről beszélgettek. De valami csak nem tiszta. Pontosítsatok, tehát a GPU a Tsmc szerint max 1.4V-ot bír el, efelett 100% a fizikai károsodás (odakozmál :DDD ). De elviekben, és a subaruwrc által elmondottak alapján gyakorlatban is lehet mivel nincs olyan alkatrész :F ami fizikailag behatárolná így akár 1.6V-ot sőt afelett is lehet(ne) neki perzselni. :F

[ Szerkesztve ]

(#13583) subaruwrc válasza Giot (#13582) üzenetére


subaruwrc
félisten

lehet küldeni de míg 1.39v-tal mondjuk lehet bírja addig ameddig elavult nem lesz, 1.55v-tal meg instant megdöglik vízzel is.

(#13584) Giot válasza subaruwrc (#13583) üzenetére


Giot
addikt

Tömör és érthető válasz. Vagyis az elvi elgondolás átültethető gyakorlatba is csak felesleges. :)
Tehát nincs olyan alkatrész ami limitálná a maximálisan adható feszt. A limitet a BIOS-adja.
Vizet meg inkább akkor nem iszok, és az instant kávét is kerülöm :) .

[ Szerkesztve ]

(#13585) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Ez nagyon komoly, olyan jól mennek a karik és olyan szinten nincsen velük gond, hogy már azon vacilálunk, hogy hogyan lehetne szépen ízlésesen a másvilágra küldeni őket, hogy legyen már valami gubanc velük! :DDD

Amúgy most tényleg ilyen jó vga-m még életemben nem volt, pedig már egy jó pár cucc megfordult nálam, a 10.3-as driver óta repeszt mint az állat és a 10.6-os driver óta pedig nincsen mikrolag a Furmark-ban(mondjuk ez nemhinném, hogy sok embernek szempont :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13586) CptMisi


CptMisi
őstag

10.6tal újra szétesett a kurzor Company of Heroes alatt :W

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13587) Sárpac válasza CptMisi (#13586) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem meg a cod 6 néha negatív képes lesz 10fps-el!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13588) CptMisi válasza Sárpac (#13587) üzenetére


CptMisi
őstag

Az szép lehet :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13589) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egyik ismerősömnek sapphire 5850 kártyája, játék alatt (BFBC2 azzal játszik általában) változó időnként 20perc, 2óra múlva kifagy a játék, kártya nem ad ki semmiféle hangot, megáll.. pár másodpercre... hang akad , majd kilép a desktopra.
Már próbálta a gyári lemez driverekkel, 10.5tel, win7 x64 saját driverével, és mindig ugyanazt csinálja. Valaki erre valami megoldást?

A kártya: [link]
Válaszokat előre is köszönöm! Üdv!

(#13590) CptMisi válasza mixi80 (#13589) üzenetére


CptMisi
őstag

Eredeti a játék?
Csinál valami extrát, amikor kifagy? mapot vált, vagy tölt, vagy videó, vagy bármi?
Patch fent van? Vírusirtó nélkül próbálta?

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#13591) Silex válasza Robi BALBOA (#13581) üzenetére


Silex
aktív tag

Mint írtam csak egy vantage erejéig toltam föl a feszt, azt is csak óvatosan 1,4V fölé (bár pontosan nem tudtam ezt a határt, de bíztam a vízhűtésemben) aztán le is szedtem. :K

Tuning is legfeljebb a Metro2033-ban kell, ha minden maxon van.
Arra meg az afterburner tökéletesen megfelel.

(#13592) Robi BALBOA válasza Silex (#13591) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"óvatosan 1,4V fölé" :DDD
Én még vízzel sem mennék 1,35v fölé.

Amúgy tuningban mit tud a karid?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13593) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nos, elég sok butaság volt itt leírva.

A Sapphire HD5850, HD5830 újabb (a nem dobozos, referenciahűtéses verziókon) a uP6213A 4 fázisú IC-ket alkalmazza. Ezek az IC-k VRD10/11 ajánlásnak megfelelők, tehát a referencia felépítésű VRM esetén a CPU / GPU felé továbbított feszültségek a szabványban szereplőek. Ha hardveres módosítás nem történik a kártya NYÁK-ján, akkor soha a büdös életben a VRD11 ajánlásban szereplő max. VID-hez tartozó biteknél többet nem tud a BIOS a vezérlő IC-re kényszeríteni.

Ez azt jelenti, hogy ha az IC VRD10 módra van állítva, akkor a minimum feszültség a 0001010 bitekhez tartozó 0,83125V, míg a maximális feszültség az 1101010 bizekhez tartozó 1,6V. VRD11 esetén hasonlóképpen. (Az Intel doksi 49-54. oldala.)

A tuningosok azonban módosítják a NYÁK-on a kapcsolást, és ezáltal az ofszetfeszültséget, vagy a feedback feszültségosztó által adott osztásarányt is. Így érhetnek el az 1,6V-nál nagyobb feszültséget. Ezt szoftveresen (tehát semmilyen programmal. semmilyen BIOS hackeléssel) NEM lehet túllépni, a vezérlő IC korlátoz (mivel ő a VRD11 szerinti biteket tudja maximum kapni).

Volterra chipre értelemszerűen alkalmazandók a fentebb leírtak, az adatlapot keresse ki aki akarja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13594) 04ahgy válasza Abu85 (#13577) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Beszéljen magáért a kép:

Kis magyarázat: az 1474mV GPU feszültség a műszeren olvasható. A kártya egy (egész pontosan kettő) Cypress LE (HD5830). A hűtés jól láthatóan semmit nem tér el a gyáritól, a kártya ezen kondíciók mellett 15p FurMark Extreme burning mode után volt 90-92°C. Jelenleg az a kártya 1,35V feszt kap, és köszöni, vígan éldegél.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13595) HaZsolt válasza 04ahgy (#13594) üzenetére


HaZsolt
őstag

Az én 5830-as karim:D. Jelen állás szerint az 5830- 1,35 voltot kap. Mivel jó a hűtése (5hőcsöves) 1,35-t lehet neki adni nyugodtan. Nem meleg igazából. 1,35@ 1025\1275-ön 2d-ben 52 fokos. Terhelve 75 föl nem megy. Ez szerintem igazán jó eredmény.

(#13596) Giot válasza 04ahgy (#13593) üzenetére


Giot
addikt

A Toxic-on egészen pontosan uP6213AJ VCF99P: [link]
Bár gondolom a többin is csak a J lemaradt. Amúgy meg kösz az infókat. :K

(#13595) HaZsolt: :C

[ Szerkesztve ]

(#13597) Silex válasza 04ahgy (#13593) üzenetére


Silex
aktív tag

Valahogy sejtettem, hogy hasonló lehet a helyzet, nem nagyon kottyant meg a kártyámnak a kicsivel 1,4 fölötti fesz sem.

Robi BALBOA: Nem kifejezetten tuning darab bár azért nem rossz. A memóriák 5000-ig mennek, a GPU 1100MHz-en még stabil, kb ez is a vége, illetve tovább már extrém hűtés kéne.

Én azért kicsit meglepődtem volna ha az asus kiad egy olyan programot, amivel beállítva a max feszültséget 5 perc után megsütöd a karid. Valószínűtlen. (és mint kiderült nem is igaz) Az hogy 1,4 környékére merészkedtem 1,5-ös beállítható maxnál, józan döntésnek tűnt és a hőfokok igazoltak is.

(#13598) 04ahgy válasza Giot (#13596) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a J már nem sokat számít, hőfoktartományt, vagy valami ilyen másodlagos dolgot jelöl. A típusszám a uP6213A-ig lényeges. A VCF99P pedig lot No., gyártási év, gyártósor kód, ilyesmit szokott jelölni, teljes mértékben figyelmen kívül hagyható.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13599) kris75


kris75
aktív tag

Hi! fájó szívvel lecseréltem az 5850 toxic-ot :O egy 5870 vapor-X OC re :C , van valakinek valamilyen tuning eredménye,mert a CCC ben csak 900/1300 megy
Krs :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#13600) Daffni2 válasza kris75 (#13599) üzenetére


Daffni2
addikt

BIOS-t nézz hozzá a hiv. oldalon.

"Aki ad,az nyer"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.