Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) Apucy01 válasza Habugi (#8748) üzenetére


Apucy01
őstag

hát akkor jó holodokim tessék váltani :K :P

Most el vásárolni majd re jön holnap a trónörökös és semmi nincs itthon neki.. :O

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8752) Habugi válasza CJ4567 (#8750) üzenetére


Habugi
addikt

Van hozzá nonOffical okosság amivel harcra fogható a GPU is de még nem sikerült működésre bírnom. :(

Megjegyzem a Vegas is egy opció lenne, annyi a "probléma" hogy ebből van eredetim, kvázi support is, arról nem beszélve h ehhez elég jól értek, hova-tovább a YT által folyamatosan változtatott és preferált beálíltásokat is nagyon szépen lehet benne finomhangolni.

A bitrate utóhaxukat is egészen jól kitapasztaltam már hogyan lehet Premiereben megkerülni, ezáltal feltöltés után lehet akár 20+GB-os is adott file, a serverük már nem igazán buzgerálja, így a YT-os feldolgozási idő ekkora fileok esetén is cirka 10mp, mert nem kókányolja szét utólag az egészet.

Sírok itt a meggymegköpömmel h mennyi ideig kell bámulni de igazából vagyok egy nagy marha.., mert mint az ismerősi körömben kb mindenki, annyi lenne az egész h közvetlen lefekvés előtt indítom rá az Encodert, aztán kit érdekel az a pár óra, mire felébred az ember már készen van.

Nem mellesleg bentről is rajta vagyok az itthoni gépen, amikor PH-ra postolok az is az itthoni gépen keresztül történik, szóval munkaidőre is lazán át lehet ütemezni az ilyesmit.
Egyszerűen csak rossz nézni mennyivel durvábbak már ezek a nagyvadak..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8753) hackeeeee válasza Habugi (#8748) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen. Tegnap is amiket néztem, ahol ténylegesen be van fogva az összes szál, ott rommá, porig aláz jelenleg mindent. :K

Véleményem szubjektív...

(#8754) stratova válasza Apucy01 (#8751) üzenetére


stratova
veterán

Just in time ;)

(#8755) Gyuri27 válasza Habugi (#8748) üzenetére


Gyuri27
félisten

Megveszed a böszmét. 4 magon jáccol. A többin meg azt csinálsz amit akarsz. Konvertálhatod a kecskeporeszt röccenés nélkül. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#8756) hackeeeee válasza Gyuri27 (#8755) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez biza megér 1000$-rt. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#8757) Gyuri27 válasza hackeeeee (#8756) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért ne? Te is 200k+-s vga-l nézed a zergeporeszt 4k moncsin. :DDD
Ne láss meg másokat. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#8758) hackeeeee válasza Gyuri27 (#8757) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő.. Nincs 4K-s monitorom.. :o :DDD

Véleményem szubjektív...

(#8759) Gyuri27 válasza hackeeeee (#8758) üzenetére


Gyuri27
félisten

Még. ;]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8760) hackeeeee válasza Gyuri27 (#8759) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A-a, hamarabb lesz multimonitor, mint 1 4K-s, ez biztos.. Bár ezt a kérdést már a Dell eladásával elnapoltam. :D

Véleményem szubjektív...

(#8761) Apucy01 válasza hackeeeee (#8753) üzenetére


Apucy01
őstag

nocsak te lidérc eltünt a kék köd pár percre a kuksolód elől? :DDD

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8762) Apucy01 válasza stratova (#8754) üzenetére


Apucy01
őstag

Yes!!! :K

Más

különösebb gond szerintem nem lesz játékokban sem a TR ő böszneségével van a biosban valami smt vagy mi amit már a kisryzsáknál is illő volt kikapcsolni megy ott a ryzsa mester abban meg valami game mód bár én rosszúl vagyok ilyenektől ha progit kell használni ilyesmihez szerintem ezt biosból is lehetne talán majd rájön az AMD is egyszer...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8763) hackeeeee válasza Apucy01 (#8761) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eddig sem volt.. Az a véleményem nem változott meg, hogy játékok alatt lényegében gáz az, amit a Ryzen ad a konkurenciához képest. De persze, alaphelyzetben elég lehet, valakinek.

Majd csak egyszer helyreáll, reméljük.. Bár, ahhoz még az egy szálas kakaón is javítani kell.

Ahol használva van az összes szál, ott az 1700, 1800x is jól teljesít, így nem meglepő a TR ereje sem Pl. R15, encode, stb.... csak máshol van gond.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8764) Apucy01 válasza hackeeeee (#8763) üzenetére


Apucy01
őstag

De mi gáz teee elkóborolt kisértet te????? nézzél már meg egy olyan vidiót is amiben be van a bios is lőve rendesen simán megy annyit mint az intel.... :W

[link]

itt érdekes kb ugyan annyi az fps......

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8765) hackeeeee válasza Apucy01 (#8764) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amikor össze vissza ugrál a GPU terhelés, ez mellé az FPS, és így tovább.. És, ez több videón is látszik.. Az, hogy a kevesebb az FPS, még oké, ám legyen, bár magasabb árkategória mellett érdekesen hangzik..

De amikor, több szál mellett, azonos játékon belül az látszik több helyen is, hogy ingázik a gpu terhelés mint a színuszgörbe, mellette dobálja az fps-t is, azért az elég érdekesen néz ki.. Oké tudom, nem használják a játékok a több szálat, és így tovább.. de ezt a részt lapozhatjuk, mert a kisebb prociknál is látható ez a jelenség.

Hablaty is írt erről korábban már, hogy lényegében tök úgy néz ki az egész, mintha cpu limit lenne, ami nagyjából lehetetlen..

A videók nagyrészében ez mind látható, észrevehető.. És a vicc az, hogy ehhez nem kell 1080, és 1080Ti szintű vga..

Ahol OSD-znek folyamatosan, ott ez szépen látható.. Miközben a "kékködnél" nincs ilyen.. Nem is kell messzire menni, a DF mostani videóján is látható.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8766) stratova válasza hackeeeee (#8765) üzenetére


stratova
veterán

Meg kell nézni majd nézni Raven Ridge esetében is fennáll-e, vagy kikapcsolt SMT-vel. Előbbi esetben a CCX-ek közötti kapcsolaton van még mit javítani, utóbbinál a szálkezelés nem az igazi. Bár ízlések és pofonok s nyilván van akinek zavaró a Witcher 3-as 77 fps TR-től az én szememben bőven elegendő lenne, de elhiszem, hogy van akinek egy 120-144-es monitorral nem az.

[ Szerkesztve ]

(#8767) hackeeeee válasza stratova (#8766) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A CCX tűnik a szűk keresztmetszetnek.. De meglátjuk. Én még bízom abban, hoogy bios szinten esetleg ez javulni fog.

Most elgondolkoztam, tesóméknak barátkozás szempontjából lehet építek egy kis vasat, 1200-al, vagy 1300x-el.. Aztán meglátjuk majd milyen. De marad a 4 mag, többet nem ér a buli.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8768) stratova válasza hackeeeee (#8767) üzenetére


stratova
veterán

Ha nem sürgős, kezdhet 4/4-es Ravennel.

(#8769) SECTORnooB válasza hackeeeee (#8765) üzenetére


SECTORnooB
addikt

GPU kihasználtság is inkább a történet eleje fele volt jellemző, ma már SMT mellet sem csinálja ezt egyik címnél sem, nálam és a 1080GTX-es cimborámnál sem. Játékok szemszögéből , vissza emlékszem a 4690K-m ra 4.5Ghz-n egy cím van amiben több fps-em volt a mai napig is a 4690K-val az a GTAV 15-20Fps többletet mértem annó vele, csóri GTX1060 mellet, de azt tegyük hozzá hogy a jelen pillanatba -15-20 fps társa a mikrolag mentesség.
Megmondom az őszintét anno féltem belevágni a Ryzenbe mert volt a kis K-s i5 koponyámba volt vésve h ölég az mindenre bármit kihajcsan az!!! Mondták is a spanok a streeten more ebbű baj lesz!!
Aztán ami először rizsa szeme elé került, az az volt hogy megtapasztaltam tud folyamatos képet adni a 64-es CQ BF1-ben, és azért valljuk be nem rossz az mikor látod mit lősz.

[ Szerkesztve ]

(#8770) hackeeeee válasza SECTORnooB (#8769) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajna ez az újabb, mostani videókban is látszik. Tény, hogy közel sem annyira rossz a helyzet, mint az elején, ahhoz képest sokat javult, de még mindig látszik.

Nem véletlen mondtam azt már annó, hogy személyes tapasztalat kellene erről, és min. 1700-1800x-ről. hogy akkor mi is a helyzet, mert nagyjából ahány teszt, annyi féle tapasztalat. Persze, sokaknak javulás van, mert pl. azt tapasztalja amit Te is, ami várható, vagy esetlegesen még kisebb konfigról váltott, ami szintén egyértelmű javulást hoz.

Véleményem szubjektív...

(#8771) SECTORnooB válasza hackeeeee (#8770) üzenetére


SECTORnooB
addikt

i7 ről nem érdemes váltani max a kalandvàgy miatt 4/8 ma a legideálisabb ki is van használva az ereje még marad is benne valamennyi. De ez ha lassan is de változni fog

(#8772) stratova válasza SECTORnooB (#8771) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem az új 4/4 mint ideális performance gamer cfg szépen lassan a 6/6 lesz, és 1-2 éven belül mindkét gyártónak lesz "natív" 6 magos megoldása. Intelnél Coffee Lake, AMD-nél valamilyen 7 nm-es Raven utód, már ha a szerveres 48/96 Starship 2019-es startjának hinni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8773) SECTORnooB válasza stratova (#8772) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Igen körülbelül én is így gondolom, érdekes év elé nézünk

(#8774) Televan74


Televan74
nagyúr

Witcher3 6c/6t. :D

6c/12t meg készült vidi : [link] - nem vagyok profi,de azért remélem megteszi szemléltetésnek.
Amúgy lehet kikapcsolom a 6t és csak a 6c marad. Játékra elég az is. :K

16gb vs 32gb! - azt hiszem rohanok még 16gb -ot venni ;]

És egy vicces kép a végére! :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8775) Televan74


Televan74
nagyúr

Radeon RX VEGA 56 & VEGA 64 Unboxing! Az első milyen körítést kapott, a másodiknak meg doboz már sem jutott. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8776) Apucy01 válasza Televan74 (#8775) üzenetére


Apucy01
őstag

te ezt ne nézegessed te ződ átok!!!! ;] :P jaaa jut eszembe a rendes éves eb oltásodat meg kaptad már? :DD :DDD

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8777) Habugi válasza Apucy01 (#8776) üzenetére


Habugi
addikt

Jóhogy megkapta.., augusztus van, biztosra veheted hogy már január második hetében utánajárt/tudta hol van 1-2km-es körzetében olyan ázsiai, 12-13évesnek kinéző állatorvos jányka, aki itt-ott jhóóól megszurkálja.. :DDD :K

Egyedüli eb ezen a 93k km2-en aki idén 3-4x is megkapta már a veszettség ellenit, mert mindig letagadta csak h visszamehessen..
Mekkora oltás lehet amikor fogorvoshoz megy.., meghallja ahogy felvételnél csattan a gumikesztyű és már csóválja is a farkát.., dolgozik a beidegződés. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8778) Televan74 válasza Habugi (#8777) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ilyenre gondolsz? [link] :B

Pavlovi reflex!!! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8779) Habugi válasza Televan74 (#8778) üzenetére


Habugi
addikt

"Pavlovi reflex!!!"

:K :))

Ilyesmire igen, megjegyzem az általános linkjeidhez képest ezek a jányok bizony már-már csatamatrónák! :P

Valld be h a leírásom alapján beindult a heves nyáltermelésed.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8780) Mahrenburg válasza Habugi (#8779) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ha még csak a nyáltermelése indult volna be...

...de izzad is q.vára...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#8781) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#8782) SECTORnooB válasza hackeeeee (#8781) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kb ez a 7700K IPC-je + 1-1.5% gyorsulás magonként ami nem rossz az árára leszek kiváncsi de gondolom ilyen 120 ami a ryzenhez képest 10-15% előnyt nem biztos hogy megéri.

(#8783) Habugi válasza SECTORnooB (#8782) üzenetére


Habugi
addikt

Semmit nem tudni az órajelről, amit ott felül ír azt nyugodtan el lehet felejteni mert többnyire csak a gyári Turbot írja Intelek esetén. A valós órajelre vonatkozó proper info lejjebb kéne legyen ami le lett vágva, ettől akár még 5Ghz-en is mehetett a 8700K.

Mindhárom eredmény baromi gyenge egyébként 12 ill. 16szálas CPU-khoz.. :U

Előző gen-es Haswell HEDT @4.6-on: [link]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8784) hackeeeee válasza Habugi (#8783) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8785) Habugi válasza hackeeeee (#8784) üzenetére


Habugi
addikt

Ezzel ne hasonlítsd, tuti hogy nem Firestrike, sokkal inkább a 2011-es Performance/validálható Run-ja.. :K

Ps..: másikban fejtegettem már, én is vakartam a fejem nyugi.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8786) hackeeeee válasza Habugi (#8785) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update-eltem, elkalandoztam! :)

Véleményem szubjektív...

(#8787) SECTORnooB válasza Habugi (#8785) üzenetére


SECTORnooB
addikt

kíváncsi lennék egy hiteles tesztre, azokra meddig kell várni?

(#8788) Apucy01 válasza Habugi (#8777) üzenetére


Apucy01
őstag

de ha nem kapja meg akkor megy ezt üvölti... a kutyaúúúúúúúúúristeniiiiiiiiiiiiiiit :DDD :D

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8789) hackeeeee válasza SECTORnooB (#8787) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel még ketyeg az NDA, szerintem ezért nincs semmi kézzelfogható, még.

Véleményem szubjektív...

(#8790) SECTORnooB válasza hackeeeee (#8789) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kíváncsi leszek, ha ár értékben tudna nagyot villantani pl 100 ezer forint körül 10-15% magonként pluszt a 7700K-hoz mérten akkor még be is ruháznék erre, de ahogy elnézegetem a 7800x-et erre nem sok esély van.

(#8791) hackeeeee válasza SECTORnooB (#8790) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A gáz az, hogy akkor is platformot kell hozzá váltani.. Bár, jó végülis ne nevezzük gáznak, mert számítani lehetett rá, csak nah, úgy, hogy 1151 maradt.

Pletykák vannak az árakról, de tények nincsenek még, mint ahogy a valós teljesítményről sem..

Véleményem szubjektív...

(#8792) SECTORnooB válasza hackeeeee (#8791) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ahogy néztem a specifikációkat értsd: 8700nonK órajelben elégé alul vannak.Így akkor lenne jó vétel ha 100 ba mennének a K-s i7 ek6/12 nonK 6/12 75-80, i5K6/6 55-65 i5nonK 45-55. Ha az árazás így történne meg a teljesítmény meg a Kabyhez mérten 10-15% plusz C/C.
Így is "drága" lenne, de a mainstream+ vonal ezt már lenyelné, szerintem.

(#8793) Habugi válasza SECTORnooB (#8792) üzenetére


Habugi
addikt

Két-három napja néztem h 7800X már bruttó 120-ért elérhető, ami egy 16szálas Ryzenhez, pl 1700-hoz képest mélydráma s közröhej, míg pl egy egykori kezdő 7700K árhoz képest baromi jó, mivel az echte ennyibe került.

Kicsit most megvan zavarodva az Intel, mélyütést kaptak az AMD-től, eleve nem értem ezt a Skylake-X kontra Coffee 6/12 síkot, főleg hogy mindkettő paszta/paszta egyelőre, szemben a Ryzenes forrasztással és ár/teljesítménnyel.

A desktop Coffeeval gyakorlatilag a belépő Skylake-X -ek alatt vágják a fát ha lényegesen aláárazzák vagy legalábbis megpróbálnak ár/multi teljesítményben az AMD közelébe érni.
Pusztán a hasamra ütök, visszakanyarodván a 7800X árából kiindulva/ahhoz viszonyítva, 100-105-110 körülre valószínűsítem a 8700K-kat, szóval amit sejteni vélsz magad is az nagyjából helytálló és/vagy mindketten rohadtul naívak vagyunk.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8794) SECTORnooB válasza Habugi (#8793) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Így is úgyis szorgosan reszelgetik maguk alatt az ágakat, és valóban nem sok értelme lesz/van a "belépő" SkylakeX-eknek mert marginális különbségek mutatkoznak a javukra horror ár és fogyasztás mellett, vagy arra lehet számítani , hogy kb ekvivalens terméket hoznak ki a 7800x utódjaként vagy valamennyivel gyengébb lesz, vagy netán valamivel combosabb chip lesz, de akkor meg teljesen megkérdőjelezhető lesz a 2066 entitása.

(#8795) Malibutomi válasza Habugi (#8793) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez a 7800X tok vicces, lassabb mint a 7700K pedig ujabb, es ugyanannyiba kerul :F

Igy a 8700K is alatesz ahogy irod.

[ Szerkesztve ]

(#8796) SECTORnooB válasza Malibutomi (#8795) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Más azért a játék meg maga az erő de igen játék szempontjából elég érdekes.

(#8797) Habugi válasza SECTORnooB (#8794) üzenetére


Habugi
addikt

CB R15 Multi c2c tesztbe belebotlottam már (7800X/8700K), ott mérési hibahatáron belül futottak ami kb röhej.

Ugye be van ígérve h HEDT esetében visszaváltanak forrasztásra (ez is mi.., érted.., gyártás megkezdése után! :DDD :W ) illetve ugye ott van a Dual - Quad chanel kontraszt is, bár ha valamiben az pont CB R15-ben ki kellett volna jöjjön, meg kellett vna mutatkozzon akkor is, ha azonos kitekkel mérték mindkettőt.. :U

Totál káosz ami náluk megy, nem tudnak már mit kitalálni..[link] :D

Játékra még mindig jobbak de ez az eddigi HEDT felhasználó bázist sztem marhára nem érdekli/érdekelte, mivel főleg CF/SLI mellé volt "divat" de ott pedig ugyis olyan a felbontás már h pont a CPU az ami gyak. "nem számít"..

(#8795) Malibutomi:

Azért ez a lassabb dolog nem teljesen igaz, ugye pl a Szárnyas példánya elég morcosat megy, ezt az órajel/fesz kombót a legtöbb 7700K megirigyelné, egyszálon 1:1, multiban viszont elhúz elég rendesen.

Viszont.., egen, Z370 lapok mindenképp olcsóbbak lesznek, CPU szinten is alá kell lőniük és tekintve h mit megy a belépő Skylake-X nem nagyon tudom elképzelni h ezt fogják tudni überelni, alálőni megint csak nem tudják mert azt már a Desktop Sky/Kabylake szintje alá menne, szóval zsákutcába szorították saját magukat, miközben bevásárolnak a népek Ryzenből.. :D

Vélhetően ugye..., de azért kezd körvonalazódni miért lett egyáltalán Z370, miért nem megy majd bele a 170/270 duóba.., mivel ha még új lapot sem kéne melléjük venni, akkor aztán tényleg a kutya nem venné a Skylake-X szériát pl a 8700K ellenében, megkockáztatom még a 8/16-os példányokat shem! :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8798) Gyuri27 válasza Malibutomi (#8795) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elmennyé frodó. Majd látunk teszteket ahol jó lesz és kevés lesz a 4 mag. Most az amd-vel (6/12, 8/16) szemben faja, meg jó, meg tibicsoki, malájk.rvák.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8799) Apucy01 válasza Habugi (#8797) üzenetére


Apucy01
őstag

irtam neked jó doktorom hogy váltani kell böszmére hagyni a kékeket békén most majdnem ko van nekik

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#8800) Televan74 válasza Apucy01 (#8799) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 8600k a maga 6 magjával tökéletes és időtálló lenne OSH -nak. ;]

Én is most ha maggal nyomom.SMT off. Ki kellene próbálnom az Arma3 -at és lőni róla egy videót. :DDD

És találtam egy nyálcsorgatót.Vödör már megtelt.[link] :B

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.